• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@valaskoval Náš Kubík je taky trochu větší jedlík :grinning:. Cca. před týdnem jsme přestali kojit, takže teď dáváme UM. Snídáme 240 ml mléka, svačina přesnídávka, většinou ještě s troškou čerstvého ovoce, jedna přesnídávka je málo. K obědu cca. 300 - 400 g masa a zeleniny (např. dneska jsem dala vařit půlku kuřecích prsou, 4 menší brambory, 4 mrkve, třetinu květáku a hrst hrášku. A měli jsme dneska a na zítra, a je po...). Ke svačině pak většinou jogurt s ovocem - i jeden jogurt je málo. A k večeři vařím kaše, z 240 ml mléka, s vločkama, krupicí, rýží... A pak druhá večeře kolem desáté, znova 240 ml mléka. No a mezitím nějaké křupičky a nebo rýžové chlebíčky, to do jídla nepočítám :grinning:
2. srp 2012 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek To jjsi mě uklidnila, že nejsme jediný :grinning: Dáda jak kdy někdy sní k obědu trochu polívky, jindy zase dva talíře. Ted má pár dní, že jí míň asi to vedro. A v noci ti spí nebo se vzbudí? My spinkali, ale včera večer brečel,když jsme ho dali spát a pak v noci byl vzhůru od půlnoci snad každou hodinu a chtěl i jíst. Možná zase zuby, ty si užíváme :(
2. srp 2012 v 19:34  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Náš malý začal ujíždět na čerstvých broskvích, které mu oloupu a pak po kousíčkách dávám. Sní třeba i tři. Ale jinak mám strach, že v roce nebude vážit ani 9 kg.
6. srp 2012 ve 20:33  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (35. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lundenburg nase mala nebude vazit v roce ani 8kg. tak bud v klidu :slight_smile:
9. srp 2012 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lundenburg náš tomík nemá v roce 9kilo, není jedlík, sice už se mu apetit zlepšil, a sní celkem vše, ale stále málo. Nevidím v tom problém, pokud nemá hlad, tak nač do něj něco lámat.
10. srp 2012 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky tak se zase po dooooouhatánské době hlásíme :slight_smile: Nějak teď v létě nemáme na nic čas, jsme pořád venku, malej doma nevydrží - pořád stojí u vdeří plácá na ně a děsně křičí PAPA, no tak jsme pořád venku. Jinak už chodí 14 dní a všude mi leze do skříněk a dělá příšerný bordel, schovává věci a podobně, takže se fakt nenudíme, vavíc už příští sobotu ze mě bude paní Karlovská, tak máme spoustu starostí i se svatbou. Jinak k tématu, Luky sice 9 kilo má a jídlo mu chutná, ale rozhodně toho nesní tolik jako Kubík :slight_smile: Spíš jí na co má chuť.
10. srp 2012 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 gratulace ke svatbě :slight_smile:
10. srp 2012 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 gratuluji. rikala jsem si, kam ses vyparila.
:slight_smile:
10. srp 2012 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Před pár dny Honzík začal dělat pápá. Holky, to je tak roztomilé.... :slight_smile:
13. srp 2012 v 17:56  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (35. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Gratuluju, svatba je krásná záležitost... já ji měla na Janohradě, pak jsme jeli na lodích do Břeclavi
13. srp 2012 v 17:57  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (35. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak se hlásím živí a zdravá po návratu z tábora i od rodičů :slight_smile:. Na táboře bylo fajn, s jednou bouřkou jsme tam přijeli (museli jmse uklízet strom na silnici (lidi, co tam dojeli před náma, tak to tahali rukama, tak filip jako machr vytáhl sekerku :grinning:, chvíli s tím bojovali a přijel pán, co s sebou vozí motorovku :grinning:), pak bylo pár menších bouřek a poslední noc byla mega bouřka, to jsem ještě nezažila.. nebylo slyšet vlaastního slova, týpko se vzdouvalo a vypadalo, že si někam odletí.., vidět venku nebylo vůbec, jak hustý byl déšť. Naštěstí stihla Madla usnout předt ím a nevzbudilo jí to :slight_smile:.
S váhou jsme na tom bídně (dle dr.), nebude mít taky ani osm kilo.. já to neřeším, když má hlad, tak jí (a že se ozve 100%.. hraje si a najednou amok, že má hlad :grinning: ), jí často, ale malý dávky. Teď začala i snídat (dávám kaši), k svačině má ovoce (buď půlku banánu, nebo kus přesnídávky - cca půlku), pak oběd (to je peklo, to nesní skoro nic :frowning2: ), pak má jogurt (necelý 150g kelímek), k večeři kaši (kaše vařím a dávám do nich sunar).. mezitím ještě kojím..

@kaculinek1 gratuluju ke svatbě, hezky si to užijte :slight_smile:.
14. srp 2012 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
jejda svatba? Žes neřekla dřív, vnutila bych ti svatební bižuterii kterou prodávám :slight_smile: ..gratuluju.. já se vrátila dnes ze Slovenska z dovolené, no zážitek.. s ročím dítětem to není sranda cestovat... a vydržet v chatce na tvrdé posteli, v místě kde ji nemůžu samotnou nechat chodit, lozit nic...příště vybereme dovolenou lépe :wink: dojeli jsme o den dříve abysme se vyspali:slight_smile:
17. srp 2012 ve 22:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 tak jak jste si to užili? ale asi někde jucháte na svatební cestě :slight_smile:.

@pazdh vítej z dovolené :slight_smile:

Holky, co to máte už za sebou, jaká byla první odslava? :slight_smile: Gratuluju všem jednoročňátkům :slight_smile: A co jste nakonec pořídili (nebo budete pořizovat - pro ty, co to jako nás, ještě čeká ?) Inspirace zatím nedolehla, tak máme jen pár knížek a nějakou mikču, od našich dostane látkový kostky a peníze (na botičky) a od nás pořád nevím.. čekám, že mě napadne něco velkýho a nenapadlo mě zatím nic.. :frowning2:.

před týdnem začala nesměle chodit (teda je to spíš dsem tam krok, ale už počet kroků zvětšuje :slight_smile:, ale jako prostředek k přemístění stále vede lezení :slight_smile: ).
20. srp 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

@pazdh to je presne duvod, proc letos na dovolenou nejedem. neumim si predstavit, ze by mala lezla nekde, kde si sama neuklizim. lae zmena prostredi je potreba.

@mahafi tak preci jen vas bourky na tabore potkaly. k rocnim narozeninam zatim nemam nic. ani inspiraci, ani darky. gratuluji k prvnim kruckum. sikulka Madlenka. koupe boticek nas brzy taky ceka. julca skoro porad stoji. zkousi to uz bez drzeni.
20. srp 2012 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
.... a dneska se julce podarilo pustit plotynku na nasem el. sporaku. dosahne na knofliky :frowning2:
20. srp 2012 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 no tak to je Juli šikovná.. asi měla hlad a potřebovala si ohřát jídlo sama :wink:.
O botičkách mi ani neříkej.. vůbec nevím, kam pro ně jít a jaké koupit :frowning2:.. nemám nějak náladu to studovat :sweat_smile:, takže jestli máš nějaká doporučení, sem s nimi :wink:. Madla už stojí docela dlouho, sama taky, ale pořád to je s lezením tak půl na půl, takže s botičkama ještě čekám, ale už to bude za chvíli opravdu nutné..
a jasně, s tou dovolenou.. naštěstí se v týpku nemusí luxovat :grinning:
Jinak je Madlí hrozně umamaná.., má nějakou opožděnou separační úzkost nebo co.. je tu veselo..
20. srp 2012 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi opozdenou separacni uzkost jsem v poslednich tydnech take zvazovala :slight_smile:, ale myslim, ze se jednoduse navykla na noseni, protoze manzel mel preci jen obcas nejaky den dovolenou :slight_smile:

co se bot tyce, ptala jsem se kamaradky. poradila mi rovnou jeden obchudek - ale v Ricanech :slight_smile:. a rikala, ze jedna za kvalitnich znacek je Protetika. dalsi znacky (pokud jmenovala) jsem zapomnela. jinak mi jeste radila - pred botama kozene capacky zn Nolen. ty ale asi kupovat nebudu a vydrzim az na boty. tyto capacky nejsou totiz nijak levne. take vyckavam, az to bude nutne.
20. srp 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Nolenky mám a jsou fakt super.. ale drahý, to joo.. ale my máme už od velikonoc jednu velikost (neee, že by í nerostla noha, ale koupila jsem poněkud větší :grinning:) a tahá je vcelku často.. nekloužou jí v tom nožičky, tak je to na ty první samostatné krůčky ideální.., ale stejně jen na doma.. Ale pořizovat je teď je asi opravdu zbytečný (i když já tak nějak myslím, že jako přezutí doma by mohly být dobrý, ale nejsou pevný, tak nevím.. je ta pevná bota nutná i na doma?) Nejradši je teda bosa (capáčky i ponožky si sundavá rychlostí blesku :grinning: ostatně jako čepičky.. :grinning:).
My Madlíka nosíme dost od začátku, je hrozně moc chovací (myslím, že u nás nošení je důsledek, ne příčina).. teď ale začala být hodně selektivní, chce jen mě, filipa taky, ale musí na mě vidět, jinak je to mazec.. no uvidíme.. :slight_smile:.

Tak jsem doháčkovala první čepičku a je to horor.. :grinning:, měla být madlíkovi a je velká i mně.. :grinning: ale byla to prvotina a navíc z barev, který se mi nelíbily (vybrakovala jsem babičce zbytky přízí :grinning:), takže žádná škoda (jen té práce.. :grinning:).

@pazdh vy jste koukám multipodnikavá rodina.. činčily, svatební bižuterie.. to je krásný :slight_smile:, máš nějaké stránky? abych pokochala oko? :slight_smile: Já občas něco vytvořím z korálků, ale už jsem dlouho nic nedělala, madlík je hrozná všetečka a půlku by toho spolykala :grinning:.
20. srp 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky nějak nestíhám, ale koukám, že řešíte podobné věci, botičky..prostě tomík má malou nohu, nic nemůžu sehnat, capáčky kožené se mi taky nechce moc kupovat, něco na podzim alespoň do kočárku, a na jeho stavění a cupitání u nábytku, budu potřebovat, doma ho nechávám zatím bez bot, dokud nebude samostatně chodit..
21. srp 2012 v 07:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi
@hedushka
holky, ja mam za to, ze nejzdravejsi je stejne byt bosky. nekdy pred rokem dvema jsem na to tema sysela porad v radiu. Ortopedi by pry nejradeji od narozeni davali boty s tvarovanymi vlozkami, ale melo by se trenovat chozeni bosky, aby chodilo neochablo. to se snadno rekne, co?

julce prave take nozicky porad desne klouzou. ponozky leti dolu rychlosti blesku a za chvili to na bose stani doma na dlazbe uplne nebude. tak nevim. navic venku ji na nozky pouze v ponozkach bude chladno. takze i proto budu muset neco shanet.

Mahafi - ja na doma vubec nevim - jak pevna bota ma byt. pochytila jsem akorat, ze ma mit bota pro detatko kazdopadne plnou paticku, hodne sirokou/kulatou spicku a primerene ohebnou podrazku.
21. srp 2012 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
My měly tyto boty:http://www.modrykonik.cz/bazar/202-detska-obuv/j4o8/svetle-kremove-boticky-sandalky/
ty byly super, akorát z nich brzo vyrostla, ted máme další, ale ty nejsou tak dobré.. nejsou moc ohebné.. malá chodí doma bosa a venku za ručičku http://deti.aukro.cz/celokozene-detske-sandalky-vyprodej-vel-19-i2447328255.html
budu muset koupit lepší.. stránky ti pošlu přes sz.. aby si to někdo nezadal a pak by vyjela tato "soukromá " diskuze :slight_smile: K tomu pořádku nepořádku na dovolené.. malá bude mít obrovskou imunitu myslím:slight_smile: ale to i z domu :wink: na sterilní podmínky sice nejsem, ani to v domě úplně nejde, ale ta dovolená, to už bylo hraniční.. jámalé koupila zatímkoš na hračky a byla to hloupost, takový ten látkový comá spirálu uvnitř.. bud chtěla přes něj válet sudy... nebo se k němu postavila a myslela že bude mít chodítko, akorát on se složil :frowning2: tak jde tak na rok do skříně..ach jo
22. srp 2012 v 15:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, prosím potřebuju poradit. Cítim s eposlední dobou dost vyčerpaná. Malej už vůbec neleze jen chodí, je to celkem zahul pořád ho hlídat,aby si nějak hodně neublížil, protože dost padá. nemá ještě zabrany a tak zkouší co všechno jde. Byl moc hodný miminko už od narození, ale ted.... poslední týdny má záchvaty at jde kdokoli i člověk,kterýho skoro nezná z místnosti pryč utíká za nim a má šílený záchvaty. Každou chvilku brečí bezdůvodu a natahuje ruce, že chce vzít naruku. Zkoušela jsme si ho nevšímat,ale pak je to ještě horší,. Jinak k těm botičkám, my šli do lekarny a tam nám změřili nožičku a ukazali botky, jenže... Dáda je stejně nejradši bez bot, doma si bačkůrky hned sundá a venku sice botičky má,ale neumí v tom moc dobře chodit.
22. srp 2012 v 15:17  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@valaskoval omlouvám s e za chyby,ale píšu fakt v rychlosti
22. srp 2012 v 15:19  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@valaskoval tomík je teď taky dost náladový, a stále víc se na mne fixuje, i když se snažím chodit mezi další maminy s dětmi, tak v případě dospělé společnosti, je jak zakřiknutý nebo když se na něj podívá cizí chlap tak zase uječený, pokud něco zakážu nebo vezmu hystericky řve, nechám ho, za chvíli přestane, ale jak říkáš někdy to je i naše nervy
23. srp 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka My jsme v kopntaktu s dětma každý den skoro, mám tři kamarádky na mateřské. Jsme se asi všichni domluvili :grinning: takže Dáda je od narození mezi dětma, hodně lidma... neděla to jen mě, nesmí odejít nikdo s místnosti. Nevím co to s ním je :(
23. srp 2012 ve 21:50  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh Ahoj díky za nabíku bižu - já na to moc nejsem, tedy spíš mi to teď malej strašně tahá, takže jsem něco vybrala přímo v salónu a bylo.

@mahafi Svatba byla super:slight_smile: počasí krásné - možná až moc přes 30stupňů, a až na to, že všechny babičky zapomněli malého dát před obřadem naíst a ten to následně ořval, byl naprosto hodný. Měl tam spoustu tet, babiček a kamarádů, takže jsem o něm do půlnoci skoro nevěděla:wink: pak jsme jeli domů.

Holky co se týče bot, jsem už zoufalá - na jaře jsme kupovali 18 a bylo nám to velké a teď kupujeme 21... takže už jsem sklouzla i k deichmanovi... Ale jinak jsem spokojená se značkou Santé - z lékárny za rozumnou cenu (cca 600). Doma máme normální bačkůrky . Když tedy není bos. Někdy má jen ponožky s protiskuzem.

@pazdh
@janka12Jestli vy to holky s tou hygienou nepřeháníte. Malej běhá metesku blesku - tuhle si vcárá ruce v kýbli s buhvíčím, hned přeběhne k autu a ruce celé od šmíru a než ho chytnu už stojí v blátě...Co bych dala za zavřenou chatku ;-D
@valaskoval To jsou si ty naše dětičky hodně podobné - máme stejné málady i rychlíky, je to teď opravdu náročné v domácnosti nic pořádně nestíhám...

Potřebuji poradit od všech stále kojících... Ten můj mazel by chtěl mlíčko snad každou hodinu a to kdekoliv, vůbec nevím, jak ho to odnaučit, kojit chci stále ale jen večer a ráno... Je to děsnej boj.
24. srp 2012 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 taky kojím snad každou hodinu.. ted se malá naobjedvala a už mi tu křičí hám a lezemi do výstřihu... kojila jsemi na dovči všude.. vůbec nevím jak to vyřešit... malá je jinak protivná..to nemluím o usínání které áme taky na prsu a nočním buzení.. no nechávám tomu zatím volný průběh..třeba dostane rozum :slight_smile: zase je to pro ni zdravé aspoń něco pozitivního :wink:
25. srp 2012 ve 13:10  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh tak o usínání ani nemluvím... Jedině v kočárku nebo na prsu. Nejohorší je že když mě nevidí, tak to nepotřebuje... Mamča ho hlídala od osmi do půl 4, když jsme vyběhávali úřady a vůbec nekníkal, ovšem jen co mě viděl, hned se věšel...
Já bych ráda, kdyby to už nevyžadoval ani v noci, co si dubeme namlouvat, taky bych chtěla někam vyrazit než budu zase znovu těhotná...Ale tekhle nemám odvahu Lukyho někde nechat přes noc.
25. srp 2012 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1
@pazdh taky kojím co chvíli.. si dlěám srandu, že budeme kojit aasi až do maturity.. doufám, že do její svatby se toho zbavíme :grinning:. Taky jsem měla takový plán, že do roka a pak jen v soukromí.. tak tak to faaakt nevypadá :grinning: (ono vůbec moje veškeré plány a předsevzetí tak nějak berou za své :grinning:).. Třeba spaní v posteli.. to bylo u nás tabu.. no a jak myslíte, že to dopadlo??? :grinning: Jo a čtení před spaním se taky neujalo (teda ono by se ujalo, ale musela by číst (rozumějte destruovat knížku) ona.., takže se hodinu válíme po naší posteli, ona dělá vylomeniny, střídavě do toho kojím :grinning: a pak někdy odpadne, přendám jí do její postýlky a s prvním nočním kojením si jí beru k nám (položit zpět o její postýlky neprochází).

A taky se přidávám do klubu dětí závisláků na mamince (to jsem si taky říkala, že určitě nebude náš případ :grinning:)

Je to hrozný, před rokem jsem ležela na rizikovém a čekala na ráno na vyvolání.. to to tak hroooozně uteklo..

@kaculinek1 to je fajn, že svatba se vyvedla :slight_smile:.

Jo a naše dítě asi není člověk, ale kachna.. nemůžeme jí nikdy dostat z bazénku nebo vaničky :grinning:. Asi budu muset od září nějaké to plavčo sehnat.. :slight_smile:.
25. srp 2012 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
No a jak jste na tom s mluvením?U nás je to celkem dobrý.. teda rozumím jí jen já a manžel, ale umí toho hodně: máma, táta, bába, balon, houpi, hám, aut=auto, mamí, tatí, auva, bác, pak že pejsek dělá havf, kočička mňá no a to je vše.. jo a hají říká.. navíc dává pusinky, jsme tu měli holčičku dvouletou a dala jí taky pusinku..akorát mám obavu, že bude ten typ, co bere hračky.. když někdo něco vezme, hned to chce taky i od dětí co tu ted byly na návštěvě, už se vidím jak řeším konflikty na pískovišti..uvidíme a začíná se šíleně vztekat.. skáče přitom a mlátí ručičkama.. jinak už taky dva dny chodí po pokojích sama :slight_smile: konec okénka: chlubíme se
26. srp 2012 ve 22:07  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek