• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@blahova_andrea Nepropaguje.. neni to nikde moc videt. Kdyz jsem kojila temer rocni dceru, okoli to nevnimalo moc pozitivne. Druhe bych chtela kojit jeste dele, tentokrat uz vim, co me ceka a nedam se :wink:
18. pro 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 to je mazec prostě :unamused: fakt jsem ráda, jak to máme tady no
a jsi dobrá, že ses nedala a malou kojila tak dlouho :slight_smile:
18. pro 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beandy a s pupíkem by ses asi vdávat nechtěla že?
18. pro 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kikincuk a proč předpokládáš, že budeš mít dvojčata? Máte to v rodině? Nečetla jsem tuto diskuzi od začátku, tak jsem asi mimo obraz a omlouvám se, pokud jsi to teď někde psala nebo ti připadám dotěrná :slight_smile:
@lucija76 mě přijde ten dvouletý rodičák ideální a ve 2,5 letech dítěte jít do práce.. Jenže jak říkám, ve školství je těžké se zapojit o pololetí a přebírat předměty, proto bych chtěla od září (ve 2 letech dítěte) alespoň na částečný a na jeden den v týdnu do školky a třeba na jedno dopoledne k mamce a od pololetí se pak zapojit na plno, ale uvidíme.. :-/
@blahova_andrea tvoje mamka je tak trošku superhrdinka, když to všechno zvládla, má můj velký obdiv :slight_smile:
@beandy Tak jsem ráda, že tady nebudu sama prvorodička.. A kdy máš termín cca? Nestihli by jste svatbu ještě před narozením miminka? My bychom tu zprávu taky nejraději řekli hned všem, ale nechci, aby se to doneslo do práce dřív než v lednu :rolling_eyes: a našim snad dáme pěkný vánoční dárek, tchánovcům určitě :slight_smile:
18. pro 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se vdávala v 11tt :sweat_smile: ale datum oddání jsme teda měli zamluvený ještě než jsem otěhotněla ... svatbu jsme měli malou, jen rodiče a sourozenci, na úřadě... nuda :grinning: ale nám to bohatě stačilo, s manželem jsme na to měli stejný názor, kdyby to šlo, tak jen někam dojdeme, oba něco podepíšeme, nejlépe něco odťukáme na netu, a takovou šaškárnu si necháme ujít :grinning:
18. pro 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Vdávala, klidně. :slight_smile: Ale měli jsme mít svatbu 6.září a to bych byla 3 týdny po porodu a to nechci.. chtěli jsme to posunout na duben nebo tak nějak, ale pak nás napadlo jestli bysme si teda nezajeli na poslední dovolenou, když svatba nebude. :slight_smile: Tak teď přemýšlíme nad dovolenou. Do kdy se může vůbec lítat letadlem???
18. pro 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beandy nevím to jistě, snad do 28tt můžeš letět bez nějakýho potvrzení od dr.
18. pro 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beandy tak jsem našla jednu odpověď
do 28tt si můžete létat, jak chcete, ale je nutné vzít v úvahu, že cesta letadlem je určité riziko vždy.

Za nejbezpečnější je považováno létání v druhém trimestru. Mezi 28tt a 36tt se většina leteckých společností chrání tím, že vás přepraví pouze s lékařským osvědčením. Po 36tt vás již většina aerolinií nepřepraví. Maminek, které v tak pokročilém těhotenství touží po létání, stejně moc není.

Po 26 tt vás navíc nepojistí na cesty žádná pojišťovna. Než si jako těhotná sjednáte cestovní pojištění, dobře si prostudujte smlouvu, protože některé pojišťovací ústavy nepojišťují ženy již od 20 tt.
18. pro 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis No chlap si myslí že to je hrozně pozdě na plánování, ale to mě nezná jakej sem rychlík v zařizování. :grinning: A taky chce velkou svatbu, narozdíl ode mě. V tom je kámen úrazu. Nechci mít 60 lidí na svatbě (to jsme napočítali), ale jen rodiče, prarodiče a sourozence. Šli bysme na oběd a večer bysme udělali hostinu kde bysme měli kamarády. Ale to asi neklapne. :unamused:
18. pro 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Díky moc, ještě si to pročtu. :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 Tak tady by tě nejradši někteří ukamenovali, když nekojíš aspoň 6 měsíců. :sweat_smile: Teda ne tebe, ale já jsem slyšela furt nějaké kecy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beandy vždycky jsem si myslela, že pro chlapa je svatba utrpení, ale tvůj je asi vzácná výjimka :grinning:
18. pro 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beandy Můj muž mě požádal v březnu 2012 o ruku a v červenci 2012 jsme se brali :grinning: a měli jsem hostinu pro 60 lidí a večer se k nám přidali kamarádi, takže to v pohodě jde zvládnout a 60 lidí není zase tak moc..
18. pro 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beandy Do 7. mesice by to melo byt v pohode jeste. Kam se chystate?
18. pro 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa ach jo, co je komu do toho jestli kojíš nebo nekojíš :rolling_eyes: tady jsou lidi fakt divný, už jen s tím, že když ještě nemáš dítě, tak se tě furt vyptávají, proč ho ještě nemáš... sotva první dítě porodiš, tak už se tě ptají, kdy bude druhý, a když čekáš třetí, tak jsi divná :grinning:
18. pro 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@mihis uff 60 :grinning: nás bylo 20 a bylo to moooc, a to tam byli fakt jen ti nejbližší :slight_smile: my chtěli původně jen se svědky, ale moje máma by to nerozdýchala :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Přesně tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co furt někoho zajímá, jestli se kojí nebo nekojí a jak dlouho? Já se přeci taky na potkání neptám, kolik zeleniny kdo sní :grinning: Nejlepší jsou některé radikálky tady, které by chtěly zakázat volný prodej UM a nechat ho pouze na předpis pediatra :confused:
18. pro 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@llluckaaa ježiši :grinning: UM na předpis, tak to mě rozsekalo fakt :grinning:
18. pro 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beandy nenech se odradit, já jsem to chtěla jako ty a nechala jsme se přemluvit (pozvaných bylo asi 56 lidí, pak přišlo asi 48 - nemocné děti, pro všechny jsme to měli daleko)...a dodnes toho "lituju:slight_smile:"
18. pro 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, k tomu, jak by se mělo dítě svěřit někomu jinému a jít do práce... Podle mě se to nedá jednoznačně říct. Děti jsou různé a na některé jsou 2 roky brzy. Zase jít do práce přes to, že dítě bude každý den ve školce plakat :confounded: Navíc mi přijde škoda, když se matka ochudí o toto období, které mně přijde nejhezčí. Ale třeba částečný úvazek tak na dva dny by mi přišel prospěšný - dítě si zvykne na jiné lidi, bude mít víc podnětů a mamka se lépe zapojí do pracovního procesu a nebude to takový šok. To by myslím šlo i od jednoho roku. Ale tady bych pro to byla asi jen pokud by byl někdo dobrý na hlídání, né nějaké jesle ála továrna na hlídání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já budu v kuse doma asi 9 let a to je brutální :sweat_smile: Ale dala jsme si mezitím to studium, abych přišla na jiné myšlenky a trochu se odreagovala, možná proto mi to s druhým dítětem hrozně rychle uteklo a přijde mi, že jsem si ho moc neužila. Teď už má skoro 3 roky a hrozně se těší do školky, kam má v lednu nastoupit. Asi jí tam budu tak na 2 až 3 dny vozit, aby si užila dětí.
18. pro 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@henelu no my jsme měli jen ty nejbližší, se kterými se stýkáme tak nějak pravidelně, takové ty tety a sestřenice, které jsme viděli jednou v životě jsme nezvali a jsem za to ráda.. Necelé tři měsíce po svatbě mi náhle umřel děda, kterého jsem na svatbě viděla naposledy, protože bydlí 200 km daleko, tak jsme tam tak často nejezdili a za dalšího půlroku spáchal manželův bratranec sebevraždu, byl v našich letech :frowning2: Takže to byla poslední akce, kde jsme byli opravdu všichni dohromady a jsem za to nesmírně ráda.. Ale pokud chce někdo malou svatbu nebo má prostě méně těch hodně blízkých, tak je to jasná volba. Kdybych brala jen mou rodinu, tak nás bude tak 15, ale manželova je obrovská :grinning: Jo a to ještě mamnika od toho bratránka co se zabil, se potýká od podzimu (v létě jsme měli svatbu) s rakovinou, takže ten rok po svatbě byl takoý na hovno a doufám, že teď s naším miminkem budou už jen samá pozitiva :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa tak bych si to právě nějak představovala - od září, kdy budou prckovi dva roky bych začala na částečný a pak od ledna (kdyby byl ve školce v pohodě) naplno.. Ale UM na předpis je vážně paráda, to jsem se zasmála :grinning:
18. pro 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 No to právě ještě nevíme kam letíme. :grinning: Se musíme konečně domluvit. Dneska na Toma nastoupím a chci termín. Já jsem totiž hroznej plánovač. :grinning:
18. pro 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa taky budu doma přes 9let, návrat do pracovního proceru pak bude masakr :confounded: ale teď jsem ráda, že s dětmi můžu doma být :slight_smile: fakt nejkrásnější etapa v životě, pak už mi přijde, že už mě nic hezkého nečeká :unamused: práce, práce a zase práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: a doma nestíhačka :sweat_smile:
18. pro 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak holky,zitra me ceka prvni kontrola,prvni uz :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mihis tak to je děsivý, kolik smutných událostí se u vás po svatbě udály :frowning2:
my jsme tu svatbu chtěli fakt co nejmenší, abychom to měli co nejdříve za sebou :grinning: a abychom měli v ruce papír, že patříme k sobě :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Takhle nějak jsem si představila svůj návrat teď do práce - plno dřiny, nestíhačka a nervy. Žádná zářná kariéra mě tu nečeká, takže nemám kam spěchat :slight_smile: Začalo mě to doma i bavit :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@henelu jo byl to hrozný rok, proto věřím, že teď už bude vše jen pozitivní! :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa moje řeč :slight_smile:
18. pro 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek