• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Prosím jak a kdy a kde se žádá o rodičák? Jsou na to formuláře? Mateřská mi končí 10.1. díky za rady..
17. pro 2011 v 17:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Mám v plánu si to vyřizovat hned po Vánocích, žádáš na sociálce, tam mají formulář, popř. se dá stáhnout na stránkách MPSV. :wink:
17. pro 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
můžu se přidat? rodila jsem v srpnu a jsem z Prahy :grinning:

jinak o RP si jdu zažádat taky po novém roce - tedka prý žádosti odmítají těm co to maj mít až po novém roce že samy úřednice pořádně nevědí... a jinak jeden formulář se musí nechat potvrdit od OSSZ - je to potvrzení o nároku na mateřskou nebo jak se to jmenuje... ale jeslti to bude nutné i po novém roce při nových pravidlech to netuším....
17. pro 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emmca2011 Vítej mezi náma :slight_smile: ! Taky si myslím, že toho budou mít úřednice plné brýle :grinning: ...ještě jim dopřejeme klidné svátky a pak uvidíme. Nám končí mateřská 12.1., takže během prvního lednového týdne mám v plánu skočit na sociálku a pořešit to :slight_smile:. Hezký večer!
18. pro 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak to jsem rada, ze se vase miminka taky snazi posadit. myslela jsem, ze je to nejaka predcasna Julci specialitka. rikam tomu, ze dela sklapovacky. jakmile nelezi uplne na rovnem, tak hned pritahuje horni pulku tela. nepotrebuje se pri tom pritahovat za rucicky, proste zveda trup.

holky, kdy je treba o rodicak zadat - v jakem predstihu pred zacatkem rodicovske?

Julca je ted v poslednich dnech nejaka spava. dnes uz me to docela znervoznilo. nevydrzi vzhuru bez unavy pres den ani 2 hodiny. tre si ocicka....pokrikuje.... nedavno jsem tu psala, jak spi pres den jen 3x 20 min a ted je to hodne jinak a hned jsem neklidna.

@emmca2011 vitej!
19. pro 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já si tam po novém roce zavolám a uvidím co mi řeknou... na sociálce
Jinak taky jsem si říkala, jak je malá šikovná, že sedá a nakonec je máme šikovné všechny :slight_smile:
zlatíčka naše. No hlavně, že jsem ještě před asi týdnem tchýni poučovala at mi ji nezvedá do sedu, že jsem četla, že to je nejhorší na páteř dávat ji tak dokud sama se nezvedá a nakonec zvedne ramínka, já jí dám palce a ona se přitahuje dosedu, akorát v jednu chvíli ji trochu pomůžu, má poslintané ruce, tak jí kloužu, ale je z toho nadšená.. hlavně, že poučuju a sama to dělám :slight_smile:
19. pro 2011 ve 21:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na rodičák jsem se byla ptát minulý týden, opravdu úřednice nic moc nevědí, tvrdí, že formuláře budou stejné, tak jsem si je vyzvedla, jeden formulář je na OSSZ, která vám vyplácí PPM, nechte si jej potvrdit(potvrzení, že jste měly nárok, od kdy a v jaké výši), rodičák se vyplácí zpětně, takže když to nestihnete přesně od dne ukončení PPM, nic se neděje..,

@janka12 malý je taky dva dny spavější, hlídám ho, jestli na něj něco neleze

do sedu se přitahuje taky dobře, na to že byl dost vláčný ze začátku, teď mi zase bojkotuje pasení koníčků, už jsme si s fyzioterapeutkou dost notovaly a byl velmi chválený jak to dohnal, a na koníčka vydržel si i docela dlouho hrát, a teď prostě ne a ne být na bříšků, tak zase další vrásky před vánoci, hrazdička taky má už úspěch krátkodobější, má novou zálibu vše strkat do pusy, různá kousátka apod., jazykem v pusince lítá ze strany na stranu, tak jsem zvědavá, kdy to začne a budeme řešit místo prdíků zoubky..
20. pro 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mě ze sociáky řekli, že si musím na pracák pro tři papíry - žádost o RP, ten je zelený, žádost o volbě nároku na RP ten je žlutý a potvrzení o nároku na dávky bla bla ten je fialový a to pak odnést na OSSZ nebo to tam poslat... Nic tom, že se to bude měnit neříkali. A může se o to žádat do 9-ti měsíců dítěte, když to nestihnete do konce md tak jen nedostanete peníze hned...
Co se týče sedání, jsme na tom úplně stejně a navíc jsme objevili nohy, takže když ho chovám, začíná pružit a stoupat si a jakoby vyskakovat...Z toho moc radost nemám na to má ještě čas. Ještě před 14 dny si nevzal do ruky nic ze země, ale teď... Kdybyste viděli, co dělá na přebalováku, to krémy a pleny lítají na zem, prostě radost to moje dítě převlíkat :grinning:
@janka12 My to máme s tím spaním každý den jiné. Někdy spí krásně a dokonce usne sám v postýlce jindy je neúnavný a jindy je unavený, protivný a nemůže usnout, na tom jak douho spal nebo jak dlouho je vzhůru nezáleží. Někdy září jako sluníčko 3 hodiny, jindy je po hodině rozmrzelý. Ono to bude asi i tím počasím. A je dost možné, že Julinku trápí i nějaký ten bacil. Dokud nená teplotu, nebo není opravdu úplně přešlý, tak to podle doktorky nemám řešit. Jinak Lukášek většinou po 2 hodinách musím půl hodinky spinkat, aby byl směvavý kluk :wink: a po obědě alespoň 1,5 hodiny na procházce...
21. pro 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Malý si strká úplně všechno do pusy už asi měsíc, navíc opravdu ale opravdu hodně slintá a zoubky nikde, tak nevím... Podle doktorky je to normální. Ale poslední dobou má v noci takové neklidné spaní chudinka, nevím jestli ho bolí bříško, protože dost prdí, ale to on dělá pořád :slight_smile: nebo jestli to opravdu už nemůžou být ty zoubky...
21. pro 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mam od vcerejsiho vecera asi nejakou zaludecni virozu. dnes vecer se citim lip, ale nestalo to za nic. donest julcu na prebalovak, do obyvaku na deku a do postylky bylo maximum ,co jsem dnes zvladla. doufam, ze se ji to vyhne. zjistila jsem, ze za posledni tyden nepribrala na vaze, takze nejake zvraceni nebo prujmovani je to poseldni, co bychom potrebovali.
21. pro 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. pro 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkné svátky :slight_smile:
23. pro 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, uzijte si Vanoce a hodne stesti do nadchazejiciho roku.
23. pro 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem pohodové Vánoce i další dny nadcházejícího roku 2012! Kéž se všem snažilkám podaří otěhotnět,všem těhulkám zdárně donosit a odrodit svá miminka a všem maminkám zdárně vychovat ze svých malých andílků zdravé a slušné lidi :wink: :slight_smile: !!!
23. pro 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také přeji pěkné prožití svátku a pohodový nový rok..
25. pro 2011 ve 22:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak jste si uzili vanoce? a co drobeckove?
29. pro 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Mě na úřadě poslali zase domů s tím, že mám přijít po novém roce. Bude se měnit zákon a nikdo neví které formuloáře budou platit...Tak to zatím neřeším a dojdu tam pak...
31. pro 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je právě ten nový formulář od 1.1.2012 ze stránek www.mpsv.cz
31. pro 2011 v 11:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarvím všechny, letos zřejmě již naposledy :grinning:! Vánoce byly fajn, ale utekly jako voda :cry:. Dnes jsme se po týdnu vrátili domů od rodičů a od pozítří zase ten koloběh.....Malá byla v poho,těsně před Štědrým dnem byla ještě na 4-měsíční prohlídce (váha 6790g, výška 62 cm). Během svátků jsme zkusili už mrkvovou šťávičku, banán i čajík-vše přijala s chutí a úsměvem :grinning:! Akorát nám doktor doporučil přejít z jedničkového sunaru na dvojkový a to byl kámen úrazu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malá měla křeče a bolení bříška až hrůza. Prohýbala se úplně do luku, křičela opravdu jako o život, no docela mi nahnala strach! Naštěstí zafungovala maminčina pevná náruč a hlazení a uchování ke spánku :wink:....ale byla to ty 4 večery opravdu fuška! Doufám, že už to nejhorší je za náma a bříško už dá pokoj :angry:. Přejeme všem klidný vstup do roku 2012 a hlavně po celý rok pevné zdraví, lásku a domácí pohodu pro všechny blízké i vzdálené členy našich rodin :slight_smile: !
31. pro 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nam take Vanoce moc utekly. Julca je v poslednich tydnech docela temperamentni. sijou s ni vsichni certi. neustale si vyzaduje pozornost. sama se zabavi maximalne na chvilinku. usinani v postylce zacalo byt casto s vydatnym revem....zkratka - nenudime se :slight_smile:
1. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Mám srpnovou holčičku (26.8.), porodní míry 2660g 48 cm, poslední z 13.12. 5100g a 62,5 cm :slight_smile:, takže jsme rovnou dostaly i první hexu a prevenar, když má už přes 5 kilo.., slzičky byly, ale vzala to celkem sttečně :slight_smile:. Vánoce byly moc fajn :slight_smile:, hrdinně vydržela celý kolotoč během štědrého dne, i u nadílky vydržela neusnout :slight_smile:. Silvestr a rachejtle v ulici byly o dooost horší, ještě, žeje to zase až za rok :grinning:
2. led 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahZdravím tě :slight_smile: a všechny v novém roce.

Já byla na 4 měsíční kontrole, malá má 5,7 kg..dostala zase všechno očkování a večer měla 38,9, ale pak to šlo dolů a druhý den už ok..já ani neměla doma nic preventivně kdyby měla teplotu, chtěla jsem jen srážet obkladama na zápěstí, ale jak to šlo dolů, tak jsem ji nechala aby se s nemocí tělo popralo.. ted už mám v zásobě čípky..
jinak Silvestr v pohodě, spinkala jak dudek, sousedí se naštěstí krotili
2. led 2012 v 17:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky moc jsem tady ted nebyla byl to frmol přes ty svátky :slight_smile: jinak naše opožděné info ze 4měsični Ko je 8kilo a 65cm :slight_smile: plně kojíme zatím bez přikrmů a jak jste na tom vy co jen kojíte už jste skoušely přikrmy? a co zoubky už vám rostou my máme uplně strašne bolesti :frowning2: opuchle dasníčka kdo ví jak dlouho se prdolka bude ještě trápit :frowning2: tak se mějte hezky a pozdě ale přece přeji krásny novy rok :wink:
2. led 2012 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Vítej mezi náma a vše nej do nového roku :slight_smile: !!
2. led 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar Zdravím a také přeji pohodu, lásku a zdraví do nového roku :slight_smile: ! Zoubky se zatím neklubou...ta starší dcerka měla první 2 kousky až v 9 měsících, tak uvidíme, zda ji bude Natali následovat :grinning: .
2. led 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
hlásíme se zase po dlóóóóóuhatáááánské době :grinning:. Dneska máme po 4měsíční kontrole, máme 6680g a 66 cm, zatím plně kojíme. No ale přírustky už nic moc, uvidíme za 14 dní, jdeme na Synflorix a převážit se, a kdyžtak začneme s nějakou mrkvičkou...
Jo a těsně před vánoci jsme objevili 2 zuby, bez jakékoliv bolesti, kroucení a křiku :grinning: :grinning: :sunglasses: . Prostě mě při kojení kousnul když se leknul jak Matýsek vykřikl, a bolelo to mnohem víc než obvykle :sweat_smile: :sweat_smile: :rolling_eyes:.
Už zase musím letět, Matýsek odmítá po obídku spinkat :angry:
3. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jdeme k doktorce pozitri. dostaneme 2. davku hexavakciny. pri domacim vazeni ma Julca ve 4 mesicich 5,6kg. Zatim plne kojim. Na zoubky to ted nevypada.

Od kdy do kdy vam priblizne deticky spinkaji "nocni spinkani"? Julca se ted v poslednim tydnu budi kolem 6 rano. vecer usina kolem 18hod. mezitim samozrejme v noci papa. ale ta sesta rano je pro me drsna.
3. led 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, koukám jak nám ta naše zlatíčka krásně rostou:slight_smile: My byli na prohlídce v pondělí, dostali jsme druhý Prevenar, tak už nám zbývají jen 2 injekce, ale tentokrát jsme to úplně nezvládli - teploty dva dny a dnes to vypadá že ještě dostal kašel, paráda...
@pazdh malá je docela dobrá, že teploty přemohla sama, my museli dopovat nurofenem i paralenem...Doktorka je docela dobrá, když ti ani neřekne, co si máš domů pořídit. Já při každém očkování dostanu přednášku, jak v případě potřeby dávkovat a dokonce jsem mu měla dát nurofen preventivně aby ho nožička nebolela...
Jinak vážíme 7,28kg a měříme 65cm. Zoubky zatím nemáme. Popravdě, ani mi zatím při kojení nechybí :slight_smile:Klidně můžou ještě počkat. Kojíme zatím plně, ale myslím, že už to nen,í co to bývalo. Kaká obden, dřív kakal denně, tak uvidíme, jak mu to bude stačit.
@janka12 Noční spinkání máme cca od půl deváté do půl osmé, ale někdy si i přispíme:slight_smile: třeba včera sme chrněli do půl desáté, jé to byla paráda. Večer ho dám do postýlky a zapnu mu noční lampičku s ukolébavkami a usne sám, se spinkáním problém naštěstí nemáme, my vlastně s ničím problémy nemáme :slight_smile: Jen chytneme všechem chíp, co kolem projde... :frowning2:
4. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar Ahoj, taky plně kojíme (a doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží), příkrmy zkoušet chci až co nejpozději to půjde, myslím, že není kam spěchat :slight_smile:. Dr. akorát říkala, že jí mám hlídat, jestli není rozmrzelá a hladová, že to bychom kdyžtaknasadily nějaký dokrm, ale myslela jsem, že myslí spíš UM než mrkvičky.. no uvidíme za 14 dní na kontrole :slight_smile:.
@janka12 Usíná mezi půl osmou a osmou po koupání, většinou stihneme i něco přečíst (nezastírám, že to čtu spíš sobě :grinning:), zrovna včera usnula ještě během kojení, tak jsem jí jen přenesla do postýlky. Vstává poslední dobou taky v šest a taky to úplně nedávám :frowning2:, dřív vstávala v sedm, snad se k tomu vrátí :slight_smile:.
4. led 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek