• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 myslím, že se potí, alespoň když mám malého v šátku je spocený jak myška :grinning: V kočárku by byla zpocená ze krkem. A měla by červené trváře a celkově by byla neklidná. Některé maminky vozí v kočáru teploměr :sweat_smile: pro jistotu :-
18. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak diky moc za info. na teplomer v kocarku jsem take myslela, ale rikala jsem si, ze bych byla jak blazen :slight_smile:
kdy pouzivas satek na noseni?

holky, neuzivate nektera homeopatika na podporu kojeni? nevite, zda se prodavaji bez receptu?
19. říj 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani, myslím, že postačí obyč. mateřský instinkt a selský rozum (teploměr do kočárku bych fakt neřešila). Starší dcerka se narodila v lednu, tenkrát byly šílené mrazy a já naprosto netušila, jak odhadnu, jestli jí není zima. Doktorka mi tenkrát řekla, že ji mám dát o jednu vrstvu víc, než sobě+fusak a deka. Je důležité zkontrolovat ručičky a za krkem, pokud jsou tato místa teploučká, nemusíš mít obavy :slight_smile: . Zase to s tím hlídáním a sledování všeho kolem miminek nesmíme přehánět, to by člověk nevěděl, co dřív a mohl by se z toho pomalu zbláznit :grinning: :wink:
19. říj 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi máme doma tak 20-22stupňů a to topíme, ven chodíme každý den, a teď mu dávám teplý kabátek, čepku a šup s ním do fusaku, a je mu teploučko, problém jsem spíš měla koncem léta, když ještě bylo teplo, ale zároveň foukal vítr, to jsem ho přikryla teplejší dekou a nebylo třeba, Tomášek se pak ozval, že je mu vedro, a mimča se potí, hlavně hlavička a krk, to poznáš hned, v noci ho dávám jen do overalu-pyžámka a spí v rychlozavinovačce a protože je mu už trochu menší, hodím přes něj slabou larisku, a je mu fajn,
šátek taky mám, jen mne nebaví to složité zavazování, užívám jí, když potřebuji rychle do obchodu a nechci tahat kočár, taky využíváme er,nosítko, ale ještě není na něj tolik zvyklý, Tomášek je už dost veliký, ale menším dětem se v nosítkách asi moc líbit nebude, to spíš ten šátek
rotarix vakcínu jsme jednu kupovali za 1300,- druhou budeme pořizovat příští týden za stejnou cenu, a na základě potvrzení vzp a dokladu o zaplacení, by nám mělo VZP vrátit 500,- ještě
19. říj 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 šátek používám doma, když fakt potřebuji něco udělat a malý prostě vyžaduje mou pozornost. Není to pořád ale sem tam se mi šátek hodí, i když nevím jestli je tam správně, pořád mám pocit, že má nějak divně hlavu buď moc v záklonu nebo moc v předkonu a nastranu, tak to používám spíš v krajnosti. Ale líbí se mu to, tak to asi tak nepřirozená poloha být nemůže...
@hedushka A jak jsi na tom ty s uvazováním?
19. říj 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 no to je právě ono, trvá mi to celkem dlouho uvázání a "polohování" mimča, taky si někdy nejsem úplně jistá, zda to je OK.,
19. říj 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule mas pravdu, nic se nesmi prehanet. ja kontoluju Julince zda ma teple rucicky, tvare a nosanek.
19. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jak se daří? My byli dnes na očkování, malá byla statečná, řvala jen při píchání..teď je unavená..dostala i rotateg a za měsíc to samé a navíc asi prevenar...snad to nebude na ni moc, chudinka
25. říj 2011 v 16:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas nic noveho. nejak nestiham chodit na pocitac :slight_smile:. kocarkovani je v chladu o dost mene prijemne, co?
25. říj 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, Natálka byla dnes taky na očkování-hexavakcína a pak ještě rotarix, po vpichu taky poplakávala, ale pak byla dobrá. Tak doufám, že i noc bude klidná a nevyskočí nám teplotka. Markétka naštěstí na žádné očkování teplotou ani jinými neduhy netrpěla, tak by bylo fajn, kdyby v tomhle byla Natálka po ní :wink: :wink: :slight_smile: . Jinak hezky přibírá, už máme 4 800g, režim vcelku v poho, školačka už naštěstí taky. Jen je přidrzlejší až hrůza, ale to bude asi čím dál horší :confused: :confounded: :fearful: .
25. říj 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nás čeká druhá vakcína rotarixu až za dva týdny a pak ještě hexavakcína, pěkně se nám tak zakulacuje, už jsem musela vyřadit pár věciček, ze kterých vyrostl, kočárkovat chodíme teď po poledni, dopoledne je dost chladno a zrovna není fanda do teplého oblečení, hlavně čepičky..v pondělí nás čeká zase návštěva u neurologa, už se připravuji psychicky na to, že budeme muset chodit cvičit vojtovu metodu, prostě jsme tu hlavičku nerozcvičili, ale možná sýčkuji, uvidíme, co doktorka na něj bude říkat
26. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Já už jsem taky vyřadila tašku plnou věciček :slight_smile: . My chodíme dopolko i odpolko, hlavně když je manžel v práci, tak musím hned ráno doprovodit starší dcerku do školy, takže Natálku musíme brát s sebou, ale je to mazec! Vojtovky se neobávej, cvičila jsem ji se starší dcerkou, sice jen 3 měsíce, ale byl pak velký pokrok, tak se držte, však uvidíš sama :slight_smile: .
28. říj 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nějak nestíhám odpovídat :slight_smile: O tom jak rychle rostou mi ani nemluvte, já už mám plnou tašku vyřazených věcí a jednu tašku už jsem půjčila kamarádce pro její mimi... Už vypomalu vyřazujeme i velikost 62... A budeme mít už kolem 5,5 kil, no uvidíme zítra, co nám naměří, jedeme taky navíc na ta očkování...
@hedushka držím palečky na té neurologii.

Holky, jak jste na tom s plaváním? Budete chodit? A kdy chcete začít?
30. říj 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ahoj plavat chceme, u nás jsou kurzy až od půl roku věku mimča
30. říj 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Zdravím! Plavání nevím, zda budu nějak řešit, protože se starší dcerkou jsem chodila a objevil se jí v průběhu kurzu atopický ekzém, zak jsme s tím pak přestali. Navíc její tehdejší lékařka tomu vůbec nebyla u tak malých dětí nakloněná, ale řekla, že je to věc rodičů a zakazovat nám nic nemůže. Teď jsem si s Natálkou zaplatila kurz babymasáží a jsem moc spokojená. Tak uvidíme na jaře, jak budeme vypadat, pak se pro to plavko možná rozhodnu, možná ne...Opatrujte se! :wink:
30. říj 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Julca vazi necele 4,5kg. taky jsem uz vyradila nejake vecicky. plavani zatim neresim. musela bych na to nekam dojizdet a to na zimu vubec neplanuji. prazska mhd je pres zimu zdroj bacilu vseho druhu. az bude Julca vetsi, tak uvidim.
holky, kolikrat krmite v noci?
31. říj 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 s papáním to máe jak kdy, většinou kolem půlnoci, kolem 4 a kolem 7. Dnes se ale vzbudil až v 6, takže jsem se krásně vyspala :grinning: Jinak Lukášek už má něco málo přes 5, 6kg :grinning: Je ho už opravdu kousek, ale včerejší očkování se mu tedy vůbec nelíbilo :frowning2:

@aidule baby masáže mě taky moc lákají, kolik jsi dávala za kurz?
1. lis 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my se plavat taky nechystáme - s Máťou jsme jezdili od sedmi měsíců a za prvé ho to moc nebralo a za druhé se nám po chlóru udělal atopický ekzém a po každém plavání mu dva dny teklo z nosu (taky podráždění od chlóru). Takže stačilo, s Kubíkem budeme jezdit plavat "po vlastní ose", pomaloučku, polehoučku a hlavně spolu s Máťou, aby nežárlil... :grinning:
Byli jsme včera na kontrole, byli nám přesně dva měsíce a máme 5790g a 61 cm. Otesánek :grinning: :grinning: . Dostali jsme pochvalu za to jak krásně pase koně a za látkovky :grinning: :grinning:. A taky první dávku Rotarixu, u nás stojí 2900,-Kč za obě. Což zase není tak moc, Synflorix bude zadarmo, ten jsme zase platili Matýskovi a byl o dost dražší...
Večer kojíme po koupání cca. mezi půl osmou a osmou, a pak vstáváme kolem 3 a pak až kolem 7. Takže pohodička, je to zlatíčko naše :grinning: :grinning: :grinning:
1. lis 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahoj, zaplatila jsem 550 kč-kurz trvá 4 hodiny, ale je to fajn, že ty hodiny nejsou vcelku, ale jsou jednou týdně. Tak chodíme 4 úterky vždy po hodině. Masáže jsou fakt moc prima, ale ta hodina úplně stačí. Ke konci už jsou miminka uplakanější, je to na ně samozřejmě dost dlouhá doba :slight_smile: .
1. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Tak to papani mame v noci vetsinou podobne jak pises. ale kazda noc je kapku jina - samozrejme.

@ivca_doubek Kubicek ma uz 5790g ve 2 mesicich ? to je kluk jak buk. Julce budou 2 mesice zitra a vcera vazila 4450g :slight_smile:

Holky, kdyz pasete s detmi kone, rovnate jim rucicky pod telicko (pod ramena), nebo si ruce osefuji vase deticky saostatne? Julce rucicky utikaji nekam uplne pryc, ze se o ne nemuze oprit. nebo ji obcas utece aspon 1 rucicka a rozhodi ji to rovnovahu. a tim uz se rozlobi uplne :slight_smile:
1. lis 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Natálka si drží ručky vcelku u tělíčka, ale moc se jí nechce zvedat hlavička, zatím spíš nazvedává zadeček a krčí pod sebe nožičky :grinning: :slight_smile: .....je to srandovní....moc to ale neřeším, myslím, že až dojde čas, bude to tak, jak má být :wink: .
1. lis 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Julinka drzi hlavicku dobre, zveda ji az moc = zaklani, coz nema byt, ale vubec se ji nechce opirat se o rucicky. ty drzi klidne ve vzduchu, ke zvedani hlavicky je nepotrebuje :slight_smile:. Pediatricka mi pri 6ti tydenni kontrole ukazovala, ze zadecek se ma miminku drzet na podlozce, aby ho mimo nezvedalo. To Julcu laka taky.
1. lis 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak my jsme u neuroložky nepochodili, malý sice předvedl pěkně položenou hlavičku při ležení na bříšku jak nalevo tak i napravo, ale pak se předvedl se svým pasením koníčků, extremní záklon hlavy s tendencí přepadu na stranu, s ručičkami v pěst, a to je špatně, takže chodíme od příštího týdne na vojtovu metodu, přiletěla jsem domů a četla různé diskuse, a hned mi bylo úzko z toho, snad se to rozcvičí a psychomotorický vývoj půjde v pohodě, doktorka mne taky vylekala, protože Tomášek moc nejeví zájem o hračky, sice se na ně kouká, dvě tři má oblíbené k cumlání, ale to je asi tak vše, a to je údajně v jeho vývojovém stadiu málo, no prostě všechno na něm shledala špatně, dorazila mne tím, že má malou uzdičku v pusince, pak sice dodala, že to je v poho, že blánková, že se vytáhne..byla jsem z toho fakt na prášky a malej to završil řevem, zrovna se mu chtělo spát a nějaká doktorka ho nutí se předvádět,, tak řval jako tur, všichni v čekárně si museli myslet, že ho snad mučí, jakmile jsem ho položila do kočárku vytuhl,
co se týče krmení mám to obdobně jako kaculinek1, Tomášek jde spát v osm, před 1 se probudí, pak ve 4 a v 7
2. lis 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ty me desis. Julca vypada pri konich presne jak popisujes - zaklon, sem tam se klati do strany a celkem urcite ma pesticky, to se zitra podivam, ale jsem si celkem jista. Jak by teda vlastne mel Tomasek reagovat na hracky???? Julca kouka, kdyz ji pred oblicejem necim chrastim. tim to ale hasne. dumla si rucicky a dudlik. To uz maji ted deti dumlat hracky?? to uz je maji ted byt schopni udrzet?? nejak nestiham.
2. lis 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@hedushka
My koníčky paseme taky stejně, doktorka to v pondělí viděla a nic na to neříkala, myslala jsem, že je to v pořádku...Hlavně se mu na bříšku nelíbí, tak se fakt klátí a 2x už se mu (náhoudou!!!) podařilo převalit na břicho. Ale záklon a určitě pěsti máme taky. Co se týče hraček, tak ty se mu snažíme už měsíc do ručičky dávat, teď už je celkem lěkně udrží a snačí se dorážet na hračky na hrazdičce, ale ručičky ho neposlouhají, tak jak chce, takže sám nic nechytne. A do pusinky se terfí hračkou taky jakoby omylem...Ale snaží se o to. Ruce tam má furt - už ani dudlíka moc nechce, ruce má raději... :cry:
spíš to ten doktor bere moc úzkostlivě, naše doktorka se ani neptala, jestli si hraje, vím, není to neuroložka, ale vývoj dítěte pece sleduje taky...
3. lis 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy se nebojte, my jsme dost hlídaní kvůli komplikacím po porodu, že byl malý přidušený(rozdýchavaný), tak proto, neuroložka je opatrnější
3. lis 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka zpomaleny nebo nespravny vyvoj se muze objevit uplne u kazdeho mimi. Moje spoluzacka z VS mela prvniho chlapecka nejak hodne (nevim podrobnosti) priduseneho na pupecni snure. byl transportovan po porodu z okresni porodnice do Prahy. takze celkem drama. Vojtovku nejakou chvili s hosikem cvicili, ale byl a je naprosto OK. jine mimi s porodem bez komplikaci muze mit odchylky ve vyvoji az je to s podivem. takze nic neni predem dano.
Muzu se zeptat, jake mel tomasek Apgar skore? Klidne do IP. Nebo dotaz ignoruj, kdyby ti to bylo neprijemne.
3. lis 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 nevadí, když se Tomášek narodil tak jen 4, při odchodu 8
3. lis 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka to je asi neco jineho, apgar skore ma 3 cisla a je to hodnoceno hned prvnich par minut po porodu. to je jedno. nech to plavat.
3. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 mám to napsané takto v lékařské zprávě , a na porodním kurzu nám říkali, že max. obodování novorozence je 10 bodu, sleduje se dech, tonus, barva, a ještě dvě veličiny, které teď z hlavy fakt nevím, třeba to má každá nemocnice jinak, prostě po porodu jsme na tom byli hodně zle :-/
4. lis 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek