• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@henelu Já měla obě děti koncem pánevním a protože první šel císařem, musel tak už jít i druhý. Teď už je jedno, čím se mimi natočí, půjdu automaticky na císaře, při normálním porodu by mi hrozilo protržení dělohy :frowning2:
16. pro 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea taky mám prsa megacitlivá, a na nějaké hraní jako vůůůbec :grinning:
tu laktační bych fakt zkusila :wink: ... ono teda taky záleží hned v porodnici jak pomůžou sestřičky, u nás byly fakt suprový, snažily se pomoct jak to šlo!
16. pro 2013 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Mám špatný tvar. Každá bradavka je jiná, takže mimi se z jedné pije líp a to prso preferuje. I tak se ale k oběma špatně přisává, odrtrhává se a není schopné se na nich udržet :frowning2:
Tak se zkus poradit s nějakou laktační předem. Na popraskané bradavky je dobrá nějaká mastička, ale bohužel si teď nemůžu vzpomenout jaká :sweat_smile: Jinak to chce je mít co nejvíc venku, aby nebyly ve vlhku a mohly se hojit. A když jsou hodně rožvýkané, tak zkusit chvilku kojit pomocí kloboučků.
No taky z toho mám strach, fakt bych byla ráda, kdyby se nám to teď povedlo, já se o to budu určitě snažit :unamused:
16. pro 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Já rodila ve Zlíně a tam je přístup taky fajn. Je to baby-friendly hospital, takže nehrozí dudlík nebo flaška.
16. pro 2013 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tý jo to mě mrzí teda :frowning2: vím, že i když je poprvé císař, že podruhé to může jít přirozeně, tak to měla známá, ale ten konec pánevní je pech :unamused:
16. pro 2013 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já používala na popraskaný prsa Bepanthen mast, je i na opruzeniny
16. pro 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Nevím jestli pech, spíš si myslím, že děti k tomu vede nějaká anomálie mého těla. Řekla bych, že teď na tom bude stejně. Jako já byla ráda, že to druhé přirozeně rodit nemusím :sweat_smile:
16. pro 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa -jeeee :fearful: 2 sekce? Ja cetla,ze po 2 sekcich uz nedoporucujou tehu :unamused: ja mam sekci 1 . Nevis o tom neco vic?
16. pro 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa já rodila pokaždé v Boskovicích... poprvé jsem se rozhodovala jestli nerodit v Brně, rodily tam obě sestry, i já sama jsem se tam narodila ... ale nakonec zvítězila vzdálenost, do Boskovic to máme za 10minut, do Brna hodina cesty... a byla jsem maximálně spokojená :slight_smile:
16. pro 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no já si zase neumím představit toho císaře, pro mě je to fakt strašák ... oba porody proběhly bez problémů, druhej byl i fičák, prostě šlo vše hladce ... ale mamka mě straší, že třetí je prý nejhorší, se mnou prý trpěla nejvíc :confused:
16. pro 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk Zatím jsem osobně nenarazila na dr., který by to obecně nedoporučoval. Ale záleží na konkrétní ženě a její stavu. Ptala jsem se už v porodnici před 2. sekcí (jakože jsem vtipkovala, že doufám, že se na UTZ pan doktor trefil a narodí se mi skutečně holčička, že už nemůžu mít další pokus :grinning: ) a dr. říkala, že v pohodě, že by to šlo. I moje gyndařka říkala, že v tom nevidí problém, že má několik pacientek, které v pořádku porodily sekcí třetí dítě. A že četla o nějaké, která takto porodila 13krát :grinning:
16. pro 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa ježiš 13x :grinning:
ale mělo by se čekat minimálně ty 2 roky od císaře že? aby se jizva dobře zacelila
16. pro 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Já si ani neumím představit, že bych první dítě skutečně porodila normálně. Když jsem ho po sekci držela v ruce, tak mělo takový divný tvar, že nevěřím, že by spodem prošlo.
Jestli jsi rodila normálně a s hladkým průběhem, tak tě určitě sekce nečeká. :wink:
16. pro 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Jj, od porodů doporučují odstup aspoň 2 roky.
16. pro 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja v 1. tehu nabrala 35kg (ANO!!! PRI VYSCE 161 CM MAZEC!!! :cry: ))) , a to jsem rodila v 37+5 tt cisarem,kvuli tomu,ze se Domča dusil... jinak bych se ke 100kg asi prozrala. Normalne sladke nejim,ani kafe nesladim... no a ted i u Domci na sladkym jedu,no :unamused:
Ja rodila v Havl. Brode a musim je pochvalit. S kojenim mi pomohli,i kdyz byl malej v inkubatoru,snazili se. A me naskocila laktace jak pro trojcata. Kojila jsem jen 5 mesicu. Dostala jsem zanet delohy,na to leky a bylo po mliku :unamused: a kila sla sama dolu,na diety i cviceni ja nejsem... Ja mam domaci posilovnu doma - statek. Zvirata. ATD.
Muj chlap rika ,ze mam slabe vyvinutou silnou vuli :grinning:
16. pro 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa že divný tvar :grinning:
no to sice jo, ale nikdy nemůžu mít 100% jistotu, že se třeba neotočí hlavičkou dolů, nebo se může tlačit ven obličejem, to byl případ kámošky :unamused: no je tam toho hodně, ale pevně doufám, že to dobře dopadne :slight_smile: a kdyby ten císař nakonec musel být, tak se nedá nic dělat, hlavně, že budeme oba v pořádku :slight_smile:
16. pro 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa - jj ty 2 roky,to vim . Tak se uvidi. Pro mel byl cisar vysvobozenim. Ja se normalniho porodu bala jak cert krize :grinning: posera no :grinning:
16. pro 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk no tak to je masakr 35kg :confused:
16. pro 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kikincuk :grinning: ježiš holky to je tak úžasnej pocit toho prcka vytlačit a najednou taková úleva, žádná bolest, druhou dcerku mi položily hned na břicho :dizzy_face: fakt nádhera :slight_smile: ... při první dceři jsem měla zelenou plodovku :confounded: takže ji hned odnesli a odsávali ji a byla hlídaná, jestli nechytla nějakou infekci a naštěstí ne :slight_smile:
16. pro 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu - jj je. Mam v zive pameti jak jsem nemohla ani chodit. Moje mamka pribrala vzdy kolem 30-ti kg. Jsem ve 3 sester. Asi geny anebo moje nenazranost. Ale po pul roce slo to samo dolu. Pred stimulaci na KET jsem mela 53kg. Tak uvidime kam se projim tentokrat :grinning:
@henelu Spíš obráceně, ne? Kdyby bylo hlavičkou dolů, tak je to dobré :slight_smile: Jenže ty nejsi prvorodička a nemáš za sebou už sekci, takže lecos vydržíš. My budeme sekci plánovat tak 14 dní před termínem porodu.
@henelu - jo,tak to ja neznam vubec... ja byla v celkovy narkoze,protoze epidural mi pichali 2x a umrtvili mi jen chodidla ke kotnikum..nezabral na me no. Takze ja dostala Dodiho az 2 den po porodu. A celou noc jsem pry sala,kdyz mi ho odnesli po kojeni do inkubatoru... byl to pro me mega silnej zazitek - prvni kojeni :grinning:
16. pro 2013 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa asi jsem to napsala blbě? myslela jsem to tak, že nemám jistotu, že se otočí hlavičkou dolů no

lecos vydržím :sweat_smile: ta představa jak tam zase "lezu" po zdi nic moc :grinning: pokaždé jsem měla křížové bolesti, to je teda maso :confounded:
16. pro 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk taky jsem ze 3 sester :slight_smile: páni 53kg bledá závist :grinning:
16. pro 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk až druhej den vidět mimčo je strašný :frowning2: ale po tom císaři má asi ženská sama dělat co se sebou :unamused:
16. pro 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa a už jste to řekli dětem? my se chystáme o Vánocích, dneska jsem rychle objednala knížku pro děti "Jak děti přícházejí na svět" očekávám od Nelinky milion otázek a mám obavu, že je nebudu schopna všechna vysvětlit :grinning: tak doufám, že mi knížka pomůže :sweat_smile:
16. pro 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Ještě ne. Čekám až na bijící srdíčko. Nechci, aby pak byly zklamané, kdyby to nevyšlo :unamused:
Mně ukázali mimčo ještě když mě šili, přisát dali cestou z operačního sálu a pravidelně mi ho nosili. Přes den bylo u mě, v noci mě nechali vyspat :slight_smile:
Představa, jak se 12 hodin po císaři pokouším vstát a zase brečím bolestí taky nic moc :sweat_smile:
16. pro 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa a kolik vlastně jsi tt a kdy jdeš na kontrolu?
tak to je fajn, že ti mimčo často nosili :slight_smile:

no to je šílená představa :frowning2: mě stačilo vidět ty mamči v porodnici po císařech, jak tam chodily na jídlo v předklonu a plakaly :frowning2: a mně realitivně nic nebylo, jen pár stehů na hrázi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2013 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, berete nějaké vitamíny, doplňky stravy? Koupila jsem si kyselinu listovou, každý den si beru tabletku, je ještě něco, čím můžu podpořit růst miminka? díky
16. pro 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Na první kontrolu jdu v pátek a dnes jsem 5+4, jestli teda dobře počítám.
Tak to mě ani do jídelny na jídlo nepouštěly a nosily mi ho na pokoj.
16. pro 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek