• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg Asi ano, protože to fakt bolí...dneska to třeba vůbec nedělal, takže prostě jak kdy, když to fláká, rychle "vytáhne" a hryzne no...naštěstí je to málokdy, ale to teda stojí za to, musím asi rázně a pak mu chvíli nedat, aby věděl, že tohle fakt ne :unamused: Jinak dneska ráno tu oblezl celý byt, tak teď pěkně padl únavou :wink:
7. kvě 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - to bych se zbláznila,kdyby mě Vikča kousla.... :confounded: au au au :cry:
Jo fakt to chce asi rázně....
7. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak co holky?máte teplotku?u nás taky řádí šestá nemoc - kámošky prcek jí teď taky měl.Pár dní teplotky a pak se osypal.A v kočárku jsme je viděli,tak jsem zvědavá jestli to taky nechytneme...

My pořád kojíme v noci po 2h - ale spíš si jen chce podudat,nevím co s tím..... :frowning2:
Když jí dám jen dudu,tak je klid tak 10minut a za chvilku se vzbudí znovu
a tak než by jsme se pořád takhle budily,tak jí radči dám prso a pak aspoň ty dvě hodky spinkáme..
7. kvě 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme zatím na pití flaštičku Nuk.Zkoušela jsem taky hrníčky Nuk - takový ty netekoucí a to nevěděla co s tím má dělat...Takhle aspoň trošku pije - těch 100-150ml-.
7. kvě 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás to jsou fakt asi jen ty zuby, včera už neměla horečky a dneska je jednička nahoře venku a ten druhý fakt už je taky skoro vidět. Dr. sice říkala, že na zuby je to moc velká teplota, ale nic jiného ji není. Žádná rýma, žádná vyrážka...
8. kvě 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nás dr. i převážila, tam máme 9100g. Změřit musíme sami:slight_smile:

Nevím, zda holky znáte tyhle stránky, dávám typ:

http://www.nivea.cz/Tipy-and-rady/baby-care/babycare?cid=deeplink-nl_baby%2f#/subjects/baby_months_9/babymonth0901
8. kvě 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
8. kvě 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, tak ten můj nespavec usnul, tak se těším, že si vás tady dočtu :dizzy_face:

@lennetfrigg to je fajn, že už nemáte horečky, je to strachu o ty drobky, viď? A díky za odkazy, už jsem načerpala z minula i nějaké nové recepty a prckovi chutnalo :wink:
@kacikaci Štěpánek jí přesně jako tvoje prďolka, jen tu večeři nemáme ve 21, ale už ve 20 hodin, páč v půl devítý už odpadá. A řekni, jak k němu v noci v stáváš? Já už srovnávám kde co a asi fakt nespí jen kvůli těm křečím a prdíkům, páč o jídlo si řekne jen jednou a to pravidelně mezi jednou a druhou ráno.

Jinka holky na to pití jsem se chtěla taky zeptat, já teda nekojím, ale Štěpa, si myslím, pije nějak moc. Třeba dneska není vedro a už od rána do teď, do těch 12 hod. vypil 200ml vody a to mu dělám řidší mlíko kvůli zácpě a jídlo mu při mixování taky hodně ředím kojeneckou vodou. Je to dost, co?
8. kvě 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mám dotaz. Prcek už vyžaduje víc aktivit. Chodíte tu některá s prckem cvičit nebo do hudebního kroužku (Robátka)? Ve městě v mateřském centru jsem našla tyhle aktivity pro děti od 4 měsíců, ale nevím, jaký to má pro prcky přínos.
Zatím jen plaveme a to ho teda hodně baví :grinning:
8. kvě 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg - kámošky prcek měl 40,když se mu klubaly zuby :confounded:
8. kvě 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ - taky chodíme jen plavat a nebo se scházíme s kámoškama,který maj prcky...
Do aktivit začnem chodit na podzim - od září :slight_smile: teď už stejně končí rok,u nás to berou jako školní rok,
tak začnem od září a to už bude taky podzimní počásko....Teď je venku pěkně,tak jsme hodně venku.

Dnes jsme byli na kolech s vozíkem Croozrem a Vikče se to moc líbilo :slight_smile:
8. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - díky za tipy - nevím,co mám pořád vařit....
to je dobře,že máte další zoubek a teplotky ustupují :slight_smile:
8. kvě 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to je dobře, že už je prďolce dobře, a že to byly "jen" ty zoubky..u nás ty horní taky proběhly hůře než dolní..a díky za tipy
@nelina_ Meli spí celou noc, takže nekrmím, ani nechce napít v noci..jednou za týden se stane, že se trochu povrtí v postýlce, tak ji jdu zkontrolovat, ale nic nepotřebuje..takže noční spánek (musím zaklepat) má suprovej..
k těm aktivitám - taky zatím nikam nechodíme, poohlížím se po něčem...a jinak na plavání miminek nechodíme, ale o víkendu jsme byli poprvé v bazénu, a Amálce se to moc líbilo, řádila ve vodě jako divá, pořád ponořovala pusu do vody a chutnala ji :grinning:
9. kvě 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci - závidím krásný noční spánek :slight_smile: ty nekojíš? Jo byli jste s malou v bazénku?a líbilo se jí to?
My chodíme každý pátek a Vikča je moc moc spokojená - řádí ve vodě,až jsem celá mokrá :grinning:
9. kvě 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už máme nahoře zoubky tři:slight_smile: tak uvidíme, zda vyleze ještě jeden. :slight_smile: Božatko, jí to teda fakt potrápilo, byla i taková bledulka. Mrzutá je ale pořád, pořád se budí, kňoura ze spaní, tak asi ještě nemáme konec. :unamused:
9. kvě 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - gratuluju k zoubkům :slight_smile: a přeju ať už máte teď na chvilku pokoj.To už máte hodně zoubků.
My pořád nic,ale je teď hrozně mrzutá a v nocí pořád kojím,tak si myslím,že se taky klube....
a často kňourá v noci i ve dne...
9. kvě 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - jo a krásná váha 9100g :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: My jedem teď ,tak jsem zvědavá kolik bude Vikča mít..
9. kvě 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasty79 bohužel nekojím, ale i když jsem kojila, tak malá spala, spí celou noc snad od 5 týdnů..takže super
byli jsme v klasickém bazénu, ze začátku byla Amy trochu nesvá z toho hluku, dost lidí, apod..ale asi po 10ti min. už řádila, kopala nožičkama, cákala, hrála si s hračkou, co jsme jí vzali s sebou, pozorovala ostatní děti, smála se na ně ä povídala jim..akorát ji to dost znavilo, takže u oblékání už chudák plakala, že chce spát :slight_smile:

jinak včera začala opakovat slovo táta :grinning:
@lennetfrigg malá má teda už 5 zoubků? ty jo, to je teda rychlá..tak snad už brzy budete mít klid zase na chvilku..
9. kvě 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy tak máme na hoče první zoubek už celkem 3 :slight_smile: ale je to trápení už snad bude zase lépe...jinak co jsme na sunaru paráda už třetí noc se nevzbudil je to paráda už zase můžu v klidu spát celou noc jde spinkat ve 20h. a spinká až do 7.30 nebo do 8h. šikulín náš malý... akorád máme problém nechce být za žádnou cenu v kočáru - sporťáku nevím proč to je řevu ... doma je spokojenej když si může lozit všude a hrát si s hračkama, ale jak ho dám do kočíku tak veliký řev :cry: a to jedu jen na nákup cca 1h. jedu jak s flašinetem... nevím jak ho zabavit kočík plný hraček a jen co dorazíme dom tak je zase ticho... nemáte nějakou radu?? venku je krásně a nechce tak je doma a kouká na mě přes okno jak se hrabu v hlíně na zahradě... za týden 18. jdeme na osminěsíční prohlíku tak jsem zvědavá na jeho skóre :grinning: určo dám vědět...
9. kvě 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
přikládám foto Mikyho pokojíčku + můj výtvor na zdi méďa Půůů :wink:
9. kvě 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
9. kvě 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dzajnach to je nádhera, jsi moc šikovná, já maluju jak dítě ve školce, takže se do ničeho takovýho raději nepouštím :slight_smile: gratuluju k nočnímu spánku..je to hned o něčem jiném,. když se člověk vyspí co :slight_smile: jinak radu co se týče kočárku - možná bych si zkusila sednout na lavičku a dát si kočík k sobě a povídat si s ním, ukazát mu nějaké věci co jsou venku, aby věděl, že venku jsou taky zajímavé věci, nebo si ho dát na deku na trávu, ať si tam leze..
9. kvě 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach obrázek krásný, vypadá to úžasně. Jsi moc šikovná. S kočárkem těžko říct, třeba se bojí. Asi bych zkusila vše naopak - pokud leží, dát sedět, pokud jede po směru jízdy - dát ho směrem k Tobě...Někdy ale nepomůže nic, jen trpělivost. Mně nechtěl být v kočárku Tedík, takže zhruba od 4. měsíce tak do 1 roku se nosil v šátku. V kočárku plakal, pak ale v tom roce se naučil a jezdil pak v kočárku moc rád.

U nás je to momentáleně přesně naopak, jediné, kde je Dorča jakž takž ticho je kočárek. Doma z ní už celkem šílím, pořád pláče, je hrozně nespokojená - nechce níc dělat, jíst, no maras.

Noční spánek celkem závidím, bohužel obě děti mám takové, že v noci vstávají, Tedík dlouho i pil mléko - i když měl UM, pak si zvykl na čaj, tak jsem aspoň nemusela vstávat, ale taky nám dlouho trvalo, než jsme se toho zbavili. Ale i tak se v noci budí, cestuje po celé posteli. Dneska v noci ho hledám a on chudák schovaný v prostěradle, že je v pokoji pavouk. Bojí se jich a o nějakém fakt velkém se mu zdálo. :angry: :angry:

@kacikaci jo jo, zoubečku máme pět, ale asi si ještě teď počkáme na ten šestý, protože jinak si nedovedu vysvětlit, co je s malou. Je to fakt mazec, no hold jí to prostě asi bolí, tak jedině je spokojená u prsa. Gratuluju k slovíčku, Dorotka zatím nemá nic konkrétního - jen nacvičuje bababa, papapa...

@dasty79 taky pořád kutím, co uvařit, ale některé jídle už dělám jak naše - třeba dneska jsme mělí kuřecí s mrkvičkou a bramborem, tak jsem to jen nesolila a už jí to ani nemixuju - jen vidličkou mačkám, tak nevařím zvlášť.
10. kvě 2012 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás zřejmě začíná separační úzkost, a asi se z toho zblázním, neumím si představit, jak to vydržím..malá kdykoli se jen vzdálím z dohledu, tak pláče..a hned za mnou leze, a to k wc, apod.. četla jsem po netu, že dítě do jednoho roku se nedá rozmazlit, a že by se mělo vždy na chvilku pochovat, aby získávalo pocit bezpečí a jistoty a lásky, což se jí samoztřejmě snažím dát, ale bojím se, abych jí v tom závisláctví ještě nepodporovala, co myslíte? máte to taky s prckama?
10. kvě 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci malá je to samé, bohužel někdy pláče, i když jí mám třeba taťka a mně není. Nepomáhá nic. Něco na tom co píšeš bude, s Tedíkem jsem to tak měla, nebyl ani na chvilku sám, nosil se v šátku, každý tvrdil, že bude romazlený. Ale je takový, že se nestydí, nebojí cizích lidí, je myslím v klidu kluk:slight_smile:
10. kvě 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,užíváte sluníčka než se nám ochladí?

Včera jsme byli na převážení,tak Vikča má 8760g a 72 cm :slight_smile:

@dzajnach - krásný fotečky pokojíčku :slight_smile: seš fakt šikulka.Já bych chtěla taky něco do pokojíčku ale asi spíš nalepit,já bych tohle asi nezvládla.Mě by se líbil krteček,nebo uvidíme....

To Vikče se v kočárku líbí,spinká ty svoje půlhodinky a pak kouká.Ale pak jí to třeba za chvilku už taky neba,chce si pak hrát a povídat.tak se těším,až v létě dáme ven deku a nebo budem na písku a pohoupu jí na houpačce,apod. ....

@kacikaci - naše malá je to samé,taky jdu jen na wc a je řev.....Naštěstí,když je doma táta,tak to je ok.
Ten s ní dělá blbinky,tak je spokojená.Ale je to mamánek :slight_smile: Já jí taky hodně chovám - od toho je máme,
aby jsme jim projevovali lásku :slight_smile:
10. kvě 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Krásný pokojíček a hlavně ta malůvku, to bych taky nedala, já jsem taky jako dítě v MŠ, myslím, že i tak malý děti kreslí lépe, fakt to ve mě není, no...těžko říct, jak pak budeme pokojíček zdobit :wink: Taky se hrabu pořád v hlíně, naštěstí malej vedle mě většinou spí v kočárku, takže venku makáme, co to jde a konečně..jsou ty změny vidět, mám fakt velkou radost!!! :grinning:

@kacikaci My úzkost zatím, spíš naštěstí, nepociŤujeme...ale až to přijde, tak to přijde a budeme to muset nějak vydržet...jednou se mi nedávno ale stalo, že jsem vysávala a on začal strašně brečet a šahat na tu hadici a hodně velkým tempem se za mnou plazil, tak nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že jsem se vzdalovala nebo tím vysavačem :unamused:

@lennetfrigg Taky máme tři zoubky a víme o každým...až mi je fakt malýho líto, jak mu nemůžu pomoct :unamused: Ale asi se klube další, protože nechce moc jíst a občas je fakt dost plačtivý :unamused: Teď dvě noci po sobě spal až do rána, což úplně koukám, ale užívám si to!!! :wink:
10. kvě 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - to máš super,že ti malej spinká v kočárku a ty se hraeš v hlíně.Já dnes vytáhla sekačku - Vikča spala půl hodky,tak jsem toho moc neudělala...
U nás to taky vypadá na klubání zoubků - moc nehamá,jen pořád mlíčko,je plačtivá a já celou noc kojím po 2h :confounded: to závidím,jak ti krásně spinká celou noc,když se mu klube zoubek
10. kvě 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 my těch zoubků máme zatím celkem 5, ale 3 nahoře:slight_smile: A co pak děláš, úpravu kolem baráčku nebo sadíš zeleninu? Ja už všechno posadila, ale na neděli hlásí mrazíky, tak se bojím, ať mi to nepomrzne:frowning2: Ja teda zeleninu a brambory a nějaké bylinky :grinning: :grinning:

Jinak se omlouvám za chyby, jak jsem to tu dočítala, tak jsem ani nevěřila, kolik hrubek v rychlosti dokážu napsat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A co se týče mamánku, jen si to užívejte holky, ono to tak letí, že se pak člověk ani nenaděje a má doma velkého čertíka. Fakt vidím to na Tedíkovi, mamánek sice je, ale je to i hrozný lumpík. Je super ho taky potulit a pomazlit:slight_smile: Však večně se sukně držet nebudou.... :wink:
10. kvě 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. teda, vy jste toho napsaly !! cetla jsem to pul hodiny:slight_smile:
U nas vubec nic novyho... zoubek ještě žádnej, jen jsou vidět, že se dole brzy vyklubou. Jinak s tím naším peciválem... už začínám mít strach, aby byl v pořádku. Ted je mu 7,5 mesice a jeste se neotaci na brisko. :frowning2: no a o lezeni tim padem nemuze byt ani rec :-/ Ja nevim, proc je takovy pecival. kdyz ho chytnu za ručičky, okamzite se napne, jako ze chce stat... ted uz ani sedet nechce... jen stat... coz samozrejme jeste nemuze.... tak lezi jako pecen na zadech a řve... hracky uz ma okoukany, tak ho prestaly bavit a nudi se... uz jsme z neho fakt taková přešlá.... jak ho otocim na brisko, okamzite se otoci nazpatek a hodi po me vycitavy pohled...
Jinak papáme snad vsecko, co mu dám, krome ovocnych presnidavek... ty ji jen pri nejvetsim hladu. Má rád takový ty kukuricny krupky... ty si ted oblibil... tak mu je davam, abych mu zlratila chvili treba nez mu vychladne kase...
V noci je to děsný... usina v půl devatý večer a spi do 12 ... od 12 se budí kazdou hodinu a chce prso... :frowning2: to uz predtim nedelal, uz byly dny, ze spal celou noc.... snad je to jen tema zubama... jinak teda nevim.... uz usinam ve stoje :-/
11. kvě 2012 v 09:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek