• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka
@mahafi
@kaculinek1

holky, diky moc za rady. kojeni je super pohodlne a prakticke, co? zadne vareni, zadne nadobi. ani zamazane mimco, ani maminka, ani kuchyn.

Kaculinek - cena plavani, jak pises - je zadarmo. v praze jsou ceny nekolikanasobne. 300-400 Kc za 30 min - normalka. to Tvoje vychazi na 130 za lekci. o tom se nam tu nesni.
16. únor 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Viď, taky si říkám, že kojení je fajn.. nemusíš nic řešit, vše je dostatečně při ruce..., ale ono se to zvládne.. musí :slight_smile:. Akorát se teda vážně těším, až bude celá zapatlaná :grinning: (a jak tak čtu, tak zdaleka nejen ona.. asi jí budu krmit venku :grinning: ) (to jen žertuju :wink: ).

Právě cena plavání je jedna z věcí, kvůli které jsem se rozhodla se této kratochvíle neúčastnit (pokud by byla Madlenka po mě, tak odchodíme tak dvě lekce, onemocní a zbytek peněz proletí oknem).
Jejda, nějak se rozplakala, tak jdu utěšosvat :slight_smile:.
16. únor 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
...no jo kojící maminky-my, kteří jsme luxus kojení dlouze nepoznali a flaštičky připravujeme už téměř půl roku, tak nám přechod k příkrmům ani nijak harmonogram nenarušil :grinning: :grinning: :grinning: ....ale za chvíli to budete mít taky zmáknutý! Nám se osvědčil takový ten navlíkací bryndák (konkrétně mám na mysli z Tesca)-je z příjemné bavlny a podšitý je igelitem :grinning: . Rukávky má do gumičky, malá je v něm krásně schovaná od krku a ž k patám :grinning: :grinning: :dizzy_face: . Po jídle jej vždy trošku zakápnu vanišem, za chvíli uschne a ani nejde poznat, že s ním papkáme mrkvičku apod. :wink: :slight_smile: Tak maminkám pevné nervičky a dětičkám vytříbené chutě!!! :slight_smile:
16. únor 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule navlékací bryndák? říkáš v tescu to se na to budu muset podívat, potřebujeme nutně!
16. únor 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@aidule Vidíte.. bryndák.. to by mě nějak nenapadlo.. :D já myslela, že jí zabalím do plíny.. ale to by proteklo.., takže další krám na seznam nutných návštěv.. tesko..
Když už teda tak příkrmujeme.. jaký lžičky používáte? Já mám od kamarádky půjčenou takovou super z mother care, ale nevím, jestli se tam dostanu.. nějaké jiné tipy? :slight_smile: a mám rovnou pořizovat nějaký hrneček na pití? nebo radši lahvičku s dudlíkem? e asi ptám jak blbec, co :sweat_smile:
16. únor 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi
tak to se nedivim, ze se do plavani nehrnes.
ja sama do plavani hrrr nejsem, ale detem se to vetsinou moc libi, tak o tom zatim uvazuji, ale julca musi jeste poporust, ted nevydrzi dostatecne dlouho vzhuru, takze bychom to nebyly schopne absolvovat.

@aidule
v jakem tescu ten bryndak maji? v Tescu Extra? nedavno jsem byla v jednom takovem a detske obleceni jsem tam prolezla vsechno a bryndaky meli jen obycejne bavlene male na patentku v baleni po 5ks. na MMB jsem koupila bryndaky pres hlavu, ale na rucicky nic nemaji. jen pres hlavicku - takze kolem krcku a na hrudnicku, ale bude to chtit asi neco komplexnejsiho.
16. únor 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @hedushka Našla jsem tenhle bryndák http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70179754/ to by možná mohlo splňovat to, co ten Aidulin.. do ikea dostanu manžela snáz než do tesca, tak se tam snad o víkendu vypravíme (už svolil, že je potřeba koupit Madle nějký hadýrky, když tak rychle vyrostla, tak to vezmeme snad přijednom).
17. únor 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
v ikee? ted nemame cestu, hlavne mne toci davy lidi o vikendu v ikee, pocasi dneska zase nic moc, alespon ze nemrzne, tak se chystame na kratkou prochajdu
@mahafi příkrmy lžičkou
17. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka no vidíš, to mi nedošlo, že tam bude o víkendu moc lidí.. tak uvidíme, kam se nakonec vypravíme..
Na mrkvičku a spol. lžičku, to jo :slight_smile:, ten dotaz na hrneček/lahvičku jsem myslela na pití (čaj, voda).
17. únor 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi
@janka12
Koupila jsem jej v normálním Tescu, je na něm značka tesco a nápis"little cutie". Pro holčičky je růžovo-bílý, pro kluky, myslím, do modra nebo oranžova, to si nejsem jistá. Stál něco přes 80 kč. A měli je právě u těch malých 5ks na patentky, byly na večdlejším regálku :slight_smile:. On ten bryndák není nijak složený, je jakoby na papírovém podkladě a jen zatavený do sáčku. Tak snad najdete, je fakt super :slight_smile:!!! K tomu odkazu do ikea-ty bryndáky jsou taky bezva, ale přijdou mi až pro trošku větší děti. Ony jsou celé z igelitu a zkoušeli jsme jej i malé Natálce, ale bylo to takové nějaké neforemné. Mně na tom tescovém vyhovuje, že je z měkké balvny a malá se v něm nijak neošívá a je v něm spokojená a klidná.
17. únor 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja se priste v Tescu po tom bryndaku zase podivam. nechodim tam teda nijak casto, ale ted tam potrebji do lekarny, tak jestli to budu stihat, vlitnu i do detskeho. holky, uzijte si vikend.
17. únor 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule jeee, no tak to ten teskovej vypadá o dost líp, já radši bavlnu :slight_smile: (koneckonců i plenky máme látkový :slight_smile: ). Teď mi volala kamarádka, že mají v Mothercare nějaký slevy a navíc akci 3za 2.. tak asi budeme muset i tam :grinning: (jenže to máme všechno dost z ruky, nejbližší je snad na Chodově (teda nejdostupnější autem).. ale to chodovské centrum moc nemusím, byla jsem tam jednou a doteď se mi zdá o tom, jak tam pořád bloudím :grinning:.
17. únor 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak to znám, mně to tam přijde jako bludiště taky, nic nenajdu :-/
18. únor 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak jsem dnes byla v tescu a nasla jsem tam nejaky bryndak, ktery asi neni totozny, jak ma AIDULE, ale podobny. je to takova polovicni mikinka. predni dil na rubu pogumovany, delsi rukavky s gumickou na zapesti a vzadu na suchy zip, jinak zada volna. byl teda hodne drahy, takze jsem vahala, ale nakonec jsem ho koupila. meli 3 vzory. vsechny strakate. hned utoho visely celoplastove po 2 ks.

HOlky, ja mela za to, ze mothercare je straaaaasne draha prodejna, takze jsem do ni nikdy ani nevkrocila. ono to tak mozna asi neni. jake mate zkusenosti?
18. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já mám z mothercare stejný pocit.. ale kamarádky říkaly, že když se tam vychytají slevy, že to jde.. ale nemůžu to posoudit, chodov jsem včera zavrhla a tudíž má první návštěva tohoto obchodu byla odložena na neurčito :slight_smile:. Nakonec jsem byla ráda, že jsem v CaA uplatnila slevu z porodnice a DMka, pak jsem ještě v rychlosti zaběhla do HaM a byla jsem totálně vyřízená..., koupila vlastně jen to nejnutnější (bodýčka, ponožky, nějaká trička místo mikin), na nic odvážnějšího jsem neměla sílu :grinning:. Jo, pak jsme vlastně ještě byly v DM, kde jsem koupila super lžičky od MAM, co mění barvu podle teploty (ne kvůli tomu, já chtěla nějaký měkký lžičky na příkrmy), zkoušela jsem to a je to fakt perfektní :grinning:, když je to horký, tak to zubělá a pak to zase modrá (jsem si s tím pak hrála půl odpoledne :grinning:). A Alnatura i Babylove bio příkrmy jsou opravdu jen 100% zelenina (2 mrkvičkový skleničky jsem na zkoušku koupila).
19. únor 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pro pobavení, bilance naší první mrkve: snědené 2 lžičky (malý a necelý ), zapatlaný triko i přes důmyslný obal z flísové přebalovací podložky, řev jak tur a chuť vylézt z autosedačky , pak se uklidnila při kojení a teď už skoro hodinu spí jak dřevo..
A dotaz: ta nedojedná mrkev.. dá se to nějak skladovat a dát zítra? nebo radši vyhodit a dělat denně čerstvou?
19. únor 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Tak to jsme s těma mrkvičkovýma začátkama na tom všichni tak nějak podobně :wink: . Já většinou papku nechávám 24 hod. v lednici( a je jedno, zda si ji doma připravuji sama, či zda je kupovaná). Já složení pročítám nejen u malé, ale většinou i pro nás. Na bio teda moc nejedu, nevěřím tomu, myslím, že je to jen tahání penízek...ale třeba ovocné přesnídávky od hipp jsou 100% ovocné a u příkrmů od hamé není ani sodík ani konzervanty. Ovšem zda je tomu skutečně tak, to by možná odhalil nějaký laboratorní rozbor a to už je fakt asi zbytečnost. Konec konců naše dětičky stejně před vším špatným člověk v životě neuhlídá, tak se to zase nesmí moc přehánět, ať nejsou moc zhýčkaní :grinning: :wink:.
19. únor 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak nas prikrmy cekaji za 2 tydny. jdu s Julcou na kontrolu v 6ti mesicich a tam uz mi pediatricka da pokyny.
ted zrovna nekolik dni bojujeme se spankem. usinani - boj. v postylce vzdy asi chyti druhy ci treti dech a vubec nehodla spinkat. usina vecer mnohem pozdeji nez dosud a rano se budi driv. takze pul sesta se stava pravidlem :frowning2:

holky, co dostavaji deti za ockovani v roce. to je ctvrta varka hexavakciny?

asi dame Julcu naockovat proti tubere. to se pry nechava v 8mi mesicich. zeptam se pediatricky, jestli se to neda dat pozdeji. ted toho deti dostavaji tolik, ze bych to klidne o pul roku odlozila.
20. únor 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
teď jsem vás pracně dočetla, nějak jste se rozjeli :grinning:.
S Matýskem a příkrmy mám jednu zkušenost - když se dítě chce ušpinit, tak se ušpiní i kdyby bylo zamotané celé... :slight_smile:. Takže jsem měla vždycky jedny tepláčky a jedno tričko pod bryndáček, které byli určeny ke zničení. Měli jsme ten z Tesca jak píše Aidule, ale už jsem ho tam teď dlouho neviděla tak jsem myslela že už ho nedělají. Ale budu teda dál koukat, byl fajn.
Jinak my budeme příkrmy vařit doma, kupované mi nechutnají a nechci jim to moc dávat, opravdu mi pak Matýsek po skleničce chvilku odmítal domácí. Mám tu jednu skleničku mrkve - první lžička, někde jsme dostali, a podle složení je tam jenom 69% mrkve :confounded: , zbytek rýžová mouka a voda. Takže doma uvaříme 100% mrkev a bude :grinning:. Ale ještě těch 14 dní počkáme, do těch 6ti měsíců.
@janka12 Taky jsem o očkování TBC uvažovala, Matýsek ji dostal těsně po odchodu z porodnice, nevím proč s tím teď zase přestali. Ale ještě jsem to blíž nezjišťovala, musím se doktorky zeptat, 28. jdeme na půlroční kontrolu, tak na to snad nezapomenu :sweat_smile: . Ale myslím že v těch 8mi měsících by to bylo ideální, teď už po půl roce skoro žádné očkování není, pokud si teda dobře pamatuju.. :sweat_smile:
20. únor 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek ptala jsem se po prichodu z porodnice pediatricky, jestli to neni riziko, prestat cely narod ockovat tuberou. pribyva ji a s cizinci tuplem. ona je nazoru, ze neni uplne snadne nakazit se a ze hodne deti melo na ockovani reakci, takze pry pediatri uvitali, ze je to zrusene. my to asi dame.

@mahafi kdybys nekdy v budoucnu na chodov vyrazela, dej mi vedet s predstihem. bydlim kousek a mohly bychom se aspon seznamit :slight_smile:
na pravidelne kocarkovani to nebude, ale i tak.
20. únor 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@janka12 Taky jsem se ptala pediatričky hned když nám říkala o očkování a říkala to samé, co jance. Že případů otevřené tuberkulozy je jenom trochu, takže riziko nákazy je minimální.. kromě špatné rekce na očkování ještě říkala, že je to vakcína hrozně stará, živá a že účinnost je jenom 5-75%, že když uvážili klady a zápory, že jim z toho vyšlo mimča neočkovat. ale co to přinese se prý teprve uvidí (moderní vakcíny prý nepustí na trh dokud nemají úspěšnost 95%). Taky říkala, že by s očkováním počkala minimálně po celé dávce hexy, že to není očkování, co by se muselo aplikovat jen do určitého věku, že klidně třeba v pěti letech.. že ona osobně by počkala.. byla jsem 100% rozhodnutá nechat očkovat a teď jsem taková nalomená.., tak ještě uvidím.

Jinak taky chci příkrmy vařit.., zatím jsem uvařila jednu mrkev, v madlíkovi skončilo naprosté minimum a zbytek jsem teda snědla já :grinning:. Já nějak nemám nervy číst složení (ve sparu jsem čekala než manžel nakoupí zeleninu a četla jsem si složení těch příkrmových skleniček a skoro mě "omejvali", asi jsem byla ve špatným koutku, protože ve všech bylo maso (i vepřový a hovězí :confused: :rolling_eyes: ) ). Dnešní dávka byla už o něco lepší než včerejší.. já jsem byla i míň vynervená, tak to asi bylo ku prospěchu. Ale i tak to snášela trochu těžce (ale něco i snědla, soudě podle "výstupního produktu" :grinning:.

@janka12 to by bylo fajn :slight_smile:, tak to můžem na někdy naplánovat :slight_smile:.
20. únor 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zjišťuju, že se tu nějak zvláštně počítají ty měsíce a týdny u dětí. Madle už je rozhodně víc než 5 m a 3 týdny, dyť jí bude 6 měsíců za 5 dní :grinning:. To jen takový povzdech.. dneska usnula bez pohádky, tak najednou nevím, co s volným večerem a řeším blbosti :grinning:
20. únor 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak to koukam, ze účinnost vakciny na tuberu je tak nizka (lepsi nez nic - samozrejme). to jsem vubec nevedela.

jen na okraj - k tomu, jak neni snadne tuberou se dnes v CR nakazit. moje velmi dobra kamaradka z naprosto dobrych pomeru, slusne rodiny....zkratka v sirokem pribuzenstvu zadna socka. tak ta ma tuberu v rodine dokonce hned ve 2 pripadech - z jeji strany i v rodine jejiho manzela (rovnez slusna rodina). jeden pripad byl pred lety dedecek - udajne tubera jako recidiva z nekdy driv a druhy pripad nakaza v zamestnani=domov duchodcu. A pak ze to neni snadne nakazit se. nahoda je blbec.
21. únor 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak máme za sebou třetí várku hexy a prevenaru, opět bez reakce (ufff :slight_smile: ). Naše púediatrička už asi (oproti původním plánům, že vydrží až do porodu) odešla na mateřskou, tak tam byla jiná, ale stejně mladá a fajn :slight_smile:. Madla se tam zase předvedla.. řvala jak tur (i jen při poradně).
Ptala jsem se ještě na tu tuberkulozu a prý nejdřív se může očkovat v těch osmi měsících, že je pak právě větší pauza mezi očkováníma. Znovu mi dr. říkala, že té otevřené (nakažlivé) formy je málo, ale je jasný, že když se někdo potká zrovna s ní, tak se nakazí (to byl asi případ u známých @janka12). Naočkovat nechám, ale nevím jestli už v těch 8 měsících :slight_smile:.
A včera se stal zázrak :slight_smile:, sama se začala přetáčet na bříško! :slight_smile: měla z toho ohromnou radost (a já taky :wink: ), hned jsem to hlásila babičkám, dědečkům, tetičkám a manžel se mi smál, že z toho dělám maturitu (vždyť ale taky je, no ne? :slight_smile: ).
A ještě jedenúspěch.. při mrkvičce nebrečí :slight_smile:. Asi začnu pomalu přidávat nějakou další složku. Dávaly jste bramboru? A Asi pořád víc mrkve a té druhé složky trošku?
Mějte se :slight_smile:
24. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi no tak to je super, náš tomášek se otočí na bříško jen když mu pomůžu s nožičkou, a otačí se mi na bok jen jedním směrem, když mu tam dám polštář, aby zkoušel i druhou stranu, neskutečný vztek.., očkování jsme taky přežili bez reakce, řev taky, ale tomášek už reaguje křikem kvůli cizím tvářím, a zrovna nová sestřička mu prostě nesedla, asi se na něj moc křenila, či co..
mrkev a brambor zkus klidně, já dávám víc brambory, protože mrkev staví a tomča má pak problémy, ale klidně dej víc mrkve
očkování proti tubeře dám taky
24. únor 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak se oteplilo hned má člověk lepší náladu a i to kočárkování více baví :slight_smile: snad už je to definitivní konec zimy a bude už parádní jaro, to mám snad nejraději
24. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Gratuluji k matuře, teď to půjde ráz na ráz a za chvíli Vám uteče:slight_smile: Jinak mě malý mrkev samotnou taky moc nechtěl, vlastně ani pak s brokolicí samotná b. mu jela, ale mrkev asi nebude zrovna jeko pochoutka, ale když jsem toho postupně dávala víc druhů zeleniny, začalo mu to chutnat. Chce to jen trpělivost, abys věděla, co sedne a čemu se vyhnout (malému moc chutná, když tam přidám trochu pórku nebo kukuřice - jídlo dostane přijatelnou chuť:slight_smile: ale na to pomalu, až po brambůrku :slight_smile:) A miluje přesnídávky. Dělám mu zatím domácí z jablíček a hrušek (pak se mu lépe kaká:wink: ),ale bacha, měl období, že nechtěl zeleninu vůbec, ovoce je přeci jen lepší, tak jsem musela chvíli dávat jen zeleninu. Teď už baští oboje s chutí. Chce to jen vytrvat, ona tomu Madlenka taky přijde na chuť, je to přeci jen změna a navíc po lžičce, takové novoty maminko...
24. únor 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsem už dneska nevydržela ty Kubíkovi hladové pohledy když s Máťou obědváme, a uvařila jsem mu mrkvičku. Vařila jsem jednu velikou, s tím že mi zbyde i na zítra a pak zbytek vyhodím, no a Kubíček mi ji snědl víc než půlku!! (měla jsem to v kelímku od Aventu, a podle mírky snědl 40 ml mrkve). Pak to zapil mlíčkem a spokojeně na 3 hodinky usnul v postýlce. Takže zítra musím uvařit znova a víc, když mi to dneska skoro všechno snědl... A na bryndáčku nebylo kromě jednoho malého flíčku nic (a ten malý flíček jsem udělala já, ukáplo mi to ze lžičky :sweat_smile: ). Tak jen teď doufám že se mi po tom neosype, když toho napoprvé zdlábnul tolik.
Jinak už jsme začali jezdit ve sporťáku, v korbě už to prostě nešlo. No a spokojeně se tam teď vyvaluje, má spoustu místa a je vidět že je tam mnohem radši. Zatím jezdíme v úplném lehu, zastávám názor že dokud se dítě neposadí samo tak nenechávat sedět (doma na chviličku ho nechám se za ručičky přitáhnout, aby viděl jaké to je a měl motivaci, ale hned zase leháme, ať se snaží sám :grinning: :grinning:). No co si budeme povídat, tchýně mě nazvala krkavčí matkou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem zvědavá, co bude po té mrkvi v plíně, při koupání dost prděl a smrděl jako tatínek :grinning: :grinning:. Budu ho muset zkontrolovat, aby mi v tom neležel do rána...
A jak vám čůrají děti v noci? Kubík má od koupání do deseti večer plínu úplně suchou, tak nechávám až do rána, a ráno jenom takovou trošičku ucvrknutou, nic moc. Zato přes den abych přebalovala pomalu co hodinu, to si asi vynahrazuje tu noc... Matýskovi na denní době nezáleželo, jel pořád přibližně stejně, tak mi to teď u Kubíka přijde takové zvláštní... Jak je to u vás?
24. únor 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já tu dlouho nebyla.. s malou jdu k doktorovi v úterý, tak už taky začneme papkat něco jiného než mlíčko, jsem zvědavá jak jí to půjde.. jinak je to zlatíčko.. když se něčeho chytne, tak umí sedět sama pokud se tedy soustředí.. jinak si žuchne... snad mi po příkrmech vydrží celou noc bez probouzení, ještě se tak dvakrát za noc vzbudí.. uvidíme.. přikládám foto jak se nám zakulatila :slight_smile: ukažte miminka.. ať se mrknu, mění se nám před očima co?
25. únor 2012 v 09:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme k mrkvi přidaly batát.., slupla to bez řečí a teď zase vyčerpaně chrní :slight_smile:.

@kaculinek1 kupodivu jí lžička vůbec nepřekvapila.. asi jak jsem jí pořád dávala protiprdící kapičky (kvůli širokému balení), tak to tak nějak přijala :slight_smile:.

@ivca_doubek co se týče čůrání, tak to má jak kdy, ale přes noc má plínku většinou mokrou. Ty taky používáš látkovky, viď? Teď řeším, jak jí přesvědčit, že když má plínu, neznamená to, že je neschopná pohybu.., zatím se skvěle přetáčí na břicho, když je nahatá, ale jakmile jí dám plínu, tak leží jak špalek, hodí nohu přes nohu a leží a žužlá hračky.

@pazdh Letí to hrozně.. ještě nedávkno byla v zavinovačce a malilinkatá a teď je to velká slečna.., to jsem nečekala, že to bude takhle honem.. :slight_smile:. Rozárka je ve skvělé náladě :slight_smile:.

Pěknou sobotu všem :slight_smile:
25. únor 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek