• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 @hedushka Tak dneska dala jeden hodinovej spánek dopoledne a odpoledne dokonce 2 hodinovej.. jsem koukala jak zjara.. teď už před sedmou byla taková zralá na uložení, tak jsem jí nechala odnést nahoru, tam si ještě chvilku hrála a pak jsem jí dlaa po sedmý do pelechu.., no.. tak výsledek? únava jako zázrakem ta tam (její. ne moje :grinning:), a ještě teď nespí.. já fakt nevím co s ní.. :frowning2:, jestli jí nechybí i naše procházky? když jí chovám, tak je klidná, usíná.. přendám jí do postýlky a vstává.. když odejdu, je virvál.., doufám, ž nepěstuju malého tyrana.. :rolling_eyes: :zipper_mouth:
Ten kartáček asi ne, pořídím ho v lékárně, ale díky, že na mě myslíš :slight_smile:, teď nevím, jak a kdy se ta noha zlepší natolik, že budu moct vyrvat kočát nahoru do nějakého hromadného prostředku :frowning2:.
Noha je lepší, to jooo, už rozeznám oba kotníky :grinning:, ale bez ortézy furt nic moc.., navíc teď i flákám chůzi o berlích a občas chodím bez (už se to s madlíkem moc nedá a hřeším na to, že už to je skoro dobrý :frowning2:), takže výsledek je ten, že večer to bolí vždycky víc.. ale jde to.. podle mě to bude už fajn, jen to pak pořádně rozhýbat.. :slight_smile:, já už taaak chci chodit ven.. na procházku :slight_smile:.
Jo Jani, co nosítko? už jste si troufli na delší pobyt v něm?
14. čer 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@mahafi
holky, tak ten kartacek asi nechame padnout, co?
koukam, ze nasi drobecci nejsou ted zrovna velci spaci. ja si ale nestezuju. je to ted lepsi, nez to bylo.
MAHAFI - presne to ma julca - jak ji dam do postylky, je unava pryc. nechapu. davam ji do postylky jen kdyz vypada unavene. tam se natahne, dam ji do spacacku, dam mlicko, julca zacne privirat ocicka a behem okamziku radi a unava nikde....s tou nohou je to potiz, co?
nositko stale vyuzivame jen na par okamziku, ale je to super. dneska jsem si ji do toho dala na chvili pri kocarkovani venku. v kocarku uz radila jak diva, posrad si stoupala, tak jsem ji dala na chvili do nositka a pak zase zpet do kocarku.
14. čer 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, mam zase 2 dotazy:
1) davate detem kukurici? a jakou? z konzervy? koupenou zmrazenou? jinou?
2) mate stinitka/clony proti slunci na okynka v aute? a jakou verzi? roletky
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56459677&tab=3
nebo staticka stinitka http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10208562&tab=4
co je sikovnejsi, spolehlivejsi, trvanlivejsi...?
predem moc diky za info
17. čer 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, naše malá je šílený kaskadér. Včera řádila tak, že se u gauče jak stála vždy otočila na mně a skočila, podnikám teď samé záchrané akce.. je šílená, prostě se začíná pouštět, nemá ani trochu pud sebezáchovy.. viz foto.. vyleze na židličku a hlavou dolů leze dolů.. si teď teda užívám :grinning: Jinak vypadá dost společensky, jsme byli na rodiné akci a moc se jí tam líbilo..jen starší oškliví chlapi se jí nelíbí, to natahuje :slight_smile: taky dává pusinky v časopise miminkám :slight_smile: , přes den spí tak hodinu.. to už asi lepší nebude
17. čer 2012 v 11:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka12: máme stínítka zabudované v autě.. zuby má dva spodní a ještě jsem je nečistila, asi jí rostou další, tak si tam nenchá moc sahat, tak to nehrotím.. já dávám na oběd skleničky, asi tam kukuřice občas je, pomixovaná..
17. čer 2012 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme za sebou včerejší návštěvu u kamarádky a jak říká @pazdh, užila si to i Madla, jen na ní nesměl kouknout strejda s fousama :grinning: (jenže on je dost sociálně pako, takže místo toho, aby někam odlezl, tak před ní dělal opičky, takže jsme pak měli plné ruce práce jí utěšit.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: , naštěstí jsme pak hend jeli domů). No a doma to byl nářez.. přijeli jsme před osmou q hádejte, kdy usnula.. v půl jedenáctý.. :frowning2:, já už fakt nevím, co s ní. je unavená, takže nechat jí hrát dýl nejde (a ani nechci, aby byla tak dlouho vzhůru), chování pomůže na chvilku (a ani na to jí nechci zvykat), prostě jí vždycky položím, dám dudlík, vydrží tak minutu a už zase stojí.. (a u toho ječí). No doufám, že to brzo poleví, je to krapet únavný :grinning:.
@janka12 s těma stínítkama nevim :frowning2:, taky ale musíme něco pořídit.. zatím je přikrytá plenkou, ale hodilo by se něco, abych jí nemusela furt zakrývat :slight_smile:, že se dělají i roletky, jsem netušila (tak díky za odkaz :slight_smile: ). Už přišel ten outlastovej obal na sedačku, jen jsme ho ještě nestihli otestovat, tak pak dám reference.. prodávají to samý i do kočárku, tak když se to osvědčí, asi pořídíme i to.
Jo a taky je kaskadé=r.. z překážky zásadně po hlavě :grinning: (ale to, že se má slejzat pozadu se prý učí až později, jako že je to další fáze, tak se tím utěšuju :grinning:)
17. čer 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jo a kukuřici občas vařím, dávám mraženou a spíš jen tak pro spestření, moc úspěch to nemá
17. čer 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky,
1) kukuřici dáváme - používám hodně mraženou směs Mrkev, hrášek, kukuřice - kukuřice je tam tak každý dvacátý kousek, takže to v jídle ani moc nepozná
2) sluneční clonu máme ani 3 týdny, podobnou jako je ta druhá, ale s krtečkem. Takže o trvanlivosti moc neporeferuju. S Matýskem jsem vždycky skřípla do okýnka plínu, krásně zakryla celé okýnko a nesvítilo nikde okolo, když se sluníčko otočilo z nějakého jiného úhlu. S Kubíčkem už to tak nejde, Matýsek se rozčiluje že nevidí přes Kubíčkovo okýnko ven... :grinning: :grinning:. No ale Kubíček už teď poslední týden jezdí ve "velké sedačce" (do vajíčka už bych ho teda opravdu nenacpala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), takže Krteček stačí.
@mahafi @pazdh teda nevím co to ty děti mají se zarostlými a staršími chlapy, náš Kubíček je taky nemůže ani vidět. A kromě toho ještě strejdu, který sice není ani starý ani zarostlý, ale stejně je pokaždé scéna jak kdyby jsme se ho chystali probodnout :sweat_smile:. No a pak ještě nemá rád když na něj koukají "babky" - co potkáváme v krámě a na ulici. Což mu schvaluju, já je taky nemám ráda :grinning:
17. čer 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahoj, kukuřici jsem cíleně ještě nedávala, snad jen pokud byla v nějaké skleničce, kterou ojediněle dávám. Ale už jsem normálně dávala hrášek, květák i kedlubničku-vždy povařím a rozmixuji :wink: .
Clony jsme u starší dcerky měly tu tvou druhou variantu s pejskama. Teď máme novější a hlavně větší auto, tak manžel nechal na zadní okna+obě boční dát ty folie. Stály sice necelé 3 tisíce, ale v autě je opravdu moc příjemně, zvenku dovnitř téměř nejde vidět, takže tam nikdo zbytečně neč..í :grinning: :grinning: :grinning: a holky vidí ven naprosto nádherně :wink:!
17. čer 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@ivca_doubek
@mahafi
ahoj holky, diky moc za info.
18. čer 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 My jsme v rosmannu narazili na těstoviny sunarka, jsou od 8. měsíce uk asi tam je spíš jenom mín soli jinak budou stejný jako normální a mají tvar kačátek to je celý :grinning:
18. čer 2012 v 10:39  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá, M. včera usnula skoro hned (po 20 minutách), ale neplakala u toho :slight_smile:, tak snad si to navykne i do dalších nocí :wink:. Včera jsem jí zkusila ve vaničce u koupání posadit a měla hroznou radost, plácala rukama do vody a dělala blbiny :slight_smile:. Jen budu muset koupit nějakou protiskluznou podložku, aby mi nezklouzla. A dneska si prvně skřípla prstíky do šuplíku.. přežila.. (mně to ale bolelo hrozně za ní :grinning:)
18. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vcera jsem nahlidla do srpnatkove diskuse, ktera je uzavrena, jednou za cas tam nahlidnu.... a ted jsem si precetla prispevek jedne maminky, ze uz ma s chlapeckem za sebou kontrolu v 10ti mesicich. chlapecek ma 10 kg, leze, chodi kolem nabytku, baští nakrájené jídlo a (ted se drzte) ráno kadí do nočníku!! tak to jsem teda zirala.

@valaskoval ve ctvrtek do Rossmanna pujdu, tak se tam po nich podivam.

@mahafi Ty nedavas zatim testoviny kvuli lepku? nebo z jineho duvodu?
zrovna jsem na vas myslela, jak to mate se usinanim. a co noha? protiskluzove podlozky maji taky v IKEA, ale samozrejme i jinde.
18. čer 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak dneska to zase šlo. usnula u kojení v osm, teď se teda vzbudila zase, ale je jí horko, tak jsem jí pochovala, znova nakojila a snad spí (doufám, že definitivně :slight_smile: ).
Těstoviny zatím nedávám, protože jsem se k nim nějak nedostala, lepek už dávám, i když spíš střídmě (i když včera a dneska měla špaldovou kaši :slight_smile:. Není to teda z nějakého přesvědčení, zatím měla jiné přílohy (brambory, rýži, jáhly, různé vločky..).
A zjistila jsem, že se mi asi osypává (nic hroznýho, jen pár pupínků v obličeji) po syrovém jablku.., přesnídávka ani uvařené nevadí.
Holkám z látkovek, co praktikují bezplenkovku, tak kakají do nočníčku i děti po narození.. :slight_smile:. Ale nevěš hlavu, zrovna jsem u Matějčak četla, že předčasné vysazování může u dětí učení o dost zbrzdit, že ideální věk je kolem 15 měsíců :slight_smile: (stejně jako k učení smrkání).
Jo a včera jsem nahlídla do diskuze srpnové děti 2011 (není to ta uzavřená), přečetla tam dva poslední příspěvky a jsem hrozně ráda, že jsem tady u vás, že se tady tak krásně uklidníme a plyne to tu v takovém poklidu :slight_smile:.
18. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 zase jsem zapomněla odpovědět, jak je to s nohou :slight_smile:, už je to vcelku fajn, docela tu řáídím i bez berlí, zítra jdu na kontrolu.., ještě to chvílema bolí (hlavně, když tahám madlu, což bych asi neměla :sweat_smile:), ale myslím, že je to už fajn :slight_smile:.
18. čer 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi joooo, o bezpelnkovce jsem kdysi neco cetla. treba jsem skeptik, ale prijde mi to pro maminky, ktere nejsou ve spechu a mohou vsechno podrizovat tomuto. at kazdy dela, jak uzna za vhodne :slight_smile:.

a co se delo na diskusi srpnove deti? tady zas desne chcipl pes.

to je prima, ze se noha lepsi. chce to cas a bude uplne OK.
tu spaldovou kasi delas jako prilohu? a jak se dela? co na to kupujes?

@aidule ty folie na okynka jsou urcite nejlepsi reseni.
19. čer 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak noha.. ortéza ještě na 14 dní :frowning2:, na noc už to ale můžu sundavat. Nelíbilo se jí, že je to ještě nateklý a hybnost.., takže ještě mám rehabky.. (teď jen magnet, po 16.7. i cvíčo). Takže naše velkolepé plány teda padají a padá i šumava, leda bychm tam jeli někdy v srpnu.
Bezplenkovka u některých dětí fungovat může, jsou děti, které si jednou učůrnou a kvičí, takže tam se to nějak dá.. ale já tyhle ambice nikdy neměla.., ale už od dost holek vím, že to funguje.. ale je fakt, že madlíka taky přebaluju co chvíli, že nechci aby byla v tý počůraný plíně..

Špaldovou kaši jí dávám k večeři (stejně jako ovesnou, žitnou, ječnou, rýžoivou, jáhlovou, a různé kombinace vyjmenovaného). Koupila jsem vločky v DM a rozvařím je, dám k tomu rozvařit banán nebo jiné ovoe a pak tam nasypu sunar :slight_smile:.
19. čer 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak se mi povedlo taky uchvátit bazarové Beco :slight_smile:, zítra si pro něj jedeme.., tak už jen ta noha, aby se uzdravila a budu se těšit na nošení :slight_smile:.
20. čer 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska máme den na zabití, nechce spát, nechce jíst, jen chovat, takže typuji zuby nebo bříško, k tomu to dusno, do toho ho ještě mučím cvičením a nutím správně lézt, připadám si jako krkavčí matka :angry: , která mu nedopřeje vlastní hraní
špaldovou kaši jsem ještě nezkoušela, možná zkusím :wink:
stínitka v autě máme fakt blbé, takové ty na přícucku, nedoporučuji
nosítka vám holky závidím, my to máme zakázané od fyziot.
máme za sebou neurologii i 10měsíc kontrolu, neurolog celkem ok, jen to lezení máme vypilovat, a tak cvičíme zase a zase, v 10m má Tomík 8,5kg a 75cm
taky mám v okolí jednu maminu, která učí kluka od 8 měsíců na nočník, já si to nedovedu představit
@pazdh teda ty máš velkou šikulku :grinning:
a kukuřici jsem už dávala, ale nijak nejede obzvlášť
20. čer 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týče dovolené, tak asi koncem srpna někam vyrazíme, jeseníky nebo beskydy, ještě času uvidíme, pak týden u rodičů (asi jen s Tomčou bez partnera) no a bude po létě, prostě rychle to letí
20. čer 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak vidis, ze neurolog to nijak dramaticky nevidi. to je dulezite. snad se Tomik brzy vyladi a bude zase papat a bumbat. a i lezeni jednou prijde.
ona existuji jina stinitka nez na prisavku? leda folie - jak psala Aidule, ne?
setkali jste se s Kaculinkem pri dovelene na Sumave?

@mahafi gratuluji k BECU :slight_smile:. na MMB? a jaky vzor? at dobre slouzi? musite pro nej daleko?
20. čer 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 beco přes mmb, ale koukala jsem, že paní má inzerát i tady. Vypadá to jako vzor ginger.. barevný, ale žádná divočina :slight_smile:. Já se teda ještě zamilovala do nosítka blue bear, je to ručně šitý, šije ho jedna paní a je krááásný a asi lepší než beco, jenže paní mi psala, že by mi ho mohla ušít na konci října.. což je jaksi asi pozdě.. ale oni dělají pak i batolecí velikost, tak až odroste z beca, možná ho pak ještě pořídím.., nebo na případný druhý.. ho objednám na začátku těhotenství :grinning: (ne, to je nadsázka.. ona to šije sama, takže se nedivím těm lhůtám..). Jedeme pro něj do Holubic (od nás cca půl hodiny) (ale radši tam dojeme, než se spoléhat na poštu.. a mezi námi jen tak posílat přes dva tisíe jen tak bez záruky se mi taky nechce :sweat_smile: , už jednou mi koupě nevyšla (ale naštěstí míň peněz), tak už jsem opatrnější).

@hedushka fyzioterpauti to nedoporučili kvůli předčasné vertikalizaci? Já to mám teda taky na chvíli (tak hodinu, max dvě denně a to ještě ne každý den), lidi, co prodávají kočárek a jen nosí moc nechápu (na kombinaci je to fajn, ale výhradně nosit mi nepřijde taky dobrý).

Zítra jdu na magnet, tak jsem zvědavá.., že bych si tam vzala knížku? :grinning:

Tady se schyluje k bouřce.., tak třeba by v tom mohla madla usnout :slight_smile:.

Máte někdo zkušenosti s hipp mlékem combiotic bio? nebo baby love bio? Už nám došlo UM do kaše, tak přemýšlím, co koupit.. :slight_smile:.
20. čer 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, normálně to moje dítě si ze mně dělá srandu, jak ju učím nenene to nesmíš, tak takhle nesmí chodit k televizi protože se bojím, že na ní spadne a ona se teď naučila k ní "doutíkat" lezením a už jak utíká tak říká nenene, pak si tam stoupne u stolku a mává na mně a křičí nenene... asi si myslím, že televize je nenene... nechápe to slovo :grinning:
no tak to je nového u nás :slight_smile: jinak vše při starém, koupeme se a cákáme už druhý den v bazénku.. a malá pořád ječí a něco povídá.. u jídla dělá ňamŇam nebo občas ham... teda já to tak aspoň slyším :grinning: ..prostě napodobuje zvuky.. když jsem se dnes na zahradě málem udusila kašlem, tak zkoušela kašlat jako já.. no a do toho ji manžel ze srandy učí sýpat jak kdyby byla v posledním tažení.. to jsou zvuky a fuňet :slight_smile: a dnes v koupelně dávala sama pusinky chlapečkovi na balení plen :slight_smile: no zlatá prostě..
20. čer 2012 ve 22:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Vzhledem k tomu, že máme za sebou období plenky v okně, stínítekm na přísavky a nyní folie, musím jednoznačně potvrdit, že folie jsou k nezaplacení. Kromě světla zvenčí zadržují i značnou část tepla, takže naprosto SUPER!!! :grinning: :slight_smile: :wink:
20. čer 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi nosítko u nás NE kvůli tomu, že je stále hypotonický + jak říkáš o vertikalizaci
@janka12 nesetkaly, Kaculinek se mi neozval na zprávu
včera mi spal tomča jednou přes den a to hodinku, pak byl tak unavený a rozladěný, že už jsem fakt myslela, že mne klepne, hrát si sám neeeeee, čaj neeeeeeeee, jídlo neeeeeeeeee.... jen nosit, a postýlka velké neeeeeeee, pak už z toho řvaní usnul v poloze na boku s rukou ve vzduchu držíc usínáčka a já si mohla dát konečně teplou caro-kávu
za to dnes už zpíval v půl šesté, teď tu hledá "poklady" pod postýlkou
bouřka byla i tady, pršelo snad už od večera, ale menší bouřka přišla až kolem 1ráno, snad to včerejší dusno trošku spadlo
21. čer 2012 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak at Beco slouzi. v cem je blue bear lepsi? lhuta silena, ale na pristi mimco se to stihnout da :slight_smile:.
jak pises - jak bych bez kocaru (pouze s nositkem byt nechtela ani omylem)

s tim mlekem zkusenost nemam.

@pazdh
to je teda sikolka :slight_smile:. jednou mi to julca taky udelala, kdyz sla po patnacte za odpoledne k radiu a televizi, rikala jsem durazne NENENENENENE a ona se posadila na aticky, podivala se na me a hezky zopakovala NENENENENENENE :slight_smile:. mela jsem co delat, abych se nerozchcechtala. coz by nebylo vychovne :slight_smile:
je to roztomile, ale jinak si dela co chce. zakazy ji nezajimaji.

@aidule verim, ze je to nejlepsi.
@hedushka nam ted jula posledni 3 dny ne a ne usinat. je v postylce relativne hodna, ale neusne a neusne. takze si umim predstavit, jak toho mas dost. chodite jeste s tomikem plavat?
21. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 příští týden poslední lekce, bylo to fajn a potápění se nebál, byl mezi dětmi a to byl taky spokojený a slaná voda mu moooc chutnala :wink:
21. čer 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka tak to je prima, ze jste si to uzili. ja musim spalsit pro julcu nejake to cviceni. potrebuje deti jako sul.
21. čer 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Malá je hodně šikovná :slight_smile:, to teda Madlík mluví pravěkými skřeky a sem tam vrzne nějaký slabiky :grinning: (a to jsem si myslela, jak je to fajn.. hmm, tak není :grinning:).
Televizi naštěstí nemáme, takže tahle starost odpadá.., nicméně milion jich trvá.. :frowning2:.

@janka12 Byli jsme si včera pro Beco a hned jsem ho musela zkusit :grinning:, je to dobrý.., jen nevím, jestli nám vydrží až do toho batolecího věku (hmm, že bych přeci jen pořídila toho blue bear :grinning:), přijde mi, že by jí pak docela visely nožičky dolů, což by nebylo moc ergonomický (jsem hnidopich, já vim :grinning:).
To nosítko Blue bear je dobrý v tom, že je ručně šitý, můžeš si vybrat barevnou kombinaci , domluvit dýlku popruhů nebo jejich polstrování a hlavně mi v tom ty děti přijdou takový hezky schovaný. a prý mají polstrovaný i rantly kolem nožiček.., navíc mi dole u nožiček přijde o něco širší.. Beco je ale taky fajn.., nevidět "medvědí" stránky, tak jsem pro něj jednoznačně a mouchy nehledám :wink:. Ale pravda, medvěda jsem viděla jen na obrázkách, neměla jsem ho v reále na sobě :slight_smile:.
22. čer 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Mas pravdu, ze kdyby mi nositko nekdo usil na miru, urcite by mi lepe sedelo. prijde mi, ze je mi zkratka velke. kolem pasu se da stahnout dobre, ale ty popruhy pres ramena mam na nejmensi mozne a je mi to porad velke. v tom vidim teda slabou stranku - v mem pripade. take si ale rikam, ze v tom juli dlouho nebude chtit byt. bude chtit behat a delat jine skopiciny, tak myslim, ze nam to vydrzi trochu na ted a pak to predpokladam odlozime. mne se to teda libi, ale myslim, ze ji to v urcitou dobu prestane bavit.

Juli tak sem tam zvatla naznaky slabik. vic ne. mne prijde i to dobre :slight_smile:

my ze zacatku taky TV nemeli. nemeli jsme na vybaveni bytu, ale priznam se, ze na urcite porady by mi TV chybela. divam se tedy minimalne, ale kdyz uz, tak jen na vybrane porady.

co planujete na vikend?
22. čer 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek