• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@pazdh doufám, že bříško už je lepší, asi poznala, že to není jako od maminky z parního hrnce a tělo zareagovalo (madla na obě dvě mrkve ze skleničky reagovala průjmem :frowning2:, takže už to ani netestuju a vařím (a mrazím) ).

@janka12 U pediatričky byla sranda :-/. Popořádku: na syrové ovoce jsem se ptala a říkala, že by neml být problém s banánem a zralým jablíčkem.. (ale četla jsem asi ve dvou knížkách, že banán je syrový těžko stravitelný, tak i ten jsem dusila, ale asi to už moc přeháním :slight_smile: ). Umí vše co má umět (že zatím neva že neleze, že je teď důležitý, jestli se staví na kolínka a odlepí břicho od země, to že teď stačí). A pak už to byl nářez :-/.. od poslední návštěvy přibrala jen 300 gramů (takže má necelých 6,5), vyrostla o 3 cm (na 69).. nelíbil se jí ten přírůstek.., když jsem říkala, že ovoce jí moc nejede, že toho sní malinko, tak mi radila do toho dát sušenky ( :fearful: :confused: !! nestačím zírat, to znamenají ti smajlíci :grinning: ), pak že nutně musím dávat kaši (to ok, to jsem stejně chtěla dávat) a že nebude vadit, když bude přislazovaná (opět nestačím zírat :grinning:), že potřebuje nahnat kalorie (ano, chápu, že teda vááží málo, ale ona hladová není, je spokojená a klidně přidám kalorie, ale něčím plnohodnotným, ne prázdným cukrem, ze kterého si tělo nic prospěšného nevezme). Tak jsem udělala napřed nálet na lékárnu a ve spěchu jsem vzala jednu mléčnou kaši (a doma zjistila, že je doslazovaná (!!!), tak jsme udělali druhý kolo nákupu a koupila jsem asi 3 nedoslazovaný, že to vyzkouším a jedno UM, že jí zkusím vytvořit rýžovou kaši s ovesnýma vločkama doma.., to jsem včera a dneska udělala a dobrý.. ale jí to teda faaaaakt nechutná (a pokud znáte z šakalých let mlejnek, tak by mohla hrát toho kluka.. dělá ho fakt obstojně :grinning:), dala jsem jí do toho kus rozvařených jablíček, tak ak jsem do ní ostala asi 5 lžiček (za neustálého řevu :grinning: (je asi po mně.., když mi táta udělal krupičku, nazdobil to a já mu tím ohodila zeď :grinning: a doteď tyhle sladký kaše nemám ráda.
Jo a včera usnula až někdy v půl desátý.., doufám, že to dnes nebude opakovat :slight_smile:))).
Už jsem dovytvořila tu přednášku, jen mi manžel říkal, že by ale rád odjel na prodloužený víkend pryč, tak to budu muset nějak sdělit školiteli (a šéfovi v jedné osobě)..
To jsem zas napsala elaborát.. omlouvám se.. :grinning: (já jak si přes den nepokecám.. :grinning:) (brrrrrr, vrrrrr, pžijuuuuu, hafhaf píípííí nepočítám :grinning:).
18. dub 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Jen banan a jablicko? to je tedy hodne omezene. co hruska? hroznove vino....? ze zeleniny by mela byt mozna syrova mrkvicka nastrouhana.....
kdy jste tam byly s malou naposledy? za jak dlouho pribrala tech 300g? julca pribira v poslednich 3 mesicich jen 250 g za mesic. takze take malinko.
susenky bych take nemela chut davat. leda ty kukuricne zizaly. v nich ale zadna energie take neni. to je tak pro pobaveni ditete a zaspineni obleceni.
s temi kasemi Te obdivuji. nebo spis se stydim sama, ale ja vubec nezkoumala, ktera je doslazovana a ktera neni. s konzumaci prazdnych kalorii s Tebou naprosto souhlasim, ale zkratka jsem to nezkoumala. uprimne receno to asi ani zkoumat nebudu, stejne julce neco davat musim a vzhledem k tomu, jak malo pribira, kdybych ji jeste ubrala prazdne kalorie, ktere nejspis v kasi dostava, mohla by pribrat jeste min a to uz by me kleplo.

jak se mala sblizuje s hrneckem? napije se obcas? nebo ho ma porad jen za hracku?
Julca mi pri papani obcas "mlejnek" taky predvadi :slight_smile:. vubec mam pri jidle neuveritelnou spotrebu bryndaku :slight_smile:. myslela jsem si, ze jich mam prilis, ale rozhodne nemam.
18. dub 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Konečně usnula (takže se opět opakoval včerejšek.. už to nějak nezvládám). Minulou návštěvu jsme měli před dvěma měsíci.. uznávám, že ten přírůstek není nic moc, ale on se teď má zpomalit a navíc, jak se hýbe.. A hlady mi opravu nebrečí, je spokojená, takže mi to jako až takový problém nepřijde..
Tu kaši jsem asi trochu přehnala (myslím to zkoumání, stejně sní tak mikroskopický množství, že asi netřeba nic řešit :slight_smile: ), já mám ale obecně nedůvevěru k instantním věcem.. A u těch kaší mi kromě cukru vadí i ty příchutě.. když jí budu chtít udělat jablečnou, tak jí tam přece kydnu trochu jablíček, apod. Ale fakt to moc řeším (myslím, že u druhýho už budu jen a jen ráda, že něco můžu zalít horkou vodou a bude vystaráno :grinning:.
A hrneček.. napřed jsem zkoušela tu mam lahev s nějakým sosákem, na který by člověk musel mít minimálně profesuru, aby se z toho napil.. pak jsem jí dala nějakou lahev s dudlíkem, ale ta tekla všude kolem, tak jsem koupila dudlík do té mam a je to o moc lepší.. dokonce si i dvakrát sosne :grinning:, ale většinou se tím akorát zalejvá (asi si myslí, že pak vyroste :grinning:).
Jsem ráda, že mlejnek nedělá jen madla, už jsem měla strach :slight_smile:. A zapatlaná je teda vždycky od hlavy až k patě (sahne mi do lžičky, pak si těma zapatlanejma rukama musí nutně osahat tepláky a vlasy.. no je pak fakt kouzelná.. a s počtem bryndáků jsem na tom stejně.. napřed jsem si myslela, jak mám příšerný množství a teď se mi jich pomalu nedostává :slight_smile:))). Měly bychom asi holky seznámit, budou si rozumět :slight_smile:)).
18. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Vysáváš každý den? Tak to seš dobrá.. já jednou týdně a to bydlím v domě. Přes den pracuju tak na to není čas a večer spíme.. no jo, proto je taky malá jak čuně když mi projede plovoučku.. ale mám ji často ve velké ohrádce a tam je čisto..mám tam peřiny..jinak zastávám názor že sterilita není zase až tak dobrá... pak bude malá hned nemocná když se dostane z domu.. a pak, máme spoustu "domácích zvířat" sice se snažím aby s nima zatím malá nepřišla moc do styku, ale brzy povyroste a stejně se tomu nevyhne.. zatím kouká jen na rybičky. Jo a pije nebo spíš žužle čajíček pěkně...já teda koupila granulovaný, ten co Vy asi nedoporučujete, že je sladký.. no je, ale dobrý... já ho po ní vždycky dopíjím.. ona mi jiné nepije... to je teda věc jak si to po sobě čtu... dělám všechno úplně jinak než vy... taky mám načtené co může a co ne, ale rezignovala sem..
18. dub 2012 ve 21:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh já jsem asi blázen a řeším to extrémně.., jak vidíš, paní doktorka by jí naládovala sušenkama a piškotama rovnou :slight_smile:, takže to asi není zas tak horký :wink: (myslím to s tím cukrem).
Madlí jsem zatím dávala jen vodu a trochu se napije.. a kdyby se mi "zalejvala" sladkým čajem, tak by pak hrozně lepila a já bych jí musela furt drhnout :grinning:. Taky nestíhám denně vysávat, ona lux ne moc dobře snáší. Zítra to ale budu muset vysát, byla tu ségra se svým psem, tak jsou tu všude chlupy. když jsme měli psa, tak jsem to tolik neřešila, ale nějak jsem si odvykla :sweat_smile:.
18. dub 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Zdravím a rovnou říkám-klíííííííííííííííííííííííííd :grinning: :grinning: :grinning: !!! Vysávám taky jednou týdně, ale máme většinou koberce a kde je lino, tam denně vytírám. Malá ještě neleze, tak z toho důvodu to ještě řešit nemusím, spíš pro vnitřní pocit čistoty :dizzy_face: . Čajík pijeme taky granulovaný (a to už několikátou krabičku :wink: ). Dělám jej sice podstatně slabší, než je v návodu, ale malé stačí, tak proč ne? :wink: Nás čeká prohlídka v 8 měsících v pondělí, tak jsem zvědavá, pak dám vědět. :slight_smile:
18. dub 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Zdravím! Myslíš, že když přidáš Madlí do jídla trošku glukopuru a bude to jen na nějakou přechodnou dobu, že jí tím nějak ublížíš? Pokud málo přibírá, určo jí to nijak neublíží, za zkoušku by to možná stálo :wink: .
18. dub 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule :slight_smile: ja se o kliiiid snazim :slight_smile:)))

@mahafi avent kouzelny hrnecek s bilou savickou mi taky neprijde zvladnutelny. prepdokladam, ze ten mas na mysli. julca to sice hned zvladla nasat, ale jelikoz ji piti z lahvicek moc nebere, akorat se vodickou polila. prece to nebude polykat :slight_smile:.
s temi prichutemi take souhlasim. nekdy mene je zkratka vice. na granulovany caj nas upozornoval opakovane detsky lekar uz v porodnici, ze to rozhodne davat nemame. rikal, ze tyto cajiky detem chutnaji :slight_smile:. evidentne mel pravdu.

@pazdh luxuju kazdy druhy den. vytiram kazdy den. prehnana cistota k nicemu neni - souhlasim, kdyz ale tu podlahu vidim - a moje vlasy vsude na ni, tak nemuzu jinak, nez to jit trochu poklidit. ja bych pres den pracovat nemohla, leda v noci, kdyz julca spi. pres den to proste nejde. kdyz se zvladnu najist, nebo vycistit si zuby, je to nejvetsi uspech, ktereho dosahnu, kdyz je juli vzhuru. jinak musim byt tak, abych na ni videla a casto s ni i pri necem spolupracovat, komunikovat. nekdy si hraje sama, ale to trva treba ctvrt hodky. kdy pracujes? jak to delas? lamu si hlavou, jak to ostatni maminky zvladaji. ja bych leda mohla misto spanku. kdyz potrebuji nutne neco udelat, co nesenese odkladu, tak to kolikrat je tak, ze pak juli rve a ja nervuju, ze se ni nevenuji.
18. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jj souhlasím, ale jsem celkem deprimovaná z toho, jak naše maličká nic nedělá...já z videí v 8mi měsících jsem už ťapkala a říkala slabiky a ona se sotva plazí a dělá na mě jen eeee auuu, tak nevím no....
19. dub 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 podle me jsi na ni trochu narocna. plazeni a eeeee auuuu je v necelych 8mi mesicich naprosto v norme. nemas byt vubec z ceho deprimovana. mas zdravou holcicku, ktera se vyviji ve spravnem tempu. to by Ti mnoho rodicu mohlo velmi zavidet.
19. dub 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Ahojky, prosím tě jaká z kaší je nedoslazená? My kupujeme Nutrilon, ale Kubík je nějaké opačné dítě, moc mu nejede právě kvůli tomu že je sladká... Nejvíc miluje kyselé přesnídávky - domácí, sní lžičku, zašklebí se a chce další :grinning: :grinning: :sunglasses:.
Kubík zatím jakékoliv pití odmítá, ale nějak to ještě pořád nehrotím, občas mu dám po o. pár lžiček ředěné ovocné šťávy, z lahve nemám šanci. Matýskovi jsem instantní čaje kupovala, díky nim mi dost pil. Když jsem se mu snažila dávat vodu tak odmítal, s trošičkou toho instantního čaje mu šmakovala. A to ho dávala tak pětinu než co psali v návodu. Myslím že je lepší pít sladké než nepít vůbec. Byl na UM, takže další tekutinu potřeboval, u Kubíka to budeme muset taky brzy nějak vymyslet, než přijdou tepla...
@pazdh My to doma s čistotou taky moc nepřeháníme, vysávám tedy obývák, kuchyň a jídelnu denně, tam se děti hlavně pohybují a Matýsek drobí na co přijde :grinning:. No a Kubík už začíná taky drobit křupičky... Vytřít se snažím 2x týdně všude (máme dvě patra, vytření mi trvá hodinu a půl...), někdy jen jednou. Jak to vyjde...
@maki73 Mě moje mamka taky občas deprimuje větami že já už jsem v osmi měsících chodila za ruku a v deseti byla komplet bez plen, v roce a půl mluvila... Nemyslím si že by moje děti byli nějak zaostalé, zvládají celkem v normě (a "babička" si to taky nemyslí, samozřejmě :slight_smile: ). Prostě to dřív bylo jinak, už aby děti byli bez plen a mohli do jestlí...Brácha tam byl od ruku a mamča si to do dneška vyčítá, že si ho víc neužila (a já byla ve školce ve dvou a dvou měsících...)
Kubík se teď taky sotva plazí, naučil se postavit na všechny čtyři a má z toho hroznou legraci, houpe se dopředu dozadu a řehtá se nahlas :grinning: :grinning:
19. dub 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

@ivca_doubek Nestlé a Hipp mají i nedoslazované kaše, ta Nestlé je dokonce i bez příchuti. Ale jak to chutná nevím, zatím jsem jen rozvařila rýži s ovesnýma vločkama, dala do toho trochu UM a jablečný přesnídávky.. a výsledek je mlejnek :wink:. Zítra zkusím tu Nestlé, tak pak dám vědět :slight_smile:.
@aidule Kdyby to bylo, že nechce jíst, protože jí to nechutná, tak jí tam klidně nasypu cukru dvě kila :slight_smile:, ale ona prostě sní co potřebuje, už ani teď nechce dokojovat, tak prostě asi už pak nemá hlad.. Kromě teda té kaše, to jí moc nejede, ale tak je to úplně jiná konzistence a měla to teď poprvé, tak se ani nedivím, že je nedůvěřivá :slight_smile:.

Holky, já se úplně stydím, jak já neuklízím.. to je hrozný, vy me dooost zahanbujete.. Ivčo, kdy stíháš vytírat dvakrát týdně dvě patra se dvěma dětmama? já to nezvládám pomalu ani jednou týdně s jedním.. musím se nějak polepšit, jak tak koukám :sweat_smile:

@maki73 Myslím, že na 8 měsíců umí fakt hodně, jak jsem pslaa, dr. mi říkala, že nemusí lézt, hlavně aby uměla stát na kolínkách, M. se ještě ani neplazí, a stojí na všech 4 a přesně jako Ivči Kuba z toho má hroznou srandu. Sice slabikuje (když má jooo náladu, ale spíš to končí právě vrrrr, euuuuu, huaaaa). Užívej si jí a nestresuj se, vážně toho umí dost :slight_smile:.

Tak aktuální info, Madla snědla připravenou kaši s tatínkem.. asi jí blbě krmím nebo co :grinning:. jdeme koupat :slight_smile:
19. dub 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi díky, kaši vyzkouším, ten Nutrilon mu fakt moc nechutná...
Vytírat stíhám v době, kdy Matýska obléknu, Kubíčka obléknu a dám do kočárku před barák a manželovi přikážu vrátit se nejdřív za dvě hodiny. A to se mně právě podaří tak jednou až dvakrát týdně :grinning: :grinning: :grinning:. Jinak nemám šanci. Jediný štěstí je že oba mají rádi vysavač, takže vysát můžu i s nima :grinning:
19. dub 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek jo taaaak, no tak to se mi povedlo dvakrát, že byly samy spolu venku.. :grinning:.
teď jsem koukala, jak s ejmenuje ta nestlé kaše: moje první kaše, je to od 4. měsíce.

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsme dnes měly kulturní odpoledne.. byly jsme v kavárně :dizzy_face:, madlami usnula v šátku a pak z ní byl doslova kavárenský povaleč :grinning: (ležela mi na klíně) a byla v pohodě.. mile mě překvapila :slight_smile:. A navíc mě překvapila svým usnutím.. vytuhla v sedm :slight_smile: (tak doufám, že nebude vzhůru ve čtyři :grinning:)
19. dub 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No já pracuju na počítači a u telefonu s malou buď spící na prsu nebo lozící v ohrádce nebo někde kolem :grinning: Jinak máme režim že kolem sedmé vstanem, přebalíme, malá do ohrádky...já se dám dohromady, uklidím..pak je pokakaná, tak přebalíme, převlečeme, je protivná, prso,,spánek, já pracuju u PC, vaření obědu..malá v křesílku..jíme, procházka..malá spí na zahradě..já uklízím, pracuju..svačina, ohrádka, hrajeme si..protivná..večeře-kaše..ložnice, uspáváme, spíme
19. dub 2012 ve 20:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Jste holky sikovne. mas vyhodu, ze muzes neco delat, kdyz u Tebe spi. mne by julca nezaspala pri nejakem zvuku nebo nepohodli. usina jen v postylce v pevnem zavinuti. v kocarku dost bojuje a ne a ne usnout.
je prima, ze si neco muzes udelat, kdyz spi mala venku. to ja bud kocarkuji s ni, nebo ji muzu dat spat do postylky. jinak smula.
Me Julca necha delat neco bud jen okamzicek a pak od toho neustale odchazim - az to vzdam a nebo naprosto vyjimecne. napr vcera vecer jsem sedela snad pul hodiny u ni a delala si na pocitaci aona me vuuuubec neporebovala. to je ale naprosta vyjimka.
20. dub 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, má někdo zkušenost s mimčem ve vlastním pokojíku? Chystáme se předělat byt a malou už dát z ložnice, aby to potom nebyl problém, až ji budou ty dva roky a víc. Tedy je zvyklá usínat večer sama a v noci se budí jednou když my jdeme spát, takže by neměl být problém se o ni postarat úplně stejně, jako teď, jen ještě nejsem pevně rozhodnuta, jestli už ji dát spát jinam, nebo ji jen udělat pokojíček na den a v noci ještě nechat v ložnici...já totiž namůžu usnout, když neslyším, jak dýchá, vždycky mám o ni strach i když je úplně zdravá, ale to asi každá matka...takže si nejsem jistá, jestli ji chci nechat u nás, ale zase se bojím, že později nebude chtít jít a kamarádka, která měla mimčo od narození ve vlastním pokojíku si to pochvaluje, na druhou stranu mám spolužačku, která má dvou a půl roční holčičku a nemůže ji dostat z manželské postele, přitom jako mimčo spala normálně v postýlce...
21. dub 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 Já Matýska stěhovala do vlastního cca. v osmi měsících, právě proto že jsme se navzájem budili. Mám postýlku přistrčenou až v posteli, kvůli vlastnímu pohodlí :grinning:, když v noci zakňourá tak nemusím hned vylézat z postele. A právě to byl ten problém - Matýsek se pohnul - a já byla vzhůru. Já nebo manžel jsme se pohnuli - a byl vzhůru Matýsek. Tak šel do svého a spali jsme v klidu všichni celou noc. Pokojík má naproti ložnici přes úzkou chodbu, takže stačilo nechat otevřené dveře, křik jsem slyšela, a jak se převaluje už ne :grinning: :grinning:. Kubíček už má pokojík taky hotový, dveře hned vedle Matýska, tak taky brzy pošupajdí. No jako kdyby to věděl, začal se teď v noci budit na kojení po dvou hodinách :rolling_eyes: . Tak má ještě milost, abych neběhala pořád tam a zpátky. A hned jak začne spát zase celou noc, tak půjde do vlastního :grinning: :grinning:
21. dub 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím, že Madlenka je opravdu holka :grinning: Včera jsme byly s mámou na nákupech (ale jen v šestce, takové menší nákupní centrum), já hlavně okouknout nějaký hadříky pro Madlu a taky pro sebe jsem potřebovala nějaké kalhoty na chození s kočárkem.. a když jsem jí vyndala v intersportu z kočárku a ona uviděla na ramínkách oblečení tak radostně hýkala :grinning: (ale nevím po kom je, protože já nakupuju jen v sebeobraně :grinning:)
K tomu společnému spaní.. já vás obdivuju, že o tom uvažujete (@maki73, @ivca_doubek), já si to vůůůůbec neumím představit. Ale je pravda, že do šesti měsíců spala v kolíbce nalípnutá na mou postel a to mi přišlo, že se budí, když si jdeme lehnout.., tak jsme jí odstěhovali do postýlky ke zdi a je to víc v pohodě. Ale že bych jí odstěhovala úplně do jiného pokoje, na to mi přijde ještě brzy. Ale pokud se vzájemně budíte, tak to je něco jinýho, u nás je to tkato v pohodě. Na kojení si jí beru do postele, protože jak u toho spí, tak pije klidně i půl hodiny a to už jsem v sedě nezvládala.. takže by to bylo celkově komplikovanější. Navíc já blbě slyším a bojím se, že jí neuslyším (ale to jsem se bála i když jsme jí stěhovali k té zdi a nakonec se vzbudím, když potřebj´je nakojit).
A ještě hlásím úspěch s kaší, už nedělá mlejnej a jí to.. :slight_smile: (pořád je to tedy moje příprava -rýže, trocha ovesných vloček, UM a rozvařená jablíčka).
Jen co začaly příkrmy, tak mám všechno oblečení jak prase (teda ne já, Madlí), pouští vám to v něčem? Já jsem už nešťastná, protože už nemáme žádný 100% čistý bodýčka (třeba k doktorce nebo na návštěvu..). Krmit nahou jí nemůžu :grinning: a i když má bryndák, tak kolem krku a kolem ručiček je to prostě zapatlaný :frowning2:.
21. dub 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73
@ivca_doubek
my mame zatim julcu v loznici. krmime hodnekrat v noci a rano se ji snazim od 5:10 do 6:20 udrzet v postylce, prestoze knoura a budi se. takze behani do jineho pokoje zatim nevidim realne.

@mahafi ja julcu zatim zvladam zabryndakovat tak, ze obleceni preziva, ale bryndaky jsou na odpis. zvlast jak jsem zacala davat ovoce. davam ji nekolik bryndaku zaroven. a nekdy jeste drzim jednorazovy hadrik primo na bradicce, do ktereho chytam hodne flekatici jidlo a hadrik pak vyhodim. je to teda akce, to musim rict, ale jinak by obleceni trpelo. a kdybych mela znicit vsechno obleceni, tak me klepne. nemam toho zase tolik.
vzdycky davam bryndak s rukavkama pogumovany na prdnim dile a kolem krku pak davam jete neco, co vychyta vetsinu fleku - bud prilehavy bryndak, nebo ji tam zasprajcuju nejaky vetsi hadrik. a snazim se chytat tochu rucicky, ale to moc nejde.

vypada to, ze se julca odstavuje. kdyz ji chci dat k prsu, zacne se vztekat, prohybat, odvraci se na druhou stranu. no uplny boj, ktery nakonec vzdavam. nevim, co ji to popadlo. docela me to mrzi, ale co muzu delat. bohuzel je problem do ni nalit i sunar z lahvicky. takze my mame celodenni boj s jidlem a pitim. je to celkme narocne. jidlo sice ji, ale strasne malo. s pitim cehokoli je to uplna katastrofa. dostanu do ni zlomek toho, co by mela mit.
kojeni je bez problemu akorat v noci.
22. dub 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi s flekama umim poradit akorat na ciste bilem obleceni. na to kapknu domestos a za okamzik proplachnu, hodim do pracky a zadny flek nema sanci. na barevne latce neporadim.
22. dub 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi No u nás je to stěhování dáno tím, že máme ložnici fakt maličkou a i když odsunu postýlku od naší postele co nejdál to jde tak je od postele nějakých 40 cm. Kubík v noci normálně kojit nechce, kojím když jdeme spát kolem desáté a pak se budí až v šest ráno....
No a fleky řešíme tak, že jsem začala prát jedině v Persilu, občas použijeme Ariel odstraňovač skvrn a fleky nemají šanci... :grinning:. Občas nejaký zůstane, ale ty pustí při druhém praní :sunglasses:. Takže na nějaké dětské prášky jsem rezignovala, po těch mi zůstávali fleky jak kdybych vůbec neprala. (i když ten persil je dělaný i sensitive, používám ho, ale moc tomu nevěřím že by byl opravdu sensitive).
@janka12 No to vypadá jako bojkot kojení, tuhle jsem o tom něco studovala, přichází nejčastěji kolem osmého měsíce a spousta maminek kvůli tomu přestane kojit - některé děti si nevezmou prso i týden a mamince se přestane tvořit mlíčko. Doporučuje se mléko odstříkávat v době kdy by se normálně kojilo, aby se zachovala tvorba mlíčka, a vydržet než to dítě přejde :grinning:. Prso nabízet, ale nenutit. Tak to mám naštudované teoreticky, prakticky fakt neporadím, Matýsek byl kojený jen do třech měsíců. Takže teď se ohledně kojení vzdělávám, abych byla připravená na všechno :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi my pereme v gelových prášcích a úplně v pohodě, většina jde vyprat a bodýčka jsou čistá i když někdy krmíme bez bryndáčku...a nebo existují bryndáčky, které se přetahují přes hlavičku, jako roláček nebo tak něco, máme takový jen jeden, někde ho sehnala přítele mamka a je to fakt super, u krku je to dost volné, aby to prošlo i přes větší hlavičku, jako od naší Sofi a přitom to má dost vysoký lem ještě se nám nestalo, aby něco proteklo na tričko nebo krček, takže pokud mimču jídlo často teče po pusince, vřele doporučuji :slight_smile:
23. dub 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no vidis, tak to jsem rada, ze mi o tom bojkotu pises. ja jsem uz vyndala odsavacku a hodlam odsavat a lit to do Julci lahvickou. je to urcite o hodne lepsi nez sunar. bud se to casem urovna a bude prso akceptovat, nebo ne. ale zatim odsavani planuji, prestoze je to otrava. sem tam si prso vezme, ale minimalne.
ja peru v Persilu sensitive a jsem spokojena. na fleky davam ruzne odflekovavace, ale nektere flicky pryc nejdou. neco predepiram v rucne mydlem s jelenem.

@maki73 par brndacku pres hlavu mam. nektere jen frote. 2 dokonce vespod pogumovane a prijde mi to prakticke. az na to pretahovani pres hlavu, ale jinak to u krcku pekne chrani obleceni.
23. dub 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi fleky a fleky, nenávidím mrkev ta nejde ani vanischem!!
my nemáme na výběr, malý byt :frowning2: ale asi by to u nás taky nešlo, protože se Tomča často budí na kojení, teď nás trápí včasným stáváním, dříve to bylo půl sedmé, teď klidně v pět, to ho pak odlifruji s postýlkou do obýváku, dám mu hračky a je relativně klid :slight_smile: no jo no prostě tu hodku potřebuji :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: Koukám, že všechny řešíme to samé :slight_smile:
Skvrny od mrkve, banánu, rajčat atd..Jediné co pomáhá je nenechat zaschnout! Vždycky to namočím, potřu jádrovým mýdlem a ondovi je 8m a dva týdny a má 9,5kg. Se zeleninovýma příkrmama jsem začala v 6m, o pár dnů dřív jsem začala dávat kaši na noc, protože jsem kojila co dvě hodiny..V tu samou dobu jsme ho dali taky do vlastního pokoje vedle ložnice a od té doby spí celou noc :slight_smile: Taky jsem si myslela, že je je to brzo, že ho musím mít u sebe, ale od té doby je spokojený, přestalo noční buzení, je tam spokojený, kouká na malůvky na stěnách a povídá si, když nás chce, tak ráno zahejká a vezmem si ho do postele k sobě :slight_smile: Co se týče kaší, tak nejmíň sladké - nepřislazované dělá Babylove (DM drogerie) a některé Hippy jsou taky ok. Ale je potřeba se kouknout na obsah cukrů.
Jinak Tonda se nám do tohodle pátku taky jenom houpal na kolínkách a během soboty neděle začal lézt po čtyřech jak drak :slight_smile:) Hrozně ho to baví :slight_smile: Fakt je to hrozně rychlé, nebojte se, oni na to příjdou :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky všem za rady ohledně flekanců :slight_smile:, jako by věděla, že jí pomlouvám, tak včera a dneska jedla naprosto ukázkově :grinning:. Zkusím dát ještě sůl na skvrny do praní a uvidíme.. doufám, že se to časem opere :slight_smile:. Naštěstí to chytla jen některá bodyčka a jedny tepláky (tepláků je mi líto, s bodyčkama jsem tak nějak smířená, že kdyžtak na další koupím jiná).
S tím stěhováním si mě moc nevšímejte, já mám dojem, že u nás separační úzkostí budu trpět já, ne madlík.. :grinning:. je jasný, že si to všichni musíme udělat, jak nám vyhovuje.. je pravda, že kdybych jí měla mít pořád nalíplou na posteli, tak se nevyspíme ani jedna, takhle je kus dál a je to v pohodě, já jsem klidná, že jí slyším a ona zase netrpí naším ukládáním nebo převalováním :slight_smile:.
@hedushka takhle brzký vstávání taky nedávám.., naštěstí ho má madla jen čas od času..
Za čtvrt hodinky jsme měly odcházet na sraz se švagrovou.. ale m. spí jak dřevo.. škoda.. :grinning: chtěla jsem se mrknout po nějaký sukýnce nebo šatičkách na ní, ale madla má koukám na nakupování jasný názor :grinning:.
23. dub 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
mne se ted julca uz asi 2 tydny budi pravidelne po 5 hodine. sama se v postylce zabavi uplne vyjimecne a kdyz uz, tak jen na kratkou chvilku. nas v posteli chce radit, to nic neresi. takze mam smulu a musim s ni vstavat. predtim se budila po seste. i to mi prislo narocne. tak ted to hezky mam o hodinu driv. vecer usina az kolem 21 hod. nechapu, jak ji staci tak malo spanku. a to v noci 3-4x krmime. pres den da cca 1-1,5 hod a 2x cca 40 min spani.

holky, mate ohrivacku lahvi a hlavne detskych jidel? nekdy loni na jare jsi tu @hedushka psala, ze ji od nekoho dostanes. mas ji? jsi spokojena? ja ted porad poustim mikrovlnku a rikam si, jestli by nejaka ohrivacka nebyla min hlucna a min energeticky narocna. v jake nadobce se do toho ten detsky prikrm da? to se musi do nejake specialni misticky? z te se pak krmi? nebo je to jen vic a vic nadobi?
24. dub 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Nezoufej, jsme na tom s tím brzkým buzením naprosto stejně :frowning2: :confounded: . Nevím, co to Natálku popadlo, že se budí po 5.hodině, ale je to tak! Naštěstí se nebudí s pláčem, ale zvolila si svou taktiku-chvíli si brumlá potichu, pak vyčká, zda ji někdo slyší, pak postupně zesiluje až nám to nedá a vezmeme ji :grinning: :grinning: :grinning: . Včerejší 8-mi měsíční kontrola byla v poho-vážíme 8 250 g a měříme 71 cm :slight_smile: . Je mírně nachlazená, ale nic hrozného. Zato dnes nám dala zabrat a vyděsila mě na smrt!!!!!!!!!!!!!!!!! Od rána jsem si všimla, že se jí v dolní části obličeje začínají tvořit takové drobounké petechi (tj.tečkovité krvácení pod kůži), no a pak to během dopolka postupovalo níž a byly ty tečky výraznější-no a matka zdravotnice už jsem viděla, že má určo meningokoka, no brečela jsem jako želva a raději jsme se jeli ukázat k doktorovi. Ten naznal, že to může být z virózy, že to někdy bývá i třeba předzvěst horečky (ta se ale nemusí objevit). Uklidnil nás (teda hlavně mě!!!!) a jeli jsme domů. No taková úleva, že to nejde popsat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sweat_smile: Nadále ji máme sledovat, čert nikdy nespí, ale krásně pojedla a už spinká, tak snad to bude v poho :slight_smile: . To zas byl den, to je mazec! A to máme dnes s manželem 8.výročí svatby!!! :grinning: :grinning: :grinning: No dostali jsme ten nejkrásnější dárek-téměř zdravé dítko, co víc si přát :grinning: :slight_smile: :wink: !!! Tak všem krásný večer a co nejméně nerváků a poplachů (třeba i jen těch planých) :grinning: :grinning: :wink: .
24. dub 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Gratuluju k výročí.. ať se malá brzo vyléčí..bobek..

u nás je taky nějak neklidné spaní.. nevím jestli třeba nezačínají zuby, ale dívala jsem se a nezdá se mi.. stáváme sice po 6,30, ale večer se mi budí nebo spíš asi k ránu.. včera jsem měla snahu ji nechat uspat bez prsa a dopadlo to tak, že na mně vlítl manžel z vedlejšího pokoje ať nechám experimenty na jindy, že zítra celý den jezdí :grinning: tak prd... malá totiž samozřejmě řvala jak o život.. no a tak jsem si řekla, že na to kašlu, dokud mně to moc neomezuje tak prostě bude usínat s prsem, musela bych totiž odbourat i dopolední spaní u mně a kdyby byla vzhůru, tak nic neudělám.. a jak mi dnes řekla známá, že kdysi přišla o mimi hned po porodu, tak jsem si řekla ať je malá hlavně šťastná a zdravá... jsem ráda, že ji mám.. :slight_smile: a tak jsem jí koupila na hraní motorickou kostku dřevěnou... asi to bude technický typ.. přikládám foto :wink: ona pořád studuje nějaké kolečka, hýblátka, dvířka..
24. dub 2012 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek