• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Ahoj holky,
@mahafi doktorka naposledy na kontrole prohlasila, ze Juli temer nepribrala a ze je potreba uz zacit s prikrmama, s cimz jsem uz pocitala predem. kdyz ale vidim, jak malinko spapa, tak na pribirani nam prikrmy hned tak nepomzou a navic posledni dny celkem malo vycura.
Dnse jsem ji zkusila dat sunar, ale s flastickou (resp. s dudlikem) si akorat hrala a nic nevytahla.

take musim nejakou flasticku poridit a doufat, ze se mala casem nauci z ni pit. neteri to trvalo nekolik mesicu. a mela postupne nekolik ruznych flasticek.

@ivca_doubek

@kaculinek1 To koukam, vubec by me nenapadlo cokoli pridavat - jako pudink..... proc vlastne?
21. bře 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Zdravím, med je silný alergen a do 3 let věku dítěte by se vůbec neměl podávat! Starší dcerce jsem v dobré víře a neznalosti sladila čajíky po 1.roce právě medem a pěkně jsem jí "přihnojovala" ekzém. Pak jsme jej naštěstí dali pryč a vše se dalo do pořádku. Tak jen tolik mých zkušeností s medem, na něj opravdu pozor :wink: :slight_smile: !!!
21. bře 2012 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Aha, tak to je jiná. To bych asi zkusila jít k doktorce pro radu jak a co s tím, kolik čeho dávat (jakýho mlíka, jsou různý typy, tak aby ti poradila), tak bych to asi udělala já. Ona tě třeba uklidní, že je to ještě dobrý, nebo ti poradí i jak na ty lahvičky, nějaký zaručený fígl. Třeba pomůže jen dávat něco večer, nebo ob kojení.. to asi posoudí ona. To se nedivím, že to řešíš. Kdyžtak zkus ještě něčím podpořit laktaci (mrkev, horký nápoj, polívka, ale to určitě znáš :slight_smile: ). Tak pak dej vědět, jak jste dopadly :slight_smile:.
22. bře 2012 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Tomášek se částečně rozbaštil, ale není to stále žádný jedlík, čaj mi pije s lahvičky s dudlíkem i s avent hrníčku, to naštěstí problém nemáme, zuby nám rostou jak houby po dešti, tři už máme teď začínají horní, užili a asi ještě užijeme si s tím dost a dost, měl stále zvýšenou teplotu, plačtivý a rozmrzelý, pohybově už se trochu rozjel, tak snad už to bude ok., uvažovala jsem taky už o sportáku, když je tak hezky, ale když tomášek ještě nesedí, tak ho nechám v hlubokém, naštěstí se tam stále vejde :slight_smile:
22. bře 2012 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
teď mě napadla taková myšlenka z úplně jiného soudku: dostaly jste to už po porodu? Po prvním porodu jsem měla první menzes hned po šestinedělí a pak už zase pravidelně, a teď ještě pořád nic... Ne že by mi to nějak chybělo :grinning: :grinning:, ale tak mě to teď napadlo... Už si příští týden půjdu na gyndu pro třetí krabičku Azalie, ale to mi dá recept jenom sestra, doktorku neuvidím, abych se jí zeptala. Ale u kojení to je normální, ne?
Ach jo, to jsou zase starosti :sweat_smile: :grinning:
22. bře 2012 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Tééda, takových zoubků :slight_smile:, Madla pořád nic.., pořád hlídám, abych nemusela dávat na šaty někomu jinému a pořád nic :grinning:.
@ivca_doubek Taky mě napadlo, jestli je to ještě normnální, já jsem na tom stejně, taky pořád nic.. ale dost si to užívám :slight_smile:. Ale já i před Madlenkou měla s cyklem problémy, dr. mi ho rovnala Duphastonem, takže jsem zvědavá, jak to bude teď. antiko neberu, tak jdu k dr. až někdy v říjnu.. je to nezvyk.. v těhotenství tam byl člověk pečený vařený a teď najedou až po roce :slight_smile:)).
22. bře 2012 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi nase pediatricka je takova rychla, k ni nepujdu. akorat bych vycekala s julcou v celarne plne bacilu. davam vodicku lzickou, hodne redim papani, snad ji naucim casem na lahvicku. kojeni uz nerozchodim .delam co muzu cely pulrok a ted uz telo zkratka mele z posledniho :slight_smile:

@hedushka teda, tolik zoubku. to je sikulka, ze tak zdatne bumba. darilo se m uto hned? nebo se chvilku z lahvicky ucil? my do sportaku hned tak nepujdem. mame ho takove velky, prostorny. na to musi julca jeste hodne rust.

@ivca_doubek @mahafi
holky, budte rady. ja mela pokoj presne 5 mesicu. a pak se to zase rozjelo. ale porad lepsi, nez hned po sestinedeli. to by me kleplo. IVCO_DOUBEK - nebrzdi ti cyklus nahodou ta antikoncepce. jedna antiko pro kojici (myslim Cerazette) blokuje cyklus. nefunguje ta tvoje stejne?
22. bře 2012 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 To je škoda s tou pediatričkou.. já když tenkrát řešila jídlo, tak si mě pozvala ke zdravým dětem do poradny, zvážila a dostala jsem přednášku, jak případně mlíčko uvařit, jaký, kolik, že dávat napřed kojení a pak až dokrm mlíčka (ale naštěstí to nebylo potřeba, po návštěvě doktorky se pak sama hned zasesrovnala :slight_smile: ). Tak snad to nějak dobojujete, ale asi bych jí nějaký mlíko šoupla, když říkáš, že má málo počůraných plínek.
Taky mě napadlo, jestli to nemůže Ivče pozdržet ta antikoncepce.., ale třeba je to tím kojením :slight_smile:. Fakt se na to netěším, takhle je mi fajn, žádné střídání nálad a podobně.. :slight_smile:. Ale je mi jasný, že věčně to nebude :grinning: (ale doufám, že to nebude zítra).
22. bře 2012 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi tak to mas super pediatricku. ja mam stesti na vsechny doktory, u kterych je clovek v jednom letu. akorat k zubarce jsem pred par lety chodila k takove, ktera si na pacienty skutecne udelala cas a venovala se kazdemu velkoryse. vsechno si ale nechala zaplatit, takze neco za neco. jinak vsude půlet ordinaci.

ja hlavne musim malou naucit pit jinak nez z prsa, ale snad nejak netrpi. postupne to vypilujeme.
22. bře 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Zatím na dr. mám docela štěstí.. kromě ortopeda na kyčlích, tam to jede jak na běžícím pásu, ale dost oceňuju, že i v tom frmolu s dětma vtipkuje :slight_smile:, umí to s nima :slight_smile:. Naše pediatrička je tak o rok, dva starší než já, po mateřský, takže jí to zatím hodně baví, těžko říct, co bude, až bude vyhořelá. Akorát teď má někdy porodit, tak jsem zvědavá, kdo tam bude místo ní. Ale jestli ta dr., co jí tam mívá, když měla dovolenou, tak ta je taky fajn (stejná věková kategorie). Jsem zvědavá, jestli fakt vydrží doma jen 4 měsíce, po prázdninách chce zase začít ordinovat (bydlí v domě, kde má ordinaci, ale i tak.. neumím si představit, že bych už 2 měsíce chodila do práce :grinning:).
Jinak to pití odjinud než z prsa musím taky začít trénovat.., včera jsem jí zkoušela dát ten hrneček a setkal se s úsúěchem-otočila ho dnem vzhůru a radostně máchala s ním před hrudníkem, jako s chrastítkem.. takže že to je k pití fakt nezaznamenala :grinning:, budu zkoušet dál.. ale asi s lahví s dudlíkem, tohle je fakt na vysokou školu, pochopit, jak má člověk nasát.. ale zase je pravda, že opravdu neteče :grinning:
23. bře 2012 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule Jé díky za upozornění. Věděla jsem, že na něj může být alergický, tak jsem jednou dala pozor a v pohodě. Že je to až takový alergen jsem nevěděla. Je ale pravda, že jsem ho tam dala maličko, tak příště raději cukr, když to bude opravdu kyselé.

Co se týče problému s těmi "milovanými" dny, tak mě to stpro drží antikoncepce - po šešti nedělí jsem to hned dostala, ale po nasazení antikoncepce nic. (a dyž sem tam zapomenu-pro mě není problém i několik dní v kuse, fakt nevim, proč to vlastně beru :grinning: , tak se to hned spustí :confounded: ) Jinak stejně cyklus pociťuji- takové jedno až dvoudenní špinění a to někdy i po 14 dnech jindy po dvou měsících, no co vám budu povídat, mám v tom bordel :sweat_smile:
23. bře 2012 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Mám otázku, úplně mimo.. i když dětí se to týká :grinning:. Mládě vytuhlo, tak hledám křestní roušku.. nedělal jste jí někdo sám? případně z čeho? Chtěla jsem něco originálního, dokonce jsem i vymyslela, co bych tam chtěla vyšít/nakreslit, ale nevím z jaké látky to spáchat :frowning2:, nemáte nějaký tip? nějakou "slavnostnější" bílou látku? No ale jak to tak vidím, tak stejně objednám něco na netu.. si vždycky něco vysním a pak je to nezrealizovatelný :sweat_smile: .
23. bře 2012 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi tak to mas super - takhle mladou pedatricku. to Ti fakt zavidim. necht se Ti brzy vrati po porodu. ja bych tak rychle zpet do prace jit nechtela ani za nic. moc si julcu uzivam, prestoze jsou nektere dny narocne.

jsem mimon, nevim, co je krestni rouska. tak se omlouvam :slight_smile:
23. bře 2012 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi co já vím, tak kamarádka měla pro holčičku nějakou saténovou nebo nějakou z umělého vlákna lesklou, moc se v látkách nevyznám, vyšívala jí ho ale babička, takže to měla bez práce :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. bře 2012 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Já si taky právě neumím představit, že bych jí někomu svěřila (ne že by se o ní neuměli postarat, to ne, ale co já bych si bez ní počala :sweat_smile: ) a hlavně cítím, že jsem tak trochu zpomalená v těch normálních sférách života, nebo jak to popsat.. , že jak teď řeším mnohem víc věcí, pořád překombinovávám denní program podle toho, jestli spí/nespí, je/není unavená apod., tak nějak nemám na to se zabývat ještě něčím odborným do hloubky.. kolegyně mi minulý týden říkala, že na mě nejspíš budou vyvíjet tlak, abych se vrátila co nejdřív na výuku praktik, ale myslím, že ten čas, co bych tím trávila (včetně cesty a přípravy) mi opravdu stojí za to, abych byla s Madlí :slight_smile: (steně by to nikdo nedocenil a ani finančně neocenil :grinning:).
Křestní rouška je takový pruh bílé látky, co se dává při křtu
@hedushka díky moc :slight_smile:.
23. bře 2012 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Ja jsem o tom premyslela, jake by to asi bylo, kdybych sla do prace. bydlet v cizine, tak uz davno delam. jednak si vubec neumim predstavit, ze bych malou nekomu sverila na hlidani. a pak - odejit rano a chodit domu vecer a videt malou chvili nez usne a o vikendech.....to bych z ni nic nemela. to by mi ji vlastne vychovala nekdo.....no vubec bych neco takoveho nechtela.
23. bře 2012 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Přesně :slight_smile:, neumím so představit, že by dítě mělo radši chůvu než mě a že by jí ta chůva znala líp než já.. viděla všechny ty pokroky a úsměvy.., brrrr, radši ani nedomýšlet. Jsem hrozně šťastná, že s ní můžu být doma a poznávat ji :slight_smile:.
23. bře 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
A už jsem snad vyřešila i tu roušku, nakonec jsem originalitu hodila za hlavu objednala na netu nějakou, která byla docela decentní :slight_smile:. Tak jen aby mi v pondělí nenapsali, že ji nemají
23. bře 2012 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Ahoj, my jsme měli saténovou bílou, bylo k vybrání několik typů, pak se tam ještě dovyšívalo ručně jméno dítěte a myslím datum....kupovali jsme ji u nás v kostele spolu s křestní svící :slight_smile:. Tak ať dobře pořídíš a ať si ten slavnostní den náležitě užijete :slight_smile:! My jsme Natálku křtili v listopadu, příští sobotu nás čeká vítání občánků.... :slight_smile:
23. bře 2012 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
...s tou prací asi záleží na charakteru a četnosti služeb....já už jsem nastoupila na částečný úvazek do špitálu-mám 4 služby za měsíc, většinou noční, což malá stejně spinká, takže mi to tolik neva.Je fajn, že má čas užít si i tatínka a naopak jemu to taky prospěje a vyhovuje :slight_smile: . Dělali jsme to tak už i u starší dcerky a bylo to v poho. Manžel je naštěstí z těch, kteří se o mimi dokáží postarat, tak v tom obavy nemám. Práci mám 5 minut od domova, takže žádné velké dojíždění. Ještě chodím jako dozor se studentkama ze zdravky na praxi, ale to jen 2krát měsíčně na dopoledne, takže pak si Natálku odpo hezky užívám a manžel se zase věnuje starší dcerce :wink: . Je to sice trošku náročnější na čas, zapasovat už ty pracovní povinnosti do našeho žitíčka, ale stejně by nás to dřív nebo později čekalo a na pomoc jiných se my spoléhat nemůžeme, tak si aspoň postupně zvykneme :wink: .Tak ať se vám všem taky daří a přeji krásný víkend! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. bře 2012 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule Díky.., my jsme trochu zaspali, lépe řečeno náš kamarád kněz, který nás oddával a ke kterému jsme jezdili do kostela odešel na druhý konec republiky a vzhledem k tomu, že Madlí chtěla krmit po dvou hodinách a méně začal být problém tam dojíždět :cry: , tak jsme si museli zvyknout na místní kostel (a stále jsem si nezvykla, farář je fajn, ale je tu tak nějak mrtvo.. ve Stodůlkách to pěkně žilo), takže jsme to začali řešit troxhu pozdě :sweat_smile: (taky když jsme křest byli domlouvat, tak říkal, že je nějaká vzrostlá :grinning:) . Čeká nás to sobotu po Velikonocích :slight_smile:. Svíčku zařídí kmotra, prý se to u nich tak dělá :slight_smile:. Nakonec jsem roušku objednala hedvábnou http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Krestni-rousky-hedvabi-velke.

A s tou prací, to u tebe úplně chápu, na noční (jen nechápu, jak to pak zvládáš následující den :slight_smile: ), kousek od domu :slight_smile:. u nás by to zatím nešlo kvůli kojení. Navíc tvá právce má prostě smysl :slight_smile:, u mě mi přijde, že jsem dobře nahraditelná a nikomu zas tak moc neprospívám (studenti jsou nevděční :grinning:) (i když třeba od září budu mluvit jinak a na den se vrátím, ale zatím mi to přijde jako blbost, že mi to za ty chvíle, co bych mohla být s Madlí, nestojí).
24. bře 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule tak to mate nakonec docela podminky pro to, abys postupne s praci zacala - bez dojizdeni, manzel sikula.... dobre ze to jde. na jakem oddeleni v nemocnici pracujes? vim, zes psala, ze jsi sestra.

@mahafi ja zatim take porad kojim. kolikrat i po hodine a pul a v noci vetsinou po 3 hodinach, takze bez julci mit program nemuzu. jsem moc rada, ze s julcou muzu byt doma. je to krasne obdobi. unavena byvam desne, ale je to krasne..

Julca se zacala plazit. nechce se mi verit, ze to najednou tak rychle umi.jeste pred mesicem se nepretacela ze zadicek na brisko a ted uz tady zacina smejdit. pritahuje se za ruce. ty ma silne, takze ji to jde velmi dobre. v patek jdeme na rehabku, tak se tam s pani poradim. vim, ze to pritahovani za ruce neni idealni.
24. bře 2012 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Mrkla jsem na tu roušku a je podobná té naší :wink: . Je to zvláští, s tím kostelem, ale u nás je to podobné. Já prostě nedám dopustit na ten v mém rodném městě. Je to sice 100 km od Brna, ale je to taková "srdeční" záležitost :grinning: . Měla jsem tam i svatbu, křtili jsme tam i starší dcerku a teď i Natálku (sice jsem musela obstarat povolení z farnosti v Brně, že s tím oni souhlasí a propouští Natálku ke křtu do jiné farnosti). Hold rodný kostelík je jen jeden, co si budeme povídat :wink: :slight_smile: ?! Tak ať to klapne a Madlí je hodňoučká :slight_smile: !
24. bře 2012 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Jo, jo, podmínky jsou naštěstí dobré....pracovala jsem na interní kardiologii, ale zkrácený úvazek tam už nebyl volný (hold sestřičky na mateřské dlouho nevydrží :grinning: :grinning: :grinning: ), tak teď pracuji na spinální jednotce úrazové chirurgie :slight_smile: . Julinka je moc šikovná, je to fakt paráda, jak ty pokroky naskakují :slight_smile: . Natali je líná až hrůza, ale co nenahýbe, to okecá, ale fest. No na přebalováku ale začíná dovádět poslední 2 dny náramně, takže ty pohybové pokroky taky začínám tušit v brzku a zhusta :grinning: . No jo, zlatíčka naše, jen ať kmitají a hýbají se, vždyť je to známka dobrého zdravíčka :wink: :slight_smile:!
24. bře 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já tu dlouho nebyla tak pročítám.. malá se nám taky plazí jak o život a je to takové živé stříbro..neposedí..pořád někam chce lozit, poskakuje, je zvědavá..prostě lumpík.. Jinak k tomu všemu co tu řešíte..já to ještě nedostala, neva mi to.. malá má ekzém pod kolínky..už ho měla skoro pryč a teď se jí zase objevil, mám podezření na ostré jídlo co jsem si dala...jen to promazávám..spotťák používám už týden, vyjdeme z baráku v sedě do 5 minut jí ho polohuju do leža a spinká..nebo to hraje a jak pak zaparkuju před barákem, tak otevře oči :wink: Jinak je tak velký, že do kufru se ani nesnažím ho narvat, tak jsem koupila golfák, obyčejný, jen až půjdeme třeba do zoo nebo na nákup... popravdě stejně pořád trčím doma a chodím jen po vesnici, tak jen takový levný, ale má všechny funkce co jsem chtěla.. hlavně se dá dát do leža..Jinak já teda pracuju teď z domu..máme intrenet. obchůdek.. až budete dětem kupovat zvířátko, tak na mně myslete..prodáváme na ně klece :wink: je třeba si udělat reklamu :wink: jinak normálně taky učím.. a malou nekřtíme..já nejsem pokřtěná..i když za měsíc jdeme synovečkovi na křtiny, tak to bude určitě krásné..
24. bře 2012 ve 21:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Chci se zeptat jakou máte autosedačku, my zatím vajíčko, ale už se jí tam nelíbí.. jakou kupujete vy? Musím pročíst nějaké recenze a D-testy..jestli máte typ, tak dejte vědět.. a zapomněla jsem co se týká jídla, tak jí celkem šmakuje..taky pěkně přibrala co papá.. oběd máme zeleninky nebo i jablíčka s banánkama.. už jedla i kuřecí.. vše dělám v parním hrnci čerstvé.. vyhovuje mi to hodit do hrnce na 30 minut, pak jen rozmačkat vidličkou trochu zředit a papáme, kolem páté pak dávám krupičku... akorát malá mívá pořád večer boleníčka... ale snad se to utřepe.. stáváme mezi 6-7 a večer se vzbudí nacucne a spíme dál.. i když já jsem občas polámaná ráno :frowning2: ještě že máme místo a taťka nám tam nezavazí :slight_smile: Jo a ještě jste řešily čajíky... já jí dávám nějaký dětský bylinkový..no dnes teda pila po obědě..dřív spíš nasála a pak vyplivla.. tak uvidíme zítra..jinak stejně kojím.. ale musím jí to do léta naučit, ať nemusím vytahovat prso v té zoo :slight_smile:
24. bře 2012 ve 22:01  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh my už máme autosedačku sedící víc než dva měsíce, maličká v té mimnkovské vůbec nechtěla být, takže jsme pořídili z druhé ruky a je to prima, je spokojená vidí z okna auta a na bolení říška se nám nejvíc osvědčily proboitické kapky Bio Gaya, malá spinká celou noc, žádné bolení bříška od doby, co je používáne a já se krásně vyspím. U nás jsou drahé (cca 800Kč), ale v zahraničí (Německo, Polsko) výjdou na 250Kč, takže si pro ně jezdíme, je to výrazá úspora, pro ty, co to nemají daleko od hranic
26. bře 2012 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dneska mi naprosto bojkotovala jiné jídlo než mlíko.. grrr.., jablíčkem popatlala sebe, mě i podlahu.. :grinning:. Obědu snědla půlku (takže ani ne půlku té nejmenší skleničky..) a zrovna takovou dobrotu měla.. batát, mrkev a brokolici :slight_smile:.
Dneska jsme byly na zahradě, už mi je konečně dobře, tak jsem toho musela využít. V kočárku být nechtěla, tak jsem jí nosila po zahradě a osahávala stromy, nejlepší byly jehličky borovice :grinning: (máme malinkou borovici z náletu).
@janka12 gratuluju k lezení :slight_smile:. Madlík má "lezoucí nákrok", ale k činu se zatím neodhodlala, jen se točí (ze zad na bříško, z bříška na záda-to ale míň a pak když je na bříšku, tak se točí kolem dokola).. dneska mi přišlo že udělala první nesmělý polez.., tak uvidíme.
@pazdh Mám dojem, že z hlediska bezpečnosti je nejlepší pořád ta novorozenecká sedačka, jinak má nejlepší testy Romer nebo Maxi Cosi s isofixem (ale mám dojem, že Romer je na tom o něco líp). My máme Roemra vajíčko a vypadá to, že ještě hodně dlouho vydrží. Madlí stejně vždycky brzy usne, tak jí je jedno, jestli vidí nebo nevidí ven.. když zrovna nespí, tak si zkoumá hračku, ale chápu, že to mají jiné děti jinak. M. ani neví, co je to sedět, takže tohle ji netrápí :grinning:.
@maki73 Fakt už dva měsíce jezdíte v sedící sedačce? to seděla hodně brzy, to si vůbec neumím představit :slight_smile:.
26. bře 2012 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi
@maki73
@pazdh
@aidule

Ahoj holk,y, nestiham. mala ma za sebou 3 velmi mizerne noce. porad vstavame a krmime. nevim, cim to je, nejsem si jista, ze ji budi hlad. jsem jak prejeta parnim valcem. pres den spala ted taky mizerne, az dnes to asi dohani, ale zatepluji nam dum a je tu desny hluk. ach jo.

autosedacku pouzivame vajicko. a jeste dlouho hodlam pouzivat. Maxi-cosi s isofixem. bezpecnost - presne jak pise MAHAFI. dle testu ROMER a MAXI COSI s isofixem.

papani nam jde stale stejne.dle meho nazoru, clekme dobre. mnozstvi spapane se ale nezvysuje a spapa toho fakt malinko. kdybych to prirovnala k nejmensi prodavane sklenicce, tak takove mnoztsvi by julca mela na hoooodne hoooodne dlouho.
27. bře 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi jak jste se rozhodli s ockovanim tubery? my se ted dozvedeli, ze ucinnost ockovani je nevyssi v prvnim roce zivota, takze to asi nebudeme odkladat na 2 roky, kdy je po povinnem ockovani a zaridim to ted hned.
27. bře 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek