• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@mahafi
jsem dnes na internetu vic nez jindy celkem za tyden. moje sipkova ruzenka spinka uz temer 3 hodiny!!!! jeste ze mam monitor dechu, jinak bych nad ni stala a poslouchala, zda dycha.

plavani ve CT jsem uz zrusila a pujdeme hned zitra rano na nahradni lekci a ve STR k pediatricce, kde ocekavam ockovani, zvazim, jestli tentokrat nenechat dat jen hexu a na prevenar prijit jindy. zatim jsem to pokazde (nemaje info) nechavala pichat zaroven. pediatricka mi rekla, ze k prevenaru vedlejsi ucinky jeste nezazila a tak neni duvod davat to samostatne. teprve dodatecne jsem pochopila, ze duvodem je mensi zatez pro imunitu ditete. ze nejde jen o reakci.

o odsunuti priorixu se ta MUDr z jine diskuse (viz muj predchozi prispevek) take zminovala. asi to take udelam tak. snad neco z toho nechyti pred ockovanim, to by si pak clovek mel chut asi hodne nafackovat.

K te skolce ve vedlejsim dome - neporadim. nemam zadne zkusenosti. leda nedani souhlasu - jak sama pises. sousedske vztaky jsou orisek. jak v panelaku, tak v domcich......vsude. ja mam sousedu v nasem malem panelaku jednou za cas tak plne zuby, ze zvazuji vystehovani. pak vychladnu a nejaky cas je ignuruji, ale je to porad dokola.
3. zář 2012 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám dali ted jen prevenar.. prý hexavakcína až v 16 měsících a ve 14 měsících spalničky, tuším zárděnky.. malá měla horečku jen večer, přes den zvýšenou teplotku, jinak už vše dobrý..máme čtvrtý zub... tak jsem teď zmatená kdy se má teda ta hexavakcína dávat... on mi kdysi říkal v roce a teď říkal v těch 16 měs..můžu se zeptat jaký máte golfák a jak jste spokojené? Hledám..
3. zář 2012 v 18:04  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, koukám že to tedy máme celkem rozumnou doktorku, ani u jednoho dítěte mi neočkovala Hexu a Prevenar naráz, vždy po min. 14ti dnech. Nikdy jsem se tedy nepídila po tom proč, v tomhle jí věřím...Matýskovi jsme nechávali očkovat klíšťata a žloutenku, ale až teďka ve třech letech.
Dneska byl Matýsek prvně ve školce, zvládl to krásně skoro bez slziček. Dokonce jsme se dohodli, že tam s ním dneska budu celý den, než si to všechno okouká, a v půl deváty jsem šla domů, protože mě ignoroval a hrál si s ostatními :grinning:. No nějak to na mě padlo, že už je veliký a že mě nepotřebuje a brečela jsem skoro celou cestu domů
:sweat_smile: :sweat_smile:
@pazdh: Golfky máme Quatro Nafi, ještě po Matýskovi, ale koukala jsem že se už nedělá, takže ti asi moc nepomůžu. Jinak spokojení jsme s ním moc :grinning:
3. zář 2012 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek tak to mate skutecne rozumnou pediatricku - vyjimku. mne minule rekli, ze v roce se dava hexa a prevenar (pokud ho samozrejme davate). priusnice a spol (nazev myslim psala MAHAFI v nekterem z predeslych prispevku) jsou v roce a pul.
3. zář 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh golfak nemame a doufam, ze ho nebudeme potrebovat. pouzivame toto: http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-classic.html. koupila jsem ho za 2,5 tis sportak nepouzity, korbicka po 1 diteti a je to super kocar. 7 kg.
3. zář 2012 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Dík za info ke klíšťovce...já jsem sice rozhodnutá očkovat, ale určo ne teď a určo ne vše rychle po sobě :wink: . S Makčou jsme to taky tak nějak rozložili do období 2-3 let a, myslím, bylo to v poho. Takže neboj, během podzimu to do té naší malé velké berušky určitě všechno nenarveme :grinning: :grinning: :wink: . U Madlí bych příští týden neočkovala!!! Náš doktor sám navrhl odklad minimálně 14 dní, říkal, že tím nic neuspěcháme ani nezmeškáme :wink: . Nedej se zvyklat názorem "cizí"doktorky :slight_smile: :wink: . Držte se a zatím pa.
p.s.jinak vidím, že ty naše dětičky jsou občas pěkně umanuté, uplakané a prostě krásně své :grinning: :grinning: :wink: :slight_smile: ...
3. zář 2012 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem asi trošku pozadu co se týká očkování, o klíšťovce jsem jen uvažovala, ale asi nedám, nebo @aidule, myslíš, že je to takové plus pro ochranu mimča?
golfky nemáme, zimu přečkáme ve sporťáku, a pak popřemýšlím, do centra do prahy by se mi golfky šikly, ale nemyslím, že je to nutnost, zas tak často nerazím sama ven a světe div se, najde se v tramvaji vždy dobrá duše, co pomůže
4. zář 2012 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlasim, ze jsme dens rano s July absolvovaly prvni lekci plavani a nadale jsem protivna a konstatuji, ze je to zabava pro maminky a predrazena moda. Zkusenejsi plavkyne, jaky smysl maji ponory? Dnes to tam jedna pokrocilejsi holcicka zkousela a poradne si lokla a kaslala a kaslala. maminka i instruktorka vypadaly spokojene :confused:
4. zář 2012 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
teda to jsem nasekala hrubky :frowning2:
4. zář 2012 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Ahojky, koukám, že máš z plavání docela špatné zkušenosti... :frowning2: Tp je mi líto. My chodili plavat už od půl roku a Lukáška to moc bavilo, budeme pokračovat:slight_smile: Co se týče ponorů, ani s nimi nemáme problém - hlavě se teď malý vůbec nebojí vody - nemáme problém s mytím hlavy, prostě polejeme a hotovo taky je to super, že když si hraje v dětském bazénku a uklouzne a potopí se, umí krásně zadržet dech ( v tom vidím veliké plus), takže si nelokne a sám se pak pěkně zvedne a pokarčuje v dovádění - často jsem viděla, jak po potopení děti děsně řvou, když jsme to cvičili od mala, nemáme problém. Ale jestli se to nelíbí ani tobě ani Julince, nenuťte se, akorát se vám plavání zoškliví. POstupujte pěkně pomalu :wink:
4. zář 2012 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
janka12 ponor při první lekci? kam to chodíš, na to se jde postupně, nejprve polévání hlavičky s heslem a pak voda pod bradičku, pod pusinku a pak ponor, ach jo, koukám, že někde se jde na to dost zhurta
4. zář 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka No zrovna ta klíšťovka si myslím, že opodstatnění má. Zvláště v dnešní době, kdy je infikovaných klíšťat nespočet a děti jsou v přírodě, potažmo právě v trávě dost často. Starší dcerka měla už několik klíšťat, naštětstí jsme je vždy rychle našli, bez komplikací vytáhli a hlavně se nikdy po žádném nic neobjevilo. Tady bych opravdu moc neváhala, mám zkušenosti z přímého okolí od dospěláků, jak to vypadá po nákaze infok.kl., nic příjemného. Však uvidíš. S tím plaváním to u vás berou nějak hopem. Já jsem teda chodila jen s tou starší, ale chlor jí vyvolával atop.ekzém, tak byl konec. Mám stejný názor-jde o komerční záležitost, plavat s dítětem může i rodič individuálně, těch pár říkanek a hesel se dá taky sehnat a naučit :wink: :slight_smile: .
4. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Taky budu klíšťovku dávat.. ale až po těch třech letech.. do tý doby mají děti prý hodně mírný průběh, nebezpečná je až právě později.., narozdíl od borreliozy, která je blbá furt (a proti ní očkování není :frowning2: )..
Jo a ještě k tomu očkování, koukala jsem na nějakej očkovací kalendář, co mi dala dr. loni a koukám, že si to každej pediatr dělá jinak.. :D tak je psaný 4. prevenar v roce a pak 4. hexa až v 18 měsících :confused:. a to mmr (spalničky, zarděnky, příušnice + nepovinné neštovice) jsou tam psaný už 15. měsíc..

@janka12 takže plavčo neoslovilo? a kde jste byly? Budeš chodit ještě dál?

jo a dneska jsme byli pro botičky (teda capáčky, jak tomu říkala paní v obchodě.. ale nějak nevidím rozdíl mezi tím a botičkama.. já myslela, že capáčky jsou prostě nolenky nebo tak něco :grinning:).., máme od český firmy dpk, měřila madlíkovi nohu a pak jí to měřila ještě v tý botičce (napřed říkala, že by to chtělo 20, ale pak se ukázalo, že má nožičku tak úzkou, že by v tom plavala, tak má 19 :slight_smile:. Ale jediný co, tak se je madla naučila rozvazovat (během půl minuty :grinning:).. chodit v tom nechce :grinning:. koupila jsem i protiskluzky, tak je vyperu a zítra zkusím a podám info, jak fungujou :slight_smile:.
4. zář 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
@aidule
@mahafi

holky, spatne jsem se vyjadrila. ponor delala instruktorka s jednou jedinou holcickou, ktera uz byla pokrocila = chodila na nejaky kurz nekam pred prazdninama. my ostatni zacneme pry s postupnym treninkem od priste.
Dle vysvetleni Kaculinka to smysl ma, ta snad to preziju.

@mahafi
chodime do Kunratic www.magic-castle.cz. zaplatila jsem tam zalohu, takze minimalne 10 lekci zkusime odchodit, pokud to julca zvladne. pak uvidim. mne osobne to moc neoslovilo, ale nemam k tomu pozitivni pristup a julca se tam neradovala, takze kombinace pitoma :slight_smile:
zitra jdeme na kontrolu, ta uvidim, co mi k ockovani rekne nase mudr, ale soude dle svagrove, ktera k ni chodi s neteri o 5 mesicu starsi bude ted hexa +prevenar (tentokrat to necham dat oddelene) a v roce a pul mmr.
vubec bych se nedivila, kdyby julca botky/capacky take hned sundala. doma nevydrzi ani moc v ponozkach.
4. zář 2012 ve 23:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 prosím tě, jak ti chodil lukášek v prvních botičkách/capáčkcáh? Mně přijde, že jí to v nich vůbec nejde.. tak přemýšlím, jestli máme blbý typ.. ona v tom prostě neohne tu podrážku, tak chodé, jak kdyby měla nohu na dřevě.., rozodně mi to jako zdravá chůze nepřijde.. :grinning:.. tak jestli se to poddá, nebo bude nadosmrti chodit v ponožkách :grinning: (nebo mám oplakat vynaložené peníze a jet koupit jiný botičky). Díky :slight_smile:
5. zář 2012 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim, ze dnesni kontrola v roce: vaha odhad (na vaze se nehodlala zastavit v pohybu) 7,8 kg. Vyska za neskutecneho revu 74 cm. nechala jsem dat HEXU. Na prevenar pujdeme za 3 tydny. tentokrat jsem to nechala rozdelit na 2 samostatna ockovani pod tihou nedavno ziskanych informaci. jinak se me MUDr zeptala co umi, jak ji a uz jsme byly zase pred ordinaci a jely domu spinkat.

holky, chodite s detma nekam do hernicek? materskych center? nebo neceho takoveho?

@mahafi :slight_smile:. ja se u Tvych prispevku fakt vzdycky pobavim. predstavila jsem si, jak madli chodi "na dreve" a ze se Ti to nejevi jako zdrava chuza :slight_smile:))) hahaha
a musela jsem se zasmat.

kamaradka mi rikala, ze by boticky mely mit podrazku mekkou, ale kdyz jsem si v obuvi s botickama hrala a zkousela je ohnout, tak mi to mekke ani trochu neprislo. tak nevim. mozna, ze i tohle je duvod zacit s nejakymi mekouckymi capacky. v tom aby se cert vyznal. julca bude asi muset chodit porad bosa. kdyz vidim, jak se v tematice nevyznam.

jeste jsem Ti chtela uz nekolikrat napsat, ze julca odsavani nosiku posledni cca 2 mesice take nesnasi. driv to bylo v pohode. dsavala jsem obcas, kdyz jsem videla, ze v nosiku ma soplik. klasickou rymu nikdy nastesti nemela. jak povyrostla a "pobrala trosku rozumu", zacala se tomu branit, takze je to uplne nezvladnutelne. nemuzu ji jednou rukou udrzet a druhou odsavat. manzel nepomuze. radeji mi jde ric,t at Julcu chudinku necham byt :slight_smile:..... takze neodsavam. kdyby mela rymu, tak to nechci ani domyslet.
5. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Tak to mají holky nachlup stejně :slight_smile:.
To jsem ráda, že jsem tě pobavila :grinning:.. jde mi o to, že bez botiček chodí krásně, podle mě tak, jak má.. když jí dám botičky, tak ztuhne, nenašlapuje, jen přesouvá nohy.., vytáčí kontíky do stran (jako dává špičku dovnitř), bez botiček pohoda, s botama děs a hrůza.., tak nevím, jestli se to zlomí, až do toho půjde s větší razancí, zatím je to jen pár kroků samostatně, kolem nábytku teda jak drak..
A ty capáčky (první botičky), paní mi taky říkala, jak jsou nejměkčí, s měkkou podrážkou a já jí teda sama skoro neohnu :grinning:. Podle mě je problém tam.. jinak ty botičky jsou fakt krásný a měkkounký.. jen ta podrážka by měla být podlě me ohebnější.. Pani na mě byla moc rychlá, já všechno musím pořádně promyslet.. a včera jsem měla nějaký zatmění.. jsem myslela, že mi minimálně ukáže víc značek, ale ona říkala, že tyhle jsou nejlepší, český atd.., no proistě jsem to neměla asi kupovat.. a to jsem to na netu docela studovala :grinning:.. no.. uvidím.. asi navštívím ještě jednu obuv, osahám podrážky a buď se uklidním :grinning:, nebo ne a opláču 800 :grinning:. Právě si říkám, že opice a všichni chodí bosi, proč mám dětskou nožičku najednou dávat do okovů :grinning:.
Jo a i ty protiskluzný fusekle nám prodala malý.. nějakej fakt blbej den.. (ségra si zlomila ruku na koních a my dojeli pro objednanou podložku do kočárku (aby neseděla přímo na kočárku, ale na něčem příjemnějším)) a je totálně k prdu.., takže jí asi pojedeme zase vrátit.. :frowning2: ) (ale to všechno je prd oproti tý ségřiný ruce.. :frowning2:, je mi jí líto).

Jo a odsávačka.. ty máš doma mýho muže?? má stejný hlášky :grinning:. "Tak jí chudinku netrap".. :grinning:
5. zář 2012 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 jo a ty herničky.. dneska byla madla fakt protivná a já následně taky a hrozilo to rupnutím nervů,.., tak jsem jí sbalila a vyrazily jsme ven (ještě jsem původně nechtěla kvůli té doznívající nemoci), cestou mě napadlo, že omrknu hřiště a ,kyž tam bude únosně lidí, zkusím jí aspoň zhoupnout :slight_smile:.. no bnebyl tam nikdo, takže byla na houpačce, na písku i klouzajdě (to jsem jí teda držela a nejela až odshora).. písek miluje a klouzačku taky.. zítra musíme pro nějkaý pískový proiprietky.. nemáme nic :frowning2:. A tam jsem našla papír, že je cvíčo dětí od roku do dvou ve čtvrtek, tak se tam asi skočím podívat, jak to tam vypadá.. potřebuju se trochu otrkat :grinning:.
5. zář 2012 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
taky budeme zkoušet cvičení dětí od jednoho roku, jen se k tomu nějak od dovči nemůžu dokopat, hřiště má T. taky rád, jen ho musím převléknout do hracích tepláčků, poněvadž je vždy jako prasátko
taky jsem se donutila cvičit, a od včerejšího cvičení jsem dnes totálně vyřízená, cítím každej kousek těla, ale aspoň že se hejbu, dost jsem zlenivěla, dala jsem si taky závazek, že začnu zase aspoň jednou týdně chodit plavat do podolí, ať se tatínek postará ha ha...
podle mne capáčky jsou "botičky" bez pevné podrážky, nejsou určené k trvalé chůzi, spíš na to kratší ťapkání, ale jak tu někdo psal, co doktor a ortoped to různý názor, ono to je asi všude viz očkování, pevnou botku jsem ještě vhodnou nenašla, ale budu hledat..
a jak jste na tom s vařením? tedy pořád mixujete? já prostě tomíka neumím naučit na kousky, syslí si to vždycky v pusince a pak mi to vrátí mlýnkem, ach jo, zkoušela jsem to různě, dát třeba jablko nebo uvařenou mrkev do ruky aby si to okusil, žádný úspěch, tak fakt nevím, střídám to teď, rozmixované i s kousky, tak snad podlehne, i když u něj jídlo je urážlivé slovo..
6. zář 2012 v 06:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka To máš můj obdiv s tím cvičením.. :slight_smile:, já se asi nedokopu nikdy.., plavala bych, až bych brečela, jenže s naší závislačkou a intenzitou kojení si o tom můžu nechat leda tak zdát :grinning:.. nebo že by chlorovaná "vůbně" prsou odradila a odstavila se??? :grinning: (tchán mi pořád opakuje, že si mám na prsa nakreslit žraloka, že to někde četl :grinning:).
Ty capáčky.. oni všude píšou, že to není tuhá podrážka, že je měkká poddajná.. ale v praxi to vypadá trochu jinak (nebo mám jiné představy o měkké a poddajené podrážce :grinning:. My máme tyhle http://www.dpk.cz/eshop/capacky/capacky-uzsi-strih/detail-produktu-dpk-k51077-mix-0101-9
Jejda, to se to rozbrečelo.. jdu :grinning:
6. zář 2012 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak odvolávám botičkovou hysteriii :grinning:, dneska jsem je zkoušela znovu a vypadá to o moc líp.., sice v ponožkách podle mě tlapká líp, ale už to není tak hrozný.. asi je to prostě nezvyk :pensive:

@hedushka Asi nejsem ta správná osoba, co by mohla radit ohledně jídla :grinning:.. mixuješ pořád i třeba banán? já jsem začala kousky banánem a zvykla si docela.., bnuď jí ho rozloupnu podélně na třetiny a krmím jí, nebo jí dávám kousky na její malinkatou vidličku a ona si to dává do pusy. Pak jsem to začala dělat i u melouna nebo hrušky a jde to.. U zeleniny nevím, nejí ani mixovaný ani kouskatý, tak jsem se na mixování vykašlala :sweat_smile: a snažím do ní dostat ty kousky.., no moc toho nesní.. Jediný co mixuju jsou kaše, pokud se mi nerozvaří úplně (takže rýžová).
6. zář 2012 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi My problém s botami neměli, je pravda, že byl chvilku jako robot, ale to i bez bot, nijak veliký rozdíl v tom nebyl. Teď už je mu fakt jedno, co má na nohou a chodí jako blesk. Asi malou netrap a počkej až se v chození zdokonalí.
6. zář 2012 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka S jídlem ti taky asi neporadím. Lukáš je vežravec a to doslova. kousky mu nikdy nevadily. Už jí normálně s náma asi úplně všechno:slight_smile: (Jen my to máme trochu bezchuti :confounded:) A kdyby to rozkousal dal by si i řízek :grinning: Třeba dneska u babi ochutnal segedín s knedlíkem... Jsem si myslela, že se ušlíbne a nebude to, zmýlila jsem se :grinning: Ale už od mala jsem mu dávala křupky a sušenky, nebo grahamové tyčinky- začal si kousat sám. jinak zkus vše rozmixovat a nechat jen měkké brambory na kousky, nebo třeba mléčnou rýži, nebo do přesnídávky nalámej piškot a počkej až trochu změkne. Začínej po malých kouskách a jen to, co mu opravdu chuná, on si zvykne, neboj, za chvíli ti bude jíst šechno :wink:
6. zář 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Díky :slight_smile:
Tak botičky povolily a jsou opravdu měkký a podrážka ohebná :slight_smile:, takže jsem hysterčila zbytečně.. :grinning:.. nedávám jí je na nijiak dlouho, ale už si zvyká :slight_smile:.

Co vy? jak se máte?
8. zář 2012 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, konecne pisu.

@mahafi
@kaculinek1
@hedushka

Udelala jsem najezd na jednu levnou prodejnu s kvalitni detskou obuvi. sla jsem se puvodne jen podivat. koupila jsem jedny platene botky na hriste. nechavam julcu na hristi od minuleho tydne lezt. kupodivu se tam neboji ani velkych deti ani jejich rodicu. uplne ziram. ma jedny k tomu urcene kalhoty a aby nebyla v ponozkach, koupila jsem tyto botky, neb se obcas stavi. kdyz jsme z prodejny odchazely, mamka si vsimla zlevnenych kozenych o cislo vetsich kotnickovych na zimu a dalsich zlevnenych jeste o jedno cislo vetsich na jaro. kdyz ji nebudou, vymeni nam je tam za jine. samozrejme nesmi byt nosene, jen ozkousene.

kyblicek a babovicky uz v sobotu tatinek letel koupit :slight_smile:. je to legracni. julca si celkem bez obav krade na hristi cizi, ale at ma i neco sveho.

holky, s cvicenim vas obdivuji. na to nemam zadnou energii, ale od minuleho tydne zase chodim na jogu. sice jsem musela znovu do zacatecniku, neb si po rok a pul pauze netroufam pokracovat, ale nevadi. stejne mam telo uplne v rozkladu, tak potrebuji zacit postupne. chodim vecer od 19ti hod. i tak ma manzel problem dorazit domu, abych mohla odejit. dalsi samostatnou aktivitu uz rozhodne nezvladnu.

kousky v jidle julca do nedavna vubec nezvladala. na mixovane zvykla neni, to nelze vinit, ale proste to z neznameho duvodu plivala, kdyz v pusince mela nejakou hrudku nebo kousicek. banan strouhany lzickou - plivala....tak jsem dal vsechno mackala vidlickou - co jineho muze clovek delat. a ted se zda, ze ji to prestava vadit. samo od sebe. zadne velke kousky niceho ji nedavam, ale sem tam mala hrudka se najde a nezda se, ze by ji to vadilo. dle meho - chce to cas. ja davam porad detske slichticky. rozhoden se jeji strava ani neblizi te nasi. dostava ruzne detske krupky, rozdrobeny rohlik, chleba, ovoce a vsechno ji varim extra.

zkousite nocnik?? ja zatim o tom neuvazuju. nevydrzi ani okamik na miste.

Holky, kolikrat vam deti spi pres den??? od minuleho tydne se nam nezdarilo ani jedno jedine odpoledni spani :frowning2:. a ja na 2 spani pres den ted tak jsem zvykla - mam preci jen troch ucasu neco v byte udelat. a jedno spani chybyi :frowning2:

a krmite v noci??? my 2x
10. zář 2012 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 spaní tomík dost ochudil, teď už jednou denně před polednem, odpoledne většinou nic až do večera, sem tam se mi ještě zadaří a usne po třetí hodině tak na třičtvrtě hodiny
nočník taky ještě neuvažuji
jídlo máme podobně jako vy, menší kousky v pohodě, cumlá si rohlík, chleba, ale jíst pořádně to ne..
na hřišti je taky suverén, ale kyblíček ho za chvíli nebaví, spíš sype písek rukama na sebe a na kohokoliv u něm, raději pak má prolézačky jako tunílky apod,. to tam prošmejdí¨
písek neochutnává, jedině s čím máme problém jsou kamínky, tak to musím být pořád v pozoru
kojím už jen v noci, většinou se mi probudí jednou a pak až rána, ale taky se někdy stává, že je to častěji, pokud jsme na dovče u rodičů apod, kde se probudí a neví kde je, normálně bych ho neuspala než kojením, je mi jasné, že je to chyba, ale on by klidně řval jak tur
10. zář 2012 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Zdravíme! Naty spinká už dobrých 5 měsíců jen 1xdenně, a to po obědě, tak 2-3 hodinky. Nočník ještě nezkoušíme, v noci nekrmíme, jen sem tam pití :grinning: . Mějte se fajn a krásně si užívejte hraní na hřišti. Naty je totálně zblázněná do houpaček, takže se houpeme, kde to jen a jde a co to dá :grinning: . Dokonce už jsme objednali i jednu festovní plastovou houpačku domů a bude pokoj :grinning: :wink: !!!
10. zář 2012 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak dneska jsem se pořádně vytočila, nejen že jsem dnes řešila se SP, že mi nepřišel rodičák, tak završení dne byl dopis o skartě, kterou si mám vyzvednout..už to že, mne nutí do nějaké skarty, kde to jsme? žádná možnost volby, hlavně že si česká spořitelna která se na tomto komplotu podílí namastí kapsy...tak sakra připadám si jako v kocourkově, já si budu muset zajít na ÚP nebo do ČS zadat trvalý příkaz na převod na můj účet, a k tomu jak jsem pochopila z diskusí peníze na skartu tedy účet spořky chodí ledabyle datum nedatum, ale že já musím platit pravidelně, to je každému putna, ach jo....
10. zář 2012 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule Taky miluje houpačku :slight_smile:.. je po mamince :grinning:

@hedushka tak to nás čekají pěkné věci.. já musím na ten ÚP volat ještě kvůli tomu papíru, co vy vyplňovat nemusíte.. grrrr... ty úřady mě zničí.. :frowning2:. Jsem se totiž dozvěděla, že každej ÚP má svůj vlastní formulář na toto.. takže ten, co mám v mailu je mi k ničemu..., ať žije byrokracie..

Takže já jsem z vás jediná, co necvičí.., no dobrá.. budu to muset změnit.. ale nevím jak.., náš závislák je jiného názoru.. :grinning:. Ale moje výkonnost rapidně klesá.. :-/

Včera jsem dodělala Madlí čepičku :slight_smile:, sice v takových jarně svěžích barvách :grinning:, ale to schválně, abychom věděly, že po plískanicích přijde zase krásný počasí :grinning:.
10. zář 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Jsem uplne mimo. Ta s-karta se nas bude tykat vsech???

@aidule kam domaci houpacku date? do zarubni dveri? nebo bude samostatne stojici? nebo na zahradu? Uz 5 mesicu Naty spinka jen 1x?? to ji staci?

@mahafi proc ty ten papir musis vyplnovat?? podaval jsi formular pred koncem kalendarniho roku?
10. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek