• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@mahafi Jj, máme taky látkovky, ale Kubíček má tu smůlu, že s Matýskem prostě nemám kdy ho nechávat rozbaleného a hlídat ho, takže to ani jinak nezná :grinning:. Nezbylo mu nic jiného než se to naučit s plínou. My teda máme všechno AIO, vevnitř bambusové froté, takže ani nejsou moc tlusté, asi jako počůraná jednorázovka.
25. únor 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady náš Kubík - je už teda měsíc stará, nemám ještě stažený novější fotky do PC a teď nemůžu zaboha najít kabel... :sweat_smile:
@mahafi je tady docela vidět, jak "tlustou" máme plínu. Vy máte s Madlou kvůli kyčlím? To máte asi větší prdelku?
25. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Tééda, to máte fakt pěkně štíhlou plenku, to nedám ani s naším nejštíhlejším balením a ani s AIO (mám anavy), když jsem je měla u dr. tak říkala, že by měla být bez plenek na bříšku (nebo dávat pampersku, což nechci), že jí to zvedá těžiště. Já jí mám právě co nejvíc svlečenou, ale právě chci aby to uměla i s plínou, je zima a navíc mě nebaví pořád prát deku :grinning: (ať dělám co dělám, z přebalovací podložky se vždycky nějak šikovně dostane a znehodnotí okolí :grinning:). Široký balení už naštěstí nemáme, to měla jen 8 týdnů (a i tak mi to přišlo nekonečný a jsem ráda, že je to za námi).
26. únor 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Přesně z toho důvodu je Kubík pořád v plíně, nemám nervy pořád prát deku a čistit koberec :grinning: :grinning:. Ale je fakt, že máme dost tenkou, takže přebalujeme přes den max. po 3 hodinách, a mám vyzkoušeno, že mezi desátou a dvanáctou a pak mezi pátou a sedmou musí mít dvě, jedna nevydrží. Prostě čůrame tak divně asimetricky :grinning:. Ale na druhou stranu je fajn, že od večera do rána nám v pohodě vydrží jedna, protože v noci prostě nečůráme. No uvidíme až povyroste, možná taky budeme muset ještě něčím přicpat, ale zatím to stačí a netečou ani při pokusech o lezení :grinning: :sunglasses:
26. únor 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Asi jí zkusím dát jenom něco nejtenšího a třeba bez svrchňáků.. je fakt, že stejně přebaluju hodně často, takže o savost starost nemám.. někdy jí přebaluju a plínu má suchou i třeba po dvou hodinách, někdy čůrá během hodiny i šestkrát :grinning:.., takže jsme taky asymetrický :wink:. V noci mi protekla jednou s pamperskou (a to byl impuls nebát se látkovat i v noci :grinning:). A vy teda máte jenom pul a pod tím to bambusové froté bez vkládaček? asi to teda taky zkusím :slight_smile:.
Omlouvám se ostatním za látkové okénko :slight_smile:
26. únor 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi No neumím to tak popsat, ale našla jsem kabel k foťáku, tak jsem to vyfotila :grinning:. Máme vlastně PUL s kapsou :grinning:. A dovnitř mám jeden obdélník co tam byl + mám našité obdélníky z toho bambusu - jsou tenoučký a sajou líp než ten větší obdélník. Přikládám radši to foto :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda vy jste se rozepsaly.
Julca v noci cura min, ale pro zmenu nekdy v noci kaka. na vcerejsek hned 2x. respektive podruhe uz to bylo pri vstavani. to se stava pravidlem, ze kdyz se kolem 6 rano budi, takr ovnou kaka.
takze ja v noci prebaluji. kdyz jsem drsnacka, tak jen 1x, ale nekdy 2x. abych nemela vycitky, ze ji ve vlhku nechavam dlouho.

holky, v kolik vam deti vstavaji? napiste mi prosim, ze v 6 a drive, at nezavidim :slight_smile:. u nas uz to asi na pozdejsi hodinu nedotahneme. jsem jak mátoha.

@ivca_doubek zadna krkavci matka, podle nynejsich doporuceni se nema miminko v zadnem pripade posazovat. dobre to delas. dokud se samo neposadi, zadne posazovani. ve ctvrtek jsem si zrovna pri cekani na rehabilitaci cetla na zdi nejake rady a doporuceni a pisou tam, ze kdyz dite posadime, aniz by to samo umelo, nema pak moc potrebu snazit se samo - jak by spravne melo - o lezeni, vstavani, sedani, chozeni....... ja julcu vubec neposazuji.
26. únor 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já na vás úplně zapomněla, zkusím něco dočíst, jak se daří prckům, Vojta už leze po 4, to jsem u dcery neznala a už si sedá, za to zuby žádný, docela je drobný má jen 7 kg a 70 cm :slight_smile: včera jsme začali snídat přesnídávku a je pěkně osypaný, tak nevím co bude ráno dostávat :(
26. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
pár foteček
26. únor 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No ono s tchýní je to tak, že ať udělám co udělám, tak je to vždycky špatně :grinning: :grinning: :grinning:. Takže je špatně že kojím ("chudák malá, v šesti měsících už mu jenom mlíko od tebe přece nestačí, dej mu umělý a taky pořádně najíst, a hlavně mu začni dávat maso a vajíčka"), u Matýska bylo špatně že nekojím ("a jakto že nekojíš, vždyť mu tak chutnalo, cpeš do něj nějaké sajrajty z flašky"), no prostě mě podpoří za každé situace.. :sweat_smile:.
Vím že dítě se posazovat nemá, no občas mi to prostě nedá, to se přiznám, ale jenom na chviličku a hned zase položit...

No včera se Kubík zase předvedl. Ležel na dece, najednou se vzepřel na ručičkách i nožičkách, a jak měl radost že se mu to povedlo, tak zapomněl hlídat hlavu, strčil si ji bradou na hrudník, takže se na ni skoro postavil a nevěděl co s tím. A jak mu docházeli síly tak se o tu hlavu opřel a už ji nemohl vytáhnout :grinning: :grinning: No byla to sranda, vypadal že se připravuje na kotrmelec.
27. únor 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Pane, to je Vojta šikulka!!! No a sedm kilo není zas tak málo, na fotkách nevypadá že by byl nějaký hubeňour... :grinning:
27. únor 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek to on nevypadá, ale i holka měla víc a to měla nižší porodní váhu, ale je pravda, že se dost hýbe, tak asi proto :slight_smile:
27. únor 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Maminko, přeci bys nechtěla mít z Vojtíka vykrmené prasátko, vypadá pěkně, určitě nestrádá :slight_smile: MOc mu tak sluší:slight_smile: A je to veliký šikulka. Lukášek se taky s přibýváním dost zasekl, co začal lézt, nepřibývá tak rychle. Ono se není čemu divit, kbybych dělala to samé, co on asi bych tak pár kil shodila:slight_smile: včera si dokonce klekl u stolu a dnes se na gauči postavil úplně sám... Asi mu pořídím ragby helmu :pensive: co je to za pády.
27. únor 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak my helmu máme, ale Vojta ji rád bojkotuje, odmala nemá rád čepice, tak to jste šikulky, už vymakal pár věcí, kdy lezl pod lavicí a majznul se, už proleze bez problémů :slight_smile:
27. únor 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky Kubík dneska k obědu zvládnul 200 ml mrkve!! Koukala jsem jak blázen, tohle jsem do Matýska naráz nedostala ještě ani v roce... Zítra jdeme na půlroční prohlídku, tak uvidíme. Podle toho co jsem ho vážila doma se mnou na váze tak moc nepřibral, tak uvidíme. Ale pokud bude takhle papat dál, tak asi můžu být v klidu :grinning: :grinning:
27. únor 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivca_doubek @mkr @kaculinek1 Teda holky, já začínám pochybovat, že mám stejně starý dítě jako vy :grinning:, kolik toho ti vaši umí.., stavět se v 6 měsících, kloubouk dolů, Lukášku :slight_smile:. A já jsem celá vydřená, že se přetáčí na bříško :grinning:.
Ivčo, ty máš ale jedlíka :slight_smile:, a to pak ještě dokojíš? Mám dojem, že tolik by se do Madly ani nevešlo (nebo by jí to stříkalo ušima) :grinning:. Dneska jedla perfektně, vypadalo to na náš rekord, jenže pak mi vytrhla lžičku, že bude jíst sama, kupodivu jí i strčila do pusy, ale pak se toho nějak lekla, zakuckala se a tím naše krasojízda skončila.. dala jsem jí mlíko, uklidnila se a usnula u toho :slight_smile:.
Teď jsme byli v Ikea, tak jsem jí koupila 5 takových těch bavlněno-nepromokových obalů na matraci, aby měla na dece zase co znehodnocovat a já nemusela ničit hrací deku neustálým praním.. ale nedělám si moc iluze, že to bude stačit :grinning:.
27. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Zuzka takhle rychlá nebyla, říká se, že ty druhý jsou ve všem rychlejší, přece jen mají společníka, tak to jde nějak samo :slight_smile: neboj sousedce je 6 m a teprve se otočila, je to pár dní, jen tak si v klidu ležela, to Vojtík nikdy :slight_smile: zas tolik výhod to nemá, pořád mi leze za vysavačem, hrabe se v květináčích, ale zaleze si i do pokojíčku a je klid :slight_smile:
27. únor 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek @mkr @kaculinek1

@mahafi pod Tvuj prispevek :slight_smile:, se muzu podepsat. taky mi prijde uz nejakou dobu, ze je Julca o nekolik mesicu mladsi nez deti zde diskutujicich. dnes se poprve pretocila. vubec jsem to jeste nejakou dobu necekala, prislo mi, ze k tomu ma jeste daleko. zatim je plne kojena, neochutnala zatim nic jineho a vazi jen 6,1 kg :slight_smile:

Tak holky, ze se vam ta vase zlaticka budi pres 6tou rano. at nemusim zavidet :slight_smile:
27. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak váhu máme stejnou :slight_smile: (přesně 6160) a s tím ochutnáváním je to u nás zatím hodně vlažný, tak nezoufej :wink: (dneska jsem jí připravila dvě lžíce mrkve a jednu lžíci batátů a dostala jsem toho do ní tak 1/4? I to je asi nadnesený odhad :grinning:).
A gratuluju k přetočení :slight_smile:!!! Julča je šikulka :slight_smile:. taky jsem to u Madly vůbec nečekala.. najednou prostě byla na břiše :slight_smile:. Teď zkouší vychytávku, přetočit se s nohou v puse :grinning:.
A vstávání.. je to jak kdy, ale většinou vstává kolem šesté (někdy dřív, někdy pospí i do půl sedmý (al to teda méně často). Dřív to bylo tak, že pokud se nakojila kolem pátý, ještě usnula, od půl šestý dál ne.. teď si to posunula a je schopná koukat už od pěti (to je pak hodně náročný).
Dneska byla nějaká rozdováděná a usula až teď.. jinak touhle dobou už spí (a navíc mě to stálo 2,5 kapitoly narnie :grinning:).
27. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Tak to jsi mě uklidnila :slight_smile:
27. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 kdyby Vojta nebyl neklidný, tak s jídlem taky počkám, jako u dcery začala až začátkem 8 m, ale bohužel, moc se mi to nelíbí, už to nebylo tak pohodlný :( ale je teď víc spokojený
27. únor 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr @mahafi
@janka12 - tak to nevím, jestli ti mám vůbec napsat jak vstáváme my... Kubík se budí na kojení kolem páté, pak usne, pak kolem sedmé, znova usne, pak kolem deváté, znova usne a vydrží jak kdy, vstáváme mezi půl desátou a půl jedenáctou. Ale nemusíš mít strach že bych se nějak vyspala, Matýsek se dost často budí s Kubíkem kolem páté, nejpozději v šest. A ten už pak nespí, takže stejně musím vstávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S příkrmy jsem taky ještě začínat nechtěla, ale Kubíček na tom prostě trval :grinning:. Takže se v poledne nadlábne a spí další tři hodinky v postýlce. Poslední dobou už v postýlce jenom po kojení pomlaskával, pokňourával, a o spaní nemohla být řeč. Teď v klídku usne a spokojeně spinká. Včera jsem mu postýlku trošku zvedla, po té porci mrkve a ještě po kojení - bez mlíčka odmítl jít do postýlky - jsem si byla jistá, že se musí zákonitě pozvracet, že takou dávku v sobě nemůže udržet. Takže jsem ho celé 3 hodiny měla pořád pod odhledem. No opět mě překvapil, udržel a takhle klidně po obědě už dlouho nespinkal. Dneska přidáme bramboru, už mi snědl skoro všechnu mrkev a nakupovat půjdeme až zítra :grinning:. Tak jsem na něj zvědavá...
28. únor 2012 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka12 no o fyzické zdatnosti Tomáška pomlčím, dnes se mi poprvé přetočil na bříško, a to nevím zda záměrně .., a probouzí se různě, někdy je vyspaný už ve tři ráno, pak se zase zabere, ale definitivně to bývá kolem šesté, pak si hraje v postýlce a na chvilku usne, ale konečná je sedmá ráno
28. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme vstávání dotáhli do půl sedné, ale od 4 se co hodinu budí a nějak se mi ho vždy podaří přesvědčit, že je ještě noc. Najednou jsem ale začala mít problém s příkrmy, jedl už pěkně vše, co jsem mu dala a teď nechce už ani přesnídávku, co tolik miloval. Dostanu do něj vždy jen pár lžiček a to skoro podvodem. Ale na prsu mi visí pořád. Myslím že to není ani žízeň začal odmítat i čaj, jen si tak pokousává savičku, ale pít ho nechce, jen si cucne a nic víc, dřív pil jako bezedný. Nevím co s ním, jestli to ještě není spojené s tím, že mu není úplně nejlíp (v pá a so měl teploty a teď z toho má rýmu). Počkáme a uvidíme.
PS: dětské sušenky mu jedou.

Julince gratulujem k přetočení, jen si Jani užívej, že je v klidu, já mám docela hoňky, navíc, si už nehce moc hrát sám, tak tam musím sedět s ním a nic nestihnu.

@mkr Pevně doufám, že mé druhé nebude rychlejší, spíš naopak :grinning:
28. únor 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@ivca_doubek
@mkr
@mahafi

HOlky, diky za prispevky. tak aspon ze julca neni s tou 6 rano uplne ojedinela.
IVCA_DOUBEK - v kolik vecer davas kubika spinkat? kdyz ma dopoledne takova spinkaci?

MAHAFI - nozicka v puse je u nas ted take hit. chvilema i obe nohy v puse zaroven. diky tomu se strasne snadno dostane na bok. pak uz je to k pokusum na brisko preci jen bliz :slight_smile:
28. únor 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 my vstává mezi 6-7 večer chodí na tu 7, v noci kojíme, někdy je to horší jindy lepší a yslím, že ho trápí víc zuby, dceru vůbec netrápily, prostě vždy vykoukly :slight_smile: my chodíme spát o půl 9 a pak po o na 2-3 h, nejlepší režim měl na horách, tam se mu vždy spí tak krásně
28. únor 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 vždyť je ještě malý, lahví bych ho moc netrápila, záleží, jestli ti kojení nevadí, my začali pořádně až kolem roku, vůbec se netrap, že teď nechce nic extra jíst, třeba ho trápí zoubky, ono to přijde :slight_smile:
28. únor 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Moc gratuluju k přetočení, neboj.. u nás to taky napřed vypadalo jako omyl, ale teď je problém ji mít chvilku na zádech (pokud teda nemá plíny, to ještě pořád nepochopila, že se může točit i s nima).

Když jsme u těch plen.. tak jen pro zasmání.. dneska plakala, tak jsem myslela, že je mokrá, svlíknu jí a dobrý, byla suchá, tak jsem jí nehala chvíli na přebalovací podložce jen tak, párktát se přetočila a zase plakala, tak jsem jí nakrmila a když ani to nepomohlo, vzala jsem si jí do náručí.. co vám budu povídat.. měla jsem mokrý kalhoty komplet, podlahu a i sedák na židli.. :grinning:.

@janka12 Jojo.. dvě nožičky v puse, to jí taky jde.. jen to přetočení s nohou v puse zatím nedá (ale já jí věřím, že i tak se jednou přetočí :grinning: (už to zvládá s jednou rukou v puse a v druhý má chrastítko.. nechápu.. :grinning:. Navíc myslím, že díky tomu holky dost posílily břišní svaly a proto se přetočily :slight_smile:.

@kaculinek1 nemůžou mu růst zuby? Nebo je to k tomu nachlazení.., neboj.. on zase začne jíst :slight_smile:.
Čajík jsem ještě nezkoušela, zatím má jen trochu té mrkve a kojení. Myslíte, že bych měla dávat i něco jinýho (vodu/čaj)?
28. únor 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď konečně přišla na to, že přetočit se dá i v plíně.. ale dost jí to vyčerpalo, tak usnula.. snad to nezapomene :grinning:.
28. únor 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malá měla dnes půlroční kontrolu..má 6,5kg a 65 cm..už prý musím začít příkrmovat. tak zítra bude mrkvička..vstáváme jak kdy v 5-7,30..usínáme většinou mezi sedmou až osmou..zuby nemáme... malá se ted naučila válet sudy a dnes zase popolezla a dokonce i dozadu..jo doktor malé předepsal tuším fluor v tabl. na zuby.. bere to někdo z Vás? Prý je to snad na 270 dní každý den jedna tableta, rozdrtit do pití.. a kolik dáváte kapek vitamínu D? my máme dávat 2 denně a o víkendu pauzu..
28. únor 2012 v 19:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek