• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Nám se to vyrojilo hlavně přes léto a v zapářkových oblastech-loketní jamka, pod krčkem, pod kolenama atd. Aby to nezačlo mokvat, tak jsme měli již zmíněné mazání. Rozhodně vysušená nebyla, hezky se to zklidnilo a nemokvalo to. Postupně se to začlo zatahovat. Tou mastičkou jsme mazali 2xdenně a jinak jsme promazávali modrou indulonou. Jediná nevýhoda mastičky byla v tom, že vše bylo zažloutlé. Ale v létě toho na sobě moc neměla a pro její klid a zdravou pokožku člověk obětuje cokoliv :grinning: :wink: . Víš, ta mastička byla od magistra z lékárny, ale on se věnuje i alternativní medicíně. Já jsem na něj dostala tip od kámošky. Jestli ti pomůže aspoň telef.kontakt, za zkoušku by to stálo. Je to magistr Tomeček, lékárna Velké Pavlovice, tel.č.519428201. Zkus to, uvidíš :wink: :slight_smile: .
28. kvě 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule diky moc!
28. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi co kotnik?
predani nositka probehlo dobre. musim trochu mrknout do navodu, ale uz jsem to dnes kratce vyzkousela. musela jsem pred domem julcu vyndat z kocaru, abych se dostala po schodech do kocarkarny. snad nam to poslouzi.
co noveho u vas?
28. kvě 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já myslím, že to využijete...já používám klasickou klokanku on chicca, ale takovou tu blbou co má jen jeden nárameník a malá to má moc ráda.. používám to denně, ale jen tak na 10 - 15 min, když krmíme činčilky a tedíky :slight_smile: U nás vše ok, malá má dva zuby a večer ji zase tak bolelo bříško, že usla až v 23,00 a spí doteď v kuse, poprvé.. nevím co ji potrápilo, jestli banánek, chudinka.. pořád s tím má problémy. Jinak začala říkat mam něk dy i mama když za mnou jde (leze) nebo když vztahuje ke mně ruky... tak si myslím, že už ví, že to jsem já...
29. kvě 2012 v 05:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jen v rychlosti, než mi to tu madlenka zdemoluje :slight_smile: (jo tak dobtý, nezdemoluje, sundala si capáček a zkoumá myšičku, cotam má nakreslenou :slight_smile:)) ). Kontrola byla vtipná, ale dobrý, dostala jsem ortézu na tři týdny a pak na kontrolu.. mám zkusit začít našlapovat (na váze vyzkoušet a našlapovat tak 10-15 kily). Madlenka tam chtěla hrozně lézt, což samozřejmě nemohla.. a nejezdil tam výtah, takže filip musel kočár vynášet (a já mám taky tělocviku na dva týdny dopředu :grinning: Beco se poddá a budete si to s Juli užívat.. :slight_smile:.
@pazdh malá je hooodně šikovná, říkat máma.. klobouk dolů :slight_smile:. zkus kdyžtak ten banán trochu povařit (ač je to divný, tak prý syrový banán je těžko stravitelný, já ho madlíkovi nakrájím na kostičky a na pár minut ho dám do vody a je to dokonce mooc dobrý :slight_smile: ). jo a madla taky nemohla usnout, jak spíme na tom provizorním loži na zemi v obýváku, tak pořád musela slejzat z matrací na podlahu.. usnula někdy po desátý..
29. kvě 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh sikulka, uz rika mami :slight_smile:

@mahafi tak hlavne, ze z toho neni sadra.

ja mam ted starost s Julcou. od minuleho tydne je pres den velmi velmi spava. uplne ji nepoznavam a jsem z toho hodne nervni. je hned desne unavena a spi a spi a spi. kdyz je vzhuru, nezda se, ze by ji neco trapilo. az na to, ze ted uz par dni nechce temer vubec papat a s pitim je to zase vetsi boj. Ach jo. snad jsou to jen zoubky.
29. kvě 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak podle mé zkušenosti to budou zoubky, stejné projevy jak Julča a k tomu ještě mrzutost, to je Tomášek
29. kvě 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 mám to samý :slight_smile:, holky jsou holt téměř kopie :wink:. A přidávám k zubům ještě to lezení a vůbec větší pohybovou aktivitu, je to záběr nejen na tělo, ale i na mozek, mají najednou o mnoho víc vjemů a musí je zpracovat :slight_smile:. A oběda do madlíka dostanu tak tři lžičky.. a je hrozně chovací, šmudlinka moje :slight_smile:
Paní doktorka říkala, že sádra se už dává jen v nouzi, že se to řešíortézama, že podle otoku se to dá regulovat, dá se to sundat na koupání, že je to prostě o něčem jiném a efekt lepší než sádra :slight_smile:. A teda blahořečím tomu, kdo to vynalezl,protože to už skoro nebolí, jak to tak drží "samo" správný tvar a nemusím do toho namáhat svaly.. je to opravdu velký rozdíl :slight_smile:.
29. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi
holky, to jsem rada, ze se u vasich deticek zoubky take takto projevuji. ja si teda stale nejsem jista, protoze kdyz si Juli hraje, do vseho kouse - coz je uplne normalni i bez rustu zoubku - a nedela to vubec dojem, ze by pri kousani dasnicky mela citlive. jak rikam, mrzuta neni. myslim, ze kdyby ji zoubky zlobily, asi by pri zurivem kousani do hracek nemela dobrou naladu. tak nevim. v poslednich dnech ji fakt zoufale malo. jsem z toho vyrizena. dnesni den - asi 5 lzicek detske vyzivy Hamanek, necela 1 porce (pro Julcu obvykla) masozeleninoveho papani, ktere jsem do ni soukala na 2 etapy, 3 lzicky kase. TO JE VSE!

@hedushka kdy jedete na Sumavu? nebo uz jste tam byli? ja jsem kapku mimo.
@mahafi tak to je prima, ze orteza tak dobre funguje. julca zacina sedet. vozim ji v hlubokaci, kde bud sedi a kouka kolem nebo kleci. je to legracni. lidi na ulici se na ni usmivaji, mavaji, davaji se do reci. prvni sed jsem zaregistrovala vcera.
29. kvě 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jedeme zítra
s jídlem jsme na tom podobně, dásně má parádně naběhlé, a když do něco kousne víc zuřivě, bulí nebo "nadává"
30. kvě 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka uzijte si dovcu!! tak u vas to zoubky urcite budou. u nas si nejsem vubec jista.
30. kvě 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak co, jak to jde s nosítkem? já teď koukám na mmb svědomitě a jsou tam dvě.. ale ani jedno se mi nelíbí :sweat_smile: .
Mám teď hrozný problém s uspáváním Madlíka.., už je to kolikátou noc, co usne aqž po šíleném řevu (nepomáhá nic, kojit, chovat, číst, prostě nic) až po desátý.. to už jsem pak na ní i nepříjemná, protože chci spát taky (ta noha dost vyčerpává, navíc, jak nemůžu ani chodit ven.. o všechno prosit filipa.. si přijdu jak pan lorenc ze samoty u lesa :frowning2: ). vůbec nevím, co s tím.. jestli je to i tím, že spíme teď v tom provizoriu a ne u sebe.., ale je vyčerpaná, ze sedu padá, klátí se při lezení, ale prostě ne a ne usnout.. :frowning2:. ach jo.., no snad to brzo přejde..
31. kvě 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tyyyy jooo, tak to mas s usinanim Madli drinu. Nejspis place prave vycerpanim, vid? akorat nevi, jak se zklidnit a usnout. nase dite se take zklidnit neumi. mlati sebou v postylce - dokud nevycerpa veskerou energii. to musis byt pekne vysata. nedivila bych se, kdyby byla rozhozena zmenou podminek. julca minuly tyden v cestovni postyle prvni noc taky hoooodne vyvadela. nepomahalo vubec nic. unavena byla velice, ale neslo ji pomoct.
drzim palce, at se to usadi.
ja jsem na ni ted taky byla uz neprijemna. kvuli nejezeni a nepiti. je to vycerpavajici. zvlast kdyz to trva delsi dobu. nahyhstam jidlo. posadim ji do sedatka - uz pri tom zacne protestovat. nandam bryndak, to ji rozcili jeste vic. zacnu davat jidlo. otevre pusinku maximalne 4x a pak uz se jen vzteka, strhava bryndak, snazi se mi vyrazit lzicku z ruky a pusinku drzi tak sevrenou, ze do ni nic nedostanu. cela sebou tak sije, ze se lzickou k jeji pusince ani nejde trefit. takze chvili bojujem a pak s tekoucima nervama sundavam bryndak, uklizim neporadek kolem a vyndavam ji ze sedacky...... a tak se to opakuje nekolikrat za den, protoze kdyz nic nesni, zkousim ji treba za hodku dat znovu.

nositko se mi zacina libit. pouzivam ho jen na vychazeni a vchazeni z bytu ven a zpet (schody, kocarkarna...). na chozeni po venku je v kocare. myslim, ze i pro Juli to zatim na tak kratkou chvilinku je dostacujici. musi si na to zvyknout. sice se zda, ze se ji to libi, ale po chvilince uz chce ven. ona se musi totiz porad mrskat. jsem rada, ze jsem to koupila. rampu na venkovni schodiste by nam meli vratit za tyden, ale pak ji stejne budu muset z kocaru vyndavat, neb na rampe ji nemuzu pridrzovat kdyz dela akrobaticke kousky, tak by se mohlo neco stat navzdory ksirum.
co se tyce vzoru toho nositka, co mam, tak z nej nejsem unesena. je to takove unyle, ale co uz.

Hani, pred casem jsi tu psala, ze se brambora nema mrazit. proc? nejaka chemicka zalezitost? nebo proc? mne teda nechutna brambora ani ohrata z lednice, ale proc se nema mrazit?
a zes rikala, ze neni pro deti v tomto veku vhodna celozrnna kase. ja koukala, ze jednu takovou doma mam. nejak ted nemuzu najit zadnou vhodnou. bud jsou silene sladke neb maji prichute, ktere nechci...
31. kvě 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule kolik octa davas do vodicky pro potirani vyrazky? julca ted ma neco malinko pod bradickou, myslim, ze je to z potu, tak bych to zkusila. diky.
31. kvě 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 to usínání je fakt horor.. :frowning2:, jenže je blbý, že teď tři týdny to nebude moct být lepší, já do schodů vyskáču jen s velkým vypětím (máme ložnici nahoře), a neumím seskákat (blbý schody, na normálních to jde, ale na těch našich ne) (dolů lezu po zadku, hodně praktický :grinning:). Navíc bych si jí stejně nevyndala z postýlky.. ach jo.. :frowning2:. Dneska je teda nenaložená i přes den, hrozně moc bych potřebovala chodit a chovat jí, mít jí v šátku, to je pk klidná hned.. je to celý na pytel :frowning2:. Nevím, jestli to nemůžou být i ty zoubky.., ale ty první dva vyrostly tak nějak víc mimochodem (ale zase je pravda, že jsem si jí mohla brát do náruče a víc mazlit..). Už jsem i přemýšlela, že jí v tu noc dám nurofen, ale mám jen čípky a nevěděla jsem, jestli je to na to vhodný (když nemá horečku).. taky jsem slyšela o nějaké mastičce na dásně, ale vůbec nevím, jak se to jmenuje a jestli to není jen na předpis... nevíte někdo?no snad to nějak vyválčíme.. ale je mi jí fakt líto :frowning2:.
Ideální je nechat Juli na nosítko zvyknout, taky jsme to tak dělaly.., ale je dobrý to vždycky o trošku prodloužit.. třeba si ho na chvíli vyndat venku, zkusit jí v tom 10 minut poponášet a zase vrátit do kočárku..
ty vzory jsou problém.., ono jich pěkných moc není.., já už si teda na růžovou docela zvykám, ale růžové nosítko s kytičkama je na mě moc :grinning: (to je teď na mmb. a ten další vzor jsou nějaké vlčí máky).
Brambora: ona je mražená hoodně hnusná.., navíc se tam nějak vyvazujou škroby a sládnou.. není to jedovatý, jenom je to nedobrý :slight_smile:.
děti by celozrnný potraviny neměly, nemají na tolik vlákniny uzpůsobený střeva (docela dlouho (několik let) jim denní příděl vlákniny vynahradí jen zelenina a ovoce). Taky jsem koupila jednu celozrnnou kaši, protože jsem byla celá nadšená z toho, že je neslazená a až doma si pak přečetla, že je z celozrnné krupice nebo čeho. Právě to, že jsem si nebyla schopná vybrat kaši jsem přistoupila k jejich vaření (je to fakt otázka chvilinky, vločky jsou rozvařený hned, rýže trvá teda dýl-na to je vhodná rizotová rýže arborio, líp se rozváří).
31. kvě 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani, dělala jsem ten roztok odhadem-do asi 2 litrové misky jsem dala 2-3 lžíce octa :wink: . Nám se to u Markétky začlo dělat taky pod krčkem, pod kolínkama a v loketních jamkách. A hlavně přes letní období. Tak uvidíte, třeba to pomůže i vám :wink: .
31. kvě 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule diky za navod.
@mahafi tedy ty jsi ted fakt chudak. usinani Madlusky se vubec nelepsi?? ja myslim, ze ten nurofen cipek by urcite neuskodil. gel, ktery znecitlivi dasnicky se prodava myslim bez receptu, ale nazev nevim. kamaradka (magistra farmacie) to mela pred par lety pro sve deti.
tak to celozrnny kase vyradim. asi zkusim take neco sama uvarit, ale kdyz ona juli pak sni 3 lzicky a zbytek vyhodim. tak to kvuli tomu varit - to je pakarna.
je fakt, ze jak brambory projdou mrazem, jsou sladke, takze to je to mrazeni podobne.
31. kvě 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já jsem to asi vylíčila moc dramaticky.. dneska mi bylo nějak unevaně, tak jsem to všechno vnímala nějak sebelítostivě. jsou na tom lidi o mooooc hůř :slight_smile:, to moje je fakt prkotina.. obtěžuje to, ale je to prkotina. Kamarádka musela ve věku našich dítek jít na týden do nemocnice se žlučníkem.. to je mnooohem horší.. nedovedu si představit, že bych byla bez Madlíka a pak jí stejně nemohla chovat.. takhle jsem s ní a chovat můžu, i když se s ní nemůžu procházet po bytě a po venku :slight_smile:.
Jsem zvědavá, jak usne dneska.. ani jí zatím nepřesvědčuju, že by měla spát.. :sweat_smile:. Uvidím, jestli to dneska bude s usínáním lepší, pokud bude zase plakat, zkusím ten nurofen, ale zatím vypadá docela v pohodě :slight_smile:.
jestli ti sní tři lžičky, tak to klidně tu celozrnnou dej, jen jí prostě nemá jíst kotel :slight_smile:. Kaše teď začala docela jíst (do vloček dám vařit i jablíčko nebo hrušku, aby to měla s nějakou chutí), ale blbě to odhaduju, tak uvařím tak na třikrát, ty přebytky se snažím dát do skleniček ještě horký, aby se to ve skleničce "zavařilo", nechám vychladnout a dám do ledničky, dva dny to takhle vydrží.., pak to jenom ohřeju, vmíchám UM a je hotovo (asi to zní složitě, ale je to fakt během chviličky :slight_smile: ).
31. kvě 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 hurrrráááá, spí :slight_smile:, bez nurofenu, bez pohádky.. prostě spí šmudlinka moje :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak to je super, ze Madli spinka. asi si potrebovala privyknout. neni divu. takove male miminecko a hned tolik zmen. ja taky vsude mizerne spim nekolik prvnich noci.
julca mi ted vseho ji hodne malo. max 5 lzicek. masozeleninoveho prikrmu trochu vic, ale oproti normalu take mene.
tak se taky dobre vyspi a za par dni to bude urcite zaseo fous lepsi.
ja mam ted taky posledni tyden njakou krizi. aninevim z ceho. chtelo by to nejakou zmenu.
31. kvě 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:, tak snad se spinkání zlomilo.. sice si protáhla usínací hodinu, ale aspoň u toho nevřeští :slight_smile:. Včera jsme spali nahoře v ložnici a bylo to fajn :slight_smile:, jen teda v postýlce dělala alotria, začala se tam stavět (naštěstí správně předpisově "přes rytíře" :grinning:) a tak.. takže musíme dát dneska o úroveň níž matraci. Filip teď pokládá do obýváku koberec, já jsem se tomu bránila, ale musím uznat, že je to takové o hodně teplejší pocitově.. :slight_smile:, je to pěkný.. a madlík na tom udělala zkušební prolez a je taky spokojená :grinning: (a to je hlavní :grinning:). Za chvíli jedeme přát tchýni k narozkám, zase jsme pekly s Madlí dort.. snad bude chutnat.. a doufám, že nám tam Madlenku nezakousne jejich jezevčice, žárlivka žárlivá :grinning:.
2. čer 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, kde jste kdo??
Heduska na Sumave, ale ostatni snad alespon obcas na internetu :slight_smile:

@mahafi prima, ze madli dobre usina. julca kolikrat v postylce hodinu radi, nez usne. dnes jsme ji dokonce museli znovu vyndat, vubec to nevypadalo na spanek. co tvoje noha?
ja vypada stoupani si pres rytire? to je madli sikulka.
jak jsi minule zvladla noc jen s madli?
mne zase ceka par dni s julcou o samote. asi . tak snad nam to utece.
3. čer 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já tu jsem, hledám šaty na netu za zub a nic se mi nelíbí :frowning2: u nás se nic nového neděje, tak ani nepíšu.. jen máme moc práce, ale na hledání šatů si čas udělám:slight_smile:
4. čer 2012 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Noha střídavě bolí a střídavě v pohodě :slight_smile:, už a to můžu i našlapovat (s berlema) a dneska jsem udělala i pár poskoků s jemným našlápnutím bez berlí.. ale to jen jako nouzovku.. taky jsem už dvakrát hrdinně sešla schody dolů normálně po nohou.. :grinning:.
Usínání jsem zakřikla.. vůpbec to není dobrý.., dali jsme jí níž matraci a jediný co, tak si začala právě stoupat a padat ze stoje.. nejen ze sedu.. :frowning2:, takže mám děs z toho, že se tam zmrzačí.. ach jo.., uvidíme.., snad se to někdy zlomí..
dneska jsem ráno proloupla oko a měla jsem tam zprávu od kamarádky, že by se dnes stavily s Madlenkou, tak jsme tu měli Madlenčí duo.., bylo to fajn :slight_smile:, jen byt nevypadal jako něco, v čem bych chtěla vítat návštěvu.., jak to bylo takhle narychlo :grinning:.
"Přes rytíře" je přes klek, jednu nohu v kleku, druhou nakročenou (jako když chceš pasovat rytíře na rytíře :grinning:).
A ta noc o samotě byla nakonec v pohodě.. ale nevím, jak bych trávila třeba týden sama.. 1) by se mi stejskalo (jsemblázen, ale my jsme na sebe hrozně zvyklí) a za 2) jsem ráda, když filip přijde z práce a já můžu na chvíli vypnout a prohodit i pár normálních vět :grinning:, ale je to asi o zvyk :slight_smile:. Věřím, že to zvládneš :slight_smile:.
pojedete na tu moravu?
4. čer 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh :slight_smile: to se mi libi, ze na saty se cas najde :slight_smile:. ja taky vecer i pres totalni vycerpani padnu k PC misto abych sla uklizet. na to nejak potrebuju vic energie. tak at se saty brzo najdou.

@mahafi tak to usinani je mrzute. snad to nebude trvat dlouho. je to vycerpavajici, co? drzim palce, at je to lepsi s usinanim a at se porad lepsi i noha.
Julca jak se zacala zvedat do vzprimeneho kleku, prvni asi 3 dny padala docela dost. pak se nejak posilila a pada uz mnohem mene. Snad Madli taky bude padat mene a mene. dneska ve vanicce si Juli zkousela stoupat na rytire - kdyz jsem to videla, tak me napadlo, ze je to mozna ono. presne jako kdyz je rytir "pasovanej na rytire". asi ji vodicka nadnasela. jinak to tak nezkousi.

My to mame stejne - jsme na sebe tak zvykli, ze bez sebe neumime byt. uplne jak deti :slight_smile:. ted jel nastesti jen na kratko, ale jeste nez zacne zima, pojede nekolikrat na dyl. tak snad nam to bude utikat. ale ted je to pohoda. loni jel na 18 dni celkem daleko a do divociny bez spojeni (v dnesni dobe nepredstavitelne! - zvlast pro nas :slight_smile:) a to bylo jen 3 tydny pred terminem porodu :slight_smile:. vracel se tyden pred terminem :slight_smile:. vubec se mi nechtelo byt sama, ne kvuli blizicimu se porodu, na ten jsem stejne chtela byt sama, ale v tehu jsem byla nerada sama v noci. byla jsem celou dobu u nasich. a mimco pak jeste 2 tydny prenasela a to uz pak jel manzel zase pryc na tyden, takze nas z porodnice odvazela svagrova :slight_smile:
4. čer 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ona toho rytíře začala dělat, jak máme dole matrace a musí na ně nějak vylézt (teda ona nemusí, ale chce :grinning:). a pak taky objevila super věc na bubnování- lavor.. tak o něj to jde taky dobře.. jinak by jí to asi ani nenapadlo :slight_smile:.
Ona naštěstí padá jen když je unavená.., jak už nemá sílu.. jinak je to dobrý (pokud se neche převalit zrovna na "vynechané" místo v prostoru :grinning:.
A teda obdivuju tě, žes vydržela 3 týdny bez spojení.. já bych umřela.. (strachy a steskem) a navíc takhle před porodem..já bych taky byla u našich :slight_smile:.

@pazdh Když jsem byla v práci, tak se mě ptali, kdo u nás dostane na šaty.. tak jsem říkala, že teoreticky já, ale otec se k tomu nějak nemá :grinning:. Ale je pravda, že jsme si pak řekli, že šatičky dostane Madlenka :slight_smile:.Tak tě obdivuju :slight_smile: a jen pěkně vybírej :slight_smile:. Pak se s nima nezapomeň pochlubit :slight_smile:, třeba to pak ještě přehodnotím :grinning:.
4. čer 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, kde jste kdo?

Tak ja saty za zoubek neresim. mam satu hromadu. vubec je nestiham nosit. minuly rok kvuli brichu. leto predtim bylo chladne a saty jsem vubec neunosila. manzel by mi rad saty kupoval porad. skoro vsechny, ktere mam mi koupil on. ja jen skemram, at uz neprikupuje. mame to doma trochu obracene :slight_smile:.

holky, kde jste detem koupily zubni kartacek - prstacek? prodava se to v DM nebo v Rossmannovi??

@mahafi lavor chci taky julce umyt a dat na hrani. jeji bezne hracky ji uz vubec nic nerikaji. potrebovala by nejakou poradnou zmenu. ted ma umytou PETku od vody, plastovou krabicku od kremu, umyju lavor. ale co dam dalsiho, to nevim.

Manzel si v te divocine nasel misto - asi 2 metry ctverecni, kde jedine (z celeho ostrova) byl nekdy signal. ale musel tam nekolik kilometru dojit. takze mi obcas poslal sms. tim to bylo snesitelnejsi. zvlast v situaci, kdy se objevilo ve zpravach, ze 40km od nich ledni medved rozsapal turistu. malem me kleplo. kdyby mi byvala od nej zrovna ten den (den po udalosti) neprisla sms, tak bych umrela strachy.

na moravu se zatim chystame, ale finalni rozhodnuti bude az na posledni chvili.

dneska jsem tu na sidlisti potakal maminku s nositkem Beco v te fialkove barve s kytickama - jak se nabizelo na MMB a Tebe moc nelakalo. uznavam, ze je to dost barevne. To moje je unyle, ale jsem za nej rada. jinak u nas to vubec nevypada, ze se nekdy rampy pro kocarek na venkovni shodiste vrati. stale lezi ve vchode a pritom uz v polovine minuleho tydne mely byt v pozinkovne. jeste ze mam nositko. jsem za nej moc rada. rekla bych, ze Julce se v nem libi. je v nem ale vzdycky jen okamzik a pak sup do kocaru.
5. čer 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zvědavá a to tam manžel jel na výlet nebo pracovně? Teda to jsou věci.. no jo, někteří jsou na sobě závislí a den to bez sebe nevydrží, jiní mají ponorkové stavy :wink: malá mně dnes kousla do kolena, potvůrka.. měla tu babičku na hlídání dva dny, tak ji budu muset zítra odvykat nosit a přehnaně o ni pečovat... je vždycky po těch dvou dnech mimo, tak ji musím vrátit do normálu.. teď tu bobek vedle mě kňurká, má asi špatné sny...brečí ze spaní
5. čer 2012 ve 21:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Zdravím, jsem taky zvědavá, ale na ty šatky :grinning: :grinning: :grinning: . Vybrala jsi??? :grinning: :wink: Já jsem zubík našla taky první, v dubnu a protože jsem měla narozeniny, tak to manželovi vyšlo vcelku dobře, mám za obě události jedny šaty :grinning: :grinning: :slight_smile: . Ještě k nim vybírám letní botky-pořád jsem minulá 2 léta běhala v žabkách nebo v balerínách, tak snad se najdou nějaké hezké páskové na nižší platformě, no uvidíme :wink: . Malá poslední 3 večery taky po usnutí tak nějak trhaně pokňourává, přehazuje sebou, no nevím, čím to je :fearful: :confused: :unamused: ...
5. čer 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh pokud ten dotaz byl na me, tak manzel tam byl pracovne. :slight_smile:
mne mala kouse pravidelne do prstu na noze :slight_smile: je to legracni, ale zaboli to - zouby jsou pekne ostre.
5. čer 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek