• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@mihis - ja si taky nedovedla predstavit... ze zacatku to bylo silene,hlidani nepripadalo v uvahu,abych si nasla nejakou brigosku. Mamku mam 150km daleko,vlastne celou svou rodinu,takze hlidani nepripadalo v uvahu... A tchyne atd. je zdravotne tak v haji,ze jednou muze ( zrovna kdyz ja nepotrebuju a pak je mesic nepouzitelna) . Ja si ted mensi prividelek nasla,ale s tim hlidanim je teda mazec ... :confounded:
18. pro 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis no nebudu ti to teď vyvracet :grinning: sama uvidíš, až se mrňous narodí, jestli to budeš pořád cítit stejně :slight_smile: po porodu hormony s ženskou udělají hodně, takže názory se můžou změnit hodně rychle :slight_smile:
18. pro 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@henelu - děkuji :wink:
18. pro 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis nechci podceňovat tvoji maminku, ale velké iluze si o budoucnosti raději nedělej. ono není těžký naslibovat hory doly, udělá to spousta lidí, ale nakonec je na to hodně maminek stejně sama a nikoho se nikde nedovolá a nedoprosí a ono to pak v člověku je a mrzí to :frowning2:
18. pro 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea jak jsem psala, bydlím na vesnici a u nás ve školce s tím není problém, pokud je dítě samostatné, taky jsem psala, že moje mamka je ochotná hlídat jeden den v týdnu a že bych případně šla alespoň na částečný úvazek.. Nikdy bych neplatila chůvu, to se fakt nevyplatí a navíc bych nesvěřila dítě cizímu člověku.. Ale je to ještě brzy tohle řešit, první budu ráda, když bude mimčo zdravé a všechno bude v pořádku a pak podle situace budu řešit práci a peníze..
18. pro 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu jo to právě říkám, že teď plánuju a po porodu to bude všechno jinak a do práce se vůbec nepoženu :grinning: Ale uvidíme, možná třeba nebudu chtít do práce a dotlačí nás k tomu finanční situace, těžko říct, jak to bude..
@kikincuk já mám tchýni vedle v paneláku a naši bydlí 11 km od nás, takže pohoda :slight_smile:
@blahova_andrea je možné, že to pak mamka odmítne, uvidíme.. Teď asi nemá cenu si tím zatěžovat hlavu :slight_smile:
18. pro 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis Podle me, dva roky rodicovske je ideal, tri mi prijde uz moc dlouho, takze pokud ta moznost hlidani je, jsem pro :slight_smile:
Ja mam treba v planu pracovat az do pulky cervna, pak materska 16 tydnu a pak byt na rodicovske max. 1 rok, ale zas mam takovou praci, ktera jde lehce skloubit s rodinnym zivotem. A i tak tady uz budu "divna", protoze nenastoupim do pul roku jako vetsina francouzek, no jo jiny kraj :grinning: :wink:
18. pro 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu jj, nám to první tedy nešlo hned, trvalo to dlouho, ale nesnažili jsme se vyloženě, spíš jsme si občas nedávali pozor a časem to přišlo samo. no a teď? jeden nepozorný výstřel a hned do černého. až je mi to právě vůči spoustě maminkám tady blbý. oni tak moc chtějí, snaží se a nejde to a my bychom možná další už vlastně ani netoužili akutně mít a prostě k nám chtělo. v tomto není svět spravedlivý :frowning2:
18. pro 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk jé a co sis našla? já jsem taky hledala, ale jak píšeš...krachuje to na hlídání, když už se něco najde. no a teď jsem ráda, že funguju a pak s dvěma už to hrozit nebude vůbec :frowning2:
18. pro 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 to jo, to my si vůbec asi neumím představit, jak to mají maminky v jiných státech. ale když tady fakt nic nenahrává tomu, aby se maminky vracely do práce dříve. většinou ani ve třech letech nemají děti kam dát a nakonec přijdou i o práci a jsou doma ještě dýl :frowning2: já třeba nemám práci, která by šla dělat aspoň nějak částečně z domu při mateřské, spíš budu mít dost problém ji skloubit časem celkově s rodinou, zaměstnavatel nerad vychází maminám vstříc částečnými úvazky. i když třeba se zas přestěhujeme zpět do brna a tím se vyřeší aspoň část problémů s pracovní dobou a dojížděním do školky atd...i když v brně zas asi neseženeme školku :grinning: no raději na to teď nemyslet :grinning:
18. pro 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já mám zase na to trocha jiný názor ... když jsem si četla, jak to chodí v jiných státech, tak jsem naopak ráda, že nám tady v ČR umožní být s dítětem doma až 4roky, ty 3roky beru jako ideální, peníze na rodičáku jsou sice mizerný to je sice fakt, ale prostě si myslím, že pro dítě do 3let je nejlepší máma, než nějaký jesličky nebo chůva :unamused: navíc ty děti rostou opravdu před očima a nechci být o ten jejich nejkrásnější věk ochuzena ... já si to s dětma doma fakt užívám, jsem s nima moc ráda i s tím, že máme míň peněz, pracovat pak budu až do konce života, důchod žádnej nebude :rolling_eyes: ... jednou na to budu strašně ráda vzpomínat, pro mě je tohle období nejlepší v životě ... ale jako beru, že každej má ty hodnoty nastavený jinak :wink:
18. pro 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lucija76 ty máš skvělou práci! A pracovat po půl roce bych asi nešla, ale ve dvou a půl letech dítěte už mi to přijde akorát, ale jak říkám, ještě nemám žádné zkušenosti, tak uvidím, jak to nakonec všechno bude :slight_smile:
@henelu zase když si vezmu, že naše (moje) generace chodila už do jeslí a jsou z nás normální lidi, já teda nepociťuji žádné emoční strádání a na období v jeslích si vůbec nepamatuji, tak si nemyslím, že by bylo nějaké zlo dát dítě do školy ve dvou a půl letech nebo ve dvou, když to někde jde.. Ale možná se můj názor změní, až budu mít vlastní dítě, to nedokážu odhadnout..
18. pro 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea - zacala jsem delat sales leadra pro Avon, Stoji to spoustu casu a taky nevim jak to treba s 2 prckama zvladnu ( mozna 3,ze) :sweat_smile: hlidani krachuje kazdou chvili...
18. pro 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu nezbývá mi než souhlasit s každým slovem. nerodíme přece děti proto, abychom je co nejdříve odložili na výchovu jinam. jako krávy, kterým strčí telata do telína. chceme být u toho jak rostou, hrát si s nimi, vychovávat si je podle svého a ne podle toho, jak je to nastavené v jakém centru nebo jesličkách. aspoň to tak bere většina maminek si myslím. jen je blbý, že není lepší ten trh práce, aby se fakt dalo u starších dětí něco třeba přivydělat.
18. pro 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mihis třeba můj syn by v těch dvou letech už i rád někam chodil. když jdem kolem školky, tak touží jít za dětmi. taky už bych si ho dokázala někde představit, třeba jen na dva dny v týdnu.
18. pro 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikincuk tak to věřím, že to časově náročný. tak snad budeš mít aspoň odbyt, aby se ti to vyplatilo :wink:
18. pro 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis taky jsem z té generace, musela jsem jít do jesliček v 15m, mamce to tenkrát trhalo srdce... sice si to taky nepamatuji, ale věřím, že to musel být pro mě tehdy dost šok, že jsem v cizím prostředí a bez rodičů ... uvidíš pak sama, jak bude na tobě tvoje dítě fixované ... mamka mi vyprávěla, když si pro mě přišla, jak všechny děti seděly v řadě na nočnících, vytlačený kolečko na zadku, uřvaný, usoplený :unamused: tohle bych prostě pro své dítě nechtěla :frowning2: tenkrát to jinak nešlo, rodičák žádný nebyl a mamka do té práce fakt musela, protože žili z jednoho platu a platili se ještě alimenty :unamused: takže proto jsem ráda, jak je to teď a že nemusíme takhle odstavovat svoje děti v batolecím věku
18. pro 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Tak ja taky nejsem pro nejake "odkladani" deti co nejdrive. Vidim toho kolem sebe dost, tady maminky opravdu chodi do prace uz 3-6 mesicu po porodu, coz mi prijde strasne brzy, ale tady je to normal. Nejaky rozumny kompromis mezi timto a 3-4 letou materskou by byl fajn. Jak jsem psala, ty dva roky rodicovske mi prijde idealni :wink:
18. pro 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 no tak to si vůbec neumím představit odložit někam 3-6m miminko :frowning2:
18. pro 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a ještě když ženská kojí :confused:
18. pro 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu to je příšerná představa, to bych si pro své děti tedy taky nepřála. u nás se taky platily alimenty a mamka nás měla tři hned vždy po roce od sebe. dodnes nechápu, jak to dělala a kdy spala, ale měla x brigád a částečných úvazků, aby byly peníze a aby se nám mohla věnovat. byla pryč než jsme vstali, pak se o nás postarala, pak šla pryč zas poo, když jsme spali, občas bylo nějaký hlídání nebo šla pak pryč zase když nás večer uložila. jako fakt si toho naložila hodně a proto i pochopím její "horší" reakci na další moje mimi. taky už teď mám naloženo víc než dost a upřímně...taky bych pro sebe chtěla lepší život než měla ona :sweat_smile: bohužel jdu zatím docela v jejích stopách, což mě děsí :frowning2:
18. pro 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 a kam se dávají ve francii tak malá miminka, když jdou ženy do práce? to vydělávají tolik, aby mohly platit chůvy nebo jsou tam třeba firemní jesličky nebo tak něco?
18. pro 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no hrozný :unamused: naši se několik let střídali na směnách, když šla mamka na ráno, taťka šel na odpoledne, a nebo opačně .... možná i proto jim to vydrželo tak dlouho :grinning: jsou už spolu 41let :dizzy_face:
18. pro 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lucija76 - 3-6 mesicu? Pane boze... to bych nezvladla psychicky...
18. pro 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Koji malokdo a kdyz tak ne moc dlouho. A maji celkem siroky vyber hlidani, ruzne druhy jesli a akreditovane chuvy. Stat jim na hlidani prispiva podle vyse prijmu, takze se jim to financne vyplati. Taky by mohly zustat na rodicovske 1-3 roky (az teda od druheho ditete) ale moc toho nevyuzivaji. Je to dane mentalitou, francouzky nechteji byt zavisle, a tak v paru vetsinou oba pracuji a po praci se oba staraji o to dite rovnym dilem.
Ale pozor! Ja to tady nechci obhajovat, jen rikam jak to funguje jinde :wink: Ja jsem dceru kojila rok, do jesli zacala chodit v 18mesicich 1x tydne, a do skolky pak ve 2,5 roce.
18. pro 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu máma si tohle střídání právě neuměla představit, tak ze společné práce odešla (možná to tehdy ani nešlo skloubit) a prostě to vyřešila takto. až jsme odrostli, tak si našla jinou práci s pravidelnou pracovní dobou a ne na směny. ale o pár později to takto začali praktikovat známí. fakt se kolikrát neviděli ani mezi dveřmi. to si teda taky neumím moc představit :frowning2:
18. pro 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 ve francii se nepropaguje tolik kojení jako tady? nebo je to právě kvůli té práci, že ani ženy kojit vlastně pořádně nemohou. vždyť někomu ty 3m trvá jen to rozkojení :grinning:
já se náhodou ráda dozvídám, jak se žije jinde :wink: jsou to obrovské rozdíly. já teda na muži taky nikdy závislá nebyla :grinning: a mám teda to štěstí, že mám asi doma kus francie, protože mému není cizí nádobí nebo výměna plínek :slight_smile:
18. pro 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tohle všechno přečíst, tak mě málem kleplo. :grinning: Jinak zdravím nově příchozí, něco o mě: je mě 27 a jsem taky (teda aspoň doufám že budu) :slight_smile: prvorodička. Měla jsem letos v březnu zamlklý těhotenství, tak se na prcka třepem, aby bylo všechno v pořádku. Jinak jsme se snoubencem plánovali svatbu a IUI, protože se furt nedařilo. No a přišlo to nakonec samo, jak jsem myslela na něco jinýho. :slight_smile: U nás už to všichni ví že čekáme miminko, i kamarádi.. a měli všichni radost.
18. pro 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beandy a jak to vlastně vypadá s tou vaší svatbou? kdy má být? bude urychlená nebo odložená? sestra se vdává v červnu a v únoru se chtějí začít snažit. tak si dává pozor při výběru šatů, aby se tam když tak malý pupík vešel :grinning:
18. pro 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea No asi ji odložíme až bude prcek na světě.. jenže to se obávám že už žádná nebude.. :frowning2: budeme mít jiný starosti a já už jsem tak trochu z toho zklamaná, protože jsem chtěla aby se mimčo narodilo do úplné rodiny. Svatba po dítěti mě osobně už nepřijde taková, jako před. To už je v podstatě taková samozřejmost a zbytečnost. :unamused:
18. pro 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek