• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka děkujem je to náš cvalíček :slight_smile:
2. pro 2011 v 17:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar No jo, krásný sluníčka!!! :slight_smile: :slight_smile: :wink:
2. pro 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebuju poradit, jak žádáte zaměstnavatele o čerpání dovolené? Co tam budete psát? nevím jak to zformulovat...už jsem posílala do práce nafocený rodný list malé, teď musím poslat že jdu na tři roky na mateřskou a chci zároveň napsat žádost o tu dovolenou, abych nezapomněla později a nepropadlo mi to...
2. pro 2011 ve 22:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 pred casem mi prislo, ze si Julca spanek mezi nocnim kojenim pekne prodlouzila, ale poslednich nekolik noci se zase dusledne budi po 3-4 hodinach. akorat "prvni cast" nocniho spani ma zpravidla delsi treba 5 hodin. nekolikrat uz spala i dele, ale pravidlo to rozhodne neni. taky jsem celkem unavena, ale jen at papa, dokud mlicka je dost.

@ivca_doubek jeste k te tve susicce. kdyz ma nadobku na vodu, tak to znamena, ze k ni vede akorat kabel od eletriky. jinak nic, vid?
3. pro 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Já to budu řešit začátkem ledna, jsem tak domluvená v práci na osobním i na mzdovce, tak zatím ti moc poradit nemůžu :grinning: :wink: . Hezký víkend!
3. pro 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásíme, že ode dneška má Natálka nastřelené náušničky :slight_smile: :slight_smile: . Zvládla to naprosto skvěle, malinko zaplakala a bylo to :grinning: ! Pak ještě dostala 2.dávku rotarixu a spinkala 3,5 hodky, takže jsem stihla i kus předvánočního úklidu :grinning: :grinning: :grinning: .
5. pro 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to jste meli narocny den. hlavne ze jste vsechno dobre zvladli (nebo zvladly s Natalkou).
5. pro 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jo,jo, dík, dnes bylo spíš to "zvládly" :grinning: :grinning: :grinning: . Táta byl celý den v práci. Malá byla i odpo v pohodě, zatím všechna ta očkování zvládá naprosto skvěle :slight_smile: . Moc zdravíme! :wink:
5. pro 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já musím najít někoho kdo nastřeluje naušničky v Opavě nebo Ostravě, asi budu muset obvolat pár doktorů.. sice mi naše sestřička říkala, že propichování je lepší, ale nechápu v čem... :frowning2: malá spinká, konečně kapku volna..
6. pro 2011 ve 20:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Já myslela, ýe to nastřelují skoro v každém zlatnictví... Ale jak je to u takto malých dětí to opravdu nevím...
6. pro 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @pazdh Musím říct, že napichování určo není lepší!!! Už z toho důvodu, že dochází mnohem častěji k hnisání, naušničky se musí pravidelně protahovat kanálkem apod. Už s Makčou mám s nastřelováním výbornou zkušenost. Setřenka to nechtěla riskovat a dala na radu doktorky, nechala je obyč. píchnout a malé 3 týdny dírka hnisala, ouško začervenalé....no nic moc. A těch případů je mnohem více!!! Markétce to sice nastřihávala prodavačka v klenotnictví, ale to proto, že tenkrát to její pediatrička nedělala. Tak tolik naše zkušenosti :wink: :slight_smile: . Po nastřelení by se měly naušničky nechat asi 6 týdnů a pak se můžou vyndat a vyměnit za jakékoliv jiné. Ale k dotvoření kanálku a jeho zacelení prý stačí i 3-4 týdny. Aspoň tak mi to říkal Natálčin doktor. Tak my na Vánoce budeme přendávat naušničky z bílého zlata, které dostala Natálka při křtu :slight_smile: .
6. pro 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co jsem slysela a cetla, tak rozhodne nausnicky nastrelit. ja se o to zacnu starat az po pul roce. cetla jsem, ze do pul roku se ouska jeste meni, tak poskam na potom.
7. pro 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 U Markétky jsem taky nastřelovala až v půl roce, ale z toho důvodu, že byla zatuhlejší a cvičili jsme Vojtu, tak měla i očkování odkládáno na později a tudíž i naušničky :wink: . Jsem ráda, že je to za náma a že to malá zvládla moc hezky. Od pana doktora jsme dostaly velikánskou pochvalu :grinning: :slight_smile: !
7. pro 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAK JÁ UŽ TO TAKY ZJISTILA A PŮJDU NA NÁUŠNIČKY PO VÁNOCÍCH, UŽ JSEM SE I S PANÍ DOKTORKOU DOMLUVILA, MALÁ BUDE KONEČNĚ JAKO HOLČIČKA.. I V PRÁCI JSEM SE DOMLUVILA A DALŠÍ TÝDEN POSÍLÁM ŽÁDOST O RODIČOVSKOU I ČERPÁNÍ DOVČI.. JDU NA TŘI ROKY....PŮVODNĚ JSEM CHTĚLA NA DVA, ALE TO NEVÍM CO BYCH PAK S MALOU DĚLALA A NAKONEC SE MI TO ZDÁ MÁLO.. TAKTO TO BUDE OK...
7. pro 2011 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
žádost o rodičovský příspěvek taky už řeším, v pondělí se budu muset donutit dojít informovat na úřad :-/ , osobně bych brala dva roky, jenže se školkou je to tady velmi špatné již delší dobu, nejde jen o krátkodobý problém, maminy řeší kam dát dítě i po 3 a dokonce 4 letém rodičáku..
8. pro 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla..
Novinky u nás: Princeznička je zlatá.. co zlatá, přímo platinová. Hezky roste, přibírá, brble si, otáčí se na bříško a skoro vůbec nepláče. Domácí ovocné přesnídávky ji moc chutnají i zelenina jede :wink:
Náušničky už máme od konce 6-ti nedělí a máme je krásně zhojené. Propichovala naše dr. klasicky.
očkovaní nejsme a ještě si tak rok nebudeme. Před nedávnem nám přišla pozvánka na plicní ambulanci kde jsme se dozvěděli, že v porodnici byla s námi žena s otevřenou tuberkulozou. Takže malá už byla 4 krát rentgenovaná, já taktéž. bereme obě léky a dělají nám zátěžáky pod kůži. léčka potrvá půl roku, pak nás naočkují a po očkovaní další půl roku budeme pod dohledem a teprve pak může být malá rozočkovaná na hexu..
Ještě, že je tak usměvavé sluníčko :slight_smile:
Zase se někdy ukážu, mějte se krásně
8. pro 2011 v 11:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi no .. tak hlavně, že to berete s klidem asi je to nepříjemné to sledování Vás.. mějte se fajn..
8. pro 2011 ve 21:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Zdravím, gratuluji k malé velké šikulce!!! Ale s tou tuberou, to je teda mazec!!!!! :angry: :angry: :frowning2: Ještě že se jim to takhle podařilo podchytit, ale je to teda síla! S očkováním malé určo nic neuteče, je spousta dětí, které se začínají z různých důvodů proočkovávat později :wink: . Hlavně že je jinak zdravá a spokojená!!! :slight_smile: Tak se opatrujte! :wink: :slight_smile:
8. pro 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky i nejhodnější :grinning: :slight_smile: miminka! Počasí venku sice moc vánočně nevypadá, ale mě už pravá vánoční nálada chytla...máme uklizeno, napečeno, zítra se chystám balit dárečky, ve středu jedeme do IKEA pro stromeček a jupííííííííííííííííííííííí-Vánoce můžou začít :grinning: :wink:!!! Tak posíláme všem do toho předvánočního finiše spoustu pohody, úsměvů a dobré nálady!! :wink: :slight_smile:
12. pro 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se máš aidule, velký úklid ten už mám za sebou, jenže pořád mám pocit, že je všude bordel, asi je to tím malým bytem, neustále něco uklizím.., vánoční nálada nulová téměř, nemám nazdobeno, ani svíčky jsem si nekoupila, jen napečeno, před vánocemi vytáhnu naše umělé koště a ozdobím jej..dárky jsou nakoupeny jen zabalit..snad ta vánoční nálada přijde :slight_smile:
12. pro 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Ahoj, to je prima, ze ses ozvala, rikala jsem si, zes na diskusi davno nebyla. s tou tuberou je to siiiiiila. a tusis, zda jsi s tou zenou byla v primem kontaktu? nebo nevis o koho slo?
Hlavne ze je slunicko spokojene. urcite vsechno bude v poradku.

@hedushka
@aidule
holky, ja pred vama naprosto smekam. Ja zvladam jen bezny uklid a bezny chod domacnosti. Nic vic. zadne predvanocni pripravy u me nehrozi. vubec si neumim predstavit, kdy bych je delala. TO DELATE PO NOCICH? Ja s Julcou moc neudelam, prestoze si nekdy celkem pekne chvilku vydrzi hrat. je to tak na umyti nadobi. luxovani zvladam leda kdyz spi a to jen pulku bytu, v druhe pulce bych ji vzbudila. vytrit pak zpravidla stiham castecne nebo vubec. prani a zehleni samozrejme delam za pochodu, ale nekdy mi tu pradlo par dni lezi a ceka na zehlicku. mazel odchazi rano a vraci se pozde vecer, tak na poradnejsi uklid v celku nemam proste prostor.
co se Vanoc tyce, cukrovi manzel neji, tak nastesti pect nemusim, ale kdybych musela, tak by mi nezbylo nez to delat misto spanku a na to vubec nemam silu. Fakt vas obdivuji.
Darky snad nejak mam. sice to nejsou zazraky, ale neco jsem sehnala. vse pres internet. s mimcem do obchodu nechodim, takze leda pres net.
12. pro 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jen se neděs, ono to není zase tak horké, malej si vydrží hrát docela dlouho pod hrazdičkou i hodinu, jenže teď má nějakou plačtivou a taky už vyžaduje notně mojí přítomnost, hlasy, povídání, hraní, a vztekat se umí pěkně, když není po jeho a jak to tak bývá, začnu-li něco(nejlépe, když mám upatlané ruce) dělat, přijde pláč..takže vánoce u mne začnou asi 24.12. :slight_smile: PS: naivka nejsem, je mi jasné, že se posadím a dám nohy nahoru až malý večer usne :slight_smile:)
12. pro 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tuším o kterou šlo.. Stejně jsme byli v kontaktu se všemi ženami při snídaních, obědech a večeřích.
Docela mě udivuje, že na to nepřišli už v jejím těhotenství, ale až 3 měsíce po porodu. :angry:

Jinak napečeno ještě nemám, chystám se na to tento týden, anebo taky vůbec podle toho jak mi to vyjde časově. Nějak to nehrotíme, cukroví popřípadě koupíme :slight_smile:
Vánoční výzdobu nemám a úklid jen v jednom pokoji, mám ráda adrenalin dělání všeho na poslední chvíli :grinning:
12. pro 2011 ve 20:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda.. úklid velký nedělám.. máme eshop a místo úklidu pomáhám s fakturama.. ted si musím zvát babičku abych stíhala aspoń to..cukroví mi letos napeče kamarádka a žehlení musí vydržet do dalšího týdne až zavřeme obchod..taky mám chov činčilek na které nemám ted čas tak je jen krmím a musím prodat dva tedíky, tak tu ještě běhám občas s králíkama a foťákem v ruce..no sranda:slight_smile: a to mám obavu, že si malá navykne na nosení od babičky a pak už neudělám bez ní vůbec nic.. doted jsem ji u PC měla na rukách a byl klid..uvidíme po Vánocích..jo a dárky mám z netu..
13. pro 2011 ve 14:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka atk to je bomba, jestli ti maly vydrz pod hrazdickou takhle dlouo. Julca - jak kdy. take v poslednich dnech spise knoura a nechce si hrat sama, ale nekdy aspon na okamzik se zabavi, coz je super.

@smithi taky nechapu, ze se to u ni nezjistilo uz driv. hlavne ze se to vubec zjistilo a ze vam dali vedet. drzim palce, at je vsechno vporadku.

@pazdh muzu se zeptat, jake zbozi prodavate pres e-shop? je to psis zabava? nebo metla?
13. pro 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak to mám asi fakt zlaté dítě... Velký úklid neřeším, jelikož tu bydlíme jen 4 měsíce a uklízím průběžně, napečeno máme 3 druhy a ještě se na dva nepečené chystám ale musím přiznat, že mi tatínek pomáhal. Dárky nakoupené, zabalené a jetě jsem něco balila mamině :grinning: Výzdoba hotová, už jen stromeček. Malý je zlato a umí si hrát sám, nebo když je unavený, dám ho do postýlky, zapnu kolotoč a za chvíli spí. Dokonce se mi dnes stala divná věc, malý usnul a já neměla co dělat!!! Vůbec jsem nevěděla, jak to volno vyplním, byl to opravdu nezvyklý pocit :grinning: Přeji všem, aby se Vánoce vyvvedly a přišel štědrý Ježíšek :grinning:
14. pro 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak to Ti fakt zavidim. Julca zacina byt pekne šídlo. posledni dny porad pokrikuje a hrazdicka ji bavi max 3 minuty. pak uz se pod ni jen rozciluje. hracky jsem obmenila, prodlouzila je (aby dosahly do pusinky).... nic nezabira. pres den ted spinka velmi kratce a pak je hned unavena, ale poradne spani ma jen v noci, takze jsou dny velmi narocne.
15. pro 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozdrav všem...taky jsem si všimla, že s tím spánkem začíná Natálka trošku šetřit :grinning: :grinning: :grinning: . Přes den vcelku málo, hlavně dopolko nebo kolem poledne, ale odpolko už je to slabší, aspoň spí nádherně v noci. Hrazdička ji ještě baví a začíná být šíleně užvatlaná a upištěná (v tom dobrém, ale hlasitém slova smyslu :slight_smile: (.
15. pro 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se taky vykecává.. a malá zvedá hlavičku, že chce sedat i se už přitáhla do sedu a měla z toho strašnou radost... ještě se neumí přetáčet na bříško, ale chybí málo a pořád se směje, viz chlubíme se fotkou :slight_smile:
16. pro 2011 v 17:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh U nás je to přesně, jak píšeš ty....na bříško se ještě nekulí, ale do sedu už se vytahuje, chechtá se a ukecaná je až hrůza :grinning: :grinning: :grinning: . Zaplať pánbůh za takové dítě!!! :wink: :slight_smile:
16. pro 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek