• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@mahafi kde kupujes ty ječný, žitný nebo špaldový vločky??? ja to v albertu nejak nemuzu najit.
ja uz nekojim vubec. julca se postupne odstavila po zavedeni prikrmu.

@aidule tak to jste teda rychlici, ze uz mala ji podobne jako vy. to se u nas jeste dlouho dit nebude. nejak jsem zamrzla v tech jejich slichtickach, ktere ji delam. uzijte si dovolenou!!
17. črc 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No upřímně, já bych byla raději, kdyby byla rychlejší v pohybu než v jídle, ale každé dítko je jiné, tak to hold musím respektovat :grinning: :grinning: :grinning: . Mám se ji při jejím apetitu nahonit, jak začne po svých!!! :grinning: :grinning: :wink:
17. črc 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ječný a žitný jsem koupila ve zdravý výživě, v globusu je taky neměli :frowning2:, ty špaldový mám z DM, kupuju tam i ovesný, mají je dobrý a za docela přijatelnou cenu (na to, že jsou bio - ale ty jsem kupovala i pro nás, nemám pro Madlíka jiný, mně chutnají nejvíc :slight_smile:).
My to máme se zaváděním příkrmů naopak.. čím se snažím víc, tak vyžaduje víc kojit (mám dojem, že to jídlo nebere jako jídlo.., no uvidíme.. každopádně po roce fakt nechci kojit veřejně, už je to takový divný.. doma mi to neva, tak uvidíme..)

@aidule Tak kola závidím :slight_smile:, já ještě nemám na tu hamaxku odvahu.. :slight_smile:.
18. črc 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi nekdy se vydam do zdrave vyzivy kousek za chodovem. nikdy jsem nebyla vevnitr. znam jen ceduli. uvidim, co tam maji. co jeste posledni dobou Madli varis? hledam ispiraci.
18. črc 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 taky budu muset pro ječný vločky skáknout, už dneska došly.. :frowning2:. Jinak já vařím pořád to samý.., jen do zeleniny dám občas vločky, občas rýži, občas maso, občas žloutek-je možný, že by jí vadil žloutek? mám dojem, že pokaždé ty její blicí koncerty jsou po jídle, kde byl žloutek.. ale třeba je to jen náhoda :slight_smile:.
Holky, včera jsem uvařila prvně průmyslovou kaši :grinning:, máme jet na knci příštího týdne na "tábor", tak tam nebudu moct mixovat, tak jsem testovala, jestli můžeme vzít s sebou instant.. měly jsme tu nestlé první kaši, tak snad dobrý.. :slight_smile:.
Jo a co dáváte k snídani? teď asi třetí den vyžaduje snídani (no vyžaduje.. kouká mi do talíře na chleba a chce taky :grinning:), tak jsem jí zatím vždycky dala kaši a tváří se spokojeně.. ale nevím, jestli je to tak dobře? i když ono už jsou asi dost velcí na to, aby se řídily pořád nějakýma striktníma doporučeníma, ne? :slight_smile:
19. črc 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Podle me (jsem laik) to zloutek klidne byt muze. existuji prece alergie na vejce, tak nejaka intolerance vyolucena byt nemuze. parkrat bych to jeste zkusila sledovat, jestli skutecne v den zloutku prijde zvraceni. kdyz davas zlouted jen obcas, melo by to jit relativne dobre vysledovat.
jednu dobu jsem k snidani davala kasi. ted davam bily jogurt a zpravidla banan.
kam jedete na tabor? psalas, ze do typka, vid?
19. črc 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 žloutek zkusím vyslůedovat.. on ten hlavní alergen ve vejcíh je bílek, ale to neznamená, že jí nemusí žloutek sednout.. ale myslím, že to bude spíš náhoda - to by pak nemohla piškůtky.. :grinning:, uvidíme :slight_smile:.
Na tábor jedeme k Dačicím, do týpek, už se moc těším. Je to vlastně na místo tábořiště oddílu, ti tam mají normální tábor, pak odjedou a sjedeme se tam my, bývalí vedoucí a kamarádi s dětma :slight_smile:. My tam byli zatím jednou a bez dětí, loni jsem to už nechtěla riskovat (i když já bych jela, ale Filip byl proti.. a posléze i Podolí bylo proti, když mě tam hodnili každý den na monitor :grinning:). Jsem zvědavá, jak to půjde s Madlíkem.. zatím na trávě vřeští (když není na dece :grinning:).., na jednu stranu se těším, ale na druhou mám trochu strach.. (ostatně jako vždy, když mám někam jet s více lidmama :slight_smile: ).
19. črc 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi snad to zadna alergie nebude. Hezky si to na tabore uzijte. Kolem Dacic je to moc pekne. pocasi by pristi tyden melo byt na koupani, tak at je Madli spokojena a muzete si to tak uzit i vy!
19. črc 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tohle je naše trojkolka.. malá jen sedí a já jen tlačím... na nás teda brzo není... jezdíme na nákup a na koukání... je pravda, že tak 15, 20 min denně, víc mně to nebaví, ale pro nás super věc :slight_smile: já myslím, že všeho s mírou, kdybysme měli poslouchat jen doktory, tak nevím co bych dělala, musela bych si dát do všech pokojů koberce.. to už mi říkal můj doktor, že není vhodná plovoučka na chození, v životě bych ji nedala do klokanky, nikdy bych ji nepomohla do sedu..nedávala bych jí zkusit mé jídlo a malá by na mně mlsně koukala.. já budu k narozeninám dělat fotoknihu.... i když zatím je spíš pro mně:slight_smile: jinak já kojím kdy chce.. takže pořád:slight_smile: a snídáme bílý jogurt s pomačkaným banánem, denně... takže na snídani nemáme pestrou stravu, ale osvědčený stereotyp.. na oběd skleničku, na sváču ovoce, jogurt, přesnídávku- ta jí ale přestává chutnat.. dětský keksík.. mezitím ujídá jídlo nám, hlavně ovoce a večer kaše.. když máme, tak mezitím kukuřičné křupky... pořád s ní spím a pořád je nacuclá...pořád má jen dva zuby..
19. črc 2012 v 17:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh To je hezká fotka :slight_smile:. Já jsem myslela brzo na takové to odrážedlo, kde se oni aktivně odráží (motorka a tak), ne na tohle :slight_smile:.
A uklidnila jsi mě s tím kojením :slight_smile:, včera jsme kojit skoro nestihly a večer mi málem upadlo ňadro :grinning:, tak jsem se trochu radovala, že se to třeba trochu posune k umenšení kojení a ono ne.. dneska si to musela vynahradit :grinning:.
@janka12 my tam jedeme až příští sobotu.. no jsem na to fakt zvědavá.. :slight_smile:, hlavně nás budou všichi proklínat, když tam bude do deseti v nosi plakat.. Ale je tam fakt nádherně, jedeme až k hranicím s rakouskem :slight_smile:.
19. črc 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Jo a ještě k tomu brzo (na tu motorku): že myslm, že je to pro ně ještě těžký (ten pohyb), ne že by to bylo nějak "škodlivý" :slight_smile:. I když Rozárka je dost vepředu, orptoi všem ostatním, tak by to možná už zvládla.., Madlíka si zatím neumím představit.. ale ona pak udělá skok a překvapí mě :slight_smile:
19. črc 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh :slight_smile:)) jeeeeee, to je krasna princezna. a jak ji nozicky jeste nedosahnou na slapky :slight_smile:)), hlavne ze se vam to osvedcilo :slight_smile:)

@mahafi Treba se tam madli na cerstvem vzduchu v novem prostredi lepe unavi a usne bez place a driv nez ve 22hod :slight_smile:.
19. črc 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Tak posílám zase tu naši trojkolku-teda i s vysmátou Natálkou :grinning: :grinning: :wink: ......a navíc jsme před dovčou zkoušeli i cyklohelmičku, tak myslím, že příští neděli můžeme směle vyrazit :wink: :slight_smile: !
21. črc 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aidule Jé to je super.. šikulka.. vidím, že ji to taky baví.. :slight_smile:
23. črc 2012 v 18:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak.. a nám přestává sranda.. Madlí se naučila lézt po schodech.. :grinning:. První schod.. to bylo dobrý.., pak přišla na to, jak se dostane dál a dneska jsem šla sklidit po snídani a slyším takové rytmické tlapkání a kde myslíte že byla? v půlce schodiště :confused:.. úplně mě polilo horko.., už jsem tam dala zábrany (zatím jen židličky), ale mám dojem, že za chvíli zjistí, jak se dostat přes ně..

Tyhle tříkolky tu jsou taky oblíbený, už jsem v nich viděla pár dětí :slight_smile:, holkám se to evidentně líbí :slight_smile:.

Ještě se zeptám, jaký skleničky kupujete? já jsem nějak rezignovala na zavařování vlastních konzerviček na" tábor".. :sweat_smile:
24. črc 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak uz do schodu? ta je tedy ale sikovna. urcite ji to bavi, vid?

ja moc neskelnickuji. masozeleninovy prikrm ze sklenicky jsem dala jednou a co to bylo za znacku ani nevim. Ovocnou presnidavku ze sklenicky jsem dala 3x. zbytek pouze samovyroba.
divala jsem se ted doma do skrinky a mam tu: Hami, Hame a Hipp.
26. črc 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak se zase hlásíme po dlouhatáneské době :grinning:.
@mahafi masozeleninové kupujeme (když už výjimečně kupujeme) Hami, ale jestli není Madlí zvyklá na kousky, tak ber maximálně pro děti od 8. měsíce, pak už v těch od 10. jsou dost velké kousky. Ale spíš bych doporučila vyzkoušet, kamarádce syn nejí nic co není "domácí", kupované ignoruje (v lepším případě, někdy taky plive :grinning:).
@aidule @pazdh téda holky to fakt baví!! Kubíčka moc ne, ještě pořád jezdí v kočárku nejraději v pololeže, sedí jenom chvilku a radši se rozhlíží z lehu...

A co budete kupovat k prvním narozeninám? já dneska konečně sehnala tu kostku v Lidlu (tu co má na jedné straně počítadlo, na druhé provlíkačku...) a mám fakt radost!! Takže ta bude a ještě plavky, slíbila jsem Matýskovi že od září začneme jezdit aspoň jednou za 14 dní do bazénu, tak aby měl Kubíček v čem plavat :grinning:. Jinak jsem v koncích. Co bylo potřeba jsme tak nějak posháněli teďka k svátku a za měsíc fakt nevím. A když by mě náhodou něco napadlo, tak to máme po Matýskovi...
Jinak dovča se u nás nekoná, upravujeme, malujeme a čistíme doma :grinning:. Ale máme už zamluvenou chatu na zima, tak se těším!!!
26. črc 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak kojení jsme předevčírem definitivně ukončili, Kubíček stejně "pil" už jen v deset večer a to si třikrát loknul a pak už jen žužlal než zase usnul... Takže má ráno flašku a večer kaši z UM, a vypadá naprosto spokojeně, kojení mu nijak nechybí. Chtěla jsem sice vydržet až do roka, ale když nechce, jeho smůla :grinning:. Hold u nás kus masa je kus masa ...
26. črc 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ty schody jsou trochu adrenalin.. teda pro mě.. ona to bere jako běžnou věc.. chci se tam podívat, tak proč jsi tak vyděšená mamii??? :grinning:. ale nechodí po nich, leze :slight_smile:.
dneska jsme měly velkou cestu do prahy.. potřebovala jsem nutně podprsenku a madlí dostala k svátku od filipových rodičů peníze, že já jí mám něco koupit, tak jsem ještě skočila do moiry a koupila jí bodýčko.. na tábor se bude hodit, chtěla jsem ho pořáídit, ale ta ena.. že.. tak takhle to bylo bezbolestně :grinning:. A pak jsem ještě byla okouknout ty masozeleninové příkrmy.. no a teda.. jsem nějaká náročná nebo co.. :grinning: buď tam byla ryba, nebo sůl, pepř, rajčata, cibule.. :grinning:. Takže jsem skončila u skleniček vhodných pro 4. měsíc :grinning: (dýně a brambory; dýně, ryže a mrkev a kuře; cuketa a brambory; dýně a mrkev.. fakt se toho moc vybrat nedalo.. :frowning2:. Nechtěla jsem nový chutě, když nevím, jak to bude snášet a řekla bych, že máme dost širokej repertoár, ale není shodnej s výrobcema skleniček.. Jedna maminka tam stejně bezradně projížděla ovocný příkrmy.. :grinning: (tam zas všude byla nějaká sušenka :grinning:). Taklže značka vyhrála alnatura v DM. No a aby toho nebylo málo, skočily jsme ještě za prababičkou (mojí babičkou), kde byla i babička(moje mamča), tam jsme udělaly chvilku radost a vyzvedl si nás filip a mazali jsme na rehabku.. a tam je to pokaždý šok.. teď jsem s edozvěděla, že mám vyhutou pánev na jednu stranu a já to vůbec nevím :grinning: (prý od nošení madlíka v náručí).. ale pak jsme se i vybazénkovaly :slight_smile:.

@ivca_doubek oni mají v lidlu kostku? takže tam udělám nálet :grinning: a stejně jako ty, totálně netuším, co mám nadiktovat madlí k narozkám.. :frowning2:.. nevím ani za sebe a určitě mě budou bombardovat příbuzní.. i když nevím, jak ti budou poslouchat, co jim řeknu, protože k mým narozkám jsme byli domluveni na něčem a oni mi pak dali úplně něco jinýho :frowning2: (a moc se netrefili.. :frowning2: ).
26. črc 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi ja myslim, ze vyhnuta panev neni uplne vyjimecna. nesouvisi to stake tim, zes mela donedavna ortezu na noze? kdyby nas vsechny prohlidl fyzioterapeut, nasel by nejspis na kazdem neco :slight_smile:
mne i nektere sklenicky od ukonceneho 4. mesice prijdou prekvapive.

@ivca_doubek k narozeninam - stale nevim. navic ted ma narozeniny i moje mamka a brzy manzel. moje napady na nule. kostka je (nebo byla) v Lidlu v letaku?
Kubicek ma tedka 1x za den mleko a 1x za den mlecnou kasi a to je vse z mleka?? kolik mlicka z lahvicky vypije?

KOlik mleka by vlastne ted deti vubec mely dostat za den?
26. črc 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @janka12: no oni tu kostku právě v letáku neměli, ale měli od včerejška výprodej, a u nás v něm měli i tu kostku za 349,-Kč. No fakt jsem byla nadšená!!! Ale nejsem si jistá jestli ji mají všude, jestli to jen není výprodej toho co jim kde zbyde na konkrétní prodejně... U nás jsem brala předposlední.

Ráno Kubíček vypije cca. 240 ml, a večer do kaše mu dávám 7 odměrek - ale kolik toho je fakt netuším, cca. tak asi zase těch 240 - 250 ml. Na Nutrilonu píšou že by měl mít min. 500 ml mléka denně, tak toho se skoro držíme. Ale tím jak jsme vynechali buzení na mlíko v 10 večer, tak se teď Kubík budí v šest ráno s řevem hlady, takže ještě asi jednu flašku budeme muset přidat večer. No a jinak máme ještě odpoledne ke sváče jogurt (bílý s nastrouhaným banánem, jablíčkem, meruňkou... co mi přijde pod ruku, samotný jogurt 150g je na Kubíčka málo), tak doufám že má mléčných výrobků dost...
27. črc 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda řeknu vám, že balit s Madlíkem je balit dvakrát (minimálně :grinning:).. já balím - ona rozbaluje :grinning:.
Dneska odpo frčíme na týpka, tak jsem na nás zvědavá.. první věc je, že asi zjistíme, že naše auto nemá takové rozměry, aby nás pojalo (a to jsme jenom tři :grinning:)..
mějte se krásně a pilně diskutujte, ať mám co dočítat, až se vrátíme :wink:
28. črc 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Jo a už chci asi dva dny reagovat na to, jak jezdí Kubík v kočárku.. Madlík je na tom úúúúplně stejně.. prostě v kočárku se leží, proč mi tam cpete nějaký blbý sezení :grinning:. Takže si vozím v hlubokým kočárku přerostlého kojence :grinning:. Ještě, že jsme vybírali maxikorbičkový kočárek :grinning: (a jsem ráda, že jsem vydržela a nekupovala golfky :grinning:)
28. črc 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Teda Kubicek je pri chuti. Julca nevypije zpravidla UM ani z 150 ml. obvykle z 130 ml a dost. cely jogurt Kubickovi nestaci? Je to papalinek. ja se do Lidlu vubec nedostala, takze nevim, jestli se u nas kostka vyprodavala nebo ne.

@ivca_doubek
@mahafi
Tak s jezdenim v kocarku je na tom julca presne opacne. byvala bych ji rada vozila porad v hlubokaci, ale ona si tam sedala a pak rovnou stoupala uz pred mnoha tydny. i s ksirama to bylo nebezpecne, tak jsem musela nandat sportak. naivne jsem si myslela, ze ji to budu nechavat nalezato - ha ha ha. to vubec julca nesnesla. po par pokusech uz nechavam sezeni na nejvzprimenejsi. jinak to nejde.

@mahafi doufam, ze vas bourky a deste o vikendu nesplachly.
30. črc 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Podle mě jsou stínítka na prd, upadávají a nestíní po celé ploše auta. Mně se nejvíce osvědčilo natáhnout velkou plenu za autosedačkou, zasukovat na úchytu na ruku nad oknem .
31. črc 2012 v 11:49  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (42. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lundenburg diky moc za zkusenost.
31. črc 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím jak vypadá Váš jídelníček, přijde mi, že Dáda často jí, ale zase nedejte mu,když má hlad. A kolik by měl vypít UM? Dřív sjem ho kojila tak v tom nejsem tak zaběhlá. Díky
31. črc 2012 ve 20:23  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval Můj Honzula je pravý opak, nechce jíst skoro vůbec. Za den sní tak jeden pribináček a jeden masozelenin.příkrm ze skleničky a pár křupek. Občas kousek banánu, někdy i celý. A vypije tak deci vody. Jinak kojím. Zrovna dnes jsem mu dala napít syrovátkový nápoj ovocný a kupodivu vypil během pár minut deci a půl. Tak to má rekord :slight_smile:
1. srp 2012 ve 14:43  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (42. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valaskoval 10-12 mesicu stare dite ma mit minimalne 500 ml mleka za den. nase Julinka je maly jedlik!! Ja davam rano trochu jogurtu, nekdy s rozmackanym kouskem bananu. jogurtu cca 2 polevkove lzice a cca 3-4 cm bananu. nekdy to sni, vetsinou ne. dopoledne davam ovocnou svacinku (napr nektarinku, jablicko, hrusku, banan...) mnozstvi zase cca 2-4 polevkove lzice. na obed ma masozeleninovy prikrm. toho sni nekdy i 3/4 male sklenicky (jako od vyzivy) a vecer trochu kase. mezi tim dostava mleko.
1. srp 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky tak to by mi Dáda umřel hlady :slight_smile: Ale už chodí takl to snad vyběhá :grinning:
1. srp 2012 v 19:05  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek