• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@mimys a co kdybys ho zkusila dát do chodítka? Jasně, že se to nedoporučuje, ale možná na chvilku, že by v tom zapojil tělíčko - třeba někde půjčit nebo v bazárku. Nebo zkusit nějaké cvičení, třeba baby gymnastiku - ta je už od 6. měsíců. Věřím, že už máš obavy, ale třeba je fakt jen lenivej. Navíc, pokud mu lezou zoubečky, tak to třeba špatně snáší a nemá do ničeho chuť. Většinou malí udělaj pokroky, když se zoubečky ukážou. Aspoň u nás to tak je... No a přinejhorším fakt požádat o nějaké speciální vyšetření, pro klid duše. Noci musí být šílené, my jich taky teď pár takových měli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My dneska byli na kontrole u dr. tak jsme prodělali prý šestou nemoc. Malá má trochu vyrážku, vypadá to jak potničky a prý s tou teplotou, zarudlým krčkem je to ono. Už jsme ale ok. Ty zoubečky byly taková třešinka na dortu:slight_smile: Ale noci jsou trošku lepší, už tolik nepláče, ale i tak nic moc. Většinou spí už od půlnoci u mně, protože se jinak taky pořád budí. Dneska s náma spala i kočka. Měli jsme dvě, ale jedná nám umřela a té druhé je asi smutno. Tak jsem sevzbudila, s každé strany jedno dítě a u hlavy kocour:slight_smile:

Jinak jsme včera měli menší pád, posadila jsem si Dorotku na zem, že ji nachystám svačinku a ona se chtěla postavit o křeslo a převrátila se i sním. Ale nic hrozného, hned bylo po pláčí. Začíná se už ale u všeho stavět a to ještě taky pořádně neleze. Raději kdyby lezla, protože takhle jí musím pořád hlídat. :confounded:
11. kvě 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys ještě mně napadá, že kdyby byl nějaký problém, tak se neotočí ani z toho bříška na zádíčka. To je prý pro děti složitější a tohle malý zvládá, neboj, určo to všechno dožene.
11. kvě 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ahoj
no ja doufam, ze az zoubky vykouknou, bude snad spat lip. Ted kdyz rikas, ze jste meli vyrazku - tu sestou detskou nemoc... mozna jsme ji melai taky, ale ja si rikala, ze je na zadickach zapocenej, jak porad lezi... byl mrzutejsi, tak jsem si rikala, ze asi zoubky... no ale pak jsem o tom premyslela, a dosla jsem k nazoru, ze to byla asi nejspis ta sesta... no prezili jsme i bez doktorky... oni na to stejne nic nedavaji..
Chodime s malym na plavani, tam rikaji, ze kdybych jim nerekla, ze se neotaci, nikdy by to do nej nerekli... je normalne sikovnej, spis vic, nez min... tak doufam, ze se to otaceni nejak srovna... no 24 jdeme na 8 mesicni prohlidku a kazdopadne pokud se nic nezmeni, tak nas posle nekam na rehabilitaci, nebo vysetreni... no at to dopadne jak chce, uz budu vedet, na cem jsme... bud je to lenoch, nebo potrebuje nejakou pomoc... uvidime, no..
kazdopadne je to nase zlaticko.

s kockama je zabava mame taky dve.. kocku a kocoura... jednu dobu mela kocka takovy obdobi, ze za mnou v noci chodila a zacala mi šlapat polštář, kdyz jsem spala a pak si mi lehla za krk :slight_smile: ted uz to dlouho neudelala, protoze uz ji tolik nechovam, jako driv, co mame maleho. A ona teda krutě žárlí :slight_smile:
11. kvě 2012 v 17:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Jo jeste ... to je moc sikovna, kdyz uz vstava sama :slight_smile: Ted budes mit teda opravdu co hlidat.
11. kvě 2012 v 17:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys - mě se Vikča budí teď taky každý 2h v noci a já jen kojím a kojím....
Taky to nedělala,tak nevím.A taky čekáme na 1.zoubek.
Na plavání se nám taky líbí,dnes byla poprvé pod vodou a spokojená
a taky tam je živel a doma lenoch.

Chodítko já určitě brzo vyzkouším....
11. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo šestá nemoc prej hodně řádí
11. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys naše Vikča se přetáčí jen ze zádiček na bříško a opačně ne,tak buď v klidu,jsou jen línější...
11. kvě 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys sestřenky malá byla taky dost líná, taky se jí nechtělo lézt, byla jen na zádech, a kolem 9. měsíce se vše otočilo o 360° a šlo vše ráz naráz..bez rehabilitací..takže bych byla v klidu a vyčkávala, až se prďolkovi zachce :slight_smile:
@dasty79 jak probíhá potápění miminka? jaká je na to metoda? normálně ho prostě pustíš, aby se potopilo s tím, že ho jistíš?

malá je poslední dva dny tak nevrlá, vůbec nevím, co se jí děje, jeslti je to tím vedrem..ale asi se z ní za chvíli zblázním :confounded:
11. kvě 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci až prcek zvládá na heslo zadržet dech...tak šup pod vodu. My třeba podplavovali kruh pod vodou. Uvidíme jaké to bude s Dorotkou... to už bude větší :grinning:

@mimys přesně na šestou nemoc nic nedáváj. Typické jsou ale vysoké horečky, tak dva dny a pak se vyhodí ta vyrážka. Dorotka měla pořád 39 i víc a moc jí to neklesalo ani po čípcích. My právě do dr. raději šli, manžel měl totiž břišní chřipku a ona ty horečky dostala asi tak o 3 dny později. Měla i trochu řidší stoličku, tak jsem se bála, aby třeba neměla i nějakou chřipajznu. Ale prý i pro tu šestou nemoc je typický průjem, zarudlý krček apod. Ja si pořád myslela, že jsou to jen ty zoubky, ale prý né :wink:
11. kvě 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - jo jo přesně jak píše lennetfrigg - nejdřív jsem učila Vikču nějakej signál....to jsem vždy řekla a polila jsem jí hlavu vodou přes obličej a ona se tím snažila zadržet dech.No a dnes jsem řekla signál a instruktorka držela Vikču a pod kruhem podplula :slight_smile: a já jí chytla - měla jsem strach,aby se nenapila nebo nezakuckala,apod. a vše ok a vůbec jí to nevadilo :slight_smile:
Ale sama bych to nezoušela,bez ty instruktorky.
Teď třeba časem jo,až to natrénujem.Ale abych takhle sama jí dala pod vodu,to bych se bála.

Kámošky prcek před týdnem měl asi 4dny 37,5 a pak se osypal - takže ani nemusí být vysoké horečky.
11. kvě 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky,jak uspáváte vaše miminka?Myslím,když je dáváte večer do postýlky,jestli tam s níma jste než usnou,jestli je hladíte,nebo nosíte,či co.....

My do včerejšího dne pohoda - nakojila jsem a dala jí do postýlky,zapla monitor a chůvičku a šla do obýváku....
a někd usnula hned a někdy jsme tam já nebo manža 1-2 museli jít a dát jí dudlík a pak krásně usnula...
ALe teď já chci odejít a ona řev řev řev a řev - tak nevím co s tím.Vidí mě odcházet a je zle....
Dnes jsem odešla,myslela jsem že hneed přestane a prdlajs za chvíli jsem tam musela jít a pochovat jí,aby se uklidnila a pak jsem jí poprvé přečetla pohádku - to poslouchala a pak jsem jí dala dudu a odešla jsem a byl klid...Fakt nemůžu nikam zmizet....
11. kvě 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @dasty79 a jak dlouho trvá než se natrénuje to zadržení dechu? a jaký signál jste učili?
11. kvě 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, můžu zá vámi? Toník se narodil 27. září :slight_smile:.

@dasty79 já dám malého do postýlky, natáhnu hracího medvídka, někdy si chvíli pofňukává nebo povídá, ale do čtvrt hodinky chrupká. Od narození je bez dudlíku, takže tahle starost nám odpadá :slight_smile:
11. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jojo, malej má kočárek rád, i když teď tu dobu spánku v něm zkracuje, ale nestěžuju si ani tak...jen tu dnešní noc jsem asi včera zakřikla...pořád se vrtěl v postýlce, my nemohli s manžou vůbec usnout asi kvůli měsíci nebo nevím, poslední dobou nás to dost trápí, když se blíží nebo je úplněk, takže do 2hod jsme nespali, malej byl napříč v postýlce, takže šel manžel spát do obýváku, aby se trochu vyspal, já nakrmila a do 6 jsme jakž takž spali, byla jsem ráno jak vyvoraná myš a to nekrmím po hodině jako to někdo má...nevím, co se dnes dělo, ale snad bude další noc lepší!!!!! :wink:

@lennetfrigg Vojta má 2 zoubky dole a jeden nahoře, zatím další nevidím, ale myslím, že se fakt klube. Okolo baráku děláme pořád něco, letos hodně dodělávky na kt. nebyl předtím čas, zvětšovali jsme zahrádku, osazovali vcelku velkej břeh, osazovali další část zahrady, chodník z kamenů u terasy a včera se začala dělat dlažb, takže pořád je co dělat, už se těším, až trochu zase pokročíme a uděláme si třeba čas i na grilovačku, od jara zatím jen děláme...ale ono to přijde :wink: S těma mrazama jsem to taky slyšela...doufám, že my ty rostlinky nezmrznou, to by mě asi mrsklo, na to kolik to dalo práce a hlavně smlslo peněz :grinning:

@mimys Třeba se ti malej opravdu rovnou postaví....ne že bych se s tím už setkala, ale některé děti občas přeskočí nějaké "kroky" a jde to...co ti na to řekl doktor? Leda zkusit nějaké rehabilitace. Drž se!
11. kvě 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky je teď malej víc nevrlej, ale řekla bych, že to souvisí i s tím teplem, dneska se mi spotil i v kraťáskách a tričku, těžko ho jinak strojit v tomhle vedru, hlavně mu v noci najednou začala dost velká rýma, tak zase nechci aby nastydnul, ale už se stalo no :unamused: Snad ho to brzy přejde
11. kvě 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnies - ahojky jo jo jasně vítej :slight_smile: to ti krásně usíná.
Mě dnes Vikča naštěstí taky dnes v poho...Jestli to bylo tím teplem.....

@kacikaci signál - no já řeknu: " VIKI ÁÁÁÁÁ ŽBLUŇK (říká se mezi jménem áááá pak se řekne žbluňk,nebo šup,apod. a nejdřív se polévá rukou,potom kelímkem,aby se nuačili zadržet dech a pak se to řekne a dá se pod vodu.My takhle asi týden trénovali......Ale fakt to chce aby u toho byl někdo kdo umí kdyžtak něco udělat,když se dítě pak napije,nebo zakucká,apod. aby se tím dítěti nesprtotivila voda....
Zkus to plavání - fakt se to dětem líbí -pozorujou kamarády a je to s říkankama a nebojej se vody :slight_smile:
12. kvě 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnies vítej :grinning:
12. kvě 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnies Ahojky, ty jo, to máš super, že nemá dudlík, já ho taky nechtěla dávat, zvládali jsme to 7 měsíců, ale jak začaly růst zuby, hrozně si tím ulevoval a tak ho většinou má i na usnutí :unamused: Ale snad to padk odnaučíme :wink:
12. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám způsobuje mrkev a rýže zácpu, ikdyž zvýším příjem tekutin, nebo udělám jen rýžovou kašičku, docela mi to komlikije jídelníček, spíš vařím, protože ve skleničkách většinou mrkev nebo rýže je a hlavně už moc nevím, co bych mu dala dobrýho ... asi z toho už blbnu :grinning:
12. kvě 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnies ahojky, taky vítám:slight_smile:

Taky dudlík nemáme, ale ja bych byla raději, kdyby jsme měli. Protože Dorča pak dudlá mně. Bohužel nám žádný nepřijala a to jsme koupili snad deset druhů. Teď už to nezkouším, má jen takové kousatko jak dudlík, to celkem přijala. :grinning:

Samostatné usínání taky závidím, to u nás nehrozí a stalo se to snad dvakrát. Buď usne u prsa a nebo houpáním. Večer usíná s taťkou v křesílku. Většinou jí nakojím, pak si jí bere taťka. Ja si beru většinou Tedíka, řeknem pohádku, pomazlíme. Taťka dokrmí ( i když bohužel teď několík dnů musím dokrmit já, protože jinak hrozně řve) a potřebuje na docpání tak 60 UM. A pak jí taťka pohoupe, to už nekřičí a donese do postýlky. Ja většinou zůstávám s Tedíkem dokud neusne. No, je mi jasné, že jsme si jí už naučili zlozvyku, ale tak zatím nám to tak vyhovuje. Bohužel samostaně neusnula ani jako miminko, nehrozilo.:slight_smile:

@nelina_ ja moc rýži nevařím, většinou brambory a teď třeba i těstoviny nebo vločky jako přílohu. Můžeš ale zkusit i jáhly, pohanku a zeleninu dát třeba zelené fazolky, špenát, rajčátko... teda podle toho, co Vám to dělá. Rýže a mrkvička (i banán) opravdu zahušťuje a dává se třeba při průjmech. Ale když je tam tuk a maso, tak by to nemělo... Ale je to těžké, když má bobánek takové zažívání :unamused:

@kacikaci my měli Tedi aaaa žuch :wink: Stejné používám i pro Dorotku, i když trénujem jen trochu doma. Uvídíme od září na plavču:slight_smile: Jinak většinou je asi na potápění těch 10 lekcí, ale doma to chce cvičit při každém koupání. S Tedíkem jsem ale chodila jen na těch 10 lekcí, pak jsme už nepokračovali - hrozně vždycky plakal u oblékání, sprchování atd. V bazénku byl spokojený, ale ten řev před tím a potom. Tak jsem pak už na to neměla sílu. :wink: Takže dál netuším jak to chodí, to spíš holky. My už pak jen heslovali ve vaně při umyvání vlásku atd. Ale potápět jsem ho taky sama neměla odvahu... Vodu ale miluje, to mu zůstalo.
12. kvě 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnies ahojky, vítej, tak snad to malému to krásné usínání vydrží, je to k nezaplacení :slight_smile:
@dasty79 @lennetfrigg díky za rady, budu to zkoušet..chodíme jen do norm. bazénu, na to plavání se mi moc nechce, přijde mi, že to není zas až tak potřeba, malá se vody nebojí, spíš naopak, a plavat se naučí tak jako tak..
@nelina_ to máte blbý s tím jídlem, člověk už takhle neví, co pořád vařit a ještě když prcek nemůže všechno, ale snad se to brzy srovná a bude mít zažívání v pohodě..

v pátek mám ve škole první dvě zkoušky , tak jsem zvědavá, jak se to stihnu všechno našprtat, malá teď vyžaduje víc pozornosti než obvykle, tak jí někdy nahlas čtu skripta, asi bude chytrá jak rádio :grinning: baví jí poslouchat, a zatím snad nevadí, že jí čtu i něco jinýho než pohádky :wink:
jinak dělá legraci, třeba se ke mě připlazí a začne mi strkat do pusy hračku, kterou kouše, a když jí začnu jakoby kousat taky, taks e strašně řechtá, nebo mi dává palce do pusy, jakože mi ho půjčuje :grinning:
13. kvě 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Taky bychom měli začít dávat asi i jiné suroviny než do toho 8. měsíce, dr. mi říkala o těstovinách, rýži, ale ještě jsem to nezkusila, musím!!!! :slight_smile: Jinak malej jí naštěstí vše, takže v tomhle jsem fakt šťastná!!! :wink: Takže vločky a pohanku už můžeme jo?
13. kvě 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já taky dávám jen nějakou zeleninku s masem a brambory a ostatní jsem taky ještě nezkusila...

@kacikaci - tak ať se ti podaří natrénovat signál a naušit malou potápět
To budeš mít chytré dítě
:grinning: ale já taky čtu všechno možný,taky jí baví poslouchat něco..... :grinning:

@nelina_ tak to ti nezávidím vymýšlet co může a co ho trápí :confounded:
snad se to brzo srovná!a nějaký ty kapky sab simplex,nebo jak se jmenujou
vám nepomáhaj?????a trápěj ho prdíky?nebo co přesně?chudáčka
14. kvě 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak to určitě vyzkoušejte, navíc pohanku máte bezlepkovou. Ja teda spíš používám vločky - z jahel, pohanky, žita atd. Je to zdravé a bříška to zasytí. Je to vlastně super rychla polévka - masko, zeleninka, vločky. Nebo i k ovoci se dají přidat, k jogurtu a hned máte změnu. :grinning: :grinning: :grinning:

Dorotka venku chrní, za chvilku na ní půjdu kouknout, ať jí není zima. Jinak Dorotka překonala předevčírem svůj malý Everest:slight_smile: Pořád se bála přelézt prah z ložnice do kuchyně. Různě to zkoušela a i když není moc vysoký, tak nevěděla, jak na to. No a už se jí to povedlo, byla to sranda, jak byla celá vyradovaná. Hned šmejdila po celé kuchyni :grinning: :grinning:

@kacikaci držím palce se zkouškama, ja letos úplně školu hodila za hlavu, to už bych fakt nedala :grinning: :grinning: Takže příští rok znova do třetího semestru. No, snad toho času bude už víc. Utěšuju se tím, že Tedík bude ve školce, Dorotka už třaba bude lépe spát, tak uvidíme:slight_smile:
14. kvě 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg dík za radu,to teda vyzkouším pohanku a vločky :slight_smile:
Mě už Vikča chrní a já jdu dělat salát s kefírkem taťkoj.
To je Dorotka šikulka,to te´d bude pořád lozit tam a zpět :grinning:
Vikča konečně žvatlá :grinning: :grinning: :grinning: To je sranda,od včera
brementí od rána do večera - to mě dala ke svátku matek :sunglasses:

Já si myslím,že za rok ti bude Dorotka spinkat ve dne ještě míň :grinning:
14. kvě 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ve dne jo:slight_smile: Ale v noci snad líp:slight_smile: a možná bude dřív usínat, doufám :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak děláš salát s kefírkem? Obojí mám, tak bych zkusila... :grinning:
14. kvě 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Taky dávám převážně zeleninku a maso :wink: pohanku, vločky ani jáhly jsem nezkoušela, tak asi nakoupím a zkusím, ať má nějakou změnu :grinning:

@lennetfrigg
Tak to je teda velká šikulka!!! :wink: Náš malej dneska lezl zase všude, kde mohl, je vidět jak si to užívá, je na něj krásný pohled, jak se raduje :slight_smile:

Holky, prosím, jak dáváte prckům žloutek? Syrový nebo vařený? Dnes mi tchyně říkala, že určitě syrový, ale já dávám od začátku vařený, prostě mě to tak napadlo! :wink:
14. kvě 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 syrový určitě né, kde to vzala :grinning: Vařený :grinning: Dr. mi říkala, že už muže i vajíčko celé, tak třeba rozkvedlám do polívky:slight_smile:
15. kvě 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg taky si naivně mylsím, že časem to bude lepší a bude víc času pro sebe, ale nevím nevím :grinning: uvidím, jak zvládnu dokončit tenhle sem., kdyby to bylo jo nějak náročný, tak bych musela přerušit..ale snad to nebude třeba..ráda bych šla do práce už s dodělanou školou..ale uvidíme, co bude, jestli bdue další prcek, tak to bude teprve sranda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a ty už dáváš i bílek? všude jsem četla, že bílek až od roku..to je fakt zmatek..takže už přestávám číst co se může a co ne, protože je to stejně asi jedno, podle vlastního uvážení
@dasty79 díky, už to trénujeme, tak uvidíme..žádnej nátlak, hezky pomalu a postupně.. je to sranda to žvatlání vidď, taky mě to hrozně baví sledovat :grinning:
15. kvě 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Taky si totiž myslím, že syrový ne, to bych nechtěla jíst ani já :grinning: Dneska jsem malýmu dala žloutek do jídla a zblajznul to úplně celý, což teď kvůli zoubkům je spíš výjimečný :wink:

@kacikaci Já se snažím na netu moc ty rady nečíst, všude se doporučuje něco jinýho, spíš se ptám po známých, kt. už děti mají a je to snad tak zatím dobře..anebo tady :wink: My jsme na plavču teď téměř měsíc nebyli, byly ty svátky, dnes jsem to odvolala kvůli rýmě, tak jsem zvědavá na ty dvě poslední lekce, jestli si ještě na povel vzpomene, ale snad ano, poctivě doma dál trénujeme :wink:
15. kvě 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek