• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
Tak tchán očekává už 11. vnouče :grinning: Ale ten bude asi zrovna rád, jeho to nijak neomezí a počty dětí neřeší :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis Jj, mam segru. Mamka uz ma dve vlastni, Leu a pak od segry chlapecka. A jeji manzel ma tri deti a ctyri vnoucata. Je sranda, ze je maji vsechny cca po roce, kazdy rok jedno :slight_smile:

@henelu Ja jsem si planovala prvni ve 30ti (to mi vyslo) a druhe v 35ti, a to uz mam teda zpozdeni.
18. pro 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea Taky jsem pokřtěná ale do kostela se nijak nehrnu, myslím si, že dobrý člověk nemusí být jen křesťan, důležité je, aby člověk měl čisté svědomí, byl slušný atd., a to není navázané na křesťanství. Spíš babičky to prožívají, mají zafixované - nechodíš do kostela, seš špatný člověk. No uvidíme Andry, jak to skoulím. Na křest mám názor spíš takový, že by si dítě mělo, až bude mít rozum, klidně v 18 letech, rozhodnout, jestli se chce nechat pokřtít nebo ne, ne aby mu v peřince někdo určoval víru. Ale víš jak to funguje...někdy pro klid člověk musí pár věcí zkousnout... jak ale říkám, do křtu, pokud nebudeme svoji, se určitě nepohrnu :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 já jsem si přála do těch 35 ještě to třetí a vyšlo nám to nakonec hned po té 30, v době porodu mi bude 31,5 ... beru taky za veliké štěstí, že jsme oba plodní a ani u jednoho dítěte jsme se nemuseli extra snažit, u třetího skoro vůbec, nehlídala jsem si ani plodné dny, prostě jsme to nelámali a říkali si, že buď to vyjde a nebo půjdu od února už do práce :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu A jak to uděláš s prací? Budeš na neschopence? Já právě měla nastoupit v lednu do práce (nebo teda spíš to nějak ukončit) a zkusím domluvit s dr. neschopenku. Ale teda vycházky 6 hodin denně bude mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 Ježiš já jsem blbá, úplně jsem zapomněla na Leu :grinning: promiň :slight_smile: tak aspoň budete velká rodina, a když se sejdete, tak to musí být mazec :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak. Na utz do UNICI az 6.1. Se zblááááázníííííííííííííííííííím!!
Musím zítra do Telce ke gyn., nevychází mi léky do toho ledna. Saaakra. No,ale kdyz uz tam budu,tak si vyrvu aspon krev,kdyz uz ne utz. (zajímá mě jestli jeden mimín nebo dva) :wink:
test pozitivni,ale carky jsou slabe,ze by to byla dalnice,to teda neni :frowning2: tak jsem z toho celá špatná...
Jo a mě bude 30 pristi rok :grinning: A ja mela plan,ze chci do 30-ti mít odrozeno a kdyz to dobre dopadne,tak mam splneno :grinning:
Ridicak mam,jezdim denne. Bydlime kousek za Jihlavou a jezdi k nam 2 autobusy denne. Takze ja bych se nikam nedostala. A kdybych mela spolihat na manzu,ze me nekam odveze,tak se nedockam nikdy,protoze je furt nekde v lufte. Takhle se oblecem s Domcou a jedem kam chceme a kam potrebujeme :grinning:
Jinak zensky,vam co vychazi TP na 8.8 tak mi delate radost- my se s manzelem brali 8.8.2008 :grinning:
18. pro 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a je tady někdo, kdo čeká první mimino a je z toho stejně vyplašený? Jako jak to všechno zvládne ohledně dětí, ale taky ohledně peněz? Ten rodičák je fakt směšný, přemýšlela jsem, že bych šla jen na dva roky a ve dvou letech dala prcka do školy, nebo je to blbost a je to moc brzy? Poraďte vy zkušenější :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis -gratulace :wink:
18. pro 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa taky to vidím na neschopenku :stuck_out_tongue_closed_eyes: plánovala jsem se jít zeptat do práce teď v prosinci, pracovala jsem u notáře, no ale když vyšlo to mimčo, tak je to asi zbytečný ... navíc tam má za mě a kolegyni náhradu, takže myslím, že bude i rád :stuck_out_tongue_closed_eyes: vycházky budou děs, ale tak do června to budeme muset nějak vydržet, než nastoupíme na mateřskou
18. pro 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk Děkuji :slight_smile: Ještě aby po Novém roce bylo srdíčko a bude to super :slight_smile: Ale věřím, že bude všechno v pohodě :slight_smile: Na utz jdu taky 6. 1, tak budeme nedočkavě čekat spolu :grinning: mě teda včera utz dělal, ale jen mi ukázal tečku a řekl že je v děloze a jinak nic, tak už se těším na toho 6tého :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis - ja si neumim predstavit,ze by muj syn sel do skolky ve 2 letech. Do dneska ma plinu na noc (2 roky a 7 mesicu) ,mluvit poradne neumi,jako par slov ano ,ale furt jede tou svou hatmatilkou a potrebovala bych k nemu slovnik. :grinning: ale podle neurologa atd. je vyvojove ok,akorad je proste linej no! :unamused:
Nevim co by s nim v ty skolce delali. Nebavi ho malovat,nebavi ho neco tvorit, neco se ucit. To jeste tak teleshoping ,to u toho vydrzi sedet s otevrenou pusou klidne hodinu. Ale at je ho jen nepomlouvam- zacli jsme v zari chodit do predskolky,jsem tam s nim a vcera VCERA poprve sel neco tvorit se mnou,jinak silnej nezajem. :wink: Me prijde ve dvou letech do skolky brzo. Ale zalezi taky na diteti. nektere deti jsou sikovnejsi,bystrejsi. Ale ve 2 letech jsou spis jesle,ne? (jsou jeste jesle? :sweat_smile: )
18. pro 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis - tak to budeme netrpelive cekat spolu :grinning:
18. pro 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk u nás jesle nefungují, ale pokud je dítě bez pleny a domluví se, tak ho od dvou let většinou vezmou.. Já si nedokážu představit, že budu doma za 7 500 kc :frowning2:
18. pro 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis u nás nehrozilo dát dítě ve 2letech do školky, tady berou až od 3let :unamused: nám prvně nevzali dceru ani ve 4,5 letech protože věděli, že jsem doma na rodičáku :angry: ale pak se uvolnilo místo a jelikož dcera byla první pod čarou, tak školku nakonec dostala, ale je to se školkama fakt zoufalý, jedině jestli máte u vás nějakou soukromou, na tu jsme my ale fakt neměli peníze :unamused:

peníze na mateřské jsou fakt šílený :rolling_eyes: ale sama si nedovedu představit dát dítě už ve 2letech do školky, přijdou mi tak strašný malincí na to :frowning2:
18. pro 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk držím moc pěsti!!!!!!!
18. pro 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis dneska si to můžeš nastavit jak chceš, třeba můžeš být doma 2,5 roku a těch 220000 co dostaneš od státu ti rozdělí do těch 30měsíců a budeš dostávat víc jak těch 7t
18. pro 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@henelu no u nás do školky od těch dvou a půl bez problémů, od dvou pokud je dítě samostatné, bydlím na vesnici, tak to s těma místama není až tak hrozné.. Ale asi to budu muset řešit nějakým hlídáním a chodit aspoň na částečný úvazek nebo já nevím :-/ Peníze na mateřské mi ještě tak špatné nepřijdou, ale ten rodičák je děs běs!
18. pro 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu no dělám ve školství, takže bych asi měla nastoupit do práce v září, nevím jestli by mi ředitel schválil nástup třeba od pololetí.. No uvidím, na to je ještě dost času, ale každopádně je to lepší být doma 2,5 roku s 9 tis. než 3 roky se sedmi.
18. pro 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis tak to máte fakt super :slight_smile: tady jsou o místa ve školce fakt boje, a to jsme malé město a máme tady 3 školky :unamused: však máš ještě dost času o tom popřemýšlet, pak ti i na sociálce poradí, jak si můžeš ten rodičák nastavit
18. pro 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis tak ve tvém případě určitě
18. pro 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu až to oznámím po prvním trimestru v práci, tak se s ředitelem poradím, jestli by mi třeba shcválil dělat rok a půl na částečný úvazek a pak od pololetí nastoupit na plno.. No uvidím jak to půjde nebo ne, ale vím, že jeden v týdnu by mi klidně mohla hlídat i mamka, dokonce mi to i nabízela kdysi dávno :slight_smile: Což by byla taky velká pomoc, ale až se to narodí, tak budu určitě vyklepaná a do práce se nepohrnu - peníze nepeníze :grinning:
18. pro 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis To teda je, je cim dal vzacnejsi se sejit, protoze skoro vsichni bydlime dost daleko, ale kdyz se sejdem tak je veselo :slight_smile:

S tou skolkou, ja myslim ze pokud u vas tu moznost mate, coz vsude neni, tak je skoda toho nevyuzit uz v tech dvou letech, deti se velmi rychle adaptuji. Lea sla nejprve v 18 mesicich do jesli na jeden den v tydnu, a pak ve 2,5 letech do skolky, bez problemu.
18. pro 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 no hlavně by musel umět mluvit a být bez plín, tak snad to bude ok, ale to už fakt předbíhám, hlavně ať je to zdravé, s penězma se to vždycky nějak udělá :slight_smile:
18. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sedmiteckas mluvíš mi z duše. když bude dítko starší a bude mít k nějaké víře blízko, tak ať si ji praktikuje, ale co když já dítko pokřtím a ono pak bude mít blíž k budhovi než k bohovi :grinning: prostě mi to přijde, že by se to nemělo dětem vnucovat, měli by si na to sami přijít a sami si vybrat až budou starší.
18. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@mihis tak hlídání se vždycky hodí :slight_smile:
no to si taky myslím a vůbec bych se nedivila, kdyby jsi brzy chtěla hned druhý :grinning:
18. pro 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu taky jsem z těch šťastných v tomto. nikdy jsem své plodné dny nepočítala, nesledovala, neměřila. já na to ani nejsem ten správný typ :grinning:
18. pro 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu no s tím druhým mimčem si myslím, že počkáme, i tak toho asi budu mít nad hlavu :grinning: A hlavně nevím, jestli by mi v práci tak dlouho drželi místo :-/
@blahova_andrea buďte rády holky, já jsem teda ovulaci testovala, ale vždycky mi stačily dva testy, poznala jsem jí podle bolestí, ale i tak by bylo jednodušší to neřešit, ale mě to prostě nešlo vyhnat z hlavy :slight_smile:
18. pro 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk až 6.1.? to je fakt doba. ale snad ti to přes svátky uteče :wink:
@mihis ve dvou letech ti dítko skoro nikde nevezmou. je to docela utopie. buď za to dost zaplatíš, tak nevím...spoustě lidí se to fakt nevyplatí odložit dítě a jít vydělávat jen na to, aby se staral někde místo nich a nebo musíš mít hlídací prarodiče. dneska mají maminky problém dostat někam dítě ve 3 letech, takže ve dvou na to moc nespoléhej :frowning2:
18. pro 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no jako když to člověk pak vidí, jak se jiní dlouho snaží, zkouší všechno možný i nemožný, pak to umělý oplodnění, tak je to opravdu zázrak, že nám to šlo bez problémů a tak rychle! :fearful:
18. pro 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek