• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@aidule jo? tak to taky zkusím, sama to mám ráda, ale já si to dám ochucené :slight_smile:
@janka12 olej nebo máslo přidávám
11. dub 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ja zkusila julce 2x vecer do jeji kase pridat malinko obilne, abych zkusila reakci na lepek. no nevim, ale v obou pripadech velmi kratce po jidle hodila savlicku. takovou, kterou obcas hodi, takze z toho nejsem uplne moudra. budu muset zkouset dal. ani nevim, jake reakce po lepku vyhlizet.

ja julce koupila puncosky ve sleve v Tescu kolem Vanoc. tehdy byly 2 ks za 80KC a byly tam i 1 bile. kdybys bydlela blizko, klidne pujcim. jinak maji puncosky vsude, kde maji detske obleceni - napr. CA. dokonce jsem je jednou videla i v DM.

u nas nebylo vitani obcanku fakt nic uzasneho.navic nas zvali strasne brzy - tesne po ukocenem tretim mesici. julca to chudera totalne prorvala, korzovala jsem s ni celou dobu po chodbe. nic jsme z toho nemeli.
11. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi jo a to caste budeni mame ted uz asi mesic a je to siiilene. myslela jsem nejdriv, ze sebudi hlady, ale uz si to nemyslim. budi se nekdy i po hodine. a vubec spi neklidne. no, rouhala jsem se, kdyz se mi zdalo predtim vstavani 3x v noci na krmeni moc. ted je to fakt narocne. v nasem pripade bohuzel vecerni kase nepomohla, ale jinak to vsechny maminky chvali. tak at to u vas pomuze.

@hedushka musim take ten olej zavest, zatim jsem ho nedavala, ale vim ze kvuli vitaminum je to potreba.
11. dub 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jo taky dávám olej (když si vzpomenu :slight_smile: ). ale myslím, že na vitaminy rozpustné v tucích stačí i kojení.
Do kaše se mi zatím moc nechtělo.. ale asi bude načase.. ach jo.. nějak se mi s tím kojením špatně loučí :slight_smile: (teda s jeho omezováním).
Je pravda, že vstávat co dvě hodiny je náročný :frowning2:, navíc když jsem navrhla, že bych nám jí dala do postele, tak se to setkalo s hrozným virválem, že jsem se zbláznila.. :grinning:.
Do Teska plánujeme zítra zajet, když to nepomůže, tak probrouzdám metropoli.. přinejhorším půjde v těch legínkách.. ono se to taky nezblázní :slight_smile:.
Madla opět odmítá spát.. měla v postýlce takovýho humoru (a já učtenou pusu), že jsem si jí dala dolů :grinning:. Ale zase jí zkusím frknout do postýlky (místo spaní se tam přetáčela, trénovala stavění na kolínka a podobný vylomeniny :grinning:.
A chůvička fakt dobrá (jen teda Filip na mě půl hodiny ječel ať něco řeknu :grinning:.. takže naše konverzace: On (dole): řekni něco! já (nahoře, přebalující madlíka): a co? a tak pořád dokola.. :grinning:). No jud jí zkusit uložit.. pokus číslo dvě.
11. dub 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Kuskus je pšeničná těstovina a do jídla ji malé začínám občas přidávat na doporučení pediatra. Říkal, že máme skusit přidávat lepek, aby se zjistila zavčasu případná nesnášenlivost. Tak z toho důvodu si zpestřujeme jídelníček a rozšiřujeme chutě :wink: :slight_smile: .
11. dub 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Jo to jo, jen pro nás to zatím nebude, jelikož já jí s lepkem ještě neseznámila :sweat_smile: , tak nechci hned dávat ten nejagresivnější (pšeničný). Jinak já kuskus taky ráda :slight_smile:. Zatím zkusím povařené ovesné vločky na zkoumání reakce :slight_smile:.

Tak už usnula.. :grinning:
11. dub 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jste se fakt rozjely.. tak abych to dohnala.. u nás vítání občánků nebývá :frowning2: jsem chtěla jít a nikdo mě nezval, až později jsem zjistila, že se to u nás nevede. Já zase nevím jak to udělat aby malá spala v postýlce.. nikdy se to ještě nepovedlo, usíná a spí se mnou na letišti, ale ted jak leze, tak se bojím aby mi nespadla, postel je vysoká.. mám tam obložené polštáře, ale to přeleze kdyby chtěla..a pak to usínání je vždy takové, že usne a ještě se třikrát vzbudí, pobrekne a já za ní letím vrazit jí prso :grinning: včera jsme nespaly skoro vůbec..bolelo ji bříško tak plakala.. ale tatínek nám prohlásil, že dokud se malá v noci budí, tak se do ložnice stejně nemůže vrátit, musí být vyspaný, jezdí celý den aby neměl havárku, tak mně to zase až tak neva, že spím s miminem :slight_smile: já na kapku oleje zapomínám pravidelně.. občas i na kapičky..ale snažím se.. A poslední, malá dnes sama stoupla..teda bylo to takové roztřesené, ale asi třikrát se přitáhla v postýlce..

@mahafi taky mám biolu vystudovanou:slight_smile: a aidule taky co?
11. dub 2012 ve 22:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi To jo....taky dnes nějak hůř usínala, ale už má veršík za sebou, tak doufám, že bude spinkat až do rána :grinning: ! Jdu ráno s studentkama na praxi, tak ať na ně vidím a neusínám jim tam :wink: :slight_smile: . Dobrou noc!
11. dub 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ano, když je u někoho na klíně, nebo umí slézt z gauče směrem na nožky a zůstane u něj stát...myslí si, že už je velká frajerka, ale kdyby ji nikdo nejistil, tak by si pěkně natloukla :D
12. dub 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 tak to je dobra, ze se na nozkach udrzi.

@pazdh ja mit mimco v posteli, tak bych hruzou nespocinula. to nase dite je ted takovy rarasek, ze by byla behem par sekund na zemi. pobyt v nasi posteli bere jako prilezitost poradne si zaradit. spinka vyhradne ve svoji postylce. spani s nama nastesti nikdy nevyzadovala (snad to nezakriknu), coz jsem fakt rada, protoze mam klid, kdyz je za tou ohradkou. ale vim, ze nektere deti zas ve svoji postylce odmitaji byt a spi jen s rodici.

@aidule jak se vubec reakce na lepek projevuje? co ma clovek ocekavat?

@mahafi to mas nepsis PřF UK, ne?
kdybych julcu na veskere spani nedavala do pevneho zavinuti, tak mi vubec nespi. tocila by se v postylce a delaal tam veskere mozne vylomeniny, ale na spani by nedoslo. jen by unavou kricela.
12. dub 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh no naše maličká taky naštěstí spinká sama v postýlce, ale ze začátku chtěla usínat se mnou, jen tak měsíc, dva a usínala rychle, takže za 10 minut byla tuhá a spát se mnou nechtěla, jen usnout a teď už chce spinkat výhradně v postýlce a to ještě navíc jen v té domácí, u rodičů nikdy nechce zabrat, i když tam má vlastní postýlku od narození, vždycky se v noci budí a je nespokojená.

@janka12 no ona se sice udrží, ale musí se o něco opírat, ale pořád nám nechce lézt, teď se začala konečně houpat na čtyřech a vypadá to, že už se to snad blíží
12. dub 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jojo, mám PřF, jen jsem se teď dostala do nižších alberovských sfér (biologie je nahoře, téměř u apolináře), a náš skvostný ústav dole. Neříkej, že máš taky PřF a třeba se i známe? :grinning:
S tím spaním v posteli.. taky spí sama, u nás to teda neprošlo přes Filipa.. a je teda pravda, že já jsem jí nechtěla zvykat (ale ono je to tak sladký, když spí vedle mě :sweat_smile: :dizzy_face: ).. ale teď jak jsem byla nemocná a potřebovala jsem si taky přes den na chvíli lehnout, tak jsem si jí na odpolední spaní dala k sobě a bylo to fajn.. a dávám si jí k sobě po posledním ranním kojení (někdy v půl pátý, v pět, protože mám strach, že už má tak lehký spaní, že bych jí přenášením proboduila (nebo si to spíš namlouvám :grinning: ).
12. dub 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Projevovalo by se to bolestmi bříška, křeče v bříšku, časté průjmovité stolice s příměsí hlenu, takové objemnější, bříško bývá nafouklé, dítko neprospívá,.....no opravdu nic příjemného :frowning2: :cry: .
12. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak takhle vypada nesnasenlivost lepku? takze kdyz mi hodi savlicku, tak to do souvislosti s obilnou kasi davat nemusim?

@maki73 takze se snazi stavit na nozky a pritom neleze? a neposazovali jste ji nekdy? cetla jsem na rehabilitaci, ze to presne delaji deti, ktere jsou pasivne nekym posazovany driv, nez se k sedu dopracuji prave pres lezeni samostatne. neni to nahodou vas pripad? asi neni, co?

@mahafi muj manzel tam pracuje na geografii. ja tam nestudovala :slight_smile:. jeste me napadlo, jestli bys nemela sikovnejsi koupit puncosky pres internet. v obchode jsou obvykle 1 ks za 100Kc. ne www nevim, ale treba by se neco naslo na mimibazaru.
13. dub 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 a tu kaši jsi jí dávala po lžičkách nebo ve flašce?
a k té neuroložce ještě byli jsme tam v 7měsících, a řekla nám, že by měl začít se "stavět na čtyři" , což on nedělá absolutně vůbec, nesedí, jen se přitahuje třeba v sedačce atd, do vzpřímena, ale to tak neřešila, spíš to lezení, když jsem jí řekla, že manžel taky nelezl, tak to byla voda na její mlýn, pak jí přišlo, že má velkou hlavu, jenže když si to dala do grafu, tak zjistila že jsme klasický průměr.., no prostě pokaždé divadlo, samozřejmě i když člověk nechce a brání se tomu, tak stále srovnává s okolím a hlodá ho to.. ale potom co jsem viděla a zažila na rehabilitaci a neurologii... každé dítě má svoje tempo toť můj názor
mahafi na mimibazaru se dají sehnat pěkné věci
13. dub 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka vsechno lzickou. juli lahvicky nechce. jen kdyz ma naladu a to je vyjimecne. vsechno dostava lzickou.
nemuzes jit nahodou na neurologii jinam? prijde mi, ze to tam kapku dramatizuji. meli by spis uklidnit a povzbudit nez naopak. to pritahovani julca taky delala a dela. kdyz se ma za co chytit, tak se pritahuje za ruce, jinak to umi i bez opory - tomu rikam, ze dela sklapovacky. podle me na vas kapku spechaji. nektere dite je zkratka pomalejsi. to nemusi znamenat, ze je neco spatne. a chodis i na rehabilitace? jak to videj tam?
13. dub 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 chodíme pořád cvičit, ale spíš už je to takové "papírové", fyzioterapeutka mi řekne, že je prostě pomalejší, váhavější.., teď cvičíme jeden cvik už pouze a třikrát denně, dokonce jsme podle instrukcí i čtrnáct dní necvičili, nemělo to posun zpět a v té době se začal trochu přitahovat, takže to jde i bez cvičení.., no jsem z toho prostě teď dost rozpačitá..
tak tu kaši vynech, dej jí třeba rýžovou, já preferuji bez ochucení, občas mu tam dám rozmačkaný banán nebo jablko, s jídlem to máme teď taky blbý, začal nějak stávkovat, sice jsme se nedostali na plnou dávku, ale jedl, teď dva tři dny bojkot, nevím o co jde, jestli zuby, které nám dost rostou, nebo to má jinou spojitost, doufám, že to ale brzo odezní, teď jak mi není dobře, nemám na ty jeho výbuchy vzteku a pláče u jídla vůbec pomyšlení
13. dub 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 To určitě nemusíš, to bude jiný důvod :wink: :slight_smile: . U lepku ti strava nejdřív musí dojít do střev a musí se tam zpracovávat, aby se poznalo, že to střeva nezvládají, víš? :slight_smile: Tak ať jste v poho a zvracení brzy ustane, hezký víkend!
13. dub 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule mockrat dekuji za vysvetleni. tak to jsem rada, ze savlicka chvili po kasi me vzrusovat nemusi. kazdopadne sledovat budu vse i nadale :slight_smile:

@hedushka ja davam kasi pez prichute, ale dle pokynu nasi pediatricky jsem do kasicky bezlepkove bez prichute pridala vyjimecne trosinku obilne, aby se vyzkousela reakce na lepek dokud kojim. tak mi to pediatricka rekla, ze to mam udelat jednorazove.
kdyz pises, ze jste se nedostali na plnou davku, tak kolik je plna davka? 150 ml vody? ja teda vubec "plne davky" neresim. to by me kleplo. sice mi prijde, ze ted julca papa docela dost, ale do plnych davek to ma urcite hooooodne daleho. treba kasi na noc ji delam - ted se podrz - z 30 az 40 ml vody. kdyz to sni, tak mam radost, jak pekne papa :slight_smile:.
prijde mi, ze maminky obcas pisi, ze se najednou z dobrych jedliku stanou deticky, ktera jidlo bojkotuji. treba to tak u vas zrovna ted je, ze nejakou chvilku nebude uplne spolupracovat a zase se to brzy zlepsi. cloveka to ale nervuje, co?

ja dosla ke stejnemu zjisteni jako ty - kdyz jsem s julcou necvicila (co nam fyzioterapeutka urcila), nebyl to zadny rozdil od toho, kdy jsem s ni cvicila.
14. dub 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak máme za sebou křtiny :slight_smile:, bylo to nádherný, včera jsem propadla skepsi, že přijede jen rodina, tudíž, že jediní tři věřící budeme farář, já a kmotra :grinning:. Nakonec tam přišli i nějací kamarádi, dokonce i jedna holčina, která nám zazpívala žalm :slight_smile:. Bylo to fakt krásný, pan farář všechno vysvětloval, takže byli v obraze všichni. Madlenka ani moc neplakala, jen tam třikrát hodila na zem dudlík :grinning:. A potom v kočárku usnula pevně třímající křestní roušku :grinning:. I rodinná oslava se vyvedla, měla jsem z toho hrůzu, ale vše proběhlo v klidu :slight_smile:.
Punčocháčky jsem nakonec koupila v nextu, jediný 3pack, co tam měli (jsou nějak bídně zásobení.. to nechápu, celý mimibazar nexťáckých věcí, který jsou krásný a v tom obchodě se mi pak nic nelíbí, záhada :frowning2: ). takže nakonec byla trochu jak maršmeloun: růžový kabátek, bílý šatičky a růžový punčocháčky (v tom packu nebyly bílé, ale smetanové, které se k bílým šatičkám nehodily :frowning2: ).
Včera u nás byla ta kamarádka, co má Vojtíka, co se narodil ve 25. týdnu (korigovaně jsou s madlou stejně staří) a teda, co toho sní vojta.. to bych do madly cpala týden :grinning: (k sváče celý banán-já do ní narvu stěží třetinu, spíš čtvrtinu- a zají to půlkou rohlíka :grinning:).. kamarádka z našeho vysvačeného množstív měla akorát srandu :grinning:. Ale množství neřeším (píšu to spíš jako perličku :slight_smile: ).
14. dub 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no, naše malá doopravdy ani nesedí, ale to je vzhledem k tomu s lezením celkem pochopitelné...ale tento týden se začala stavět na čtyři a jednou to i vypadalo, že půjde do sedu, tak snad to bude brzo, je to trošku problém s krmením, dokrmujeme od 4.měsíce a nemůžeme ji dát do normální krmicí židličky, když neumí sedět, takže je v takovém tom lehátku v polosedě-polo leže ale už se jí to moc nelíbí a snaží se zvedat, jenže sedět neumí
14. dub 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 My taky zdaleka ještě nesedíme, Kubík se umí "postavit" zatím jen na všechny čtyři. Ale krmíme normálně v židličce, máme polohovací, tak je v té poloze nejvíc vleže. Ale těch 10 minut co mu trvá zdlábnout celou porci to snad nevadí... :grinning:
@mahafi Tak to je fajn že jste si křtiny užili. U nás se vítání občánků odkládá, prý až někdy koncem dubna - začátkem května, až bude mít starosta čas :rolling_eyes:. Takže předpokládám že nám to vyjde na oslavu Matýskových třech roků a nebo na dědovi devadesátiny, máme to právě na přelomu dubna a května :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi To je super, ze se krtiny vydarily. mate na so vzpominat :slight_smile:

@maki73
@ivca_doubek
holky, ja myslim, ze na sezeni je jeste spousta casu, ne? vzhledem k tomu, ze by sezeni melo prijit az kdyz ma dite posilena zadicka lezenim, melo by ditko nejakou dobu jen lezt a lezt a pak teprve zkouset vzprimovani v sedu nebo snad dokonce do stoje. na jidlo julcu take davam do lehatka a necham ji tam jeste hodne mesicu. dokud nebude sama pekne sedet, zadna zidlicka nepripada v uvahu. u lehatka musim sedet na zemi, coz neni exptra prakticke, ale jinak julca je tam celkem rozumne v pololeze.
16. dub 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, davate detem syrove ovoce? nebo jen dusene - tedy kompot. nevim, jestli uz muzu julce jen nastrouhat jablicko. nebo jestli je na to jeste brzo.
16. dub 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Taky jsem se chtěla zeptat na to samé.., já zatím dělám "rozvar", jablíčko, hrušku nebo banán.. o banánu jsem četla, že je syrový hodně těžko stravitelný, paradoxně :slight_smile:.
Se sezením na to jdu taky stejně jako Janka, krmím v sutosedačce (koupili jsme starou jen proto, protože s patlacími návyky naší princezny bychom tu novou nemohli s klidným svědomím v autě vozit :grinning: ). Taky neposazuju a posazovat nehodlám.. až se madam posadí sama.. :slight_smile:.
Zítra jdeme do poradny (trochu předčasně na osmiměsíční prohlídku), tak se na to ovoce zeptám.
Madlík teď přes den skoro nespí, takže jsem večer úplně odrovnaná.. a to musím trochu popacifikovat byt a hlavně už pořádně hnout s tou přednáškou :frowning2:(( (vůbec mi to nejde.. asi se do práce nikdy nevrátím :grinning:, jestli to bude takhle pokračovat dál, tak po 3 letech nebudu ani vědět, jak se jmenuju, natož něco z profesního života :rolling_eyes: ).
@pazdh to je dobrý s tou biolou :slight_smile: a taky jsi psala, že učíš.. kde? to jsou náhodičky :slight_smile:))). A ještě jsem se chtěla zeptat.. Rozárka se jmenuje Rozálie? Je to hrozně krásný jméno :slight_smile: (k našemu příjmení se teda nehodí, zní to dohromady tvrdě, ale hrozně se mi líbí :slight_smile: ).
16. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Jojo Rozálie..k našemu příjmení se taky nehodí, samé RL LR ale nám se líbí.. taky se někteří na to netvářili, ale mně to neva... nejvíc hloupých řečí, jako že co když bude ráčkovat měli stejně lidi, co nemám moc v oblibě, takže jsem se na to vykašlala a dali jsme to... taky si říkám co je to za hloupost, že by ráčkovala.. ta pravděpodobnost je tak malá a pak skoro celá moje rodina má ve jméně i příjmení R a všichni mluvíme normálně :slight_smile: Jinak jak byl manžel na matrice, tak mu prý dali knihu, kde bylo strašně moc tvarů Rozálie, Rozárie, Rossalia... a hlavně tam ale nebylo vůbec u té naší Rozálie psané, že se jí může říkat Rozárka, to bylo u Rozárie... až pak se lidi začali ptát jak se vlastně jmenuje a někteří jí říkají Rozálko..to mi zní divně...ale nenapadlo mně to dřív že Rozárka by měla být Rozárie.. ale to by bylo stejně moc R už tři..dvě stačí :slight_smile: .. jinak ještě se nám líbí Amélie.. ta je druhá na řadě... kluk bude po taťkovi, tam už jsem se smířila :wink:

Učím na zdravce-na střední..
Jinak já dávám čerstvý jen banán... jinak je vše z parního hrnce..ted jsem zkusila normální Hamé přesnídávky a ta se oblizovala až za ušima.. zítra mi dojde nákup z netu..dovezou plínky a papání co jsem jí vzala na zkoušku, hlavně ty dlouhé křupky kukuřičné..
16. dub 2012 ve 22:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi
@pazdh
o te rozarce jsem presne premyslela. jestli je ROzarie nebo Rozalie. Ja jmeno Rozalie donedavna neznala (jen Rozarie). az moje kamaradka tak (rozalie) pojmenovala holcicku. rikaji ji Rozarko. takze presne jako vy. ja jsem chtela Rozarii, ale manzel to neschvalil.

Kukuricne krupky - zizaly manzel koupil o vikendu. 1 jsem julce na zkousku dala a byla tak zrizena, ze jsem musela ji prevliknout komplet. obleceni dat do pracky a kdybych ji byla dala do vanicky, udelala bych nejlip :slight_smile:
17. dub 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli šílenou noc malou bolelo strašně bříško, tak jsem ji masírovala jak o život.. a po jídle zase zvracela, tak nevím co to bylo.. teď už zase vše ok.. no došly mi ty příkrmy ve skleničce.. jsem zkoušela telecí s bramborem..no nevím.. ani mně to nechutná... a malá si dala lžičku a pak už pusu neotevřela.. tak jsem jí dala zase ovocnou přesnídávku... tak nevím co s ní budu dělat.. jinak od té doby co papáme, tak je malá jak čuně pořád.. a od té doby co lozí ještě větší... musím zítra umýt zem :slight_smile:
17. dub 2012 ve 22:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 my už zkoušeli jablíčko i banán na syrovo a nebyl žádný problém, naopak maličká je naprosto šťastná, když jí dáme banán kousat, normálně sní klidně i půlku v celku, celkem jsem se divila, ale když ji to baví a nedělá jí to problémy, tak proč ne, paradoxně raději jí celý, než rozmačkaný, vždycky se na mě kouká jako na vraha, když ho dám do mističky a vezmu na něj vidličku :D
18. dub 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh to boleni briska je za trest.
ja doma luxuju zpravidla ob den a vytiram kazdy den. jak se julca plazi, neda mi to.

@maki73 ja dala take prvne nastrouhane syrove ovoce. kvuli pretrvavajicim problemum s kakanim sjem dala hrusticku. kdyz jsme byli my miminka, zacinalo se stavou z ovoce a pak syrovym ovocem strouhanym, tak snad to ted detem v osmi mesicich neublizi.

@mahafi jak jste dopadli u pediatricky?
18. dub 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek