• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
ahojky všem po vánocích, co se týče očkování tak jsme museli dát paralen v noci, ale druhý den už byl Tomášek v pohodě, spát chodí kolem osmé hodiny a vstáváme mezi šestou a sedmou, a to ještě se ráno probudí kolem paté a už by chtěl vstávat, v postýlce si brouká a pak naštěstí ještě usne, ...začal si strkat prsty do pusinky a zkoumal, tak jsem taky dneska zkoumala a vykoumala, že se mu klube první zoubek, ještě to sice bude trvat než vyleze, ale zájem prstíků v pusince je objasněný.., příkrmy taky řeším, Tomášek je v noci dost hladový a přes den už taky začíná být někdy neklidný
4. led 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi vítej mezi babinec :slight_smile:
4. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak berušky moje, hlásím, že jsem úspěšně přežila návštěvu sociálky (úřadu práce) za účelem vyřízení rodičovského příspěvku :angry: :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To byl ale opravdu zážitek, to se jen tak nedá! Naše úžasná vláda něco schválí, uvede to do praxe, ale aby zajistila náležité technické zázemí a proškolila personál, tak to ani omylem. Zadávání do systému bylo metodou pokus-omyl, naštěstí to zatím vypadá, že jsme v systému a snad tam i zůstaneme, aniž bych musela ještě dodávat nějaká potvrzení apod. :rolling_eyes: Snad tam do těch míst už nějakou dobu nebudu muset :grinning: :wink: ! Tak všem hodně zdaru, pevné nervy a duchapřítomé úřednice :grinning: :slight_smile: !!!
4. led 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@mahafi
holky, diky za zpravy. zitra jdeme k pediatricce a dostaneme 2. davku hexa.
Kaculinek - pises, ze jste dostali 2. prevenar. ten je taky na etapy? ja myslela, ze kdyz nam ho minule pichali, ze je to vyrizene. zitra u mudr uvidim. minule Julca reakci na ockovani nemela. dostala zaroven 1. varku hexa a prevenar. tak to bych byla nerada, kdyby mela reakci tentokrat. uvidime.
4. led 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Julca se ted posledni dny take budi mezi patou a sestou a je cila a povidava a ja ji vratim po krmeni do postylky a doufam, ze postylku nezbori a jeste usne.

@aidule ono se tam na urad musi osobne????
4. led 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Prevener 13 je na 3x... :frowning2: Vůbec jim o nezávidím. Kéž bych si to mohla nechat píchnout já a maličký by si to vzal v mlíčku...
5. led 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jo jo, dnes jsem to zjistila v ordinaci, ze je na 3x. jsou to davky pro malinkata telicka nasich miminek. jak je to s tou teplotou? pokud se vysplha na 38, tak se ma dat paralen? mereno v zadecku je to po odecteni 0,5stupne, ne? takze - ma-li drobecek v zadecku 38,5 stupne, tak dat paralen, je to tak?
5. led 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já nemám elektronický podpis a navíc si paní úřednice vše zkontrolovala s mým OP, tak předpokládám, že osobní účast byla nutná!!! :unamused:
5. led 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 S tím paralenem jsi to napsala přesně :slight_smile:, když v zadečku 38,5 a víc, tak dát paralen. Na úřadě byl za mě manžel s podepsanou plnou mocí ode mě. Problém to nebyl. Ale já mám RD ještě po staru (dopláceli mi PPM do toho minima), tak jestli to zavedli nějak nově, nevím (to jsem ti asi moc nepomohla).
5. led 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byly dneska neplánovaně u Dr., už třetí den brečela, tak jsem chtěla zkontrolovat, jestli přibírá, abych jí netrápila hlady, tak aktuálně má 5550g a nejspíš růstový spurt, takže máme kojit co to dá a když to nepude, tak jsem dostala nějaký vzorečky UM a přikrmit.. ale doufám, že to půjde jen s tím kojením, i když je to náročný, včera odpoledne sála co hodinu :confused:
5. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Mně říkal doktor předminule že když bude přes 38,5 tak nám dávat převařenou vodu abych ji zavodnila..vyšší teploty bych se bála a taky jsem se bála jak měla těch 38,9, ale za půl hodiny to šlo už dolů.. už jsem chtěla začít něco dělat a poradila si sama..
po mně chtějí abych šla na sociálku pro potvrzení o PPM a pak na pracák osobně...že mně tam nemají a musím ukázat občanku.. jdu vpondělí, tak snad to bude rychlé
jinak taky jen kojím a malá spí většinou od 19-20.00 do šesti, dnes teda do čtyř, pohráli jsme si pokecaly a zase usly do půl deváté.. jinak v noci občas kojím, ani nevím kdy a v kolik, dělám to ze spaní, mám ji v posteli :slight_smile:
jo a zuby nemáme, jen vše olizuje a slintá.. ta bude mít imunitu :wink:
5. led 2012 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@mahafi
@pazdh
holky diky moc.
ja jsem na ty urady totalni flink, jeste jsem se o to vubec nestarala. takze nejdriv asi obtelefonuji a pak budu muset zajet kam mi reknou. ach jo. to budu zase muset nekoho otravovat s hlidanim Julci. do prazske MHD a na urady ji brat nehodlam. a holky, jak to vsechno vyrizovani specha? materskou jsem natupovala v pulce cervence, od konce ledna si budu vybirat zbylou dovolenou. do kdy musim urady vyridit?

pazdh - jakym zpusobem bys prevarenou vodu do mimca vpravila? lzickou? pri horecce verim, ze tekutiny mimco potrebuje.
5. led 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Ono se na to nechvátá, stačí zažádat do 9-ti měsíců dítěte. Mě končí mateřská zítra, ale jelikož má malý nějaký kašel, tak se nikam nechystám, když jsem tam byla před Vánoci, poslali mě zase domů, že neví, jaký formulář se mnou vyplnit... Takže to snad počká do příštího týdne...
5. led 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Oni to vyplácí až tři měsíce zpětně, takže času v podstatě dost. Ale zkuste tam zavolat, na pražskou sociálku určo může manžel (dokumenty jsem si stáhla, vyplnila, podepsala, on pak měl mou občanku, plnou moc a nevím jestli ještě RL Majdule?), My pak spadáme pod ˇUP Praha-Západ, ale tam mohl taky bez problémů a prý se netvářili, že by byl ojedinělý tatínek, co to zařizuje :wink:. Já bych právě taky úřady nezvládla, tak jsem byla ráda, že nikam nemusím :slight_smile:.

Spíš než převařenou vodu bych zkoušela kdyžtak častějc kojit, ale to je jen můj laický názor :slight_smile:. Doufám, že jste vydržely bez reakce :slight_smile: (nás to čeká za 10 dní a už teď se toho děsím). Když tu vodu, tak bych to zkusila spíš stříkačkou přes malíček..
6. led 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžete poradit jaká je velikost oblečení na malou roční holčičku? mám pocit, že má kolem 8 kg, kámoščina malá má narozeniny, nevím co koupit
6. led 2012 v 10:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
http://www.tabulkavelikosti.cz/deti
na rocni dite je 8kg celkme malo. za prumer se poavzuje trojnasobek porodni vahy v roce, ale samozrejme jsou deti vetsi i mensi.

holky, diky moc. ja to obtelefonuji a zkusim poslat manzela.
@kaculinek1
@mahafi

jinak hlasim, ze u nas na vcerejsi ockovani (2. davka hexa vakciny + 2. davka Prevenaru) reakce byla. v noci mela Julca 38. kdyz sla vecer spinkat, byla uplne fit, pri 1. krmeni uz mela zvysenou teplotu, ale pod 38 a pri druhem krmeni uz mela 38. dala jsem ji pulku paralenu (nema jeste 7 kg) a teplota ji hned klesla. na prvni ockovani reakci nemela zadnou, tak jsem si myslela, ze nebude mit ani tentokrat, ale mela. dokonce ma na jednom stehynku cerveny flicek kolem mista vpichu. voalla jsem doktorce a pry je to OK. mam pripadne chladit a kdyby ji to bolelo, dat kousek paralenu.
6. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, zapomnela jsem se zeptat - jak merite miminkum teplotu? bojovala jsem s tim v noci. mam digitalni teplomer z lekarny. merila jsem v zadecku. a mereni jsem asi 5x hned po sobe opakovala. pokazde teplomer nameril neco jineho. rozdily byly 2-3 desetiny stupne, coz je v tomto pripade podstatne. protoze 2x byla teplota nad 38,5 a trikrat pod 38,5. cemu teda verit? nebo delat prumer? pak me to dozralo, a zmerila jsem ji klasickym rtutovym teplomerem v podpazi a tam jsem asi po 2-3 minutach namerila 38. digitalnimu teplomeru nejak nechci verit. vim ze jsem ho kdysi zkousela na sobe a ze to taky silene kolisalo i pri mereni po par okamzicich - kdy bych ocekavala stenou hodnotu. vyhodou je samozrejme ze je to hned narozdil od rtutoveno. a navic vsude vsechny maminky pisi, ze meri digitalni rychlobezkou.
jak to delate vy?
6. led 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, holky, muzu se pridat? 1.8. se nám narodil Vojtík. Díky :slight_smile:
6. led 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabi83 jasne, pridej se. budeme rady.
6. led 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, myslím, že by jí mohla být vel.80 (ta je uváděna pro věk 9-12 měsíců :wink: )
6. led 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabi83 Vítej u nás, víš co se říká, bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic.... :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2012 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Přiznám se, že jsem malé teplotu ještě neměřila, nějak nebyl důvod, naštěstí!!! Ale použila bych asi obyč., ten digitální mi nepřijde přesný, zvlášť u mimi.... :wink:
6. led 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já jsem na MD nastupovala 1.7.11 a mám ji do 12.1. Od 13.1.si taky vybírám dovču, ale ta může jít souběžně s rodičákem....dovča je proplácena od zaměstnavatele a rodičák ze sociálky (úřadu práce) :wink:
6. led 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nevíte zda se krátí dovolená, já jsem byla na rizikvém asi od 3.1.takže celý rok nepracuju
@gabi83 zdravím
@janka12 děkuju za tu tabulku
7. led 2012 v 07:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabi83 vítej :slight_smile:
7. led 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem se vás chtěla zeptat jak jíte obědvate cokoliv ten naš prdolka na mě kouká a vyska nadava jako by chtěl taky...ještě sme žadny přikrm nic neskoušely jen plně kojíme tak nevím jestli začit s přikrmy na čtyřměsíční ko jsme měli 8kilo nevím :frowning2: jestli má hlad nebo ne poslední dobou je sice mrzuty ale nevím jestli z hladu protože mu před tydnem začaly opuchat dasnička,přes den vypije jedno prso a stačí a někdy po koju ublinkne tak to znamena že má dost ne?večer zase vypije obě prsa!díky za vaše zkušenosti nevím si rady děkuji moc
7. led 2012 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar Já myslím, že plně kojte jen co to jde, já byla v týdnu u dr., protože taky začala víc brečet, tak jestli nemá hlad a hladem to nebylo, přibírá dobře, máme dál plně kojit a jen kdyby to nestačilo, tak trochu jedničkovýho UM, ale o žádných jiných příkrmech nic neříkala, myslím, že na mrkvičky a podobný je dost času, čím dýl bude jen na mlíku, tím líp (zkus si přečíst knížku od Fořta: Aby dětem chutnalo, ten plný kojení (pokud to jde) doporučuje co nejdýl to jde, dokonce i klidně do roka, pokud přibírá). Podle mě je mrzutý, že mu rostou zoubky.. tak ať vás to brzo opustí :slight_smile:. U nás částečně pomohlo jí nechávat víc v klidu (nezahlcovat hrou).
7. led 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh dovolena by se kratit rozhodne nemela.
7. led 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Beru, myslím že se krátí....já byla doma na PN od 2.2asebrali mi 2 dny :grinning: . Není to žádná tragedie, ale vím, že mi mzdovka říkala, že se to nějak minimálně zkrátí....tak tolik má zkušenost :wink:
7. led 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tka to jsem netusila, ze se dovca krati. to jako kvuli neschopence delsi nez nejaky pocet dni? nebo co je duvodem?
12. led 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek