• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@pazdh máš šikulku :slight_smile:
@janka12 ohřívačku mám od aventu starší typ, vejdou se do ní lahvíčky i skleničky(od příkrmů, které si schovávám a dávám do nich připravené jídlo), taky kelímky od aventu, je sice pomalá naproti ohřevu ve vodní lázní na sporáku, ale jsem celkem spokojená
25. dub 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka takze se do ohrivacky vejdou AVENT lahvicky, avent VIA KALISKY a nektere sklenene sklenicky koupene? jak dlouho cca ohrivas porci vynadanou z lednice?
25. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak at je mala OK a dalsi nervy mate za hoooodne dlouho. gratuluji k vyroci :slight_smile:

@pazdh u nas ted s usinanim experimentuje Julca a je to take narocne. usina totiz jen v pevnem zavinuti, ale vzdy po case objevi, jak to zavinuti prekonat a vymotat se, kdyz se vymota, je chvil spokojena, hraje si s dudlikem, zacne se pretacet...., ale pak zacne plakat unavou a jinak nez v zavinuti usnout neumi. tak je to poblem. protoze se vzdy hned vymota a tim usinani zase v nedohlednu. snad se casem nauci usinat jinak :slight_smile:

kamaradka jedne me kolegyne letos v lete take prisla o chlapecka par dni po porodu, takze optoti temto lidem se mame kralovsky i se vstavanim v 5 a podobne.
25. dub 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh To je úžasné :slight_smile:, naše maličká by se mi na nějakou kostku mohla vykašlat, stejně si ani nesedne, ani neleze, prostě nic, takže kostky u nás zatím nehrozí, spíše cvičení a cvičení a pohádky a říkadla a snad se nám trochu vzpamatuje, takové ukázkové dítě to bylo a najednou od půl roku jakoby se nic nenaučila nového, naopak ještě nám přestala dělat zvuky...
26. dub 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh šikulkaaa, ta kostka je náááádherná :slight_smile:, odkud je? že bych rozšířila sortiment hraček :slight_smile:.
@aidule taky se přidávám (i když pozdě) ke gratulantům a s přáním, ať vás Naty takhle vyděsila na hooodně dlouhou dobu dopředu a nic podobného na vás už nechystá :slight_smile:.
@maki73 Magdalenka by si s kostkou hrála taky jen tak z bříška.., taky nesedí a ještě asi dlouho sedět nebude, ale to je fakt normální, neděs se :slight_smile:. Sofi není vůbec zaostalá, naopak bych řekla, že je docela nad průměrem dovedností (a mimochodem má nádherné jméno.. ono teda vůbec se mi líbí všechna jména holek, co tu chodí :slight_smile: ). Znáš knížku Rozvíjej se děťátko od Kiedroňové? Pokud ne, tak doporučuju, je tam spousta věcí, co, kdy a hlavně jak (to "jak" je nejpodstatnější) mají děti umět. Prolistuj to a zjistíš, že Sofi je na tom opravdu hodně dobře :slight_smile:. Nenech sebe ani jí stresovat nějakýma tabulkama a ani tím, co ti říkají babičky a prababičky.. u nás se šlo na ty dovednosti hodně zhurta a prostě celkově jinak.. dej jí čas, ona bude umět všechno, co má :slight_smile:. Není důležité, aby seděla, ale aby měla dostatečně posílené svaly na to, aby si sednout mohla (a to posílí lezením), ale i na lezení má ještě trochu čas (M. se teď začala houpat na kolínkách a neví zatím co s tím počít.., ale začala s "tuleněním" nebo píďalkováním, ale je to jen tak dvě píďaly.. a dle dr. je to v pohodě). Takže hlavu vzhůru a žádný stresy :slight_smile:, užívej si jí a nenech si ten nejkrásnější rok otrávit :slight_smile:. Teda jsem se nějak rozepsala, doufám, že to dává smysl :grinning:.

Jo a teď jsme madlí koupili takový kalíšky, co se skládají jako pyramida ahrozně jí to baví (teda to stavění, an to je ještě asi brzy, ale baví jí to bourat, nebo si vezme dva kalíšky a mlátí s tím o sebe.. a navíc trénuje jemnou motoriku, bere je to rstíků a přendává.. nevěřila bych, že si s tím vyhraje a je to hodně vděčný :slight_smile:
26. dub 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalíšky máme taky, jsou do vody s dírkama že? Akorát jak jsem je hodila do teplejší vody obrázky se začaly rozmazávat...kostka je z www.jojohracky.cz
26. dub 2012 ve 14:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak ji asi stáhli z prodeje, kupovala jsem ji i synovečkovi za 450 Kč..jinde už jsou dražší.. ale ten obchůdek se mi líbí, už jednou jsem tam kupovala :slight_smile: je tam labyrint dvakrát, xylofon, počítadlo a hodiny na učení... některé mají kostky na vhazování... tato bohužel ne, nevěděla jsem co mi dodají..
26. dub 2012 ve 14:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh jojo, s dírkama. my teda máme bez obrázků, jen barevný a mají různý tvar. Ve vodě jsem to ještě nezkoušela, tam jí zatím stačí balonek a želvička :slight_smile:, ale na zemi si s nima hraje krásně.
Jejda.. xylofon.. :slight_smile:, no ale i to musí jednou přijít.. kouknu po nějaké podobné kostce.. :slight_smile:. Právě jsem přemýšlela už o těch tvarech na vhazování, ale na to je ještě malá.. leda že by to házela všechno do nějakého velkého otvoru.. ale že by poznala kouli od kvádru.. to asi fakt neee :slight_smile:.
díky za odkaz, mrknu na to :slight_smile:
26. dub 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh tos mi neměla dělat.. :grinning: "nutně potřebuju" celý e-shop :grinning:. Kostku tam mají jinačí, ale mají hezkou na vkládání tvarů a ty labyrinty.. hmm.. tak nebude mít asi jednu kostku, ale spoustu věcí zvlášť :slight_smile:.
26. dub 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Palička od xylofonu šla bokem, bych měla dítě bez očička.. No taky mám pocit, že hračky jsou spíš pro mně.. už se těším až si bude hrát s panenkama :grinning: a už jsem si koupila tři knížky s říkankama, měly pěkné obrázky :grinning: a taky toto http://www.jojohracky.cz/vyhledavani/detsky-bazen-muchomurka škoda, že se tam nevejdu.
26. dub 2012 ve 20:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 jestli Te to trochu uklidni, tak se sezenim si hlavu fakt delas zbytecne. tento tyden jsem byla s malou zase na rehabce a fyzioterapeutka rikala, ze nektere deti si samostatne sednou az pote, co CHODI!!! a rozhodne to pry neni spatne, naopak. lepsi, nez snaha o sezeni driv, nez je na to telo posilene. sed je to posledni, co by ted mel clovek vyhlizet. nejdriv plazeni, pak naklekavani na kolinka, pohupovani na kolinkach, lezeni po kolinkach.....vstavani....sed klidne az potom.
a neter vubec nepovidala a nedelala zvuky a pak v roce najednou rozvazala je na "mluveni" moc sikovna. strci do kapsy starsi deti a vubec to predtim netrenovala.

@pazdh ta kostka je moc pekna.
26. dub 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no tak nám už vypsali žádanku do rehabilitačního centra, že bychom měli začít dohánět průměrné děti...ale nejde ani tak o pohyby, spíše máme problém se zvuky a trošku \divné chování, nebo nevím, jak bych to řekla...maličká si prostě nepamatuje pády nebo tak, nebo nevím, čím to může být,. při nošení se nedrží a neustále se někam naklání, vůbec ji navadí, že nemá rovnováhu a když si otlouká hlavičku, když je na čtyřech, tak místo toho aby\ přestala, kňučí a dělá to dál, nebo se snaží spadnout z postele a když ji držím, snaží se vykroutit a tak a nedělá moc zvuky, moc se netulí...nedá se říct, že není normální, protože co je u dětí normální,a le doktorka nám řekla, že je pozadu oproti průměrným dětem a že tréninkem rozhodně nic nezkazíme, tak to zkusím a uvidíme, jaké budou výsledky...zatím je nejpravděpodobnější, že je jen líná, ale bohužel hned nejbližší další možnost je autismus, nebo to, že má nějaký mentální problém, zatím si takovou variantu vůbec nepřipouštím, pořád jsem si říkala, že je jen líná a věřím, že to doženeme a bude to ok :slight_smile:
28. dub 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73
Neboj, určitě bude jen lenoch..dívala jsem se na tvé fotečky a malá je moc pěkná holčička..asi se jí jen nechce:slight_smile:
28. dub 2012 v 17:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, tak ta kostka se mi taky moc líbí, mám na ní "počíháno", mívají ji v Lidlu jednou za čas za 444,-Kč, a už dlouho nebyla, tak doufám že se brzo dočkáme :grinning:.
@maki73 taky myslím že bude malá jenom líná... :wink:. Kubík je taky nepoučitelný, bouchne se do hlavy, chvíli řve a za chviličku už to dělá znova se stejným výsledkem... Přijde mi to jako kdyby byl paličatý a prostě se rozhodl, že to dokáže a zkouší to pořád dokola :sweat_smile:.

Byli jsme na osmiměsíční prohlídce, a máme 8350g (ale spíš víc, Kubík prostě odmítl zůstat na váze v klidu tak jsem ho musela podpírat, aby váha "vymyslela" aspoň nějaké číslo :grinning:) a 73 cm. A jinak naprosto v pořádku - odpovídáme věku. Kubík se teď začal plazit jako o závod, z jedné místnosti do druhé není problém, stačí minuta. A občas to zkouší i po kolínkách, ale to si většinou natluče, protože mu ujednou ruce :sweat_smile:. A naučil se otvírat šuplíky co máme úplně dole, naštěstí do nich zatím nevidí a nedostane, ale strašně ho baví je aspoň otvírat :grinning:
29. dub 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek tu kostku bych z Lidla take rada. snad mi neutece, az tam bude. kubik je peknoucky. to nase juli ma kontrolu ve stredu a bude tu zase za drobka :slight_smile:. nema jeste ani 7 kg.

@maki73 vsechno co popisujes mi julca take dela. ze by se nejakou bolistkou poucila a priste to nedelala, to ani nahodou. klidne by se vrhla z meho naruci stremhlav na zem, klidne by skocila z postele.... naprosto cokoli. naklaneni, vyklaneni pri noseni - uplne nebezpecne prudke pohyby - naprosto normalka. tuleni nektere deti vylozene nemusi. pred lety jsem hlidala holcicku, ktera na sebe od nikoho vubec nechtela nechat sahat!!! a byla jinak naprosto OK. drzim palc,e at je mala zdrava, ale myslim, ze co popisujes je naprosto normalni.
30. dub 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 Já si taky pořád myslím, že to, co dělá Sofi je naprosto normální, Mgdalenka to dělá taky, přesně tak, jak to popisuje @janka12. A s tím tulením.. Matějček píše, že jsou děti mazlivé a nemazlivé a že to rodiče musí respektovat, že nenutit dítě ke kontaktu, když nechce a naopak mu ho neodepírat, když chce. Třeba já jsem taky byla spíš netulivá, ségra naopak. Madla je na tom jak kdy. Neboj, bude to opravdu dobrý. spíš si myslím, že tě pediatrička zbytečně děsí. dost by m,ě zajímalo, co by asi řekla, kdyby viděla madlí.. fakt nemyslím, že by sofi zaostávala. snad tě na rehabce uklidní a vlejou sebevědomí :wink:.

@janka12 můžeme uspořádat interní souboj o většího prcka :slight_smile:, já nás hlásím 6470g

Jsme teď na chatě (poprvé s internetem), přijeli jsme v sobotu a já to zahájila horečkou a zánětem v prsu. Na rady zkušenějších dávám tvaroh (už ho nemůžu ani cítit :grinning:), teplotu už nemám a prs pořád bolí, ale už je to o dost lepší. doufám, že už to brzo bude dobrý úplně. jsem zvědavá, jak dlouho to tak trvá.. :unamused: teď teda nedávám na noc ani kaši, abych kojila co nejvíc (prý to na zánět taky pomáhá) a musím říct, že to vůbec nevadí a budí se po hrozně dlouhý době (jednou v půl čtvrtý a včera ve dvě ráno). Dneska už je vcelku slušný počasí (není takové horko), tak jsme jí dali na deku (a karimatku) na trávu a je hrozně spokojená.. otrhává sedmikrásky a trávu až z toho vytuhla :slight_smile:.

Jo a prosím, kdyžtak sem napište, že maj v lidlu tu kostku :slight_smile:.

Mějte se
30. dub 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to my už máme přes 8kg, chudák malá se skoro neunese :D možná to bude i tí, že nám tak rychle vyrostla, potože porodní váha 3,5 kg cca a délka 49 cm a teď máme 8 kg a necelých 80 cm :D tak možná to bude tím :D
30. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak to Ti nezavidim. cemu zanet pricitas? pry je to pekne bolestive. myslela jsem ze se to stava spis na zacatku kojeni, ale asi jsem se pletla. hlavne ze jeste muzes kojit. mne julca kojeni uz dost bojkotuje.
tu chalupu Ti zavidim. ted je mimo prahu preci jen lepe.

@maki73 to je podle me mozne, ze malou zaskocilo, jak poporostla a zvlada koordinaci telicka s vetsimi obtizemi. to by mi prislo docela logicke.
30. dub 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 No tak to by mohlo být tím rychlým růstem. Kubík měl porodní váhu 3350g a 50 cm, ale přibírá a roste nám tak nějak průběžně a rovnoměrně :grinning: . Teda skoro 80 cm, tak to je fakt hodně... No asi si s tím neumí pořádně poradit, když vyrostla tak naráz. Matýsek nám ve dvou letech vyrostl během měsíce o 6 cm - a najednou začal často zakopávat, kácel se když se posadil na bobek, pořád se o něco bouchal do hlavy - tam kde se před měsícem ještě vešel a najednou ne... Prostě si na to musí zvyknout a srovnat se svými novými rozměry
@mahafi - a já myslela že se zánět nechá uhnat jenom po začátku kojení, první dva měsíce nebo tak nějak... Tak to abych vytáhla odsávačku, Kubíka teď kojím dvakrát ráno a pak až většinou dvakrát večer, přes den už nějak nechce. A často mě dost bolí prsa, jsou nalitá, nejsou zvyklá na kojení s tak velkými rozestupy... Ale říkala jsem si že zánět z toho teď už snad mít nemůžu... Hlavně ať tě to brzy přejde!! Častější kojení prý pomáhá, mlíko se dostává z prsu pryč a lépe se hojí.
30. dub 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsem rozepsanou odpověď a kleklo nám to prima připojení :grinning:. tak znovu, ale asi stručněji :grinning:
@maki73 taky myslím, že to bude tím rychlým růstem.., jak tu píšou holky

@ivca_doubek @janka12 já si to myslela taky, že je to jen zezačátku a že se o to nemusím vůbec starat :slight_smile:. Možná to moje není zánět.. protože to nebolí zas nijak příšerně, dá se to.. ale teda když se nechtěně prsa dotknu nebo mě tam madla kopne, tak to teda bolí, to jo.. jinak se to dá. Právě že k té horečce jsem neměla vůbec nic, jen to bolení prsu, pak se mi tam ráno udělal červený flekanec (na spodu a na straně).. popisovala jsem to tchýni i kamarádce (obě bohaté zkušenosti) a na zánět to tiply a radily ten tvaroh (už m,i to oooopravdu vadí, ten odér :grinning:) a často kojit, že vždycky jí dát určitě to "nemocný" a pak teprve zdravý.. Ale už mi to dneska přijde o dost lepší :slight_smile:. Asi si podle mě tělo nezvyklo na to, že kojím míň.., tak se těším na odstavování :grinning:. Možná jestli tomu přispělo i to vedro? jako že víc faktorů dohromady? netuším, co to všechno může způsobit ani proč se to děje, tím, jak jsem to neměla zezačátku jsem tomu už pak nikdy nevěnovala pozornost :slight_smile:.
30. dub 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Tak to my máme taky přes 8 kg, přesně 8250 g....nu což, zkrátka nám chutná :grinning: :slight_smile: :wink: . Posílám foto jako důkaz (z nedělní procházky letní přírodou :wink: :grinning: ).
30. dub 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak at Te zanet brzy necha na pokoji.
@aidule krasne holcicky :slight_smile:
1. kvě 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule šikovné holčičky, taky přikládám prvomájové fotečky
1. kvě 2012 v 16:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné fotky :slight_smile:.
My jsme se teď vrátili, bylo tam fajn.., Madla si v lese osahala stromy a tak.. první výjezd ven nám naznačil, že ani koupě většího auta nepomohla a měli jsme koupit minimálně autobus :grinning: (ale tak pro příště vím, že je zbytečný jí brát všechny plínky a veškerý šatník.. :grinning:).
A zánět už snad je pryč, aspoň už to nebolí, trochu o tom ještě vím ale už si myslím, že je to v pohodě :slight_smile:. Jo a kamarádka mi psala, že to měla před měsícem (má stejně starou holčičku), takže asi nejsem rarita :slight_smile:, tak pevně doufám, že už se to nikomu nepřihodí..
1. kvě 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh nádherné :slight_smile:, tento bazének bych chtěla také pořídit na zahradu, ale nevím, jestli mi ho přítel schválí, asi to podle něj bude moc velký kýč, přitom mě se tak líbí :slight_smile:
1. kvě 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maki73 Kýč to je, ale pro malé miminko ideální.. líbí se mně i Rozince a za 240Kč není co řešit, navíc klobouk muchomůrky stíní a ty malé muchomůrky a nafukovátka už má v ohrádce a hraje si s nima a má nafukovací i dno, takže je to změkčené.. moc se jí tam líbilo, dnes byla poprvé :slight_smile: .. to mám taky z těch jojo hraček, vždy tam něco koupím a oni to stáhnou z prodeje :grinning:
1. kvě 2012 v 18:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? Malá se narodila 20.srpna 2011...
1. kvě 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek Ahojky, no jasně, že bys váhala! S náma ti bude mooooc dobře :grinning: :grinning: :wink: !!!
1. kvě 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, Tomík taky nesedí, i když by tak rád chtěl, jestliže má možnost se nějak přitáhnout do sedu tak sedí, ale sed z boku nezvládá, a jak já říkám, nechme jim čas, (i když my osobně jsme tlačeni neuroložkou, v červnu jdeme na kontrolu a tak to doufám, už bude Tomča na čtyřech), u rodičů taky obdivoval přírodu, zahradu, všechno osahat ochutnat je jeho krédo, a pro mne uhlídat..,
váha u nás je podobná jak u aidule 8200g, a začínali jsem na 3900g, příkrmy nejsou pořád pro nás hitovka
jinak chodíme od dubna plavat do Prahy Klánovic do zdravotnického zařízení se slanou vodou, ze začátku na první lekci byl pláč, teď si to užívá, a ta půl hoďka je pro něj málo, má to taky plus pro mne, Tomča vytuhne!!!
bazének bychom taky mohli k rodičům pořídit, ale vidím to až na léto, tenhle záchvěv veder pomine :slight_smile:
2. kvě 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Děkuji :slight_smile: Koukám, že sem moc mamincek často nechodí.. to je škoda :_(
2. kvě 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek