• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@0knoflicek dítka už nám zabírají většinu času :slight_smile:
2. kvě 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@0knoflicek vítej.. sice nás sem moc nechodí, ale myslím, že vždycky se tu najde dost uší na poslouchání radostí a starostí, co nám naše dítka přichystala :slight_smile:. Holčičku máš jako první mimi, nebo už jsi "ostřílená" matka? :slight_smile:
2. kvě 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi hezky napsané :slight_smile: Ještě mám o 22 měsíců staršího kloučka :slight_smile:
2. kvě 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka jsme sice o týden mladší, ale také nesedíme. Stoleček od židličky jsem musela odendat, jelikož se malá také snaží přitahovat. Jestli se plazíte a nelezete po 4, tak je to jas, že ještě nesedíte, to časem přijde :slight_smile: Hlavně mimi nedávat do sedu dokud ještě nesedí, bortila by se mu páteř.
2. kvě 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Kubík taky pořád nesedí, a jak by rád :grinning:. Sedět ho nechávám jenom v kočárku, jak jezdíme ve sporťáku tak si dokáže po boudičce z úplného lehu "vyručkovat" až do sedu. No a jelikož to dokázal sám, tak má milost a chvilku ho nechám (stejně se většinou za chviličku skácí dozadu sám :sweat_smile:). Jinak doma sice nesedí, ale doplazí se ke gauči nebo ke skříni a rukama vyručkuje, takže jakoby sedí na kolenou, no většinou jak ho vidím už letím za ním, protože se hned pustí rukama a hlavou si natluče o tu skříň :sweat_smile:.
No a Matýsek mi teď málem způsobil infarkt. Chtěl jít nahoru spát (tak tomu říká, ale hraje si v pokojíčku s mašinkou a kolejema :grinning:). No a otevřela jsem mu okno, aby se tam neupekl, před den jak svítí sluníčko je tam strašný teplo. A najednou slyším - Mamíííí, mouchááá!! Znělo to jako že má radost a ne že se bojí, tak jsem ještě doklidila myčku a pak se jdu podívat na tu mouchu. No a ve dveřích mě málem kleplo, Matýsek sedí na posteli, kousek vedle něj leze ohromný sršeň a Matýsek na něj ukazuje prstem, směje se a říká mi: Mamí, hele velká mouchááá!! No uklidňuju se ještě teď, když si představím, co se mohlo stát, kdyby ho štípnul... :confounded:
@0knoflicek - vítej mezi námi!!! :grinning:
2. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek děkuji, no tak to je teda mazec, ještě že ho nenapadlo na něj šáhnout... uf :confused: nám zase vlítl dneska do pokoje čmelda, naštěstí se mi ho podařilo hned vyhnat ven. Když nejsem v místnosti, tak mám většinou jen mikro.
2. kvě 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Týýý jo.. brrr, mně normálně běhá mráz po zádech.., ještě, že si "mouchu" nechtěl pohladit. I když on už je rozumnej velkej kluk.. Madlík by se s ním asi snažila seznámit, takže by na něj napřed sáhla a pokud by jí neštípl hned, tak by ho ještě jako bonus strčila do pusy..
2. kvě 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh krasne fotky. mala pekne sedi. sikulka.

@hedushka to jsem si presne rikala, ze kdybych chodila s juli plavat, tak by treba po plavani trochu vic spinkala. ona to s mnozstvim spnaku opravdu neprehani ani pres den, ani v noci.

@0knoflicek jen se pridej, cim vic, tim vetsi sance, ze se to tu trochu rozproudi. v tehu jsme psaly vic, ted ma kazda jine starosti :slight_smile:
napis nam o sobe neco.

My dnes kontrola v 8mi mesicich. 6,7kg (na domaci vaze ma vic) a delku=vysku jsem nezachytila. ale bylo to pod 70cm. postezovala jsem si, ze Juli nechce vubec pit. z zadneho hrnecku, lahvicky. z zadneho pitka, zadny napoj. tak jsem se dozvedela, je ze to uplne bezne a ze se musim snazit, aby se ditko na piti navyklo.
2. kvě 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 to by bylo moc fajn, kdyby se to tu rozpovídalo. Já mám dvě děti kloučka a holčičku. Jsou od sebe 22 měsíců a jsou to naši pokládci. Taky máme Julinku a říkáme jí Juli :slight_smile: Teď 8 měsících jsme měli přes 8kg. jsme trošku větší jedlíci :slight_smile:
2. kvě 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek jak jsem zjistila po porodu, jmeno julinka je ted v kurzu. no, sice jsme se snazili vydbrat jmeno mene obvykle, ale co se da delat :slight_smile:. jinak jsme se jmenem spokojeni. a odkud jsi?

@ivca_doubek asi Te to neuklicni, ale pokud to byl srsen a ne pani srsnova, nehrozilo nic. stejne jako u vos - stipe jen samicka :slight_smile:. kdo to umi poznat, muze machrovat a samecka treba brat do ruky :slight_smile:
my byli vcera na vylete v lese a proleteli kolem kocarku hned 3 - jestli samecci nebo samicky - netusim. take je nevicdim rada. musim najit sit na kocar a budu ji na spani davat, abych byla klidnejsi.
2. kvě 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zapomnela jsem napsat, ze mi pediatricka dnes rekla, at uz davam bily jogurt. jeste by mi to asi sama od sebe neporadila, ale zminovala jsem se, jak julca malo pije a tezko do ni dostavam i materske i umele mleko. tak proto.
2. kvě 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj, já právě des jedla jogurt s nějakýma musli a malá strašně chtěla, tak jsem udělala speciálně pro ni jogurt se sunarkovýma oplatkama, tvářila se divně, ale jedla a jedla... včera jsem jí dala ten bílý jen na lžičce samotný a úplně se otřepala jak to bylo kyselé, chuďátko moje...jinak je každý den minimálně třikrát praštěná..stoupne si a po chvíli zapomene že stojí a pustí se.. vždycky zaduní hlavička a letíme se uklidit k plyšovému sluníčku :slight_smile:
2. kvě 2012 v 17:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 O jogurtu mi taky říkala doktorka, že je možný ho dávat.. chystám se na něj příští týden (teď máme před sebou ještě zařazení pšeničného lepku (už má za sebou oves, ječmen a žito), tak jogurt jde hned jako další v pořadí). UJsem zvědavá,m jak jí to pojede.. Hmmm, tak mezitím, co tu píšu, tak prý ochutnává puding :grinning: (jsem si ho vzala k ní na deku a mističku tam nechala :sweat_smile: ).
Manžel mi dneska donesl objednaný plenky z látkovek a jsem u vytržení.. jsou krásný, tak bude mít Magdalenka zase něco novýho na znečišťování :wink:.
Bazének taky musíme pořídit, asi to vidím na klasický "tříbuřťák", ale jak píše Hedushkea, asi až na léto :slight_smile:. Navíc jak nesedí, tak by z toho asi moc neměla :slight_smile:.

@janka12 nechceš se někdy někde sejít? že bychom utahaly holky společně? :wink:
2. kvě 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já skoro žádnou Julii neznám :slight_smile: rozhodovali jsme se mezi Lilianou a Julii. Julii jsme měli i u prvního dítka, tak jsme to nakonec tak nechali.
2. kvě 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh vyhlášenej jogurt pro děti je holandia, našemu staršímu ale nechutnal.
2. kvě 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek jojooo, hollandia je mňam, doufám, že bude mít m. stejný názor :slight_smile:.
2. kvě 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek jsem se byla mrknout a to je ten náš bio jogurt selský holandia, to je ten co jím já k snídani
jinak co se týká lepku, tak jsme ok.. ty kukuřičné bezlepkové křupky co malá jí už dva měsíce obsahují lepek.. předevčírem to bylo na netu, že je stahují z prodeje, přesně ty moje s trvanlivostí do září.. my je teda jíme dál.. když naštěstí nemáme žádnou reakci.. taky dobrá sranda :slight_smile:
2. kvě 2012 v 19:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh no tak to je silla. My uz ale lepek na doporuceni mudr take zkouseli a zda se, ze v ramci naseho horsiho zazivani celkem gut.
2. kvě 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh To je drsný.., a velké množství lepku tam bylo? Já o tom nic neslyšela :sweat_smile: (nemáme televizi).. jak se to tam dostalo- předpokládám, že se jim tam přimíchala nějaká lepková mouka?
U nás zatím všechny lepkový zátěže taky v pohodě.. ještě nás teda čeká ten nejagresivnější, pšeničný, ale tam taky nepředpokládám problém..

Jo a Julii osobně jsem poznala jen jednu, porodní asistentku, která mě přijímala :grinning: (tak cca 25+ let). Myslím, že to nikdy nebude úplně masový jméno. Já si taky myslela, jak Magdalenka je ne úplně běžný a když se mě ptali sousedi, tak jejich reajkce byla: taky?? Když jsem se divila, jak taky.. tak prý máme v ulici už jednu. A se známýma jsme se taky dobře strefili.. mají Madlenku o tři měsíce starší.. nejlepší je, ale že bychom se trefili i klučičíma jménama :grinning: (ale my se teda neopičili, to jméno jsme měli vybraný ještě než jsme M. čekali :slight_smile: ).

A jinak spuhlasím s Hedushkou.. je třeba dát dětem čas (a neboj, na neurologii to dopadne dobře, ale spíš než neurem bych se řídila fyzioterapií, na tu chodíte, tak to bude všechno umět krásně předpisově.. a jestli o nějaký ten týden později.. vždyť to nevadí :slight_smile: (já si to aspoň říkám o M. a jejích pohybových schopnostech).
2. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@0knoflicek No většinou jsme zde taková partička maminek, které jsme psaly příspěvky už během loňského roku v těhotenství...to jsme psávaly častěji. Hold s mimískama je ten čas už hoooodně vzácnější a únava jistě výraznější :wink: :slight_smile: .
2. kvě 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pazdh presne - myslim, ze jogurt bude julce take pripadat kysely. cela se oklepe i po sladounkem ovoci - davam ji hrusku s jablickem a zda se, ze ji to pripada kysele. tak to jogurt asi neoceni. uvidim.
o tech krupkach jsem to v TV zahlidla, ale opravdu jen zahlidla, takze nevim, o co poradne slo. snad nejake polske zbozi.

@mahafi jak jsi zkousela oves, ječmen a žito?
skoda, ze bydlis na druhem konci prahy. casto maji nase holky obdobne navyky atd. taky Ti ted Madlenka usina kolem 21 hod a budi se Ti v 5:20? :slight_smile:

@0knoflicek Jmeno JUlie se dava predevsim v poslednich letech, takze ne nase vrstevnice, ale vrstevnice nasich deti. tech je celkem dost. minuly ctvrtek jsme byly s juli na ORL na nastrelovani nausnic a kdyz se MUDr ptala, jak se juli jmenuje a ja rekla, ze Julinka, tak MUDr hned pronesla "joooo, Julinky. ty jsou tedka v kurzu".
3. kvě 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já jsem někde našla, že se má lepek zavádět tak, že se dá napřed obilovina s minimálním (oves), pak menším (ječmen), větším (žito) a největším (špalda a pšenice) množstvím lepku (ale asi to už fakt přeháním). Normálně jsem koupila vločky, povařila a přidávala do jídla (napřed lžičku, větší lžičku a lžíci a šla jsem na další obilovinu).
Madlu jsem akorát uspala :wink: a budí se o chvilku pozdějc, před šestou (každá minuta ráno dobrá :slight_smile: ).
My jsme teď vcelku schopný někam dojet, tak bychom se mohly sejít třeba někde v centru, u Vltavy, v Zoo, nebo tak nějak? Možná bychom zvládly i ten Chodov, když přesvědčím manžela, že by bylo fajn, aby nás vyzvedl :wink: ).
Tak koukám, že Madlík je jediná bez naušniček.., ona si teď ty uši hrozně rve, takže by to asi dělalo trochu neplechu.., ale až bude trochubrát rozum, tak náušnice rozhodně dáme :slight_smile: (a zatím jsem vcelku ráda, že je nemá, protože jsme ke křtu od každýho měli dostat náušnice - některý by byly fajn, ale většina by asi byla děsnej kýč.. :grinning:)
a s tou četností Julinek.. myslím, že to nikdy nebude tak žhavý jako jsou třeba Terezky :wink:
3. kvě 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ja Te obdivuji, s tim varenim. ja si vsechno snazim zjednodusovat a nejsem moc k vareni. musim se od Tebe priucit. davam julce porad totez dokola. vubec ji neseznamuju s novyma chutema. musim to vyladit. a davas ryzi se zeleninou? ja totiz porad krmim julcu bramborou. rikam si, ze by to asi chtelo zmenu, nebo mi casem nebude jist vubec nic nez bramboru s cuketou a mrkvickou.

ja nejsem schopna s julcou cestovat. krmeni, neuveritelne celodenni boje s pitim a snaha o kloudny spanek Julci (behem ktereho do ni soukam sunar, prootze kdyz je bdela, nepije nic!) mi znemoznuje jakykoli program. kdyz uplne vyjimecne nejakou akci absolvuji, mam pak vycitky, jak tim byla julca bita. bud nestihne jedno spani, nebo vubec nepije, nebo nezvladam cpat do ni jidlo v dobe, kdy jeste netrpi hlady.... zkratka s nama to bohuzel na zadne akce neni. je to skoda, ale radeji pisu, jak to je.
3. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 zas tolik mě obdivovat nemusíš :grinning:, to jsou většinou hrozný patly, co dělám. Tyěch vloček vždycky povařím dvě lžíce, dám do skleničky a pak odsypávám tři dny zvyšující se množství do jídla (otázka 5ti minut, ani ne).
JInak má k obědu vždycky nějaký mix zeleniny (dávám různé kombonace mrkev, dýně, brambora-ta ale nejde mrazit, tak tu moc často nevařím), cuketa, batát, brokolice, k tomu občas maso. vždycky toho uvařím víc, nakelímkuju a dám do mrazáku a mám za 20 minut 5 obědů třeba (dělám to většinou tak, že uvařím 2 zeleniny, umixuju to zároveň a dám do kelímků a pak v menších porcích udělám třeba cuketu, brokolici, apod. a pak to tak nějak náhodně mixuju, aby neměla každý den to samý). Už se může dávat i rýže do jídla, dr. říkala, že i těstoviny. Rýži ale v poledne zatím nedávám,. protože pak jí dělám k večeři rýžovou kaši (do toho pak dám trochu UM, a rozmixovanýho jablíčka, banánu nebo něčeh, aby to měla trochu sladký) (ze 3 lžic rýže je kaše tak na 4 dny, takže taky v podstatě rychlovka, za 10 minut je vaříno a pak už jen sahám do ledničky/mrazáku a mám za chvilku ohřáto). Ale už zkusím i instatní kaši, Filipa hrozně zajímá, jak to vypadá a jak to bude jíst :grinning:.
A jogurt si nedělám iluze, že by jedla bez přesnídávky :slight_smile:.
3. kvě 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no tak moje děti jsou teda na to ještě moc maladý, aby měli jejich vrstevníci děti :wink: ale asi vím jak to bylo myšleno. Halt v dnešní době je trend někde jinde. A Julii opravdu v okolí žádnou nemáme. Co jsem sledovala místní porodnici, tak jen zřídka kdy... ale je fakt, že co se malá narodila, tak jsem to přestala sledovat. No co.. ať jich je kolik chce pro nás je ta naše Juli jediná svého druhu :slight_smile:
4. kvě 2012 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky patlám pořád to samé do kola, mrkev, hrášek, občas pórek, brambora, cuketa, lilek, špenát, brokolda a květák, kukuřice, no a maso, rýže, těstoviny, kuskus a pořád dokola, sváča taky dokola jablko, banán, hruška, teď taky již jogurt, když kupuji skleničku přesnídávky, tak se snažím o nějaké jiné ovoce, jenže po přečtení obsahu stejně zjistím, že většinou je to jablko, kaše dělám instantní rýžovou nebo kukuřičnou ze zdravé výživy, neslazené, prdnu mu do toho nějaké to ovoce, o vyváření kaše jsem se snažila jen chvíli, nebavilo mne to, někdy se přinutím a dělám ovesnou, tu mám totiž taky ráda :slight_smile:
dneska jsme se s kamarádkou dokopaly do dětského centra co tu máme, měla být herna-říkanky pro děti, byly jsme tam jediné, není zájem hm divné
víkend před námi, a nás čeká cesta do Heřmanova Městce, doufám, že tentokrát to nebude tak hrozné, minulý víkend jsme totiž byli u mých rodičů v Teplicích a jet v autě bez klimačky, to bylo peklo hlavně pro Tomíka, upocený unavený nerudný :-/
4. kvě 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @janka12 teď když je hezky tak jsem dost často v praze, tak bych klidně někam zajela, a můžeme vyrazit na prochajdu společně
začala jsem taky chodit cvičit, doma si občas protáhnu, ale stojí to za prd, sice jsem se dostala hodně rychle na svojí původní váhu, ba dokonce pod váhu, ale bříško bych potřebovala stáhnout víc, ještě ta jizva po císařáku není úplně v pohodě, a to jí denně mažu, vyzkoušela jsem už různé mastičky, pořád je pěkné rudá a místy citlivá, na kontrole mi bylo řečeno, že je to v pořádku tak snad jim budu důvěřovat
dneska budeme stavět skříň z ikei, tak mi držte palce ať se nezblázním, zrovna manžel není kliďas
jo a ještě dotázek mažete dítka opalovákem? a kterým? nechám si poradit.., chráním tomču před slunkem seč se dá, ale někdy nožičky nebo ručičky z kočárku vykukují :-/
4. kvě 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidávám fotky našeho raubíře, @janka12 foto v postýlce, takhle odpadne po plavču, prostě mrtvolka :sweat_smile:
4. kvě 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Jéé, ten má vlasů :slight_smile:, je moc hezkej.. a já ráda někam vyrazím :slight_smile:.
Začala jsem jí mazat teď jak byla ta vedra.. v léjárně jsem koupila Daylong 30 kids, je bez parfemace a matlal jsem s ním i sebe (jedinej opalovák, který jsem snesla na obličeji. Byl mi v lékárně doporučen.
Ta jizva by už podle mě bolet neměla, já o ní pomalu nevěděla už když jsem šla z porodnice (a naopak nám říkali ničím nemazat). Ale břicho mám taky (a taky jsem pod předtěhotenskou váhou). To, že chodíš cvičit obdivuju, já jsem odpoledne tak mrtvá, že se nedokopu nikam :frowning2: a potřebovala bych.. minimálně něco na záda. jdu uložit tu naší výtržnici, třeba i usne :grinning:.
4. kvě 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ja vubec julce jidlo nezamrazuju. varim cerstve v 1 den a do druheho dne to necham v lednici. nejsem na zamrazovani zvykla.

kazdopadne musim to vareni trochu upravit. delam to fakt moc jednotvarne. usim zaradit vic potravit. dnes jsem zkousela strouhanou syrovou mrkev s jablickem a vubec to nechtela. vzala si 1 lzicku a pak uz pusinku neotevrela. snazila jsem se hodne...., ale zbytecne.

@0knoflicek ja jsem to mozna spatne napsala. jen jsem mela na mysli, ze julinek je vic ted u deticek. starsich julinek je pomalu. jinak je to samozrejme fuk. ja sama jsem jana a nikdy mi vubec nevadilo, ze mam tuctove jmeno.

@hedushka ty uz davas tolik veci na papani?? ja mam v bruzurkach, ze na kukurici, hrasek, spenat, lilek a porek je jeste brzy. pak ale neni detem fakt co davat.
kdyby se Ti nekdy chtelo prijet na chodov - treba k obchodnimu centru, tak bychom se hohly projit s kocarkama v lese, je hned u nakupniho cetra, kde je i parkoviste. treba by se k nam jeste nekdo pridal. CO HOLKY???
smekam, ze chodis cvicit. maleho hlida manzel? to u nas zatim nehrozi. nemela bych klid. pred casem jsem cvicila skoro kazdy den sama doma. strasne me zlobily zada. uz jsem s tim neco musela delat. julca ted ale spi o tolik mene a jak s zacala plazit,, nemela jsem na cviceni vubec chvili klidu. bud po mne zacne lezt, nebo me necha cvicit vedle sebe par minut a pak se ji musim venovat a vecer odpadnu. vymluv mam vzdycky dost. ale potrebovala bych cviceni jako sul.
jak dopadla skrin?

krasne fotky - krasny tomasek :slight_smile:
4. kvě 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek