• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 srážka zpráv :slight_smile:
To "cvičení" jsou říkanky, pak tam stavěla opičí dráhu, což pro madlíka ještě není, chvilku se hopsá na balonech (asi 2 minuty :grinning:), pak jim dá nástroj (nějaký rolničky) a zpívají se písničky.. moc to cvičení není :slight_smile:, ale je to fajn, že je to trochu něco jinýho, než má doma :slight_smile:. Bublání zkuste, Madlu to baví :slight_smile:.
Jo a ta školka.. právě mi je hrozně divný,. že na školky jsou hrozně přísná pravidla, učitelky musí mít VŠ a všechno se strašně kontroluje a soukromou školku může mít kdekdo v jakýchkoliv podmínkách.. je to blbý.. Sousedi se staví negativně (kromě asi 3), podepisovala se petice, ale paní ze stavebního úřadu říkala, že k tomu přihlížet nemůžopu, že to prostě nemá oporu v zákoně.. :frowning2: uvidíme.. podle mě to za ty prachy nenaplní..
21. zář 2012 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte...tak já bych malou asi nedonutila bublat do vany.. ta od té doby co chodí, tak ani ve vaně neposedí, natož aby bublala :slight_smile: pro pobavení sem vložím náš taneček jestli to půjde.. :slight_smile:
http://www.stream.cz/uservideo/758762-rozarka-tanci
22. zář 2012 ve 23:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi tak to je MUDr dobra, ze se Madli podivala do krku a odhalila natekle mandle. drzim palce, at je Madli brzy uplne fit. klidne srazik odlozime. Co na to @heduska?
my jdeme ve stredu na Prevenar.

@mahafi kolik za tu skolku sousedka bude chtit?
23. zář 2012 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 No měla jsem docela radost, když to dr. odhalila a nenaočkovala :slight_smile:, protože to teda chytla v začátku, madla už smrká :frowning2: (teda nesmrká, teče jí z nosu, odsávat se nenechá, vyvincentkovat taky ne.. :unamused: ), ale nemá teplotu, tak je to fajn a snad bude brzo pryč :slight_smile:.
A za školku. ona tam má nějaké tři programy, jenom dopo stojí 10 tisíc, jen odpo 14 tisíc a celodenní 18.. to je zadarmo, že :grinning:. Ona je v té síti kindergarten, takže se to řídí jejich cenama.. ale trochu ve své prezentaci na netu lže.. píše, že to je vilka v rudné.. už i to vilka je silně nadneseno :grinning: a jsme v Nučicích, ne v Rudné.. pak jeli podepisovat protokol o šetření na obecní úřad a vůbec netušila, kde to je.. :grinning:
23. zář 2012 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mi teď přišlo rozhodnutí stavebního úřadu ohledně té vedlejší "školky".. a řízení se přerušuje, protože nemá v pořádku 3 věci, které jsou k tomu potřeba... tak snad jí to znechutí a radši ten domek pronajme :grinning:. Bych čekala, že si takhle zásadní podnikatelský záměr trochu ošéfuje a bude mít minimálně papíry v pořádku.. no.. nemá.. na jednu stranu mi je jí líto.. :grinning:. Tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne :slight_smile:. Omlouvám se za spam :grinning:.
24. zář 2012 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi to je dobre, ze je Madli bez teplot. snad ji ryma da brzy pokoj.

ta zenska je docela prekvapivy typek. chysta takovy projekt a nema vse osefovane predem.
24. zář 2012 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky včera jsme byli s Tomíkem na neurologii, sice doktorka potěšena jak se zlepšil, ale samozřejmě nezapomněla dodat, že stále trup není zcela zpevněn a proto nechodí, hypotonie přetrvává..mno tak jsem si to přebrala, a šla poprvé celkem v pohodě domů z ordinace
právě podobné cvičení=hrátky jsem našla i u nás, až se to doma s povinnostmi utiší, něco zkusíme
jo a jinak skartu mám doma, převod z účtu skarty na můj účet, prostě podle mne jen byrokracie, a snad výplata nebude opožděna
no to taky zírám, když něco zařizuji, tak snad alespoň tuším, kde to je ne :rolling_eyes:
@pazdh úplná tanečnice
25. zář 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Ahoj, to mám radost, že se tomík neuroložce líbil.. :slight_smile:. To "cvíčo" doporučuju, je to takové nenásilné, zábavné, i když teda mírně chaotické :grinning:.. ale já se tam aspoň naučím ty říkánky, který umím většinou tak nějak do půlky :grinning: :sweat_smile: .. navíc za to chtěj dvacku, vyloženě směšný :slight_smile:.

Hlásím úspěch, včera a dneska se mi jí povedlo přeprat a kus rýmy odsát :grinning:, nevím, že rýmou nemůžou trpět až smrkající děti :grinning:.
25. zář 2012 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
nevíte jak rychle naším malým roste noha? Chci koupit zimní boty a nevím o kolik jí povyroste nožička.. kolik tam v nich necháváte místa před palečkem? Nejde mi o velikost, ale o centimetry...díky moc za radu
25. zář 2012 v 18:50  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh asi tě nepotěším, ale je to hodně individuální :grinning:. Ty první botky měla 19 12,5 cm stélku), má se to kupovat s nadměrkem od 1-1,5 cm. A teď jsem jí měřila nožičku (po 3 týdnech), abych jí koupila nolenky (přeci jen) a má 12 cm.. takže jí vyrostla noha o 0,5 cm za 3 týdny.. docela hustý :slight_smile:. Ptala ses na tohle? já už nějak nevim čí jsem :grinning:
25. zář 2012 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ano na tohle, raději ještě počkám.. až ta zima vypukne.. malá měla najaře deset a teď taky 12 cm.. tak si říkám za dva měsíce bude mít tak 13,5,ale raději asi fakt počkám..protože kdo ví..
25. zář 2012 ve 20:18  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka ja se jeste nedonutila precist si ten clanek k sKarte, na ktery jsi tu nechavala link. takze porad nic nevim. Uz musim neco podnikat?
@mahafi ty jsi na tom s sKartou nejak lip - nez ja? nebo alespon s orientaci v problematice?

juli ma ted botky č18. jsem zvedava, jak ji nozka povyroste, protoze na zimu jsem ji koupila č19, ale v obchode mi slibili, ze kdyz nebudou nosene, vymeni mi je kdykoli za jine botky.
25. zář 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh Ahojky, s botičkami bych určitě počkala až to bude "aktuální" :grinning:. Náš Matýsek za první "botičkovou" zimu (18 - 23 měsíců) upotřebil troje, 22, 23 a nakonec ještě 24. Fakt se to vyplatilo :grinning: :grinning:. Ale zase mu ty zimní 24 z jara vydrželi ještě na začátek další zimy, celé léto mu nožička nepovyrostla ani o kousíček, zase začala až před vánocema...
Kubíček začínal v 11 měsících v bačkůrkách 19, k roku dostal 20, protože z těch vyrostl a už teď koukám po vel. 21, protože už zase začínají být natěsno. Ach jo!!! :sweat_smile:
No jinak souhlasím s @mahafi, měli by být o 1 - 1,5 cm větší než je délka nožičky, takže vždy měřit, na čísla bych nespoléhala, každý výrobce to má trošku jinak...
25. zář 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 já jsem s úřadama pojala postoj pasivní rezistence.. :grinning:.., chtěla jsem podepisovat ten formulář, kterej vy nemusíte a manžel prohlásil, že tam je napsané, že když to budou chtít, tak mě vyzvou, tak ať to neřeším.. já jsem ho chtěla obejít, ale zjistila jsem, že ani ten blbej formulář neumím vyplnit :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
s tou s-kartou mám dojem, že tě vyzvou, abys to šla zařídit, nebo se mýlím?
Jako já teď zjistila v neděli, že musím tenhle týden k zápisu.. zápisový formulář je každý rok jiný.. grr.. :grinning:. Ale už mi to podepsal šéf, tak už jen s tím dojít na studijní..
25. zář 2012 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh taky čekám.., ono se to u ní nedá moc odhadnout... :slight_smile:.
25. zář 2012 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi zapisujes se na PhD? nebo kam?
pasivni rezistence :slight_smile:. to je muj postoj vuci vsemu :slight_smile:
26. zář 2012 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 jojo, ..., teda nebýt tý energie a let, co jsem tomu věnovala, tak se na to snad vykašlu.. :grinning: ale nechce se mi jen tak zahazovat státnice.., to bylo pracně vydřený :grinning:.
@ivca_doubek koukám, že nejen naše princezna rychle vyrůstá z botiček, trochu jsi mě uklidnila.. :grinning:.. jenže ona jak teď byla dvakrát za sebou emocná a nikam jsme nechodili, tak ty botky měla na sobě třiikrát.. :grinning:.. no ale tak když případné další dítko bude holčička, tak je aspoň s klidným svědomím upotřebíme (no a narodí se někdo s pidi nožičkou :grinning: :grinning: :grinning:).. trochu mě děsí, že budu muset zase někam do obchodu.. tentokrát ale někam jinam, než minule, tam ta paní mě opravdu nepotěšila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2012 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
tak čtu, jak máte všichni velkou nožičku, my máme teď první botky 18, a centimetr v nich k dobru, zimní ještě počkám
@janka12
k Skartě asi Praha nestíhá, těch maminek bude, ale věř, že do konce roku ti dopis přijde
@mahafi rýma je otrava, pořád se nám vrací, nejdřív taková ta "tekoucí" teď už hlenovitá, odsávám jak se dá
loni jsem měla hrozinky, že si udělám zkoušky z NJ, hm teď nějak tuším, že se k tomu nedokopu, stejně tak že neopráším svoji fráninu, no jo, lenoch
26. zář 2012 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka já jsem taky měla plánů.. a nějak jsem ráda, že stíhám madlíka.. :frowning2:, je to nějaké náročnější.. ale krásné.. :slight_smile: Jen jsem ráda, že jsem nepodlehla svýmu pokušení mít miminko už na škole.. teď bych to fakt nedodělala :sweat_smile:.. i když ona na sebe nechala dlouho čekat, takže i kdybych podlehla pokušení, tak by se asi stejně na škole nenarodila :grinning:. Už tu plácám blbosti.. asi jdu radši uspávat :grinning:
26. zář 2012 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj hokly, omluvte mne teď otevřu chlubící okénko - nějak to potřebuji někomu sdělit - Lukáše včera smrkal! Sám o kapesníku, sice tonebylo žádné terno, jen trošku nudliček, ale já z toho měla ohroumou radost a doufám, že se brzy neučí pořádně a už ho nebudeme muset trápit odsávačkou :grinning:
Jo a včera jsem zjistila, že budeme mít asi malého tanečníka - stači postit Óčko a máme doma malou vrtící se žížalku, co kolem sebe zběsile hází rukama :slight_smile: Je to poravdu hodně vtipné :grinning:
Za chvíli jdeme na cvíčo - minule to moc veliký úspěch nemělo, tak uvidíme, snad to bude dne lepší.

A k botám - máme jedny podzimní a jedny zimní oboje 22 - výhodná koupě - zatím mu to je podle té malby na vložce akorát "moc velké" tak snad to bude dobré alespoň do Vánoc :grinning: ( teď nosíme ještě 21 a vždycky jsme botu měnili tak po 3-4 měsících, tak doufám, že nepovyroste nějak rychleji)
@mahafi
27. zář 2012 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Téda tak to je frajer, smrkat do kapesníku.. naše malá měla šílenou rýmu... a jak jsem ji včera zkoušela odsávat, tak z toho dostala záchvat smíchu.. se mi svíjela na pultu a řezala se jak pominutá :slight_smile: než teda pochopila, že to není sranda a začala brečet :slight_smile: vůbec nechápala cose to v tom nose děje.. mám takový ten klasický odsávač..dvě hadičky z nálevky
jo a to tančení.. to jejako u nás..jeto sranda... v televizi běží zprávy, NOVA to podbarví dramatickou hudbou a Rozi začne trsat
27. zář 2012 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 tak to bych teď potřebovala, takovýho šikulu.. smrkání je prima věc.. i v tom je napřed (matějček píše myslím až 15 měsíců), máte doma prostě šikulku každým coulem :slight_smile:.

@pazdh tak u nás je reakce opačná.. já pustím vysavač a ona jekot :grinning:.., mám strach, že jí vypíchnu oko, jak se kroutí.. Ta normální odsavaka by jé možná tolik nelekala, ale ona je teď hodně nespolupracující, tak bych jí to asi ani k nosu nepřiblížila

Jink jsme to od Madlíka oba chytli :grinning:.

a zkusmo jsem jí nadnala botičky, který jí ještě o víkendu byly a hádejte co? jsou jí malý.. :grinning:.
Zítra jedeme na for babies, tak snad tam budou mít nějaký botky, ať nemusím do prahy.. :frowning2:..
27. zář 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi Tak s tím smrkáním je nakonec útrum - jednou smrknul pořádně, pak se leknul, co je z něj jde a už neche, navíc ho asi i bolí nos. Takže teorii zvládá, ale praxe se mu vůbec nelíbí... Njn vysavač to hold udělá za něj, když ho tedy přeperu :grinning: (ovšem, když je vysavač vypnutý, poslušně nám ukazuje, že to patří do nosu - opět teorie zvládnutá a skutek utek) :confounded:
29. zář 2012 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 tak to je borec - smrkat do kapesniku. on to casem zase zacne urcite delat.

Juli ma ted rymu, ale odsavacka bohuzel zustava v krabicce, protoze Juli uz par mesicu pri snaze o odsati zahaji takovy hadi tanec, ze ji vubec nezvladam.takze smula.
29. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12@mahafi holky nějak mi nejde odpovědět na došlou poštu, tak ať se Juli brzo uzdraví, snad už jsme si rýmou prošli všichni :slight_smile:
1. říj 2012 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka diky moc. ted mam rymu ja :slight_smile:. hlavne ze je julce lip :slight_smile:
1. říj 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 a že jsem tak zvědavá :slight_smile: tak jaká byla svatba? nebo ještě bude?
vysávání rýmy je taky peklo, ale už jsem se naučila chmaty jak kluka udržet v náručí, čím je silnější, o to víc ho musím držet, je jak ještěrka..a to má rád vysavač, když vysávám leze za ním jak jeho ocásek, umí ho vypnout a zapnout atd.., ale jakmile vidí odsávačku je hned pryč :wink:
stejný problém řevu mám s ním při stříhání nehtů ani ho ještě nestříhám a řve jak pominutý, bojuje se mnou až je z toho celý zpocený
já řeším koupi kombinézy a zateplených kalhot na zimu, bundičky mám pro něj, jen nemohu sehnat teplejší kalhoty, aby ve vnitř byl nějaký flis nebo něco, nic jsem ještě neviděla v obchodech, no a kombinéza, těch je už v obchodech dost, jen nevím jestli celozipovku až do nohavic(asi lepší oblékání) nebo jen do boku, taky materiálem jsem občas zklamaná, no to jen moje povzdechnutí, toho si nevšímejte, jsem vždycky dost nerozhodná
3. říj 2012 v 07:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka hihi tak to máme s vysavačem stejné :grinning: Na nehty někdy zabírá kouzelná školka, někdy hrubá síla... :confounded: Spoustu zimních věcí jsem koupila tady na koníkovi přes bazar - dokonce i úplně nové boty elefant za poloviční cenu, z některých věcí nadšená jsem, z niných méně, ale za tu cenu super. Kombinézy, které by se mi opravdu líbily stojí 1400 a více - no nejsem blázen, uvidíme, jak bude fungovat ta, co máme. Máme na zip jen do pasu. Nijak jsem to neřešila, myslím, že je to jedno - loni jsem ho nemohla dostat ani to dé druhé :grinning: Jo a zateplené kalhoty jsem porídila v Aldi v Německu to ti asi mon nepomůže viď. Jinak myslím, že jsem je viděla i v Kiku, ale to si nejsem jistá kvalitou - a pak jsou tu bazary...
3. říj 2012 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 do německa občas taky jezdíme, když jsem u našich v teplicích, to už je pak kousek přes kopečky, ale na hadříky jsem se tam nebyla ještě podívat nikdy, ale díky za tip
a jak jinak se máte?
3. říj 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Máme se fajn:slight_smile: sice máme sníženou imunitu a chybí nám železo, tak papkáme kapičky - spíš opět hrubé násilí a lsti - vůbec to do něj nemůžu dostat, ale jinak se máme dobře.
Jo a svatba byla super:slight_smile: všechno bylo ok, nakonec jsme si řekli ano, takže se to povedlo :grinning: jinak tady na bazárku jsem koukala, že něco ve velikosti 74 i 80 je tak se koukni :wink:
3. říj 2012 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek