• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Nemusíš mít strach, ze začátku bude jíst jenom málo. U nás se jí jak kdy.. někdy zblajzne třeba 3 lžíce, někdy stěží jednu. na gramy to nemám zvážený, ale můžu to zkusit dneska :slight_smile:. A zezačátku tomu taky moc nedala. Stejně jí pak ještě dáváš mlíčko, takže hladová určitě nebude, jde spíš o to, aby si zvykla na lžičku a na jinou chuť :slight_smile:.
Ten lepek ještě promyslím, zatím je tak jako tak čas :slight_smile:. Někde jsem četla, že je nejhodnější dát trošinku (snad necelá kávová lžička) povařených rozemletých ovesných vloček do zeleninky.
Teď jsem zkoušela mixovat kukuřici a za 1) znejistěla jsem.. je opravdu vhodná pro takhle malý děti? a za 2) nejde to mixnout moc dobře, když jsem to chutnala, pořád tam jsou kousíčky slupek, tak aby se mi tím nezakuckala.. máte s tím někdo nějakou zkušenost? :slight_smile:
7. bře 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak jsem to zvážila a snědla 53g a to jedla vcelku vzorně :slight_smile:.
7. bře 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@hedushka
ahoj holky, diky za zkusenosti. dnes uz jsem julce dala trochu vic nez vcera, tak se pomalu propracujeme urcite k vetsim davkam. musim si to tedy casem take zvazit, abych mela predstavu, kolik toho je, to ted ale nema smysl.

nase pediatricka ted ten lepek jen zkousi. kase zatim davat nemame. jen jednorazove vyzkouset, zda nebude reakce. a ted jen zeleninku, kase ne.

@mahafi ptala jsem se pediatricky na okovani proti tubere a ta nase mi rekla, ze radi tohle ockovat az ve 2 letech. pote, co jsou naockovana povinna ockovani. pry mivaji deti reakce a nekdy se to idealne nehoji a pak se tim posunuji povinna ockovani. tak se musime s nmanzelem dohodnout, co udelame.
7. bře 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi kukuřici jsem dávala, propasírovala jsem jí
7. bře 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tedy vy jste tu stravu vzali vážně. ted si připadám jako špatná matka. mrkví jsme taky začínali, pak brambora atd., maso už jí taky. ale ten lepek jsem zase tolik neprožívala, prostě sem tam dostane kousek chebové kůrky, rohlík...A reakce žádná, naše maminky ani nevěděli co lepek je a taky všechny žijeme, prostě jsem jen dala jednou pozor na reakci a dál to neřeším. Co se ostatního jídlA týče, máme na noc dávat rýžovou kaši později klidně s příchutí, a klidně prý můžeme dávat pžesnídávky. Někdy je koupím jindy dám doma dělanou. Tam jsou i hrušky, takže kakání jde jak pomásle. kukuřici jsem zkusila i se šlupičkami a v poho to dal :slight_smile: a kolik toho sní taky netuším. někdy skoro nic, jindy porci pořádnou, nemyslím, že trpí hlady, tak to neřeším, sám asi ví kolik potřebuje.
7. bře 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaculinek1 Zdravím, já to dělám nachlup stejně, myslím, že nic se nemá přehánět a naše ratolesti nejsou hloupý, aby nevěděly, kdy mají dost :grinning: . Abych poměřovala každou porci a každou částečku dané stravy....no na to fakt nemám čas a ani by mě to nenapadlo :confused: ...Jestli vy se na té mateřské nenudíte :grinning: :grinning: :grinning: !!! Ale nic ve zlém, každý dělá tak, jak mu to vyhovuje :wink: :slight_smile: .
7. bře 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď úplně z jiného koutu mých myšlenek, potřebuji si koupit nové hrnce, ty dva co mám už x let dosloužili, jeden dokonce už nemá ucho, a tak tápám už delší dobu na netu jaký vybrat, co máte vy a jaké by jste mi doporučily? nejsem náročná, vlastně potřebuji jeden větší tak na 4l a menší na 1,5 popř. 2l, ze začátku jsem odmítala nerez, teď už je mi to celkem jedno, hlavně když se mi v nich bude fajn vařit, jo a potřebuji na plyn a do myčky. díky za radu
8. bře 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevim, jestli AIDULE z nudeni na materske podezira me :slight_smile:, nebo koho. ze tady tu stravu tak resim :slight_smile:, ale ja se ptam porad na vsechno proto, ze vubec nevim, jak na to. jinak myslim nebudu typ, ktery to moc resi. naopak. bramborku jsem druhy den prihrala. zadne vareni cerstve. spis v tom tapu. proto to porad otviram.

jinak na tema - ratolesti vedi, kdy maji dost. vcera jsme tu meli na navsteve holcicku o 2,5 hodiny mladsi nez ta nase. vazi o vic jak 3 kg vic nez nase a kdybyste videly, co do ni maminka behem 2 hodin, co tady byly (maminka s holcickou), nacpala.... no des. holcicka celkem jiste nevi, kdy ma dost, protoze se prekrmovani vubec nebranila. asi je na to zvykla. podotykam, ze holcicka ma zadelano uz ted na obezitu. behem 2 hodin u nas dostala velkou flasku (kolik toho bylo nevim, ale fakt hodne) nutrilonu, trochu vodicky, aby byla tekutinka a 1 cely banan!!! k nam prisla holcicka po zeleninovem obede.

@hedushka hrnce mam obyc sadu od Tescomy - Bella. uz je mam leta. jsem spokojena. ale nejsem nejak moc narocna. sikovne je, ze maji sklenenou poklicku, tak je videt dovnitr. to mi vyhovuje.
8. bře 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 My máme sadu Tefal Ingenio, nemůžu si je vynachválit: Sice jsou do myčky, ale myju ručně, myčce bych je nesvěřila (už jsem přišla o spoustu věcí, které se do myčky prý dávat smí...). Úžasné je, že když třeba udělám míchaná vajíčka a zapomenu kastrol umýt hned, tak ráno se myje ještě líp :grinning: :grinning:.
No jinak jsem někde četla, že miminka svou míru znají, ale nechají se právě takhle v dětství zkazit, když jim rodiče pořád něco cpou. My máme pouze zeleninku k obědu, jinak kojíme. Další příkrm dáme až zase začne vypadat hladověji, ale zatím je naprosto spokojený, jedno "normální" jidlo denně mu stačí...
8. bře 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no právě tefal ingenio se mi také líbilo, jenže vždycky v dané sadě je spousta věci, co nepotřebuji, samostatně je neprodávají a už jsem docela unavena hledání podobné sady, takže nakonec buď podlehnu a koupím celou sadu nebo zvolím nerez sadu od tescomy či tefalu (podobná co má janka12), i když jsem nechtěla nerez :confounded:
@janka12 no tak to jedlík malá návštěvnice :slight_smile:
8. bře 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Zdravím, přesně tohle jsem měla na mysli s tou mírou u jídla. Děti ji mají, ale pokud mají padlé rodiče, kteří je přecpávají horem dolem, tak ta přirozená klapka u jídla rychle vymizí a je vypěstovaná nenažranost :fearful: :confused: :grinning: :wink: :slight_smile: !!!
8. bře 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Beruško, já jsem to určo nemyslela zle, ale jak psala níže IVCA DOUBEK, děti klapku mají....bohužel pokud mají nenormální rodiče, nic s tím neuděláš a je mi takových dětiček líto :wink: :slight_smile: ! A tefalu ingenio dávám 100 bodů, je naprosto úžasný a neměnila bych :wink: :slight_smile: :slight_smile: !!!!!!!
8. bře 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem si to trochu stáhla na sebe, je pravda , že to jídlo řeším moc (do dávat, kdy..).., ale mám to stejně jako janka, tápu v tom, pokaždý se dočtu něco jinýho, tak se to snažím trochu srovnat se stejně starýma dětma, chodíme k různým pediatrům, tak jak to dělají jinde a jestli to potvrdí slova naší dr. nebo ne... al věřím, že to aidule vůbec zle nemyslela.
S hrnci mě teda nahlodáváte.. my máme právě jeden velký z ikea na špagety (jsme hooodně špagetoví :grinning:), pak jeden menší (cca 2l) od tescomy, pak jeden menší tescoma (každá ves jiný pes, nebo jak je to přísloví).. a to ingenio, to je takový to s odnímatelnou rukojetí? to se mi vždycky hodně líbilo a nikdy jsme se nedokopali k nějaké koupi :slight_smile:.
Ateda ta holčička bude docela otesánek..
My jsme byly dnes s M. v Praze s kamarádkou "na kafi" a madla za celou dobu nechtěla jíst (ač jsem jí nabízela mlíko), takže jedla v 12:15 a pak až po příjezdu domů někdy v pět.. je naprosto spokojená.., ani by se do ní fakt nedalo nacpat víc, než kolik chce. Doufám, že jí to vydrží :slight_smile:.
8. bře 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @aidule @janka12
Já teda musím říct, že jsem Kubíčkovi jídlo vážila spíš právě z té obavy že mi toho připadá nějak moc... :sweat_smile:. Ale na druhou stranu ho nijak nenutím. Ale na těch 200g končíme a pak když má chuť tak ještě kojíme. I když někdy mám pocit že toho mlíčka vypije jako kdyby nic nejedl... :slight_smile:
Stejně je to zvláštní jak jsou Kubíček a Matýsek každý úplně jiný, Matýska musím k jídlu skoro přemlouvat a pořád poslouchám "Mami, tohle nepapám", a Kubíček vypadá že nás jednou všechny sní.. :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek já právě jídlo vážila jen orientačně, když se na janka ptala, jinak to nedělám.. říkám si, že prostě něco sní, stejně jí dokojím, jinou chuť ochutná, se lžičkou se naučí pracovat - dostává mě, že by nejradši jedla sama, takže mi rve lžičku z ruky (držím se seč můžu :grinning: a je pak děsně zaprasená :grinning:). Taky jí pak dokojuju, někdy si řekne hned, někdy po půl hodině a taky mám pocit, že ani neví, že něco jedla :grinning:.
8. bře 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule to je v poho. ono to ani zle nevyznelo. fakt to neres :slight_smile:. vsechno v pohode :slight_smile:
8. bře 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ktomu, jak TI mala nechtela papat na vylete - julca jednu dobu odmitala papat mimo byt. i ted je to tak, ze nejlip se naji doma. jinde to za moc nestoji. jednou kdyz byla tak cca 3-4 mesicni nechtela papat u babicky a chytla z toho hysterak, ktery pretrvaval i po spinkani a jedla tehdy az po 9,5 hodinach!!!!!!!! sila, co?
8. bře 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja jen jeste dodavam, ze se na tema jidlo budu ptat jeste hoooodnekrat :slight_smile:. nez do toho trochu proniknu, bude mi to trvat :slight_smile:
8. bře 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 S tou holčičkou jsi mi úplně připomněla i naší malou velkou kamarádku... Je to taky jedlík a baculka a je fakt, že dostává skoro každou hodinu :sweat_smile: my jíme podruhé a ještě to do něj cpu a nechce a malá si dá s chutí už potřetí...A musím podotknout, že my máme mnohem víc pohybu!!! No jo někteří rodiče holt pečují přespříliš.
Hlásím, že Lukášek má oficiálně první modřinku. Je to jen malá modřinka na nožičce, ale mě to asi bolí víc než jeho. Staví se úplně u všeho a taky padá jako švestka, chudák.

S hrnci neporadím, já mám obyč z ikei(nějaká zapomenutá výbava do domácnosti Vaškovo bejvalky - a jak se hodí :grinning: ) a víceméně mi stačí.

@janka12 na jídlo se klidně ptej, já tě zase uklidním, že jsou matky, co to tolik neřeší.

Ale i já bych se zeptala, dávala jste některá už vajíčko? má se to nejdřív uvařit? já to dneska rozšlehala do rozmixované zeleniny a vznikla mi z toho spíš taková lepkavá gumová hmota :grinning: takže mu to moc nechutnalo...
A dostala jsem tip, že do zeleninky přidat pár kapek olivového oleje, prý pomáhá vstřebat vitamínky:slight_smile:
8. bře 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahojky, miminku by se rozhodně neměl dávat bílek minimálně do roku. Žloutek se může od 6. - 8. měsíce, záleží na pediatrovi, každý na to má jiný názor. Já vždycky uvařila celé vajíčko, bílek snědla :grinning: a žlutek Matýskovi rozdrobila do příkrmu. Krásně se "rozpustil :grinning: ", ale měl by být příkrm řidší, žloutek ho zahustí, tak aby to nebylo moc suché. Nejoblíbenější byla kombinace čočka-mrkev-žloutek, ale to jsme dávali až od osmého měsíce.
9. bře 2012 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď se zase zeptám z jiného soudku: Přišla Vám už rodičovská? Já vím že je ještě relativně čas, ale u mateřské jsem byla zvyklá že 6tého je na účtě ať se děje co se děje...:grinning:. No ale vyjádření o tom že mám nárok mi přišlo teprve předevčírem, měsíc a půl po podání žádosti, tak to bude asi chvilku trvat :rolling_eyes:
9. bře 2012 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madlík tea jí taky co dvě hodiny, ale váhu má pořád lehce přes 6 kilo (i když teď už možná kolem 6,5), v noci teda vydrží 4, někdy i 6, to záleží, ale přes den jsou ty dvě hodiny téměř jistota (pokud to nebyl včerejí výlet :grinning:).

@ivca_doubek Mně rodičák přišel, ale je pravda, že mi dopláceli mateřskou do minima, takže jsem asi v jiný situaci. První dávka mi přišla cca měsíc od požádání a doplatili mi to zpětně. A taky to má prý každý kraj jinak (myslím, že kraj, nebo prostě ÚP, který to vyplácí), někomu chodí začátkem měsíe, někomu koncem.. no asi to nedává smysl-Madlík straší od čtyř (pak ještě v pět do šesti usnula, ale já jsem grogy :grinning:)
9. bře 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak s tím že ti madla nechce jíst na výletě, mám stejnou zkušenost
@ivca_doubek mne přišel RP dnes, ale rozhodnutí už jsem měla snad týden po žádosti, a RP čerpám od 1.2.
@kaculinek1 no právě o ikee jsem taky uvažovala, ale ta cena je stejná relativně se značkovým hrncem tak jsem právě na váškách, přesto holky díky za názory
9. bře 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Taky dávám (když nezapomenu, což je teda většinou) kapku olivového oleje do zeleninky, radila to i naše dr.

@hedushka My si nemůžeme vynachválit ten velký ikeácký hrnec (myslím, že 5l), je tam i ryska, na polívku nebo na špagety je ideální :slight_smile:. s ostatními velikostmi zkušenost nemám.
9. bře 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi
@hedushka
@ivca_doubek
@kaculinek1

AHoj holky,
co ja cetla, tak bilek rozhodne zatim ne, zloutek vareny ano. od kdy nevim, ale nekdy po tom pul roce. nejaka kapka kvalitniho rostlinneho oleje ma byt a vzhledem k tomu, ze vitaminy se vazi na tuk a bez tuku se v organiskmu nevstrebaji, mela by zelenina s tukem byt podavana vzdy-tedy jak pro dite tak pro dospeleho. jinak se vitaminy nevyuziji.

u nas se stale vstava po pate. kolem pate rano se zacne julca v postylce mlit a kolem 5:15 vstavame.presto, ze ji davam spinkat vecer az po 20hod. takze pozdejsi usinani se u nas bohuzel nerovna pozdejsi vstavani.
9. bře 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jaky byl vikend? u nas mrkvickovy a vysledek - nekakame :frowning2:. zatim se nezda, ze by julcu bolelo brisko, ale bojim bojim. kazdy den kaka nekolikrat. ted vic jak 24hod nic. co s tim, kdyz se to nezlepsi? mam shanet svestkovou stavu? nebo je to predcasne, kdyz zatim zkousime prvni dny zeleninku a ovoce jeste nedavame.

nevite, kolik maji ted deti pribirat na vaze? julca pribira strasne malo, ale nevim, co je prumer.

@mahafi
@hedushka
@ivca_doubek
@kaculinek1
12. bře 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my úspěšně papkáme mrkvičku, barmbůrku, petrželku a kašičky.. ale to bříško teda zlobí, malá má boleníčka snad po všem kromě mrkvičky.. chudinka.. kroutí se jak žížala.. ale šmakuje jí, tak snad se z toho dostane a vše se brzy zlepší.. já teda popravdě dávám někdy i kašičky na oběd... a pak kolem šesté večer.. jinak zeleninku já dělám v parním hrnci čerstvou, dám ji tam na 30 min dělat a pak ji jen rozmačkám vidličkou.. teda ted jsem tu měla mamku která se málem vyvrátila jak to dávám malé husté.. já to neřešila a ani nevěděla, že se tam má dávat ta voda aby se to zředilo, malá to jedla i tak... no tak jí to teda už ředím :wink: jinak je čím dál šikovnější.. plazí se nám tady po zemi, že jsem už i kytky schovala, ale máme to tu dost nebezpečné. Zítra mi má dojít velká ohrádka, jsem zvědavá... jinak malá dnes skočila šipku v kočárku ze sedu.. naštěstí ji zachytila rukojeť, strašně jsem se lekla, měl hlídat taťka, ten si jen odběhl na minutku vedle a já jen ze schodu viděla jak se odrazila dopředu..fakt hrozný pocit.. naštěstí se nic nestalo.. ale jsem poučená.. už ji nemůžu nechat ani na chvíli bez dozoru... tak tak u nás
12. bře 2012 ve 21:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj, my byli v sobotu u našich na chatě na výletě a protože jsem nestihla uvařit pro M., tak jsem jí sšoupla babylove mrkev.. a teda.. nic moc.., nechutnalo mi to a madla z toho měla včera opačnej problém než řešíš ty :angry: . Se zácpou neporadím, to zatím neznáme, and někdo bude moudřejší.. S přibíráním taky nevím, já jí vážím jen u dr., takže vůbec nemám představu.. Doteď přibírala tak 100-130 g týdně (v průměru, ale spíš kolem tý stovky), teď po půl roce se, myslím, přibírání má trochu zpomalit.. (ale nevím, jestli neplácám :slight_smile: ).
Od včera jedeme kombinaci mrkev+brambora+cuketa a je to moc dobrý (asi se naučím na neslanou mixovanou kuchyni :grinning:).
Dneska jsme byly na návštěvě u kamarádky, bylo tam spousta dětí i kamarádek (babinec a miminec) a bylo krásně.. dokonce M. hulákala jen když nemohla v tom šrumci usnout, ale pomohlo čtení Manky :slight_smile: (no spíš už neměla jinou možnost, než vytuhnout :wink: ). Plakala jen tehdy, když se jí snažil chovat někdo jinej než já.. Jeden klučina tam má stejný korigovaný věk jako M., tak na sebe tak koukali, to bylo docela roztomilý :slight_smile:. Že by další adept na ženicha? :wink:))
12. bře 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, my s kakáním taky máme problémy od příkrmů... Po prvním příkrmu mu to trvalo 3 dny. Ale teď lepší, v lékárně nám doporučili Biopron junior na posílení střevní mikroflóry, a po něm dobrý, kakáme jednou denně. Kubík měl pozačátku problém že nevěděl co s tím, po mlíčku se snažit nemusel, to šlo samo, a asi potřeboval přijít na to že musí zatlačit :grinning:
@mahafi Tak to náš Kubíček je naprosto spokojenej když ho někdo chová, a je mu jedno kdo... :grinning:. Třeba strejdu jen vidí tak strašně řve, ale jen ho strejda vezme do náručí tak jsou kamarádi. Hlavně že chová :grinning: :grinning: .

Zítra jedeme s Matýskem na kontrolu s pindíkem, tak jsem zvědavá. Minule jsme dostali mastičku že máme přetáhnout a namazat, tak to docela hezky šlo, ale teď jsme se dostali do místa kde křičí že to bolí, a myslím že by to mělo povolit ještě víc, ale už to nejde. Tak uvidíme, doufám že se nepotvrdí že má tu předkožku přirostlou... :confounded: :frowning2: . Doufám že jenom něco dělám špatně... :sweat_smile:
13. bře 2012 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 se zácpou máme zkušenosti, dávám švestkovou šťávičku tak 4lžičky, a pijeme heřmánkový čaj-(teda pijeme, párkrát si cucne)
@pazdh já ředím odstříkaným mlékem, mléko odstříkávám i kvůli kaši,
13. bře 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek