• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Jo a taky se nám z Lukáška stává Hééérečka. Když ho něco neba a když něco chce, nejdřív začíná jakoby pokašlávat (dělá, že se zakuckal, naštěstí od oprvdického už to rozeznám) když to nezabere dělá, že pláče a trochu se vzteká a když ani to, pak začne opravdu. Pravda, často to dělá, když má hlad, žízeň nebo je unavený, ale často to je taky jen manipulace, chci s tebou chodit a pod.... Dělají vám to taky? Dělá, že děsně řve a stačí, když přijdu, natáhnu ruce a už je samý úsměv ani oči nemá červené, lumpík jeden. Škoda, že sem nejde dát video (alespoň, já to asi neumím)
13. únor 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jeje kdyby náš byl tak aktivní jak tvůj Lukášek, a tomhle si můžu jen zdát, ale což už jsem se s tím smířila, že hypotonické dítě nebude atlet, a pohybově bude vždy pozadu, ale co se týče hraní, tak to jo, to máme nastejno
13. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Já se taky po praze bojím.. jak jsem už psala, tak já nikam netrefím, takže dávat pozor na chodce, auta a ještě na cestu (a do toho se modlit, aby Madlí nezačala vřeštět je na mě moc... tohle byl výjimka, že jsem měla "pomocného řidiče" vedle sebe :slight_smile:.
K té hypotonii.. vážně se neboj, ono to není na věky.. ségra byla hypotonik, máma s ní vojtila a teď je pohybově mnohem zdatnější než já a hraje volejbal na docela fajn úrovni (teda jako hobby).., takže atlet z něj klíďo bude :wink:. a neboj, je vážně v limitu (já se tím utěšuju u madlíka taky :wink: ).

@kaculinek1 to je teda Lukášek hoodně dobrej :slight_smile:, myslím, že když ty věci začal dělat sám, tak má pohybový aparát připraven, tak se neboj :slight_smile:. Vůbec si neumím předtsvit, až tady jednou začne takhle lozit, jako ten váš :slight_smile:.
jo a co to palavání? dobrý? :slight_smile:
13. únor 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Oni to kvůli počesí posunuli, takže začínáme chodit od tohoto pátku, pokud tedy nebude stále sibiř....
13. únor 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @mahafi já jsem nakonec to plavání taky přehodnotila, a začneme až na jaře, to počasí mrazivé mne dost vzalo, do toho jsme všichni doma chytli rýmu, a malej se z toho dostává ještě teď, ale snad už to bude ok.
a co příkrmy? už máte rozmyšleno? já pořád váhám jestli vařit nebo kupovat, jasně že kupované jsou rychlovka, ale zase lezou do peněz, na večer už budu muset dát kaši, protože se tomášek začal budit po dvou hodinách a pije a pije, nenasyta, a dost mě to unavuje, sotva zaberu a zase nanovo
13. únor 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahoj my už něco málo zkoušeli... Zeleninku, co uvařím já (ačkoliv mě se zdá celkem dobrá) mu nechutná, šklebí se jak kakabus. Kupované mu jede ( mě to ale nechutná a smrdí...) Tak trochu bojuji, chci aby jedl uvařené, i když tom jestli je to kvalitnější, mám obavy...Ale já mám lepší pocit. Mimochodem ovocné přednídávky jsou prý bašta... Dnes jsem vařila mrkev, petržel a hrášek, rozmixovat a zahustit pohankovou moukou s trochou másla. Mě to chutná a malej zase škleb :frowning2: No nic dnes kromě mlíčka nic jiného nedostane, to by bylo aby tomu nepřišel na chuť. Zítra zkusíme něco jiného.
http://www.imamka.cz/spokojeny-zaludek-vaseho-drobecka-jidlo-pro-kojence-od-4-do-6-mesicu-76.html
13. únor 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 no právě, že moc se na to netváříl, když jsem mu dávala vařenou zeleninu, já nezahušťuji, jen mixuji, vlastně je to pyré, zkoušela jsem mrkev, bramboru, samo ovocné by si dal, jablíčka bez problému sní.
13. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule30
@ivca_doubek
@hedushka
@kaculinek1
@mahafi

Ahoj holky,
my uz dnes pres den meli teploty jen tesne pod nulou, takze se snad prochazky zase vraci. uz bylo na case.
Julca si pekne hraje na brisku. nekdy vydrzi hodne dlouho. nekdy min, kdyz ji hracky zlobi. Z lehu na zadech se nekdy naklapi do strany, ale pretaceni na brisko ani nezkousi.
zvedani zadecku, strkani kolinek pod zadecek s oblicejickem na zemi - to Julinka dela uz docela hodne dlouho, ale na lezeni ma jeste cas, takze ji to nenechavam delat moc dlouho.

Prikrmy zkousite na vlastni pest? nebo jste se na tom predem domluvily s pediatrem? ja zatim nic jineho nez kojeni.

Kaculinek - jste fakt poradne napred.
13. únor 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@kaculinek1 Jé, vy už příkrmujete? tak to aspoň budu moct chodit na rady :slight_smile:. My zatím ne (dr. už nám chtěla dát zeleninku, ale ještě jsem jí uprosila že až od 6. měsíce, tak zatím jen kojíme, ale nebezpečně se to blíží :frowning2: ). Zatím mám (plna ideál§) v plánu spíš vařit a skleničky jenom když někam pojedeme jako nouzovku.. ,ale jak to nakonec dopadne těžko odhadnout.. Dost dětí právě nechce domácí a chce skleničky.., tak jsem na Madlínka zvědavá.
13. únor 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi to mi řekni, co do těćh skleniček dávají, že to těm lumpíkům tak chutná.
14. únor 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 nemůže tam být cukr nebo sůl? v nějakém mini množství? ještě jsem na složení skleniček nekoukala, ale někdo právě říkal, že to v některých objevil (i pro ty malinký děti, tuším v hippu? ale to si nejsem jistá, abych tu nešířila nějakou paniku :slight_smile:, jak říkám, ještě jsem na skleničky nekoukala (jsem v tom nějaká laxní. :sweat_smile: ).
14. únor 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi pridany cukr nebo sul by mel byt na obalu oznaceny. jinak by to tam byt nemelo.

HOLKY, hlasili jste miminka na evidenci obyvatel? my jen vyridili rodny list a zdravotni pojistovnu. mela jsem za to, ze to staci. ted jsem nekde cetla, ze jeste evidence obyvatel. to je snad automaticky s rodnym liste, ne?

bydlite nekdo v druzstevnim byte? tam se mimi musi hlasit az v 1 roce, ne? nevite nahodou nektera?
diky
14. únor 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak s tím hlášením vůbec nevím o čem je řeč. Složenka na popelnice už nám přišla a tím jakékoliv hlášení pokládám za vyřízené :slight_smile:
jinak s těmi skleničkami máš myslím pravdu.
14. únor 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, co je to na horni liste za ta srdicka - hned vedle ikony obalky na interni postu. kdyz na to kliknu, otevre se mi male okno "komu chces darovat srdicko". nejak mi unika, k cemu to slouzi. a jak zjistim, kdo mi dosla srdicka poslal?
14. únor 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky nevím, co zase ta srdíčka znamenají
14. únor 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 My taky vyřídili rodný list, pojišťovnu a teď jsem akorát zaplatila popelnici za nás tři.. podle mě má mimčo trvalý bydliště tam, kde ty (soudím z toho, že v místním zpravodaji byla Madlenka uvedena, jako nový přírůstek a nikde jsme jí na úřadě nenahlašovali).
S těma skleničkama jsem to asi blbě napsala, musí to tam být uvedený, to jo, jen že by mě třeba nenapadlo nějak detailně zkoumat složení (protože by mi přišlo logický, že to tam prostě nemá být, když je to pro tak malý děti), ale budu muset. Jsem prostě naivní :grinning:.
Srdíčka se mi taky objevila (asi že Valentýn?), tak jsem je zkusmo někomu poslala, napsalo mi to hlášku, že obdarovaný bude mít určitě radost :grinning:. ale taky nevím, co to má být.. asi měří popularitu diskutujících :grinning:
14. únor 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nějak se mi ztratil příspěvek z rána, tak snad to tu pak nebude dvakrát, k těm příkrmům a slazení, mne přijde že vše je přislazeno, koupila jsem včera skleničky hami, a dnes jsem kontrolovala etiketu, a malým téměř neviditelným písmem, složení u brokolice, je 60%brokolice, ostatní 40% jablka, tak pak to nemá chutnat, když jablka jsou mňamka sladká, a co se týče energetické hodnoty, tak cukry opětovně vedou, teď jde o to, zda sou to cukry přirozené nebo přidané, toť otázka, cukry ale v dětské víživě jsou všude přes čaje, ovocné šťávy až přes kaši, tu jsem taky dnes zkoumala a v rýžové kaši bez příchutě cukru největší podíl, mno a pak to dítkám nemá chutnat co..to je pak jasné, že dají přednost sladkému pyré před rozmixované zelenině, zas nadruhou stranu otázka do pléna a co dusičnany v kupované zelenině, ale to už by člověk analyzoval všechno, mne spíš nutí k vaření cena skleniček, možná však taky zlenivím a podlehnu.., ono je to prostě pohodlné vyndat z ledničky ohřát a je to..
co se týče hlášení evidence obyvatel, to má podle mne na starost matrika, která dostane určitě rodný list, tím bych se asi netrápila, a u družstevních bytů nevím, od jakého věku ratolest nahlásit jako další rozpočtovou hlavu, ale určitě nějakým sdělením na družstvo se nic nepokazí
15. únor 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka s těmi dusičnany, mě to taky trápí. Druhé dítko v zimě, aby v létě měl pěkně čerstvou zeleninku ze zahrádky. Rodičák máme na cca 2,5 roku, tak to vlastně vyjde
15. únor 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jo až takhle to máte naplánovaný :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja dnes byla s Julcou na 3. varce hexa a Prevenaru. za 3 tydny pujdeme k pedatricce znovu - na kontrolu v 6 ti mesicich a MUDr uz mi da pokyny k prikrmum. tak pak uz to vypukne i nam. Ze se papani ve sklenickach pro deti laduje vsim moznym, aby to drobeckum chutnalo, to verim.
holky a jak jste s prikrmem zacinaly? bramborou? a jake mnozstvi se zkousi detatku davat?
15. únor 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, u nás se začínalo šťávičkou z mrkvičky, tak asi 10 lžiček-2 dny. Pak jsem jí dala banán naškrabaný na lžičce, ten jí ale moc nejel. Pak brambory opět s mrkvičkou, vcelku to ušlo, ale je pravda, že si taky víc pochutná na kupovaných skleničkách-tu jí dávám většinou na 2krát (2 obědy nebo svačiny). No a přesnídávky, ty jsou nejoblíbenější :slight_smile: . I do toho hotového jídla občas přidám vymačkanou šťávu z mrkve a zvládá to v pohodě. Většinou jí to takhle dávám namísto jednoho odpoledního mléka, zapije to čajíkem a má vystaráno :grinning:. Pár lahviček jsem nakoupila v akci a něco jsme dostali, ale pak už pojedeme na domácí stravu! Když bude vyhládlá, dá si i domácí, to už jsem vyzkoušela, ani neměla čas protestovat :grinning: :wink:! Tak hodně zdaru a dobrou chuť!!!
15. únor 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 začala jsem mrkvičkou a brambory
15. únor 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jo a určitě jak píše aidule sklenička na dvakrát, zase takový ohlas a apetit mimča ještě nemají
15. únor 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka To víš, plány máme, ale co bude, to je otázka, abych nedopadla, jako známá, co musela po 2 letech do práce, protože to prostě nevyšlo... I když my jsme neměli potíže, tak snad to bude ok.
15. únor 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@hedushka
holky, diky moc za rady. a kolik toho pro mimco varite - pulku mrkve? pulku brambory? a delate to v pare? nebo ve vode? a jak dlouho? aby to bylo uplne mekoucke, ne? skoro rozvarene, ne?

divala jsem se na internet na plavani kojencu a musim rict, ze ceny jsou temer nemoralni.
15. únor 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, Julce je presne 5 mesicu a pul a porad se nepretaci ze zadicek na brisko. ani se o to v posledni dobe nesnazi. pred casem se casto klopila do strany, ted to zrovna nejak nedela. jak na tom v 5,5 mesicich byla vase robatka?
15. únor 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 na otáčení jsem se ptala na fyzioterapii, netrap se o no to přijde, a pokud chodíte cvičit, tak to řekni, najdou ti cvik na přetáčení, já tomu říkám ždímák.., ale nech to na Julce až bude chtít tak se prostě přetočí, plavání v praze je drahé (a nejen v ní), je to takový byznys na dětech, pod tři tisíce jsem nic nenašla..
k tomu vaření, nedávno tu kaculinek1 dávala odkaz na kuchařku http://www.imamka.cz/spokojeny-zaludek-vaseho-drobecka-jidlo-pro-kojence-od-4-do-6-mesicu-76.html - kradu odkaz, ale to množství určitě do Julci nedostaneš, Tomášek teprve začal s příkrmy (dva dny), a sní jen pár lžiček, zkus si nejdřív koupit nějakou skleničku uvidíš...
16. únor 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Madla se taky nepřetáčí.., stejně jako píše @hedushka bych tomu dala čas a nechala to na ní, každé dítě je trochu jiné. Za týden jdeme k dr. na očkování, tak se na to zeptám. Ale on je ještě trochu čas, ne? Teda já se tím utěšuju :slight_smile:.
@janka12 Nám se příkrmy taky nezadržitelně blíží.. fňuk.., nějak se toho začínám děsit :slight_smile:, přišlo mi to vždycky taaak daleko :slight_smile:. Ale zvládneme to :slight_smile:. Jo a Dr. říkala vařit doměkka, že se to pak jenom rozpatlá vidličkou. A radila napřed začít mrkví, že je sladká, pak k tomu přidat bramboru, třeba kukuřici, lilek, cuketu, brokolici (kromě rajčat a paprik)... Napřed se zkouší tři dny jestli něco neudělá samotná mrkev, když ne, tak se přidá druhá věc, když dobrý, tak opět po třech dnech přidat něco jinýho (někde jsem četla snad i po pěti dnech..). Ale zatím mám jen teoretické znalosti.

A Madlí teď děsně rychle vyrostla.. v neděli jsem jí ještě oblíkla zimní overálek a v úterý už nee.. to samý s overálkama na spaní.. , no o teplákách ani nemluvim :grinning:. Nikdy bych nevěřila, že to bude takhle přes noc.. takže musím přesvědčit tatínka, aby nás vzal někam na nákupy (teď už snad bude argument, že nemá chudinka co na sebe, dostatečný :grinning:).
16. únor 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 my to vaříme ve vodě a úplně do měkka. ale jak říká heduš t várku máme´na dva dny a ještě zbyde, sní jen pár lžiček. Nejraději by se v tom jen patlal rukama - někde jsem četla, že je máme nechat, no tak jsem ho jednou nechala... co vám budu povídat příště to už neudělám, byli jsme od toho oba i celá kuchyně :confounded:
S tím plaváním jsou to celkem pálky i u nás na konci světa, tady jsme platili 2 200 za 17 lekcí po půl hodině...
16. únor 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 no dneska mi ukázal co se dělá s příkrmem měl ho všude po obličeji, na rukách na hračce, úžasný, prostě proč nejde dítě přikurtovat a aby vzorně otevíralo pusinku :slight_smile:
16. únor 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek