• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@pazdh
@ivca_doubek
@hedushka
@mahafi

Ahoj holky, tak jsem si pustila PC a dala se do vareni. juli se po 40ti minutach vzbudila a mam s PC opet smulu. dovarit uz musim.

Botky mame c 18. juli malo papa, temer neroste, takze ji jsou uz nejakou dobu a verim, ze jeste vydrzi.

zimni kombinezu nejak neresim. sympatictejsi mi jsou kalhoty a bunda nez kombineza. uvidim, treba zmenim nazor v prubehu zimy.

Juli ted temer 2 tydny nechtela jist. bylo to o rozum, kdyz nechce, tak do ni nedostanu za den treba vic nez 5 lzicek (celkem od rana do vecera)....nechapu, jak muze prezit pri telesne aktivite, kterou predvadi. nastesti jaks taks pije mleko. od minuleho ctvrtka zase trochu jist zacala, ale i tak jsou to davky tak pro pulrocni dite.

o spani ani nemluvim. v noci spi tak 9 hodin, v prubehu kterych 2x krmime. budi se ted mezi 5 a 6rano. ach jo. pres den spi vetsinou hodinu, ale nekdy probleskne den, kdy spi pres den dele. jsem unavena jak kote. takhle malo spanku uz ma od zacatku zari, tak stale doufam, ze se to urovna a bude spat vic. v zime jsme uz jedno velmi malo spave obdobi meli a po asi 2 mesicich se to zacalo zlepsovat. tak doufam.

holky, nemate nahodou nektera papinak Tescoma (typ je myslim Presto)?? zacal mi ted delat to, ze pri vareni z nej=z vika kape voda a mnohem vic pary jde i z "otvoru" ve viku. nemate nahodou nektera zkusenost s necim podobnym? podeziram hrnec, ze je zraly na reklamaci, ale vubec se mi do toho (samozrejme) nechce.
15. říj 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, zapomnela jsem se zeptat. jak jste na tom s nocnikem?
15. říj 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 nočník jsem teprve teď pořídila, zkusíme, uvidíme..
15. říj 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @hedushka nočník u nás úspěch moc neslaví, když jí na něj posadím, tak okamžitě vstane a vzápětí třeba čůrá na podlahu... spolu s okusováním nábytku, jak psala @ivca_doubek, tak taky máme doma štěně.. :grinning:.

Já jsem dneska zírala.. volala jsem doktorce, že je madla už zdravá, po nudlích nai pamtáky a že teda očkovat, dr. mi to (naštěstí) nebrala.., šly jsme ven na zahradu, tam si prolejzala z pergoly na zem a na schody a zase na pergolu :grinning:, a najednou.. kvikot, tak jsem si jí šla pochovat, nepomohlo, pořád plakala, myslela jsem, že má hlad a žízeň, tak jsem jí vzala domů, nic nechtěla a pořád plakala a zdála se mi teplá, tak jsem jí šla změřit teplotu a měla 37,2 a hrozně plakala.., po nurofenu usnula a teď je v pohodě.. zuby jedny blbý :grinning:.

A máme první dva prokousnutí rtu (opět.. zuby jedny blbý :grinning:). V sobotu si takhle taky prolejzala, manžel jí byl za zadkem a já byla doma, abych si prý odpočinula :grinning:), tak po dvou minutách šílený řev :grinning:, ale dobrý, brala to statečně.. a dneska jsem jí byla za zadkem já, ona na zemi vlízala a vylízala z koše na prádlo a ono se to s ní převrhlo a zase se kousla..

A mám dojem, že opravdu budu kojit do šedesáti.., v noci se pořád budí a neukecám jí ničím.. ani hlazením, dudlíkem ani lahví.. prostě chce mlíko :frowning2:. Ale ona chce mlíko i přes den..

A kombinézy.. já jsem taky spíš pro kalhoty a bundu, ale taky se nehcáím překvapit, co nakonec bude lepší :slight_smile:. je pravda, že bunda popovylejzá.. to kombinéza ne.. ale pocitově se mi zdá spíš ta bunda s nějakýma kalhotama.. uvidíme.. na mmb kdyžtak něco seženu vždycky.. snad.. :grinning:.

KOukala jsem na zimní kolekci protetik a asi jsem se taky zamilovala, jako ivča :grinning: a dokonce mají i membránu a stojej skoro půlku toho, co superfity.. tak já mám asi jasno :grinning:, ještě možná chvilku počkám, kvůli číslu..
15. říj 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,. co tahle kombinéza? http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3AFD1FAA-09E98FBC/lidl_cz/hs.xsl/index_27951.htm bude od čtvrtka.. jsem na to narazila náhodou.. myslím, že za ty prachy jí asi koupím.., jako záložní.. nebo se mi kombinézování zalíbí? :grinning: A pak jsem ještě sehnala softshelový kompletek (kalhoty a bundu), používný jeden rok, šitý vlastnoručně jednou maminkou, vymazlený :slight_smile:.
16. říj 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi vypadá to pěkně... já protože jsem spořivá :slight_smile: a na kom jiném šetřit než na vlastní rodině :wink: koupila myslím tady v bazaru červenou zimní bundičku která je tedy nová..nějaká paní ji vyprodávala že ji koupila a malá nedoroste, takže jen asi za 250 i s vysačkou.. o zateplených kalhotech za 80 Kč, raději ani povídat nebudu :wink: no nejdražší na našem zimním "outfitu" je asi čepice s šálou...to jsem ještě loni spořivá nebyla, omylem jsem ji koupila asi za čtyři stovky... no až budou i boty, tak nafotím a předvedem se, jak jinak, jsme přece holky chlubilky:slight_smile:
jo a nočník..jsem zase po dlouhé době vyndala po tom co jsem si přečetla, jak dítě umí ovládat svěrače až od 18 měsíců..tak to zkoušíme popřít.. tak ráno čůrala a večer nám taky hrál...akorát chudinka je ze mně zblblá, chodím s ní na ten nočník jako tlačit a ona si myslí, že i u čůrání se musí, tak vždycky dělá mmmmmmmmmm............joo a teď jsem zase posedlá tím, ženechci aby usínala u prsa, tak tu dvě hodiny čteme knížky válíme se a skončí to tak, že ji utřepu v náručí.. no a ona se za hodinu zbudí a stejně se nacucne a jsme zase tam kde jsme byly...jinak od té dobyco jí dospěláckou stravu nemáme s jídlem problémy, dokud jedla moje nebo skleničkové blafy, tak občas stávkovala, teď co jí normální stravu není problém
16. říj 2012 ve 23:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, můžu se přidat? Malej dnes měl 14 měs. narodil se 16.8.2011 ale termín jsme měli 4 - 7 září ..
16. říj 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Jj, o té vím, původně se mi moc nelíbila, ale když jsem okoukla ostatní nabídku tak zítra ráno vysílame babičku do fronty (u nás se musí do Lidlu už ve tři čtvrtě na sedm, než otevřou, pak už není šance :grinning:). Takže má babička na lístečku přibližné rozměry (přijde mi na fotce strašně široká, aby nebyl jak koule - jako to chudák dítě tam vyfocené, snad je to jen fotkou...), nabere zboží do vozíku, přeměří, nepotřebné vrátí a máme nakoupeno...:slight_smile:. Naštěstí ji tentokrát neposílám sama, švagrové se líbí flísové mikiny :slight_smile:
No jinak mám taky radši bundu a oteplováky, ale přece jen na těch horách se mi budou válet ve sněhu tak si myslím že bude kombinéza praktičtější... Bundu a kalhoty máme po Matýskovi, tak aspoň tam ušetříme...
@pazdh taky jsem dost šetřivá - ono se sedmi tisíci rodičovské si člověk moc vyskakovat nemůže. A bazárky mám moc ráda :slight_smile:
@modelis Vítej mezi námi :slight_smile:
17. říj 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a nočník zatím čeká ve skříni, nějak teď nebylo kdy, když byli oba doma a nemocní, ale pomaloučku polehoučku ho chystám :slight_smile:.
@pazdh Taky jsem někde četla, že do 20 měsíců se dítě nemá nočníkem "trápit" - přímo tento výraz tam byl. No ale zase my s bráchou byli oba v 15 měsících bez plen i na noc. No asi nikdo tenkrát mamině neřekl, že to do 18 měsíců neumíme ovládat :grinning: :wink:
17. říj 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh mmmmmmm pri curani :slight_smile:)) je legrace. obcas jsou ta detatka necim tak roztomila, co?

@modelis jen se pridej. Napis nam o sobe a klucikovi neco.

@ivca_doubek styl nakupu v Lidlu mate vymakany. Tak dej vedet, jak se Ti kombineza bude libit.
17. říj 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jojo sranda...tak už mám i boty a jsem sladěná do červena, teda Rozi.
Máte už typ na vánoční dárky? Zatím mám super krásnou obrázkovou knihu, jmenuje se myskím moje nejmilejší pohádky a je to teda spíš o obrázcích než o textu, Karkulka končí tak, že vlka zastřelí myslivec, já myslela, že mu mají naplnit břicho kamenama a utopí se :unamused: pak chciještě sehnat dětský metr na zeď :unamused: ale žádný se mi nelíbí a dál nevím..ještě uvažujuo kolíbce pro panenku
17. říj 2012 v 19:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh a copak za botky jste vybrali? abych měla inspiraci :slight_smile:.
ad vánoční dárky, já právě na veletrhu objevila tyhle hračky a je se mnou konec :grinning:.. mají tam i docela pěkné metry na zeď.., taky budu kupovat :slight_smile: www.bino-drevenehracky.cz/. Naši chtěli pro ní odrážedlo, tak to jsem táhla včera z pošty (jsem si myslela, že to bude menší balík a vejde se mi do kočárku.. hahaha.. byla to zajímavá cesta :grinning:. Vybrala jsem nakonec toto http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-na-zahradu/ctyrkolka-odrazedlo-woody-90635 (ale levnější). A já bych jí chtěla ušít "miminko" , ale nevím, jestli to není moc velký sousto (já mám z těch plastových panenek hrůzu, jsem divná :sweat_smile: ). Pak určitě dostane nějaký knížky, naše knihomolka. Pro Madlu nemám strach, že by toho měla jnějak málo, ale nevím vůbec, co Filipovi, ségře a rodičům.. no a o švagrový ani nemluvím.. :-/, ale je ještě čas, tak snad něco vymyslím :slight_smile:
17. říj 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@modelis vítej :slight_smile:
17. říj 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a nóčník, já četla, že od 15 měsíců by mohli být schopní to nějak pochopit, ale je to silně individuální :slight_smile:.
17. říj 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ... až bude chvilička písnu něco o mě a o mém synovi .. Bohužel dnes a zítra to nevýjde.. peču svatební dost na zakázku pro známou .. Dnes jsem vymýšlela jaký a zítra upeču korpus a pak večer zdobení :slight_smile:
Zatím se mějte a dobrou
17. říj 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se účastnila rabování v Lidlu, a stejně ještě dnes budu vracet věci, ta kombinéza je hrozně široká, tak bacha holky, s kalhotami jsem na váškách, protože tomík je fakt malej, vzala jsem 86velikost, a přes 5cm větší nohavice, šle se dají upravit, pas dobrý, jen ta délka, tak váhám jestli to nechat a třeba ještě v zimě do nich povyroste, pak ta flees. bundička ma hrozně ouzské rukavy, a 86 je malá, tak 80tka, velikostně ta 86 odpovídá velikosti 98 v lidlu(pro kamarádku), ale stále mi přijdou rukávy ouzské, ta souprava velikost 86 je dobrá, velká mikinka i dobré kaťata, tak to je můj závěr, Tomáše ještě pošlu v praze pro tu soupravu, a co myslíte, mám ty oteplovací kalhoty taky vrátit? mne jen prostě vrtá hlavou, zda nejsou fakt moc dlouhé, teď jsem je ještě přeměřila, tak dlouhé jsou od pasu 58cm, a od rozkroku 32cm, tak asi jo asi si je necháme
18. říj 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem po delší odmlce. Nějak to všechno rychle utíká a nestíhám vše, co bych chtěla :frowning2: . Máme se vcelku v poho, Naty byla minulý týden na očkování proti žloutence A, zvládla to vcelku v poho. Máme už 6 zubů, jídlo jsme přestali mixovat. Začíná se sama pouštět a dělat první krůčky, ale je ještě dost nejistá, tak raději za ručičku. Zimní výbavu jsme podělili po holčinkách z rodiny, takže letos ušetřím :slight_smile: . Akorát botky jsem kupovala s membránou a atestem v Deichmannovi a jsou super! Nočník jsme zkoušeli, ale ona má takovou tu stoličku a nedosáhla ještě nožkama na zem, takže odkládáme ještě o pár týdnů :wink: . Na Vánoce to jistí nějká knížka, to je jistota u nás pro všechny, pak taková ta plyšová svítící a hrací želva (slouží jako lampička při usínání, svítí jako noční obloha a je fakt bezva, tak nevím, zda si ji nenechám pro nás :grinning: :grinning: :grinning:http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59047251&tab=0 ). A jinak se nám moc osvědčila taková ta multifunkční kostka (dřevěná), takže jsem našla krásné a, na logické i manuální procvičení, skvělé skládačky "den a noc" (http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=57004920&tab=5). Tak tolik hlášení od nás z Brna :slight_smile: . Mějte se krásně a užívejte i s ratolestma krásné slunečné a hlavně ještě teplé dny :wink: :slight_smile: !!!
18. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Jj, kombinézu babička ani nekupovala, volala mi že je šíleně široká, teďka odpo jsme byli na "normálním" nákupu v Lidlu, ještě jich tam měli spoustu, a jsou z takového fakt divného materiálu, přišlo mi to jak pogumovaný šusťák, už kvůli tomu bych ji nebrala i kdyby seděla perfetkně. Takže tentokrát velké zklamání...:frowning2:
Jinak mám "vypozorováno", že v Lidlu někdy akce na oblečení po cca. měsíci opakují, mají jiné a většinou lepší zboží, tak tomu ještě ten měsíc dám, jestli náhodou nebudou kombinézy ještě jednou :slight_smile:. Potřebujeme ji až pro Ježíška, tak ještě máme čas...
18. říj 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Ahoj tak to si myslíš, že je ta želva super než ti začne dítě pouštět ty písničky, pak vyndáš baterky :slight_smile: já z toho málem zcvokla... :slight_smile: jinak je to dobrá sranda, akorát aby byly hvězdičky jasné, musíš to samozřejmě dát do rozumné dálky od zdi, ale to je detail:slight_smile: jinak já zase uvažuju o dřevěném vláčku, mrkněte sem, jdu nakupovat http://deti.aukro.cz/listing/user.php/run?p=2&us_id=24816665
19. říj 2012 v 08:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Tak to ona si sama ještě určo nepustí a ani to nebude mít u ručiček. Ten vláček jsem taky viděla, ale mám doma už něco podobného, takže jsem ještě koupila dřevěné pexeso, taky se mi moc líbí a už se těším, jak budeme spolu hrát za dlouhých zimních odpolední :grinning: :wink: ! Hezký víkend! :wink:
19. říj 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli jinou hrací želvu a jsem veeeeemi ráda, že se jí ujala kamarádka :grinning: (její manžel mě proklíná :grinning:). Ale přemýšlím, že jestli bych někde sehnala něco s hezkou melodií..
dárky máte vybraný pěkný :slight_smile:, já ještě musím projít ty dřevěný hračky a pak knížky, myslím, že se jí stejně nejvíc zavděčím knížkama :slight_smile:. @aidule Jo a ta ohrádka na zvířátka má ohromný úspěch, vždycky to vyndá, pročítá, pořád to otvírá a zavírá.. :grinning:, vřele doporučuju.
A jsem ráda, že jsem teda nemusela rabovat v lidlu, když to stejně stojí za bačkoru :frowning2:, ale třeba fakt budou mít lepší kolekci :slight_smile:.
Tak a teď.. co budete dávat k mikuláši? já na sladkosti ještě asi najíždět nechci (nebo jsem blázen?), tak vymýšlím nějakou adventní alternativu :slight_smile:. zatím jsem našla tuhle kníýžku, tak asi dostane tu http://knihy.abz.cz/prodej/vanoce-pro-kocku-23-adventnich-pohadek-a-jeden-opravdovy-pribeh a pak jsem vymyslela, že bych jí udělala takový adventní kalendář- do pytlíčků jí na každý den dala kousek papírového betlému a na konci ježíška.. jenže to nevydrží, ona kartičky miluje a muchlá :grinning:. no ale zase by měla radost :grinning:.. (jsem myslela, jak budu originální a pak jsem našla tu pohádkovou adventní knížku, ve které dělají skoro totéž :grinning:). Budu ráda za tipy :wink:.
19. říj 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka tak to jsem rada, ze jsem se do lidlu nestrachala.

@pazdh fakt krasne drevene vecicky jsi na aukru nasla. musimto poradne prohlidnout, jestli necemu nepodlehnu :slight_smile:

@aidule skladacka Den a noc je moc pekna.

@mahafi jaka ohradka na zviratko??
19. říj 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 to je soubor 15 leporelek (velikosti kostičky), v každíém je o jednom zvířátku (lev, kráva, pes, kočka, žralok, tučňák :grinning:), na první stránce je to zvíře, na další, kde žije, na další čím se živí, jak se jmenuje mládě a jak dělá.., http://knihy.cpress.cz/ohradka-na-zviratka-d2.html

dřevěné hračky mají hezké z těch klatov (bino) :slight_smile:.
19. říj 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No až dojdou, tak uvidíme zda jsou trochu kvalitní.. těžko říct..koukám, že je to asi čína, ale vzala jsem si vláčky a puzzle s těma medvídkama.. do Vánoc snad malá přestane ty hračky ožužlávat :wink:
19. říj 2012 v 16:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
momentálně je teda hrozný hit tohle : http://knihy.abz.cz/prodej/zlute-kuratko-kdopak-to-tam-bydli je to leporelo a vždycky si tam prstem posune stránku a je tam nějaký zvíze schovaný :slight_smile:, to čteme pořád dokola :grinning:.
19. říj 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak uz jsem se zorientovala. my mame zatim knizek az moc, takze ty asi kupovat na Vanoce nebudu. v poslednim tydnu julcu knizecky zacaly ohromne bavit. do ted je hlavne okusovala. a ze dne na den zmena. ted je porad studuje. listuje si a u vseho, co pozna hned zacne vydavat prislusne zvuky :slight_smile:
19. říj 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co je u vas po vikendu noveho? u nas velke trable se spanim pres den i v noci. snad se to zase zlepsi.
holky, jak poznate na botickach, ze jsou dostatecne velke (zkratka ze nejsou moc male), kdyz jsou tak tvrde, ze nejde vpredu smackou spicka a odhadnout tak nadmerek.
22. říj 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, my měříme v obchodě nožičku, paní má od každé značky měrku a podle ní pozná velikost botičky pro tu kterou značku - už mají započítaný nadměrek. Případně se taky nechá dítě v botičce došlápnout, a za patičku se ti do botičky musí vejít prst - ale u toho musí dítě opravdu stát, aby nekrčilo prsty.
22. říj 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek tak to je fakt vybavena prodejna. to jsou vzorni.
takze kdyz se prst za paticku nevejde, je botka pro dite mala a mela by se koupit vetsi, aby z toho hned nevyrostlo?
22. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, jak cistite detem zoubky?? 2x za den? jakym kartackem? a co kdyz krmite v noci? nebo nekrmite?
22. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek