• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@henelu když já měla malého v inkubátoru a na lahvičce a pak už to prostě byl problém. já byla dost psychicky mimo, pomoc a rada žádná, dr. taky na prd...no prostě to nevyšlo. tentokrát se chci líp připravit.
16. pro 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kam to zapsat, holky usly snad do 5minut :confused:

@llluckaaa tak ať v pátek srdíčko pěkně bliká :slight_smile: já jsem dnes 7+3 :slight_smile:

@sedmiteckas kyselina listová stačí :wink: já si chci ještě koupit čaj pro těhotné a jinak to nechám už na přírodě :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmiteckas Já zobu jen kyselinu listovou, pokud teda zrovna nezapomenu.
Jinak na nějaké potravinové doplňky nevěřím. Jak už jsem psala dřív, jsem dietní sestra, takže si umím pestrou a zdravou stravu poskládat sama bez pomoci farmaceutických firem :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@henelu Děkuji :slight_smile: Už tolik??? Na kdy ti vychází termín porodu?
16. pro 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no to je fakt naprd, když od personálu pomoc žádná :unamused: jak se to má ta ženská pak naučit, a kor když je to první porod :angry:
a kde jsi rodila?
16. pro 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no TP mám už 1.8. :slight_smile: takže je možný, že budu rodit i v červenci ... první dcera se narodila 4dny po termínu a druhá o 3týdny dříve, tak jsem zvědavá tentokrát :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea To je fakt těžké odnaučit dítě od lahvičky, sama jsem to bez úspěchu zkoušela :frowning2: Ale třeba kámoška byla tak přesvědčená, že bude kojit, že asi měsíc si jen odsávala mléko, vozila ho do porodnice a pak po kdovíjaké době na flašce učila mimčo pít od ní. Kdyby se jí před půlrokem nenarodilo další dítě, tak ho určitě kojí ještě teď.
16. pro 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu No těžko říct, kámoška má za sebou 3 porody, dvakrát rodila předčasně a potřetí přenášela 2 týdny.
16. pro 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tak to měla kamarádka výdrž :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu my to dětem oddálíme co nejvíc. tedy těm pro mě nevlastním. přeci jen to jejich maminka nemusí vědět moc brzy. na vysírání mám i jiný adepty :grinning: míšovi už teď vysvětluju ať se krotí při divočení, že mi v bříšku spinká mimi :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sedmiteckas já tedy nic jiného než tu listovku neberu. podle mě stačí vyvážená strava. určitě je to lepší než cpát peníze do umělých vitaminů :wink:
16. pro 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu cože? u vás už se spí? krása. to já si musím ještě hodinku počkat než nastartujeme přípravu na spaní. koupání dneska nedám. no vůbec asi už bude koupávat táta, protože já funguju dopo a pak už to jde se mnou z kopce.
16. pro 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no je to fakt individuální, mimčo se nakonec vždycky rozhodne samo :slight_smile: ... mně třeba u druhé dcerky praskla voda, když jsem telefonovala s kámoškou, co byla zrovna v porodnici a domlouvaly jsme se, jestli stihnu dojet ještě na návštěvu, zrovna ji ten den propouštěli s dvojčátkama :grinning: no vypadalo to, že se neuvidíme, ale nakonec jo ... když mě v porodnici přijímali, tak ona se šla za sestřičkama rozloučit a slyšela jsem ji na chodbě, tak jsem vyběhla z té příjmací místnosti, kukla jsem na dvojčátka a ona mi zase pohladila pupíka :grinning:
16. pro 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@henelu To jo. Mám můj neskonalý obdiv :slight_smile: V její situaci, kdy není s dítětem a udržuje laktaci, aby pro něj pak měla mléko, až bude u něj.
16. pro 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blahova_andrea jj už se spí :slight_smile: já je ženu pokaždé po 19h do postele, taky chci mít už klid že :sweat_smile: ale dneska teda usly fakt rychle, většinou tam dělají ještě bordel do 20h, mladší chce 20x čůrat, moje nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu no to ani ne tak od personálu, jako pak ani doma. rodila jsem u milosrdných v brně. první dny jsem se na malého chodila jen dívat přes sklo, pak jsem za ním směla chodit zkoušet kojit, ale nikdy mi ho nenechali u prsa dýl jak 5min, aby se neunavoval a dokrmili ho z láhve, takže si dokážete představit, jaké měl pak návyky a já to prostě nezvládla. dětská dr. mi rovnou řekla, ať nás netrápím a vyprdnu se na to, místo, aby mi dala na někoho kontakt :frowning2: takže v tomto budu v porodnici zase jako prvorodička, ale jelikož to bude druhý porod, tak už na mě budou kašlat úplně. k vánocům si nejvíc přeju nějakou příručku o kojení a péče o prsa. pak si seženu tu poradkyni a prostě se tentokrát spolehnu sama na sebe. teď na to už budu mít čas, u prvního jsem řešila, abychom měli vůbec kde bydlet a tyhle věci šly prostě stranou. doufala jsem, že to půjde samo, ač by to byl zázrak, jestli jsem po mámě. my taky nejsme kojení :frowning2:
16. pro 2013 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu To jsme na tom podobně. Já chci, aby už v 19 hod byli v postýlkách a oni tam ještě tak do 20 řádí.
Jak jste na tom se školou? Půjdete už příští září do školy? U nás to asi vyhraje odklad.
16. pro 2013 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no mě právě nešlo ani to odsávání. a s druhým dítětem si ani neumím představit, že budu celou tu dobu mezi krmením drtit prsa na další krmení. to už bych nedělala nic jiného a to prostě nejde.
16. pro 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Proštuduj si www.kojeni.net. Tam je plno dobrých rad :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu jj, tak to by u nás nehrozilo. syn jde do postele před 21h a to si tam stejně kolikrát ještě hodinu hraje a vykládá :frowning2: a budíček v 7h. takže vlastně teď už je to zlatý. fakt obdivuju všechny rodiče i děti, co mají večerku v 19h a pak mají klid pro sebe. my pak padneme taky a žádné vykládání nebo společné aktivity nehrozí.
16. pro 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa díky, ale já děsně nerada čtu delší textu z obrazovky, mě a mým očím to nevyhovuje. já jsem v tomto raději na klasický tisk :grinning: jinak z toho nic nemám a jen do toho tupě čumím. ale jako pojistka je to dobrý tip :slight_smile:
16. pro 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea No já mám taky pocit, že s prvním dítětem jsem prvních několik měsíců nedělala nic jiného, než se pokoušela kojit, odsávat, dokrmovat a to celé dokola ve dne v noci. Úplně mě to psychicky a fyzicky odrovnalo, ikdyž jsme to nakonec zvládli. Ale u druhého dítěte jsem toto už nechtěla zažít :unamused: Musím teď u třetího nějak vymyslet, jak se postarat o starší a bojovat s kojením déle než posledně.
Tak ty stránky jsou dobré na to, že když budeš mít nějaký problém a musíš ho rychle vyřešit. Je tam skoro všechno.
16. pro 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa jj vypadá to, že už půjde do školy, já mám obě holky v únoru, takže Nelči bude 6,5 a myslím, že je to akorát na školu ... budeme od ledna chodit jednou týdně do školky na edukativně-stimulační hodiny a uvidíme jak jí to půjde, je to takové procvičování a připravování předškoláků na školu a můžeme tam zjistit, co jde dětem špatně atd., tak jsem zvědavá
16. pro 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea neměla jsi blbou odsávačku, že to nešlo?
16. pro 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Tak to jo, to už je starší. Náš právě bude mít v 6 až v srpnu a už teď to vypadalo spíš na odklad. A když teď to toho přijde ještě miminko, tak to bude jistější. My už chodíme do kurzů pro předškoláčky teď. Ale je problém s výslovností, výškou a rychlostí plnění úkolů :frowning2:
16. pro 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@japro Ahojky, je mi to moc lito :frowning2: Na laparce jsem s mimodeloznim byla loni, taky mi brali vejcovod :frowning2: A ted jsem doma z nemocnice po potratu :cry: Nase bilance je 4 potraty + 1mimodelozni :confounded: Vzdycky jsem to brala statecne, ale tentokrat me to vzalo nejak vic. Dnes jsem to poradne vybrecela a uz je mi lip... Tak preju hodne sil a hlavne brzke uzdraveni :sweat_smile: A posilam srdicko jako malickatou naplast z Konika
16. pro 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa aha, no tak to bych nehrotila, aby se ve škole netrápil a vy pak s ním ... u nás ve školce máme chlapečka, který teď v říjnu měl 7 a maminka mu dala odklad, takže půjde do první třídy skoro v 8letech
16. pro 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu zkoušela jsem to růčo a nebo ruční odsávačkou. jako na kupování různých typů jsem neměla ani myšlenky ani peníze :grinning: a hlavně moje prsa to prostě nedávaly :frowning2:
16. pro 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Mně dobře fungovala Medela Harmony. Ona je dobrá i na rozkojení, stimuluje bradavky. Použitá se prodává kolem pěti stovek. Musím ji dostat z kamádky, které jsem ji půjčila.
16. pro 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu - hele,tak malej se narodil ve 3:15 a ja byla od 8 vzhuru. Nemohla jsem spat. Druhy den uz jsem chodila. Jsem po 4 operacich s brichem,a narkozy zvladam bez problemu...
16. pro 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek