• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 S tím záhulem mi povídej, ztrácím hlas a o síle na cokoliv ani nemluvím :cry: . Manžel dnes i zítra v práci, no prostě mazec! Snad se z toho nějak oklepu.... :frowning2:
27. led 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No my máme taky hlubokou dost velikou, 82 cm vnitřní délka, tak si pořád říkám kde ty centimetry jsou, když má Kubík o 15 cm méně?? :sweat_smile: :angry:
27. led 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, přidávám se po dlouhé době, pročítám diskusi o velikosti korbičky a musím říct, že my máme x-landera, malý má 67cm a i s fusakem tam je ještě nějaké to místečko. Ale i tak, kdyby rychle vyrostl, tak se budu modlit, aby do jara vydržel, sporťák chci dávat až se sluníčkem...
Co se týká nočního buzení, tak Domíšek se budí cca co dvě hodiny, takže čučím na to, že vy ty svoje zlatíčka musídte budit samy :sweat_smile:
Taky máme problém s večerním režimem, když byl malinkatý, tak usínal sám v postýlce a nyní, poté co nám to rozhodilo očkování, již měsíc není schopen usnout jinak než v náručí. Řvát ho nenechám, takže ho houpu, až usne. A ještě nám usíná velice pozdě, i když ho přes den nenechám spát dlouho. Zkoušeli jsme různé triky,ale zatím nic nepomáhá.
27. led 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek tak moje hluboka korba je myslim taky tak. snad 83cm - ted nevim presne. navic je uuuzasne siroka, takze je tam fakt mista dost. i s naducanym fusakem. julca neni zadny obr, tak v ni urcite vydrzi dlouho. spis jestli ji zvedavost nebude nutit zvedat se, aby lepe videla.

@verccak mne se teda julca budi v noci sama :slight_smile:. posledni tydny se to ustalilo na cca 4 hodinach. ty pocitas ty 2 hodiny od probuzeni do probuzeni? nebo od konce krmeni do nasledujiciho vzbuzeni? 2 hodky jsou kratke. to musis byt pekne nevyspala, vid?
Kdyz nechas maleho pres den spat hodne, tak usina vecer jeste pozdeji? rika se "spani dela spani". u vas to tak nefunguje?
to usinani musi byt narocne.
mne teda julca vubec nehodla usinat, jinak nez v pevnem zavinuti. kdyz si rucicky uvolni ve spanku, spi velice neklidne a casteji se budi, takze musi byt porad zamotana jako housticka, jinak spani nestoji za nic.
27. led 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Co se týká nočního buzení, tak to počítám od probuzení k probuzení, je fakt, že už to někdy ani nesleduju, jen se v mrákotách probudím, dám mu napít a zase ho dám do postýlky a spím dál. Dneska jsem se rozhodla, že ho naučím usínat s usínáčkem na hlavičce v náručí a časem ho budu směrovat zpět do postýlky, snad to nějak uděláme. Z druhé strany, v patnácti mi v náručí usínat nebude chtít :grinning: tak to asi nemusím tak řešit...
Přes den spí skoro dle vlastního přání (pokud ho někdo nevzbudí omylem - mobil, zvonek, apod), ale i tak usíná později. Zdá se mi, že i když chci mít po vykoupání nějaký rituál, tak je to každý den jinak, a to máme přes den skoro pěkně spořádaný režim.
27. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky máme obří korbu, vejde se tam i s fusakem a má kolem sebe hoodně místa (inglesina magnum). My dneska byly venku tak na půl hoďky, Majdule je vyloženě zimní typ (po mamince :grinning: ), nesnáší, když jí jen náznakem horko, takže si v zimě libuje :slight_smile:. Byly jsme navíc se ségrou a její fenkou (taková velká dámská jízda :slight_smile: ). Akorát mi umrazly ruce u kočárku (i s neprofoukavýma rukavicema :grinning: ).
Večerní usnutí problémy nedělá, už teda zkouším nebudit na krmení a je fakt, že si řekne sama (někdy později jak za 4 hodiny, někdy dřív). Akorát mi dělá trochu problém spaní přes den, nějak není schopná zabrat, až po velkém řevu (který mi drásá srdce (a nervy)), ale nedá se utišit ničím, ani chováním, ani jídlem, ani položením.., je to teď druhý den, taksnad se zase zaběhne do svých normálních kolejí :slight_smile:.
Přeji všem (dospělým i dětem) rychlé zotavení z viróz a jiných zdravotních problémů :slight_smile:.
@janka12 takhle zavinutá musela spát M. jako malinkatá, jinak děsně řádila, to musí být docela fuška jí zabalit teď, viď.. mě by asi přeprala a hned se rozmotala :frowning2:.

Stalo se nečekané.. začíná vyrůstat s flísového overalu na ven a já nemůžu po bazárkách sehnat ten samý typ (je rozepínací na patentky od krku ke kyčlím i mezi nožičkama, což je ideální na přebalování na delším výletu).. asi se budu muset vypravit někam do obchodů, což je s Madlenkou noční můra.. :frowning2:.
27. led 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi .....s těma omrzlýma rukama to je můj věčný problém. Manžel mi koupil na kočárek rukávník, uvnitř něj je teploučký flís, takže spolu s rukavicema mám konečně i přes zimu ruce vcelku přijatelně teplé :wink: :slight_smile: . Což je u mě velký úspěch :grinning: :grinning: !!!
28. led 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rukavnik mam taky a jsem s tim moc spokojena. jednou jsem ho nemela a prestoze byly teploty nad nulou, malem mi roce v rukavicich upadly.

holky, taky na me neco leze. mam rymu a psikam. doufam, ze dalsi radosti typu teplota, krkabol......me neprepadnou. smi se vubec nejaky prasek pri kojeni? kdyby se mi to nejak zhorsilo?

@mahafi Inglesina ma velikou korbu. to jsou takove jezdici tanky.
Zabalit Julcu je skutecne dobrodruzstvi. vetsiou vitezi ona. jednak se nenecha zabalit a i kdyz si myslim, ze jsem ji konecne dobre zabalila, za okamzik ma rucicky venku....
28. led 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky, jake kapicky davate mimcu pri ryme? to se kapne do nosanku? to musi byt taky boj, co?
kdyby moje bacily preskakaly na julcu, tak at vim, co bezet koupit.
diky
28. led 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Naty jsem dávala olynth nebo nasivin-na noc, krásně uvolňují sliznici, a tím i dýchání. Měly by se kapat na štětičku a jen vytřít nosík, ale spolu s pediatrem jsme se shodli, že by to byl téměř nulový efekt, tudíž jsme normálně kapátkem kápli 1 kapku do každé dírky. Přes den jsem jí několikrát stříkla do nosíku sterimar s mědí-ten je při zánětlivé rýmě a je fakt super. Mám s ním výbornou zkušenost už od starší dcerky. Vždycky jsem odsála, stříkla sterimar, chvíli nechala a opět odsála....no 3 dny , ale pak bylo po rýmě a Naty to zvládala vcelku dobře :wink: . Tak třeba to ani nebudete potřebovat :wink: :slight_smile: .....
28. led 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme zatím zdraví.. ale dnes při -9 °C jsem raději ven nešla..mně se tu střidaly poslední týden babičky a nevím asi ji narušily režim, nebo se zase změnila.. je uplakaná při usínání,ale snad to přejde..dnes mi nezbylo nic jiného než ji navléct do kombinézy a v ložnici u otevřeného okna uvozit v košíčku, po 20 min naštěstí s brekem zabrala a spala tři hodiny, bobek..přijde mi ted velká zima aby spala venku tak dlouho, včera měla po půl hodině tak červený nosík, že jsme ji stáhli ze zarady domů
28. led 2012 v 18:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, na ten rukánvník na kočárek jsem taky už koukala u lidí kolem.., doteď to nebylo tak akutální, ale vzhledem k předpovědi na příští týden o něm začínám přemýšlet :slight_smile:.
včera jsem byla poprvé od Madlenky, manžel jel ven sám a dneska jsem byla taky na hodinku v kostele sama.. je to takový zvláštní.., ale snad si zvyknu (myslím, že to snáším hůř než Madlík) :slight_smile:.

@janka12 myslím, že při kojení můžeš paralen, já jsem rýmu řešila vincentkou (do nosu i ke kloktání) a když bylo nejhůř, tak dětský olynth (ale myslím, že kapky do nosu se asi můžou normálně, já zas neměla tu rýmu tak hroznou, takže vincentka stačila).
Holky a je pro mimčo rozdíl mezi Sterimarem a Vincentkou? V lékárně říkali, že můžu normálně stříkat Vincentku, ale jestli je Sterimar lepší, tak bych se zásobila i jím :slight_smile:. Zatím je Madlenka jak rybička, ale kdyby náhodou, tak ať vím :slight_smile:.
jojo, inglesina je takový moje obojživelný vozidlo, zvládá u nás polní cesty s megaloužema aniž by to vyklopilo Madlu a přitom je lehoučká, že to zvládám vynášet při přestupech v metru.., ale zas sporťák u ní není žádný šlágr, tak jsem zvědavá. Zatím je pro naše vycházky (často v lese) fajn :slight_smile:..
29. led 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my řešíme současnou rýmu kapkami nasivin a odsáváním, už je to třetí den, a začali jsme pčíkat i my, tak jsem zvědavá jak si to tady dlouho budeme pěstovat, co se týče paralenu, co doktor to názor, když jsem měla problémy s nastydnutím vaječníků, nesměla jsem absolutně nic a takhle jsem musela přežít horečky několik dní, doktor na pohotovosti se zcela zhrozil při možnosti brát paralen
29. led 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi
@pazdh
@aidule
HOlky, moc dekuji za rady a zkusenosti.

Neporadily byste mi prosim nahodou, co vyplnit do formulare "zadost o rodicovsky rispevek". je tam kolonka "zadam o priznani davky ode dne....". ja jsem ale v praci pozadala o vybrani zbyvajici dovolene hned jak mi dobehla materska. od jakeho dne tedy mam zadat o rodicovskou? az po docerpani dvci? nebo hned po dobehnuti materske?

hlasim take problemy s usinanim u Julci. je to v poslednich dnech vetsi a vetsi problem. dnes dopoledne dokonce VUBEC NEUSNULA. v postylce spokojene dovadela a po hodine jsem ji vyndala a nechala jsem ji hrat si. spinkat pak sla po 5,5 hodinach bdeni!
29. led 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, do kolonky žádám ode dne vyplň normálně den po dni kdy ti skončí mateřská. Dovolená se vybírá už při rodičovské. Se mnou to celé vyplnila úřednice za přepážkou, a byla milá a ochotná!!! :grinning: :grinning: . Asi jsem narazila na světlou výjimku...Jo a chtěli k tomu i občanku otce, což jsem vůbec nečekala a sebou ji samozřejmě neměla. Ale stačilo s ní dorazit až za týden, zatímco žádost už běžela. No asi fakt nějaká výjimka...

U nás se spaním problém tedy není, když Kubík potřebuje tak prostě usne :grinning:. Klidně i na dece pod hrazdičkou když má Matýsek kolem něj postavené koleje a jezdí s mašinkou :grinning: :grinning: :sunglasses: . S Matýskem byl problém každé usínání, nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem si ho vzala do náruče, sedla si na míč, skákali jsme a do 10ti minut byl tuhý :grinning: . Kubíček je vůbec spavý, spinkáme ráno do cca. 9:30 (s probuzením na kojení samozřejmě, ale nakojíme a je zase tuhý :slight_smile: ). Pak si dá ještě půl hodinku kolem jedenácté, pak spí po O. cca. od půl jedný do půl čtvrtý, a pak už vydržíme vzhůru většinou do koupání v sedm, někdy si dá ještě půlhodinku kolem šesté, ale poslední dobou už spíš ne... No prostě miláček :sunglasses:
29. led 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek diky moc, presne takhle jsem si myslela, ze to s rodicovskou je.

to spani Kubicka Ti zavidim. julca takhle "kdekoli" usinala jen jako uplne malinkate miminko.
29. led 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dnes rano byla na urade a snad uz to mam za sebou. cekala jsem jen pul hodiny a pani u prepazky celkem sla. kdyz jsem ji rekla, ze castku vypocitat neumim a rada bych to udelala s ni, protahla oblicej a vdychla, ale rekla mi co a jak. takze jsem se dozvedela, ze mam o rodicovskou zadat az od unora (neb v lednu mi je jeste vyplacena materska) - to jsem samozrejme nevedela.
dnes jsme byli s julcou na chvili venku, ale ma byt chladneji a chladneji, takze v dalsich dnech nejspis budeme doma.
30. led 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my musíme ven ještě zítra, jdeme k doktorce s Máťovým pindíkem na kontrolu a s Kubulou na pětiměsíční prohlídku. A jak jsem tak koukala na počasí, tak minimálně po zbytek týdne už nevytáhneme paty z domova, tak si to musíme zítra ještě užít :grinning:.
30. led 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak to jsi to zvládla na úřadě dobře... Aha tak to jsem nevěděla, já mám mateřskou až do 31.1., takže jsem žádala automaticky od 1.2. :wink:
30. led 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vás obdivuju.. za mě kdyby nevyběhal úřady manžel, tak to ani nechci domýšlet.., já jsem na tyhle věci hrozně levá :frowning2:.
Dneska jsme byly venku na chvilku, jen tak na půl hodinky a kolem poledne mi ani moc zima nepřišla (umí být tepleji, ale nějak jsem to čekala horší :slight_smile: ), zítra jsme byly pozvaný na odpoledne ke kamarádce (ještě s pár jinejma maminkama a dětmama), ale asi nepojedeme.., nějak se mi nechce cestovat na druhý konec Prahy, jsem lenoch líná :frowning2:, asi zase půjdeme jeom na kátkou procházku.
Než Madlenka usnula, skoro si vyndala plínku zpod hlavy :grinning:, tak jsem jí dala na žmoulání jinou, tak byla spokojená a usnula :grinning:.
Spaní přes den je pro nás čím dál větší horor.., když už konečně usne, tak jen tak na chvilku.. je na ní vidět, že je utahaná, ale prostě neusne :frowning2:, jsme na tom podobně s @janka12. Závidím @ivca_doubek příkladného spáče :wink:. Ať dopadnete zítra na kontrole dobře :slight_smile:.
30. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak něco podobného mám i já, ale zádrhel byl v tom, že mám vysokou denní dávku matěřské, a částka za pouze pár dní převyšuje výši rodičovského příspěvku, tak bych při navazování rodičovského příspěvku nedostala nic, neb prostě stát to umí pěkně ošulit, prostě máš peníze z jedné dávky nedostaneš druhou a tečka, u mne úřednice naprd, staré almary, které si ani nezakrývaly počítač, kde na každého vybafla stránka seznamu, tak se pracuje ve středočeském kraji, a na otázky mi odpověděla, novela zákona je na chodbě na nástěnce, dobrý no, mé známé, která také žádala v lednu a má komplikovanější žádost nebyla ani jedna ze dvou schopna odpovědět, a prý si má zavolat do prahy a pak jím říct postup, no ach jo, no, za takový přístup bych hned v práci letěla, pár dní jsem měla chuť si postěžovat, ale co si na nich vezmeš..
my problém se spaním naštěstí nemáme, poznám okamžitě, že je unavený, mne si oči a občas točí hlavičkou, dám mu plenu na muchlání a hned usne, někdy na půl hoďky někdy na déle
zítra máme jet na rehabilitaci, ale asi to kvůli těm mrazům odvolám, cestovat po praze se mi taky ráno v mrazu nechce, no ještě to promyslím
31. led 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, příští týden se chystám s malou na první hodinu plavání - do Stepu. Poradíte nám něco, na co nemám zapomenout? Nebo na co si mám dávat pozor? Předem díky :dizzy_face:
31. led 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mattynka ahoj my jdeme také příští týden prvně na lekci plavání, ale v bazénu už jsme byli. Osvědčily se nám min dva ručníky pro prďolku, do jednoho utřít do druhého zabalit, aby byl v teple a vícero plavacích plenek - když byl vymrzlý, sundali jsme ji a pak dali novou. K bazénu jsme šli i s vajíčkem, aby měl kde sedět a ležet, stejně tak do sprch. Umyla jsem ho hned tam, abych se vyhnula vyrážkám... a taky namazat:slight_smile: Jinak pro prcka asi nic nepotřebuješ, my máme ještě takový pěnový plovák místo kruhu. Myslím, že to jsou ale všechno věci, na které bys sama nezapomněla.
31. led 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 díky za rady - ono je lepší si připomenout, co si všechno mám vzít s sebou. S tím vajíčkem jsem váhala, abych nebyla za přehnaně opatrnou, ale nebudu sama, tak ji v něm vezmu. S tím pěnovým plovákem jsi mne překvapila - můžeš mi prosím poslat jeho fotku nebo ideálně link, kde jsi ho kupovala? :sweat_smile:
31. led 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mattynka už nevím odkud jsem to objednávala, před Vánoci jsem objednávala jako divá :slight_smile: Ale nějaký link jsem našla http://www.malyplavec.cz/product/plavecke-pomucky/plovak-dena-ryba/369.
1. únor 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mattynka taky jsme měli začít chodit do stepu plavat, ale odložila jsem to, kvůli té zimě, nechám to až na jaro
1. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi muzu se zeptat, odku z Prahy jsi? nejsi nahodou z okoli? ze bychom sly nekdy kocarkovat? ja bydlim u metra chodov.

holky
@hedushka
@mattynka
co je to ten Step a kde to je?

@hedushka ty jezdis s malym na rehabku do prahy? a kam?
1. únor 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já jezdím do holešovic, na ortenovo náměstí
hotel step provozuje plavání http://www.plavani-zabicka.cz/
1. únor 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 u Chodova je plavani s Kennym - to je podle meho nejlepsi. Je u pi Kiedronove - zlata manipulace s detmi. http://www.kenny.cz/ Kdybychom to meli bliz, tak tam jdu hned
1. únor 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka no to je pravda, ted uhodily mrazy. Ale my vydrzime. Uz jsme se prihlasily, tak budeme chodit. Kdyby sis to rozmyslela, tak se k nam pridej. Budeme jezdit ve stredu od 9.
1. únor 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek