• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Jj, ten prst zastupuje ten centimetr, co by měl být navíc. Takže když se nevejde, tak je potřeba vzít větší. Ale je to takové přibližné, dítko musí mít pořádně srovnanou nohu, nekrčit prsty, nesunout nohu dozadu... A to ročním vysvětlíš těžko :sweat_smile:
Zoubky čistíme ráno a večer, klasickým dětským kartáčkem - no je to boj... :slight_smile:. V noci už nekrmíme, takže to jsem v klidu. No a pak mu je čistím po "agresivnějších" jídlech a zásadně vždy když přijde od tchýně (pořád jí opakuju aby mu nedávala džus a ona mu ho stále zatvrzele dává, aby měl chudák malý vitamíny. No a myslí si že to nevím... Ale to je něco jiného).
22. říj 2012 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek diky moc za popis cisteni zoubku
vitaminy :slight_smile:
22. říj 2012 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek používáš při čištění už nějakou pastu, nebo zatím jen "na sucho"?
a drží ti u toho? Já když jim to občas zkouším čistit, tak se jen dotknu zubů, začnou se tlemit a zároveň se mi vyysmýkají a chtěj pryč, takže jsme toho zatím moc nevypucovali :unamused:
A to se jim vždy líbí, když si čistím zuby já. Snažila jsem se toho využít, půjčím jim můj kartáček, dám jim do ruky jejich---ale pak nastává ta peripetie viz výše :sunglasses:
22. říj 2012 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Takže mám chvilku a konečně jsem si sedla k PC, že napíši něco o sobě, určitě jste tu už delší dobu, tak se více znáte.. já si to pročtu jak bude chvilinku každý den čas...
Takže jmenuji se Máruš ... Je mi 29 let a mám 14ti měs. syna ...
Když mi bylo 18 let dr. mi řekla, že nikdy dítě nebudu mít - měla jsem nepravidelnou MS, neřešila jsem to, mladá holka že .. užívala jsem si života, ale ve 20ti ta touha byla, ale nebyl partner ... o rok pozdějí jsem potkala nyní mého manžela a myslet na dítě, brzo, ale byla jsem u druhé dr. a ta i řekla, no máte problém, to je normální.. nic víc .. roky utíkali a prostě známá do mě hustila, běž za tím dr. a já nee .. no byla jsem kvůli přestěhování u dalšího dr. a ten mi řekl, že mi narve anti, že mi nic nepomůže.. takže tam jsem už nevlezla.. další rok byl za námi a jak jsme šli procházkou po městě, zeptala jsem se mého, zda by teda jako to dítě chtěl, neřekl nic, až později mi řekl, že jo, ale že já děti nemůžu mít - taky jsem mu snad 3x říkala, jestli chce rodinu ať jde.. že prostě mu dávám svobodu volby .. no a nakonec jsem šla za tým dr. co mě snad 4 roky dop. známá a on se na mě koukl, vzal krev a mám dojít za týden .. no a co myslíte .. řekl.. možný je, že bych mohla mít dítě, ale nic neslibuje.. a jelo se.. vyvolávačky (MS jsem měla 2 - 5x ročně) krevní obraz na hormony, clostilbegyt, utrogestan, pregnyl .. a tak to bylo 3 měs. a bylo září a já našla na testu dvě // hned jsem to řekla.. bylo to takové zvlášťní ... jenže pak v noci mě bolelo břicho, chtěla jsem jít v ut k dr (bylo pondělí) a začla jsem krvácet.. jenže jsem měla strach a z časopisů jsem to brala tak, že to nebylo úplně jasný jen duch, že to mohlo být cokoliv.. já měla strach jít k dr. opravdu, ale v Pá jsem tam šla, no jsem dostala zdupa, vzali mi krev, řekl, že v děloze nic není, že vypadá dobře, ale kdybych stále krvácela okamžitě do nem. no a hlídali se hladina HCG a prý se jednalo o chemické těhu, že kdybych si test nedělala, tak o tom nevím .. a že mám měs. pauzu ve snažení .. byl listopad s nažení zase začlo, já pekla první týden v prosinci na zakázku cukroví a 10tého jsem měla jt na utz, ale místo toho jsem nesla cukroví a nějak jsem dr. nestihla.. v ten večer jsme si udělali super večer a neřešila jsem to .. prostě nechala jsem to osudu, byl poslední pokus, poslední cyklus, půlrok snažení... (když jsem byla poprvé jako těhu, nevm jak to říkat,a le těhu podle dr. to byl tak 7 tt, tak mě vadilo všechno, cigarety, kuře, rybina ...) a najednou víc jak týden před štědrým dnem se mi dělalo zle ze smogu, z cigaret .. byla jsem bílá a mamka se mě ptala co je, mě fakt bylo zle ... až 20tého prosince si říkám, že by těhu, koupila jsem si test a chtěla testnout 24tého, ale prostě nějak jsem si nechtěla kazit večer, tak jsem testla ráno 25tého a byly tam dvě // .. mému jsem to neřekla, nechtěla jsem ... 30tého jsem šla k dr. že jsem asi těhu, vzalmi krev a řekl, a´t si zavolám ve 12 hod. můj byl doma, já v břiše motýlky a hlavně nedočkavá, ve 12 hod. jsem šla do kuchyně, zavřela se a volám a sestra mi řekla... jste těhotná ... já přišla do ložnice a můj na mě, kde jsem volala a proč tak zářím a ukázala jsem mu test a on na mě, ty jsi těhotná .. a tak jsem se stala těhulkou ...
Měla jsem jít na kontrolu za týden, jsem se nemohla dočkat, jenže dr. mi řekl, že na vaječníku je cysta 4x4cm dal mi utrogestan a měla jsem být v klidu .. v ten den už tam bylo srdíčko, byla jsem .. v 7tt
asi bych tu vypsala toho kilometry, ale bojovali jsme o maličké, byla jsem v 15tt v nemocnici pro podezření na cukrovku, začla si píchat inzulín, pak jsem tam byla, že prtě se dralo ven - ale podle dr. ne, nechtěli jsme si říct co to bude .) .. Jak dr. tak v nem. mi říkali, vydržte do 24tt, když jsem to zvládla říkali do 30tt, byly problémy, měla jsem bolesti, placenta nefungovala jak měla, museli jsme měnit dávky inzulínu, pa jsem tam byla kvůli tomu, že jsem se dostávala do hypo to byl 32tt - měla jsem i kontrakce - poslíčky, dostala jsem kapačky a byl klid a hned jsem začla dostávat i kortikoidy, že do 35tt porodíme, ale místo toho jsem šla na revers dom s tím, že mám dojít za týden a bude se řešit porod - dr šla na dovolenou a nechtěla se mi věnovat a řešit to, takže tak .. za týden jsem tam jela a v ut jsem byla před komisi a řekli, že 16.8- na 8 hod. CS
byl to nejdelší pobyt v nem. co jsem tam zažila, měla jsem strach i radost, jsem se těšila na to naše mrně.. v neděli byly špatné ozvy, dělali testy a nakonec mi řekli, že vydržím do úterka - měla jsem strach v SO tam jedna porodila chlapečka co ho museli křísit a v úterý než mě odvezli na sál se byla rozloučit, že ráno zemřel ... já se na stole klepala strachem a zimou, ale po píchnutí epi to šlo rychle, až na to, že u mě to zabralo jen na něco tak jsem cítila bolest, řvala jsem tam, chtěli mě uspat a já nechtěla.. chtěla jsem vědět co to bude.. když se mě zeptali podruhé akorát primář řekl, už máme hlavičku... , jeho pláč jsem neslyšela, sice skore bylo pěkné, ale prý byl modrý .. nevím neřekli mi k tomu nic.. jen že mu delší dobu trvalo než se nadechl. j a zapoměla jsem, narodil se nám kluk 3330g a 48/49cm .... na jipce jsem strávila 30 hod. a nosili mi ho cca co 3 hod. .. bohužel jsem se nerozkojila, pustili nás domu v SO )po pěti dnech) ale nechtěli, malý hodně spadl, tak prý nás pustí, jestli bude mít víc jak 3kg měl 3020 a my jeli dom ... byl to boj, ale šlo to ... já byla po cs v poho, hned odp. co jsem byla na šestinedělí jsem šla za holkama o patro níž na gyndu na rizikové .))
jenže i když máte radosti i ty starosti s prckama my měli víc starosti .. malej měl reflux ... převlíkala jsem ho min. 15x za den, postýlky 4x za den, denně 2 pračky, my doblití, malej .. nemohl se položit, ani v kočárku, jen plakal a plakal .. ani nevíte jaký to je, já byla bezradná .. měli jsme křest a tam se určilo, že teda 17.3.2012 bude svatba, takže celou dobu od křtu 8.10. 2011 až do svatby jsem okolo malého lítala, v listopadu jsme byli poprvé v nem. po novém roce znovu na dehydrataci a na posled co jsme byli jsme změnili dr. malej zvracel šťávy a už poslední měs. nechtěl jíst pít, my šli k dr. a ona že je to normální a že máme ukázat jak nejí..viděla to, že zavolá do OL a začne se to řešit a prdlajs... prej pokud něco dostane tak je to v pohodě, volala jsem do Přerova a hned nás tam vzali, dr. když malého viděla, hned šel na jipku - silná dehydratace .. prostě už se mi o tom nechce psát, byla jsem možná hysterka, ale máma která měla strach ...chodím i do gastroporadny... když vám nepřibírá, nejí, nepije a s tím bojujem do te´d ... jakmile se postavil v 6,5 měs. pomalu se to lepšilo a já si malého začla asi po osmém měs. užívat, byl živější hravější .. j si popravdě nevybavuji co bylo v jeho půl roku života .. prostě jen smutek, pláč, nervy.. Te´d je to zlatíčko, koumák a lumpík .. máme 14 měs. 74cm a 9 kilo a je to smíšek a naše láska a od 13ti měs. chodí úúúplně sám - jen je to boj venku, všechno sbírá, trhá, škube a jde si svým směrem....
Jestli chcete ještě něco vědět napište - odpovím...
jelikož mám zas nějaké problémy a je pravděpodobnost druhého dítěte cca 50 na 50 ta jedu stimulaci, už jsme projeli jeden cyklus.. jn mi ty prášky nedělají vůbec dobře, nedělali mi dobře ani předtím, ale to nebyl nikdo o koho bych se starala, teď musím občas malého nechat v postýlce a já trpím v posteli .. musí to vydržet, snad to vůbec má nějakou cenu, ale věřím že ano
Jinak teda mám syndrom PCO a asi cukrovku .. ale to si nejsem jistá .. k dr. se mi nějak nechce, je to tam na x hodin a já nemám hlídání a s dítětem je to na mozek lítat po doktorech ...
22. říj 2012 ve 23:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@modelis Teda prošli jste si nelehkým obdobím :frowning2:, tak už snad čekají jen příjemnější věci :slight_smile:. U nás taky byla M. běh na delší trať, ale tak dramatický jako u vás to nebylo.

Ad čištění zubů.. já čistím nasucho, bez pasty, jen s vodou.. , pusu otvírá celkem ochotně, ale hnedza kartáčkem jí zase zavře, takže tam tak šmejdím a doufám, že čistím na zubech :grinning:. Ještě jsme nebyli u zubaře a ani ještě nemám žádného dojednaného :sweat_smile: (moje dr. děti nedělá :frowning2: a já nějak nevím, kam jinam jít, ale musím to nějak vyřešit :slight_smile: ). jo a čistím ránp a večer, ale po jídle to nějak neřeším :sweat_smile:, hlavně v noci po kojení by to byl masakr, s její kojící frekvencí bych nedělala nic jinýho než kojila a čistila zuby :pensive:
23. říj 2012 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
já jdu s celou rodinkou k zubaři v listopadu..máme 4 a půl zubu, kojím snad pořád, takže jsem zatím nečistila.. už se těším jak mně zubařka zprdne :unamused:
jo mám typ na další dárek, prkýnko na záchod, pro prďolu... tak si říkám, kdo nás tu tak asi všechno čte a nepíše..ukažte se?
23. říj 2012 v 19:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarkalada U nás je čištění taky boj... Ale je výhoda, že to Kubík vidí u Matýska a snaží se trochu po bráchovi opičit, tak se někdy nechá i bez boje :grinning:
Čistíme pastou (máme Elmex pro děti), Kubík má z nějakého důvodu sklon k tzv. medovým zoubkům - začali mu trošku černat, ale celkem jsme to zarazili včas, jen vypadá jako že hodně pije kafe :slight_smile:. Tak jsem tím čištěním maličko posedlá... jinak jdeme k zubařce v pondělí, s Kubíkem už podruhé, byli jsme už před půl rokem (a to z aktivity naší zubařky, na poslední kontrole a vrtání před porodem nás objednala rovnou za půl roku i s Kubíkem :slight_smile: ). Dokonce mi přijde že má zoubky bělejší než posledně když jsme tam byli, tak snad dostaneme pochvalu :sweat_smile:
@modelis - panečku to sis užila - a ještě užíváš!! Tak ať se druhé mimčo povede co nejdříve, a je vše v pořádku!!
23. říj 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek Já právě mám taky obavy-oba od narození doteď museli brát železo-a to teda děsně barví, z oblečení nejde vůbec vyprat, je to takovej hnus, a u Anet se mi zdá, že snad má od toho trošku zoubky.
Tak se s tím budem muset nějak poprat.
@pazdh já jsem občas četla a teď se už i ukázala :sunglasses: nechtěla jsem vám lézt do rozběhnuté diskuze, takže jen občas přijdu s nějaký dotazem :slight_smile:
23. říj 2012 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarkalada ale to se klidně přidej :slight_smile:, ono sem nás tolik nechodí, tak se to aspoň trochu oživí :wink:.
23. říj 2012 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi ok :slight_smile:
tak se rovnou zeptám, jestli máte nějaký osvědčený pomůcky na ochranu rohů / konkrétně u nás hlavně krb/ anebo do šuplíků-ale nejlíp, aby byly zevnitř a né šroubovací.
Sice jsem si už komplet přerovnala kuchyň, ve spodních šuplíkách mám jen obyč. plastový mísy atd. Ale teď se naučily si poslední šuplík vytáhnout, vlezou do něj, v něm si stoupnou a tak dosáhnou i do toho prvního, kde jsou příbory, škrabky... Tak ten bych pro ně chtěla nějak "znedostupnit" :sunglasses:
Jinak na slovo "ne" většinou nereagujou, i když ho vyslovím jakkoli důrazně, v lepším případě ho opakujou a maj z toho akorát prču :sunglasses:
23. říj 2012 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek
@jarkalada Ahoj tak zoubky čistíme, jak kdy, většinou si na to vzpomene malý sám i několikrát denně :slight_smile: má asi rád tu pastu - máme vademekum pro děti. ale spíš to kouše, já se pak snažím ještě vyčistit ty zuby :grinning: to je někdy boj někdy dobrý...Takže asi jako vy.
:grinning: tak na rozích máme obyč chrániče z dm - ty mi drží nejlíp, na skříňkách taky západky z dm - jsou ztuha ty otevřít nejdou - nalepovací sucháče na šuplíky umí otevřít od 8-mi měsíců - to nic moc. A jinak máme na šuplíky ty šroubovací z ikei - ovšem jak fungují nevím - tatínek to ještě nenašrouboval (máme šuplíky s dojezdem a otevřít jdou zezačátku ztuha, takže to ještě neutáhne) ale od truhlářů vím, že existuje něco na magnety - ale jak to funguje taky nevím. jinak na ostré rhaně skříňky na které si hraje máme izolepou nalepený kus jednorázové přebalovací podložky (ta kříňka je bílá tam to vidět skoro není, ale krb bude asi brutální...) a když byl malý měli jsme okolo zdi mantimel , ale ten na krb asi taky nedáš...

Jinak od soboty marodíme s angínou - do včera jsem byla chodící matrace, ani na záchod mě nepustil, od malička je děsný topič takže jsme 2 noci měli i 40!! Dnes ráno už teplotu neměl, tak snad to vydrží...
24. říj 2012 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@modelis tak to bylo teda divoke. snad uz bude vse klidnejsi.
@jarkalada jen se pridej. koukam, ze mas dvojcatka? a odkud jsi?

@mahafi
@pazdh
@ivca_doubek
@kaculinek1

Holky, mam necekane dilema. akorat na posledni lekci plavani (rozhodla jsem se uz pred casem, ze jen vychodime zalohu a nebudu doplacet pokracovani kurzu) se mi zdalo, ze se julce zacalo libit. fakt mi prislo, ze si to celkem uziva a take se zacala potapet. tak jsem uplne rozpolcena. nevim, jestli pokracovat - je to dalsich 12 lekci - az do konce ledna a tam kam chodime (jinam si zvykat nebudeme) je to bohuzel fakt drahe. kdybychom byly nemocne, bude problem lekce vychodit, zase ji nechci pripravit o zabavu..... to jsou dilemata....
24. říj 2012 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 máš to ale nelehké dilema :slight_smile:, jen pro předdtavu, kolik stojí ten kurz? U nás je toto takové jednodušší, protože Madla i naše dvě (slovy dvě :grinning:) kolektivní cvičení pak odnesla třítýdenní rýmou :grinning:, takže v bezénu by to byla tutovka. Ale taky by jí to bavilo..
já teď taky řeším dilema.. jsem hrdinně prohlašovala, že nechci golfky.. tak už je vybírám.. jsem se po dnešku vrátila z prahy vorvaná jak borůvka, jak madlíka nosím v becu, tak už je toho nějak moc.. :-/, tak hledám hledám a nevím, nevím :grinning:.
Jo holky, co ten sraz? jsme to nějak zamluvily :wink:
24. říj 2012 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 jj, dvojčátka, jsem z jihu Čech.
Na plavčo bych s dětma /i když teda ne zrovna na kurz, to už bychom neměli na živobytí :slight_smile:) / taky ráda někdy i zašla, ale s dvěma mám bohužel smůlu, mám jen jedny ruce
@mahafi golfky jsem taky myslela, že nebudou třeba. Ale velkej kočár s dvěma dětma je šílená posilovna, takže jsem minulý týden koupila z bazárku, pěknej, neojetej. Je to teda spíš jen tak do obchodu, nebo rychlou pochůzku, příští léto plánuju, pokud budou hodný :grinning: , že bysme tak mohli i třeba vlakem za babi. Je to skladný, lehoučký. Ale na nějaký denodenní procházky určitě né
24. říj 2012 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mahafi prave nemoci se bojim nejvic. nejnarocnejsi obdobi roku (co se bacilu tyce) prave zacina. no, asi to necham plavat a zapremyslim o tom znovu najare. bude me to sice kapku mrzeta budu muset vymyslet, jak jinak julcu obcas zabavit, aby se se mnou neunudila k smrti. na ten sraz se musime zkusit domluvit. jak jste na tom pristi tyden?

ja ted beco pouzivam min a min. na delsi dobu bych v tom julcu mit nechtela. to bych byla vyrizena. jsi dobra, zes takhle vyrazila do prahy,

kdyz vychodim jen zalohu, vyjde mi 30minutova lekce na 388Kc. kdybych doplatila cely kurz, pak vychazi 30min na 370. nic drazsiho neznam. pak mas s ditetem moznost byt tam 60min v hernicce, coz je ale bezne i jinde.
24. říj 2012 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarkalada já je právě potřebuju jen na cestu do města, jinak jsem spokojená s naší inglesinou.., právě i proto jsem je tak nějak nechala stát na okraji zámu.. že na procházky kočár mám, do města Beco.. ale už to přestávám zvládat - i když je lehoučká, tak přece jen na břiše Madlu, vzadu bágl.. už to není ono.. :-/. A cos vybrala za golfky?
já váhám mezi cybex calisto, sam portofino, baby design mini a inglesinou swift nebo trip. Ale asi spíš chci spojenou rukojeť a aby byly co nejlehčí :slight_smile:, neumím se rozhodnout :grinning:.

@janka12 hele, když ti neonemocněla doteď, tak je podle mě malá pravděpodobnost, že byste nevychodili kurz (možná sem tam lekci budete muset nahradit, ale už to nebude to, co znám od většiny kamarádek, že byly 3x a pak nemocní a už nešly) a jestli to juli baví.. já bych do toho asi šla. Já taky plánuju chodit na to cvíčo (ale zítra ještě ne, jdu se sebou na rehabku, ta záda už potřebují nějaký odbornější zásah jako sůl :frowning2: ). No a zaplavat bych si šla ani nevíte jak :grinning:. Ale s tím mým mlékoholikem a umamaným závislákem to asi půjde blbě :frowning2:.
24. říj 2012 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 tak stejné dilema jsem měla i já v červnu, kdy jsme končili první kurz, nechtělo se mii dávat takové peníze za další kurz a to 16 lekcí až do konce prosince, jenže jak říkáš, když se mu to tak líbilo.., děti, kolektiv, otrkávání se v sociálním prostředí atd., nakonec jsem právě pro tohle podlehla, ale další kurz už absolvovat nebudeme, pak už bychom chodili sami, jenže jak jsem koukala v aquacentrech zase je voda odost studenější než zde v malém bazénu speciálně pro plavání dětí, tak se dost obávám nachlazení, ale snad to zvládnem, mne vyšel kurz na hodinu 325,-, v herně 45minut po a 30 před,
@mahafi sraz klidně taky beru, jen dohodnout termín
golfky budu asi řešit, ale až na jaře, zimu přečkáme určitě v uzavřenějším sporťáku
na rozích nábytku jsme měli zpočátku chrániče ikea do té doby než je malej serval, zoubky čistíme bez pasty, kartáčkem na zuby, ale je to boj, ne že by se bránil, ale bere to jako hru a nutně do toho musí kousat prdola
@kaculinek1 angína fiííha tak ať se uzdravíte brzo
zákazy někdy funguji někdy ne, ale te´d spíš začal mít vztekací období, když mu vezmu "nevhodnou hračku" začne hysterický řev, váhám, jestli ho mám nechat vyvztekat, většinou to tak dělám, ale je to na nervy teda
24. říj 2012 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 na vás jsem zapomněla reagovat,.. ať je Lukymu brzy líp, je to hrůza, když stonají.. už chápu mámu, jak vždycky říkala, že by byla radši nemocná ona místo nás. Chodící matraci znám.. :grinning:, je pravda, že když jí není dobře, tak jsem ráda, že ještě kojím a můžu jí aspoň nějak utěšit :grinning:, ale už je to nááááročné. Tak hlavně ať je angína brzo pryč a horečky už nepřijdou.
24. říj 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
tak golfky moc doporučuju tyto http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3165465já měla původně jen nějaké uplně obyč a děs, ani to njezdilo.. a pořád jsem do nich kopala.. tyto jsou pro mně úžasné a polohovací, taky krásně jezdí a dokonce mají odpružené kolečka.. jsem fakt spokojená a manžel taky..už jezdím jen s nima..
jinak malá do ničeho moc neleze, myslím šuplíky a tak.. naštěstí...snad ji to nenapadne.. projistotu jsem prohodila hrnce a čistící prostředky, at se tam nedostane, ale zatím dobrý... stejně ji mám pořád na očích, moc se ode mně doma nehne..
@jarkalada teda dvojčata, seš dobrá, to nevím jak bych zvládala, máš aspoň babičky na pomoc? To musí být teda akční :slight_smile:
@janka12 To nám stačí na blbnutí vana, to by se mi taky moc nechtělo platit, ale zase jestli se to malé líbí a máš na to čas... no já takové srandy ani nezkouším, vzhledem k času, který bohužel není a kdyby byl, tak jsem asi taky na to moc líná a ještě pravidelně někam chodit.. to Vás obdivuju.. naštěstí máme známé s miminama, tak má malá aspoň nějaké vyžití většinou o víkendu, jinak se s nikým na žádných procházkách ani vyjížďkách s malou nesdružuju..jako že by si malá s někým venku hrála... max když jdeme tak si chytí nějaké chlapečky nebo starší holčičky na chvilku za ruku:slight_smile: minule mi táhla domů tak sedmiletého kluka :slight_smile: Zatím se zdá dost společenská, tak uvidíme..
24. říj 2012 ve 20:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh no naši právě akční jsou až moc, hrozní divoši, pořád je odněkud sundavám. Semtam si spolu už hrajou, ale i perou, vymýšlí spolu blbiny. Když brečí jeden, přidá se i druhej.
Jeden vleze do koupelny, jdu pro něj. Než ho odnesu do bezpečné vzdálenosti, je tam ten druhej- a s ním musím už pěkně přidat do kroku, jelikož mi tam zas vleze ten první... /dveře tam máme šoupačky a ty už umí otevřít/.
Při jídlle maj každej svou misku, krmím jednou lžičku napřeskáčku. Ale zároveň musím druhou rukou vykrejvat, aby mi to ani jeden z nich neshodil dolů, nebo do toho nepatlal rukou. To když se stane, musím všechno sklidit, postupně utřít ruce a začít odznovu... :grinning:
V kočáru na procházce hezky nehačaj, ale musí stát a koukat. Jakmile zastavím, vystupujou.
Jednu babičku mám přes 400 km daleko, ta tu byla třikrát, druhá je hodinku odsud, ale pracující. Mm chodí z práce po půl osmé, když jsou už většinou v pyžamkách, takže asi takhle to máme :sunglasses:
Naštěstí spí pěkně od cca osmi do půl osmý, někdy až osmi. Přes den ještě dvakrát, zatííím, doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží. /ťukťuk/
Za celý den jsem pak pěkně uondaná, ale nestěžuju si, těší mě to :slight_smile:
Jo, golfky máme hauck-ale ty jsou zas jiný než monogolfky
24. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
jééé, až teď jsem si všimla, že je tu termín v srpnu, a my jsme až zářijovýý. No, to jsem si všimla brzo, se omlouvám :grinning:
24. říj 2012 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarkalada prosím tě, teď už je srpen nebo září jedno :wink:, takže doufám, že nás zase neopustíš :grinning: :wink:
25. říj 2012 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
nám se líbí tyhle golfky http://www.mall.cz/kocarky-golfky/chicco-golfove-hole-multiway ale uvidíme jestli do nich půjdeme
s hlídáním to mám taky naprd, jedna babička 200km daleko, a druhá je tzv. nehlídací.. takže prdlajs, s Tomášem jsme s snad poprvé vyšli bez kluka minulý víkend, kdy jsme byli právě u našich(Teplice), dali jsme si saunu, paráda..., takových dní víc
udělali jsme si výlety po Krušných horách a na Milešovku, tedy i s klukem v krosně, dole inverze na vršcích azuro, paráda
25. říj 2012 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jarkalada z toho si nic nedělej, kdyby Kubíček počkal s vykouknutím na svět ještě hodinku a půl, tak byl taky zářijový :grinning:. Takže to neřeš!!
25. říj 2012 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek :grinning:
no já jsem se totiž buď tady, nebo i v tématu se zářijovejma jen na něco ptala.. A nakonec jsem se rozdebatila tady aniž bych si uvědomila, kde jsem :grinning:
My jdem obědvat. Trošku tu vykouklo konečně sluníčko, tak je pak musím aspoň na chvíli vyvenčit :slight_smile:
25. říj 2012 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka super fotky. tak dilema s plavanim jsi mela fakt uplne ve stejnem duchu. ne ze by tam julca uplne vykrikovala radosti, ale myslim, ze se nezlobi, ze tam chodi a dostane se mezi deti, coz jinak vubec nehrozi a to je proste na skodu. ja se dnes rozhodla, ze to asi fakt necham byt a chodit pres zimu nebudeme. dnes jsme tam byly rano a byla mi tam celou dobu zima. v satne, ve sprchach (a to uz byla druha lekce - normalne chodime hned rano jako prvni skupina a to tece voda uplne ledova, i v bazenu mi dnes bylo celou dobu nejak chladno. az venku uhodi poradne mrazy, neumim si predstavit, ze to tam bude vyhrate.

@jarkalada my jsme zarijovi taky. termin byl v srpnu, ale prenasela jsem.

@pazdh taky jsem mela nejdriv obavy z toho, ze nekam budeme pravidelne muset dorazit, ale da se to prezit a myslim, ze nam to ted bude chybet.

@mahafi co Ti delaji zada? boli z noseni male? moje dobra kamaradka prave byla pripad, kdy zdrava rocni dvojcatka pres zimu stonala v kuse a plavani jim temer cele propadlo. dnes mi tam bylo chladno skoro porad, tak jsem si rekla, ze to asi necham byt. ach jo. mje nerozhodnost je priserna. Golfky nemam. mam toto http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-classic.html a ten sportak je temer jako golfky. akorat nema polohovaci nohy, coz u nas neva, neb Juli v kocarku nespi.

@kaculinek1 angina - to je teda sila, vid? berete antibiotika? At jste brzy fit!
25. říj 2012 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Super fotky
já dnes byla pro skartu, rovnou jsem tam nechala číslo účtu a že se mi hned jak tam dojdou peníze vše přepošle klasicky na můj účet, ale ted koukám na papíry a je tam, že musím tu kartu aktivovat.. to když neudělám, tak nedostanu peníze nebo ji nemusím aktivovat když ji "fyzicky " nebudu využívat??? Prosím o radu, díky moc.... to bych zase musela někam kde je bankomat, tak to nechápu
25. říj 2012 ve 14:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh já s kartu zatím nemám, ale holky z jiníé diskuze to řešily a jim bylo řeččeno, že když tam mají nastavení "rovnou přeposílat na účet", že maj s kartu zabordelit hoodně hluboko a zapomenout, že jí kdy měly :grinning: (neaktivovat, jinak se zruší to přeposílání), ale jsou to jen vyčtené informace :grinning:.
25. říj 2012 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@pazdh
@mahafi
Nevím, jak je s touto kartou. Ale u všech ostatních karet české spořky je aktivace nutná pouze když s kartou chceš platit a vybírat s ní. Tedy aktivuješ pouze kartu, účet ke kterému je je aktivný sám o sobě - tedy nemělo by to ovlivnit jakýkoliv trvalý příkaz - tedy to přeposílání. Ale nejde mi do hlavy, že se na ten účet dostanou na pracáku. Možná to s touto kartou bude jinak.

@janka12 Ahoj bere ant. už zabrali, takže druhý den bez teplot. Ovšem vyhráno není, je to snad horší než před tím - je mu dobře a nudí se doma nudím ho já a pořád mi brečí a neví coby. nic ho nebaví. Dnes jsme měli odvážnou návštěvu tak byl chvíli veselý, ale teď už zase vyvádí, jdu se mu věnovat.
25. říj 2012 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Pokud io tom plavču máš pochybnosti, tak to nedělej, pokud myslíš, že by to malou bavilo a tebe neptravovalo, tak jdi do toho :slight_smile:.
No a záda.. bolí.. prý to všechno tahám krční páteří bez zapojení dolních fixátorů lopatek, tak proto to bolí (mimojiné), koukala mi i na ten kontík a taky říkala, že to není ještě púplně doléčeno.., mám napsané rehabky, tak uvidíme.. no ale je to hodně o tom, že bych měla cvičit já doma (což se dost často nedaří, ale musím zabojovat..).
Pak jsme měli kulturní den, byla jsem se po rehabce podívat u nás na ústavu (je to hned vedlejší barák a dokonce mezi sebou postavili průchod, což bylo fajn, ušetřila jsem si dvoje schody :grinning:), tak nás tam všichni obdivovali :grinning:, i chlapi, do kterých bych zájem o mimina nečekala se tvářili, že je mdla hrozně zajímá :grinning:. Jeden dokonce prohlásil, že asi taky otěhotní, že se mu nechce do práce :grinning:. No ale trochu jsem se tvářila, že i pracuju :-d (jen trochu, tiskla jsem si štos článků pro psaní článku :grinning:) (kdo by to tisknul doma, že :grinning:).
tak já jdu uspat zvíze.. už se tváří urvaně, už je i vykoupaná, ale já s eještě musela jít navečeřet ( :sweat_smile: ).
25. říj 2012 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek