• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@pazdh :grinning:
tak to já mám doma asi zaostálka.., nemluví.. teda rozhodně ne slova, jinak toho namele spoustu.. :grinning:
pusinku dává od pátku (no pusinku.. oslintá tvář :grinning:), ukazuje, kde á nos a pupík.. hračky taky bere.. hlavně psovi manželových rodičů (pes chtělů její hračky, ona zase ty její :grinning:).
27. srp 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem opět z domova po návratu z prázdnin!!! Minulý týden jsme oslavili Natálčin 1.rok života :slight_smile: ! Oslava byla krásná, ale už poznamenaná Natálčinýma horečkama, měla skoro 40 st. a to celých 5 dní!!! Vždy jen na chvíli po lécích to klesalo, ale po pár hodinách opět nárůst, no několi dní hrůzy a strachu a bezesných nocí s malou v náručí :cry: :frowning2: :cry: ...Vyklubala se z toho 6.dětská nemoc, po výsevu vyrážky další den teploty klesly až zmizely úplně :grinning: :slight_smile: :wink: . Jsem ráda, že už je to za náma a Naty je opět veselé, usměvavé a roztomilé sluníčko :slight_smile: !!! Sama ještě nechodí, ale za ruky by běhala pořád. Ukecaná je taky-mama,tata,deda,baba,haf,pip pip (ptáček), ukáže, kde kdo je apod. Zítra nás čeká preventivní prohlídka, tak snad bude vše v pořádku. Posíláme mnoho pozdravů všem a dětem do dalšího roku jejich života jen to NEJ :slight_smile: :wink: !!!
27. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jé šikovná holčička.. chudinka nemocná,my jsme taky měli šestou nemoc, ale už dávno, tak dlouho malou ta teplota nedržela, jen asi den..koukám, že to měla i s ohňostrojem a kytynkou :slight_smile: až stáhnu z foťáku foto, tak taky ukážu..u nás probíhaly minioslavy v několika dnech s různými lidmi... byl to zápřah a ještě to neskončilo... :slight_smile:
28. srp 2012 v 09:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše narozeninky
28. srp 2012 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pazdh
@aidule
HOlky, krasne fotecky. nas narozeniny cekaji v nedeli.
AIDULE - jeste ze je mala uz OK. nemoce jsou potvorne.

Co se "mluveni" tyce, tak u nas je: papa, pe (pes), bá (bác), ba (baf), máma, táta, baba, nenene. Zatim nechodime, ale stojime vetsinu dne a to i bez opory.
29. srp 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u paní doktorky jsme dopadly dobře.. byla tam taková pohodářka (naše je na mateřský a tak se to tam tak nějak pytlíkuje), váhu neřešila, jen se ptala, kolik vážila při narození a že hlavně, že správně roste do dýlky a roste jí hlavička a že prostě bude asi drobnější.. ptala se, jestli se ví, proč byla malá už prenatálně, tak jsem říkala, že jestli to vědí, tak že mě nikdo nic neřekl.. :slight_smile:, tak se mi ulevilo.. takže váha 7800, výška 74 cm :slight_smile:. jinak umí, co má umět, říkala, že už bychom měli na ven dávat boričky (když ona ale venku fakt nechodí, tak nevím, jestli je to nutný.. říkala, že by měli mít pevnou patu a kupovat dost naknap, že když koupíme větší, bude přepadávat přes špičku a není to u těch dětí dobré. Doma, že může chodit bosa nebo v ponožkách na koberci, v něčem neklouzacím po plovoučce. 6e je dobrý to střídat (naboso a v botičkách). Už od víkendu se mi madla nezdála ve své kůži, přišlo mi, že má i teplotu, tak jsem se domluvila na odložení očkování (4. hexa a prevenar) a dobře jsem udělala.. od včera má horečky (daří se mi to srazit nurofenem na aspoň zvýšenou teplotu, ale mám jen čípky, nemám jí koupit spíš sirup?). Dneska odpoledne teda jdeme k dr. opět.. :grinning:. Aby jí trochu zkoukla.. měla na táboře klíštata a teda přijde mi, že si dost sahá na ušiska a dává hlavu ke straně, tak mám spíš strach z těch uší (je to asi moje deformace, já s ušima mám problémy doteď, tak se toho děsím..). No spíš tam budeme asi jako exoti, ale nechce se mi to nechávat jen tak.. přece jen, je to poprvý, tak jsem lehce hysterická :grinning:.
Jo a smekám před těmi vašimi výřečníky :slight_smile:, u nás jede jen když ona chce, tak ham (to jsem si jediný jistá, že říká skutečně, když chce :slight_smile: ), pak táta (na mámu kašle, máma je inventář :grinning:), jinak mele pořád, ale slova to nejsou..
Tak ať je dětičkám jen dobře a Jani, pěkně si užijte oslavu.. My máme v sobotu naplánovanou oslavu s babí, dědama a ségrama, tak jsem zvědavá :slight_smile:.
Holky, máte moc pěkný fotky :slight_smile: a ten ohňostroj v dortu.. to je bomba :slight_smile: (u nás jsem uprosila aspoň svíčku a nechal mi jí zepálenou tak 0,5 minuty, jen na fotku :grinning:.. je to svíčkofob :grinning: )
30. srp 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak naše roční kontrola dopadla taky výborně-váha 10 kg, výška 74 cm, očkování jsem takynechala na září, vzhledem k horečkám v minulém týdnu :frowning2: . Jinak jsme se s dr.bavili o dalších očkováních (žloutenka A, meningokok, plané neštovice, klíšťovka...), no máme nač střádat korunky :slight_smile: :grinning: . Jen to musíme hezky rozložit mezi další povinná očkování :slight_smile: . Botky střídáme, občas má i na doma domácí papučky s pevnou patou, ven spíše sportovní a jedny kotníčkové (Baťa)-ty jsou ale až na podzim, tak uvidíme, sama si u něčeho pevného ustojí, ale chodí zásadně za obě ruce. A dokonce někdy i utíká, to má nejraději, dělat blbinky :grinning: :grinning: :slight_smile: .
Madlence přejeme, ať to není nic vážného a hlavně ať je brzy fit a mamince pevné nervy a dostatek energie :wink: :slight_smile: !!! Všem pak krásný zbytek prázdninových dní! :slight_smile:
30. srp 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Díky :slight_smile:
Tak aktuální info.., máme angínu. .dělali jí crp, takže je jen virová.. jinak to byl masakr, ona na sebe nenechá vůbec sáhnout :grinning:, takže se mi vrací to, jaká jsem byla pacientka já :grinning:.. Tak ještě, že to není nic horšího, horečky srazíme.. Zatím jsem teda ráda, že se chce pořád kojit, protože jiný jídlo do ní nedostanu (ani se nedivím, ale nechce ani jogurt nebo přesnídávku, to , co má obvykle ráda, dobře do krku klouže a chladí..)
30. srp 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Brouček malá, tak ať to dobře zvládáte. Jídlo jí nenuť, pud sebezáchovy u nich už funfuje, neboj :wink: . Naty nejedla téměř 3 dny, ale pitný režim zvládala výborně, tak jsem byla vcelku klidu. Hlavně, ať Madlí popíjí, ostatní se dožene, jak angínka poleví. S tím sáhnutím na sebe mi povídej, Naty při preventivce stropila takový nehorázný řev, že jsem myslela, že padneme všichni, včetně lékaře s ordinací :grinning: :slight_smile: . Po tom jejím řevu na druhý den jen chrapěla a dnes jsem si všimla, že má trošku zakrvácené bělmo v očku, asi jí praskla i nějaká cévečka-no jedním slovem horor!!!!!!!!!!!!!!!! :confused: :fearful: :frowning2: . Doufám, že postupem věku se to bude zlepšovat, nebo nevím :unamused: :grinning: :grinning: ...Tak se opatrujte a posíláme pohlazení pro rychlé uzdravení :wink: :slight_smile: !!!
30. srp 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Díky :slight_smile:, vcelku to zvládáme, pije docela dost a kojit chce co chvíli, takže myslím, že to je v pohodě :slight_smile:.. jídlo jí ani nenutím, spíš nabídnu, někdy sní pár lžiček, někdy nechce vůbec, ale netrápí mě to :slight_smile:, zrovna u ní vím, že by si opravdu řekla, že má hlad.. to pak musí jít všechno stranou a musím sáhnout po něčem, co je hned po ruce, jinak by zbořila dům :slight_smile:. Jo a holky jsou na tom teda stejně, co se týče přístupu k doktorům.. při preventivce taky ječí, jak kdyby jí tahali zaživa mandle :grinning:. Teď tam byl se mnou i manžel a drželi jsme jí všichni a to se jen koukala do krku :grinning:. Včera jsem se snažila jí naaplikovat vincentku a dneska už se mi to nepovedlo vůbec, tak doufám, že rýma se u ní nespustí, jinak nevím, co budu dělat :grinning:.
Mějte se všichni krásně :slight_smile:
31. srp 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám taky po preventivce, váha asi 9kg a výška asi 73.. bylo to tak odhadem jak jsem to pozorovala a sestřička měřila :slight_smile: malá dostala prevenar a teď tu na mně dělá blbosti.. vy očkujete proti neštovicím? Není to zbytečné?Já právě nevím.už týden spíme strašně špatně, asi další zub.
@mahafi brzy se uzdravte
31. srp 2012 v 18:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda já mám ruce jak orangutan, je hrozně nosivá (nedivím se,:slight_smile: ), teď si tam něco montuje, tak jsem si sedla :grinning:.
Holky, nevíte jak je to s podepsáním nějakýho papíru na pracáku kvůli rodičáku? že to prý musí být do 30.9., jinak, že rodičák stopnou.. ale nevím, není to hoax? a jak se to kdyžtak jmenuje? abych tam nevolala a nemluvila jak hotentot :grinning:. To si taky nemůžou všechno nechat podepsat najednou? já jsem úplně mimo realitu, takovýhle věci už nějak nehlídám :sweat_smile: :rolling_eyes:
Madlí se nám zamilovala.. úplně moc.. do krtečka :slight_smile:, ještě, že je to krtek a ne nějaká nevkusárna :grinning:. Jendoho dostala použitýho od sestřenek a teď koukám, že našla i mýho, co jsem dostala od švagrový ještě než jsem snad znala manžela :grinning:.
31. srp 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh o neštovicích pořád přemýšlím.. nejsem ještě rozhodnutá. napřed jsem tvrdila, že je očkovat nechci, ale pak jsem se bavila s kamarádku pediatričkou a ta říkala, že by je očkovat nechala, tak se teď kloním spíš k tomu očkovat. Já teda z tohohle očkování nemám moc radost obecně.. :frowning2:, u spousty dětí co znám to dělalo problémy..
@janka12 jak jste nakonec dopadly s tou tuberou? jak jsi říkala, že se možná Juli ta vakcína nechytla.. já to stále ještě nezařídila :rolling_eyes: ..
31. srp 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi jaký papír? Vůbec nevím o co jde, takže nic neřeším :wink: u nás bylyzase teploty, už to odeznívá..po očkování
1. zář 2012 v 17:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh, @mahafi
Zdravím, o žádném papíru nic nevím, takže taky nic neřeším :grinning: . O těch planých neštovicích jsem před preventivkou nijak nepřemýšlela, ale doktor mi nabídl nějakou tetra vakcínu PRIORIX-TETRA, aplikuje se 2x, není hrazená od pojišťovny (platí se 2x1660 kč) a je proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím a právě i těm planým neštovicím. Zatím spíše zvažujeme, Markétka neštovice prodělala v 5 letech a nebyla to žádná hrůza. Ale vím, že u Naty to může být úplně jinak, tak nevím, zda nechat jen trojkombinaci klasických nemocí nebo to rozšířit i na ty neštovice. Ony je děti pak prodělají i po tom očkování, ale mají prý výrazně lepší průběh....no uvidíme :unamused: :wink: . Proti klíšťovce máme nabídku ENCEPUR nebo FSME (je prý lepší ten ENCEPUR) a proti meningokokovi taky nějaký výběr. No a HAVRIX proti hepatitidě A. Když se tak dívám na ty ceny k těm vakcínám-no potěž otěž-drahé děti, jen co je pravda :grinning: :grinning: :grinning: !!! Ale když je možnost ochrany, co by pro ně člověk neudělal, že jo? :wink: Tak zatím dobrou a hezkou neděli, snad už bez deště! :wink: :slight_smile:
1. zář 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule @pazdh a všichni další :slight_smile:.. Já jsem to zjistila náhodou, když to měla jedna holčina v profilu.., měla u toho i tenhle článek http://www.mamanamaterske.cz/clanky/deti-vse-kolem-nich/pobirate-rodicovsky-prispevek-pak-ctete-o-nej-neprijdete, tak jsem se jí ptala, jak se ten "papír" jmenuje a dneska ráno mi odpověděla :slight_smile:.. název jednoduchý :grinning: "Prohlášení osoby pro účely vyplácení dávky státní sociální podpory rodičovský příspěvek" . Tak asi přemůžu svou nenávist k telefonování :D a zítra tam zavolám.. Jen mě zaráží, že to prostě nedávají nějak vědět, já na to přišla fakt náhodou.. uznávám, že tyhle věci jdou hodně mimo mě :grinning:
2. zář 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Hani, dík za odkaz i info, vůbec o ničem nevím, ale kámoška je na sociálce, dělá sice jiné záležitosti, ale cinknu jí a zjistím, co a jak. Ty články k tebou zmíněnému odkazu jsou dost zajímavé a,bohužel, asi i reálné. Bordel ovládá celou naši společnost!!! :frowning2: :angry: :angry:
2. zář 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi @aidule @pazdh:
Ahojky, ušetřím vám práci se sociálkou :grinning:. Courali jsme s klukama ve čtvrtek po městě a tak jsme se na sociálce stavili. Pokud jste o rodičovský příspěvek žádaly až po novém roce, tak už to v žádosti bylo a netýká se nás to. Jde o starší žádosti, ve kterých tato kolonka ještě nebyla. Já mám rodičák od letošního února, žádala jsem v lednu a v žádosti už to bylo. Takže jsem tam byla zbytečně :grinning:.
2. zář 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Ahaaa..., tak to se omlouvám za šíření poplašné zprávy :slight_smile:. Mně se to ale asi týká, já žádala ode dne narození (rodovnávali mi mateřskou).. Díky :slight_smile:
2. zář 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, byla jsem par dni bez internetu, tak ted docitam. Gratuluji k uspesnych rocnim kontrolam. my jdeme ve stredu.

holky, funguji protiskluzove ponozticky? skutecne to detem neklouze???

s dalsim ockovanim zatim nejsem rozhodnuta, ale musim to trochu nastudovat.

@mahafi jak se dari madlence? je ji lip? drzim palce, at je brzy zdrava. ja osobne bych boticky na ven - kde zatim mala nechodi - nevidela jako potrebne. sama zatim stale koupi odolavam, ale Julce to doma pri vstavani (nechodi, ale hodne stoji) dost klouze. protiskluzove ponozky nemam a botky ani backurky zadne. Co se ockovani proti TBC tyce: snad to u nas probehlo dobre. pri ockovani jsem dostala papir, ze se 1-4(nebo 5 ted nevim) tydnu po ockovani objevi v miste vpichu hnisavy vridek, ktery se pak bude radu tydnu - mesicu hojit. pak jsem teprve zjistila, ze vridek je dukazem, ze se ockovani ujalo. Julce se vridek objivil asi o 2 tydny pozdeji nez psali na tom papire, tak jsem nevedela, jestli se to pocita nebo ne. 2 mesice po ockovani se jde na kalmetizai na kontrolu, kde okouknou, co vridek dela a tamyli s vyvojem spokojeni, takze jsem to dal uz neresila.

@pazdh jak u vas? zmizely teplotky?

@ivca_doubek diky moc za info k formulari. uz jsem se lekla, ze me ceka nejake papirovani.

@aidule
2. zář 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, mluvila jsem s tou kámoškou ze sociálky-koho se to bude týkat, tomu pošle sociálka výzvu a na jejím základě je pak potřeba se tam dostavit a ten jeden papír podepsat. Jinak určo sociálka dávky jen tak stopovat nebude, takže klid a žádnou paniku :grinning: :wink: :slight_smile: !
2. zář 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám ten dotazník na mailu....resp tu žádost - papír, kdo chce, písnete mi váš mail, zašlu vám ji....a stačí to poslat poštou....kdo to chce mít pro jistotu.... .)
2. zář 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme byly na kontrole.. zase jiná dr., musím říct, že tohle je fakt blbý, pokaždý na vás kouká někdo jinej, navíc má jiný představy o léčbě nebo preventiní prohlídce.. Ale tak podstatný.., v krku ještě červeno a má tam hleny, takže máme odsávat (ale jak se porvat s naší dračicí, to mi neprozradila.. vincentku jsem jí zkoušela dávat jednou a byl to boj :grinning:).., na kontrolu už nemusíme. Má trochu vyrážku kolem uší a na krku, tak to prý je normální k tý horečce, co měla, máme promašťovat. A když jsem se ptala, že máme jít příští týden na očkování, že to asi odložíme, tak na mě koukala jak na blázna, že jako proč odkládat.. že klidně může, když nebude mít teplotu (mmch dneska je prvně bez teploty).. tak se mi to nějk nezdá a v pátek tam budu volat, že malá ještě není ok a že očko posuneme.. no nevím, nepřijde mi to normální, ale možná jsem jen moc citlivá :grinning:.

@aidule díky za info :slight_smile:

@janka12 co včerejší oslava? :slight_smile:
Ty protiskluzy mě taky zajímají.., právě jí to taky klouže po plovoučce, tak musím něco vybrat.. nolenky jí jsou už malý a nový v jejím čísle stojí tolik, co botky, tak asi vyberu nějaký capáčkový sandálky.. ponožky si stejně svlíká.. ale možná kdyby to šlo jen v nich, byla bych nejradši :slight_smile:.

@pazdh doufám, že jste už bez teplot :slight_smile:

Dneska jde moje kmotřenka poprvé do školy.. :slight_smile:
3. zář 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme zpět po dlouhé době, dovolená, nemoci v rodině atd., roční kontrola taky ok, Tomík trošku začal lézt, ale stejně většinou stojí u nábytku nebo se pokouší na něj vylézt, bez opory nestojí, to přijde, je trošku pomalejší než ty vaše ratolesti, očkování jsem taky odložila, sociálku neřešila, ale slyšela o tom v TV, žádost jsem si podala až v tomhle roce, tak snad to bude ok..,
botičky, problém, máme malou nohu, takže jedině capáčky, doma po bytě stojí jen v ponožkách, budu řešit, až začne chodit a s jeho fyzickou zdatností to vidím, tak ještě čtvrt rok,
mluvení jde spíše o žvatlaní, nee, ete, na, ga, ba atd., ale pusu nezavře
taky o dovče marodil, pravděpodobně šestá nemoc, vyšší teploty a pak se osypal, teď už jsme v pohodě, naštěstí
teď snad už bude trošku klid, a budu tu snad častěji :slight_smile:
3. zář 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi souhlasim, take nad postojem rady pediatru - ockovat kdykoli, klidne s teplotou.....zasnu. udelala bych to stejne jako ty - odlozila bych ockovani. na emiminu chodim do jedne uzavrene diskuse, kde maminka - sama MUDr (ne pediatricka) psala k tematu ockovani novorozencu celkem zajimave veci. mrzelo me, ze jsem to necetla driv. byvala bych k ockovani mela jiny pristup. kazdopadne jeji nazor byl - ockovant ve 2 mesicich veku (coz u nas bylo dle pokynu pediatricky) je silene brzy a navic uplne nevhodne (dle jejiho nazoru) je ockovat zarovem hexu a neco dalsiho (napr Pevenar u nas). dle zakona je lhuta, do kdy si rodic muze povinne ockovani oddalit. jak jsem pochopila tuto maminu, bylo by vhodne ucinit tak. imunitni system mimca jinak dostane takovou dardu, ktera by o par mesicu pozdeji byla snesitelnejsi......

oslava vcera OK. neprozivame to prehnane :slight_smile:. na hracky jsme se tesili hlavny my s manzelem. koupili jsme Geomag a byli jsme na to zvedavi. mame sadu od 10ti mesicu, julcu to sice zajima, ale poradne si s tim vyhlraje asi o neco pozdeji, zatim si nevsimla, ze jsou tam magnety :slight_smile:
mam ted zase s julcou novou vyzvu - posledni 2 tydny zacala byt bazliva a umi poradne strachy vyvadet. neumim ji od toho ale bohuzel moc pomoci. leda odejit, coz ne vzdy jde. minuly tyden "proplakala 2 dny"- za brachou prijeli na navstevu z Francie starsi (cca padesatnici) manzele. bracha se jim samozrejme nemohl venovat, protoze je v praci a chodi az po 17te hod. francouzi jeden den byli u nas doma, druhy u nasich a julca to prorvala zoufale. bylo nam ji lito. vcera jsme meli obed u nasich na oslavu julci i s brachou, svagrovou a jejich o 5 mesicu starsi holcickou a julca take sem tam poplakala. pripomina mi to prosinec, kdy z neznameho duvodu rvala - neskutene - vsude v interieru, mimo nas domov. tehdy zacala rvat i u nasi a bala se i jich, prestoze k nim byla zvykla nekolikrat tydne chodit.....nechapem to, ale bylo to tak a po nekolika tydnech ji to nastesti preslo, ale bylo to hrozne. snad tentokrat zvladnem vse lip, ale z plavani (na ktere jdeme prvne ve CT - podlehla jsem tlaku okoli :frowning2:) jsem dostala strach. v pohode urcite nebude. krik vysiluji ji i me a okoli z toho take neni nadsene
3. zář 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka uz jsem si rikala, kde je Ti konec, ze vubec nepises. Tomik je sikula a vsechno dozene. julca na chozeni take uplne nevypada. stat umi bez opory, ale preferuje rozhodne kdyz se muze drzet.
3. zář 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak mi jdeme plavat dneska, tak to jsem taky zvědavá, tomík je hrozný mamánek, i když do společnosti chodíme, ale prostě teď nemá rád, když se na něj někdo z dospělých jen podívá, pak hned máma, ruce ke mne, a šplhá mi snad až na hlavu
3. zář 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka tak to s Tomikem to jeste jde. julca spusti opravdu srdcervouci plac, ktery nejde utisit :frowning2:
3. zář 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @hedushka Madlík je taky hrozně umamaná.. ještě tak snese chovat od táty, ale to jen když má náladu.. jinak u usínání musím být já.., včera se vzbudila někdy v deset, když jsem si chtěla už jít lehnout, tak jsem jí musela chovat, prádlo, co jsem měla rozvěšený musel dopověsit manžel a když jsem se sprchovala, tak to celý prořvala :frowning2:.
Jani, taky jsem už plavání podlehnout chtěla.., uvidíš.. ale druhý den po očkování bych nechodila..
Taky nám dávají hexu a prevenar najednou.. když jsem se zezačátku ptaa, jestli by byli pro to rozložit, tak se tak nějak tvářili.. a že je to zbytečný trápení navíc, další injekce, že to má při jednom, atd, že jsem nakonec podlehla.. :confounded: ale budu se snažit odložit ten priorix až na dva roky (kamarádka pediatrička, obvoďačka, jenže žel ne ta naše :grinning:) říkala, že s tím má moc dobré zkušenosti, že pak jsou ty nežádoucí účinky menší a děti to líp snáší..

@aidule k tomu klíštěti.. u dětí prý encefalitida probíhá jen jako chřipka, vakcína má prý smysl až od tří let (nevím, jestli ne dokonce až od pěti) (zdroj: pediatrička kamarádky). Jinak já jsem taky zastánce očkování, ač to tak nevypadá :grinning:.. taky jí nechám napíchnout kde co.. :slight_smile:
3. zář 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jsem se ještě nepochlubila s naším trápením.. vedle našeho domku je domek, kde nikdo nebydlel, teď se rozhodla paní majitelka zbudovat tam školku!!! (takovou tu snobskou kindergarten, kde školkovný je vyšší než můj hrubý příjem při plném úvazku :grinning:). Máme takový ty nový příměstský domečky, takže malý pozemky.., snažíme se jí to nějak rozmluvit, ale vypadá dost odhodlaně.. nedáme k tomu souhlas, ale myslím, že naše NE v tomto nebude nijak důležitý, max se jí protáhne řízení na stavebním úřadě k rekolaudaci :frowning2:. Tak se faaaakt těším, až tu budeme mít tlupu řvoucích dětí.. (nic proti dětem ani školkám, ale tohle myslíém nepatří do zástavby tohoto typu :frowning2: ). Kdybyste někdo ještě věděl nějakou obranu.. tak sem s ní.. :slight_smile:
3. zář 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek