• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12
@aidule
@hedushka
@kaculinek1
@pazdh
@mkr

Ahoj holky jak se vám vede? My skončili na přikrmování. Malá byla poslední 3 dny uplakaná, nervozní nespavá. u dr jsme zjistili že nepřibrala skoro nic.. za týden jen 5gramů tak máme doma sunar a zase spokojené dítko.
Při kojení ode mě vypije 30ml předního mléka, zadní už nemám, a zbytek dostává láhví. U kluka sem měla přesně to samé. První 2 týdny jako dojnice, týden akorát a pak nic. nechápu kde je problém, opakuje se to jako přes kopírák
9. zář 2011 v 07:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
potničky máme taky, bohužel nám nic nepomáhá, hlavně když byli tepla to bylo hrozný, já to po koupeli zasypávám pudrem, v porodnici jsme měli novorozenecký ekzém a na to jsme dávali do vody hypermangan, a když to bylo na stržení, tak lihem a pak zasypat
v porodnici jsem měla taky moc mléka, ale pak se to ustálilo, přišel okolo 2 týdne ten růstový spurt a já myslela, že ho je zase málo, ještě že to po pár dnech přejde vždycky
9. zář 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše malá zase shubla 40 gramů po 14 dnech po propuštění z nemocnice.. doktor řekl at týden vydržím a kdyby malá nepřibrala, tak od úterý taky budu dokrmovat.. už mám váhu, tak začínám odedneška sledovat kde je problém.. ted přibrala za 3 dny jen asi 15 gramů.. ale hlavně že nehubne.. tváří se spokojeně.. ale nevím..
9. zář 2011 ve 12:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mně zajímalo, jak často koupete miminka a kdy budete dávat holčičkám naušničky.. díky
9. zář 2011 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Koupu každý večer mezi půl 8 a 8 aby si malá zvykla na nějaký režim. Náušničky hned po první dávce hexavakcíny
9. zář 2011 ve 13:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh koupeme ob den, tak kolem sedmé hodiny
9. zář 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak i koupeme taky denně, snažíme se kolem sedmé, no většinou nám to i vyjde :grinning:. A náušničky neplánujeme :grinning: :grinning: :grinning: .
Z dokrmování si nic nedělejte, hlavně když jsou dítka spokojená... My vydrželi s Máťou kojit necelé 4 měsíce, tři měsíce plně, pak jsme začali dokrmovat a bylo po kojení úplně. Teď s Kubíkem zatím kojíme bez problémů, ale nevím jak dlouho nám to vydrží a nijak už to tentokrát neprožívám. Minule jsem z toho byla dost špatná, takový ty řeči jaktože nekojíš, je to pro miminko nejlepší, a proč dáváš umělý, copak nemáš svoje, a proč nechceš kojit... Jo i takový lidi se najdou. Teď mě to vůbec nebere, mám dokonce už doma připravený Nutrilon :grinning: a lahve, aby jsme pak nemuseli naráz začít bláznit :grinning: :sunglasses:.
A jak vám děti spí v noci? My máme hodný dítě, od koupání vydrží cca. do půlnoci, a pak po třech hodinkách, což je úžasný... Přes den kojíme cca. po 2-3 hodinkách, taky paráda.
11. zář 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Taky máme zlatíčko teď co je na UM, jako kojená byla uplakaná, nespavá a nervozní. prostě hladová. Teď se vykoupe, nají a okolo 9 usíná, budí se v 1 ráno pak ve 4 a v 7 už vstáváme na dobro :slight_smile:
11. zář 2011 ve 14:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás usne kolem desáté, vydrží 3-5 hodin a pak se budí po třech hodinách, ale vzhůru umí být i přes hodinu a půl.. přes den je pořád přisátá a když ji položím, tak začne plakat a tak je to pořád... někdy se zadaří a spí beze mně pár hodin i přes den.. ted to neřeším, potřebuju aby přibírala..
11. zář 2011 ve 20:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi, @ivca_doubek, @pazdh, @hedushka, @janka12, @kaculinek1 Zdravím na sklonku víkendu! Naše malá jela s příkrmem už z porodnice, protože se mi později spustilo mlíčko a navíc jej bylo málo. Dáváme sunar, mého mlíčka odstříkávám od 5 do 30 ml z obou prsů při jednom odstříkání :confused: , takže nic moc. Většinou jí to sbírám z více odstřiků a pak jí to dám v jedné až dvou dávkách, ať má aspoň něco málo ode mě. Sama si to z prsů nevytáhne, nelíbí se jí, že to nejde hned jako z flašky :grinning: . Vypadá to, že mám taky jen přední mlíčko, zadní už asi došlo :frowning2: :frowning2: :cry: . Ale podstatné je, že prospívá, je hodná, spinkáme v podobném režimu jako u vás. Budí se tak 2-3 krát za noc, koupeme ob den, měla dost vysušenou a loupající se pokožku, tak nám bylo doporučeno to moc s koupáním nepřehánět. V dny, kdy nekoupeme, pouze otíráme žínkou :slight_smile: . Jinak Natálka přibrala od narození (tedy za rovné 3 týdny) přes 600 g!!! Takže tu porodní či poporodní mírnou podváhu už krásně dohnala, ba i předehnala :grinning: . Tak asi tak, krásně nám to všem utíká...Ať nám dítka rostou, přibírají, jsou spokojená a my s nima :wink: :slight_smile: !!!
11. zář 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi, @ivca_doubek, @pazdh, @hedushka, @kaculinek1 @aidule
Ahoj holky, ja obdivuji, jak to mate vsechny zmapovane - jak mimisci papaji a pribiraji a v kolik koupete....
Ja zatim v totalnim chaosu. krmim cca po 3 hod. v noci nechavam spat trochu dele. ale jinak vsechno chaos. mala je pomerne hodne vzhuru a navic si vyzaduje spolecnost. takze nevim, jestli delam neco spatne, ze nespinka, ale proste neusne, prestoze se snazim udelat ji pro to dobre podminky.
koupani zatim dost sidim. je pri tom hodne zoufala. koupala jsem ji ob den a hodlam setrvat. prendavani z prebalovaku od vanicky a zpet je vzdycky velky rev. noseni deti mam nastudovane z knizky Kiedronove - Nezna naruc rodicu. tak to snad spatne nedelam, presto jak je nahata, tak ji manipulace vadi.
12. zář 2011 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka12 @smithi, @ivca_doubek, @pazdh, @hedushka,@aidule
Ahoj holky, tak jak jsem poslaedně psala, že jsem nějaká nachcípaná a malej drží pěkně zdráv, tak jsem to zakřikla, ještě ten večer se nám strhly teploty 39.2 a museli jsme dávat zábali chudáčkovi. No a ráno nás doktorka poslala rovnou do nemocnice, včera jsmese vrátili a malynký je naštěstí úplně v pořádku, byla to jen nějaká viróza, ale stejně mě to děsně vyděsilo....
Co se týče mlčka, tak to máme - dokonce mi samo začne téct jen slyším plakat mimi a to i cizí :grinning: Tak snad nám to vydrží - dokonce nám doktoři zakázali se tolik přecpávat - po jídle se celý poblil a stejně mu zbylo v bříšku 120g :grinning: Je to malý žrout, někdy se na to prso tak těší, že mám pocit, že mě chce sníst celou...
Jinak my koupemedenněkvůli režimu, ale až kolem půl deváté spíš až v devět - nechám ho napít, pak ještě kolem 12, když jdem spát a pak už jen kolem 3-4 a 7-8, takže taky pohoda. Tedy pokud se nerozhodne ve 3 vstávat, to jsem pak na palici, ale snažím se aby zase sám usnul a konečně se mu ten den a noc srovnaly.
Jani my koupeme ve vaničce na stolku v obýváku a osušku mám danou na gauči, takže ho nesu jen půl metru a řev se nestihne:slight_smile:A na přebalovák ho nesu pěkně zabaleného v osušce.Koupání se nám moc líbí :grinning:
Jinak z chaosu si nic nedělej, přes den taky kojíme podle chuti - takže všude :sweat_smile: Věčně nemáme co na sebe, jelikož se to válí bud v koši, nebo to je ještě nevyžehlené, nestíhám vytírat, ani vařit...
12. zář 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaculinek1 janka12 @smithi, @ivca_doubek, @pazdh @aidule
my koupeme ob den kvůli loupající pokožce,při koupání brečí spíš z leku, ale pak se mu to líbí, vaničku máme na stole v kuchyni, vedle přebalovák a osušku, takže žádné přenášení, řev začne, až mu čistím oči(dost se zalepují) a pak při oblékání přes hlavu, je to malý řvoun, se spaním vám závidím, my se přes dvě a půl hodiny vkuse nedostali, dnes si zase usmyslel vstávat ve tři ráno, já bych snad zrovna v tu dobu usnula i při chůzi, a on ne a ne spát, a pořád řev, kde je máma..., a to ještě ráno v 7 přišel plynař na revizi turbokotle, a jak to bývá, z klidného miminka je hysterické...

kaculinek1 tak to jste si teda užili.
janka12 náš malý taky přes den už tolik nespí a vyžaduje pozornost
12. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My koupeme právě jen dvakrát týdně.. ona má hysterický řev vždycky, mám lehátko ve vaničce ve sprcháči... jinak jsme byli na kontrole a začala přibírat dobře, tak jsem šťastná jako blecha... přes den je pořád u prsu, večer dobrý, dávám jí totiž před spaním jednou denně dokrm 40 ml a pak prso a ona usne.. dnes na 6 hodin dokonce. V noci když kojím, tak ve velké posteli v leže, malá pak odpadne a já se odkulím, teda pokud neusnu taky.. jsem se bála že ji zalehnu, ale probudím se v úpně stejné poloze jako jsem usla.. sice totálně polámaná, ale trochu aspon vyspaná... jinak třeba ven nechodím s malou, vždyckyspustí takový hysterický řev, že dojedu před barák a raději se vracím podstrčit prso domů.. tak nevím.. jinak pořád tu máme nějaké návštěvy, to asi znáte co? každý se chodí dívat na mimi jako do zoo.. tak mi to začíná mírně vadit.. všichni tvrdí, že dojsou na 10 minut a jsou tu dvě hodiny.. tak kojím před nima... co se dá..
12. zář 2011 ve 13:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Návštěvy umí člověka pořádně vyčerpat :grinning: . Po prvním porodu jsme je k nám vpustili vcelku brzy a byla jsem z toho taky dost "kantare", a to jsem měla mnohem složitější porod i poporodní období. Teď všichni slušně čekají, až odpískáme vstup návštěvám, ale pořád se k tomu nějak nemáme :grinning: :wink: :slight_smile: . Raději si v klidu zajdu s malou na procházku dopo i odpoledne, někdy i na dost dlouhou dobu. Do toho odpo děláme úkoly s naší školačkou, takže jsem ráda, že ještě nemusím běhat kolem návštěv. Ale dlouho tenhle klidový stav už asi neudržíme :grinning: :grinning: :grinning: . Spustíme to asi v říjnu...
12. zář 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaculinek1 janka12 @smithi, @ivca_doubek, @pazdh @aidule návštěvy u nás jsou víkend co víkend, už taky trochu skřípu zuby, když má "zase" někdo zhodnotit malého...snad už to máme za sebou, a budou jen návštěvy prarodičů
13. zář 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh tohle co popisuješ mi dělala malá taky, pořád měla hysterické záchvaty pláče až se zapomínala nadechovat. od doby co jsme na sunaru skoro nepláče, koupání se ji líbí a procházky s kočárkem vždy prospí.
Byla předtím pořád nedojezená
13. zář 2011 v 09:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsme se byli dneska kontrolně zvážit a Kubík už má 3900g a 53 cm (takže jseme za 10 dní přibrali 600g a vyrostli o 3 cm). Nějak se nám do toho jezení pustil, kluk jeden :grinning:. No ale zase na druhou stranu tolik měl bráška hned po narození.
Návštěvy mají u nás taky vstup zakázán, rozhodně počkáme až po šestinedělí, než se začne Kubík "oficiálně" představovat. Jak píše @aidule - radši si všichni tři s Máťou zajdeme ven na hřiště a na procházku, než někoho doma obskakovat. Obzvláště když spoustu "tetiček" moc nemusím - jsou to známé naší tchýně a už z toho důvodu tyhle návštěvy odmítám.
13. zář 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Tak, tak, myslím, že šestinedělí má své opodstatnění :wink: . Je lepší se v něm dát dohromady, zvyknout si vzájemně na sebe a věnovat se sobě s dětmi navzájem. Pak může přijít období návštěv :slight_smile: !
13. zář 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my ty návštěvy odmarodili, takže teď už jen rodiče a nikdo jiný. Ale ono si nepomůžem, na procházce mu tam ty bacily prskne taky kde kdo. Nechápu, že se nemůžou dívat normálně z dálky, všichni mu div nevlezou do kočárku, už jsem na to úplně alergická. Jinak se mi naučil vstávat ve 3 ráno, luxuska... A to je přes den relativně dlouho vzhůru a večer taky, nechápu, mám pocit, že spí míň než já :confounded: :angry:
14. zář 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nas trochu smutnejsi nota. vcera jsem byla s Juli na kontrole a dle vahy v ordinaci (jina nez v porodnici -samozrejme) mala nic nepribrala od navratu z porodnice minulou stredu. takze jsem z toho hodne spatna. mam evidentne malo mleka. z porodnice jsem prisla s prsama tekoucima, tento extrem jsem mela jeste asi 2-3 dny a pak behem dalsich 3 dnu mam mleka malo - opacny extrem. uplne me to dostalo. zkousim laktaci podporit a kdyz se nezadari, cekaji nas prikrmy.
14. zář 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj, neházej flintu do žita. Třeba máš mlíčka dost a je to skutečně jen tou váhou - my podle různých vah za 3 dny přibrali taky jen 7g a to si myslím, že byl víc najezený než v té nemocnici, takže měl spíš méně. Taky mám pocit, že v prsech nemám nic, ale když si ublinkne, dokáže mi, že ho mám ažaž a pěkně husté :slight_smile: Držím palečky, aby to bylo jen tou váhou a Junika byla brzy samý faldík :slight_smile:
14. zář 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Seš na tom jako já.. já byla po 14 dnech po návratu z porodnice u doktora a malá měla z 3320 v porodnici najednou 3270.. dal mi týden a po týdnu měla najednou 3420.. každý večer dávám 40 ml dokrmu a malá pak spí pět hodin v kuse.. přes den je pořád u prsu a dudlá a když ji položím začne brečet, tak jsem jí dala včera i dnes zase dokrm 40 ml i odpoledne a usme pak hned na tři hodiny.. taky to vidím na málo mléka.. říkám si proč bysme se měly mučit obě.. takto jí trochu dám a jsme obě v pohodě, snad ho ale neztratím úplně..
14. zář 2011 v 17:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějak zjišťuji že nestíhám..sice jsem přerovnala prádlo ve skříních a komodě, ale ten prach mě jaksi nedonutil vzít hadr a umýt to...jen jsem si vzdychla a jdeme na procházku s Tomáškem..hrůůza
15. zář 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka já jsem si stihla ráno připravit prkno a velkou hromadu na žehlení, k tomu ovšem taky nedošlo a o nutnosti vyluxování a vytření nemluvím - jetě nemám ani vařeno... :grinning: dávaj nám co :sweat_smile:
15. zář 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@pazdh
@hedushka

ahoj holky, ja zacala nestihat okamzikem, kdy jsem zjistila, ze mam malo mleka. od te chvile jen kojim a odstrikavam. jinak nestiham fakt nic. ani ven dnes nepujdu. vceraj sem sla ven a mala mi zacla venku rvat hlady, prestoze byla jen 2 hodiny po kojeni.

PAZDH - dokrmujes lahvickou?? nebo strikackou??? a co davas? nutrilon??

Holky,
@smithi
@aidule
dokrmujete z lahvicky?? a kojite? nebo odstrikavate a krmite z lahvicky komplet vse?

Ja mam ted neco odstrikano v lednici a davam to Julce strikackou, ale hodne se toho vybrinda. Lahvicku mam uz vyvarenou, ale bojim se, ze by se ji pak uz nechtelo sat pri kojeni.
15. zář 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já dokrmuju stříkačkou, sama si to saje když jí dám prst do pusy.. je šílená nenasyta..jinak mám váhu, tak ji vážím a přibírá.. konečně.. jinak taky od té doby co jsem zjistila že hubne, tak pořád jen kojím..a nestíhám.. já mám k tomu ještě pár zvířat.. musím je obstarat je to na mně závislé.. kočky, králíky a 25 činčil, takže je toho až nad hlavu..o pořádku ani nemluvím.. malá má beztak imunitu už z bříška :slight_smile: po tom co už asi 5 měsíců rekonstruujeme.. ale už to máme celkem hotový.. co a v kočáru dnes usla na šíleném terénu, pak projel vlak zahoukal a bylo po spaní :slight_smile:
15. zář 2011 v 19:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 a dávám bebu
15. zář 2011 v 19:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, já dokrmuju normál z flašky, neboť u nás už se nejedná jen o dokrm, ale téměř plnou stravu. Mlíčka je čím dál méně, vidím to tal ještě na 1-2 dny pokusů o odstřik, ale asi ani to nebude reálné. Stříkačkou jsem dávala jen v porodnici, ale malá měla hlad a nešlo to tak, jak by potřebovala, tak se uměla i pěkně vztekat. Teď už si vypije pěkně flaškou 100 ml a je pak i vcelku spokojená (no kdo by taky nebyl. že jo??? :grinning: :grinning: :grinning: ). A dáváme sunar!
15. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj posílám ti odkaz na lahev od medeli, je sice drahá, ale dudlík se chová jako prso - malá bude muset sát, tím by se tvůj problém mohl trochu vyřešit.
http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-78627/medela-calma-system-pro-kojene-deti-bez-lahvicky/
16. zář 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek