• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@kaculinek1 zabavit nemocné dítě je umění.. Moje kmotřenka (3 roky) musela 3 týdny ležet, protože měla nějaký zánět v kyčli a doteď nechápu, jak to udělali, aby fakt ležela.. je dost živá :grinning:. Tak hlavně ať je brzy líp a můžete vyrazit za zábavou :slight_smile:.
25. říj 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh @mahafi @kaculinek1 : Já pro sKartu byla včera, nechala jsem taky udělat rovnou příkaz na můj účet, a ta ženská na sociálce mi řekla, že i když ji nebudu používat, tak ji musím mít aktivovanou, jinak mi peníze nepřijdou. Tak jsem ji hned v bankomatu aktivovala - a už ji mám taky zahrabanou hluboko v šuplíku :slight_smile:. Prý aktivace je pro Spořitelnu signálem že ji fakt mám a může začít fungovat.
A jestli mi nepřijdou peníze kvůli tomu že jsem kartu aktivovala, tak si dojdu postěžovat a potichu to fakt nebude!! To jste mě teda zaskočili, budu asi muset důkladně přečíst všechny ty papíry co mi k tomu dala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Třeba naopak nevěděl ta ženská, co to dělala tý jiný holce, já právě osobní zkušenost zatím nemám :slight_smile:.. jako logičtější mi přijde to, jí aktivovat.. ale s logikou u našich úřadů .. :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no já si pro kartu dojdu až mi to vyjde - volala jsem jestli to může vyzvednout manžel - když je tam denně a já jsem doma s nemocným dítětem, nedojedu až do klatov - prý do konce roku mám čas si ji vyzvednout - dokud to neudělám budou mi peníze stále chodit tam kam chodí doteď :grinning: To znamená musí se aktivovat do konce doku :wink:
@mahafi
25. říj 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, tak to tam raději zítra zavolám...mně pro změnu neřekla nic, dala mi papíry a řekla, že se mi to bude teď přeposílat a já myslela, že je to vyřešeno než jsem koukla na leták.. tak mně to zmátlo.. stejně jsem se nervla.. na pracáku jsem nevěděla kam jít, tak jsem šla k okýnku a baba na mně, co potřebujete, tak říkám vyzvednout si skartu, tak prý ať jdu vedle, že je to podle písmen příjmení a že to tam mám přece napsané a když jsem řekla aha, tak baba na mně ahááá... no něco na mně :slight_smile: já nevím jestli ti lidi fakt nemají žádnou slušnost, naštěstí jsem spěchala a v té rychlosti mi ta její reakce nedošla.. celkově teď jak žiju na vesnici tak jsem trochu zabržděná:slight_smile:, jak se občas dostanu do města, jako že jsem ještě před pěti lety byla Ostravačka, tak mně teď lidi překvapují... už jsem zvyklá na vesnici..všichni jsou v klidu, maminy s dětma se usmívají, i cizí občas něco prohodí..všechno je to víc v klidu a s usměvem.. poslední dobou mám ve městě smůlu na protivy i v hračkářství jsem prodavačce strašně zavazela, že jsem tam vjela s kočárem...asi je to o zvyku a já už odvykla :frowning2:
25. říj 2012 ve 20:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh nene nic aktivovat nemusíš, pokud chceš přeposílat pouze peníze z fiktivního účtu na svůj účet, určitě jsi vyplňovala na socce papír s fialovou hlavičkou o převodu na svůj účet, a to stačí, mne tedy ano, nic jsem neaktivovala, kartu zastrčila hluboko do skřínky, a peníze mi přišly, sice místo 6tého až 13tého, ale došly...
26. říj 2012 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní :frowning2: Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji :slight_smile:
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja zas pro zmenu neobdrzela zatim zadnou zpravu k sKarte. nejak se na me asi zapomnelo.
@mahafi tobe uz neco prislo?
26. říj 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jani, taky nic.. vyčkávám.. :grinning:
Dneska jsme byli s kamarádkama a jejich dětmama v prokopáku, bylo krásně, pak teda už lehce zimno, tak, že mi omrzaly ruce i v rukavicích a nutně potřebuju ten návlek na kočárek na ruce :grinning:. Pak jsme byli ojuknout golfky a náš výběr se nezúžil :grinning:. Snad někdy něco vyberu.. moje nerozhodnost je děsná :grinning:. To asi neznáte, že jo :grinning:.
26. říj 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tak v nerozhodnosti me rozhodne neprekonas.

U nas vcera vypuklo kramovani skrinek. Z niceho nic. predtim si skrinky umela otevrit, ale nejak se jim nevenovala. tak ted jo, ale nevim, jak skrinky udrzim zavrene.
27. říj 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
rabování!!!denní chleb mého syna, už to neřeším, jen s povzdechem uklízím
29. říj 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka12 neudržíš :grinning:
maximálně, že by sis k nim stoupla a neuhnula. My už před ně dali i těžkou židli-nevydržela ani sekundu. Hned s ní odjeli a měli prostor volný. Máme takový ty "chrániče" zásuvek na sucháče-to je největší zábava je rozlepovat a opět otevřít skříňku..
Tak je holt nechám všechno vyházet, pak vlezou do prázdné skříňky, kde si "pohrají", vylezou, použijou pokličky jako činely..ťuky ťuky, jak se to krásně rozlejhá, že jo :grinning:
Opět uklidím, zavřu skříňku. Jakmile vidí, že je uklizeno, to je zase naláká... a tak stáááále dokola :sunglasses:
29. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, ty skříňky a šuplíky znám.. zatím teda nic ve velkým.. ve velkým mi rabuje koupelnu :grinning: - Šampon hledám při každém mytí hlavy :grinning:, šuplíky v pracovně a špajz - tam se zatím spokojí s vyndaváním cibule, brambor a tuňáka s vejci (jediná paštika, co máme doma, ještě pozůstatek z tábora :grinning:). Vylejzá mi na schody a když jí zrovna nechytnu v průběhu a nevšimnu si, že tam leze, tak sedí nahoře a šibalsky se směje a dělá vše proto, abych si jí všimla :grinning:. Nějaký hartusení, domluva nebo plácnutí přes plínu fakt nemá efekt :grinning:.

A asi jsme se rozhodli ohledně golfkosporťáku : http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/Peg-Perego-Vela-Easy-Drive-Completo-2012 jako jediný splnil naše všechna kritéria (spojená rukojeť, dostatečně vysoký, abych se nad ním nehrbila, dost široký, aby v něm madla neměla problém ve fuseaku (je to s podivbem, ale ta hubenice byla v inglesina espresso (další horký favorit) tipťop i v mikině.. nechápu.., takže vypadl ze hry).. a hlavně, aby byl dost lehký a já ho unesla i na smícháči z perónu sama :grinning:).
29. říj 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Kočárek vypdá pěkně, to já jsem spořivá i tři tisíce mi přišly moc :slight_smile:
jinak malá ještě moc nekramuje... ještě ji to nenapadlo, jen občas vysune v kuchyni koš... zato švagr prý nemohl najít mobil, za 20tisíc a synoveček mu ho vyhodil mezi pokakaný plýny... prý až se ségra popáté zeptala Míšánku kde je mobil, tak ji zavedl ke koši:slight_smile: malý má 14 měsíců :grinning: Rozárka zase ráno hodila cumel, který má na hraní do záchodu a ještě tam cpala nočník :slight_smile: jinak dobrá zima . Už chodíme v zimním, bunda je sice větší, ale aspoň je teplo.. jo a šla jsem s malou na očkování a doktor mi řek, že jsem tam o měsíc dřív, ať přijdu v listopadu... :frowning2: jsem si to nějak špatně zapamatovala :unamused:
jo a podařilo se mi prodat kočártrojkombinaci co jsem měla.. tak to považuju za úspěch.. jestli bude ještě jedno mimi koupím nový, zabíralo mi to půl chodby
29. říj 2012 v 17:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh no co ti budu povídat.. cena se mi taky nelíbí :grinning:.. ale jak jsem psala, měla jsem hodně specifické požadavky.. akorát pořád opravdu řeším to, že na to, že jedu do prahy párkrát do měsíce, tak je to zbytečný luxus (k nám na ves, na chaty a na výlety budeme jezdit s teréňákem inglesinou...). POřád nad tím dumám a pořád neumím nic vymyslet :grinning:.

už máme sice softshelový kompletek, ale nic zimnějšího nemám, takže asi budu muset prolézt mmb :grinning:.

Madlínek dneska byla venku s tatínkem (prý abych mohla dopsat ten článek, co ho dopisuju rok a nehnula jsem se z místa :grinning:) u koní a madla si tam s nima povídala, moc krásný video mi přinesli (a já stihla aspoň něco k článku přečíst..).

Jo a k tomu ukrývání věcí.., mobil a ovladač na věž taky pořád hledám :grinning:, ale ještě je tak nějak ochotně dává z ruky a občas mi to i přinese stylem: hele co jsem ukradla :grinning:. Ale dávala jsem prát plíny a co tam na mě nevypadlo.. jedno leporelo :grinning:. (no je to jen slabý odvar toho mobilu :grinning: u pazdh :slight_smile:
29. říj 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@jarkalada
@mahafi
@pazdh

Ahoj holky, tak dnes jsem provizorne uzavrela kuchynske skrinky, ktere sly - snurkou, na kterou jsem dala karabinku=olivku. zatim na to moc nemela cas, tak nevim, jak dlouho ji to odola. kdyz za to vic zabere, povoli to, jeste musim sehnat material na 3 skrinky v loznici. a do koupelny, bych nekdy taky neco potrebovala. zpravidla ji tam kramovat nechavam, ale nekdy se to fakt nehodi. v kuchyni ji rabovat nechat nemuzu. mam ve skrinkach tezke, krehke veci - hrnce, sklenene poklicky, zehlicku, kompoty....

zkousela jsem o vikendu prvne nocnik. asi mam smulu. Juli se nechala posadit a spustila plac a hned se postavila. jako by ji to studilo nebo tlacilo....nevim. zkratka neco nebylo v poradku. vztekani to nebylo. to vypada jinak. tohle ji zkratka nejak vadilo. necham to trochu ulezet a zase to zkusim.

holky, co detem varite? prosim inspiraci.

a krmite jeste v noci?

a ted POZOR - otviram nove tema a doufam, ze vas bude bavit, a ze budete psat jako dive :slight_smile:
Co manzelovi pod stromecek????????????
29. říj 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 dnes měli k obědu jen brambory, mrkev a kuřecí masíko. Maj rádi batáty, nebo i květák na mozeček, oni tedy sní prakticky cokoli, jídlo před nima ukrýváme :grinning: a nesmí se mlasknout pusou .
Spíš bych třeba já uvítala odpolední svačinky. Máme pořád mlíko, a pak za hoďku jogurt, kousek chleba, nebo co nedojedli v poledne, křupku a ovoce, ale nějak dochází nápady.
Co mm pod stromeček? Týýýbláho, to jsem zvědavá, co tu padne, s tím já mám vždycky problém. My si dáváme vždy jen něco malého. I vzhledem k tomu, že nám dnes přišel doplatek za elektriku :sunglasses: :angry: :grinning:
29. říj 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @jarkalada tak u nás je k sváče jogurt a pak ovoce (jedna sváča nestačí).. no a obědy.. to je horor.. občas něco sní, ale dost často do toho rejpne a můžu to zaklidit do skleničky nebo k sobě do žaludku :grinning:. Dneska jsme měli brambory se zeleninou a vajíčkem.. no měly je špatný výraz.. já měla :grinning:. Už jí dávám to, co sobě, jen to málo osolím (což já skoro nesolím nimálně, manžel si dosoluje :grinning:).

no a co manželovi.. budu ráda za tipy :grinning:. Já jsem v zoufalství myslela, že mu dám mikču od veselé nohavice (no líbí se mi, ale nevím, jestli by z ní byl taky unešen :grinning:) a koukala jsem, že se mu rozpadá taška přes rameno (ale většinou si právě dáváme jen drobnosti, tak to by bylo asi moc :slight_smile: ). Takže fakt nevím.. on puzzle neskládá, knížky moc nečte, fakt netuším.. elektroniku a věci na kolo si kupuje věci sám.. takže nevím, čím mu udělat radost.. (na dotaz se zatváří jak kakabus a řekne, že nic nechce :grinning:).
29. říj 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi s tou poslední větou je to u nás přesně to samé. A když mu řeknu, že mu stejně něco samozřejmě koupím, aby tam jako něco měl, tak zas řekne, že nic nechce. Což mě vcelku točí, protože jsem s nápady furt na místě :sunglasses:
29. říj 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka12 u nás teď k obědu letí cokoliv co se nemusí kousat :grinning:. Kubíček nějak zpohodlněl, a jak musí moc kousat tak radši moc nejí. Ale je jako Matýsek hodně omáčkový, takže děláme omáčku z čehokoliv (uvařím zeleninu - a to fakt jakoukoli, rozmixuju, někdy přidám trochu smetany, nezahušťuji, před mixováním upravuju poměr vody a zeleniny). Přidám vařené maso/vajíčko a přílohu těstoviny/rýži/brambory. Tisíce kombinací :grinning:. Jinak taky docela letí lečo - to je ochotný i kousat :grinning:
Manželovi pod stromeček? Jeho oblíbená klasika - trenýrky a ponožky. Nevím jak to dělá, ale vždycky před vánocema prochodí všechny ponožky a "proprdí" všechny boxerky, takže je to taková nutnost (protože tyhle věci zásadně nespravuji). Jinak já jsem byla asi letos hodná :slight_smile:, rozhodli jsme se pořídit novou pračku. A toho nápadu se chytli babičky, a už mi na ni přidaly víc než jsem za ni původně chtěla dát... :sweat_smile:. No a jinak naprosto prakticky nám Ježíšek přinese domovní zvonek a pořádnou schránku, tu trubku z patníku co máme nesnáším!!

Máme za sebou dneska návštěvu zubaře, kluci oba naprosto vzorní. Matýsek dostal pochvalu jak si krásně čistí zoubky, Kubíček má prý brzdit, má zubů jako dvouleté dítě. Zato maminka má spravený jeden zub, další prý uděláme příště (mám černou plombu na čtyřce, a je při normálním mluvení vidět, tak mi dá místo ní bílou), a na zítra mám žádanku na RTG, prý mám zánět pod stoličkama, tak jestli se kazí kořeny nebo je to něčím jiným (to prý budeme zkoumat kdyžtak příště, za 14 dní jdu znova). Strašně se divila že mě to nebolí.
Ach jo, jak já ty zubaře nesnáším!!!!!!!
29. říj 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada @mahafi : ještě že si Martin řekne aspoň o ty ponožky, jinak by neměl pod stromečkem asi nic, protože "já nic nepotřebuju". prostě jsme asi tak šikovné a máme ty nejšťastnější chlapy pod sluncem :grinning: :sunglasses:
29. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jarkalada Fakt jak přes kopírák :grinning:

@ivca_doubek fusekle a slipy dostal už teď.. :grinning:, ach jo.. :grinning: (spořádaně nepočkal na vánoce :grinning: :grinning: :grinning:).

dneska mi přišla klubíčka, tak jsem hned začala motat mamče dárek.. čepku a šálu.. no doufám, že jí to bude :grinning:. Ta vlna se jmenuje mléčná čokoláda a já mám fakt celý den chuť na čokoládu (je to samovzorovací, má to v sobě odstíny smetanový (ako bílá čokoláda :grinning:), oříškově hnědý a tmavě hnědý :slight_smile:. Mňam :grinning: (je to blbý, ale nějak jsem se rozežrala :grinning:)
29. říj 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi já se rozežrala doslova, pořád mám na něco chuť, ale pořád :slight_smile: no sice už mám jen asi kilo nadváhu, ale potřebovala bych dostat dolů dvě..no ale s mýma chutěma...asi těžko. Taky jsem řešila co na vánoce... my si překvápka neděláme... ale loni jsme mému taťkovi koupili masážní křeslo k PC a manžel si ho přeje, tak ho koupíme, ale není to zase tak drahé, na aukru se dá sehnat do dvou tisíc nové:slight_smile: ta jeho židle vrže tak, že už se těším až bude doma klid..i když to křeslo zase vrní:slight_smile: jinak my máme společnou kasu, takže stejně to jsou takové dárky nedárky..
29. říj 2012 ve 23:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje a já si říkala, jestli nejsem nějaká "divná", že mám pořád chutě, nikdy jsem moc nemlsala, ale teď pořád hřeším, svádím to na počasí :slight_smile: tak ať nám chutná holky :slight_smile:
no dárky to je problém, chlap už se zmínil, že chce merino triko, triko na vysokohorskou tur. a podpalovač, no prostě klasika u nás, takže s tím ti moc neporadím
30. říj 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Lukášek papá úplně všechno - ale zásadně ne doma - takže všude jinde vypadá, že mu nic nedám. Hlavně u maší mami - jí i kaši, kterou doma plive a ještě dělá ňamňa...Doma jíme normálně, když nechce neřeším to, bude mít věčí hlad při dalším jídle...(nebo se nají u babi :grinning: ) Dokonce tam už 2x spinkal a prý v pohodě, jak to bylo doopravdy mě ani nezajímá, hlavně, když jsou ochotni hlídat i příště :slight_smile: )

A dárky... Manželovi je to celkem jednoduché - staví si motorku veterána a chybí moc věcí - takže volám jeho kamarádovi - Budou Vánoce a on už ví :slight_smile: jinak taky slipy a ponožy. a když se něco líbímě , tak si to koupím, ukážu Vaškovi, zabalím, abych tam taky něco měla :slight_smile: jako debil :grinning:
Lukáškovi už asi tak všechno máme - jedna objednávka na funkids a bylo hotovo i pro děti kamarádek, horší to je s dědečkama a babičkama... Jedněm asi koupíme nějaký levný digifoťák, pořád povídají, jak nemají žádné fotky a když už si pořídili ten nootebok, tak se jim prý bude hodit (zase bič na mě!!!!páč to ani s jedním neumí...:frowning2:) no ale našim fakt nevim. Navíc si můj milovaný tatínek pěkně navyknul dát mi peníze se slovy "a ať je to překvápko" , máma zase "něco tátovi objednej". nu prosím poraďte něco originálního...a levného :slight_smile:
ps docela dobré tipy najdete na slevíně - a ještě napůlzdarma, ale teď tam nic vhodného neměli...
30. říj 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada ja svacinky take nijak moc neobmenuji. co by take clovek dalsiho vymyslel? ovoce, jogurt, krupky.

@mahafi kocarek jsi vybrala moc pekny. at se pleteni podari. jsi sikovna.

@ivca_doubek to je prima, ze je vzdy prostor na ponozky a trencle. to by mi taky vyhovovalo. chybi mi fantazie.

@pazdh masazni kreslo je super napad.

@hedushka tak aspon vis, co Tomas chce pod stromecek. to bych brala. ale ja se vzdy dozvim - vsechno mam, nic nepotrebuji :slight_smile:

@kaculinek1 slevin i napulzdarma slysim prvne. hned se tam jdu podivat. ja ted na PC zvladam sotva e-mail a zpravy.
30. říj 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 :grinning: :grinning: mně ta tvá zpráva od začátku od toho jídla, do konce do toho "ať je to překvápko", krásně rozesmála :grinning:
30. říj 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak vám děti mluví? My moc ne. Bezproblémů oba tedy umí "ňaňam" :sunglasses:
Pak nějaké čiči-na kočičku, čííí-čůrat, mmi-mimi, akto-jablko, nenenenee a to je tak všechno.
Pak ještě umí zvuky traktoru, motorky nebo letadla :grinning: Jsme tedy o měsíc a něco narozeni před termínem a hluku mám doma od nich dost :sunglasses: , ale něco smysluplného jinak nic. Jak jste na tom ostatní?
30. říj 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada malá je ukecaná, zvířátka umí všechny, řekne auto, balon, ryba je by ba, bumbat je bu bat, no pak káva je káka, vaří ji s tatínkem mamince a čůrat je je něco jako ka kat, bota, jinak pořád něco říká a nevím moc co...ale odhaduju podle toho na co ukazuje...jo a umí říct hačí a hají..vždycky to řekne a udělá, hají tak na dvě vteřiny..pak už dohajala a taky mimi..
31. říj 2012 v 10:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada jsem ráda, že jsem tě pobavila :slight_smile: s mluvením jsme na tom úplně stejně, umí členy rodiny - bába, deda, máma, táta, tanda - to je Standa, můj malý bráška a jeho největší kámoš. A taky umíme Tůto (na klatovsku se to pokužívá místo "toto" pro překlad, vím jsk jsou na to pražácí hákliví :grinning: ), a používá to když něco chce a někdy to křičí dost důrazně - hlavně když nechám na lince položenou čokoládu (nechápu jak to vyčmuchá, když jí tam neůže vidět), to křičí tůto a děsně dupe dokud kousek nedostane - nervák jeden. Jinak kakat sice říká, ale rozhodně ne před akcí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek