• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Tak Kubík chodí spinkat kolem půl osmé, do osmi spí vždycky. Pak ho ještě v deset budím na kojení, to mi usne u prsu. No a pak už jedeme to ranní 5-7-9 kojení se spinkáním. No je prostě za odměnu, po Matýskovi, s tím jsme vstávali max. v šest, ale kolikrát i ve čtyři ráno...

Taky jsme byli dneska na pulroční, máme 7500g 70 cm. A všechno v pořádku.
@pazdh Tablety s fluorem jsme měli předepsané od zubařky s Matýskem, ale měl po nich průjem, takže jsem trošku dosolovala solí s fluorem. S Kubíkem jdeme k zubařce 21.5., tak uvidíme jestli nám je předepíše taky.
@mahafi Tak gratulujeme, pak že to nepůjde i s plínou... Však jsme na nich všichni vyrostli a nejsme nijak zaostalí...
28. únor 2012 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh Ahoj o fluoru jsem neslyšela...my máme dávat sušenky :sweat_smile: Aby se líp prořezali to je vše. ?Malej dokonce lezl nejdřív nej dozadu :grinning: A co se týče Déčka tak jednu denně pořád.
29. únor 2012 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh aha tak vubec nevim o cem je rec fluor, a susenky na prorezavani taky nevim..tak to nam asi doktorka zapomnela zase rict..a vigantol dáváme 1 denne
29. únor 2012 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka @kaculinek1 @pazdh Nám asi taky něco zatajili :slight_smile:, taky koukám jak puk.. ani fluor ani sušenky.. vigantol taky 1x denně. Ani se k zubařce nechystáme, zatím nemáme s čím :slight_smile: (nebo se chodí i s bezzubými dásněmi? abych zas něco neprošvihla :grinning:
29. únor 2012 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi No naše zubařka je poctivka, prohlídky u dětí dělá od půl roku, hlídá si to sama, takže když jdeme z ordinace, už dostaneme kartičku s datem další prohlídky za půl roku... :grinning:. Byli jsme s Máťou v listopadu a v květnu už jdeme i s Kubíkem. Matýsek měl taky zuby brzy, takže nevím jestli by se šlo taky, kdyby zuby neměl...
29. únor 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek @mahafi @janka12 @kaculinek1 no já si pořád nedovedu představit jak to u zubaře s půlročním dítětem chodí, sama jsem ráda, že pusu otevírá při jídle, a ještě u zubaře u cizího člověka, to by byl řev.., tak se budu muset asi porozhlídnout po zubaři:-/
29. únor 2012 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Když řve, tak má otevřenou pusu a zubařka se podívá a je to... :grinning: :grinning: Takhle to chodilo s Matýskem, jsem na něj teď zvědavá, jestli má už tolik rozumu, aby si nechal vysvětlit že to nic není a ukázal zoubky dobrovolně nebo jestli zase budeme strašit celou čekárnu :grinning:
29. únor 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh Fluor nemame. Vigantolu davam 1 kapku / den. dle pokynu pediatricky.
29. únor 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
uz k zubari??? tak to taky nestiham. byla jsem u zubarky sama pred 2ma tydny. mela jsem se zeptat. vubec me to nenapadlo.

dneska jsme tu meli na navsteve holcicku, ktera je o 3,5 hodiny mladsi nez ta nase. ma presne o 3 kg vic :slight_smile:
29. únor 2012 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Tomík má necelých 8kilo a 69cm a je to parádní cvalda, tak buď ráda, že Julča je žížalka :slight_smile:
2. bře 2012 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
fluor jsem řešila u prvního, záleží na region v pardubickém se nedává a moc fluoru v těle zubům škodí, takže pozor na to
2. bře 2012 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh vigantol dáváme 2 kapky, nemáme ještě jadýrka, tak proto
2. bře 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi pokud nechceš dávat vodu/čaj, tak ještě nemusíš, kojení stačí :slight_smile:
2. bře 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@mkr opět jsi mě uklidnila :slight_smile:, díky :slight_smile:. My taky nemáme jadýrka a nikdo mi neříkal o změně dávkování.., tak snad se nic nezanedbá :slight_smile:.
2. bře 2012 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, u nas se zase bojuje pri usinani. jak pres den, tak vecer. dnes Julca vstavala uz v 5:30. rano je pak po hodine a pul unavena, ale do postylky se dat nenecha. mame za sebou narocny den. byla jsem se podivat v praci. prvne, co mame julcu. julca to zvladla skvele. byla v pohode, coz jsem byla prijemne prekvapena.
2. bře 2012 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Zdravím, Naty vstává někdy i po 4.hodině, většinou kolem 5.30. Pak usíná kolem 9.h, ale zásadně v kočárku. V postýlce spí jen přes noc!!! Uspinkám ji a spí klidně až do oběda, někdy se budí až kolem 13.hodiny :slight_smile: . Takže v klidu, tohle vše je normál, nejsi v tom sama :grinning: :wink: :slight_smile: .
2. bře 2012 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Tak se hlásím do klubu zvláštně spících dětí.., madla si teď vzpomněla, že se jí nechce spát uprostřed noci, ale lumpačí.., sice nepláče, ale je vzhůru, chrastí si hračkou, pohazuje dudlíkem, ten padá na zem.. veselo.. :grinning:. Pak se budí brzo ráno a buď ještě usne, nebo taky už ne.., podle momentální nálady. Včera jsem jí dávala spát v pět (to vždycky jen tak nabere poslední dech, spí jen krátce), jenže v postýlce dělala lumpárny, neusnula a pak vytuhla u prsa v sedm.., takže šla spát nevykoupaná, nepřevlečená a s tenkou plínkou.., v deset jsem jí musela vzbudit, aby nebyla úplně durch, přebalila jsem jí, nakojila a co myslíte.. do půl dvanáctý měla nejvíc práce si hrát.., manželovy uspávací metody selhaly, musela jsem chca nechca nastoupit já s ferdou mravencem :grinning:. V trochu menším vydání to samý provozovala dnes ještě ve tři ráno a vstávala v šest :grinning:, jsem polomrtvá a to nás čeká návštěva u rodičů :grinning:.
3. bře 2012 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule
@mahafi
ahoj holky, tak to mi aspon trochu zvedlo naladu, ze jina ditka take nespi celou noc jak drevo - jak obcas od nekterych maminek slysim. Dnes julca vstavala v 5:15 a ja samozrejme s ni. zkusim ji dat spat pozdeji vecer, protoze vstavani pred sestou je mi hodne proti mysli. sesta je take desna, ale co se da delat.
3. bře 2012 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hlasim dilci uspech. vcera vecer jsem julcu dala spat po 20hod a rano se vzbudila v 7. takze parada. v noci samozrejme krmeni nevynechala, ale hlavne, ze se definitivne nevzbudila v tech 5.
vcera tu bylo moc pekne pocasi. dnes mi venku prislo o dost chladneji.
co je u vas noveho?
4. bře 2012 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás novinky, že nám rostou tři zuby najednou, tak je Tomášek celkem mrzutý, večer byla teplota, a začal se aktivně přetáčet na břicho, sice jen přes pravou stranu, ale aspoň že to :slight_smile: ..to že se probudí ve tři a je vyspaný, to je běžná věc, hraje si v postýlce někdy u toho nahlas žvatlá, mlaská, píská, takže probudí i Tomáše, takže taky máme veselo :slight_smile:
5. bře 2012 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
tedy holky to vás upřímně lituji. Já si dělám vrásky když v půl deváté usne a vstává v půl sedmé. Proti vám máne pořádného spáče :slight_smile: v noci sice kojíme, ale jelikož si nějak zvykl spát s námi ( a my s ním) spačí se jen převalit na bok on si cucne a spíme všichni dál, vlastně asi nejsme pořádně vzhůru jen tak napůl :slight_smile:
5. bře 2012 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj jholky, dnes se chystam prve dat ar lzicek brambory. nase pediatricka zacina bramborou. pak postupne budu zkouset dalsi zeleniny. jak jste pristoupily k prikrmum vy? dle prirucek? zeleninky, pak masicko, ovoce ? a kdy kase na noc?
julca uz asi tyden zkousi pretaceni na prisko. take sama pouze pres pravou rucicku. nekdy se podari, nekdy ne.
6. bře 2012 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
teda vic preklepu jsem uz vyrobit nemohla :frowning2:
6. bře 2012 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 My taky přes pravou ručičku, nalevo jen když jí k tomu dokopu, ale preferenčně prostě doprava.. a pak mlátí chrastítkem o zem (ještě že nemáme sousedy pod náma a trpaslíkům v zemi to snad nevadí :grinning:) a to ale zase nejradši levou.. :slight_smile:.
Příkrmy jsme začínaly mrkví, je sladká a podle mě není tak dusivá. Bramboru vlastně ani neměla.. místo brambory zatím dostala batát (jsem si v nějaké chytré knížce přečetla, že to má nějak lepší poměr živin nebo co.. ale zas tak moc to nežeru, jen jsem to chtěla zkusit i já, tak jsem to využila a chutná nám to oběma, teď frčíme kombinace batát cuketka a je to vynikající :slight_smile: ). Maso jsem ještě nedávala, ovoce ani kaši taky ne, zatím vystačíme s kojením a zeleninkou :slight_smile:. tak pak dej vědět, jak jste dopadly :slight_smile:. Mald aje vždycky zapatlaná tak, že jsem nikdy nevěřila, že to jde :grinning:.
6. bře 2012 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
my taky začínali mrkvičkou - 4 dny, pak mrkev + brambora další 4 dny a dneska druhý den máme mrkev + hrášek. Našemu Kubíčkovi chutná zatím všechno, i když ta brambora neměla takový úspěch, ale možná je sytější proto jí nechtěl tolik. Akorát má chudák teď po příkrmech pořád zácpu, než něco vytlačí tak to trvá i hodinu, tak jsem začala přemýšlet že vyzkoušíme švestky - buď šťávu nebo přesnídávku. Stavíme se odpo v lékárně a necháme si poradit (máme tu strašně fajn lékárnici, zatím vždycky poradila dobře) Nebo možná nějaké lactobacílky, no uvidíme co poradí.
6. bře 2012 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a jak je to s lepkem? naše původní dr. říkala, že by bylo ideální do 7. měsíce jí dát lepek, ale ve všech knížkách, co jsem četla, tak lepek zásadně nedoporučujou do roka (nejdřív), naše nová dr. když se se mnou bavila o příkrmech, tak o tom, že bych měla honem do mrkve mícht lepek nic neříkala, tak mě zajímá, co a jak radili dr. vám :slight_smile:. díky :slight_smile:.
6. bře 2012 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi
@ivca_doubek
holky, a kolik lzicek detem do pusinky v prvnich dnech prikrmovani dostanete. ja se teda dnes o velke mnozstvi ani nesnazila. dohromady to byla tak 1 kavova lzicka - ne uplne rovna ani ne vrchovata.

MAHAFI - co se lepku tyce, nase pediatricka mi rekla, at koupim obilnou kasi a bud trosinku pridam do zeleninky a nebo ji to mam dat nejakou jinou formou, ale uz nevim jak - asi udelat malinko kase a dat vecer samostatne, prestoze na kase jako takove ja pry jeste cas - nevim, fakt mi to vypadlo. vychrlila na me vsechno k prikrmum ve 30ti sekundach, takze z toho uz nevim nic. kazdopadne rekla, ze je treba to zkusit, dokud je dite kojene. takze to za par dni pridam do zeleninky. az nejakou trochu spapame.
6. bře 2012 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Ahojky, tak náš Kubíček zdlábne teď po necelých 14ti dnech příkrmu 200g (kam se na nás hrabou nějaké skleničky pro tenhle věk, ty mají "jenom" 150g :grinning: :grinning: :grinning:). Ale z nás si příklad neber, Kubík je prostě žrout, "normální" dítě by mělo začínat 1-2 lžičkami, na plnou porci příkrmu se dostane podle knížek někdy po 6ti až 8mi týdnech. A třeba Matýsek jedl naopak mnohem míň než by měl a vydrželo mu to doteďka. Takže prostě jezte tak jak malá chce a budete spokojené obě :grinning:
Jo a lepek jsme dávali u Matýska nějak po osmém měsíci, myslím. Pamatuju si, že to byla nějaká obilná kaše myslím právě od osmého měsíce, ale jsou i dětské sušenky od šesti měsíců, ale nevím jestli v nich je lepek nebo ne. No a v roce už s chutí baštil rohlík :grinning:
6. bře 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
já na večer dávám Tomáškovi kaši, nemlečnou, odstříkávám svoje mléko do ní, nejdříve jsme zkusili rýžovou, ale ta mu moc nechutná, koupila jsem cereální, a ta mu chutná, doktorka mi řekla, pokud nebude mít Tomášek na ní "alergii" tak bez problému kaši mám dávat, jinak to je kaše od 6 měsíce
6. bře 2012 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 my jsme se po 2týdnech příkrmu dostali jen na 70g příkrmu, jen poloviční dávku, někdy ještě míň když mu to nejede, netrápím, nechceš, budeš mít hlad
6. bře 2012 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek