• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
počet dní dovolené souvisí s dobou odpracovaných dní, pokud je osoba práceneschopná pak se počet dní dovolené krátí, v případě jeli PN delší jak 100 dní, se za těchto 100 dní dovolená krátí o 1/12, atd... no prostě politika doby :slight_smile:
12. led 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ...tak,tak...přesně, jak píšeš :wink: ....
12. led 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, je to docela logicke.

a co vasi drobecci? jak se vede jim i vam?
12. led 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no malá má ekzémek pod kolínkama, dal mi na to doktor mastičku a přijde mi, že je to horší..když je nahatá, tak si to chce asi škrabat, nebo si chce jen přitahovat nožičky, nevím.. jinak večer mi spím já dost špatně, chce mně pořád ožužlávat, tak mně bolí záda..ona je asi v klidu.. jinak pořád si chce sedat.. přetáčet na bříško se jí nechce, umí to, párkrát se já zadařilo, ale asi zapomněla, nedělá to.. jinak chodíme kolem oběda ven.. tak na hodinku, někdy usne jako včera a spí i tři.. jinak je přes den skoro pořád vzhůru.. usíná až kolem páté na hoďku a pak uspávám v sedm..tak tak u nás :slight_smile:
13. led 2012 v 11:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás se trochu rozesněžilo (a jelikož sníh miluju), tak jsme vyrazily ven, ale jen na chvilku, protože bychom jinak přišly úplně promáčený :slight_smile:. M. v kočárku usnula, tak jí teď nechávám dospat.
Vy už děti posazujete? já myslela, že se to nemá, dokud nebudou chtít samy.. já teda ani nenosím vertikálně (max v klubíčku nebo v klokanovi, to miluje :slight_smile: ). U nás byl o víkendu kamarád fyzioterapeut a moc nás nepotěšil. M. se sice už začala přetáčet na bok (na bříško teda ani náhodou, je asi nějaká pozadu oproti @pazdh), ale dělá to blbě, má slabý břišní svaly, tak nám doporučil říct si o doporučení na vojtovku.. tak uvidíme, co na to dr. :slight_smile:. Je fakt, že se vždycky ptá, co už umí, ale ne jak (má teda snahu, aby jí to M. předvedla, ale ta tam tak ječí, že nepředvede nikdy nic (kromě silných plic :grinning:) ).
Jak u vás dítka zvládají, když s nima jdete někam na návštěvu? u nás je to vždycky s hrozným brekotem :frowning2: a moc nevím, co s tím.. doufám, že se to upraví.., co myslíte?
Mějte se :slight_smile:
13. led 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi co se týče motoriky a problému s ní my máme zkušenosti s vojtovou metodou až až, k neuroložce jsme byli posláni už z porodnice, kvůli špatnému porodu, následně nás poslali k fyzioterapeutce, a cvičíme pětkrát denně, je to celkem pro silné nervíky, děti u toho dost brečí, u nás se kumuluje více problémů, jeden z nich je slabé brišní svalstvo, T. má rozestup břišního svalstva, a slabé svalíky na pažích, atd., určitě se nech doporučit na fyzio, pomůže to, pár cvičení a budete mít po problému :slight_smile:
13. led 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás celkem nic nového, T. se snaží pást koníčky podle příruček, někdy mi to fakt už přijde jako přílišná "buzerace" , pomalu nám vyrostl z velikosti 62, ale je to hodný a usměvavý klučina, v noci už je to horší se spánkem, takže někdy ráno mám pocit, že jsem snad spala jen krátce a únava je šílená, ven se snažíme chodit denně, ale dnešek teda pokoušet nebudu, to je fakt slota venku, chvíli sníh pak déšť, no hrůza,
hrůza taky byla návštěva odboru státní sociální podpory..samozřejmě jsem neuspěla napoprvé, hlavně že jsem se na to byla ptát předem a ještě jsem zdůrazňovala, zda nebudou staré formuláře problém, neee vůbec, a najednou ano, ženský nepříjemné už od pohledu, na běžné otázky mi nebyla ani jedna z nich schopna odpovědět, jen odkaz na nástěnku se změnami, úžasný..
jo a do toho se nám porouchal plynový kotel, takže teď zase řešíme doma spínání kotle a teplo doma, prostě pátek třináctého!
tak hezký víkend :slight_smile:
13. led 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Díky za povzbuzení, já taky myslím, že to bude prospěšné :slight_smile:.. už se teda celkem zlepšila po pár cvikách, co nám ukázal on (houpačka s pánví a prý máme dávat na bříško, co jen to jde). Slyšlea jsem, že je to jen pro otrlé, ale máma to cvičila se ségrou, ta řvala jak tur, ale vím, že jí říkali, že to nebolí, jen děti nemají rády, když se jim dává ruka, kam zrovna nechtějí. Od kamarádek se mi dostalo naopak lehké kritiky, proč jí chci trápit, že "to přece neni tak hrozný".. není, jsou na tom děti o dost hůř, ale když vím, že bude stačit pár měsíců cvičení a bude to v pohodě, tak to prostě chci dělat :slight_smile: (než si pak vyčítat, že jsem pro její záda mohla udělat něco, když byla mimi a neudělala jsem to..).
13. led 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim, ze my uz take chodime na rehabilitaci. na kontrole ve 4 mesicich se pediatricce nelibilo paseni koniku. pry nic hrozneho se nedeje, ale je co zlepsovat. na rehabce jsme byly s julcou zatim jednou. samozrejme to tam cele komplet prorvala. chvilema jsem se s pani ani neslysela. nic nepredvedla proste vubec nespolupracovala.
pry osidila prvni vzprimeni - tedy paseni koniku na loktech, kterym paseni miminka zacinaji. je fakt, ze julca na predloktich vubec past nechtela. rovnou se opirala o dlanicky. takze to je ono.
myslim, ze brisni svaly ma silne dost, protoze nozicky porad zveda (v leze na zadech) a nekdy je hodi nahoru a necha si je tam pri hrani docela dlouho. dnes mi nekolikrat prislo, ze se zacina chystat na pretaceni na bok, ale to jeste bude urcite trvat.

@mahafi Navstevy mimo nas byt v poslednim mesici (mozna trochu dele) zvladame pouze se soustavnym revem. od narozeni mi prislo, ze rada chodi na navstevy, ze je spolecenska a ze vita i obcasnou navstevu u nas. jednoho dne se to (nevim proc) zmenilo a od toho dne je v pohode doma, ale jak nekam jdeme, breci a breci, chvilema hysterak....... zpravidla ji pak rvouci dam do kocaru a jedeme domu. hned pred domem je uplne v pohode a povida a usmiva se...... snad z toho vyroste.

ven chodime kazdy den. dnes jsem s julcou sla docela pozde, protoze kdyz jsme po obede mely jit, tak zrovna chumelilo a ja ji dala spat do postylky. vecer jsme sly na chvili, ale dalo se zase do chumeleni a bylo venku nevlidno, tak jsme za 20min sly domu.
13. led 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi No Rozárka právě sedat chce, je šílená.. podám jí palce, chňapne se a jak je zvedám tak se za ně přitahuje do sedu.. ale sedět sama neumí.. vždycky se vytáhne a pak cvičíme na posteli pády :slight_smile:
Vím že to není zdravé ji tak držet.. ale chce to..

návštěvy..musím zaťukat..zvládá zatím perfektně, vypadá to, že je prodejná :wink: směje se po chvilce i na cizí.. jen občas když přijdem do nového tak když na ni někdo nakoukne a není ještě rozkoukaná v novém tak začne plakat, ale jen nazačátku.. tu první čtvrthodinku... a pak když někdo začne nakukovat do kočárku... ale to není často..lidi mají blbé zvyky nakukovat v obchodě a říkat jak vyrostla a šišlat, to vždycky trnu at mi ji nerozbrečí.. no jo vesnice :wink:
@janka12 jinak u nás ani doktor nezjištoval jak malá pase, jen si ji vzal pod pažičkama a otočil ve vzduchu na břicho jako by letěla a ona zvedala hlavičku, říkal, že je pevná..tak asi ok..
13. led 2012 ve 21:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 S těma návštěvama je to přesně tak, hodinu někam jedu, pak hodinu breku, a jedu zase zpátky.. takže každou návštěvu pořádně rozmýšlím :slight_smile:. Teď jsem v úterý vymyslela fígl, když plakala hodně a vypadalo to, že chce spát a nemůže, tak jsem jí dala do kočátrku, projela se s ní a usnula, krásně se vyspala a byla zase v pohodě :slight_smile:. Podle mě je to tím, že jí utahá už i cesta, pak ty "obdivy" okolních lidí, neznámý prostředí a to jí prostě dorazí.. Tak budu doufat, že z toho vyroste :slight_smile:.
@pazdh Do kočárku naštěstí nikdo moc nekouká, i když taky vesnice, tak my tu nikoho neznáme a oni neznají nás, takže se akorát pozdravíme.

Se cvičením uvidíme.. je fakt, že se docela zlepšila, ale budu klidnější, když mě někdo naučí, co s ní dělat tak, aniž bych jí "ubližovala", mám trochu dojem, že je šikovnější na jednu stranu (víc věcí dělá levou ručičkou, má jí takovou ohebnější, což není moc dobře..
13. led 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi to že dítě preferuje jednu stranu je celkem běžná věc, uvidíš co ti řeknou na rehabilitaci :slight_smile:
14. led 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Dobré ráno, díky :slight_smile:, už asi hledám problémy všude.. nechám to na rehabku, jak radíš :slight_smile:. A vy jste už všechny komplikace zažehnali a už jen vojtíte?

Dneska jdeme slavit švagrový narozky, tak jsme s Madlí pekly dort :slight_smile: (ona leží v košíčku a já kolem poskakuju, dávám dudlík, hračky, apod. a do toho míchám těsto :grinning:).., náš první společný dort.., tak jsem zvědavá, jak to dopadlo (když jsme pekly vánočku, zapomněla jsem tam dát vajíčka :grinning:) (ale naštěstí to nebylo vůbec poznat :slight_smile: ).
14. led 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi vojtovka nám hodně pomohla, stále však potřebujeme cvičit, pocit, že vše je špatně na mém dítěti znám, nesmíš na to tak myslet, cvičením se dá hodně dohnat, my cvičíme hodně a často, a Tomáška dáváme už během dne dost jen na bříško, ze začátku se u toho vztekal, brečel, nechtěl být, ale teď už to zvládá lépe, sice nemá úplně prěsný "postoj" rukou a levou ruku si ulevuje, ale už si dokáže i hrát na bříšku, čož ho dříve nebavilo, protože pasení bylo pro něj velmi těžké
tak pak referuj jak jste dopadli s dortem :slight_smile:
14. led 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký sobotní podvečer všem! Natali se taky ještě neotáčí na bříško, ani náznakem, myslím, že do půl roku má ještě čas. Zato s tím sedáním, když chytneme za ručičky, to je mazec, to by seděla jedna radost :grinning: . Ale nijak ji v tom nepodporuji, na sezení má ještě času dost, zbytečné kazit páteř :wink:. Myslím, že rehabka by nám taky prospěla, ale doktor to zatím vidí dobře, tak uvidíme na 5-ti měsíční prohlídce. S Markétkou jsem cvičila vojtovku a byly tam super pokroky, vím, že tenkrát nám stačily na to rozrehabilitování 3 měsíce. Ale dnes je všeobecný trend dát fyzioterapeutům vydělat korunky, nesmí si člověk hned myslet to nejhorší, když ho tam pediatr pošle :wink: :slight_smile:. Jinak návštěvy vcelku zvládáme, ale nesmí být až v podvečerních hodinách, to už je malá protivná a uplakaná. A začíná těžce rozeznávat známou a neznámou náruč a tvář :unamused: :cry: :confounded: .....Tak hlavu vzhůru, ať nám ti naši mimoušci rostou do krásy a cvičí jako malí sokolíci :grinning:. Mít zdravou a rovnou páteř je určo důležité, ale rovný charakter je také k nezaplacení :grinning: :dizzy_face:
14. led 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak ten náš Kubík je asi nějaký rychlý... Na bříško se otáčí přes levou ručičku už měsíc, a předevčírem jsme to konečně zvládli i přes pravou (no musela jsem mu dávat nalevo polštář, aby se taky musel snažit přes pravou, když chtěl na bříško... :grinning: ). no ale nás Kubík měl náskok, otáčet se na bok se naučil nějakým záhadným způsobem už v porodnici :sunglasses:
Jinak nám asi roste další zoubek, ty dva co máme už nám asi nestačí. A to je pořád kojený, takže žádné příkrmy. Ve čtyřech měsících máme 6900g a 66 cm. Takže mu mlíčko zatím stačí.
Jinak my máme režim celkem stálý, spinkat chodíme po půl osmé, usínací rituál je pro nás kojení, usíná u prsu. Pak ho budím v deset, a pak vydrží spinkat až do pěti. Pak kojíme v sedm, devět, pak jdeme nakoupit a na procházku, kojíme ve 12, pak va tři a kolem páté nebo půl šesté. Po třetí hodině chodíme ještě jednou na procházku, pokud se nám chce (teda hlavně Matýskovi se odpoledne už moc nechce... :grinning: ).
Kluky kuopu zatím zvlášť, i když Máťa by Kubíka do vany chtěl, ale strašně tam lumpačí, má tam spoustu hraček, takže by nakonec všechny asi skončili na Kubíkovi...
A rodičovskou jsem zatím nestihla zařídit, čekám až ke konci měsíce, až se úřady trošku zaběhnou :grinning:. Ale my máme čas až do 30.1., takže zatím nespěchám.
A jak šlo úřadování vám? Co musím mít sebou za papíry?
14. led 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Já to stihla za chvilinku.. první socka, tam jsem šla s papírem co jsem stáhla z netu, jen mi potvrdili že jsem pobírala PPM..a kolik.. ale to nemusíš stahovat, to máš za dvě minuty i tam vyplněné..potřebuješ občanku, rodný list malé a možná toho manžela, to jsem moc nepochopila..proč tam je jeho podpis.. a pak pracák.. tam naštěstí chyběla paní u okýnka s příjmením na H a byla tam cedule, že mně můžou obsloužit všechny ostatní, tak během chvilky jsem vyplnila papíry.. ještě brnkla manželovi, chtěli jeho občanku a podpis.. tak přiběhl a bylo..vše v pohodě..a v podělí asi v devět to bylo..jsem ani nečekala takovou pohodu..

malá si dnes vzpomněla a zase se dvakrát přetočila, akorát já neřeším přes kterou stranu... tak vůbec nevím.. ani jsem nezaznamenala jestli nějakou stranu a ruku preferuje..

jinak kamarádka má mini obchůdek.. má tam sice věci spíš na maličká miminka, ale mrkněte, mám z tama moc krásné věci.. pořád tam dává nové, začíná, dávám odkaz
http://www.eshop-rychle.cz/www-baby-cz
14. led 2012 ve 20:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dort dopadl docela dobře. Madlí byla na návštěvě u manželových rodičů v pohodě a plakala jenom chvilinku, když nemohla usnout (a nepomohl ani Rumcajs, ale po chvíli dobrý :slight_smile: ). Zase byla na bříšku o trochu dýl než jindy :slight_smile:, je vtipná, když si listuje látkovou knížkou, je to roztomilý :slight_smile:. Ono to půjde :slight_smile:. Madlí má hrozně oblbenou polohu "klokánek", má o všem rozled a zároveň by tak měla posilovat šíjový a zádový svaly.. ale mě z ní si záda brzo upadnou :grinning: (asi budu potřebovat taky nějakou rehabku :sunglasses: ). Zítra nás čeká návštěva u mých rodičů, tak snad bude stejně hodná jako dneska :slight_smile:. Teď to vypadalo, že usne už v půl osmé, ale po chvíli se zase vzbudila, tak jsem jí šla ještě dopřečíst kus Narnie (jí nebo sobě? :sweat_smile: ), ale už snad bude spát. Před dvanáctou nakojíme, pak zase ve čtyři a pak snad až v sedm (pořád jí mám budit max po 4 hodinách na krmení).

Já jsem rodičák (lépe řečeno manžel, já jsem co se týče úřadů neschopná :pensive: ) řešila už v listopadu (dodělávám ještě pgs, takže jsem mohla být zaměstnaná jen na půl úvazku a stýpko se do platu na výpočet PPM nepočítá, takže PPM nedosahovala ani těch 7600, takže mi to dopláceli rodičákem), takže jak je to nově neporadím :frowning2:.

@pazdh dky za odkaz, kouknu na to, já jsem na kupování miminích věcí snad závislá :grinning:
14. led 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nechci delat chytrou, ale jak jsem ted byla s julcou na rehabce, tak mi pani rehabilitacni nekolikrat zduraznila - hlavne dite neposazovat :slight_smile:. my to teda nedelame. julca zveda trup s velkou vervou - hned jak neni uplne na rovne podlozce, ale za rucicky ji vubec neberu, tak se nema za co pritahnout.
nespravne ale delame pozici na odrihnuti. to vim, ale jinak si jako malinka nerihla a hlavne je to zpravidla na chvilinku. kdyz se nepodari rihnuti, necham ji chvilku lezet na zadech, aby ji papani slehlo a pak ji dam do konika, kde si rihne spolehlive.

@pazdh jak jsi psala, ze mUDr vzal malou pod pazickama a zvednul a prohlasil, ze dobry, tak to my vyjimecne s julcou na par okamziku z legrace take delame. drzi v te vodorovne poloze uplne neuveritelne. ale v konicich ma co pilovat - jak jsem zjistila na rehabce. ale to by se z te "zvedacky" celkem jiste nezjistilo. myslim, ze tady v praze se rehabka resi vic nez jined. doktori jsou tu snaz dostupni nez jinde a tka pri sebemensim nedostatku - sup na rehabku.
15. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, poradte mi prosim s papirama na rodicovskovky prispevek. teprve zjistuji co a jak. Na socialku bych mela jit (mimo jine) s vyplnenym formularem - zadost o rodicovsky prispevek. tam se na druhe strane ma vyplnit: "zadam o priznani davky ode dne..." - coz by mel byt dne prvni po poslednim dni materske, ze? a jak tento den zjistim?
a hned nasledujici bod: "volba vyse davky". mam zaskrtnout bud "pozaduji vysi davky" a nasledne zaskrtnout vysvetleni. tim se mysli vyse mesicni? nebo jaka?

Dale bych mela s sebou mit doklad - jak dlouho a v jake vysi jsem pobirala prispevek v materstvi. kde ho mam shanet? z tohoto papiru bych asi zjistila, dokdy jsem na materske vedena, ze?

a jeste bych mela s sebou mit potvrzeni prijmu - to znamena od zamestnavatele?
15. led 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak mě s papírama řekli jen vyplnit a nechat potvrdit na sociálce, a druý vyplnit, vyplnit částku, kterou chci měsíčně pobírat od 7 600 do 11 000 a něco, už nevím kolik. A rozpočítat si to jak chceme, ale že dostamnem celkem jen 220 000...Jen rodný list dítěte a nic jeného... Asi co úřad to jiný výklad zákona... Jinak termín kdy končí mateřská jsem se dozvěděla na sociálce, stačilo zavolat.

A co se týče Lukáška, tak ten snad chce dohnat vše i za vaše miminka... Přetáčí se na bříško spolehlivě na obě strany i když tam má malou překážku- hračky, deku atd... Dokonce si hraje na ráčka a couvá, snaží se totiž postavit na všechny 4 a lézt, ale vždycky nějak couvne, pasení koníčků už ani nevidím, jen se natahuje pro všechno možné a dělá na bříšku takovou houpačku, jako že zvedne ruce i nohy a pak se na tom příšku i točí dokola... To, že by v klidu pásk koníčky, je asi ztráta času, když je všude kolem tolik věcí na prozkoumání. Docela mazec, věčně ho hledám pod postelí nebo pod skříňkama :slight_smile: Se sezením už jsem to vzdala stačí když je v polosedu a zatne břišáky sedne si, sice padá, ale to mu očividně neva... větší hrůzu mám z toho, že objevil nohy... stačí když ho chovám na klíně tváří v tvář, chvíle nepozornosti a stojí a skáče, prostě zlobí maminku. Ortoped povídal, že je s vývojem kostí minimálně o 2 měsíce vyspělejší, tak si snad neublíží, fakt je strašně těžké ho uhlídat a když ho omezuji tak se hádně vzteká...Je to děsný pořízek. Taky váží skoro 7 a půl kilo a měří přes 65cm, vůbec netuším po kom může být oba jsme takový špunti... Ale co se týče cestování je děsný pohodář. Nevadí mu den na nákupech a návštěvy už vůbec ne. Chování od cizích taky ne, hlavně, že se chová... :slight_smile:
@mahafi Prosím o radu, jak jsi dokázala, že poslouchá, když čteš? U nám obstojí básničky a písničky, když se u nich blbne, ale poslouchat ja maminka čte? TAKOVÁ NUDA?! začnu řvát!!!
16. led 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@ivca_doubek ¨Koukám holky, že vaši kluci jsou opravdu vepředu.. takže když se to zprůměruje.. :wink:))
U nás je právě problém, že by nejradši na bříšku taky sahala po věcech (teda nejen, že by ráda, ona po nich sahá), ale právě jak psala @janka12 nemá podle toho kamaráda fyzioteraputa zmáklý pořádně první vzpřímení a snaží se všechno dělat švihem.. i otáčení ze zad na bok dělá nejčastěji tak, že zakloní hlavu, švihne zadkem a je na boku.. takže já jsem rozhodnutá zítra říct dr. o doporučení na rehabku :slight_smile:, myslím, že u nás to za to opravdu stojí :slight_smile:. Zíítra nás čeká i očkování, druhá dávka hexy a prevenaru.. auauau :frowning2:.
Jinak přesně jako @janka12 jsem taky četla, že děti posazovat neee, takže aby naše madam měla rozhled, nosím jí v té pozici "klokánek", vypadá v tom hrozně vtipně a líbí se jí to :slight_smile:.
@kaculinek1 nezastírám, že spíš než ona si to čtení užívám já (protoi ten výběr knížek, Narnii i medvídka pú nebo Rumcajse miluju, takže to čtu spíš sobě :wink:. Že by mě poslouchala přes den to fakt ne.., ale před spaním se snažím číst, občas chvilku brečí, ale pak většinou usne :slight_smile: (teda když se jí chce spát.. když ne, tak ani kdybych přečetla půl knížky spát nebude a bude ječet :grinning:). Takže radu nemám :frowning2:. Budu se muset naučit nějaký ty básníčky a písničky, zjistila jsem, že jsem to od dětství všechno zapomněla :frowning2:(((.
Tak ať dítka dělají radost :slight_smile:
16. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak máme za sebou druhou dávku hexy a prevenaru a rovnou i pětiměsíční prohlídku (trohchu v předstihu), tak aktuální váha 5720 a 64 cm. Vše odpovídá věku a hodně jí dr. zkoumala i po motorické stránce, když jsem říkala, že se kamarádovi fyzioterapeutovi nezdála.. a říkala, že jí přijde naprosto v pohodě, že umí, co má umět a dokonce tam všechno předvedla i správně :slight_smile:, tak jsme se domluvily, že rehabku zatím řešit nebudeme.. Tak tak my.. co u vás nového?
17. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nas neni nic noveho. Snazim se s Julcou trochu trenovat co doporucila pani na rehabilitaci. chodime ven, ale vzhledem k teplotam - ted jen na kratsi prochazky a zda se, ze mozna zase zacneme navstevy zvladat bez pravidelneho revu - pouze s obcasnym placem, ktery je snesitelnejsi :slight_smile:
18. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme náušnice, byli jsme na nastřelení a malá to zvládla statečně, teda řvala jak tur, ale hned jak jsme vyšli od paní doktorky to bylo ok... táta zůstal v čekárně, ten to nezvládal :wink: ... přikládám důkaz :slight_smile: i když tady to nikdy nejde pořádně vidět ty fotky
19. led 2012 ve 20:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh JEeee, uz nausnicky. to je prima. moje mamka se porad pta, kdy uz je dame nastrelit. mne pripada, ze je jeste cas. uvidim na jare.
20. led 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Jůů, moc jí to sluší :slight_smile:, hezká holka :slight_smile:.
My jsme na tom s náušničkama asi tak jako @janka12.. příbuzní se ptají už od narození, jestli bude mít náušničky a zatím vytrvale říkáme, že zatím ne.. snad si už zvykli :slight_smile:.
Jinak očkování zvládla bez rekace :slight_smile:, měla jenom chvilku 37, takže nedošlo ani na nakoupené zásoby paralenu a nurofenu :slight_smile:.
20. led 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Šikulka statečná :wink: ! Naty byla naštěstí taky uplakánek jen bezprostředně po nastřelení, po odchodu z ordinace přestala, ale zaslzel táta :grinning: :grinning: ....Zahojilo se jí to vcelku rychle a dobře.po 3 týdnech, přesně na Štědrý den, jsme sundali ty nastřelené a vyměnili za ty, které dostala od kmotry při křtu :slight_smile: .
20. led 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chci se zeptaz jestli už dáváte čajíky a jaké.. díky moc
22. led 2012 ve 12:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh My zatím jenom kojíme, takže žádné čajíčky. I když doktorka se nás snaží tlačit aspoň do ovocných šťáviček, ale my se nedáme :grinning: :sunglasses:. Až s prvními příkrmy...
22. led 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek