• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Tak hlásím že taky necvičímsice jsem na váze předotěhotněním, ale to břicho.. :frowning2: no není kdy.. malá strká dopusykde co, pískoviště neriskuju.. stačí, že chtělajíst bobekod králíka :frowning2: ale zasáhla jsem včas :slight_smile:
jinak sevečer ted budila pořád,rostl čtvrtý zub a celkově má neklidné spaní.. nasává večer často, bohužel.. ale zvykla jsem si. Jinak spí jenpo obědě, teď asi čtyři dny jsme opět zavedliprocházky, mám nový golfáč, tak si úžívám..malá usne a spí tak hodinu...tak jsem šťastná jak blecha.. dnes hoďku a půl... co je skarta? Mám mezery. Rozumím jen slovům mama tata baba...ale skarta? Skartovačku taky chápu.. :wink: jo a nočník... mám růžový sobrázkem co hraje.. je to blbost,ale líbí se mi..dávala jsem minulý týden vždy ráno.. a tři dny po sobě hrál...svolávám pak manžela a oba se tam rozplíváme nad čůránkama a malá má radost že máme radost a že to hraje... tak jsme to zavolali babičkám a pak dva dny nic... a včera se povedlo a dneska ne... tak uvidíme zítra.. je to taková sranda spíš, ještě to stejně moc nechápe.... jinak jsem přestala dávat skleničky a už jí dospěláckou stravu... a má moc rádarohlíček s máslem a kousek šunky.. doktor mi říkal, že už může skoro vše... tak zkoušíme..samozřejmě to trochu cenzuruju... větší maso požvýká a pak vyplivne..
10. zář 2012 ve 23:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mpsv.cz/cs/13135

jen pro info, v druhém pololetí tohoto roku by měli všichni přejít na výplatu Skartou :rolling_eyes:
11. zář 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No asi stačí, jak spinká jen tak.... :frowning2: .Máme na chodbě ze stropu takový panelový výstupek, který jakoby odděluje jednu část chodby od druhé. Tak to dáme tam, sousedé mají doma děti a taky tam tu houpačku měli a bylo to prý v pohodě, tak snad to tak bude i u nás. Zítra pro ni manžel jede, tak uvidíme :wink: :slight_smile: . Zahradu, bohužel, nemáme, ale spolu s rodinným domkem je to můj velký životní sen :unamused: :slight_smile: !!!
11. zář 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule No buď ráda, že nemusíš dřít na baráku, my jsme taky snili o tom, jak budeme mít zahrádku, pohodičku..jak budeme grilovat,sedět na lavičce atd. atd...tak jsme si to splnili... a nakonec se tu jen pracuje...to je bohužel realita... ale taky věřím tomu, že se to uklidní a bude to jak jsme si představovali :slight_smile:
11. zář 2012 ve 20:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme byly s Madlíkem u kamarádky, s Vojtou se snažili na písku prohrabat až ke koalám :grinning:, písek měla všude, v plence.. já v podprsence.. no úžasný :grinning:. A dokonce jí to vyčerpalo natoik, že usnula :fearful: cestou zpátky a musela jsem odložiit odjezd domů :grinning:.
@janka12 Jani, já to musím podepsat, protože jsem si žádala o rodičák k datu narození (jak mám jen 0,5 úvazek, tak mi nestačila mateřská ani na to minimum a dorovnávali mi to).. jen pořád nevím, kam mám volat (nemůžu najít kontakty (jsem trochu neschopná :grinning:).

@hedushka ta karta je děsná věc, vůbec jsem nepochopila, proč tím neotravujou jen takový ty "socky", který dávky prochlastaj.. nějak mi stejně uniká smysl, když si to každej může převést normálně na účet neo vybrat z bankomatu naráz.. to asi jen aby se úředníci nenudili.. :angry:

@pazdh @aidule taky jsme si to malovali.. a teď.. tady budeme sousedit se školkou (teda s centrem denní péče, protože školkový pravidla jsou moc přísný, že.. ,tak se to obchází názvem..) ale ne, já jsem ráda, že jsme tady :slight_smile: a aidule, určitě se vám ten sen jednou splní :slight_smile:. A ta houpačka je super nápad :slight_smile:, Nelí bude nadšená :slight_smile: :dizzy_face:

a kojení v noci.. my kojíme pořád, už ani nevím kolikrát, dneska zrovna hodně často.. jindy to je třeba 2x za noc. Hlídat přes noc nám jí asi ještě dlouho nikdo nebude (a já bych jí ani nedala :pensive: )
11. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh
@mahafi

holky, co shledavate na bydleni v dome narocne? jsem dite z panelaku a neumim si to predstavit. umim si predstavit uklid vetsi plochy, nez je byt a sekani zahrady. Co cloveka u domu zamestnava dal?
ptam se pro pripad, ze by me nekdy napado touzit po baraku :slight_smile:

Mahafi - co segrina zlomenina? ma sadru?
12. zář 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oprava baráku, rekonstrukce, úklid tří pater, plení zahrady, údržba záhonků, obstarávání zvěře, sekání trávy, topení v krbu ..pravda letos to bylo plynem....jestli máš byt tak si úklid vynásob tak třikrát..starosti o barák máš jiné než o byt, najednou řešíš, že ti protýká střecha, proděravěl okap, vzlíná vova, uschli tůje přes zimu, samozřejmě každý má jinak velký dům a jiné povinosti, já se bavím o mých pracech..samozřejmě nemusíš mít rajčata, zvířata, skalku, můžeš mít malý domek po rekonstrukci a máš klid...to záleží.. kdybych byla v bytě nemohla bych dělat práci co dělám, v prvním patře máme sklad zboží.. to mi zabere nejíc času, často tu někdo jezdí.. a do toho hypotéka, hážeš do baráku prachy lopatou a nikde to není vidět..platíš revize komínu...no je toho moc...
12. zář 2012 v 17:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, tak jsme se v neděli vrátili z dovolené v Itálii:slight_smile: A msím uznat, že se povedla, Lukáškovi se moooc líbil písek i malé vlnky a těch průlézaček, co tam bylo, panečku, málem to všechno nestihl projít. Hřiště úplně milujeme. Jo a taky tady prvně ochutnal řízek - veliký úpspěch, sice vůbec nechápu, čím to rozkousal (páč byl vepřový - vím, že by ho nemusel, ale opravdu jsme ei mysleli, že to vyplivne) ale rozkousal. Buďte rádi, že vám děti nechtějí kousky - aspoň máte šanci se něčeho najíst - mě už Lukáš všechno se..re :slight_smile:

Skarty to je podle mě jen další tak naší povedené ekonomiky a spořky. To podle mě vůbec postrádá logiku, se kterou to vysvětlují - ovšem spořce přibudou klienti. Fakt by mě zajímalo kolik komu zaplatila... Raději se nebudu ročilovat.

Já sama chodit cvičit nebudu ale 6 pondělků máme plaání navíc, každé úterý dopo máme Klubík - mamči si kafíčkují v domě dětí a prckové si hrajou, ve středu budu chodit na aj pro pokročilé, ve čtvrtek ráno cvičení s malým odpoledne učím aj první třídu a v pátek máme oficiálně plavání - zatím jsem optimista, ale fakt nevím kdy budu vařit a klízet :grinning:
muséme letě, ať stihneme to plavčo
17. zář 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, co chodite s detickama plavat - poradte mi. dnes na druhe lekci plavani lektorka chtela, at ucime deticky bublat do vody. ponorit si pusu pod hladinu, poustet bubliny a aby to deti napodobily. kdyz jsem bublala, julce se to libilo a smala se - pusu dokoran. to ji mam s tou pusou dokoran ponorit, aby taky bublala? to ji mam nechat, at se naloka vody? ja to nejak nechapu.
kdyz jsem videla, ze ma pusu dokoran, tak jsem ji neponorila, ale z vyrazu lektorky jsem mela dojem, ze se oekava, ze jsem ji ponorim kazdopadne.
17. zář 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 trénujte doma :slight_smile: ať má lektorka radost:slight_smile: ukazuj jí to a třeba to zkusí sama, ale nenutit - lepší něco neumět, než to celé zprotivit. PS: my to taky neumíme a nikdo nás do toho netlačí.
17. zář 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jak se tedy potapite? s otevrenou pusinkou?
doma nic nenatrenujeme. Mala se koupe ve sve vanicce, kam se k ni nevejdu :slight_smile:
17. zář 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Jak se dari Tomikovi?
17. zář 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme se vrátili z chaty v jižních čechách.. bylo krásně, ale připomnělo mi to, že podzim už klepe na dveře, ráno zima jak v morně.. :unamused: . Byli jsme s Madlí "na písku" u rybníka, tak napřed spala a bábovek jsme se chopili my.. já hned na první zabrání zlomila lopatku :grinning:, pak se tam taky stihla porochnit :slight_smile:. Hub tam roste mraky, takže i já slepoň jsem něco našla :grinning:.
To mi připomíná.. co budete kupovat na oblečení na zimu? a myslíte, že do kočárku se využije ještě fusak? ale všechno to asi závisí na tom, jak moc budou chtít chodit a jak moc jezdit, takže je to asi neodhadnutelný :grinning:.
Taky se vám děti tak příšerně odkopávají? Madla spí zásadně na peřině a pak je jak kus ledu.. budu asi muset pořídit nebo ušít nějaký spacák nebo co.. :frowning2:, ale mám obavu, že se jí v tom asi moc líbit nebude.. :pensive:

Doufám, že jste všichni zdravíá nebo že se z nemocí brzy vylížete :slight_smile:

@kaculinek1 Itálii záááávidím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Ahojky, no já mám asi 3 spací pytle, ale ještě jsem je nezkoušela Natali dát, tak uvidíme. Taky se ráda odkopává a pak je studená, dala jsem jí už teplejší kapničku (přes léto měla jen povlečenou deku). S tím fusakem nevím. Já bych byla rozhodně pro něj, ale Naty není žádný drobek a kočárek máme určo menší, než vloni ten hluboký, tak to moc optimisticky nevidím :unamused: :frowning2:. Chjo,....... :unamused: :frowning2:V tomhle bylo léto bezpodmínečně lepší :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, fusak mám, určitě ho ještě užijeme, spací pytel tomík používá snad od půl roku(po zavinovačce)
@janka12 nachlazení doznívá, prošli jsme si tím všichni, mne ještě v noci trápí kašel, tak snad už to bude ok.
a ponorit i s pusinkou, ona se naloká určitě, příště už bude zavřená :slight_smile: i když u nás to je tak, že tomík by nejraději vypil celý bazén vždycky :slight_smile:
18. zář 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@mahafi Juli spi ve spacacku cca od pul roku. pres leto nemela nic. ted (spime s otevrenym oknem) ji pres spacacek davam jeste tenkou deku, protoze v loznici v noci mame fakt kosu. klasickou perinku nepouzivam. vydrzela by na ni asi 3 sekundy.
Na zimu zatim nemam nic rozmyslene. z lonska mam teply pytel, do ktereho se ted sice cela nevejde, ale hodlam ho do kocarku dal pouzivat. nevim presne jak - to budu muset teprve ozkouset. kdyz v nem nebude chtit byt, tak ho dam alespon pod ni.

@hedushka takze ponorit s otevrenou pusinkou a priste doufat, ze uz ji napadne zavrit ji. dnes jsme byli zase na nase lekci a tam se trenovalo polivani hlavicky kelimem a pak maminky bublaly do vody a po detech se to nechtelo. takze nase lektorka jde celkem dobre postupne. to jsem rada.

At jste brzy fit!
18. zář 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 mi se potápíme na heslo už od začátku i pod bradu, pusu a celé.. zkus prostě jen naznačit pohybem že se potopíte, pozoruj její reakci a podle toho se rozhodni zda se potopíte po pusu nebo ne
18. zář 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka diky moc za rady. zatim jsem od dnesniho vecera najela na to, ze pri koupani zahlasim heslo (coz delam uz davno, ale davala jsem ji pred oblicejik ruku, takze voda ji netekla primo na oblicej) a vyleju kelimek na hlavicku tak, ze skutecne pres oblicejicek poradne tece vodicka.zvlada to bez zakuckani. heslo u z zna a dech zadrzovala i pred tim, kdyz jsem tam davala ruku. dnes v bazenu se mi ale zdalo, ze na heslo nijak nereauje. mela tam moc pozorovani a nesoustredila se asi. :slight_smile:
18. zář 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 S potápěním to máme jako Hedushka. Ale abych byla upřímná, kolikrát jsem ho v bazénu potopila i když se nesoustředil a zvládnul to :slight_smile: Teď v Itálii nám dokonce do hlubšího dětského bazénku spadl, hned jsem ho vytáhla a vůbec se nezdálo, že mu to nějak vadilo, prostě si dál pokračoval v "konvičkování" - nabrat - vylít-nabrat... Fakt se nám vyplatilo, že se umí potápět, musíte vytrvat :wink:
18. zář 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. zář 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jo to znám, tomík koukal taky kolem, heslo neheslo, máma nemáma, hlavně když ještě dostal nějakou hračku do ruky...ale neboj ona na to přijde, tomášek když nemá náladu na potápění, tak se často nepotápím s ním, nebo třeba nemá rád když se musí plavat na bříšku s mojí podporou ruky pod hrudníkem, hodně zaklání hlavu stále díky hypotonii, rozhodla jsem se to nedělat často a řekla o tom instruktorovi, chápe to..
a jak říká kaculinek někdy i ta nesoustředěnost může být plus, nemá strach hned na začátku, my se teď učíme "seskakování" ze sedu u okraje bazénu do vody pomocí natažených rukou, tomča skáče bez hlavě do vody jako drak :grinning:
19. zář 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @janka12 @kaculinek1 :
Holky jen pro pobavení - náš Kubíček naprosto nepoznamenaný plaváním se naučil potápět sám doma ve vaně :grinning:. Když napouštíme vodu, sedne se těsně ke kohoutku, nadechne se, zavře oči a strčí hlavu pod tekoucí vodu :grinning:. Pak ji zase vytáhne, znova nadechne a zase pod vodu. A to dělá dokud vodu nevypnu... Jo a na bublání do vody taky přišel sám, leží ve vaně na bříšku a bublá do vody. Většinou se dost naloká, protože se koupou s Matýskem spolu a dělají vlny, takže mu voda lítá až do očí, ale zakašle, vyplivne vodu a bublá znova :grinning:. Asi nemáme dítě, ale pulce...
S Matýskem jsme jezdili plavat od půl roku, ale vody se docela bojí, nějak mu to strach překonat nepomohlo, a potápět jsme se naučili až opravdu na konci kurzu, a to jenom z donucení. Holt Kubíček bude asi samouk :grinning:
19. zář 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka vy jeste na plavani chodite? ja myslela, ze uz vam kurz dobehl.

@ivca_doubek jak je kazde dite jine, co? ja kdyz pred mnoha lety delala au-pair, tak holcicka, o kterou jsem se starala (bylo ji tehdy malinko pres rok) sama od sebe prisla na to, ze se ve vane muze sklouznout a potopit. na plavani nikam nechodila, nikdo ji nic takoveho neucil. desne ji to bavilo. kdyz to udelala prvne, hlidala ji jeji mama a samozrejme ji z vody vytahla - domnivaje se, ze se ji to stalo nechtene. kdyz videla, ze to holcicka dela vesele dal, tak me zavolala, at se jdu podivat a nerekla mi na co. tak stojim s ni u vany a koukam, holcicka se sklouzla, zahucela pod hladinou, mama nic, tak ja sahnu pro holcicku, vytahnu ji z vody, mama se smeje, ze to presne udelala ona, ale at se divam dal a mila holcicka se potapela porad dokola :slight_smile:
19. zář 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 šli jsme znovu dost nám to pomohlo na hypotonii, víc se hýbe a zpěvnil svalíky, u hypotonii čím více pohybu mu dám tím lépe, jinak by seděl jako pecka , ale je to poslední plavčo kurz který mu dopřeju, pak budeme chodit sami plavat , uvažovala jsem o pohybovém kurzu různé kluby to nabízí, taky probíhal jeden u nás od sokola částka směšná 10,- za hodinu blbnutí , teď to ale posunuli na rok a půl, tak si tomík bude muset počkat :confounded: , a zrovna podzim a zima bude období, kdy tak vytáhneme paty na nákup a zpět, žádné hřiště, jen tak hraní u kamarádky s vrstevníkem, který ale zrovna má období strachu z dětí, a tomík po otrkání(někdy i delším) by si tak hrál s mikuláškem, ten ale prchá pokaždé za máminy nohy :wink:
19. zář 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka tak to je rozumne, ze chodite plavat i dal. jak je na tom Tomik vubec s lezenim/vstavanim/chozenim?
19. zář 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tomík leze, stojí, ťapka kolem nábytku, pokouší se lést na nábytek(postel atd) a z něj, ale nechodíme..takže bych řekla, že jsme to trochu dohnali :slight_smile: i když si myslím, že vojtova metoda už od půl roku takový vliv na něj neměla, dozrál k tomu pomaleji sám, ale to je můj názor, určitě opačný by měla terapeutka a neuroložka
20. zář 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak to urcite dohnal Tomik vse do bylo treba. To je sikulka. Juli take jeste nechodi. obchazeni nabytku teprve zacina zkouset. vstat, zustat stat a sednout si zvlada uz vic ja 2 mesice bez drzeni, ale chozeni nejak ne a ne.

vzdy dodavam, ze druha holcicka (ze trech) moji dobre kamaradkyse prvne POSTAVILA presne v roce a pul a to nemela zadnou diagnozu. naprost v poradku.
20. zář 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak jste tu řešily to bublání.. :grinning:, tak koukám na madlí při koupání.. a začala napřed dávat vodě pusinky :grinning:, tak jsem se jí ptala, jestli udělá bubly bubly a předvedla jí to a pak koukám a napoprvý to dala :grinning:.

Dneska jsme byly zase na "cvíču".. bylo to už lepší než minule, madlu už to docela chytlo a užívala si to :slight_smile: a už si tam i trochu hrála.. i když pořád dál od ostatních (ale to chápu, je prostě po mně :grinning:)

a dokonce se utahal tak, že usnula :confused: a navíc pak snědla i kus obědu :grinning:.. samá pozitiva :grinning:

Jen jsme měli jednání kvůli té školce vedle v baráku a tam to moc pozitivní není.. :rolling_eyes: .., nechápu proč, ale neplatí pro ně žádná pravidla (hygienu zajímá jen to, jestli mají v pořádku výdejnu jídla, jinak prý je nezajímá, co a jak záchody, spaní atd., to prý u tohohle zařízení není uchycený v zákoně, takže na to prý nemůžou.. :angry: ), no tak uvidíme.. ale asi se tomu nevyhneme, no.. :frowning2:.. se člověk přestěhuje na klidný venkov a pak.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Madli je sikulka s tim bublanim. take to musime zacit doma trenovat.
takze cviceni ma uspech? co se tam vlstne dela? rikanky a tak?
pro skolky jsou pravidla myslim az prehnane prisna - a na vsechno. tohle je zkratka jiny ripad. treba to s hlukem nebude tak zle, uvidite. Jak se nato divaji dalsi sousedi?
21. zář 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měly jsme dneska náhradní termín na očkování.., tak jsme naklusaly, dr. se koukla Madlí do krku a opět červeno a nateklé mandle :frowning2:, takže naštěstí je rozuumná a máme další posunutí :slight_smile:. Ona mi teda nepřišla moc ve své kůži, ale teplotu jsem jí měřila a neměla, tak jsem myslela, že je jen nenaložená nebo že zoubky, nenapadlo by mě, že je zase nemocná.. chudinka.. tak už chápu, proč se v noci budila tolikrát a i s brekem, což obvykle nebývá.., já to sázela na ty zuby :slight_smile:. Ale je teda pořád živá a usměvavá rošťanda, takže to nebude žádná tragédie :slight_smile:. Takže příští týden asi do Prahy nepojedem, ať někde nenabalí něco horšího, takže bude vadit odsunout sraz? :slight_smile:
21. zář 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek