• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@blahova_andrea Naše :grinning: Baťovka ve Zlíně, myslím, že jsem tam byla i s Kačkou a nic jsem neplatila. V té době jsem se o to ani nijak nezajímala a poslala mě tam doktorka. A teď jsem to četla od nějaké maminky na té diskuzi o screeningu. Naše dr. s nima má nějakou smlouvu či co. Protože některé kamarádky byly na screeningy jinde a platily :frowning2:
Výlet do Zlína by se vám všem určitě vyplatil, mohly bysme tam rovnou udělat sraz srpnovek :grinning:
19. pro 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@makiska1 Nemáš vůbec zač. Musí to být pro tebe těžké, ale snaž se nemyslet na to, co se stalo, jsou věci, které člověk neovlivní a které se bohužel stávají :unamused:
Já volala jen sestře a domlouvala se s ní, kdy by bylo nejlepší dorazit (u nás se neobjednává). Domluvily jsme se na zítřek - poslední termín před Vánoci, kdy snad bude už něco vidět :slight_smile: Ale jinak prý dr. ordinuje i 27.12. :slight_smile:
19. pro 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tak to nevím, že by dělala screening porodnice zdarma :confused: určitě chci na ten NT screening a výsledky pak posílají i mé gynekoložce, triply se dělají asi automaticky, ale přesnější je ten NT screening, takže kdyby vyšly triply blbě a NT dobře, tak na ty triply se nebude brát zřetel
19. pro 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@henelu Já fakt nic neplatila :confused: Ale píšu na seznam otázek pro mou gyndařku a zítra napíšu, jak to je. Já to našla i v té diskuzi o screeningu, že jedna maminka jde zdarma do Zlína do Baťovky. To by bylo teda zbytečné dělat triply, ne? Mně právě čeká hodně vyšetření, tak si říkám, že bych ty zbytečné omezila.
19. pro 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tak to máte fajn, že to u vás dělají zadara :wink: a dr. se určo zeptej, jestli by ty triply vynechala
19. pro 2013 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa jj ja vim, hlavne myslet pozitivne :slight_smile: snazim se, tehu mam potvrzene i z krve, vcera na testu dalnice D1 :slight_smile: tak tomu budu verit :slight_smile: a kdy jsii mela pozitivni tesr? Ja jsem zatim malo, teprve 4+3, takze me stejne ibjedna az po novm roku.... tak drzim pesti, at kontrola dopadne jak ma! :wink:
19. pro 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na příští kontrole budu 9+3. Je to asi tak akorát se ptát doktorky na ten screeening v prvním trimestru co? Ona ho nedělá, budu se muset někam objednávat.
19. pro 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@makiska1 já byla u dr. dva týdny po pozitivním testu, ale ještě nebylo srdíčko, teď jdu 2.1. klidně tam zavolej už dnes, nahlásíš jim poslední MS a oni si tě objednají podle ní na kdy sami uznají za vhodné. aspoň to tak bývá nejčastější :wink:
19. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu jo napsala jsem to naopak :slight_smile:
@blahova_andrea já to nepřepočítávám kvůli termínu porodu, ten stejně bude určitě úplně jiný, ale že vlastně nevím, kolikátý jsem týden, kdy mi končí první trimestr atak..
19. pro 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni_tom ten screening se provádí od 11+0 do 13+6 ... já se minule objednávala ve 13+1 a bylo už i poznat pohlaví :wink:
19. pro 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa aha, no tak to je potom o smlouvě s dr. a o tom, že jsi měla žádanku. já když na tom tehdy byla, tak jsem tam taky dorazila jediná bez žádanky. byla jsem tam jak exot. ale mě o tom dr. fakt nic neřekl, natož dát žádanku :frowning2: počítám s tím, že pokud se pro to zase rozhodnu, tak si to taky zase zaplatím :frowning2:
19. pro 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu kamošce dr. dokonce doporučil ty triply vynechat. prý ženským nad třicet to prostě vychází skoro vždy blbě a zbytečně je to stresuje, že to považuje za zastaralý a jestli na nich netrvá, tak je vynechají. byla nadšená :grinning:
19. pro 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea jj, u toho prvniho tehu jsem to taky tak mella, byla jsem 6+1 a pak 8+3 nebo tak nejak.. cinknu ji, at ma pak na me misto... drzim pesti, at je srdicko!
19. pro 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis nejde jen o tp, ten si fakt vybere mimi samo. ale tt ti všichni všude budou psát a počítat podle té ms, tak to prostě je. takže ofiko ti trimestry a vše okolo budou stejně začínat a končit podle té ms. málokterá žena ví, kdy skutečně otěhotněla a mě upřímně to ani nikdy nenapadlo řešit, v kolikátém jsem teda reálně a kolikátém podle doktorských tabulek. myslím, že to je zrovna jedno. ale každá prioritně řešíme trošku jiná témata :wink:
19. pro 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makiska1 jj, lepší je ten termín zamluvit předem. záleží jak moc narváno u vás bývá. tak ať máš krásné datum a rychle ti to uteče :slight_smile:
19. pro 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henelu Nevím to jistě, ale zjistím. Přinejhorším si screening zaplatím.
19. pro 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makiska1 Já si dělala test až 4. den odpledne po vynechání ms a byl hned pozitivní. Dřív jsem dělat nechtěla, protože jsem měla rozházený cyklus a byla jsem před tím nervní, když mi vycházely negativní testy. Takže jsem teď radši počkala. :slight_smile: Děkuji, dám pak vědět, jestli už dr. něco viděla a co jsem se dověděla :wink:
19. pro 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea Já teda nevím, jestli s nimi má smlouvu, ale myslím si to. Nic jsem jí neříkala a poslala mě sama. A to jsem byla ještě mladá :grinning: bylo mi 32 :grinning: Teď po 35 se asi nebude screeningu moc bránit. Hlavně se nesmím zapomenout zítra zeptat :sweat_smile:
19. pro 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea tak možné u druhého už to tak prožívat nebudu, ale teď to prostě řeším :slight_smile: A hlavně až těhotenství oznámíme, tak se mě každý bude ptát v kolikátém už jsem a já nevím, co jim odpovím :slight_smile:
19. pro 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa je fakt, že já bych se na to svýho dr. mohla taky zeptat, že mi o tom minule neřekl a že chci raději to než triply...jen tak pro zajímavost, co mi řekne. jsem zvědavá co mi taky řekne chlap, jestli bude souhlasit s tím, abychom to zase zaplatili. i když rozhodovací právo taky nemá :grinning:
19. pro 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea tak jsem tam volala, chtela me vzit 2.1., ale to ja nemuzu a to by asi jeste nebylo srdicko, tak jsem objednana na 9.1 ve 14:15, tak snad to utece a hlavne bude vse ok :slight_smile:
19. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis já to neřešila ani u prvního. měla jsem jiné starosti. ale chápu tě. už jsem tady toho četla spoustu a fakt, co maminka, to jiné starosti a priority. já všude prostě hlásila to, co jsem měla v těhu průkazce a ta je podle ms. a myslím, že jsem ani nehlásila týdny, prostě jsem odpověděla, že jsem třeba ve 3. měsíci :slight_smile: to, že je mimi ve skutečnosti o dva týdny mladší nebo starší je tak nějak jasné a nedůležité. ale je fakt, že jsem minule zkoušela zjistit aspoň z kterého sexíku synek vznikl, ale ani to se mi nepovedlo. tehdy toho bylo tak nějak víc :grinning: teď je to jasný. jeden výstřel a hned do černého :grinning: tak aspoň ten sexík tentokrát vím, ale přesné datum oplodnění stejně ne. to snad může vědět jen ten, kdo je po umělém, ne? nebo možná pokud si je někdo 100% jistý ovulací, ale podle jednoho dokumentu, co jsem nedávno viděla to přesně nezjistíme ani podle té ovu :grinning: nevím. já se v tomto nikdy moc nešťourala. nebylo to třeba.
19. pro 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Tak to já s manželem různé testy moc neřeším. Jsme domluveni, že bych nešla na odběr plodobky a že si miminko necháme, ať se děje co se děje. A 1500 Kč nás teď nezabije, to nás bude stát další dítě mnohem víc, až povyroste :grinning: :sweat_smile: A vůbec, o 1500 nás dnes ráno skásla manželova sestra, která přišla na nás zazvonila v 7:45, vzbudila nás a pak požádala o peníze na nákup paliva, že má doma hroznou zimu :sweat_smile:
19. pro 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa jj ja taky vetsinou cekala na vynechani, kdyz jsem testovala driv a nic tam nebylo, byla jsem pak zklamana 2x... ted jsem testovala druhy den zpozdeni, mela jsem kratke cykly, 26 dni, a 28dc uz byly silne carky... jj dej vedet, drzim pesti!
19. pro 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makiska1 páni...chtěli tě vzít tak brzy? mě vlastně vzali taky brzy a srdíčko právě ještě nebylo. kdybych šla třeba dnes...možná už by to bylo jiné, ale to už mě sestřička nechtěla objednat. 9.1. měl syn TP :grinning: tak snad ti tento den přinese štěstí :wink:
19. pro 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa tak já svýmu sděluji vše a jelikož teď budu potřebovat hlídání a víc spolupráci, tak je docela nezbytný se o tom bavit. i ty peníze jsou pro nás dost. žijeme jen z mého RP a úspor. takže to není částka, co by se ztratila v davu. ale za ten klid mi asi stát bude.
docela drzá sestra. takto brzy a jít si říct o peníze. čím topí, že nemá na palivo? ale ono se občas něco semele a prostě se stane, no :frowning2:
19. pro 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no prave, radsi si ten tyden pockam, at tam porad nelitam a nejsem zbytecne vystresovana... jen potom se chci objednat na castejsi kontroly nez po mesici, nechci dopadnout jak minule... dekuji, musi to byt stastny den!! :slight_smile:
19. pro 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Tak já to manželovi taky sděluju, ale spíš jakože oznamuju a rovnou říkám, co bude potřeba od něj :sweat_smile: Tak to my teď žijeme z platu manžela. :slight_smile: Ale výčitky si nedělám, moje úspory zase padly na nákup bytu.
No ona je taková zvláštní, možná je pořád ještě nesvéprávná :sweat_smile: Ona to tu vysvětlovala, ale já ji moc neposlouchala, protože jsem musela chystat dítě do školky. Tak oni to tak v rodině mají, že když někdo něco takto potřebuje, tak si řekne mému manželovi. A tchýně teda občas zkásne i mě :grinning: Ale já to tak neberu, oni to většinou vrací a já to třeba ani od tchýně nechci vracet, hodně hlídá děti, kupuje jim jídlo a tak, takže s námi má taky dost výdajů. Radši si to nechávám vracet v naturáliích - bylinky ze zahrádky, domácí vajíčka od sousedů a tak :sweat_smile:
19. pro 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@makiska1 mě to naštěstí nestresuje. já jsem v tomto asi nějak flegma :grinning: tak já myslím, že po těch problémech, co byly by tě měl dr. automaticky objednávat častěji. kamarádka měla zamlklé těhu a pak šla okamžitě na rizikáč a chodila na kontroly mnohem častěji než já. myslím, že kdybych si o stejnou péči řekla já, která byla bez problémů a všechno ukázkové, tak by mi to neprošlo ani u dr. ani u pojišťovny :grinning:
19. pro 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea tak já datum ovulace vím a sex byl v té době jen jeden, takže i vím, ze které "akce" mimčo vzniklo :grinning: Je fakt, že budu taky asi odpovídat na měsíce a né týdny, takže to nebudu zase tak řešit..
19. pro 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek