• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@pazdh Julca zatim nic jineho nez kojeni nemela. kdyz to pujde, do 6ti mesicu bych to rada tak nechala.
22. led 2012 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh my čajíky dáváme jen po rehabilitaci, kdy je tomášek uřícený a zbytečně ho nechci krmit mlékem, ale kdybychom necvičili, nedávala bych mu ho, já jsem taky nakonec zaujala strategii vyčkat co nejdéle, začneme čajíky nebo prostě jiné tekutiny dávat až s příkrmy
23. led 2012 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh Zdravím! Vzhledek k tomu, že my už příkrmy\ dáváme, tak dáváme po příkrmu i čajík. Je to většinou ob den místo odpoledního mlíčka. A dáváme čajík Sunárek šípkovo-borůvkový rozpustný, je od ukončeného 4.měsíce, je bez sacharózy a malé chutná. Děláme ho jen slaboučký, ale pije ho :wink: .
23. led 2012 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Všechny zdravím. Hlásím, že jsme včera byli prvně ve velkém bazénu a malému se to moooc líbilo. Plaval si tam jako pán a byl strašně důležitý :slight_smile: Voda i vzduch byly teplé, tak se nám to opravdu líbilo. Od 10.2. začneme chodit na plavání pravidelně, tak jsem zvědavá, co všechno se tam budou prcíkové učit:slight_smile:
23. led 2012 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 a to jste sli plavat uplne prvne? nebo jen prvne do velkeho bazenu? a sli jste do chlorovaneho?

@pazdh jeste jsem si vzpomnela, ze nam v porodnici detsky lekar zduraznoval, at nedavame instatni cajiky, protoze jsou slazene. detem pry chutnaji, ale vhodne to udajne neni. ale asi existuji instatni i neslazene - jak pise AIDULE

HOlky, jak miminkum strihate nehtiky? ja jedine kdyz Julca spinka. v bdelem stavu to nepripada v uvahu.
Jinak u nas je nove to, ze Julca uz vydrzi pres den dele vzhuru i nocni spani si trochu zkratila. rano se ozyva od 5te nebo 6te poknouravanim ze spani. vzdycky ji hned strcim dudlik, ale mezi 6tou a 7mou uz to je boj o minuty, nechc se mi samozrejme vubec vstavat :slight_smile:

kolikrat vam mimca spinkaji pres den?

Julca se zacina pretacek na bok. nejvic ji vyhovuje, kdyz se muze za neco na strane pritahnout. dle pokynu na rehabilitaci se ji snazim davat co nejcasteji na brisko. nekdy si docela pekne na brisku hraje. ale zpravidla ji po chvilce hrani omrzi a pokrikuje na hracky, protoze nedelaji to, co by ona ocekavala. pokrikuje i pri hrani na zadickach.
23. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Ahojky, s nehtíkama u nás naštěstí není žádný problém :wink: . Vždycky při stříhání něco vyprávím a Naty na mě kouká a úplně zapomene na stříhání....akorát nožičky má lechtivější, tam se trošku cuká, ale i to se dá vydržet a ostříhat :grinning: :grinning: . Přes den spinká dopolko 2-3 hodiny, někdy déle jindy ne, podle nálady. Když spí přes poledne, tak odpo už neusne, ale navečer začíná být protivnější, tak kolem 17.30 pomalu umýváme. kolem 18.h.večeře a pak spinkat. Spí někdy celou noc až do 5.nebo6.h.Někdy se budí 1x za noc, jak kdy. Ale je v klidu, nají se a usíná pak ještě vcelku bez problémů. Plavání taky zvažuji, ale pokud vůbec, tak až v jarních měsících. Ale úplně přesvědčená o prospěšnosti nejsem. Se starší dcerkou jsem odplavala jeden kurz a protože měla ekzém, její doktorka nám to vůbec nedoporučila. Naopak byla proti tomu, že je to jen tahání peněz od rodičů, že takovým miminkům to nepřináší užitek cachtat se v chlorové vodě a navíc ve vodě, do které může kdokoliv cokoliv přinést. No, ruku na srdce, bylo tam dost maminek, které mluvily o gynekol. potížích typu výtoky apod., o vyrážkách, o plísni na nohou apod. A to právě měla ta naše doktorka na mysli. Že doslova v takovém b.....u by vlastní dítě nekoupala.Zvláště takhle malé děti. Ona říkala, že školkové a starší děti, které už mají upevněnou imunitu a taky kůži stabilnější, u těch by snad proti nebyla, ale u mimísků ne, ne, ne. Záleží však na každém rodiči, je to prostě na našem rozhodnutí :wink:. Tak nevím :unamused: :angry: :confounded: :fearful: :confused:...uvidíme....Naty má vodičku moc ráda, ale asi počkám, až bude starší :slight_smile:.
23. led 2012 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:,
@janka12 tak nehtíky na rukou víceméně jdou (ale musí mít náladu), na nohou je to hrozný boj.. zezačátku jsem se snažila jí je pilovat, ale jak je má jemný, tak to vůbec nešlo (jsem si to někde přečetla, že je to lepší, ale prostě mi to nešlo aplikovat :grinning: ). Akorát to asi neumím moc dobře, vždycky jí tam nechám nějakou ostrou špičku, kterou se pak rýpne (ale já jí nemůžu nikdy najít).
S tím plaváním jsem slyšela totéž, co @aidule.. že to nic moc dobrýho nepřinese, kromě těch ekzémů a nachlazení i zánět močových cest.. Madlí taky vodu miluje, u ní vynechat večerní koupání nepřichází v úvahu :slight_smile:. I kamarád fyzioterapeut říkal, že je to spíš kratochvíle a zábava pro maminky, než že by to bylo něco extra přínosnýho. Já nevím, vzhledem k tomu, že koupání vždycky odnesu i já nachlazením, tak toho asi Madlí ušetřím a přesně, asi až bude starší :slight_smile:.

Jinak nám doktorka už říkala o příkrmech (zeleninka), ale radši bych počkala až do toho konce 6. měsíce.. a říkala, že jí mám po tom vždycky ještě dokojit,, aby se napila, o jiných tekutinách neříkala.. (prý by po příkrmu neměla u prsu viset 10 minut, ale chvilinku na zapití jí tam prý mám nechat). Čajíčky dáváte lahvičkou? A teď mě napadlo.. vodu kdyžtak kojeneckou v lahvi nebo stačí převařená? Já jsem tohle nějak úplně vytěsnila.. asi jsem si myslela, že jí budu kojit až do maturity :grinning: :sweat_smile: .
23. led 2012 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 U nás byly nehtíky boj dokud jsem nepřišla na fígl, sice to není nic zdravého pro očička, ale Gnomeo a Julie (aminované pohádka) prostě zabere a těch pár minut nevnímá a je v klidu, takže stříhám jako divous.
A spinkání máme stejné hlavně v noci ta pátá je běs, alespoň do půl sedmé se ho snažím udindat. dopo spí tak hodinu a odpo tak dvě... nějak ale musím změnit systém. asi nebudem chodit ven v jednu, ale až kolem třetí aby pak vydržel do 8 a pak přes noc do těch půl sedmé.

@aidule
@mahafi
@janka12 co ce toho plavání týče, tak o těch negativech vím také, ale kluk je přeci jen trochu víc v pohodě, alespoň z gynekol. hlediska... Co se týče prochladnutí, to se snažím nezanedbat, max. 15 min ve vodě a alespoň půl hodinky na prohřátí v měkoučkém ručníku:slight_smile: a před odchodem už taky půl hodinky jen koukáme osprchovaní a převlečení jak se taťka cachtá, ven na zimu nechvátáme:slight_smile: Navíc máme docela zásobu tuku :grinning: Přihlásila jsem se na plavčo, tak jsem právě chětla otestovat, jak to bude zvládat a je to ok. Žádný ekzém ani pupínky. Ale plavat jsme byly ve Kdyni, kde se voda upravuje solí a ne chlorem ale kurzy jsou v klatovech a tam je chlor, tak ještě uvidíme, jaké budou reakce tam...

@mahafi Vod stačí převařená, ale radšji si zavolej někam na voárny, aby ti potvrdili, že je nezávadná pro kojence. Jestli jsi pražanda, tak raději kojeneckou, u vás na 3umavě to není třeba, voda je tu dobrá, ale steně dávám kojeneckou - když nejsem doma a máme hlídání dělám alespoň čaj, kdyby náhodou. A dělám fenikolvý, sice žádná dobrota, ale zabiju dvě mouchy jednou ranou :wink:
24. led 2012 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
stříhání nehtů taky bez problémů, na plavání miminek se chystáme, a právě na doporučení fyzioterapeutky, aby nám malý více posiloval krční svalíky, samozřejmě že jsem si vědoma negativ, ale snad to bude ok, zkusíme poprvé za dva týdny první lekci, a rozhodneme se podle toho, spaní, během dne má tři, vždy tak do 1hodinky, víc toho nenaspí, to už musí být hodně unavený nebo má rozhozený denní rytmus, většinou spí kolem desáté, pak v jednu nebo ve dvě a kolem páté, spát chodí na osmou hodinu, a problémy s usínáním taky nemáme
24. led 2012 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem zrovna stříhala nehty a zrovna se rozhodla, že si udělá hodinu tělocviku :grinning:, takže se tak mlela a "jezdila na kole", že jsem byla ráda, že mám nůžky s tupou špičkou, jinak by měla ručičky děravý :slight_smile:))).
Já myslím, že s plaváním budete určitě spokojení, mám pár kamarádek, co na něj chodily a byly vesměs nadšený :slight_smile:. Tak ať se vám i mimčům líbí a ráda si pak přečtu zkušenosti :slight_smile:. Já spíš přemýšlím o nějakém cvičení na suchu, nemáte někdo nějaký tip?
Se spaním jsme na tom jak kdy.., většinou se budí mezi šestou sedmou (ale ani půl šetá někdy není problém :frowning2: ), pak jí mám rozbalenou a hrajeme si a pak po hodině a půl až dvou hodinách odpadá a spí tak hodinu (někdy víc, někdy míň), pak spí až kolem poledne, a pak odpoledne.., mezi šestou a sedmou je taková méně příjemná :confounded: , pak mezi sedmou a osmou koupeme, nakrmím a usíná :slight_smile:. V noci jí budím na jídlo (už bych možná ani nemusela, zapomněla jsem to s dr. probrat :frowning2:, ale když jí probudím, tak se dost ráda nají.. ) jednou až dvakrát.
Dneska u nás byla kamarádka s mou malou kmotřenkou (6) a druhou nejmladší (10), tak měla Madlenka kulturní vyžití, holky zu ní byly unešený a pořád si s ní hrály a ona byla spokojená :slight_smile:, tak to bylo moc fajn :slight_smile:.
24. led 2012 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Ty jí budíš na spaní?! To jsem asi pěkná macecha, ale dokud nezačne sám chtít, tak o nechávám spát a to už do narození... Alespoň mi nikdo neříkal, že by se měl budit, spíš naopak, co nejív naučit spát celou noc i když se probudí... Po šestinedělí nedat a zkusit uspat - to jsem zkusila dvakrát... Je pohodlnější a rychlejší mu dát :slight_smile: Ale kamarádce to zabralo a už dlouho se vyspí celou noc až do sedmi... Má hold někdo štěstí.
25. led 2012 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Madlenka měla nízkou porodní váhu (2660g), takže nám dr. říkala, že přes den musí dostávat nejpozději po třech hodinách a v noci po čtyřech.., když už jsem se chtěla dr. ptát, jestli už nemusím v noci budit, tak měla hrozně malý přírůstek a k otázce jsem se ani nedostala, rovnou říkala, že pořád krmit i v noci a posledně jsem se na to zapomněla zeptat, ale už to asi dělat nebudu, je fakt, že spát celou noc je k nezaplacení :slight_smile:.
25. led 2012 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Zdravím, na ten čajík mám vodu převařenou, stejně jako u nás na sunar :wink: !! Bez převařené vody ani ránu, i když je kojenecká!!!
25. led 2012 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Aha tak to chápu. To bych ji taky šmudlinku krmila pořád, aby pěkně všechno dohnala. Lukáš je naopak docela pořízek a umí se pořádně nacpat, takže tohle jsme naštěstí řešit nemuseli. S tím spaním si ale nedělej moc veliké iluze, ona se vzbudí sama :slight_smile: Přejeme aby vám šmoulinka pěkně přibývala a krásně rostla:slight_smile:
25. led 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Myslím, že už je v pohodě :slight_smile:, právě už jsem několikrát přemýšlela, žeto už nebudu řešit a ani to už nedělám tak striktně (kolikrát se mi stane, že zamáčknu budík, ještě na "pět minut" si poležím a ona je z toho hodina). Mám teď akorát strach, jak jsem jí navykla, že se o to vlastně nemusí starat, že jí vzbudím, tak aby hlad nezaspala (ale asi zbytečně co :slight_smile: ). Jinak díky i @aidule za odpověď na vodu :slight_smile:, prostě převařovat převařovat :slight_smile:.

Ještě se chci zeptat, čím dítka mažete? My jsme původně měli slunečnicový olej, pak nám dr. napsala excipial, ten nám pomalu dochází a dr. říkala, že se zase můžeme zkusit vrátit k oleji.., ale upřímně řečeno, i když je to to nejpřírodnější, se mi do toho moc nechce.., radši bych něco, co nám nezničí oblečení :sweat_smile:
25. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Používám sebamed+niveu....na pusu i tělíčko krém nebo mléko sebamed, na zadeček niveu :wink: .
25. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi A jen k tomu spánku, myslím, že je dost důležitý a že pud sebezáchovy těm našim prďolkům určo nedovolí situaci s hladem nějak dramaticky vyhrotit :grinning: :grinning: :grinning: !!! Však oni se o svou dávku jistě přihlásí a pokud je to ještě po vydatném a dlouhém spánku, no tím líp :wink: :slight_smile: !!!!!!!!!!!!!
25. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule Nad tím sebamedem jsem taky přemýšlela, tak ho vyzkouším, zadeček díky látkovým plenkám mazat skoro nemusím :slight_smile:.
Já už jsem si prívě taky říkala, jestli pro ní není důležitější spát než jíst :slight_smile: a máš pravdu, že se kolikrát vzbudí dřív, než bych jí budila já, tak už to asi nechám na ní, přece jen už je to velká holka :slight_smile:. Díky :slight_smile:
25. led 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule
@mahafi
@kaculinek1
@hedushka

ahoj holky, tak se strihanim nehtiku mam jasno. Julca je zkratka narocnejsi. ted me kapku zlobi i s usinanim. musi mit rucicky pevne zavinute u telicka, jinak se spani nekona. sermuje, cpe povlak z perinky do pusinky, vyndava si dudlik.....jenze je tak sikovna, ze at ji balim jak chci, ze vseho se umi za chvilku vybarat a rucicky ma hned volne, nechapu. takze vcera vecer jsme spolu zapasily skoro hodinu. nutno dodat, ze ona vitezila a ja pak totalne odpadla.

buzeni v noci - nase pediatricka - u vsech novorozencu ( i s normalni porodni vahou a rozumnymi vahovymi prirustrky) primo narizuje. pry po 3 max 4 hodinach se budit musi. tento nazor nesdilim a vzbudila jsem julcu na papani v noci jen asi 3x, kdyz byla uplne malinka. z porodnice sla jako 3kg a pak temer nepribirala, takze jsem kapku vymekla. jsem presvedcena, ze pokud mimi pribira, je treba nechat ho vyspat. vim od kamaradek, ze jini pediatri jsou v tomto ohledu nakloneni sanku - pokud mimi pribira.

Co ja vim, tak se detem i rodicum plavani vzdycky libilo. nekterym do toho vlezly nemoce a tim to padlo, ale jinak spokojenost. ja to nejak neplanuji. nejsem ochotna ted v zime nekam prazskou MHD dojizdet a navic julca v poslednich tydnech veskery pobyt v interieru jinem nez nas byt prorvala. ted se to zlepsuje, ale abych se s ni hrabala pres pul prahy, prevlikala....a z bazenu po řti minutach pro rev odchazela, protoze by nebyl slyset nikdo jiny nez ona, na to zatim nemam.
25. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 U nás říkala už naše babička-lepší spaní, jak med lízání- :grinning: ....pokud dítko normálně přibírá a je zdravoučké, tak nevidím jediný důvod, proč jej v noci k jídlu budit :angry: .Navíc žádná z nás už nemáme vyloženě novorozence, ale pořádné 5-ti měsíční caparty, tak je nechejme v klidu a pohodě vyspinkat, ony ty naše dětičky určo hlady nepojdou :grinning: :wink: !!!
25. led 2012 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule @janka12 Dobře, přesvědčily jste mě :grinning:. Taky myslím, že je dost stará na to, aby se uměla ozvat.. teď jen abych se vzbudila já, pokud zvolí jemný budící mód :grinning:
25. led 2012 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Ale, jen se neboj, mateřský instinkt nám nedovolí neprobudit se!!!
25. led 2012 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
my tedy taky v noci budíme - tedy v noci úplně néé, Kubík usíná cca. v půl osmé, já ho pak budím v deset když jdu spát já, a pak ho budím ráno v pět, když vstává manžel. Sám se mi pak vzbudí kolem 7-8 hodiny. Malý sám by tyhle dvě kojení prostě vynechal, kdybych ho nechala, ale jednak mě pak strašně bolí prsa, když tak dlouho nekojíme, a jednak přestane přibírat. Zkoušeli jsme to takhle přes vánoce, a za 14 dní vůbec nepřibral, začali jsme zase budit a najednou tam bylo 240g za týden :sunglasses:. Mě to nijak neobtěžuje, večer ještě nespím a ráno mě manžel vzbudí tak jako tak, mám díky dětem strašně lehké spaní :sweat_smile: :sweat_smile: . No a malý spí skoro 7 hodin v kuse, takže ho snad moc neterorizuju :grinning: :grinning: :grinning:.
Stříhání nehtíků je u nás taky boj, ale Kubíka ještě relativně přeperu - oblbnu a zabavím něčím jiným, s Máťou to už je boj, ten se už oblbnout nedá... :grinning: :grinning:
25. led 2012 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mi teď řešíme rýmu, včera ho dost rýma budila chudinku, dneska jsem koupila kapičky a odsála, a hned je to lepší, naštěstí nemáme teplotu :slight_smile:
26. led 2012 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
AHoj holky, u nas dnes v noci bylo -7,5. co u vas? tak to dnes vidim jen na kratinkou prochazku. ale zatim je jasno, tak treba slunicko vzduch prohreje.
27. led 2012 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
my to asi dneska vzdáme, sice rýma ustoupila, ale nechci pokoušet štěstí.., stačilo mi vyvětrání a ten štiplavý mrazík co zavál, fujky
27. led 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
No, my se procházce nevyhneme, poněvadž manžel je v práci a "někdo" :grinning: musí vyzvednout dcerku ze školy. CHjo, chjo....a to je mi od včera dost blbě, ztratila jsem hlas a mám virózu jako p...e :frowning2: :cry: .....
27. led 2012 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
My se taky dneska vycházce nevyhnuli, museli jsme k doktorce s Máťou (zase mu hnisá pindík, má tam zase zánět, chudáček. Takže zase budeme proplachovat, manžel to nemůže ani vidět, prý ho to bolí za Máťu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
No a pak jsme museli do lékárny pro heřmánek a nakoupit, ale Kubíkovi se venku strašně líbilo, kdybych ho nechala v kočárku venku, tak tam spí snad až do oběda...
Holky a jak se vejdete s mrňouskama do kočárků? Já už začínám dost reálně uvažovat o sporťáku, Kubík má 67 cm, přidám čepici a fusak a pomalu už ho tam nenarvu... Samozřejmě by měl sporťák v úplném lehu, moc se mi do toho sice nechce, ale asi jinou možnost nemáme, je tam chudáček jak sardinka...
27. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek Zdravím! My už máme sporťáček zakoupený a je u sestry na domečku, páč je tam víc místa :grinning: . Ale teď máme peg-perego a ten mi přijde dost hluboký. Naty není žádný drobeček, ale určo do konce zimy vydržíme. Doufám, že Velikonoce už budou v jarním hábitku a už vidím Natálku v jarním oblečku a v tom sporťáčku :grinning: :wink: :slight_smile: . Máťovi přejeme rychlé vykurýrování :wink: !
27. led 2012 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, ja na prochazce byla s Julcou neco pres pul hodiny, nejdriv Julca spinkala, ale jak se probudila, tak celou dobu poknouravala, coz normalne v kocarku po spinkani nedela, tak mozna ji ten chlad nebyl prijemny... nevim. chodila jsem s ni po slunicku, ale vzduch samozrejme chladny byl.

ja mam hlubokou korbicku velikanskou. takze tam ma Julca i s obr fusakem jeste hromadu mista. porizovala jsem kocar takovy, aby hluboka korba vydrzela co nejdele i pres zimu.

@aidule jak se vyviji viroza? snad to brzy prejde. je na to ted zkratka obdobi. tak at jsi brzy fit. kdyz se clovek citi bidne, je pece o deti a domacnost zahul, co?
27. led 2012 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek