• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@mahafi hani,
takze je madli zdrava? jak to vidis zitra?
madli uz venku beha po svych? to je sikulka.
jsem rada, ze nejsem jedina matoha. chodim tu kocarkovat s maminkou, ktera ma holcicku o mesic mladsi nez juli a maminka je naprosto dobre vyspana a odpocata - dlouhodobe. ja sotva drzim oci a zlepseni v nedohldnu.
7. lis 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 madlík má trochu teplotui (opravdu jen trochu, 37), ale to přičítám spíš zubům.. jeden se jí akorát řeže a další asi 3 čekají :grinning:, takže je taková nervní a ne úplně naladěná.., ten zítřek nevím, já myslím, že by to mělo jít, ale otestuju jí dneska venku, jestli bude protivná nebo v pohodě.., včera třeba byla hooodně nepříjemná a to bylo slabý slovo :grinning:, tak to bych si s ní asi netroufla mezi lidi :grinning:. Dám vědět. je to s náma hrozný :sweat_smile:
7. lis 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@mahafi Ahoj my máme jednu čepici z Takka (musela jsem tam všít ještě gumu ) a teď drží pěkně a pak máme jednu z kiku, ta je horší, ale taky se nechá. Rukavice slávabohu nesundavá - asi pochopil, že mu je tepleji :slight_smile: a s chozením venku to máme stejné jako Madlík :slight_smile: takže když nemám směr můžeme vyrazit bez kočárku, jinak ale nikam nedojdem.
A vstávání...No co vám budu povídat biologické hodiny mého syna jsou naprosto přesné - vstával v sedm, ale bohužel si nějak nenastavil zimní čas, takže nám od 6-ti skáče po hlavách a nedá pokoj než s ním jdeme vstávat... Ale zase večer v osm usne a do těch šesti spí jako pařez, takže se trochu vyspíme.
7. lis 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsme se ve čtrvrtek konečně rozhodli pro jiný jkočárek.. tamted už nebyl a nebude a i tak jsem zjistila, že to je dobře :grinning:, ještě jednou jsme si prozkoušeli stejný, jen s jinak uspořádanýma kolečkama a nešel dát úplně do lehu, což v popisku bylo, že jde :confused: a navíc jsem pořád zakopávala o trnož mezi zadníma kolečkama :grinning:. Tak jsme ozkoušeli jiný náš favorit a to samý, jen jsem zakopávala ještě víc :grinning:. A pak jsme objevili toto http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/Britax-B-Agile-4-2013 v černé brvě a bylo rozhodnuto.. madla tam bude mít tunu místa snad ještě v deseti :grinning:, o nic nezakopávám a jde krásně a jednoduše položit.. a je o litr levnější než ten původně vybranej :grinning:. No nic, tak jsem se pochlubila :grinning:.
Ve tčvrtek jsem s ní doma už nemohla vydržet a šly jsme cvičit.. a po dloouhé době vypadala, že si to neuvěřitelně užívá :slight_smile:. Jen mě tam šokovalo, že tam skoro všechny ženský jsou v různém stádiu těhotenství.. já jsem o druhém ještě ani nezačala pořádně uvažovat a oni už jsou skoro před porodem (děti mají do dvou let, spíš rok a kousek, madla je tedy suverénně nejmladší, ale i tak.. dokonce i paní, co má dvojčata je opět těhotná :grinning:). Já si pořád přijdu na další moc unavená a nepřipravená.. a navíc se po tý sekci bojím, protože jizva mě v průběhu cyklu občas dost táhne :frowning2:. Kdybych nemohla nosit madlíka, tak mi to asi neodpustí, mamánek jeden :grinning:.
Jo a přišly mi ty botky essi a jsou krásný, naživo nejsou tak růžový jako na obrázku (i když na kluka bych je asi neschovávala :grinning:). Ale asi jí jsou ještě větší.. jsem jí do nich dneska na procházku obula a chodí jak kocour v botách :frowning2:, ale lepší než malý :grinning:.
Jejda.. to jsem se zas vypovídala :sweat_smile: :grinning: :zipper_mouth:
10. lis 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Super kočár jsi vybrala, to je totiž šílená výhoda těchto kočárů, že tam nekopeš do té šprušle, to bylo zase mé kritérium jak jsem hledala, aby mohl i manžel vozit a já, děláme dlouhé kroky a jsem dost rychlá, tak mám taky takový styl.. jinak víc mých kamarádek, známých mají malé dítě a už čekají nebo plánují, no já bych to nedala... jestli o tom začnu uvažovat za rok, uvidíme... a pak to zase nepůjde jak já si to naplánuju, takže... do pětatřiceti času dost, relativně, vlastně už ne... ach jo.. :slight_smile:
Cyklus co to je? To už dva roky nemám :wink: naštěstí :slight_smile:
10. lis 2012 v 15:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Já už ten kočár chciiii :slight_smile:)). Právě, mě ani nenapadlo řešit, že je tam nějaká trnož, na to nejsem u svého tanku inglesiny zvyklá :grinning:, tak jsem byla ráda, že jsme jeli znova vyzkoušet (na první návštěvě jsem se zaměřila jen na to, abych kočár i s malou uzvedla v pohodě a jak se to ovládá jednou rukou, nenapadlo mě se s tím procházet :grinning:.
No cyklus se to u mě taky moc nazvat nedá, leč občas mě to překvapí :grinning:, tak ti závidím, že máš ještě pokoj.. :slight_smile:.
No já právě taky se vůbec na další těhotenství vůbec necítím.. :frowning2:, a u nás to právě tay není nejjednodušší s tím plánováním, u nás se nic naplánovat nedá :grinning:, takže se budu za rok třást, abych mezi dětmama pak nemusela do práce a nemusela řešit nutně školku a tak.. ale tak to je ještě daleko :slight_smile:.
Dneska jsme měli odpoledne oslavu u našich (taťka má narozky), tak jsem urvaná :slight_smile:, a to se mi tam o madlu střídali a blbli s ní..., zítra by chtěla dorazit švagrová, ale já na to už nějak nemám sílu.. :frowning2:, výždycky mi přijde, že ten víkend tak rychle uteče, hned je pondělí a já se zase těším až budeme s filipem trochu dýl a zase je to tak rychle pryč..
10. lis 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dejte mi tipy na dárky, já fakt tápu, co jste vybrali nebo už koupili? díky
11. lis 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka A pro koho tápeš?
mě už chybí jen pár...Tedy vymyslet, koupit ještě dost. Ale to, co jsem nevymyslela doteď už mě asi taky nic kloudného nenapadne, také potřebuji inspiraci... Hlavně manželovi :cry:
11. lis 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro to náše dítko, sice už jsem koupila různé dřevěné puzzle a knížky, a s manželem jsme vybrali tatru, ale pořád mi chybí takový ten hit pro něj, nejdřív mne napadla tříkolka, ale četla jsem, různé diskuze a už mne chu´t jí pořizovat opustila, odstrkovadlo motorka je zase moc brzo pro toho našeho klučíka, ještě mne napadlo Duplo, ale různých stavebnic po mne má dost, tak fakt nevím, a plyšáci u nás nezabírají, ještě tak nějaký bubínek apod,, pořád do něčeho mlátí..
mažel je vymyšlený objednaný, jen pak nějaké maličkosti
a rodiče to je vždy na poslední chvíli
12. lis 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka u nás je to podobný, na nějaký hit jsem rezignovala.. ona miluje knížky, tak dostane hlavně je.. a tatrovka myslíš nebude hit? já myslím, že jo :wink:. JInak dostane odrážedlo, knížky, dřevěný hračky (nějaké stavebnice, puzzle, kostky) víc tak nějak nevím.. chtěla jsem jí ušít miminko, ale od toho ustupuju a asi koupím v ikee.. to moje by vypadalo jak z pomocný školy :grinning:. U nás právě plyšáci vůbec nefrčí...
12. lis 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahoj, my jsme se rozhodli ten velký hit nechat až na příští rok... hlavně nevím, co bych už měla kupovat. Máme spoustu malých dárečků a myslím, že letos to bude stačit. Odrážedel má víc než dost. Hracích blbostí také. U všeh babiček i doma má víc hraček než je nutné, takže se nenudí... Jediný větší dárek, co dostane je křesílko z ikei takové to "ladkovo" křeslo. když jsme tam byli nechtěl dolů a pořád si někam sedá a zs všecho dělá sedátko a neustále leze na to veliké tátovo křeslo, tak snad se mu to bude líbit. Mám pro něj pultík s nářadím (kaufalnd 249kč - neuvěřitelné) a geomag baby. To sjou větší dárky a pak pár maličkostí. Jo a taky máme první boby :slight_smile: Dávali je v albertu ke dvoum balení plenek huggies :slight_smile:
12. lis 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na tom úpodobně, akorát mám problém, že vždycky něco vidím a hned bych jí to koupila... máme knížku, puzzle, dřevěnou kolíbku na mimi, boby s pásama a se zvýšenýma zádama, budu ju tu tahat po vesnici, dřevěný vláček..od babi dostane dětský notebook, od druhé houpacího koníka a od švagrové odrážedlo a ode mně ještě stoleček s křesílkem.. tento http://aukro.cz/stolecek-s-kresilkem-vyprodej-i2757952322.html vypadá pěkně v krabici no uvidíme, vše jsem kupovala a objednávala já a nechala poslat rodině, tak jsem zvědavá jak to všechno vypadá.. ještě jsem chtěla dětský metr, ale nelíbí se mi žádný, jen tento a ten je moc drahý :unamused: http://www.fler.cz/zbozi/detsky-metr-pro-vase-zlaticko-3059709
kdyby to tak stálo dvě stovky... ach jo
12. lis 2012 v 10:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh jééé ten metr je krásný :slight_smile:. tak mě napadá, že byste to mohli s mužem vyrobit, to je jen kousek překližky, pomalujete ho a máte originální a hned hotový :slight_smile:. Jo a taky bych jí chtěla koupit všechno :grinning: (ale už takhle o hračky zakopáváme a stejně si hraje většinou z knížkama)
jinak taky vše objednávám já a tahám z pošty taky :grinning: jo a houpací kůň je super.. my dostali už ke svatbě houpacího losa :grinning: a mada si na něm teď poslední měsíc hrozně užívá.. to by možná byl návrh i pro @hedushka ? ale nevím, jak na tom s tou hypotonií :frowning2:. jo a ještě je hrozně vděčné toto: http://www.bino-drevenehracky.cz/tahaci-hracky/4205-2/jezdik-dinosaurus-81671 u nás neustále v permanenci :slight_smile:. Já bych mohla vykoupit celý ten obchod :grinning:, ještě to musím proselektovat.. :sweat_smile:
12. lis 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 to vladkovo křeslo je taky dobrý nápad :slight_smile:, taky pořád lozí do křesel :slight_smile:.
12. lis 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za tipy, tak nějak podobně jsem to poobjednala i já za rodinu :slight_smile:
u nás hypotonie stále přetrvává, takže tomík leze, chodí kolem nábytku, pokouší se vylézt na výší nábytek, krůčky s vedením a to je vše z jeho pohybové stránky.., odrážedlo máme autíčko, to už umí dopředu s námahou, dozadu bez problému, na motorku si u něj netroufám, k tomu dospějeme asi až kolem druhého roku,
www.fler.cz je hodně návyková stránka, nejen pro výber věciček pro děti
12. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi No jo to bysme museli na to mít s mužem čas, barvičky a umělecké vlohy, nic z toho nemám
12. lis 2012 ve 14:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh jak to delas? ze Ti cyklus nic nerika? :slight_smile: beres antiko?

@mahafi moc pekny kocar jsi vybrala, at dobre slouzi. to mas na cvicu celkem brutalni prostredi - same tehu. maminku s dvojcaty do 2 let a s briskem teda obdivuji dvojnasob od vsech ostatnich. jak to asi dela? potrebovala bych k ni na par dni do uceni, treba bych se priucila, jak to vsechno zvladnout a prezit to.

@hedushka vzdyto toho pro Tomika mas uz hromadu, uvidis, ze si vyhraje a budete mit vsichni radost.

@kaculinek1 co to je "ladkovo" kresilko?
12. lis 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Neberu nic, podle mně kojím tak často, že mi hormony potlačily jiné hormony co to spouští.. kámoška to měla stejné, dokud kojila nic... ale já jsem samozřejmě ráda... :slight_smile: protivná jsem i bez toho :slight_smile:
12. lis 2012 v 16:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak kočár byl teď testovat manžel a já si mohla lehnout :slight_smile:, prý fajn na účely, na který jsme ho kupovali, ale že si s ním nedovede představit jít do lesa (mám ho z největší části jen jako cestovní do města, do terénu je ten náš stávající super :slight_smile: ).
To "Vladkovo křesílko" je podle mě tohle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90116553/ název je to z doby, kdy naší republiku zachvátila hysterie "vyvolení", tak se tam jeden chlap v tom pořád pohupoval :slight_smile:.
A ta paí "dvojčatová", tak tý děti spí dvakrát denně docela dlouho, třeba je to tak pak zvládnutelný :slight_smile:. Ještě nějak říkala, že neví, jestli tam nejsou zase dvě :grinning:, ale to je snad už jen vtip :grinning:.

@pazdh závidím, mě časté kojení vydrželo do června, ale i tak nemůže být o cyklu řeči, prostě to někdy přijde, ale pravidly se to neřídí :grinning:.
12. lis 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh :slight_smile: protivna i bez toho :slight_smile:

@mahafi ja si predstavila nejake detske kresilko :slight_smile:
hlavne ze kocar pro zvolene ucely bude slouzit. zadny neni univerzalni na vsechno.
moje kamaradka, ktera ma 3 leta dvojcatka prodavala kdysi nejake veci po detech pani, ktera zrovna cekala jednovajecna dvojcata a doma uz dalsi jednovajecna dvojcata mela!!! sila, co?
12. lis 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ono ue to malý křesílko.. prodávají ho i v dospělé verzi- to máme, je to hooodně pohodlné :slight_smile:, tohle je mininapodobenina..
ty jo.. dvakrát dvoojčata.. to je hustýýýý :slight_smile:
12. lis 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jo jo je to mini křesílko a právě úplně stejné jako má manžel :slight_smile: Akorát malinké.
@mahafi @pazdh já taky cyklus neznám.... ale brala jsem ke kojení i antik. Teď jsme přestali kojit, takže i změna antik. A právě jsem dobrala 1. platíčko, tak to asi brzy přijde - vůbec se netěším
:confounded: Jinak jak jsem přestala kojit moje pleť vypadala hůž než ve 14!!!! Děs, ale už se to lepší:slight_smile:

A co se týče dvojčat, také znám paní co měla 2x dvě jednovaječné holčičky... Já si to nedovedu představit. Ale známá má také 4 děti 13 a 11 a 3 a 1 a prý je to lepší než jen 3. Mají si s kým hrát jak ti věští tak ti menší. Ale my asi stejně zůstaneme jen u dvou
:wink:
12. lis 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@mahafi

ted mi to doslo, ze v IKEA prodavaji i detskou verzi. tak to pak jo.

@kaculinek1 jestli se nepletu, kdyz jsme si tu navzajem sdelovaly, na jak dlouho jsme si ktera nastavily rodicovskou, psala jsi, ze mas snad na 2 roky, ze hned navazete druhym ditkem - nepletu se? to mate nejvyssi cas, ne?
hrozne to leti.

ja si druhe neumim predstavit. ani tehotenstvi si neumim predstavit.
12. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 skoro jsi to trefila :slight_smile: máme to na 2 a 7 měsíců takže to to musíme stihnout tak do června nejdéle. Vidím to tak od bžezna na snažení. Nepočítám s komlikacemi ( u prvního se mi to vyplatilo, na co jsem nemyslela, bylo v pořádku, z čeho jsem měla strach, to se stalo... Takže teď bude vše úplně naprosto ok :slight_smile: - hlavně si to pořádně vsugerovat :slight_smile: )Lukáš byl více méně na první pokus, tak snad nám to vyjde :grinning: PO dvou letech to má známá a teď když jsou menší tři, si to nemůže vynachválit, holčičky si opravdu rozumí a krásně si spolu hrají, ale pamatuji i okamžiky, kdy z toho byla úplně hotová hlavně ten první rok... (jednu kojila druhá ječí, že potřebuje čůrat!!! nebo leze po parapetu a pod. Je to prý fofr.)

hihi malej je teď kouzelný:slight_smile: dávají reklamu na Paulu - tancuje s mima a je do toho opravdu hodně zapálený :grinning:
13. lis 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám a měla taky plány, u nás se teda minule nesplnily tak hned... já se snažila asi 10 měsíců... no pravda přijde mi, že manžel jen ty poslední dva... možná je to i o psychice chlapa, že manžel pak řek, že už by taky chtěl... a bylo.. v srpnu jsem měla svatbu a v listopadu otěhotněla, tak to jde.. i když moje plány byly, že budu těhu už v lednu... teď mám plán neplán, že třeba někdy za rok se začne něco dělat :wink: ale je to celkem psycho :slight_smile: když si člověk říká, jestli to vůbec jde, jestli není někde problém.. naštěstí tu mimi sedí vedle mně teď takže jsem ráda..i když manžel teď furt říká jak je celý on ať si nechám udělat genetické testy jestli je vůbec moje :slight_smile:
PS: nevadí Vám, že je tato diskuze veřejná? Já bych to zamkla...ale jak ne neva
13. lis 2012 v 09:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh ahoj, klíďo zamkni, teď už tu řešíme vcelku soukromé věci.. :sweat_smile:
13. lis 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky uspané dítko, chvíle klidu, tak s plánováním druhého jsem na tom psychicky asi jako janka12, nějak si to te´d nedovedu představit, respektive asi i z důvodu, že máme malý byt, řešíme další byt v praze s tchýni atd.., samozřejmě své má i to, že od porodu lítáme s tomíkem pořád po doktorech, a porod můj samotný no tak takový bych znovu fakt nechtěla mít, ale taky netvrdím že druhé mimčo nebude, manžel by chtěl hned, jenže který chlap ne, ten si dítko pomuchlá večer po práci(pokud ho nezastihne již spícího) a připadá mu to jako lážo plážo dovolená
cyklus byl u mne taky poprvé v červnu, to jsem vlastně přestala tolik kojit, ale o cyklu ani řeč, anti neberu, řešíme to jinak :wink:
13. lis 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
to si umim zive predstavit - kojit mimi a starsi dite sledovat, jak z bytu dela kulnicku na drivi. prvni 4 mesice mi s juli kojeni trvalo uplne bezne 30-50 minut. normalka. to by zadne starsi dite v klidu nemohlo vydrzet. to je jasnacka.

@hedushka vzdyt jste si bytecek nedavno zarizovali. to byste ho moc neuzili. kam do prahy byste se stehovali, kdyby to vyslo. napis ze na Chodov :slight_smile:, at mame nekoho blizko.
13. lis 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 :slight_smile: na druhou stranu Holešovice ale to je budoucnost doby
13. lis 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taaaak, manžel vzal holčičku ven a já můžu jít léčit bolavý krk do posteleee :slight_smile:. Dneska dokonce i spala, ale vytuhla před obědešm u kojení, takže jsem si zalízt nemohla :frowning2:. No a o plánování mi ani nemluvte :grinning:, zatím dělám ramena, že další si neumím ani představit, ale už zase vidím, jak jsem jeden uzel nervů, když to opět nepůjde :frowning2:.
Zamkneme tu diskuzi? @pazdh ujmeš se kdyžtak toho? já to tady moc neumím používat :sweat_smile:
13. lis 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek