• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@mamkamarketa osobně zkušenost ještě s usínáčkem nemám, náš Tomášek usne po kojení bez žádných hraček, ale kamarádka půlročního kluka má pro něj plyšáka od chicco-http://chiccocz.cz/index.php?level=hracky&subkat=201&kod=67172&od=0, a prcek ho má pořád v postýlce při usínání
5. říj 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@hedushka ten odkaz nejde odkliknout :unamused:

jeste muzu se zeptat co vam po porodu udelalo nejvetsi radost? v diskuzich hodne mamin pise o jidle a obleckach pro mimi,ale to se mi moc nechce,jidlo se sni a z oblecku hned vyroste :unamused:
nemate tip? :slight_smile:
5. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa
no týden nebo 14 dní můžeš kamarádce doma vařit a uklízet - to bych já osobně uvítala nejvíc :slight_smile: myslím, že kojící polštář nebo šátek na mimi, nebo třeba španělská deka - to jsou věci, které bych ocenila. nebo hračka, co pěkně dlouho hraje - malého to uklidňuje, alespoň na chvilku.
5. říj 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa Zdravím, já bych to osobně viděla na nějaký poukaz na příjemný zážitek (kadeřnice, manikúra, pedikúra, masáže, relax-víkend apod.). Po skončení šestinedělí si myslím, že by spousta maminek uvítala možnost se na chvilku vzdálit z domu, trošku prokouknout, odpočinout si a upravit sebevědomí :grinning: :wink: ....tolik můj návrh....tak ať dobře vybereš a je spokojenost na obou stranách :slight_smile: !
5. říj 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa
Ahojky, mě osobně by teď největší radost udělal den bez dětí :grinning: :grinning: :grinning: .
Krásná představa!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. říj 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa souhlasím s aidule, každá si ráda na chvíli odpočine od toho svého miláčka
6. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem objevila na Tomáškovi pěknou opruzeninu od plenky -na boku, v noci se dost mlel, tak se mu povedlo se plenkou poškrábat, co s tím? mažu to bepanthenem, ale přijde, že to nemá moc vliv
6. říj 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahojky, jen to dál promazávej.Bepanten je super, jen to bude chtít trošku času. Hlavně ať to dost větrá, nechávej Tomáška častěji na přebalováku bez plínky :wink: .Ať máte brzy klid :slight_smile: !
6. říj 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka

@aidule
holky dekuji za tipy :dizzy_face: mamine koupim poukaz na ''krasu'' a mimcu medu od chicca :slight_smile:
at vam mrnousci rostou a hlavne zdravicko :dizzy_face:
a omlouvam se ,ze jsem vlezla do diskuze
6. říj 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
Ahojky, souhlasím s @aidule, mazat a větrat, a chce to trošku času, ale Bepanthen je na to opravdu perfektní.

Včera jsem objednala Kubíkovi látkovky, tak už se na ně moc těším, že se do toho pustíme. Za ty jednorázovky je to fakt strašná cena. Našla jsem na e-Bay kapsovky za 4,5 dolaru za kus, od května jsem měla dvě doma a testovala na Máťovi. Jsou už tak cca. 60x vypraný a jsou pořád jako nový, jsem z nich nadšená. Kubíkovi jsem jich objednala 25 (a každou jinou, prostě jsem si nemohla vybrat barvu :grinning: :grinning: ).

My jdeme na kyčle až příští čtvrtek, tak uvidíme. V porodnici byli v pořádku.

A jak se jinak máte? Jak se s miminky na sebe zvykáte? U nás už se uklidnilo i večerní koupání a ukládání, byl to s klukama boj kdo dřív a většinou to skončilo řevem obou. Teď už to máme konečně zažité a je klid :grinning:. A Matýsek kubíka prostě miluje, v sobotu ho chci poslat spát k babičce, ale nevím jestli tam bude bez Kubíka vůbec chtít zůstat. Jezdil tam moc rád, babička má králíky, slepice, kočku, psa, v sousedství býky a ovce - a taky mu dovolí spoustu věcí co doma nesmí...
Tak jsem na něj zvědavá, jak se k tomu postaví a jestli nechá brášku doma samotnýho.
6. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj u nás malá zase dudlá..už ani neříkám, že pije, ona prostě jen dudlá..přes den se ode mně skoro neodtrhne..já jsem nemocná, malá se naštěstí drží..jinak není to ve výsledku třeba nevýhodné ty látkové pleny? Musí se to prát, žehlit, nesmrdí to? A ten čas tomu věnovaný... ale nevím, nemám s tím zkušenost...tak nám začal podzim, ach jo..
7. říj 2011 v 09:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a můžu paralet nebo ibalgin?
7. říj 2011 v 09:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh No právě tyhle se jenom hodí do pračky, vytáhnou, usuší a znova použijou. Žádný žehlení :grinning: :grinning:. A prát je budu co dva dny, možná denně, takže to ani nebude mít čas smrdět. Máťa teď používá jednu denně, takže je peru spolu po dvou dnech a nesmrdí. A že po Máťovi už je to v plíně síla, obzvláště když máme k obědu omáčku :grinning: :grinning:.

Myslím že mi doktorka říkala že při kojení tak maximálně jeden paralen denně, Ibalgin vůbec. Ale pokud chceš brát nějaké léky, tak bych určitě doporučila dojít se poradit za doktorkou, abys třeba po něčem nepřišla o mlíko...
7. říj 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh mne rikala doktorka paralen ano, ale ne dlouhodobe, dele nez tri dny za sebou, jo a mam namysli ten obycejny paralen
7. říj 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa pokud je usinacek to, co myslim - ctvercova latka s plysackem uprostred, tak s nim zkusenost nemam. svagrova to ma pro neter (6 mesicu) a myslim, ze pro uplne mimi to spis neni, ze az pro malinko vetsi detatko, ktere si uz bere veci do rucicek....
zkusla bych zjistit, co svagrova jeste nema porizene a to bych shanela. ja treba poridila opravdu malo oblecek a tak jsem z hadriku pro mimi mela velkou radost.
7. říj 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Julca mela mini opruzeninku pred tydnem a byla jsem zrovna na 2 dny u nasich, kde jsem nemela zadny krem pro mimi (ani rybilku, sudocrem,bepanthen, slunecnicovy olej z lekarny....nic). tak jsem ji oba 2 dny koupala, coz normalne nedelam a dala jsem ji na to indulonu (mela jsem jen mesickovou) a pomohlo ji to skvele. jinak modra indulona je pro miminka take povolena.
a kdyz to muze byt na vzduchu (po umyti), je to vubec nejlepsi.
7. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek nemuzes sem prosim dat odkaz na ty latkovky, o kterych pises? jsou to obyc ctverce, jak jsme zvykle, nebo uz prefabrikovane nejake tvarovane. nevim jak se vyjadrit. Moc se v tom nevyznam, ale kdyz je plenka pokakana, tak se musi (nez ji das do pracky) nejak predeprat, ne? mam predstavu, ze je to mnohem pracnejsi, nez jednorazovky. po kakani predeprat, nekde skladovat do pousteni pracky.....
fakt by me to zajimalo. a hlavne mam za to, ze porizovaci cena je pomerne vysoka a pri dnesni cene energii (voda, el) jsem mela za to, ze to vychazi draz nez jednorazovky.
rada se poucim.
diky moc :slight_smile:
7. říj 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Zdravím, u nás kyčle dopadly v pořádku, takže nás čekají až ve 4. měsíci. Jinak Natálka váží 3950 g a měří 56,5 cm. Takže za měsíc přibrala skoro kilo a porostla o 5 cm!!! Při dvouměsíční prohlídce máme naplánované očkování proti rotavirům, tak snad to zvládne bez teplotky a jiných potíží :wink: . Přes den ji ještě potrápí prdíky, ale jinak už jsme jako tako sžitý, i nějaký režim už funguje. Dnes v noci spala luxusně-usnula po 19.hodině a vstávala ve 4.30 :grinning: :grinning: :grinning: !!! Kdyby si to tak zopákla aspoň 3x týdně, nezlobila bych se :slight_smile: . Starší dcerka si včera do katalogu Sparkys zaškrtala, co by chtěla na Vánoce, tak jsem si z toho utvořila výcuc a pomalu se koukala na netu, co, kde a jak...no jo, začal opravdový podzim a s ním i pomalu myšlenky na vánoční čas :slight_smile: ...Tak u nás zatím tak...mějte se všichni prima a prožijte krásný víkend!!!
7. říj 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Ahojky, já objednávala u téhle paní - odkaz na její zboží na e-bay: http://stores.ebay.com/clothdiapernappy. Když některou plínku rozklikneš, je to tam líp vyfocený.
Je to vlastně skoro jako jednorázovka, ta vrchní látka nepropouští vodu. A vevnitř je kapsa na vložení něčeho savého - jednak k tomu jedna vložka je, a Máťovi přidávám ještě navíc složenou jednu klasickou čtvercovku, přece jenom jeho počůrání juž stojí za to...
Musela by se po pokadění určitě čistit, ale já přidávám ještě jeden "ubrousek" (je to takové jako ubrousek, papírové, ale po namočení se to nerozpadá a nedělá cucky) mezi prdelku a plínku, no a na tom "ubrousku" zůstane stolice, při přebalení se celý ten "ubrousek" vezme a se vším spláchne do záchodu. A plínka je jenom počůraná, maximálně někde trošku mázlá, když jsem při přebalování nešikovná :sweat_smile: :grinning: .
Mám na ně takový kyblík z Obi, s víčkem a z něj není nic cítit, je skoro jako vzduchotěsný :sunglasses: . Plínky jako takové se perou na 40, a vnitřky vyvařím jednou za čas, používám antibakteriální prášek a peru taky na 40.
Takže suma sumárum mě plínky i s clem za dovoz a kyblíkem vyjdou na cca. 3000,-Kč. S Matýskem mě jednorázovky doteď vyšli na cca. 18000,-Kč.
Ono záleží jaké koupíš plínky, kolik, jak často chceš prát ale některé maminky to opravdu vyjde dráž než jednorázovky. Ale ty to dělají z přesvědčení a vztahu k přírodě, který mám sice taky, ale nesmí to moc lézt do peněz :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
No snad jsem to vysvětlila dobře, nejsem si jistá, teď když to po sobě čtu... :fearful: :confused: :sweat_smile:
7. říj 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek jojo já chápu :wink: já bych byla líná toto dělat.. jinak já už mám mánii a kupuju přes net vánoční dárky..už se děsím toho jak nám všichni dajá na vánoce hračky a plyšáky, už ted toho malá má celou postýlku..taky se mi už sešly dvě bundičky s kožíškem a kombinézka.. a to mám pocit, že to malá velikostně mine..letos velké, za rok malé.. a to je to tak krásné..to naštve. Potřebuju poradit se soplíkama.. co máte na odsávání? Kámoška říkala, že odsávačku na vysavač...mozek jí to asi nevysaje, že? :slight_smile: bojím se toho.... jinak já malou budu nechávat očkovat jen tím povinným..bojím se špatných reakcí malé..
8. říj 2011 v 06:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Ivco, diky za popis. a kde kupujes ty "ubrousky", ktere se pak splachuji do WC? nebo to jsi koupila spolu s plenama? koupe plen i s poslanim vyslo levneji, nez kdybys to koupila tady v CR? predpokladam, ze śe musi platit jeste clo a DPH, vid?

@pazdh Zatim na rymu nic koupene nemam, ale uz jsem to trochu zjistovala v tehotenstvi a vyslo mi, ze jedine odsavacku na vysavac.
8. říj 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já zakázala všem oblečení kupovat, máme spoustu po Matýskovi, dost věcí ani neměl na sobě protože to nevyšlo. Např. zimní bundičku 0-3 měsíce u dubnového dítěte jsme opravdu nevyužili... :grinning:. A jak jsem za ni byla dneska ráno ráda, když jsme šli v osm nakoupit a na teploměru bylo 8°C. A má ji vlastně novou. Takže oblečení zákaz, a hračky se rozhodně neztratí. Taky jsme dostávali spoustu plínek - takže na ty jsme vydali taky zákaz. Jo nemají to babičky jednoduché.
A já jsem z nakupování dárků úplně vedle, vůbec nevím co koupit Máťovi. S Kubíkem si nějak poradíme, chrastítka, kousátka, a moc se mi líbí ten mluvící hrnec Fisher-Price, takže ten taky koupíme. U Máti jsem přemýšlela o nějaké jednodušší autodráze, nejspíš takové té dřevěné, přece jenom ještě demoluje na co přijde :sweat_smile:. A jinak fakt nevím...
Co u Vás, co budete nakupovat? Potřebovala bych inspiraci...
8. říj 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
My máme právě tu odsávačku na vysavač a nedám na ni dopustit. Kupovali jsme v lékárně, píšou na ní že doporučují i pediatři. Nechá se s ní odsávat i bez vysavače, ale je to makačka. Když měl Kubík tu rýmu, tak jsme přes den odsávali vysavačem a krásně mu to vždycky během chviličky uvolnilo nosánek. V noci jsem vysavač kvůli Máťovi nechtěla pouštět, takže jsme odsávali bez vysavače a trvalo mi to strašně dlouho, stejně jsem mu nevytáhla všechno a během 5 minut měl nosánek znova plný.
Takže za mě jednoznačně na vysavač...
8. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Koupila jsem je zatím jednou tady: http://www.branakdetem.cz/separacni-pleny-celulozove-popolini.htm, mám jich ještě tři čtvrtě role, počůrané peru spolu s plínkou, vydrží tak 6-7x vyprat.
Tyhle plínky co jsem objednala vychází cca. 100Kč za kus i s poštovným, u nás jsem skoro ty samé viděla tady: http://www.sweetmonkey.cz/eshop/obchod.php za 429,-Kč.
A clo je myslím 20%? Nevím, ty první dvě byli pod hranicí cla, takže uvidím. Ale počítám tak 20%, takže cca. 500Kč.
8. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Zdravím, té odsávačky na vysavač se bát nemusíš. Já jsem z ní taky měla hrůzu, ale sestra ji používá pro malého a je to super, rychlé a dokonalé zbavení soplíku a malý se u toho ještě chechtá, takže si užijí i legraci :slight_smile: .
9. říj 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh jj jak říká @aidule odsávačke na vysavač je super, má to reukci tahu, takže mozek to fakt nevycucne, já to používám, malý má po ránu plný nosánek, vůbec mu to nevadí a pěkně drží. Jinak jdeme ve středu na očkování na rotarix, je to medicína do pusinky, tak nějaké špatné reakce nečekám, uvidíme a sinflorix dostaneme až ve 12. týdnech. rotaviry jsem viděla u známých a rozhodně to nechceme, i kdyby jeden den byl plačtivý, stojí to za to.
@ivca_doubek s vánočními dárky ti neporadím, prckovi to nebudu nijak zvlášt řešit, má vše, co potřebuje, takže koupím, co se mi bude líbit, je spousta věcí, horší to je s tatínkem... tam jsem úplně bezradná...šperky nenosí vůbec žádné, parfém má ještě z předlonska víc než půlku, elektroniku neocení, a jeho veteránům zase nerozuím já... dám půl království za dobrý tip. stejně tak dárek tchánovcům a našim...zítra se jedem mrknout do plzně, tak uvidíme jestli dostaneme nějaký nápad....
9. říj 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 vy uz jdete s mimcem na rotaviry?? tak brzy?
9. říj 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, při poslední prohlídce měřil Tomášek 57cm a váha 4,9 kg téměř, na kyčle jdeme až ve třetím měsíci znova, opruzenina nám zmizela, mne vylekalo, že se mu udělali jakoby puchýřky, pravidelně jsem to mazala, a za dva tři dny byla skoro fuč, za to já jsem teď měla co dělat sama se sebou, v pátek mne chytil náběh na zánět močových cest - klasika nepříjemné řezání při čůrání, bolest podbříšku a zad, a k tomu teploty, a hned 38°C, vzala jsem si paralen, ale houby platný, další už jsem si nebrala, chodila jsem jak mrtvola, prolívala se byl.čaji, no něco strašného, teď už je mi lépe, ale teplota pořád mírně zvýšená, volala jsem o víkendu na pohotovost, tam mne lékař odbyl hláškou - jestli chcete přestat kojit,tak přijeďte dáme antibiotika, a ani moje doktorka dnes mi nepomohla, jen vlastně potvrdila, že jediné co mi pomůže je teplo, (odběry naštěstí mi udělala)
zítra se chystáme s Tomáškem na rotaviry, ještě že jsem si všimla, že VZP má na ně akci přesto ta cena :-/
já mám koupenou normální odsávačku i na vysavač tak uvidíme, která se osvědčí
10. říj 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek