• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Krasna Natalka. sikulka uz si drzi spendlik. sama si ho umi chytit?? to julinka zatim moc nezkousi.
@aidule

ja zatim plne kojim a pokud to bude mozne, tak do pul roku bych to tak rada nechala bez prikrmu.
@pazdh
23. lis 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Dík! Sama si jej ještě nechytne, ale když jí ho vložím do ručky, tak už ho udrží :wink: .
23. lis 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to ma Julca stejne. kdyz se ji da do rucky, tak chvili drzi, ale nevi o tom, ze ho drzi :slight_smile:

spendlik je oblibeny hracka pro nejmensi. docela me prekvapilo, ze moje svagrova byla s neteri u fyzioterapeutky, kdyz ji byly 4 mesice a dozvedela se tam od ni, ze spendlik neni vhodna hracka, protoze ho deti maji rady, protoze je tak drobny, ze ho dite v ruce neciti. a to pry neni spravne. jenze nic vetsiho v tom veku dite neudrzi, tak to je pak komplikovane :slight_smile:
23. lis 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 My sichrjzku jak se tomu u nás říká taky máme a taky drží jen když ji vložíme, sama si věci z postýlky nebere ale z hrazdičky to si je vezme do ruky a už i prohlíží..
24. lis 2011 v 11:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mate susicku pradla?
25. lis 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Máme a teď přes zimu si ji nemůžu vynachválit :grinning:
25. lis 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme za sebou tříměsíční prohlídku, malá má 5 kilo, jak jste na tom co máte holčičky? Díky.. jinak sušičku nemám..
25. lis 2011 ve 13:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Muzu se zeptat jakou mas? jakou znacku? a je kondenzacni? je to hodne hlucne?

@pazdh na kontrolu jdeme ve ctvrtek. doma mam vahu, na ktere dnes Julca vazila 5kg. Ockovali Rozarku na kontrole?
26. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh My jdeme na kontrolu v úterý, tak pak dám vědět, ale určo to bude dost, možná už k 6 kilům :astonished: :confused: . Zároveň Bude Natuli očkovaná, tak snad bude vše v poho, jako minule. Přejeme všem krásný první adventní víkendovou neděli!!! :wink:
26. lis 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jo očkovali hexavakcínou, rotateq a prevenar, neměli 13ku, tak jí dali sedmičku, že když se za měsíc dá 13tka, tak to pokryje všechny viry.. měla jen zvýšenou teplotku 38, prý do 38,5 ok, jinak dávat převařenou vodu nebo dětský čaj--malá byla do dneška plačtivá.. jinak kontroloval jen váhu a fontanelu, příkrmy mám dávat v šesti měsících..
27. lis 2011 v 16:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Máme se sběrnou nádobou na vodu, takže ji mám vyšoupnutou na chodbě za dveřma (jsme v RD v patře, takže ji máme na schodech na podestě). Dělá tedy docela dost rámusu, pračka je proti tomu tichá (a to máme desetiletou). Máme tuhle: http://kondenzacni-susicky.elektromedia.cz/siemens-wt-44w360by. Sama bych si asi sušičku nekupovala, ale dostali jsme od manželovy babičky jako svatební dar. Prádlo tedy z ní žehlím skoro všechno - pouštím ji většinou až večer na noční proud, takže do rána prádlo "vychladne" a je stejně pomuchlané. Ale je z ní všechno úžasně měkoučké, občas do ní hodím ručníky a osušky i v létě, aby změkli. Jsou pak jako nové... A Kubíčkovi věci dávám zásadně jen do sušičky.

Jinak nás čeká tříměsíční kontrola v úterý, dostaneme další rotarix (nedávali jsme se synflorixem naráz ve dvou měsících, ale s odstupem dvou týdnů, aby toho neměl naráz tolik. Takže první rotarix byl před měsícem, před čtrnácti dny první synflorix). Minulý týden vážil Kubík 6,14kg, tak uvidíme teď. Chodíme se vážit každý týden, váhu doma nemáme, tak aby jsme měli přehled :slight_smile:).
27. lis 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my taky byli na tříměsíční kontrole a máme utž 6 580g, taky nám dávali prevenar a měli jsme taky jen zvýšenou teplotku, ale nálada dobrá, zlobil s hračkama jako čert :grinning: za 14 dní jdeme na druhý rotarix - ten mu moc chutná :grinning: Jinak sušku nemáme :unamused: Jinak už jsme se 2x převalili na bříško bez pomoci... takže zase o trochu větší starost...
27. lis 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
po čase jsem tu zase, na 3měsíční jsme už byli také, máme 5,9kg, na očkování synflonixem a hexavakcínu jdeme až ve 4měsíci, máme to odložené kvůli cvičení.., sušičku nemáme, ani by nebyla kam dát, o příkrmech jsem uvažovala tak od konce 4měsíce, malý začíná být v noci nenasytný, už mu na noc asi nebude za chvíli kojení stačit, ale uvidíme, nehrnu se do toho, cvičení nám taky jde, fyzioterapeutka nás pochválila, sice nepaseme koníčky moc dlouho vydrží správně jen pár minut max do 10min, ale už jsme na tom lépe než před 3týdny, kdy jsme začali cvičit.. sám se ještě nepřevaluje, ale má k tomu tendence, zvedá levou stranu tělíčka, tak vidím, že to nebude dlouho trvat a předvede to i nám, hračky jako takové, když je kolem něj dám, tak moc nezájem, jen pár vyvolených,největší efekt mají pískací hračky a pak klíče, pokud mu je dám před obličej, hned po nich sahá a chytá je docela už dobře, a nejen hračky, skvěle umí chytnou moje brýle,uši, vlasy a stisk má docela pevný a tahavý..
29. lis 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
@ivca_doubek
@kaculinek1
@hedushka
Tak poslušně hlásím, že Natali má po 3 měsíční prohlídce, váží 6 150 g a měří 60,5 cm. Od porodu tedy přibrala přes 3,5 kg a porostla o neskutečných 14,5 cm :grinning: :grinning: :slight_smile: !!! Zvládla i obě očkování zároveň, 2.hexavakcínu a 1. prevenar 13. V pondělí jdeme nastřelovat náušničky a na 2.dávku rotarixu, tak pak už bude mít na Vánoce klídeček. Už pase obstojně koníky, udělala během týdne velký pokrok :slight_smile: . Je hodná až tomu nemůžu uvěřit :grinning:. Tak moc zdravíme i ostatní kamarády a kamarádky ze srpna :grinning: :wink:!!!
29. lis 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se hlásíme po tříměsíční prohlídce, máme 6 320g a 64 cm. V kojení stále pokračujeme, docela žasnu jak nám to jde, oproti zkušenostem s Matýskem. Teď akorát začneme přidávat trošku ovocných šťáviček, kvůli vitamínkům. Jinak jsme dostali 2. dávku Rotarixu, a první Hexavakcínu. A za dva týdny jdeme ještě na druhý Synflorix a pak už budeme mít pokoj (tedy aspoň na chvíli :grinning: ).
30. lis 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, máme ty dětičky úžasně vzorné, jedna radost. Tak ať nám to všem vydrží a i nadále to jde jen tím správným směrem :grinning: :slight_smile: :wink: !!!
30. lis 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky můžu kvám? mám 3letou dceru Mišu a 17.8 jse nám narodil syn Šimon s mírami 4OOOg a 53cm :slight_smile:
1. pro 2011 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dnes jsme s Julinkou dopoledne byly na kontrole ve 3 mesicich. ma 5,17kg a 60cm. dostala prvni hexa a Prevenar 13.
taky vam deticky pri injekci tak plakaly? ja myslela, ze mi pukne srdce a uplne jsem si zaslzela s malou.
jinak u nas obdobne jako u vas. Julca si zacala pekne chytat hracky - visici nad ni. kone pase docela pekne. snazi sebrat si do rucicek hracky i kdyz pase, ale pak ma problem s rovnovahou.

@sabinar - vitej, urcite se pridej.
@aidule
@ivca_doubek - diky moc za info k susicce.vim, ze pokud se pradlo nevynda hned jak program dojede. je pak pomackane a musi se zehlit. docela bych susicku chtela, ale mame tak malou koupelnu, ze tam se nevejde. uvazuji o tom, dat ji na zaskleny balkon, ale nevim, jestli je to realne.

@hedushka
@kaculinek1
@pazdh
1. pro 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ten naš měl na 3měsiční 7200g a 64cm,taky se mi chce plakat jak malej plače :slight_smile:
1. pro 2011 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám malou žížalu jen 5050g..neměřil ji..jo to byl brek i slzičku vytlačila...proto nechci píchat naušnice ale nastřeloat...by mně to bylo líto ji tak mordovat
1. pro 2011 v 15:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé takova mala žižalka :slight_smile: my mame obřika no :slight_smile:
1. pro 2011 v 15:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď jsem ji měřila a asi 62 cm :slight_smile:
1. pro 2011 v 18:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar Vítej u nás :grinning: ! No, když se mrkneš o pár dnů dřív na fotky naší Natálky, uvidíš, že máme taky takovou malou "bambůčku" :grinning: :grinning: :grinning:.
1. pro 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
První hexavakcínu jsme taky moc proplakali, tahdy jsme měli dokonce první slzičku, jé jak mě to bolelo... Z druhého očkování jsem den před tím ani nemohla spát, jak jsem z toho byla nervózní. Ovšem Lukášek překvapil svou statečností a plakal, jen chvilku a to až když mu to tam začali tlačit, píchnutí vydržel, jak velký kluk. Musím uznat, že byl mnohem statečnější než maminka :grinning: No uvidíme další...Vůbec jim to prďouskům nezávidím, chudinky naše :confounded: Jinak jak jsme byli čiperní a přetáčeli, tak jsme zlenivěli... Proč by se pán namáhal sám, když si stačí zařvat na mámu, že :sunglasses:
Chtěla jsem se zeptat těch, co plně kojí, jak často se vám dětičky budí v noci? My papáme stále po třech hodinách...Myslím, že už by si to mohl začít trošku prodlužovat...
1. pro 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 nám naopak se noční kojení začalo zužovat, takže jsme se zase vrátili ke třem hodinám, sice hned po kojení usne, ale docela mne to unavuje..proto si říkám, že koncem 4 měsíce nebo dle doktorky začnu asi s nočním příkrmem
2. pro 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule :slight_smile: na 6kilo nevypada :slight_smile: šikulka
2. pro 2011 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ahoj tak my v noci kojíme jak kdy od 2 do 3měsíce papal jednou za noc kolem 3až 5h...ale přelomem 3měsice papa i dvakrat ve 2h a 5h tak mě to unavuje protože už jsem si zvykla že hezky spinkal :slight_smile: jinak přes den po 3h papkame
2. pro 2011 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou ty moje děti :slight_smile:
2. pro 2011 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé šikula..já ji uspím v osm.. a pak jak kdy.. dnes se vzbudila myslím ve dvě a v pět už vstává..někdy kolem půlnoci a pa třeba třetí.. máme to různé, ale tak dvakrát za noc..ale napije se a usneme zase spolu na druhém boku.. takže nám to neva jsme samy na letišti..akorát mi začíná cestovat..usne v jedé poloze a dnes byla přetočená našikmo v posteli, budu muset udělat opatření, aby mi nespadla..i když spíme ve středu..
2. pro 2011 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar pěkná dítka a šimon má parádní buclaté tváře, tak to náš tomášek je proti němu vyžlátko
2. pro 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek