• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 pravě o tomto dudlíku na láhvi medela jsme se bavily na kurzu, porodní asistentka i sestra z novorozeneckého odd, spíše poukazovaly na to, že jde o obchodní tah společnosti, prostě dudlík jako dudlík, záleží asi fakt na tom, zda budeš jenom přikrmovat ke kojení nebo přejdeš na uměl.stravu, u toho dokrmu by asi bylo lepší stříkačkou. Ale to je názor od názoru, zkus oboje, a uvidíš co bude pro tebe a malou lepší.
16. zář 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Nám to zase vychvalovali, to je ale bordel, takhle maminky mást... chtělo by to nějakou osobní zkušenost, chtěla jsem si ji pro výjimečné siotuace pořídit, ale ted nevím...
16. zář 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu se zeptat jaké používáte pleny? A za kolik jsou? Já zatím pampers, ale četla jsem, že jsou na ně i nějaké kupóny a pak jsou o dost levnější...
16. zář 2011 ve 13:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Dáváme sunar z flašky, jak píše aidule tak taky máme skoro plnou stravu, to co vypije ode mě je jen přední mléko na žízeň, zadní nemám vůbec. Problém s přisátím na prso nemáme
16. zář 2011 ve 13:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh z DM a plenka mě vyjde na 2,5 Kč s různými slevami na ně :slight_smile: a neměnila bych
16. zář 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
malou jsem dokrmovala stříkačkou, ale když jsem někam potřebovala, tak pro ostatní to byl problém, tak jsme dali lahev od aventu a nijak ji to kojení nenarušilo, malý měl lahev už taky a to ve 2 týdnech, kojíme bez problému, pokud je to ojedinělý, tak lahev podle mě nevadí, ale dokrmování z lahve asi ne, protože mu to poteče líp, jak z prsa, malá měla napití dudlík 1 i v roce, aby si nezvykla, že jí to teče :slight_smile: pozor na to, když koupíme lahev od aventu, ať tam nemáte dudlík na kaši, známé se tohle stalo a divila se proč ji malej zvrací a tak
16. zář 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh kupuji pampers new born taky se slevami v DM, nebo pres net a vyzvedavam v obchode v Praze, zkusili jsme i huggies new born pleny a s těmi moc spokojená nejsem
16. zář 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
berete nějaké vitamíny? já mám problémy s nehty (měsíčky pod nehty, lámavost) a vlasy(hodně padají), a nevím jestli mohu nějaké vitamíny nebo minerály brát, a hlavně jaké? pomohlo vám něco? četla jsem dobrý ohlas na selzink, nebo revitalon
16. zář 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, my měli nějaké pampersky co jsme porůznu dostali, ale jinak nedám dopustit na plínky z Tesca, když koupíme v akci tak jsou taky kolem 2 - 2,50 Kč/ks. DM máme daleko, jinak tam mívají dobrý akce a hlavně slevové kupóny.
16. zář 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahojky, můžeš těhotenské vitamíny, já brala celé těhu GS Mamavit a pokračuju v něm i teď, většina těch těhotenských vitamínů je i doporučováno při kojení. Jinak ale vlasy mi padali hodně po prvním porodu, nehty jsem měla jak z papíru, stačilo zavadit a už byl zlomený. A to jsem brala ty samý vitamíny jako teď. Teď to musím zaťukat, zatím se držíme...
16. zář 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj "spolubojovnice" :slight_smile: , já jsem nakoupila pampersky valnou většinou taky v DM na slevové kupony. Nejdřív na kupony pro těhotné a teď po narození dostala svou slevovou knížku i Natálka, tak až nám dojdou, koupím je opět. Z vitamínů ještě dobírám femibion, brala jsem jej i v těhotenství a může se s ním pokračovat i při kojení. I když už nekojím, dobírám je a asi si pořídím ještě něco dalšího, protože nehty opravdu trpí :confused: :fearful: :cry: .
16. zář 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám nehty dobré.. nevím jestli to nemůže být třeba tím, že piju denně litr mléka..ale nevím..
17. zář 2011 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, diky moc za vsechny info a rady a zkusenosti. my zatim kojime a zda se, ze se mnozstvi mleka trochu zlepsilo. koupila jsem hned odsavacku. odsavam, piju co nejvic, abych se priblizila 4l/den. malou prikladam velmi casto a behem kojeni ji nekdy i nekolikrat prendam z jednoho prsa na druhe, aby se obe stimulovala... manzel mi radeji koupil 1 baleni Nutrilonu, pro klid, ale zatim to nebylo treba. nedelam ale nic jineho nez: kojim, odsavam, piju a porad dokola.

pleny pouzivam zatim pampers. nejlip mi vyhovovaly Premier Care. ted mam sleep and play a take dobre. Háppy (od 2kg) mi prisly vetsi a mala je pokazde prokakala vcetne obleceni.tzakze jsem je schovala na pozdeji.

Vitaminy uzivam - kouila jsem v lekarne pro tehotne a kojici. nic vylozene pro kojici v lekarnach nemeli.

@pazdh
@aidule
@ivca_doubek
@hedushka
@smithi
@kaculinek1
17. zář 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já používám taky pampers premier care, aby měl pohodlíčko :slight_smile: a tad je v Tetě akce na sleep nad play, tak je vyzkouším. Jinak malý prospívá a nehty i vlasy jsou ve stejném stavu jako dřív, takže vatamíny zatím neřeším. Jediné, co mě trochu zarazilo, je že už mám jen 2 kila navíc... a to jsem nabrala 15kg, za 2 týdny doma jsem zhubla 4 kila a to jím dost, myslím. Doufám, že tedy máme oba všeho dost...
17. zář 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já začínám přibírat, já přibrala za dva týdny 1,5 kg a mám asi 5 kilo nahoře.. jinak jsem měla asi 13 kilo přibráno v těhu.. asi tím jak jen jím a kojím, ležím..
17. zář 2011 ve 20:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám z těch mých "úžasných" :stuck_out_tongue_closed_eyes: 24,5kg co jsem přibrala 9,5kg dole, ale pořád zbývá šílených 15kg!!!! Připadám si jak bečka, fakt se cítím strašně. Ale pomalinku to zatím samo klesá, i když jím dost kvůli kojení. No teď to řešit nebudu, ale jen přestaneme kojit tak se do sebe musím pustit, takhle fakt vypadat nechci!!!! :angry: :angry: :frowning2:
17. zář 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těhotenství jsem nabrala jen 5 kilo a po porodu mám obnovený celý šatník. 13 kilo dole a pořád to leze. Ještě ale pořád mám toho dost co hubnout :wink:
17. zář 2011 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se jeste po navratu z porodnice nestihla zvazit. nikdy na to rano nevzpomenu. jak resim - honem nakojit a zahnat hlad svuj. byla jsem zvykla vyzit se rano pred jidlem. pres den se nevazim. to nema smysl. ted ne a ne si vzpomenout.
18. zář 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako janka12 nevážím se, vejdu se do všech kalhot před těhu, jen to břicho po císaři vypadá hrozně, sice doma cvičím, ale stále údajně nesmím na přímé břišní svaly díky císařskému řezu, k tomu mi doktorka řekla, že se mi rozjelo břišní svalstvo, tak budu muset vyčkat ještě déle s cvičením na pěkné břicho, teď vypadá fakt otřesně (i když po porodu jsem vypadala tak tři týdny jako stále těhotná, teď už je safra lepší)
19. zář 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak vam zacal tyden? mne poradnou unavou. v noci na dnesek se Julca budila v podstate po 2 hodinach, takze jsem toho moc nenaspala a rano jsem se rozhodla uklidit doma, misto abych vyuzila toho, ze jeste spi a pak na me padla neskutecna unava, kterou jsem cely den nemohla nijak resit, protoze spala jen chvilku v kocare (cestou k nasim) a pak asi 20 min po obede a zase chvilku v kocare (cestou od nasich) . Az v 17hod usnula a to jsem zapadla do postele par sekund po ni :slight_smile:
ale aspon jsem rano vyluxovala vetsinu bytu, vytrela a jeste mi tu zbyva pradlo ze 2 pracek na vyzehleni, ale to nechavam na neurcito.
19. zář 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@hedushka
@smithi
@kaculinek1
@pazdh
Milé spolumominky, vidím, že naše problémy se začínají vracet takříkajíc do normální realitky :grinning: :grinning: :grinning: . Vzpomínám na naše zápisky před měsícem a je fajn, že už jsme někde jinde :wink: . Já jsem dnes definitivně zabalila těhotenský šatník, přibrala jsem v těhu jen 6 kg, takže jsem ráda, že jsem dnes shledala, že obléknu i kalhoty z doby před těhu. Ne sice všechny, ale ty, co jsou teď na podzim dám :slight_smile: . Cvičit už můžu od porodu, ale břicho ještě šetřím. Za 2 týdny už ale plánuji zahájení mých cest do posilovny. Aspoň na chvíli vypadnu mimo domov a pročistím hlavu i tělo. Ještěže manžel je tomu nakloněn a je ochotný věnovat se tu dobu, co budu cvičit, malé Natálce. Už se na to vyloženě těším :slight_smile: . Včera jsem byla na pedikúře a musím říct, že jsem téměř chrochtala blahem, málem jsem tam usnula. No bylo to božííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže nám všem přeji příjemné hubnutí a zkrášlování svých těl a samozřejmě k tomu tolik potřebné pochopení svého okolí a malinko i od svých ratolestí :wink: :slight_smile: !
19. zář 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám taky žehlení odložena na nevím kdy... cvičení plánuju doma po šestinedělí.. manžel má práce nad hlavu, takže se mi o malou kromě mně nemá kdo starat..jo máte nějakou vychytávku co mimčo zabaví na delší dobu? Myslím hračku nebo něco takového..my máme houpací a vibrovací křesílko, tam vydrží i půl hodiny když má náladu.. ještě by to chtělo něco...jinak malou trápí ted bříško.. chudinka
20. zář 2011 v 10:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh já mám kočár na balkoně, tam většinou usne a docela mu to vydrží, jinak doma je to děsná kukačka a nechce být sám... A z hraček je jen jedna spolehlivá a to mé prso :confounded: jenže toho taky moc neudělám...
@janka12 Z toho, že nestíháš si nic nedělej... Malý také spí snad jen v kočárku, takže teprve dnes jsem vytírala společné prostory a to jsem to měla dělat už v neděli... a doma se na to chystám už 3 dny... :sweat_smile:
@aidule já taky plánuji posilovnu, alespon se prcek s tatínkem pořádně sžijí :sunglasses: Tu pedikúru ti závidím, ale upřímně se těším na masáž, akorát prý až po 6-ti nedělí...
20. zář 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh U nás je nejlepší vychytávkou něčí náruč, popř. s kočárek venku, ale musí se jezdit. Což jaksi extra volnost neposkytuje :grinning: .Už hezky fixuje pohled, tak chvilku se vydrží dívat na točící se kolotoč nad postýlkou, ale na dlouho to není :cry: :confounded: .
20. zář 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hračky u nás zatím netáhnou, spíš náruč, houpání kočárku, míhání světla, a pískací žížala, ta ho baví jen na chvíli, takže 100% účast jednoho z rodičů :-/
20. zář 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas take zadny recept - co mimi zabavi. Julca kupodivu celkem fixuje pohled od narozeni. jak to dela, nevim. divily se tomu i sestry v porodnici. proste od narozeni si vsechno (co nema daleko) prohlizi, jako by to normalne videla. tak jsem toho vyuzila a minuly tyden jsem ji rozlozila hraci deku a nekdy (kdyz ma naladu) si tam prohlizi visici veci z hrazdicky nad sebou. ale jindy tam vubec byt nechce. kdyz je nenaladena, celkem dobre zabira kocar, ale nesmi stat, musi se jezdit, na balkone se mi v kocaru nevyspi, zkousela jsem to jednou a bylo to k nicemu. a pak kdyz ji nekdo chova. a nekdy nam zabira na zklidneni dudlik.
21. zář 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dudlík jsme taky zkusili, teď se válí v šuplíku.
21. zář 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
Tak mi máme opravdu zlatíčko, buď spinká a je hodný, nebo kouká na kolotoč a je taky hodný :grinning:.
Akorát jsme teď doma nemocní, nakazila nás babička (tchýně :stuck_out_tongue_closed_eyes:) která se až po hodinové návštěvě a opusinkování obou kluků zmínila že je jí strašně špatně a má horečku :fearful: :rolling_eyes: :angry: . No nezabili by jste jí? No hned jsem ji vypakovala, ještě se urazila že ji vyhazuju, no ale stačili jsme něco chytit všichni. Takže mě bolí v krku a pomalu se mi spouští rýma, Máťa má teplotu ale jinak vypadá oki, Kubíkovi strašně tečou nudle a pořád ho to budí a manžel má rýmu a strašně ho bolí hlava. No každej něco. Takže babi fakt děkujeme!!!

@janka12 @hedushka - u nás se dudlík taky neuchytil, dvakrát žvejkne a vyplivne, že z něj nic neteče a naprázdno se namáhat přece nebude :grinning: :grinning: :grinning: .
21. zář 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no to máte ale ohleduplnou tchýni :confounded: Ale ono to neni jinde jiné. My byli o víendu u mé babi. Malý naštěstí celou návštěvu prospal venku, jelikož když jsme šli domů si posteskla, že ho ani neviděla, ale stejně jí prý trochu škrábe v krku, tak by si ho ani pořádně nepochovala, ovšem od neděle škrábe v krku mě...A to v pondělí už chtěla přijít... No prostě taky nechápu. Vám přeji, abyste se všichni brzy uzdravili a užili si posledních krásných dní. Od poloviny října už má být pěkně ošklivě...

Jinak my bez dudlíka ani na krok :slight_smile: Dudláme jak o život :grinning:
21. zář 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky máme doma zlatíčko jako Ivča. Buď jí, nebo spí anebo kouká a pozoruje nás. moc toho nenapláče, jen když je unavená nebo hladová :slight_smile:
Dudlat dudláme jen při usínání
Návštěvy sem zakázala, mě samotné není nejlíp tak doufám že to děti nechytí :angry:
22. zář 2011 v 09:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek