• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Rotaviry se můžou očkovat od skončení druhého měsíce, takže ,myslím, pro ty naše srpnový mimoušky akorátní čas :wink: !
10. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@aidule Prý už od ukončených 6.ti týdnů - my máte teď teprve 7. ...
11. říj 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Ahoj, byli jste s tou rýmou u doktorky? jakjset ji léčili, já mám dojem, že se nám do zítra tžaky spustí :frowning2:
11. říj 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahojky, u doktorky jsme byli, koukla na něj, řekla že máme odsávat aby se to nedostalo do oušek, hlídat kdyby měl teplotu tak hned přijít, a jinak nechat prostě odeznít. Jo a doporučila nám Nasivin sensitive, ale ten Kubíka asi štípal, zkusila jsem mu ho dvakrát a pokaždé po něm skoro 3 hodiny řval, tak už jsem mu ho znova nedávala a rýma přešla po 10 dnech sama :grinning:
11. říj 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na rotaviry se taky chystáme, dokud má VZP akci :grinning:. Ale nás se to bude týkat až v listopadu, jsme nejmladší :grinning: :grinning:.
Matýskovi bych ho chtěla dát taky, když byl mimi tak Rotarix ještě nebyl, musím se zeptat jestli to je taky pro větší děti...
11. říj 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Jo a to mu byli přesně 3 týdny, teď už jsou prďolkové přece jenom trošku větší, a hlavně po šestinedělí, tak už je to taky o něčem jiném...
11. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no naměřila jsem mu v prdelce 37,3 to je ale asi ještě v normě, nebo ne? zatím nic odsávat nejde, spíš to má asi v krku. No zítra stejně jdeme k doktorce, tak uvidíme. A myslím, že ten rotarix je pro děti do 6. měsíců - alespoň tak jsem to pochopila z brožurky.
11. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u deti se teplota do 37,5 povazuje za normalni. doktor v porodnici ale doporucoval - merit obcas diteti teplotu i kdyz je zdrave, aby clovek videl, kde se teplota pohybuje, kdyz je OK a pak snaz rozpoznal teplotu zvysenou.
Julce teprve bude 6 tydnu, takze jsem o zadnem ockovani zatim neuvazovala. prijde mi na to taaaaak malinka. Rotaviry nechavala svagrova ockovat neteri nedavno. neteri byly tak 4 mesice.
Holky, mate uz nejaky pravidelny rezim?? my teda ne, ale ono si to casem nejak sedne.
12. říj 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak první očkování rotarixu máme za sebou a dobrý, zblajznul to bez řvaní.
režim celkem zaběhnutý máme, horší jsou noci,kvůli prdíkům se dost budí, i když teď jsem dala na radu od kaculinek1 a koupila Infacol, a spal jak dudek 5hodin v kuse, tak to nechci zakřiknout, je teď rozjukaný, pořád těká pohledem kolem sebe, hračky ho moc nezajímají ani ty v křesílků, teď máme novou hru na úsměvy, toho baví nejvíc culit se, jo a holky začal mi slintat není to nějak brzo?
taky jsem byla na kontrole po šestinedělí, doktorka to zhodnotila slovy - porod jste měla asi hustý co? podle sdělení porodnice šlo synovi o život, krvácení vnitřní to je pak fofr, hm, tak si skočte nahoru podíváme se jak jste zřízená - doslova mi vyrazila dech, naštěstí tam byla jen na záskok, a to si ještě troufla říct o sponzorský dar pro ordinaci, ach jo..
12. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Mohu se zeptat kolik byl doplatek rotarixu, jdem v pondělí, tak ať mi nespadne brada. U malého byla akce a doplácela jsem asi 2300 Kč.
12. říj 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no včera jsme měli i zvýšenou a právě jsme přišli od doktorky - máme to trochu i na průduškách - chudák tak malý a už podruhé nějaký chcíp, připadám si jak neschopná matka...
Co se týče režimu, tak je to celkem v poho. Dopoledne jsme většinou doma a spí na balkoně (tedy když je zdravý), v 1 chodíme na pravidelnou procházku s kamarádkou a po třetí hodině na návštěvu k nějaké babi, tetě, nebo ještě jednou ven, kolem šesté kojení a pak nemůže zabrat a to je naše krizová hodina, protože dost pláče...no a kolem 8 koupání to se nám moc líbí a pak kojení a postýlka - a kojení po třech hodinách... Ale teď jak mu není dobře, je to takové utahané , jen kojíme a spinkáme - spolu jelikož sám nechce.

@hedushka Jsem ráda, že je Tomíkovi líp, co se prdíků týče. My už dlouho nedáváme vůbec nic a prdí jak o život. Zatlačí si a je to, prdí víc než taťka :grinning: První úsměvy jsou vážně rozkošné, je to tak krásný pocit, když se na mě začne smát :slight_smile: ale hračky nás zajímají taky a moc, už máme dokonce oblíbené a méně oblíbené...A dokonce když mu ji dám do ruky, krásně ji drží a někdy se jí snaží dát do pusy :slight_smile: Už to začíná být moc krásné a zábavně s tím prcíkem .
My Slintat taky pomalu začínáme, i když nevím, jestli je to tou rýmou nebo by slintal i tak, ale věčně mám ožužlané rameno :slight_smile:
Doktorka je dost ostrá :grinning: Já už taky byla. Jo a holky tragédie - už jsem zase začala mít menstruaci, sice to bylo slabé, ale přece... :angry: :frowning2: :unamused: No snad mi to ta antikoncepce upraví a budu mít ještě půl roku klid...

Hokly chci znát váš názor, byla jsem cvičit a prcek to doma taťkovi celé proplakal. Myslíte, že je ještě brzyy ho opouštět, nebo by si měl na tatínka víc zvyknouta já se cvičení nemám vzdávat, nejsem pryč déle než hodinu a 15min.
12. říj 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l.e.o.n.t.y.n.k.a po nás bude paní doktorka chtít jen cca 1100 za první dávku.. ty už tam asi budeš mít obě, ale e fakt, že v lékárně je to asi 1900. Ale přes doktorku je to právě levnější.
12. říj 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, u nás už je režim jako tako v pohodě. Přes den se snažíme být co nejvíce venku na procházkách, to malá spí nejlíp, doma jí to moc nejde. Večer ob den koupeme, jí většinou tak v rozmezí 19.-21.h, jak který den. No a pak už spinká, někdy až do rána, tak do 5.h, někdy má ještě po půlnoci jednu dávku. Prdíky už lepší, jen po jídle někdy kroucení a slzičky, ale u maminky v náručí je to bez problémů a s úsměvem. Ten je teď naprosto úžasný, je to sladké období, jak se začíná culit a vydávat hlásky, no pajáda... :slight_smile: :wink: !!!
12. říj 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ta doktorka to je fakt síla!!! Já jsem se na kontrolu ještě nedokopala. Občas ještě špiním, ale nvím, zda to už byla menzes či ještě poporodní čištění. Vysazuji teprve postupně warfarin na ředění krve, tak to u mne bude trvat asi trošku déle. Tak se opatrujte a ať je vše v pořádku!!! :wink:
12. říj 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l.e.o.n.t.y.n.k.a Zdravím, nás očkování teprve čeká, ale doktor nám to vypočítal taky něco kolem 2000 kč :slight_smile: .
12. říj 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Cvičení určo nevzávej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malý si potřebuje zvykat i na jiné osoby, zvláště na tatínka :grinning: . Takže trpělivost tátovi a tobě výdrž a neuhnout :grinning: :wink: :slight_smile: !!! Já se do své oblíbené posilky chystám od listopadu. Ale cvičím denně doma, už jsem zapojila i brišní svaly, tak je to fajn. :slight_smile:
12. říj 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
po rotavirixu je malý jen trošku unavený, pořád by spal, ale budí se často.., režim taky podobný jako aidule, jen bez toho dlouhého nočního spánku, cvičím taky doma, uvažuji, že bych začala chodit od listopadu na nějaké cvíčo, posilovna mne moc nebrala nikdy, nebo spíš mne do posilování nikdo moc nezasvětil, tak dám asi přednost pilatesu
13. říj 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a když koupete, dáváte do vody nějaký olejíček? včera jsem si všimla, že má suchou pokožku na pár místech, přičemž ho dost mažu olejíčkem i během dne, je fakt, že tu máme dost tvrdou vodu, tak by to asi něco chtělo
13. říj 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Já dávám malé do vody jen mycí emulzi od seba medu a ráno+večer mažeme tělovým mlékem taktéž od seba medu. :wink:
13. říj 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka My dostali od doktorky na předpis ( je to i volně prodejné, jen dražší) Linolu fett Ölbad, je to právě na promazání kůže aby byla hydratovaná a aby byla odolná vůči alergiím a ekzémům...po koupání a ráno ještě mažeme Linolou tělovým mlékem. Ale seba med bude asi taky dost kvalitní. Ono olejíčky právě prý vysušují a mají se používat spíš mléka - tedy ono co brožura to jiný názor, tak jsme dali na doktorku a jsem spokojemá, i když ty pupínky na čele nechtějí zmizet a to už jsem úplně bez čokolády i ovoce, abych zjistila, jestli to nemá z jídla a stejně se to nijak nelepší. Akné nám už zmizelo, ale tahle malé bezbarvé pupínky drží, potničky to taky nejsou, tak já nevím, co s tím.
14. říj 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás pupínky sem tam jsou, ale ne už tak hrozné jak na začátku, tak už jím zase vše možné...vypadá to, že to jsou spíš potničky.. ale zase máme v obočíčku pro změnu ty žluté lupy, tak to ted mažu extra panenským olivovým olejem z kuchyně...už se to lepší.. večer se tak dvakrát probudí.. přes den spí na mně v náručí většinou..doufám, že jí to neublíží, kvůli páteři, nevím.. koupu jednou za tři dny, někdy za dva... jak kdy, dávám tam olejíček.. jendou týdně i umyju hlavičku... a o očkování zatím nic moc nevím v pondělí jdu k doktorovi, ale asi nic nechci navíc, nechám si poradit, je rozumný... a já u doktora byla... prý co se nezahojí do tří měsíců, už se nezlepší.. myslím natržený zadek... uvidíme, kdyžtak to budu řešit po druhém dítěti, kdybych měla problémy...třeba mně i to druhé nnatrhne zadek, tak at to neřeším zbytečně dvakrát :slight_smile: Jo a ven zase tak moc nechodíme.. tak nevím jestli to něčemu vadí nebo ne.. ale fusak už v kočárku máme
14. říj 2011 ve 14:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mně zajímalo jak to máte s pasením koníčků..my nijak, zatím moc nechce, vzteká se..jak často to denně zkoušíte?
15. říj 2011 ve 13:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, my paseme koníčky docela slušně, když má Kubí náladu :grinning: . Ale to většinou má, začíná už teď být přes den víc vzhůru a všechno ho strašně zajímá. No a to se líbí Matýskovi, který mu nosí ukazovat všechny hračky, takže se kluci krásně zabaví spolu :grinning: :grinning:.

Spinkáme v noci naprosto vzorně, uspáváme večer kolem půl osmé, a pak se budí ve dvě a pak většinou až na šestou, když je taťka doma, když vstává do práce, tak s ním drží basu a vstáváme ve čtvrt na šest :grinning: . Ale i tak je to perfektní, vyspím se krásně.
Začala jsem doma taky cvičit, jako dárek za Kubíka jsem si poručila Orbitrek, tak cvičim. Začala jsem taky pomalu cvičit břicho, ale to nějak není zvyklé, jde to ztuha :grinning: :grinning: . Ale těch mých 15kg musí pryč!!!

@kaculinek1 Jééé vidíš a já zase někde četla že vysušují mléka a měl by se u novorozenců používat spíš olejíček :grinning: :grinning: :grinning:. A cvičení určitě nevzdávej, malý si taky musí zvyknout na někoho jiného. Já mám výhodu v tom, že Martin je v půl třetí z práce doma, takže Kubík je na něj zvyklý a nemám strach je nechat mezi kojením jenom spolu. Kojit se tatínek zatím bohužel nenaučil :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nejak jsem se v poslednich dnech nedostala vubec k pocitaci.
muzu se zeptat, kolik stupnu mivate v loznicia a co na noc mimcu oblikate - pripadne cim zakryvate..... porad vaham, jestli neni Julce horko nebo zima...
17. říj 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 To asi budeš váhat pořád. My bydlíme v paneláku, takže teplota je hodně ovlivněná počasím (když sem praží je horko) a sousedy. Můžu večer větrat jak chci a stejně se pečeme, jindy je zase trochu zima. Topení se vyhýbám, co to jde, pak je tu děsně suchý vzduch... Já mu dávám overálek a spací pytlík bez rukávů a ještě ho zafáčuji do tenké larisky, aby nemydlil rukama. není ani studený ani spocený. Ovšem včera usnul zafáčovaný v larisce bez pytlíku a zabalený v zavinovajdě - večer byla zima. A ráno díky sousedům horko a byl chudák spocený... Je to těžké, ale větší problém je pro mě kočár. Už jsem vytáhla zimní fusak a nevím jestli se tam odpoledne, když svítí sluníčko moc nepeče.
18. říj 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás včera odpoledne bylo 24..jinak asi 21 stupňů..to tak držíme i večer..dávám overal a ponožky nebo tričko s dlouhým rukávem a dupačky no a má svou peřinku.. jinak nic.. vypadá spokojeně.. fusak mám taky už v kočáru..
18. říj 2011 ve 13:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme doma dole cca. 23-24 stupňů, v podkroví v ložnici držíme cca. 18-19 stupňů. Kubík spinká v overálku nebo má košilku a dupajzny, a je naprosto spokojený. A má taky peřinku, no ale dost často se mi odkopává, začíná být celý bráška :slight_smile: . Včera se chudák zamotal ručičkou a nožičkou do šprusliček postýlky, jéé to bylo řevu, než jsem ho vyndala... :grinning: :grinning: . No nevím jak to zvládnul, já ho pokládám doprostřed postýlky na zádíčka, na bok se sice už umí otočit, ale to by mu nestačilo, aby se dostal až na kraj... Prostě šikula. Včera se mu dokonce skoro podařilo přetočit se na bříško...
My už taky vytáhli fusak, no a na odpoledne ven ho nechávám, jenom Kubíka nechám v dupačkách a bodýčku co má doma, přidám kabátek a čepičku a jdeme. Na nožičky má ve fusaku dost teplo a co kouká má v kabátku :grinning: . I tak se mi občas zpotí, když jdeme moc po slučíčku a dlouho svítí na kočár...
18. říj 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme doma 21 st., v ložnici 17.-18.st. Přes den má Natálka bodýčko+dupačky, je v rychlozavinovačce+tenká deka. Na noc overálek+rychlozavinovačka+kapnička. Dost větrám, i v noci, ale malá vypadá spokojeně, ručky má teplé, tak snad je to O.K. Ven má na mikču nebo svetřík ještě bundičku, pak teplý overálek (takový flísový), teplá deka+nánožník. Klasický zimní fusak jsem ještě nevytáhla, ale už je na programu :grinning: . Vzhledem k předpovědi tuhé a dlouhé zimy si ho jistě ještě dosytosti užijeme :grinning: :slight_smile: !
18. říj 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to asi oblikam julcu podobne jako vy. v loznici mame 18 stupnu (kdyz pustim na chvili topeni. jinak tam bylo 17). jakmile nebude svitit slunicko a teploty pres den se budou blizit nule, rozhodne dam perovy fusak do kocarku. ted slunicko pres den docela zahreje, takze by to bylo moc. kontroluju vzdycky Julce, jestli ma teple rucicky a nosanek. podle toho se snazim ridit, ale zda ji je horko, nejak nevim jak poznat. byla by spocena??? takhle mala miminka se moc nepoti, ne?
18. říj 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat kolik jste platili za rotarix? Jste některá u cpzp? Slyšela jsem ,že je na ni akce, ale u vzp ne u mé pojišťovny, nevíte o tom něco? Doktor mi řekl, že to bude za poloviční cenu..prý kolem 2000 Kč za celé očkování, ale nevím jestli se nespletl, když jsem u jiné pojišťovny.. malá jde za týden na první hexavakcínu..
18. říj 2011 ve 21:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek