• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Ještě bych se chtěla zeptat používáte šátkování nebo nějaká nosítka? Je to k něčemu? Já potřebuju doma dělat a mít volné ruce a malá sama nevydrží,tak ji musím všude nosit, ale jednou rukou nic nezvládám udělat... tak nevím.. máte s tím zušenost?
22. zář 2011 ve 20:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, má zkušenost u starší dcerky nebyla nejlepší-šátek jsme dostali, ale malá bytostně nesnášela jakýkoliv stísněný prostor, ani zavinovačku ne, takže jsme se se šátkem velmi rychle rozloučili :grinning: :grinning: :grinning: .Pro Natálku jsem dostala od sestry takovou tu nosičku od chicca (mimi je na bříšku mámy), ale ještě jsme ji nezkoušeli. Doufám, že bych ji mohla využít aspoň občas do města, ať nemusím do městské dopravy pořád s kočárem.Ta nosička mi přijde praktická právě i pro domácí práce, dítě máš u sebe a přitom máš volné ruce :wink:. Třeba vyzkoušet, co naše dětičky uspokojí :grinning:...Jinak jsme dnes zprovoznili takové to vrnící křesílko a malá v něm byla úplně zlatá,spokojená, no mazec. Tak snad jí to ještě vydrží i další dny a neomrzí se jí to :grinning: :wink:.
22. zář 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zkusenost s satkem ani nositkem nemam. nektery den je Juli take nenalozena a ja nosim a nosim a neudelam si ani caj.....v tech chvilich o necem take uvazuji, ale zatim nic kupoat neplanuji.
23. zář 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, my taky zkušenost s nošením nemáme, Matýsek taky nesnášel jakékoliv omezování pohybu, jenom prvních pár dní jsem ho vázala do plíny aby usnul (zavinovačka byla málo těsná, musel být jako uzlíček :grinning: ), a pak to začal nesnášet a nesnesl na sobě ani peřinku, protože kvůli ní nemohl kopat nožičkama. Takže jsme nosítko sice doma měli, ale ani nevyzkoušeli a poslali jsme ho dál. No a Kubík je miláček, papá a spinká. Takže mám občas spíš opačný problém, chci si ho užít když je vzhůru a on pořád spí :grinning: :grinning: :grinning: .

Dneska jsme byli u doktorky, máme už 4240g a máme pořád žloutenku, takže mu brala krev a uvidíme, v úterý budou výsledky. A má brouček strašnou rýmu, takže jsme koupili Nasivin pro novorozence, a snad mu to trošku pomůže, chudáčkovi. V noci jsme skoro nespali, jenom odsávali, pracně usínali a za pět minut měl nosánek zase plný :frowning2:. A do toho je mě dost špatně, ještě se mi přidal kašel. Ach jo, snad to prďolka taky nechytí... Máťa se drží dobře, řádí jak čert a nemá ani teploty, ani rýmu. No aspoň že tak...
23. zář 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Marodečci zlatí, tu návštěvu tchýně vám byl fakt čert dlužen :angry: :angry: !!! Přeji vám, ať jste brzy v pohodě, hlavně maličký andíleček ať se rychle zbaví rýmy a netrápí se s ní....to je hrozné, člověk by to vzal nejraději na sebe, kdyby to šlo :cry: :frowning2: ...
23. zář 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi jdeme zítra na kyčle a na neurologii..držte nám palce, jinak Tomáška trápí prdíky, už jsem zkusila snad všechno i dala na babské rady, přesto to moc zatím nepomohlo, uvažuji i o probiotikách v kapkách, jenže ta cena mne odrazuje
z jiného doušku, máte jasno v rodičovském příspěvku, pořád mi nejsou jasná "pravidla" žádosti, kdy žádat atd...není lepší o něj požádat až v roce 2012?
26. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já vůbec nevím jak je to s rodičovskou, jen vím, že chci jít na tři roky a jinak nic..ale to máme ještě dost času s žádostí ne? Taky nevím kdy se žádá v práci o proplacení dovolené.. jestli po mateřské.. jinak malá se miosypala na obličeji totálně..já snědla blbec marlenku a medovník a ve velkém.. den na to ještě ořechový dort, tak jsem ted na bramborách a brokolici..ale nevím jestli to nejsou potničky jak ode mně večer odpadne a je v mokrém jak mi teče trochu mlíko.. tak už to hlídám.. nám doktor nic o kyčlích neříkal, ale v porodnici říkali za 4 týdny v místě bydliště.. očkám na prohlídku a zeptám se ho...
27. zář 2011 ve 12:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, julce se take udelala vyrazka v oblicejicku, doktorka rekla, ze je to novorozenecke akne. pak se to sice zlepsilo, ale nemizi to uplne.zakazala mi mleko a mlecne vyrobky :frowning2:
s rodicovskym prispevkem vubec netusim.
27. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak už jsme skoro zdraví. Už jenom Kubula má ještě pořád rýmu, ale začíná to být konečně lepší. Ale pro změnu ho teďka strašně začalo bolet bříško, chudák pořád křičí a kroutí se... Zítra musíme zajít za doktorkou, aby na něj mrkla jestli jsou to opravdu jenom prdíky, mám strach aby se mu ta rýma nedostala do ouška. Ale to by měl teploty, tak myslím že to bude "jenom" to bříško... A musím se jí zeptat na ty "bakterie v prášku" co měl Máťa, strašně mu na prdíky pomohly, ale za boha si nevzpomenu jak se to jmenovalo a myslím že to bylo na předpis. Sab Simplex ani nic podobného Máťovi nefungovalo, tak bychom zkusili rovnou tohle...

A jak rostete a přibýváte? My byli včera na kontrole v jednou měsíci, a máme 4640g a 54 cm. Takže jsme přibrali 1300g za měsíc, doufám že v tom nebude takhle pokračovat, nebo přijdu brzo o záda... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale hlavně že papá a zatím mám mlíka asi teda dost :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
28. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem, s těma vyrážkama v obličeji jste mi vcelku udělaly radost, máme je taky, tak doufám, že tak nějak i samy zmizí :slight_smile: . O proplacení dovči se má žádat těsně před skončením mateřské, aspoň teda mi to u nás v práci tak bylo řečeno. Na rodičák máme ještě čas, my zvažujeme zda 2 nebo 3 roky, ještě uvidíme. Na kyčle se chodí v 6 týdnech a pak ještě ve 3 měsících. Je-li i pak vše v pořádku, tak už další sledování nejsou nutná. Jak rosteme a sílíme zatím nevíme, kontrola nás čeká za týden, tedy po šestinedělí, tak pak ty naše hodnoty určitě sdělím :slight_smile: . Zatím se opatrujte i se svýma mimískama!
28. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek náš malej taky trpí na prdíky, tak budu ráda, když mi řekneš jak se ty "bakterie v prášku" jmenují,
doktorka mi sama od sebe nic nedá.., vyrážku taky máme, a nic mi nezakázala ani mléčné výrobky, ale díky tomu, že malý trpí na prdy už od narození, dost jsem věcí omezila nebo úplně vyloučila ze své stravy, ještě kdybych měla nejíst jogurty, tak snad jsem jen o vodě
kyčle podle doktora v pořádku, kontrola za 6týdnu, neurolog nás moc nepotěšil, Tomášek si pokládá hlavičku raději na levou stranu, tak musíme cvičit, aby nevznikl v budoucnu závažnější problém se svaly na krku a zády
v noci mi moc dlouho nespí, nemůžeme se dostat přes tři hodinky spánku v kuse, ale myslím, že je to těmi prdíky, kterého budí, je pak rozmrzelý,
na váze přibýváme, už se pronese :slight_smile: na kontrolu jdeme k doktorce příští týden, tak se dozvíme váhu
29. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem. "bakterie v prášku sou laktobycili , ale nevím jestli pro tyhle mimísky nejsou nějaké speciální, tak se raději zeptejte. My brali Infacol a postupně jsem ho vyloučila a zatím (musím zaklepat) si s prdíky Lukášek dokáže poradit, i když se u toho dost navzteká, když mu to nejde hned. Jinak pokračuji v pití feniklového čaje.
Co se týče akné, to nám vyrazilo už druhý týden a máme ho stále, i když už se lepší. Vyzkoušela jsem ale kde co. Někdo radil převařenou vodu, někdo koupat v bramborovém škrobu, někdo obklady z černého čaje - pozor tady se to zhoršilo, a někdo mastičku Holtova mast. Doktorky nám nakonec předepsala mastičku Bactorban, po tom se to konečně zlepšilo, velké pupínky se vysušily a malé postupně mizeli, tu jsme mazali 2x denně asi 4 dny a pak nám doktorka řekla, že to stačí a máme koupat v Linola fett Ölbad (v lékárně, my jí měli na předpis jestli je i volně prodejná nevím) a musím uznat, že se to opravdu výrazně lepší.
S tou hlavou mám taky strach, také ji točí na jednu stranu.
Jinak vykakaní a vyčůraní a před kojením jsme v měsíci měli 4470g a 56cm (ještě metr a už mě dožene :grinning: )
V noci se také budíme po 3 hodinách ale jen se napije a pak zase spí ale přes den spí snad jen v kočárku...Teď tu už od půl sedmé řádí a na spánek to navypadá ani náhodou.
29. zář 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 díky za info o výrobku Infacol, laktobacily beru já osobně, malému jsem se bála cokoliv dávat, zeptám se potom v lékárně,
já akné nějak moc neřešila, umývám obličej borovou vodou, a je to lepší jen kolem obočí pořád jsou, ta mastička co píšeš je na předpis, a je na infekční vyrážky apod., olejíček je bez předpisu, a ten mám
my chodíme k neuroložce kvůli komplikacím během porodu, ale řekla mi včera doktorka, že to zda upřednostňuje jednu nebo druhou stranu při ležení ať už na zádech či na bříšku, je dáno polohou mimča ještě v těhotenství, laicky řečeno, jak je tam zkroucené, a určitě to poznáš když mimčo položiš na břiško(tvrdý podklad, stůl apod.) tak zda si hlavičku bude sám pokládat na stranu, pokud ne a ty mu jí dáš na stranu a nebude se vzpouzet - tak tyhle varianty jsou v pořádku, my máme to, že prostě nechce a vzpouzí se, hlavičku zvedá, jako by pásl koníčky
29. zář 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jaké máte dudlíky? náš prostě dudlík nechce, já jsem ho nenutila, ale teď právě ta neuroložka chce, aby při cvičení lehu na bříšku přitom dudlal, že prý to uvolňuje napětí krku, no jenže máme tři dudlíky všechno velikost 1, a jsou prostě velké či co, máme od MAM, NUK, AVENT a všechny na prd, potřebovali bychom úplně malinkatý a měkký, prostě velikost bradavky tak, nemáte podobný?
29. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak s tím ti neporadím, Kubík odmítl už asi 9 typů, kulaté, placaté, latexové, pryžové... Dudlík mu prostě nechutná a basta. Teď jak ho bolí bříško tak bych dudlík opravdu uvítala, na uklidnění, protože se jinak prostě nezklidní než u prsu. Takže my moc neporadíme. Matýsek měl NUK ten placatý, ale taky ho ve třech měsících vyplivl a už si dudlík nikdy nevzal. Tak nevím co ty moji chlapy dělají :grinning: :grinning:
29. zář 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka No malý nechce být na břiše vůbec, celý se naštve a řve, takže nic nepoznám, ale dávám ho na oba boky a musí tudíž hlavu pokládat na obě strany a nevadí mu to, ale sám upřednostňuje levou stranu... Dudlík máme od MAM (zloštělý a stejný zhora i zdola, je tedy jedno, jak ho dáš a je bradavce dost podobný ) a moc nám chutná @ivca_doubek ale rohlíken se opít nedá a když chce prso, tak chce prostě prso a ne nějaký dudlík :grinning: Když má ale jen chuť dudlat a nemá hlad, je úplně blažený, že ho má :slight_smile:
29. zář 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dudlík zatím neuspěl... malá ho plive..tak dudlá mně. Na břiše po ránu leží jak rozpláclá žaba, odpoledne se někdy snaží zvedat hlavičku..ale nepřehání to...
30. zář 2011 v 07:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme uspěli částečně dudlíkem obyč. z DM, trochu dudlá, ale žádný terno to není, dneska jsme měli pernou noc, a do toho návštěvu na oběd, teď jsem utahaná, že bych hned usnula, při natáhnutí, jenže ouha, Tomášek vyžaduje pozornost, to jsem zvědavá, jak budu vypadat večer, kdy bude zase požadovat pozornost drahá polovička :slight_smile:
30. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes nam Juli dava zabrat. jen krici a krici. spala 20 min dopoledne, 20 min po obede a jinak rve a rve.
Dudlik mam od Aventu. pripada mi celkem velky, ale Juli ho (kdyz na nej ma chut) dudla jak o zivot. nasi koupili nejaky bez znacky v lekarne a ten ji taky chutna.

novorozenecke akne ma taky. mudr mi rekla - omyvat v prevarene Dobre vode a cernym cajem.

holky, ten fenyklovy caj mate z lekarny?? a to je pouze fenykl? nebo s necim? ja piju pro kojici matky, kde je fenykl spolu s dalsimi bylinami.
1. říj 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Po černm čaji se nám to zhoršilo...Tak doufám, že vám to neublíží. Fenyklový čaj mají jak v lékárně, tak všude jinde, je to jen fenykl, ale myslím, že ten pro kojící matky bude taky velmi dobrý, já to raději moc nepiju, protož to podporuje laktaci a já už takhle můžu kojit tři :grinning: Jinak přeji, aby se Julinka uklidnila a byla zlatíčko.
1. říj 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 + ostatní spolumaminky Zdravím všechny ve spolek! Naše Natali měla takhle ukřičený den ve čtvrtek, byla to fakt hrůza.Novorozenecké koliky jsou zabíračka jak pro mimi, tak pro okolí. Sice se říká, že jimi víc trpí kluci, ale má zkušenost osobní i z mého okolí je spíš o opaku, hloky to trápí víc. U starší dcerky jsme takhle protrpěli a prokřičeli 4 měsíce!!! A nepomohly masáže, kapečky, cvičení, nahřívání, rektální rourka, no prostě nic. Jediná rada, kterou jsme obdrželi byla ta, že to prostě MUSÍME vydržet a přežít :grinning: :confused: :fearful: :confounded: :frowning2: :wink: . Ony totiž střeva novorozenečků ještě nemají povrch zvrásněný do klků, ty se postupně vytvářejí (tak zhruba do 3.-4.měsíce). Takže každá bublinka vzduchu, která projede po hladké ploše střev dá našim andílkům pořádně zabrat. A nejen jim!!! :grinning: :slight_smile: Takže nám všem přeji dost trpělivosti, máme za sebou už pomalu šestinedělí, tak ještě jednou tak dlouhou dobu a bude klííííííííííííííííd :grinning: :grinning: :grinning: .
1. říj 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mozna nekdy fen fenyklovy caj zkusim, ale zatim mi moc vyhovuji ty caje pro kojici matky. jsou celkem chutne. fenykl rada nemam, takhle ve smesovem caji ho snesu, ale samotny - nevim, nevim. pry na prdiky je super. Mne se zatim zda, ze Julcu prdiky nezlobi. tak doufam, ze to tak bude i nadale.

dnes nastesti uz prorvany den nezopakovala. asi byla vcera pretazena a ne a ne usnout.
2. říj 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky piju kojící čaje a chutnají mi.. malá se po ránu v posteli kroutí jak žížala, dávám ji pak na vibrující křesílko, asi ji to uvolní, posedí tam půl hodin, pokadí se a je zase fajn.. nebrečí mi.. když začne strčím jí do pusy prso :slight_smile:
2. říj 2011 ve 20:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 fenykl jsem pila ze začátku, ta chuť mi zprvu přišla hrozná, pak jsem si zvykla, ale zda to má účinek jsem moc nepoznala, prdíky trápili pořád
@pazdh tak to máš dobrý, křesílko máme taky, a Tomášek v něm nechce být, tak doufám, že časem ho ještě užije, zatím nám tu stojí v rohu :frowning2:
3. říj 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me Julca moc nejde uspavat pres den. spi dobre v kocaru, ale rada bych ji umela uspat i doma a to nekdy fakt ne a ne. usne na 3 minuty a je zas vzhuru a porad dokola.

mozna ten fenyklovy nekdy zkusim.

holky, davate nektera siroke baleni kvuli kyclim?
3. říj 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, široké balení (2 látkové pleny) jsem dávala u starší dcerky, a to od 6.týdne do 3. měsíce. S Natálkou jsem byla na kyčlích dnes a vše je naštěstí v pořádku, takže tady si to opakovat nebudeme :grinning: :wink: . Ale zažila jsem na praxi v nemocnici u dětí horší nástroje, než široké balení, to mi věř, tohle je pohůdka!!!
3. říj 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak to jsme na tom s tím spaním stejně, někdy se mi povede, že usne při odkrkávání a pak se mi podaří ho položit - někdy spí jak špalek, ale většinoiu je do 10 min vzhůru... Dnes mi moc nefungoval ani ten kočár na balkoně - každých 5 min jsem ho musela uhoupat...

Holky možná trochu hloupá otázka, ale jaká teplota naměřená v zadečku je ještě ok a kdy už je to zvýšená teplota. Malej měl včera 37,4 - ale asi po hodině řvaní - byla jsem cvčit a tatínek hlídal...Asi to budeme muset dělat častěji, aby si zvykl být s taťkou sám. Zpátky k té teplotě, nevím právě jestli je to ještě v mezích. Někdo totiž říká 0,5 stupně odečíst, někdo neodečítat...
4. říj 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
to verim, ze siroke baleni je nic. jdeme na kycle ve ctvrtek, ale pediatricka mi rekla, ze nema Julca kycle tak volne, jak by mely byt, at rovnou davam siroke baleni.

@kaculinek1
kocarek na balkone jsem zkusila 1x a nebylo to bohuzel k nicemu. chce porad jezdit, nejake popojizdeni 2 m sem a zpet ji naprosto nestacilo a jak se kocar zastavi, je okamzite vzhuru. vyhovuje ji drncani.
zkousim ted julcu na spani pevne balit do tetrapleny, protoze se porad budi tim, jak ve spanku rozhodi rucicky. snazim se ji zamotat tak, aby byla zpevnena a rucicky ji nelitaly sem a tam. nekdy to jde dobre, nekdy se rozplace zoufale, kdyz ji vazu, protoze si rada rucickama sermuje a kdyz ji je vazu do pleny, je z toho hodne nestastna, tak to radeji uvolnim a zavazu ji pres zavinovacku az kdyz spinka.
4. říj 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se,ze vam lezu do diskuze,ale mate mala miminka,tak mi treba poradite :slight_smile:
Shanim usinacka,ale je jich na trhu desne mnozstvi vubec nevim jakeho :confused: jestli mi poradite.
Brzo se mi narodi synovec/neter tak bych rada koupila usinacka a neco svagrove,co si myslite,ze udela nejvetsi radost? sladkosti se mi kupovat nechteji,z obleceni vyroste...
nezlobte se,ze sem lezu :sweat_smile:
4. říj 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa Ahojky,
já osobně s usínáčkem zkušenosti nemám, starší miluje jakéhokoliv plyšáka a spinká s nimi. Když byl mimi tak nespal i kdybych se rozkrájela, na klidné usínání pomáhal jedině jedoucí kočárek. Teď nejvíc miluje včelí medvídky a kočičky, jinak má v posteli asi 30 plyšáků...
A mladší je teď naprostý opak, nakojíme, lehne a spí. Líbí se mu cokoliv co má v postýlce :slight_smile:. Teď momentálně tam má plyšového šmoulu :grinning:

To jsem asi moc neporadila, co? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek