• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Ahojky, zrovna jsem se na to chtěla včera zeptat doktorky, ale má dovolenou, tak až příští týden... No a pro Matýska ještě žloutenku a klíšťata :grinning:. To zase bude oslíčku otřes se... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
27. bře 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Taky teď trochu bojujeme se spánkem, ale vy jste na tom hůř.. u nás v noci docela spí (až na probouzení na kojení a to je pravda, že je o jedno četnější.., taky s příkrmama začala kadit i v noi, takže je to pak peklo sebe i jí po přebalení uspat :slight_smile: ). Přes den spí jak kdy.., ale vypadá docela unaveně, jdu jí dát do postýlky a tam dělá výtržnosti.. teď teda čteme hrozně napínavou knížku, takže mi to ani nevadí :sweat_smile: (no není pro děti, ale je to o králících, tak si to trošičku omlouvám dětskými zvířátky :sunglasses: :sweat_smile: )ona je v postýlce klidnější, hraje si s dudlíkem, kachničkou a přetáčí se tam, pak usne.., jenže to spaní jí vydrží chvilku, takže nic nestíhám :frowning2:.
Jak jsme byli u té práce.., tak mi šéf psal, že mám připravit přednášku o svých výsledcích (naštěstí jen na 10 minut, ale i tak) a krátký článek.. jenže to stejně nezvládnu odpřednést, je to v rámci večer přednášek o naší laborce, jenže to začíná v pět, já jsem psaná až jako 5., a mezi šestou a sedmou je Madlenka dosti neklidná, jak už se blíží její hodina.. tak jsem zvědavá, kdo to za mě odpřednese) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou tuberou jsi mi teď nasadila brouka.. já to odsunula jako něco, co netřeba řešit.. tak to zase začnu řešit.. ach jo... :slight_smile:. Musím to ještě promyslet.. bojím se té reakce :frowning2:. (ale je pravda, že to se budu bát stejně i za dva roky).
27. bře 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ještě k tomu přechodu z kojení a láhev, dneska jsem viděla zkrácení pořad sama doma starší vydání o kojení a nemožnosti kojení, docela mne tam zaujal rozhovor a názor, že dítě odmítá a "nepije" z láhve od matky, kterou má spojenou s prsem, doporučovala tam zkusit podávání láhve i jinou osobou, a co se týče pití z láhve, je to spíš o cviku, dávat láhev s čajem atd. často, ať si s tím i hraje, ..zas teď jsem četla článek o problému pozdní láhev a učení pít s pítkem, co článek to názor asi, ale určitě si julča brzo zvykne a bude to v pohodě,
my už jsme přešli na zeleninovomasové příkrmy a dáváme i sváčinku ovoce
taky jsem hledala nějaké nové recepty, zarazilo mne v jednom rajské, nemáte s tím některá zkušenost, já si myslela, že by se mělo dávat později, ale byl to recept pro půlroční dítě..
očkování ještě vyřešené ani v myšlenkách nemám, tak si taky nechám od vás trochu poradit
příští týden jdeme na neurologii zase ach jo, tak doufám, že to zase nebude taková tragédie, tomášek se překuluje, hraje na bříšku, jen pořád neleze sice občas náznak, ale ruce slabé :slight_smile: takže tuším, že to zase nebude úspěch
27. bře 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka K těm rajským.. mně říkala dr., že rajčata a paprika by se neměly dávat do roka (ostatně i celer, špenát, červená řepa, ryba, citrusy by se neměly dávat moc brzo)..
očkování taky pořád nevím :slight_smile:.
S tím lezením si nedělej starosti.. přijde na to, chce to čas (my taky nelezeme.. náznakyjsou, ale k činu se ještě neodhodlala). Ať těš na neurologii nevyděsí :slight_smile:.
k lahvi.. teď to vypadá, že se očas i napije z toho mam učícího nesmyslu :slight_smile:, chce to cvik.. poprvé si s tím chrastila jak s chrastítkem, pak se málem utopila a teď už to víceméně jde.. akorát nevím, jen ten příkrm jí nestačí (sní ho docela málo, na objem necelou tu malou skleničku a pak maximálně po hodině musím stejně nakojit.. o svačině ani nemluvím, to je tragédie úplně :frowning2:.
27. bře 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Z nelezení si nic nedělej, Kubíček teď taky usoudil že na bříšku je mu dobře a veškeré pokusy o lezení tak nějak vzdal, a když náhodou začne, tak se hned rozčílí že místo dopředu couvá a nechá toho :sweat_smile:. I koulení sudů ho asi přestalo bavit, to už taky nedělá. Takže teď máme doma akorát vrtuli, na místě se otáčí kolem své osy a je spokojený :grinning: :grinning:.

No jinak jsem Kubíčkovi nakonec koupila kouzelný hrníček od Aventu (teda ten jsme měli po Matýskovi, jen jsou koupila nové pítko :grinning:). A žádný dudlík, rovnou pítko. Tak si na něm zatím úspěšně trénuje zoubky, občas na něj vyteče trošku vodičky, tak se lekne a hrníček zahodí :grinning:. No dáme tomu čas, žádná vedra zatím naštěstí nejsou, plínek máme počůraných řekla bych až moc :grinning: :grinning:, tak to zatím nijak hrotit nebudeme...
Autosedačku už má Kubíček jasnou, dostane tuhle po Matýskovi: http://autosedacky.detske-kocarky.eu/kategorie-9-25-kg/Baby%20Point_Zenith-MUSIC-svetle-modra.html a Matýsek teď dostane za měsíc novou k narozeninám: http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/533-storchenmuhle_stm_starlight_evo_2012 v barvě chocco. Už ji máme doma a je super, ale asi pro devítiměsíční dítě by to moc nebylo, i když to u ní uvádějí... Přijde mi opravdu hodně veliká, když si vzpomenu na devítiměsíčního Matýska tak ten by mi z těch pásů asi vypadl. I v té co má teď jsme dlouho jezdili co nejvíc naležato, než si zvykl...
27. bře 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autosedačka je u nás take žhavé téma, protože Tomík ještě nesedí sám, museli bychom koupit tu od 0kg, jízda pozadu a to se mi až tak nechce, a tak pořád vyčkávám, ještě kolem hlavy a horní část je celkem fajn, ale je v ní strašně napresovanej, naštěstí už není taková zima, takže díky méně vrstvám je to lepší :wink:
od pondělka začínáme plavat, tak jsem na to zvědavá, nakonec jsme vybrali plavání ve slané vodě, koupili plavečky (plínky zde nechtějí) já musím mít čepku fujjj :fearful: kvůli vlasům, tak doufám že to bude prima pro toho našeho plaváčka a zlobiváka, zrovna teď demoluje postýlku a to dělal jak je unavený :angry:
28. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@ivca_doubek
@mahafi

ahoj holky,
volala jsem v utery na kalmetizaci kvuli objednani na ockovani proti tubere. ptala jsem se pani, jestli je pravda, ze se ucinnost snizuje a ona mi potvrdila, ze do 1 roku je to nejucinejsi. zadne procento ucinnosti ale neznala. Asi vas nepotesim, ale dozvedla jsem se od ni, ze do 1.4. jiz neni ockovani zdarma. nevim, jestli stoji vsude stejne, ale nas to vyjde cca za 700Kc. jdeme v pondeli na test a ve ctvrtek na ockovani, pokud reakce na test bude OK.

zda se, ze julca zacina pit z avent lahvicky s klasickym dudlikem. mam i magicky hrnecek avent, ale savicku az od roka, musim dokoupit od 6ti mesicu, at toho mame vic.
29. bře 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Díky za info.. tak to budu muset nějak zrychlit svoje přemýšlení o očkování. Ten poplatek je to nejmenší.. Kam patříte na kalmetizační stanici? My prý na Karlák.. Dneska jsem chtěla jít spát brzo a zasekla jsem se tu u vybírání plenek :slight_smile:, Filip mi koukal přes rameno a objevila sem jeho sen-maskáčovou plínku, tak jsem mu jí musela objednat, chudák Madlenka, bude jak invazní voják.. :grinning: (ale třeba ho pak přiměju častěji přebalovat :grinning: a nebude mě nutit jí kupovat maskáčový šatičky-to bych asi nepřežila!!! :angry: ).

A budu muset asi zkusit jinou lahev.. přijde mi, že se jí tím sice skvěle jezdí po dásních, ale to je tak všechno. takže avent říkáte? zkusím se po něm v lékárně kouknout.. S hruškou slavíme větší úspěch než s jablíčkem, ale pořád nic moc.. :unamused:

Tak jdu zalehnout, ať něco naspím.
29. bře 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @mahafi - teda holky to jste mě normálně zaskočili... Tuberu nenaočkuje normálně doktorka? Matýsek ji dostal ve čtrnácti dnech, u něj to bylo ještě povinně, prostě jsme nakráčeli do ordinace, ukázali ramínko, dostal včeličku a zase jsme šli... :sweat_smile: Tak jsem nějak čekala že to bude podobné... :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ach jo, ještě k lepšímu budeme někde cestovat :confounded:.
30. bře 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Jojo.. neumějí to zpríjemnit :wink:, očkuje jen kalmetizační stanice, pod kterou spádově spadáte.., taky jsem se divila.. a to ještě mi sestřička říkala, že napřed musím domluvit na té stanici, kdy můžem přijít, pak jít k dr. pro razítko, že je zdravá a teprve pak přijít na tu stanici.. ale teřba to takhle blbě nemají všude :slight_smile:.
30. bře 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naše Rozička měla asi šestou nemoc..tři dny měla kolem 39 a teď teploty přestaly a je celá osypaná..no děs, naše první nemoc, ale zvládli jsme ji.. snad vyrážka brzo zmizí. Mně nikdo nic o tubeře neříkal.. očkovat nebudu
30. bře 2012 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi
@ivca_doubek

ahoj holky, jeste jsem vam zapomnela napsat, ze jsem se na kalmetizaci ptala, jake maji zkusenosti se spatnou reakci deti na toto ockovani - kvuli kteremu nase pediatricka doporuceuje odlozit to az na vek 2 let, kdy jsou naockovana povinna ockovani. pani na kalmetizaci mi rekla, ze sem tam se nejakemu diteti ockovani hur hoji a ze tam tedy pak prijdou jeste na vycisteni, ale ze kdyz je mezi dalsim ockovanim odstup, tak ze je to v pohode. riakal jsem ji, ze je julce 7 mesicu a ona prohlasila, ze mame dost rezervu na hojeni, kdyby to zlobilo, ze se ockovani 4. hexa muze davat do 15.mesice. takze me to trochu uklidnilo. vubec to nevidela tak dramaticky s komplikacemi jako nase pediatricka. v miste vpichu se udela neco jako hnisavy vridek, ktery se pak cca 3 mesice hoji a o to hojeni jde. nekteremu detatku to zlobi a musi se to nechat vycistit.

MAHAFI - volala jsem na kalmetizaci na poliklinice Budejovicka. to je k nam nejbliz. podle me, ale muzes kamkoli. ze bych mela mit potvrzeni, ze je juli zdrava od pediatricky - mi pani vubec nerikala, ale pripada mi to celkem jako rozumne. jdeme na test v pondeli, tak vam dam vedet.

IVCA DOUBEK: v porodnici jsi vyplnovala formular k moznym kontaktum s tuberou v rodine. na zaklade toho v porodnici hned daji info, zda doporucuji ockovani nebo ne. totez by s Tebou mel probrat jeste na prvni navsteve pediatr. povinne ockovani tubery bylo zruseno snad od roku 2011.

holky, u nas stale des s nocnim spanim. nevim, co se deje. juli se budi v noci po hodine az dvou - pauza 2 hodiny je max 1 za noc. jinak hodina az hodina a pul, takze jsem porad vzhuru a kojim. napapa se a zase spinka, jeto ale fakt narocne a nechapu, proc se to ze dne na den takto zmenilo. predtim se budila po 3-4 hodinach. tohle je udes. vecer ji davam kasi, prestoze jsem ji chtela zacit davat mnohem pozdeji. ale aby nemela hlad. kase tedy zachrana neni. pres den kojim mezi prikrmy, takze by zizniva taky nemela byt. no des.
31. bře 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ty jí přes den nedáváš příkrmy? Nám doktor říkal, že musím ob den začít dávat maso kvůli železu.. s masem začínám, nejde mi to udělat na malé kousky..dnes měla mrkev s krůtím a nechutnalo jí to...asi málo sladké... asi jí udělám blivajz a dám do toho ještě i banán.. ať se to osladí a to maso do ní dostanu.. z čaje taky nebyla nadšená zvlášť u nemoci jsme museli zavodňovat a nešlo to, odmítala mi ho.. tchýně pořád říkala at to přisladím.. dva dny jsem se bránila a pak jsem se nervla a trochu to osladila a Rozárka začala pít.. ale jen trošku přislazuju.. možná se v dnešní době všechno moc řeší.. jak poslouchám co nám dávali a dělali naši rodiče.. a taky žijem..neříkám, že je to dobře, ale než se v některých věcech nervovat tak raději poruším dnešní trendy... za pár let stejně zase příjdou s novými objevy a co děláme teď se třeba zjistí, že je blbě :wink: Jo a mně se malá budí tak do deseti večer a pak třeba až ráno kolem čtvrté a pak už častěji, má ucpaný nos...takový ten odsávač na vysavač nemám stejně ve čtyři ráno bych způsobila infarkt všem a klasickým hadičkovým to se tak vzteká, že to vzdávám... tak od čtyř měníme polohy aby se nosík odecpal..
1. dub 2012 ve 12:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, my kousky v jídle zatím ještě neděláme, všechno proženu mixérem a jak Kubíčkovi šmakuje :grinning: :grinning: Jinak pokud nechce malá čajík, tak my dáváme ředěné ovocné šťávičky, a ty nám šmakují. Samozřejmě ředíme vodou, kupujeme v lékárně HIPP nebo Hami. Kubíček si stejně dvakrát lokne a chce radši kojit :sweat_smile:, ale čaje bych do něj nedostala ani ty dva loky (natož obyč. vody, jak jsem si pozačátku myslela, že mi bude pít
:unamused:).
@janka12 Jj, v porodnici jsem papír ohledně tubery vyplňovala, ale u Matýska taky, úplně stejný (i jsem tam měla stejné odpovědi - samé NE :grinning: ). Tak mě nějak nenapadlo, že Kubíček ji nedostane (Matýsek je narozen v dubnu 2009), nevěděla jsem že tu povinnost zrušili. No a pak jsem to nějak pustila z hlavy. Mě co kdo aspoň desetkrát nepřipomene, tak si to prostě nepamatuju... :sweat_smile:
1. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ahoj já myslela, že už jsi přestala kojit úplně, no vypadá to, že julča má hladíka, u nás je to tak po třech hodinách, takže to nechávám být, škoda, že máš doktora pro julču na prd, aby ti někdo poradil, jestli je lepší přejít na UM
2. dub 2012 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, tak to nemáš s tím spinkáním teď jednoduché. Ale zkusila bych to týden vydržet, může to být spurt nebo nějaké jiné boleníčko - zoubky třeba - a jen se prostě potřebuje v noci častěji uklidňovat (i když pije). Pokud to není delší období než týden tak bych to nechala být, no uvidíš... My měli s Kubíčkem asi tři takováto týdenní období, v noci budíček po hodince - max. dvou, a to normálně spí celou noc. A pak to zase samo přešlo, nevím co to bylo (podle naší doktorky právě růstový spurt, a to jsou pak miminka takto neklidná a často se budí v noci). Tak hlavně ať to brzy přejde!!!!
2. dub 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh prikrmy pres den davam. dopoledne dusene ovoce, v poledne zeleninku s masickem. vecer kasi. mezi tim kojim a v noci kojim kazdouhodinu :frowning2:

caj julce chutna. davam ji ho po lzickach. vadi ji lahvicka. ne tekutiny. po lzickach si da i prevarenou vodu i dokonce par lzicek sunaru. vadi ji lahvicka.

@hedushka kojim porad. myslim, ze by mi pediatricka poradila leda davat nutrilon, ale prejit na umele by pro me bylo nejvetsi trest. Juli nechce vubec lahvicku, takze nevim, jak bych s ni bojovala, bez kojeni.

@ivca_doubek spurt to asi nebude. prevazuji si ji pred koupanim a nijak nepribirame vic nez obvykle. myslim, ze ma zizen, pres den toho vypije malo. o vikendfu jsem ji prevazovala pred a po kojeni a vytahla si toho hrozne malo. mela by mit cca 1000 ml/den. tomu se vubec neblizi.

jinak hlasim, ze jsme dnes absolvovaly s julcou test pred ockovanim proti tubere. nic to nebylo. julca trosku poknourala, ale hned se uklidnila. ve ctvrtek tam pujdem na ockovani. tak dam zase zpravu.
2. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme dneska poprvé cestovali v šátku :slight_smile:, bylo to kupodivu fajn :slight_smile: (cesta měla 4 přestupy, tak to jsem s kočárem absolvovat nechtěla, navíc Madlí měla hrozně chovací, tak jsem zabila dvě mouchy jednou ranou :slight_smile: ). Kamarádka má dvouletou holčičku a docela si s Madlíkem hrála (a M. jí za to vytrhala všechny vlasy :grinning:).

@janka12 s tím nočním vstáváním je to blbý, ale myslím, že je to jak píše Hedushka asi hladem :frowning2:. je blbý, že neumí pít z lahve (abych tě uklidnila, M. to taky žužlá jak prase kost, taky to neumí.. snažím se jí to pořád dávat, aby si na to zvykla, ale zatím kromě mokrý podlahy a trika moc úspěchy neslavíme :unamused: ). Tak se snad Juli brzy srovná :slight_smile:
Tak mě asi vyprovokuješ k akci a zeptám se pak dr. jak a kdy volat na tu kalmetizační stanici.., jdeme tam za 14 dní.
Teď vybírám chůvičku.., když jsem v pracovně, tak jí z ložnice blbě slyším (jsem na tom se sluchem trochu hůř).., nemáte zkušenost s touhle? http://www.mall.cz/chuvicky/philips-avent-baby-monitor-scd505-00 nebo máte jiný tip? :slight_smile: Díky
2. dub 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi s ockovanim TBC neotalej. je potreba potom co nejvic casu do dalsiho ockovani. kvuli hojeni. takze cim driv, tim lip.

zjistila jsem, ze julca z lahvicek pit umi, ale musi chtit a ona chce jen vyjimecne. davam ji 2 ruzne typy a z obou to umi, ale vetsinou se akorat vzteka, kdyz ji lahvicku dam. chce to cas.

chuvicku mam obyc sencor a je to super pomocnik.
3. dub 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi my máme starší typ chůvičky od aventu, ale jak máme malý byt, prakticky jí nepotřebuji, využívám jí max u našich, kdy je malý v kočárku na zahradě a my doma, ačkoliv je to starší typ, tak má dost dobrý signál http://www.nakupka.cz/vyrobek/detska-chuvicka-philips-scd-470-00/, stačí nám, nepotřebujeme mnoho funkcí, které bychom ve finále stejně nevyužili, koupila jsem jí na aukru za hubičku
5. dub 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
musim vam vylicit muj dnesni zazitek z ockovani proti TBC. prisly jsme s Juli do ordinace. sestra mrkla na rucicku, zda se na ni po pondelnim testu Julce neco objevilo. nic tam nebylo, takze se bude ockovat. odesla si k pultiku nachystat injekci. je to takova ministrikacicika s minijehlicicikou. dnes je v teto mini podobe kde co. tak tu pripravenou strikacku s jehlou a ctvereckem s nastrikanou desinfekci donesla sestra ke stolu, kde jsem sedela s julcou a polozila to na kraj stolu vedle nas. jen tak volne, na zadne misticce, podtacku - jen tak. mila injekce se skutalela ze stolu na zem. sestra zabedovala, priskocila, injekci sebrala z podlahy a odebrala se zpet k pultiku. pozorovala jsem ji, co s tim hodla delat. vzala si dalsi ctverecek, na nej dala desinfekci a bere do ruky tu injekci sebranou z podlahy. pak nevidim, co dela a behem mziku se k nam s injekci vraci. doktorka sedela vedle me, bokem do ordinace a niceho si celou dobu nevsimala tukaje do PC. kdyz sestru vidim ritit se zpet k nam, rikam ji, ze budu chtit cistou jehlu. a sestra na to: "ale neeeee, ja jehlu vydezinfikovala. Ta je cista". Tak jsem s klidem odpovedela, ze zkratka cistou jehlu. tak se lehce zacertila a nachystala novou injekci, do ktere natahla novy preparat a prisla to Julce pichnout. pri pichani jsem Julcu musela drzet sama. coz teda u pediatricky se doktorka se sestrou o tohle staraji. doktorka celou dobu ani nemukla. a neodlepila oci od PC. takze jsem vysla z ordinace lehce otresena, ze jehla sebrana z podlahy pretrena desinfekci je pro zdravotni sestru (odhadem padesatnice) cista, coz je pro ni asi totez jako antisepticka. des bes. jeste horsi pocit mam z toho, ze po nas sla na totez ockovani 13ti mesicni holcicka, ktera temer jiste tu "cistou" jehlu s vakcinou mnou odmitnutou dostala.
5. dub 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no tak to je síla, hlavně že jsi se nenechala, určo tu "spadlou" injekci ještě použila
6. dub 2012 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Je to opravdu děs, ale nepřekvapuje mě to! Je strašně důležité nenechat si to líbit a umět se ozvat, popř.jinak bránit zdraví své a svých blízkých. Když si člověk nechá cokoliv líbit, nikdy s v celém systému nedojde k nějaké pozitivní změně :wink: !!!!!!! Dobře jsi jí to řekla :slight_smile: !!! Ať je Juli v pořádku a nemá žádnou vyhrocenou reakci! Moc zdravím a přejeme krásné svátky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !!!
6. dub 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak se znovu ozývám, respektive už 2x jsem vám chtěla napsat dlouhosáhlý příspěvek, ale když jsem byla skoro hotová přispěchal malej, stoupnul si ke stolečku, něco zmačknul a bylo to celé pryč - neměla jsem sílu ani čas to psát znovu. U nás nic nového, akorát snad konečně budeme mít první zub, už je tam vidět světlá linka.
@janka12 Sestřička je odvážná holka :stuck_out_tongue_closed_eyes: co víc k tomu říct :cry:

@mahafi My máte taky úplně obyč od Philipse a veliká spokojenost. Používáme jí denně, když spinká na balkoně. Slyším snad vše, co se venku děje, je to takový můj drbzesilovač:slight_smile: Jinak tě s tím šátkem obdivuji, já ho tam moc dlouho neudržím - přesněji řečeno je na mě těžký.

@pazdh Docela tvůj nízor s dnešními trendy a tím co dělaly naše maninky sdílím, někdy se trendy prostě porušit musí v zájmu zachování zdravého roumu (ovšem moje fotky,kdy mi byly 3 a půl měsíce a já byla celá upatlaná od čokolády, to je trochu moc :astonished: ). Doufám, že jste se rýmu už zbavili PS: nám se vzteká i u vysavače - jen je to asi rychlejší než hadičkování, ale stejně se mu to vůbec nelíbí.
6. dub 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme chůvičku a monitor dechu v jednom, značka Angelcare.jsem moc spokojená..používám denně.. teda monitor nikdy.. když spí se mnou :slight_smile: ale chůvičku mám v provozu i když jdu na poštu která je přes uličku..většinou když je malá na zahradě v kočárku a spinká.. ..má dosah 150 metrů.. všude krásně vidí teda slyší... ale mám to vymyšlený, když fňukne utíkám zpět jak o život... a to ještě když spinká venku musím stáhnout kocoura Matesa domů, protože ta potvora jí tam chce lézt...minule sešel ze schodků a skočil jí na kočár, jsem málem dostala infarkt... kocour má osm kilo... tak teď hlídám nejen malou ale i Matesa aby jí tam nevlezl...jinak pěkné Velikonoce
6. dub 2012 v 19:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
@kaculinek1
@aidule
@hedushka
AHoj holky,
PAZDH - ROzarka uz sedi? to je sikulka - seda si sama?
KACULINEK - ten Tvuj sikula uz nejspis za chvili bude chodit, vid? zatim leze poctyrech? nebo jak se pohybuje?

Mne vcera vecer navstivil poradny krkabol. v noci to bolelo jak cert, ale nastesti nemam teplotu, tak doufam, ze me to brzy necha byt a hlavne ze nenakazim malou a manzela. kdyz jsem si v noci predstavila, ze by to mela mala, tak jsem byla deprimovana uz predem.
vubec nevim, co bych s ni delala.

Hezke VELIKONOCE!
7. dub 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Moc díky za tipy na chůvičky, už konečně snad něco koupím :slight_smile:. Drbzesilovač mě pobavil :slight_smile:))).
@janka12 to s tím očkováním.. já nestačí valit oči.., hlavně, že ses nedala.. :slight_smile:
krkabol nezávidím, ale můžu ti poradit (čerstvá zkušenost), co zabírá (dle mého orl doktora jsou vše ostatní vyhozený prachy :grinning:) Septofort a pak doporučoval Preventan Q, ale já měla jen ten Septofort a zabralo to. Kojení to neva. Taky jsem měla hrozný strach o Madlíka, aby to nechytla a dobrý... oni jsou hodně chránění protilátkama z kojení :slight_smile:.

@pazdh Moc krásná fotka (jak profilovka, tak přáníčková :slight_smile: )

@kaculinek1 Luky je fakt šikula. A s tím šátkem.. já jak jí právě držím bez něj, tak mi umírají záda.. oblíbila si polohu "klokánek", má pak přehled (ta ten drbzesilovač bude určitě taky potřebovat, jakmile se někde něco šustne, hned to musí zjistit :grinning:.. včera v kostele jsem jí měla v šátku a div si nevyvrátila hlavu, jak musela furt šmírovat, kdo kde co dělá :grinning:), v šátku je to trochu leoší.. ale jak ještě nesedí, tak jí v tom nechci nosit moc dlouho, abych jí "nevertikalizovala" předčasně.., takže je to jen na chvilku.. a ani by v tom dlouho nevydržela, myslím, že ta hodina je tak max, pak bych to asi vzdala i já :slight_smile:)).
Taky přeju požehnané a krásné Velikonoce :slight_smile:
Jsme se těšili, jak půjdeme ven, ale včera i dneska je tu ošklivo.. navíc Madla dneska začala blinkat, během hodiny třikrát :frowning2:.. teď spí, tak snad to nějak zaspí a bude jí zase dobře.
7. dub 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi diky moc za typ. zitra pujde manzel neco malo dokoupit, tak ho poprosim, aby mi Septofotr v lekarne koupil. celkem me ten krk drzi. jeste ze neni nic horsiho.
7. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zas myslím, že specielně pro to nemusíš manžela hnát :slight_smile: (zas mi přijde, že jestli máš doma cokoliv podobnýho na cucání, tak to stačí :slight_smile: ). Zas si nemyslím, že by mezi těma cucadlama byl takový rozdíl :slight_smile:.
7. dub 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi uz mi to manzel koupil. doma jsem mela jen neco, kde pisi, ze se pri kojeni nema uzivat, ale na Septofortu je ostatne taky, ze leda po doporuceni lekare.
8. dub 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek