• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2014

2. října 2014 
@leni_tom @blahova_andrea dekuju, nezkoumala jsem, jestli to nekde umi i na dny :sweat_smile:
9. pro 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kockacz já jsem toto objevila náhodou a docela se mi to líbí, že tam je těch informací víc :slight_smile:
9. pro 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea paráda taky pokoukám :slight_smile:
9. pro 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, hlásím se do klubu srpnovek :slight_smile: Dnes mi vyšel pozitivní test. :slight_smile:
9. pro 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@llluckaaa gratulujeme :slight_smile:
9. pro 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, taky se přidávám. Podle mých výpočtů bych měla být 5+5tt, na první prohlídku jdu ve středu 11.12., snad bude vše ok.
9. pro 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno všem:slight_smile:

@leni_tom to mě bolely prsa před každou ms, vždycky tak týden dopředu, tak jsem aspoň věděla, že ms přijde. Ale jinak to bylo protivné;) Teď mám pocit, že mě dokonce bolí míň, jen vždy rá.
no nějak víc

@blahova_andrea přiznám se, že mám trochu strach s chlapovy reakce, ikdyž má děti rád a věděl, že můžu otěhotnět a dokonce to bylo jehorozhodnutí, ať neberu prášky. Ale bojím se že to tak brzo nečekal, no a já vlastně taky ne. Teď představujeme barák, tak je hodně práce a potřebujeme každou korunu:(
10. pro 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea přestavujeme, ne představujeme :grinning: Píšu tady z mobilu a furt mě to zlobí;)
10. pro 2013 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmiteckas rozhodně bude! :wink: gratuluji
10. pro 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benerika chápu tě. přítel už zas čeká čtvrté a do kapes máme dost hluboko, podnájem dočasný atd...takže taky nic moc načasování. můžu ti jen poradit, aby jsi se obrnila pochopením. možná tě čeká prvotní šok a ne příliš pěkná reakce (mluvím z vlastní zkušenosti), ale pokud chlap za něco stojí, má rozum a v srdíčku ještě místo, tak to pak napraví a dojme tě sice druhou, ale úžasnou reakcí, která ti to vynahradí :wink:
10. pro 2013 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já se přiznám, že se z toho nějak nedokážu radovat. Ikdyž jsme na mimču pracovali, stejně jsem nějak nepočítala, že to vyjde a teď se děsím toho, co bude. Je to náš už třetí přírůstek do rodiny, zase budu mít nejspíš cukrovku, další císařský řez, problémy s kojením.... Nějak to na mě padá a vidím samá negativa :sweat_smile:
10. pro 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa takhle nesmíš přemýšlet. kdybych se do takových úvah taky pustila, tak bych byla na potratu dřív než na potvrzení těhu :grinning: síla pozitivního myšlení v těhotenství dělá fakt divy :wink: já se snažím zatím ani moc neradovat ani moc nedepkovat :slight_smile:
10. pro 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Mně přijde, že na mě fungují spíš Murphyho zákony než pozitivní myšlení :sweat_smile:
Ale vím, že máš pravdu, taky bych chtěla mít radost a být šťastná, že se to povedlo, ale nějak to prostě samo nejde :frowning2:
10. pro 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa ono to třeba teprve přijde po tom šoku. až to maličké uvidíš na utz, až ti řeknou, že je vše ok, až ucítíš pohyby, až ti třeba dobře vyjdou ty testy na cukry...já brala první těhu docela laxně a milovat jsem syna začala snad postupně až po šestinedělí. prostě to přicházelo až časem, čím dýl jsme byli spolu, čím víc jsme toho zvládli...ne každému se to spustí u // :wink: Míša se narodil předčasně, šupli ho do inkubátoru a já se na něj chodila jen dívat. kdyby mi řekli, že je moje kterékoliv jiné, tak bych jim to věřila. doma jsem pak měla docela náběh na laktační psychozu, skoro jsem nefungovala, nešlo nám kojení, takže další mindrák...až se vše nějak zaběhlo a smířila jsem se se vším tak, jak je, tak se teprve rozběhly hormony a láska. nevím jak jsi to měla s těma staršíma ty, jestli hned nebo postupně, ale jsem si jistá, že to přijde určitě! :wink:
10. pro 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Taky si říkám, že až uvidím utz, tak se to změní. Teď tu jen pořád zírám na počůraný papírek :grinning: U mě to bylo trochu jiné, o první těhotenství jsem přišla, takže při tom druhém jsem se až histericky bála, že se zase něco stane :frowning2: Po porodu pak následoval šok, že to všechno dokonale nezvládám :sweat_smile: U druhého dítěte ale vše naskočilo už od začátku, já se hrozně těšila a vše brala mnohem líp. I ty začátky doma byly mnohem příjemnější než po prvním porodu.
Kdybych to teď nemusela moc řešit, asi by to bylo lepší, ale končí mi v lednu RD a já domlouvám na personálním návrat do zaměstnání. A teď jim budu muset zavolat, že se to ještě zkomplikovalo :unamused: A nevím, co dr. Jestli mi napíše nemocenskou a já nebudu muset nastoupit na pár měsíců do práce. A to by znamenalo, že budu mít omezené vycházky a skoro nikam se nebudu moci vypravit a budu trčet půl roku doma. No a pokud mi ji nenapíše, tak fakt nevím, jak to v práci vymyslíme, protože já mám zaměstnání 300 km daleko :frowning2:
10. pro 2013 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa jé, tak to máš fakt starosti na víc s tou prací. já mám starost jen o to, že nestihnu vyčerpat celý RP, že něco prostě propadne státu. měla jsem to nastavené na co nejdýl, protože malého mi vezmou do školky až skoro ve 4 letech a teď to nestíhám, i když jsem si to hned dala na maximum. a v naší situaci každá koruna, co propadne děsně mrzí a štve a chybí. práci naštěstí teda fakt řešit nebudu. prostě nahlásím druhé a bude mi to navazovat.
docela jsi mě povzbudila s tím, jak to s druhým bylo vše víc v pohodě pak doma než s tím prvním. taky si říkám, že už to nebude tak velká změna a šok a snad to bude celé lepší. a že skoro všechno už vím a nebo mám, že těch starostí budu mít teď míň, takže jak dodělám autoškolu, tak se vrhnu pouze na studium kojení a všeho okolo a pak jen doplním pár kousků pro mimčo a bude hotovo. přeci jen první byl v zimě a teď bude v létě, takže třeba kombinézy dědit nebude moct. no a taky mám tušení na holčičku, takže... :grinning:
10. pro 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Nás finance zas tak moc netrápí, ikdyž teda nějaké by se hodily, abychom si mohli pořídit něco většího na bydlení. Teď jsme v 3+1 a už tu není moc k hnutí :frowning2:
Při druhém jsem měla všechno fakt lepší, těhotenství jsem si víc užívala, porod mě míň bolel, kojení jsem vzdala mnohem dřív než u prvního a oběma jsem nám tak hrozně ulevila. Člověk prostě už vím, jak má co dělat a neplaší z každého prdu :sweat_smile: Já mám první dítě v srpnu a jsem ráda, že to teď vyšlo stejně, miminko v zimě mi přijde náročnější :frowning2: Já bych taky brala holčičku :slight_smile: Mám tu po Kačce plno růžových hadříků a nechce se mi je prodávat :grinning: Ale teda na mimčo musím pořídit oblečky znovu, v té době jsem si myslela, že třetí dítě určitě nebude a všeho jsem se zbavila :grinning:
10. pro 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa my máme pronajatý 2,5+1. no mimi sem ještě nacpeme, ale už tu budeme mít problémy s úložnými prostory. máme smlouvu ještě na 3 roky, takže až budou prckovi 2 a začne potřebovat víc prostoru, tak budeme muset stejně jinam.
já právě došla po měsíci k dětské dr. a říkala jí, že máme s kojením problémy a ona místo, aby mi dala kontakt na laktační poradkyni, tak mi poradila přestat kojit. tentokrát už na to budu připravenější a nebudu čekat nemožné od těch, kterým je to jedno. dr. už máme jinou a budu mít čas si něco načíst a poradkyni si sama najít. při prvním těhu jsem musela řešit hlavně stěhování.
mimi v zimě vůbec není náročný. já chtěla taky vždy v létě a jak jsem pak byla ráda, že je v zimě :grinning: ale to druhé si v létě už zas ráda užiju. jak píšeš, nebudu tolik plašit, bude to větší pohoda. mě je tedy pohlaví docela fuk, ale prostě tuším holčičku od té doby, co jsem tušila, že budou // a to bylo asi 2 týdny po početí. při prvním jsem děsně chtěla holčičku, ale tušila jsem, že to bude kluk, ale ne tak brzy, asi až od druhého měsíce :grinning:
10. pro 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, já měla včera dvě // na dvou testech...ale MS čekám tenhle týden a prášky jsem vynechala teprve pře třemi týdny. Je až neuvěřitelné že by měl přítel takhle rychlý háďátka...=) a tudíž, jestli se to potvrdí bych měla být taky srpnová. =)
10. pro 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petraka89 jj, ten můj si taky stěžuje, že jiní mají problémy a zrovna jemu stačí, když se mu ženská otře o trenky :grinning: buďme rády, že ještě takoví jsou :wink: tak držím pěsti :slight_smile:
10. pro 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea Tak to mně dr. kontakt na laktační dal. Ale teda u prvního byl hrozný boj, který si opravdu nechci znovu zopakovat.
Hele jako první v zimě ještě jde, ale s tím dalším už je to složité, protože musím pomáhat navléknout do vrstev oblečení staršího, sebe, mimino. Navíc je období nemocí, takže starší domů tahá kdeco. Já rodila v lednu, kdy bylo venku -17 a řádila chřipková epidemie. Teď jsem fakt ráda, že to vyšlo na léto, kdy budou děti doma a my se stihnem aklimatizovat, než začne školka.
10. pro 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraka89 Gratuluji. To je teda rychlost :slight_smile:
10. pro 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@llluckaaa tak ono stejně v zimě jim bude půl roku, takže stejně budeme oblíkat dva. já myslím, že je to jedno. ale co se těch nemocí týká, tak určitě je to výhoda.
10. pro 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea To jo, ale prostě s tím miminem ani nemůžeš v mrazech ven :frowning2: A zabavit doma dlouhodobě 3leté dítě mi přijde občas hodně náročné, obzvlášť, jestli budu zase kojit každé 2 hodiny a bude mi to trvat hodinu. Prostě než se člověk zajede a zvykne si na nějaký režim, tak mi přijde lepší teplo. No a kvůli školce je to u nás taky praktičtější :grinning:
10. pro 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa jj, pustit polonahé na půl dne na dvůr je fakt lepší :grinning: školka se nás teda asi ještě týkat nebude, ale i tak jsem ráda za léto. jen to mělo být spíš za další rok jaro :grinning: ale to už je teď jedno
10. pro 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea A necháš si říct, co to bude?
10. pro 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa rozhodně! ale já si myslím, že je to holčička :grinning:
každopádně v tomto jsem ráda, že už se maminky nemusí nechávat překvapovat a mohou si rovnou kupovat výbavičku jakou chtějí a ne vše neutrální. u prvního by mi to vadilo asi nejmíň, ale takto mám skoro vše klučičí a tak se ráda dozvím jestli s tím vystačíme nebo mám nechat jen něco a zbytek doplnit růžovou :grinning: kočár mám po Míšovi zelenej a měla jsem v něm jasně modrou deku, tak teď bych zas koupila červenou nebo růžovou, atd. :grinning:
10. pro 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkyyyy, tak těhotenství mám potvrzené, ale byl vidět jen nějaký váček, nebo co, já viděla bublinu. Bojím se, aby bylo vše ok, když mimi nešlo vidět. Prý to vypadá tak na pátý týden, nebo začátek šestého. Podle ms bych ale měla být teď na začátku sedmého týdne, tak to nechápu. Příští týden jdu na kontrolu, že už by mohlo být vidět víc, nejdřív dr chtěla ať přijdu na kontrolu až tak ta měsíc, ale asi jsem musela mít úplně hrozný výraz, protože pak řekla, že můžu přijít klidně dřív:grinning:. Jinak moje dr úplně super, normálně zakřičela, že jsem těhotná, že to je super atd. Jsem vůbec nečekala takovou reakci :slight_smile:
10. pro 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@benerika jj, ta bublina je gestační váček. je počátek hnízdečka, kde se za pár týdnů objeví žížalka s tlukoucím srdíčkem. moc gratuluji. většina lékařů tedy těhotenství jako takové potvrdí až ve chvíli, kdy je tam ten tlukoucí červík, ale i já se těším, že uvidím aspoň bublinku :grinning:
to, že je mimi jinak velké než podle ms je normální. většina z žen neotěhotní těsně po ms, ale někdy později v průběhu cyklu a proto je miminko v reálu mladší než podle oficiálních týdnů, které se počítají právě podle ms :wink: buď v klidu.
10. pro 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benerika gratuluju ! :slight_smile:
10. pro 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek