• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 já jsem se ho na to specielně ptala a říkal, že se to semozřejmě může a kapky do nosu taky (tím, že se snažím léčit vincentkou jsem pobavila jak jeho, tak i doktorku na orl v motole :grinning:.. ale nemaj se co divit, když je na všem napsaný, že to nemůžeš, když kojíš.. kdyby tam napsali proč se to nemůže, tak by si to člověk nějak tak přebral, jestli to riziko je nebo není ochoten podstoupit..).
Tak snad to brzo pomůže a budeš zase fit :slight_smile:.
8. dub 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ja jsem prave tentokrat vsechny dovolene zpusoby nechala plavat - kloktani slane vody, vincentky..... nejak sjem na to nemela odhodlani a ani jsem nikdy nemela pocit, ze by to nejak pomahalo. zadne zazraky se u me nedeji, ale malinko lepsi to je.
8. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jojo leze po čtyřech. jde mu to fakt rychle, když něco chce. No a taky se staví a trochu se snaží při nábytku chodit - tak krok dva. Doktorka je z toho nešťastná, že bude mít křivá záda - prý podrážet nohy. Ale to mi přijde nahlavu, hlavně to nejde uhlídat a navíc by byl pěkně protivný. Jiný názor zase je, že pokud to zvládá sám, tak na to je připraven. Přestávám to řešit, takových dětí bylo, co byli napřed a nic jim není. Záměrně ho ve vývoji brzdit nebudeme.
Jinak přeji krásné velikonoce všem.
8. dub 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Jasně.. pokud to dělá sám od sebe, tak ho nebrzdi :slight_smile:. Podrážet nohy? to je dobrá hláška :grinning:.Něco jinýho by bylo, kdybyste ho chodit nutili (třeba v chodítku).

@janka12 Taky přicházím na to, že alternativní způsoby jsou k ničemu :grinning:. Někdy to prostě chce drsnou chemii :slight_smile:. Zázraky nečekej, bude to určitě chtít nějakou dobu..

Dneska jsme byli u našich na chatě.. Madla celou dobu krásně povídala a převalovala se.. byla ohromně spokojená.. jen teď ne a ne usnout.. :-/ (šel tam na ní Filip, tak snad bude úspěšnější uspávač :grinning:). Akorát jsem sithla upéct mazanec (teda minimazance- oba dva milujeme patky a pak je o ně boj, tak takhle máme patek spoustu :grinning:), jinak na jiné velikonoční zvyky nemám sílu (filip naštěstí taky ne :grinning:).
8. dub 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi jé díky.. dělaly jsme fotky tatínkovi v šatičkách

@janka12 jinak malá už sedá sama.. poslední týden se to naučila

Jinak my byli na den u rodiny a malá brečela celou dobu, tak jsem se těšila, že předvede jak je šikovná a co všechno umí no a vytřela nám zrak :slight_smile: Podívala se na babičku, řvala, pak na dědu, řvala a pak už řvala i z manžela:slight_smile: pořád kontrolovala kde jsem a natahovala ke mně ručičky.. dokonce v tom řevu řekla omylem něco jako mam a mamka hned, že mi říká máma.. no hloupost.. ta tak maximálné křičí a prská..to je její oblíbené.. chudina byla z té změny prostředí tak zničená, že ještě při spáteční cestě která trvá hodinu strašně zvracela.. znali jsme do té doby jen sem tam ublinknutí.... tak tak jsme dopadli... a to jsem si myslela, že malá je statečná.. je to srababka... chudinka moje :slight_smile:
jinak už taky lozí, někdy se plazí..každopádně ted zkouší a kleká na kolínka a vytahuje se na ně v postýlce..ale do stoje to zatím sama nedává ze sedu..ale trénuje
9. dub 2012 v 17:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo píše se zpáteční já vím.. jsem neopravila překlep
9. dub 2012 v 17:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, jak se u vas vyviji prikrmvani? papaji vam deti vic a vic? co do mnozstvi? a kolikrat za den dokrmujete? a davate nove a nove potraviny? ja v tom porad dost litam. delam porad doola to stejne s malymi obmenami. nevim, od kdy se co smi. od pediatricky jsem dostala par brozurek, ale ze bych se tam dovedela prevratne mnoho, rict nemuzu. na internetu jsem nasla, jake potraviny se nemaji davat driv nez v roce, ale ke spouste porad nevim.

@mahafi ja jsem totalni ostuda, ja nic velikonocniho nepekla, ani zadnou vyzdobu jsem nedelala. nejak nejsem na docasne veci - jako vyzdoba na 2 tydny a pak ji zase odstranit a podobne. akorat na Vanoce v obyvaku vyzdobu delam. uz poradne s predstihem pred Vanocema a pak ji nechavam jeste v lednu.

@kaculinek1 Kamaradka chodila s dvojcatky k prima fyzioterapeutce, ktera ji radila, kdyz se deti zacaly stavet driv nez bylo zahodno, "nepodrazet, ale co nejvic motivovat k lezeni misto vstavani". to by ale clovek nedelala nic jineho.
9. dub 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh a jak se do toho sedu dostane? pres jakou polohu?
9. dub 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Taky teď v sobotu zvracela.. jsme se těšili do kostela a nejeli jsme nikam.. byla bílá jak stěna a udělala tři velké gejzíry.. to u ní právě taky neznám.. Ale u ní to byla nenažranost, po obědě chtěla po půl hodině dokojit, pak jsem jí dala spát, ale neusnula a chtěla zase po necelé hodině.. Takže už vím, že i když bude ječet, nemám jí dávat mlíko takhle blbě v rychlém sledu :frowning2:.

@janka12 Já taky nevyzdobuju.. Zvlášť ne Velikonoce.. to prožívám víc tak nějak vnitřně.. vajíčka se mi malovat nechtěj (jsem hrozný antitalent :grinning:) a manžel naštěstí taky na tyhle koledovací zvyklosti netrpí, tak se krásně shodnem a je nám dobře :grinning:. Mazanec peču, protože ho máme hrozně rádi, jinak bych se na to taky vyflákla. A jako důkaz naší zdobící liknavosti je dosud vyndaný betlém v knihovně :grinning: (tak nevím, jestli mám tvrdit, že je tam ještě, nebo už :grinning:).
A jídlo u Madlíka.. já taky točím pár zelenin v různých kombinacích (mrkev, batát, cuketa,brokolice, brambora, kukuřici jsem zkoušela, ale to jí moc nesedlo :frowning2:, takže tu už nedávám). To dávám k obědu, k odpolední sváče pak ovoce, ale to teda jí malinko.. moc jí to nejede.. Množství.. někdy sní zhruba tu nejmenší skleničku, ale spíš tak půlku. toho ovoce sní pár lžiček..

Madlí teda ještě klasicky neleze.. dost se otáčí v nákleku, ale klasickyna kolínkách ještě není (jak to popsat.. vypadá to jako překážkový sed, má trochu přizvedlej zadek, jednu nohu skrčenou a druhou nataženou). V týhle pozici se dostane po hrací dece všude, ale po bytě nešmejdí.. Teď má teda neuvěřitelně kontaktní období, chce pořád chovat a nosit.., už mám ruce vytahaný jak orangutan a o zádech ani nemluvim..
9. dub 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ještě jsem zapomněla.. kamarádka mi ukazovala tabulky na www.kojeni.net přehledné tabulky, kdy se co může.. plus minus to sedí..
9. dub 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mně to jídlo malá teď tři dny sabotovala a dnes se zase rozjedla...začínám mít problém se zeleninou, mrkev, petržel, brambora... to mi dřív krásně jedla..ted ne... dnes jsem dala jablíčko z parního hrnce s banánkem na oběd i svačinu a oblizovala se až za ušima... tak nevím.. asi se to bude dost měnit... hlavně do ní potřebuju začít dostávat maso.. tak zkusím možná nějakou tu skleničku jako vy.. uvidíme co bude.. jinak já dávala do včera jen oběd a večeři krupičku..ted zkouším odpoledne to ovoce... jinak taky dávám pořád to samé...jablíčka, mrkvičky, petržel, bramboru, kuřecí, krůtí, brokolici jsem zkusila a krupici.. jinnak ani moc nevím jak se do sedu dostane, přijde mi, že pokaždé jinak.. ale většinou si normálně sedne ze čtyřech do boku a ručičkou se posune do sedu..moc to nezkoumám :slight_smile:
Jo a včera tady byla kamarádka a měla tu malou co jedla takové ty kukuřičné křupky od 6 měsíců se to prý může, tak jsme malé daly a snědla dvě a strašně se jí to líbilo, že to žužle a ono se to rozpouští v pusince...musím to koupit..
9. dub 2012 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Já sice píšu o skleničce, ale myslím tím množstevně :slight_smile:, skleničku jsem koupila dvakrát a obě byly děs běs (alnatura a babylove mrkev).. Myslím, že jak to vaříš na páře, tak líp to udělat nemůžeš :slight_smile:. Maso jsem ještě nezkoušela..
9. dub 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mně právě jde o to maso..já chci koupit skleničku s masem a zkusit.. protože jinak jí to budu asi dávat pořád do jablíček aby to jedla... parní hrnec je super i pro mně.. fakt jsem moc spokojená..jsem si ho naježila na Vánoce a mňam.. jsem v životě nejedla zeleninu ale v něm je perfektní a malé ujídám jablíčka i mrkvičky... no vlastně i krupičku..tak nevím :grinning:
9. dub 2012 ve 21:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak to ja jsem s prikrmama paradoxne o kousek dal. sice jsem v tom chtela jit hodne pomalu, ale pak jsem mela strach, ze ma juli hlad a rychle jsem zacala s dusenym ovocem a masicko uz davam asi tyden. dam varit malinkaty kousicek masa a kdyz je trochu zmekly, pridam k tomu zeleninu. koupenou smes julca jeste zadnou nedostala. mam jednu sklenicku doma pro jistotu, ale zatim mela jen domaci. varim na 2 dny. jeden den cerstve, druhy den ohrate. co se mnozstvi tyden. ani tu malinkatou lahvicku (co do mnozstvi) do ni nedostanu. dneska jedla opravdu hodne a to bych rekla, ze spapala tak polovinu te mini sklenicky. nekdy varim na paraku - takze v pare, nekdy ve vode. jak me to zrovna napadne.

holky, smi se veprove maso? pediatricka mi rekla - jakekoli maso, ale libove. Ne ryby. nikde ale o veprovem mase v tomto veku detí nepiší. davam totiz julce z masa i panenku.

@pazdh tak to je mala sikovna, ze se naucila sama posadit.
@mahafi diky za link na kojeni. net podivam se na to
10. dub 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Proč ne ryby? všude se dočítám, že možné jsou hned jak je možné maso. A vepřové je doporučeno myslím od 9. měsíce, ale hovězí prý je možné (nevím zda je tam až takový rozdíl, co se stravitelnosti týče). Jinak malý už vepřové měl a pohoda. Já to povařím jako ty, a pak to celé i s tou zeleninou rozmixuju. Ne že by mu vadili kousky, ale proste mu to jen rozmačkané nechutná - ani se nedivim, je to nemastné neslané, ale rozmixované je to dobré - asi se ty chutě spojí:slight_smile: Takže my mixujem. Ale třeba banán si ten náš bezzubka ukousne a křupky taky kouše:slight_smile:
10. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Já jsem teda četla v různých knížkách, že ryby až od roku nejdřív (a někde dokonce až od dvou let).. je to prý silný alergen. Jak jsou dopourčovaný masa nevím, pediatrička mi říkala, že bílé maso (kuře, krůta, králík), o jiném se nezmiňovala (ale je pravda, že to mi říkala, před dvěma měsíci, teď už to může být jinak :slight_smile: ). Mám pocit, že vepřové je tučné (i libové má vysoký podíl tuků). Vy mě nahlodávíte. že bych taky zkusila dát maso? :slight_smile:
Dneska jsem se koukala, když Madlík na hodinku usnula na nějaký věci do práce/školy a je to horor.. já jsem úplně mimo.., vůbec mi to nešlo.. :frowning2: (už jsem tu kdysi psala, že šéf po mě chtěl, abych připravila krátkou přednášku z výsledků pokusů.., termín se přiblížil, já moc nepokročila.. jedno vím jistě.. nebudu schopná to jet odpřednášet.. ještě že se můžu vymluvit na pozdní hodinu a usínání Madlíka :grinning:)
10. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ,
@kaculinek1 ,
@mahafi
Zdravím, já dávám maso už téměř 2 měsíce. Samotnou zeleninku měla Naty jen po zahájení příkrmů. Doktor mi říkal, že je to důležité kvůli železu, takže minimálně ob den má maso+zelenina. Vařím v kojenecké vodě, pak mixujeme a baštíme jako o život. Většinou sní i přes 150 g (tak odhadem). Na sváču (dopo nebo odpo) má ovocnou přesnídávku. S těma rybama bych byla fakt opatrná. Pro nás a větší děti mají určo velmi velkou výživovou hodnotu, ale pro mimísky jsou opravdu velmi silným alergenem, takže nám bylo doporučeno minimálně do roku nedávat!!! Sice opožděně, ale přece-přidávám velikonoční fotku svých holčiček :slight_smile: :wink: .
10. dub 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule teda to je sluníčko
zeleninu taky dáváme asi měsíc, ob den ne, ale tak v týdnu dvakrát..
jo a holky mahafi a janka12 vy jste snad ten krkobol na mne přeposlaly, čarodejnice!!§ :grinning:
11. dub 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
na neurologii úspěch i neúspěch, jak se to veme, sice máme velmi zvědavé a chytré dítko, ale prostě je pozadu, neleze..,za dva měsíce kontrola, snad se do té doby alespoň trochu rozleze.., jinak mne zase doktorka dá zabrat
11. dub 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka no snad to přijde, naše malá taky neleze, chce pořád jen stát na nožičkách, ale žádné známky toho, že by měla v plánu lozit jsem nezaznamenala...příští týden prohlídka, ve třech měsících nám řekli, že máme hraniční psychosomatický vývoj, a v půl roce už to bylo ok, jenže jsme pořád tam, kde jsme byli v těch 6 měsících, tak uvidíme no...
11. dub 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

pridavate detem do zeleninky par kapek oleje? a jakeho?
a davate nektera misto masa obcas vajecny zloutek? ja to nekdy vyzkousim.

holky, kde se kupuji ty detske krupky - ty zizaly, jak o tom pisete?

@maki73 jak se mala na nozicky dostane? aby stala? to se sama postavi?

@hedushka mne se krkabol meni v kasel atd, ale porad to neni dobre. tak at se Ti to brzy zlepsi. jake lezeni si na neurologii predstavuji? po vsech ctyrech? na kolinkach? nechteji toho po detickach trochu moc?

@aidule kraaasne holcicky, 150 g je pekne mnozstvi, nekdy to nase pidi mnozstvi zkusim prevazit, at mam predstavu, kolik toho sni julca.

@mahafi Kde jsi vlastne ucila? ja bych se k pracovnim vecem ted vubec nechtela vracet. mela bych z toho urcite depku, jak se mi vsechno vykourilo z hlavy. mozna ze to veprove je fakt kvuli tucnosti ze zacatku vynechano.

@kaculinek1 kamkoli jsem koukla, vsude pisi - ryby nejdriv v 1 roce.
11. dub 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Neboj, chce jen svůj čas. Naty se sama pořádně ještě neotáčí, jen velmi, velmi ojediněle. Sedat by si chtěla, ale sama taky ne a o lezení nemůže být ani řeč :astonished: :confounded: :angry: :frowning2: . Doktork říká, že prostě nebude mezi prvními a že potřebuje svůj čas, jinak je prý v pořádku :wink: :slight_smile: ! Tak uvidíš, že se určo dočkáme i my :wink: .
11. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, přidávám buď kousíček másla nebo pár kapek olivového oleje. Dnes jsem jí zkusila uděla kuskus s kuřecím masíčkem a zeleninkou, tak uvidím, jak pochodím. Pak dám vědět :grinning: :slight_smile: .
11. dub 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule vidis, kus kus. to je dobry napad.
@kaculinek1 treba tady 1 tabulka. ryby az v roce http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls
11. dub 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, já dávám cca. půl lžičky olivového oleje do každé porce (u nás je to na těch 200g, co Kubík zdlábne k obědu. Fakt nevím, kolik by toho snědl, kdybych ho nechala...).
@aidule @hedushka My taky pořád nelezeme, ale máme pokrok v tom směru že už se umí vytáhnout do té pozice k lezení - na kolínka a ručičky. A pak přemýšlí co s tím až mu ujedou buď ruce nebo nohy a plácne sebou :grinning:. Dneska trénoval v obýváku u stolku a máme na obou stranách čela bouli :slight_smile: :slight_smile:. O sezení nemůže být ani řeč...

V sobotu by jsme měli jít na vítání občánků, tak se těšíme :grinning:. No nevím co tomu poví Matýsek, je stydlín a předpokládám že jakmile dojdeme na úřad tak bude hned chtít domů...O Kubíka strach nemám, čím víc lidí tím je spokojenější. Jenom nesnáší strejdu Lukáše, na toho se jen podívá a spustí hysterický záchvat. S nikým jiným tohle nemá. Tak budeme muset strejdu uklidit někam dozadu do rohu (jejich Adélka tam bude recitovat básničku, tak proto tam bude :grinning:).
11. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky stále nelezeme....
Bohužel ani nechce papat a to mě vadí víc :frowning2: Než popapáme 100g oběda tak je půl hodiny pryč, maminčiny nervy v kýblu :grinning: :grinning: a asi víc jídla všude kolem než v nás. A to ještě u toho kukáme na teletabies - bez toho by to nešlo vůbec. Už nevím co jí vařit, dnes už měla normal rajskou s těstovinama...
11. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak kuskus měl famózní úspěch (i když to se u nás dá říct o čemkoliv, co je k jídlu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ). Udělala jsem jí to na 3 obědy a kdybych jí to nerozporcovala, tak to sní naráz :frowning2: . Aspoň mám další variantu jídla :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem ráda, že s jídlem problémy nemáme. Když si vzpomenu, jaké divadlo se muselo hrát synovečkovi,aby alespoň něco snědl-no hrůza!!!! To raději ať teď baští a až bude chodit, tak ji proženu, ať se to papkání na ní neusadí napořád :grinning: :grinning: :wink:
11. dub 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to se mas, ze papani jde samo
11. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda tady člověk den není a takových příspěvků :d.. až se Madlík odklíšťuje (jako že se mě pustí, klíšťata snad ještě nemá :D), tak pořádně dočtu a doodpovím :slight_smile:.
11. dub 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Nic si z toho nedělej, prostě má své tempo.. a nejde o to, kdo dřív, ale jak pořádně :slight_smile: a to vzhledem k hlídání na fyzioterapii máte určitě podchycený :slight_smile:. Navíc, neurolog najde na každým něco :wink:.

@janka12 Já jsem byla na půl úvazku (k postgraduálnímu studiu se u nás víc nesmí) odborný asistent ve fyziologickém ústavu 1.lf (ale nejsem doktor, mám biologii). Učila jsem mediky praktika z fyzioly.
Ty žížaly se dají koupit buď ve zdravý výživě, nebo určitě v dm.. ale některý bývají i solený, tak jen ty natur.. já jsem je jedla v těhotenství, když jsem měla hlad, ale na nic chuť :slight_smile:)), Madle jsem je zatím nedávala.

Kuskus, není to pšeničná těstovina? Zatím jsem s lepkem nepokročila, takže kuskus pro nás zatím není aktuální :frowning2:. Přemýšlím, jestli nepřijdat rýži, to je bezlepkové.. Ale už musím zkusit to maso :slight_smile:.

Dneska jsme byly u kamarádky v Břevnově, taky má Madlenku (o něco starší), taky měla podobnou porodní váhu a je drobounká pořád :slight_smile:, naše Madlí mi oproti ní přišla jako normálně velký mimi :grinning:.

Zítra musím splašit punčocháčky na křtiny, myslela jsem, že půjde v legínkách, ale ona do nich ještě "nedotloustla", takže to vypadá furt jako tepláky, což je pod šatičky blbý :frowning2:. Nemáte někdo tip kam pro to?

Jo a už máme chůvičku, nějaký obyč philips, z aukra za pětikilo :slight_smile:. Tak budeme testovat :slight_smile:

Na vítání občánků jsme nebyli.. Filip prohlásil, že na kavou šaškárnu kašle.., ještě, že se křtinama souhlasí :grinning:

A snad už poslední věc.. madla se teď začqala budit po dvou hodinách na krmení i v noci.. :frowning2:, asi je čas na nějakou kaši večer, což?
11. dub 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek