• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Ahoj, já jsem z Nučic, máme blízko na Zličén.. tak nebylo by to na pravidšelné kočárkování, ale čas od času bychom třeba někam zajít mohly :slight_smile:.

Musím nahlásit úspěch :slight_smile:, byly jsme u kamarádky v Jílovém a Madlenka byla krásně hodná :slight_smile:, neplakala a kamarádčiny kluci kolem ní skákali a byli z ní unešení , tak asi máme ženichy :grinning:. Byla kosa, ale i ven jsme se na chvíli dostali..

Tak pak dejte vědět, jak se plavání líbí :slight_smile:.
1. únor 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka diky za link

@mattynka do Kenny jezdi svagrova a je ta m moc poskojena. pises u CHodova? na chodove bydlime, ale oni jezdi do Pruhonic. ze by bylo neco u chodova - nevim. mrknu na www.
2. únor 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak to jsi z druhe strany Prahy. ach jo. ja asi na tu socialni izolaci pojdu :slight_smile:. my plavani neplanujeme. alespon zatim ne.
to je prima, ze se vam anvsteva vydarila.

my tu meli dnes taky rusno. a to tak, az ztoho vecer byla julca uplne grogy.
2. únor 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky a miminka...po téměř týdenním boji s virózou a zánětem dutin jsem nakonec skončila s antibiotikama, ale co mě nejvíc mrzí a bolí je to, že jsem nakazila svoji malou berušku, je tak zahleněná, že mě z pohledu na ni bolí a slzela jsem dnes, jako mrak :frowning2: :cry: ....proč musí být děti nemocné :confounded: :angry: ???? K večeru měla přes 38, volala jsem jejímu doktorovi, tak jsme nasadili nurofen, mucosolvan-při polykání to byl horor a odsávání z nosu je taky mazec, přes den to bylo i po 10 minutách, na noc jsme dali nasivin a teď spinká už skoro 4 hodinky v kuse, tak snad to ještě vydrží a beruška si aspoň odpočine....chjo, bych se nejraději neviděla!!! Doufám, že aspoň ta starší dračice odolá nákaze, aby mohla odjet s manželem a známýma na hory, když už my dvě marodečky zůstáváme doma. Ale při těch teplotách mi to ani neva, že nás ty hory letos minou...
2. únor 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule At jste brzy fit. nemuzes si to vycitat. bacily zkratka skacou z cloveka na cloveka. to se neda nic delat, ale samozrejme to cloveka zarmouti. At se mala brzy zlepsi.
3. únor 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Jejda, tak ať jste brzy zdravé a jak píše @janka12, nemá cenu si nic vyčítat.. ale já už úplně chápu mámu, když říkala, že by byla radši nemocná místo nás.. nechápala jsem jí a teď jí chápu naprosto (no i v mnoha jiných věcech).
@janka12 já tu taky kočárkuju sama :slight_smile: (i když mamin je tu teď docela dost, ale zatím nějak nemám potřebu se družit.. to asi přijde :slight_smile: A pak se divím, po kom je ta naše slečna asociál, co :grinning:) (i když s někým, koho trochu znám bych se i družila, ale s cizíma lidma mi to problém dělá..

Dneska jsem tu měla mamku (mají pololetní prázdniny), tak bylo veselo. Jen se Madlí rozhodla nespat ráno už od půl šestý, tak jsem úplně hotová :unamused:. Byly jsme i chvilinku venku.

Mějte se a nemocní ať se brzy uzdraví :slight_smile:
3. únor 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@mahafi
Dík za podporu, no bojujeme....Zítra odjíždí manžel se starší dcerkou pryč, tak snad se uzdravíme, než přijedou z hor :confused: :slight_smile: !
3. únor 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nas stale buzeni v 6 rano. i kdyz jde vecer spinkat pozdeji. na buzeni to nema vliv :cry: nemuzu se s tim smirit a davam ji porad dudlika, aby jeste zabrala, ale je to vzdy jen na chvilinku. asi si na to budu muset zvyknout. kolikrat behem dne davate mimisky spinkat? ja uz jen 2x, ale nastesti spinka dele. driv to bylo vetsinou 30-40min. uvidim, az budeme zase kocarkovat, jestli delsi spani bude mit i v kocarku. ted jak nechodime kvuli mrazum ven, spinka v postylce a spinka docela pekne.
6. únor 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my bojujeme už přes druhý týden s rýmou, odsáváme, kapáme, a už to vypadalo dobře, jenže jak to bývá, bacily si doma hýčkáme, takže je to tady nanovo ach jo
6. únor 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Jak to dopadlo s Tvou znamou, o ktere jsi tu psala na jare. jak neplanovane otehotnela, cekala dvojcatka a vahala, zda si na to troufne.
6. únor 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Julca ted ma take trochu rymu. odsunula jsem kvuli tome 3. varku ockovani. Julca ma obcas nudli a odsaju ji o hodne vic sopliku nez jindy. nastesti zatim nema ucpany nos.

myslite, ze se rymy zbavi i kdyz nebudu pouzivat zadne kapicky?
6. únor 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme zatím zdraví, i když Madlík začíná v noci trochu pochrochtávat.., tak snad se to nějak nevyvine.. snad všichni, co jste nemocní budete brzy zdraví, musí to být hrůza :frowning2:.
JInak už potřebuju, aby polevily ty mrazy.. jsme zvyklý chodit na víc jak hodinku ven po okolí, krásně usnula a já si taky trochu vyčistila hlavu.. takhle jen věčně chrastíme a podobně a už mi z toho hrabe :grinning:. Včera jsem vytáhla oba (tatínka i madlíka) ven na chvilinku, když sněžilo, ale přišli jsme za 20 minut a úplně zmrzlí (madlí ne, ta byla teplounká).
@janka12Julinka ti spinká v určitý časy (jako pravidelně)? Madlík vydrž cca dvě hodiny ráno bdít, pak spí , pak zas chvilku po poledni (ale to jak kdy, někdy v jednu, někdy ve dvě a doba, na kterou usne je taky různá, někdy deset minut, někdy hodina) a pak kolem pátý (ale to jen tak na chvilinku). Nějak nevím, jak nastolit pevný režim (jde to dost blbě, když vyžaduje kojení max po dvou hodinách, tak se to tak řídí jím.., :frowning2:. Jo a budí se jak kdy.., někdy když kojíme v pět, tak ještě na chvíli usne, ale pokud v půl šestý a dál, tak už ne (a to taky dost těžce nesu).. :sweat_smile:.
Jo a kapičky podle mě nemají rýmu léčit, spíš zmírnit následky (oplasknout sliznici a zlepšit smrkání, ale možná se pletu :slight_smile: ).
6. únor 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi nam taky prochazky chybi. vcera jsem vahala, zda na 15 minut nejit, ale kvuli soplikum jsem radeji nesla.
Julca take zadny pevny rezim nema. pokazde je to trochu jinak, ale vstavani mezi 6 a 7 hod a 2 spinkani behem dne je celkem "jistota".
7. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj tak ta kamarádka si netroufla... Je to škoda...
Co se týče rýmy, já dávala kapičky jen když nemohl v noci dýchat a děsně chčel... Ono se jim má nosík jen kapkami vytřít a podle mě to nemůže mít žádný efekt, tak jsem mu tam prostě jednu kápla a bylo to lepší, ale když už měl jak říkáš jen sem tam nudli, která šla vysát, tak jsme nic nekapali, prostě rýma nechtěla ustoupit, tak jsem to vzdala a rýma se nezhoršila, po čase zmizla sama... Asi to udělej podle svého mínění jestli je to třeba.
Procházka jsme poslední 3 dny vynechali úplně, jednak jsme byli v pátek na očkování a jednak se nám to tu nevyšlphalo nad - 11, to bych zmrzla i já :unamused: Ale dnes zajdeme alespoň na nákup, nějak dochází zásoby...
7. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je taky pořád pekelná zima :frowning2:, takže dneska budeme opět bez procházky.. Akorát nejspíš uděláme projížďku v rámci mého tréninku - v pátek jdeme na kyčle a můj smělý plán jet mhd byl mrazem zhacen.. budu muset využít auto :frowning2:, tak musím natrénovat cestu (jsem hrozná.., já zabloudim kdekoliv, a ačkoliv jsem tam docela často byla jako spolujezdec, když sedím za volantem najednou nevím kudy kam, sama hrooozně nerada jezdím :frowning2: ).
7. únor 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi
@kaculinek1
holky,
myslim, ze s temi kapickami na rymu mate pravdu. rikam si, ze dokud julca muze dychat, tak nebudu nic aplikovat. navic nema nudlicky soustavne. jen asi 1x denne je jich pri odsati vic. snad se z toho vybabra sama. zitra mela dostat 3. varku Hexavakciny, ale preobjednala jsem ji na pristi tyden. nevim, jestli to klapne pristi tyden, protoze ted ma jeste neco jako prujmik. od vcera jsem to zaznamenala. kaka hodne vodove. sice to asi neni vickrat za den, ale konzistence je jina. tak uvidime.
na tohle asi moje strava vliv nema, co? ze bych si dala neco co stavi a ocekavala, ze to bude mit vliv na Julcu.

nevite nahodou nektera, jaky rozestup muze byt mezi jednotlivou varkou ockovani Hexavakciny? standardne se objednava po mesici, ale je nejaky limit, do kdy se to "musi" pichnout?

Kaculinek - tak to se neda nic delat. je to individualni rozhodnuti kazdeho z nas. myslis, ze ta holcina vubec planuje v budoucnu deti? nebo timto smerem nesmeruje?
7. únor 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taj hlásím, že jsme se nejeli ani "projet".. u nás je klouzačka a manžel prohlásil, že mi vyjetí opravdu nedoporučuje.. já bych taaaak chtěla někam ven.., snad i na nákupy :grinning: (a to je hoodně nemám ráda). Zítra asi na chvíli vyrazím, nebo zapomenu jak to venku vypadá :cry:

@janka12 zkus to bez kapiček a uvidíš.. ale kdyby se jí mělo špatně dýchat, tak jí je určitě dej (nebo třeba jenom ten sterimar nebo vincentku). S tím průjmem.. dr. mi říkala, že konzistence i barva se může čas od času měnit, trochu to závisí i na tom, co jíš ty, tak snad to bude jenom chvilku :slight_smile: (měla jsem ten samý problém mezi první a druhou hexou), jaké je rozpětí hex nevím, ale předpokládám, že to bude mít nějakou vůli..

Jejda, to je škoda s tou holčinou.. já doufám, že nebudu nikdy před takové rozhodnutí postavená, nerada bych volila potrat :frowning2:, ale jesti byla nějak mladá a třeba ještě bez partnera.., jak píše janka, je to individuální rozhodnutí každé.
7. únor 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Nevím, asi by je chtěla, ale zatím asi ne... Zase až tak dobré přítelkyně už nejsme, tak nevím kam směřuje... Jinak, co se týče malé rýmy a hexy, tak nám to píchli, rýma nebyla ni óbr, tak když už mu není dobře ať zabije dvě mouchy jednou ranou, ale pokud máte regulérní rýmu asi jsi dobře udělala, že jdete jindy, mohla by to odstonat víc...
@mahafi Je jí 25, takže tak mladá není, ale jak píšeš spíš byl problém s partnerem. Nebyl tam ideální vztah.

Dnes jsme byli chvíli venku a teď jsem ho dala do kočárku uvnitř a otevřela na něj ventilačku, aby alespoň trochu vyvětral, už mi doma taky trochu hrabe a malému se to taky už nelíbí.
8. únor 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Julca nakonec asi regulerni rymu nema. jen vice sopliku a 1-2x za den pri hrani na brisku ji vyjede nudlicka. presto jsem si na ockovani netroufla. vsude se pise, ze ma byt clovek na jakekolik ockovani naprosto v poradku. mimi dokonce doporucuji sledovat nekolik dni predem, jestli na nej neco neleze. vcera uz jsem mela cuky jit ven, bylo preci jen tepleji ("jen" minus 6), ale nakonec jsem to nechala byt. v loznici ma julca vyvetrano a spi v 16-17 stupnich, tak to ma skoro lepsi nez venku.
9. únor 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, náš pediatr je toho názoru, že mírné nachlazení nevadí, důležitá je přítomnost či nepřítomnost teploty. Pokud ji dítko nemá, tak může z nosíku téct nudle kolik chce, není to na odklad očkování :wink: . Ale asi záleží lékař od lékaře....Jinak nám už je líp, ale soplík odsáváme pořád. Aby toho nebylo málo, chytl mě zub, tak jsem nakonec včera skončila na zubařském křesle a vzhledem k tomu, že manžel je se starší dcerkou na horách a babi tu nemáme, tak Naty tam byla se mnou taky. A to doslovně!!! Zrovna v tu dobu měla potřebu se chovat, tak jsem ji držela v náručí a zubařka mi nad její hlavičkou tahala nervy ze zubu a vrtala a malá byla vysmátá, výborně se bavila :grinning: :slight_smile: :grinning:. No, aspoň někdo! Sestřička říkala, že už tam dokonce zažili i situaci, kdy maminka kojila a zubařka jí při tom spravovala zuby. No a pak že není tolerantních zdravotníků :grinning: :confused: :slight_smile:!!!
9. únor 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Téééda, to jste si užily.., hlavně aby ti bylo brzy dobře.
My už od včerejška zase obnovily procházky, už to doma nešlo a venku už není taková kosa, Madla se krásně vyspala a já aspoň provětrala (i když bych dneska trochu spánku přes den taky snesla :sweat_smile: ) a málem jsem si nabila ústa na ledu, který nebyl pod sněhem vidět :grinning:.
U očkování se mě taky dr. ptá po teplotě, paj jí ještě zkoukne a poslechne.., ale pokud jsi @janka12 měla pochybnosti, tak je dobře, že jsi nešla..
Zítra nás čekají kyčle a jelikož je tu stav silnic jak někde na horách, tak sama autem nepojedu (netroufám si, navíc s Madlíkem za zády, musím s tím svým řízením honem rychle něco udělat :frowning2: ) a hodí mě tchán.. Doufám, že už to bude jen formalitka, nerada bych se vracela k širokému balení nebo k něčemu horšímu (první kontrola byla široké balení, po 6 týdnech pak že už vše ok a zítra jdeme na kontrolu znovu.. máte s tím někdo zkušenost?)
Mějte se pěkně a nemocní ať se brzy uzdraví :slight_smile:
9. únor 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@mahafi
ahoj holky,
AIDULE - teda ten prubeh u zubare :slight_smile:, to je drsne, hlavne ze to dobre probehlo a dobre dopadlo. at je zub brzy OK.

holky s tim ockovanim (a pristupem nekterych pediatru) teda ziram. uz jsem to cetla na nekolika mistech, ze ma byt ditko naprosto fit. nakonec to plati i pro ockovani u dospelych. ze ma byt clovek naprosto v poradku. ne jen dite. pred lety jsem chodila s lekarem a sledovali jsme v TV dokument o ockovanich a obtizich, ktere se nekterym lidem objevily a oni to pricitali ockovani a tehdy si dobre pamatuji, jak to partner (MUDr) shrnul - "joooo, lidi casto nedodrzi, ze na ockovani se ma jit jedine, kdyz jsou naprosto zdravi".....
9. únor 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme přežily kyčle, stříšky v pořádku, jadýrka ještě nedotvořena, takže v květnu znovu. Kupodivu jsme tam ani nečekaly (vždycky tam tak na hodinu zkejsnem, teď jsme přišly a hned jsme šly na řadu :slight_smile: ).
To očkování jsi @janka12 udělala dobře, já bych to udělala taky tak :wink:. Musím říct, že na sebe nejsem zdaleka tak opatrná jako na Madlu, ta si se mnou ještě chudák užije.. Já teď vůbecnechápu, že nás naši pustili na tábory, na puťáky do divočiny, bez mobilu samozřejmě..., já asi umřu strachy i jen když jí povedu do školky :grinning:. A to bych o sobě nikdy předtím neřekla.
Tady je jak na horách, ale pořádná zima.. ale na chvilku asi ven půjdeme, užít si sněhu a sluníčka :slight_smile:.
10. únor 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ja byla dnes s Julcou konecne na chvili venku. svitilo slunicko, tak jsem neodolala. kocarkovani ve snehu ale nic moc.

@mahafi nas take kycliky cekaji jeste v kvetnu. pry kontrola az se to zacne menit v kost.
10. únor 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady pazdh :slight_smile: Nejde se mi přihlásit.. tak píšu bez toho.. jinak malá byla na očkování, volala jsem, že má teplotku a doktor at se dojdu ukázat, tak jsme šli a když jsem mu řekla, že měla čera v zadečku 37,7 a dnes 37,4, tak řek, že když je to v zadečku, tak to nevadí a naočkoval ji.. trochu jí to stouplo na 38, ale další den už byla fajn.. jinak začíná asi lozit.. teda snaží se pídalkovat.. zvedá zadeček, odstrkuje se nožičkama a pusinkou bagruje do matrace.. ale už popolezla...jak u Vás? Jinak ven nechodím, myslím, že je moc velká zima -10 je dost málo...tak ji nechci zatěžovat
11. únor 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule30 ahojky tak to tvoje rozárka je hodně šikovná, my jsme rádi, že jakštak paseme aktivně s hrou koníčky, jsme dost pozadu :-/
12. únor 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my taky lezení aktivně trénujeme, když se Kubík pořádně snaží tak se dokáže vzepřít na ručičkách i nožičkách naráz a zvednout bříško ze země...
@hedushka já bych neřekla že jste pozadu, to je na 5-6 měsíců tak akorát, ne? Matýsek byl ve všem co se týkalo lezení a chození dost napřed (no Kubíček je taky, ale to si myslím že je díky Matýskovi, strašně by mu potřeboval stačit a běhat za ním...), a mluvit třeba začíná až teď, když jsou mu skoro 3 roky... Záleží na dítěti, já bych to moc nezkoumala a radovala se z toho co umí. Kdybych měla celý poslední třičtvrtěrok po Matýskových druhých narozeninách přemýšlet o tom, proč pořád ještě nemluví jako ostatní děti, tak bych se z toho musela zbláznit. Děti jsou co kus to originál a já se řídím tím rozhodně nesrovnávat!!
12. únor 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Nic si z toho opravdu nedělej, myslím, že jste úměrně věku, u nás je to stejný.., jsem ráda, že vydrží chvilku na bříšku, něčím se zabaví, ale že by tam vydržela nějak extradlouhho, to neee. Že by se začala na bříško přetáčet sama, to taky nehrozí.. u nás pořád na bok.. naštěstí už skoro nechodí přes záklon hlavy, ale nějak ustrnulami přijde.. když jí přetáčím na bříško (vedu jí za jednu ruku, tak dobrý, ví co má dělat s nohama i rukama, ale sama prostě ani náhodou). Myslím, že všechno má svlj čas.., ono to pak bude ze dne na den :slight_smile:.

Včera jsme byli na Proseku u kamarádky a na světlech jsem zastavila na červenou a zezadu do nás najelo auto.. brrr.. naštěstí jel už pomalu, ale jak to klouzlo, tak to nedobrzdil.. naštěstí se nikomu nic nestalo, jen autům a to taky ne nic dramatickýho.. Jen jsem byla ráda, že jsem nejela sama, ale s manželem, protože jsem si uvědomila, že vůbec nevím, co se v takových situacích dělá.., ani jseden jsme neměli takový ten protokol o nehodě na pojišťovnu, tak jsme tam něco sepisovali a nafotili to.. doufám, že se nám to už nikdy nestane :slight_smile:. Madla byla perfektní, ta ani neotevřela oči :grinning:.
12. únor 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi a proto já mám hrůzu z toho jezdit v praze autem
13. únor 2012 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi
@ivca_doubek
@hanule30
Holky buďte rády, že jsou Ti VAši miláčci v klidu :slight_smile: My jsme hodně napřed, až se bojím, jestli si nemůže nějak poškodit páteř a klouby... Nejdřív dělal to samé, co popisuje @hanule30 jen u toho couval, tkže byl věčně zaklíněný pod stolem, pod postelí nebo pod radiátorem - co vám budu povídat řev jako k...a. Teď už mu to jde i dopředu a myslím, že pár dní a bude lézt po celém bytě... Jo a sedíme, sám se neposadí, ale když ho posadím, tak dřepí jak pařez :grinning:
13. únor 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek