• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Ahojte, dlouho jsem tu nebyla.. unás vše při starém, malá nechce pást koníky moc.. jen si tak leží sem tam trochu zvedne hlavičku, pak se naštve a začne řvát, tak ji nenutím.. no asi je to blbě, uvidím co mi řekne doktor na 3 týdny na kontrole, zato si ale pěkně hraje pod hrazdičkou, sahá na hračky, bouchá do chrastítek a bere si do ručky chrastítka co jsou zavěšená nad postýlkou, taky je strašně ukecaná, pořád s náma diskutuje a jakoby mluví :slight_smile: , kvičí dělá ojoojo, to když ji něco naštve nebo rozbrečí tak tak nadává a žaluje mému prsu ojoojo....je zlatá..
7. lis 2011 ve 21:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, naše malá je na tom dost podobně. Koníčky ji moc neborou, zatím to neřeším, uvidíme jak si povede dál. Objevila své pěstičky a ty si s velkým zájmem prohlíží, je to dost komická situace a pohled :grinning: :slight_smile:. Naučila se i vcelku dost vztekat a křičet, ale naštěstí to nepoužívá nějak moc často, tak snad ani nezačne :grinning:. Je to náš andílek :slight_smile:, ale moc moc rychle ten čas utíká.....
7. lis 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Julca paseni konicku ted malinko lepe snasi. davam ji do nich nekolikrat za den a sice v nich neni nadsena, ale par chvilek zravidla vydrzi. postavim ji na loktiky a hlidam, aby se nepreklopila, ma obcas tendenci padat ke strane. zacala ji zajimat hrazdicka, ale do rucicek si nic brat nesnazi. max celou pazi do visicich hracek lehce boucha. vypada to jako nahodou, ale neco je asi i schvalne.
nazan vztekani jsem taky pred casem rozklicovala, je to takovy jiny krik.
unas se ted zacal zateplovat barak, tak jsem zvedava, jak se budou delnici s praci honit, protoze kdyby ten hluk mel trvat dlouho, museli bychom se "prestehovat".
8. lis 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak mi máme první cvičení za sebou, uff, bude chodit 1xtýdně, Tomášek si taky rád s námi povídá, takové pískání žvatlání, do hrazdičky bouchá a objevuje zvuky, pokouší se tahat za provázek na jedné hračce, pokud mu dám chrastítko na bříško vezme si jí pochvíli do ruky a hned s tím do pusy, stejně tak ruce, ty mu chutnají ze všeho asi nejvíc, ono pro něho ruce jsou velkou zábavou, zkoumá prstíky, tahá si oblečení, uši, strká si prstíky do oči, no prostě zkoumá sám sebe, začíná se nám líbit pohled do zrcadla, když je dobrá nálada, směje se na sebe v zrcadle, počasí zatím se drží, tak kočárkujem jak se dá, jak teď jezdím pravidelně k doktorům v Praze, zvládáme i eskalátory, metro, nejlepší je pro něj tramvaj Porsche, ten hučivý zvuk, to je něco pro něj, je vykulenej, juuu, co to je...
9. lis 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Julca zatim nic do rucicek brat nezkousi, tak jsem zvedava, kdy s tim zacne. cucani rucicek ji bavi hodne. to jo. kdyz ma hlad nebo kdyz ji chybi dudlik, zuzla rucicky.
9. lis 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá, dnes jsme konečně chvilku pořádně pásli..viz. foto.. :slight_smile:
15. lis 2011 ve 12:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá, dnes jsme konečně chvilku pořádně pásli..viz. foto.. :slight_smile: a tou druhou fotkou se jen musím pochlubit, nafotil to kamarád a strašně se mi to líbí..jinak malá ted půl hodiny koukala na kolotoč a ted zase pije.. ten kolotoč je nejlepší věc na světě.. chci se zeptat necháváte u holčičky nastřelovat nebo píchat ouška, mám děsy z toho píchání..jo a všechny dáváte prevenar? Neukážete taky miminka?
15. lis 2011 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh krasne fotky. krasna holcicka. pekne pase konicky. zkousis ji do nich pokladat vickrat za den? Julce se ze zacatku vuuuubec nelibili, presto jsem ji parkrat za den na brisko davala a ted uz to snasi mnohem lip a vydrzi dele.
kdyz se ji libi kolotoc, bude mit urcite uspech i hrazdicka, ne?

Co je prevenar?
15. lis 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak mi jednou týdně chodíme na fyzioterapii, konicky paseme už lépe, máme prý nezpevněné bříšní svalíky, tak posilujeme, abychom i lépe pásli, je to teda pro otrlé, malý řve jako tur, dneska se mu povedlo počůrat fyzioterapeutku, hrazdička nás baví, tříská do ní jako blázen, tahá za hračky, prostě dělá pokroky...a nám radost
15. lis 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
prevenar je podobné očkování jako synflorix, proti pneumokokům
15. lis 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrazdička je taky moc úspěšná u nás.. já ji dávala na břicho tak 2x denně..bavví ji to trochu až ted, musím jí tam rozestavět ty zvířátka aby měla na co koukat..
15. lis 2011 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dame ockovat pneumokoky, ale v nazvech ockovacich preparatu jsem se zatim nezorientovala :slight_smile:. pediatricka mi dala letaky, ale jeste jsem to nestudovala. k 2ma nabizenym preparatum na pneumokoky mi rekla, ze jeden ma v sobe protilatky na nejaky pocet pneumokoku a druhy ma jeste 2 navic, ale rikala mi , ze ten prvni staci.

@hedushka tak to je tomasek opravdu moc sikovny. to jsou u tech drobecku preci takove pokroky. je jim par tydnu a co uz se po nich vsechno chce...
15. lis 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Zdravím, malá je moc velká šikovnička :slight_smile: ! Něja nestíhám, malá má fotečky z konce října, tak nafotím nějaké aktuální a vložím. Ale nevím kdy... :grinning: :grinning: :grinning:. Zítra má přijet sestra a ve čtvrtek chceme vyrazit na vánoční nákupy, manžel bude hlídat, tak si snad se sestrou tu dámskou relaxačně-nákupní jízdu užijeme :grinning: :grinning: :wink:. V neděli budeme Natálku křtít, tak pak snad vložím i nějaké aktuální fotečky :slight_smile:. Jinak hodlám naočkovat vše potřebné, tedy i prevenar :wink:! Naušničky taky budeme dávat, asi nastřelovat. Mám s tím výborné zkušenosti od starší dcerky, myslím, že po tom nastřelování to jen v minimálním počtu případů hnisá, oproti klasickému píchání, tak nevím.....
15. lis 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
na fotky se taky chystám, že je setřídím a nechám pro rodiče vyvolat, ale pořád není nějak čas, stejně tak, že pár věciček už hodlám dát do bazaru, ale zase ouha, s naším prckem moc nákupy nejdou a velký Tomáš si moc netroufá hlídat, takže nějaký relax nákupu se nekoná u mne asi ještě dost dlouho, minule jsme si chtěla koupit už konečně alespoň trička, jakmile jsme vstoupili do nákupka řev, vylezeme ven klid...vánoce řeším přes internet jinak to fakt nejde :-/
16. lis 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miminka jsou moc krásna a všechna a moc šikovná. Tomáškovi s Lukáškem přejeme, aby ho paní fyzioterapeutka brzy přestala trápit. My koníčky pasema docea obstojně, zpočátku se mu to vůbec nelíbilo, ale pak zjistil, že lecos vidí a už se pokouší, přetoči st sám. No zatím mu to moc nejde :grinning: Ale když mu pomůžu a jednu nožičku přetočím přes druhou tělíčko už si tak nějak srovná a je to. A včera když byl nahatý a já zkoumala nějaký štípanec na zadní straně kolene, najednou se úplně sám přetočil na záda, ani nevím, jak se mu to povedlo (on asi taky ne :grinning: ) Hrazdička taky fajn a moc se nám líbí světýlka, taková ta barevná, jak se tbarvyčky prolínají..
Zítra se také chystám na nákupy - bohužel s malým, tatímek je v práci a při kojení bych toho stejně moc nestilha, snad to zaspí...Spoustu toho taky nakupuji přes net, ale něco se prostě nedá...
16. lis 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
parádně nám rostou prckové :slight_smile:
16. lis 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda to je tu najednou miminek a jak jsou všechna šikovná.. to je super, že víme o kom se bavíme :slight_smile:
Já přes net kupuju i pleny a vše, neřídím a jsem na vesnici, tu je jen sámoška... ale ještě že ten net je..
17. lis 2011 ve 21:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
krasni kluci a sikovniii.
HEDUS - konici jsou ukazkovi. nevim, co vic by ted mel Tomasek umet.
KACULINEK - davas maleho do vanicky i na brisko?? to by me vubec nenapadlo. Julce obcas hlavicka zakolisa, tak bych se bala, ze by ji mohla "padnout" do vody. ale zda se, ze u vas to funguje dobre, vid?

tak jsem se rozhodla, ze dam ockovat jen Prevenar.

jak jste stravili inverzni dny?
u nas je to dnes lepsi, ale radeji jsem jeste ven nesla. pry je ten poletavy prach v mlze pekne svinstvo, tak doufam, ze se to brzy rozfouka.
18. lis 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 asi bych měla tu fotku uvést na pravou míru :grinning: stojím hned vedle vaničky a celé dvě sekundy, co tatínek mačká spouš,t trnu :sweat_smile: samozřejmě ho jistíme a musí mít náladu, pak je spokojený. Navíc od narození, mu polejváme vodou i obličej se slovy pozor vodička a on už zadrží dech. prý se to musí cvičit, protože pak kolem 3. měsíce ten vrozený reflex ztrácí.
jinak taky dáváme prevenar a co se týče inverze tak tu máme na čumavě taky, ale asi to není takový brutus jako v praze, takže my normálně jezdíme...
18. lis 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ty to mas vsechno tak vychytany. ja koupu sama a do vanicky se mi nevejde podlozka, takez julcu drzim na ruce a jeste zvladnout polevani oblicejicku s naucenim na pokyn, pri kterem zadrzi dech, na to jsem teda fakt dosud ani nepomyslela.
a kdyz jste s tim zacinali, tak si drobek ze zacatku nekdy vody loknul? nebo vdechnul, nebo to od zacatku zvladal - zadrzet dech ve spravny okamzik?
19. lis 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Novorozenci to mají vrozené, takže si nikdy nevdechl, ale teď už dávejte pozor, jak jsem říkala, ztrácí se to bez tréninku... U nás koupe vždycky tatínek, já pak utírám a mažu :grinning:
19. lis 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tohle s tou větou-pozor vodička a pak s tím zadržením dechu se taky děti učí v plavání, ale reflexně je to dáno, jak píše kaculinek :wink:
19. lis 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem dosud s malou netrenovala. ze se to uci na plavani, to vim.

holky, jake mate pro mi misky doma leky. ja chtela mit pro jistotu paralenove cipky, aůe jsou az od 7mi kg. Julca ma 5.
21. lis 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 když jsme byli nemocní my, řekla nám doktorka, že ho máme podélně rozříznout na půl a může ho dostávat po 6-ti hodinách, jinak zábaly...Na ostatní léky se ti zítra povívám.
21. lis 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 to me presne napadlo - dat pulku cipku. a to mel drobek kolik kg priblizne??
21. lis 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím a konečně i já přidávám pár foteček Natálky....
21. lis 2011 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 dávali mu to už ve 12-ti dnech, takže měl tak pod 4kg, ale i když měl 5,5, tak mi to říkala, kdyby po očkování měl vysoké teploty, půl čípku...
22. lis 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Natálka má super tvářičky..šikula..naše žížala je pořád taková žížalovitá...já koupu v nakloněném plastovém lehátku ve sprcháči, je dobrý, jen mi nejde přicucnout protože mám vroupkovaný sprcháč, tak ho musím držet..kdy budete začínat s příkrmy víte už? Já nevím jak to chodí.. díky
22. lis 2011 ve 12:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh No určo na Vánove, to nám vychází akorát 4 měsíce, tak to zkusíme :slight_smile: . Nejprve asi mrkvičkouvou nebo jablíčkovou šťávu, pak uvidíme. :wink:
22. lis 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek