• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahoj holky, tak dneska jsme zkusili poprvé rýži k obědu a zblajznul celou misku, paráda :wink: Jak je u vás? Tu se pořádně ochladilo :unamused:
16. kvě 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak je? Dorotka mi zázrakem usnula, Tedík ještě spí, tak mám chvíli klid. Normálně vstáváme v 6 hodin, což já teda moc dobře nesnáším, takže večer usínám zároveň s prckama. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A co u Vás nového? Dorotka je teďka celkem fajn, že při ní i něco udělám, ale počítám, že jen do chvíle, kdy se rozhodne na svět vykouknout další zoubek. Jinak jsme ve fází, že chvíli lezem, chvíli se plazíme. Je to ale hrozná sběratelka, jaký koli drobeček najde, tak ho sebere a šup do pusy - takže hezky ráno vysávat, jinak bych jí musela pořad hlídat. Nedávno byla na hlídání na chvilku u mamky (jen o patro níž) a mamka jí přinesla celá vyděšená, že pořád něco žvýká, tak jí koukám do pusy a žvýkala si kousek salámu - vysočina :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jsem jí to vytáhla spusiny, tak začal řev, že jsem jí to vzala... No, mamka celá vydešená, že před tím jedla a musel jí kousek někde upadnout. :grinning: :grinning: :grinning:

Taky se jí už povedlo postavit, ale zatím spíš trénuje lezení. Kolikrát jí Tedík chytá po čtyřech, tak Dorin peláší o stošest :grinning: Povídat jsme taky začali, dokonce říká MAM a leze ke mně, takže to asi znamená, co má :grinning:

@jajapaja23 a jak dáváš rýži, mixuješ to Vojtiškovi? Ja už né, ale právě to moc nechce, hodně jí z toho natahuje. Ale koupila jsem takovou drobnou rýži, tak si myslím, že už by to mohla papat celé. Kousky jí moc jíst nejdou, jako když jí dám nějaký kousek - třeba chleba, tak to hezky sní, ale když si má ukousnout sama - třeba sušenku, tak jí to moc nejde. A právě ani ta řýže...

Dneska se u nás udělalo hezky, ale mráz - teploměr ukazuje -5. Tak mám asi po dýních a fazolkách. Určitě mi to zmrzlo:frowning2: ach jo:frowning2: Ja ještě ani jednou nevypěstovala dýně, buď mi to sežerou slimácí, nebo mi to zmrzne. Loni mi to sežraly kačeny.... :confounded:
18. kvě 2012 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Ahojky, taky je malej naštěstí teď v poho, že něco málo udělám, ale žehlení odkládám asi 14 dní a už tahám čistý věci přímo z koše, musím se na to vrhnout!! :wink: Jinak zoubky vylezly za poslední dva dny tak, že mu jsou už krásně vidět a konečně splaskly ty napuchliny...ale asi se klubou další, pořád má ruce v pusince a jakoby zase něco masíruje, uvidíme :slight_smile: S tou Vysočinou je to teda dobrý...si říkala, co to měla dobrýho :grinning: Rýži jsem uvařila doměkka a rozmixovala, ale uplně to nešlo, takže měl taky kousky, dneska jsem zkusila těstovinky..kus-kus a taky v pohodě, i když tam byly kousky :slight_smile:

Tu taky dnes mrzlo a uvidíme, co to udělalo se zahrádkou, ještě jsem to nezkoumala, ale cuketa asi nepřežije :unamused: No jo, když tyhle výkyvy teplot se špatně odhadujou. Snad už bude normálněji :slight_smile:
18. kvě 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem :slight_smile:
Jakpak se máte?Užíváte s prďolkama sluníčko? :sunglasses:

U nás to na zoubek nevypadá.Ani nechce lézt.
Sama si sedne,tak chce pořád hačat,takže asi lozit nebudeme.

A jak se máte ostatní?
20. kvě 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak mám za sebou první dvě zkoušky, a nakonec naštěstí úspěšně, tak snad to bude pokračovat stejně až na konec semestru :slight_smile:
o víkendu jsme byli podruhé v bazénu, a nevěřili jsme s taťkou, co malá všechno dokáže. Vozili jsme jí po vodě na takovém pěnovém panáku, pak se ho jen držela a kopala nožičkama a sama jakoby plavala bez toho, aniž by jsme ji nebo panáka drželi, radostí výskala na celý plavečák..pak byla v brouzdališti, lezla si tam, honila hračky ve vodě, a nebála se jít ani do hloubky, asi budeme mít vodníčka :grinning:
jinak Amálka si už stoupá na nožky, a začíná si už konečně sedat, ale asi jí to ještě nějakou chvilku potrvá než bude sedět sama pořádně, naučila se říkat nenene a kroutí přitom hlavou
mě malá kousky jídla sní (jídlo jsem jí rozmixovala tak třikrát za celou dobu) ale hrozně dlouho jí to trvá, dostala svůj první rohlík a úplně v pohodě, moc na něm pošmákla :slight_smile: akorát ho měla až v uších :grinning:
@lennetfrigg tak to Vaše maličká už ochutnala asi všechno co :grinning: bude to asi gurmánka :wink:
21. kvě 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 @kacikaci Ahojky, sluníčko nám ale přeje, co? :wink: Chtělo by to bazén...hned bych tam skočila...jinak malej má čtyři zoubky, možná se mu klube další, tak uvidíme, co z toho bude...poslední týden spíme celou noc, tak si to moc užívám a dneska jsme dokonce po dlouhý době pěkně zachrupli i ráno :wink: My jsme byli na plavání včera, poslední lekci máme ve ČT, už se krásně potápíme, ale na další chodit nebudeme. Ale i tak to bylo naprosto supr! Taky mu voda nevadí a byl spokojený :wink: Pěkný den všem.
23. kvě 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - ahojky je nádherně,pořád jsme venku.Teď jsme dělali terenní úpravy a manža bude dělat pro Vikču hřiště - houpačky a klouzačku a pískoviště,.....a taky budem schánět nějakej anafukovací bazén.
Vikča miluje vodu,tak ať se trošku vyřádí.

My teda zoubek pořád žádnej....

A my kojíme v noci tak po těch 3 a někdy po 4 hodinách,ale to už jde,oproti tomu co bylo nedávno,ale
to bylo rýmičkou.

Taky se krásně potápíme a Vikča je moc moc spokojená - my to máme do konce června.
a uvidíme v září,možná začnem zase plavčit.....

Je vidět,že je venku krásně a tady nikdo :confused:
23. kvě 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - velká gratulace ke zkouškám!!!obdivuju tě,jak to s malou zvládáš!

Jo jo náš vodníček je taky ve vodě spokojená - vejská si tam - mám z toho radost :slight_smile:

My krásně hačáme,ale lozit nebudeme..... :cry:
23. kvě 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme museli začít dávat kupované příkrmy :slight_smile:
Ty moje blafy,co byly pořád na jedno brdo Vikča už nechtěla.
Tak teď si šmakuje rýži,špagetky,....všechno možný masíčko a zeleninku :slight_smile:
Akorát to je horší s ovocem - přesnídávky nechce,tak jí dávám - jen banán a nebo hrušku,
jinak nic moc nechce....

Co vy dáváte za ovoce prďolkům?,??
23. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci taky gratuluju ke zkouškám, super, určitě vyjdou i ty další :wink:

@jajapaja23 tak spinkání závidím, máme horší a lepší noci. A navíc teď vstáváme před šestou, moje smrt :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dasty79 u nás je to naopak, nechce ty kupované. Teď jsem právě koupila s tunákem, cuketku a snědla pár lžiček a natahovalo jí. Takže musím vařit :grinning: Jinak ovoce dávám banán, meloun (ten dávám do kousací síťky), hrušku, jablka, hrozno. Přesnidávky - broskvové, meruňkové, jahodové, švestkové. Přesnídávky někdy koupím, někdy udelám.

Jinak u nás už lozíme jak drací a hlavně už taky stojíme. Už mně pár dnů vítá v postýlce ve stoje, dokonce pár krůčků udělá kolem opěrky. No, je to malý rychlík. Dneska bohužel bouchla, protože se zvedá u kdečeho a já jí nestihla u gauče chytnout, tak to byla celkem rána. No, ale jinak je šikulka, povídá nám, zpívá, vyblbuje se a hlavně mně neustále smolí, protože si sundává ponožky a čepice a ještě se tomu směje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. kvě 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky moc gratuluju! Obdivuju všechny maminky, kt. dodělávají školu s dětma, klobouk dolů! :wink:

@dasty79 Letos jsme měli taky hodně terénních úprav, ale teď se to bohužel zaseklo, prot. nám došla hlína...a ta se nedá jen tak sehnat, uvidíme, to hlavní už máme, takže i tak jsme spokojení :wink: Nějaký minihřiště bych taky časem chtěla, uvidíme, kdo by ho udělal a kam by nakonec přišlo :wink: Ale myslím, že to není špatný, spíš naopak, děti máš pak pořád pěkně na očích a nemusíš mít strach. Jinak příkrmy mi pořád malej krásně jí, ať mu dám cokoliv, tak vše opravdu zatím vždycky snědl. Kupovanou přesnídávku jsem dávala jen 1x a to jsem dostala, nechutnalo to ani mně, ale nakonec to snědl :wink: Ovoce dáváme banán, jablko, hrušku, namíchám to s piškotkama a bílým jogurtem nebo samotný...nic jinýho jsme zatím nezkusili.

@lennetfrigg Hrozno dáváš taky do té kousací síťky nebo nějak mixuješ? Díky. To je teda Dorotka pěkně šikovná, když už začíná stát...mně malej v postýlce vítá po ránu v kleku na 4 a krásně se směje, to je stejně nádherný, co ty prďolkové dokážou a jak dokážou hlavně rozesmát :slight_smile: Včera se Vojta zkoušel "postavit" u schodů, nejdřív byl v kleku, pak jakoby téměř stál, ale nevěděl jak zpátky, tak začal pofňukávat, uvidíme co zkusí dál...ale je sranda ho pozorovat, každý den dělá fakt pokroky :grinning:
24. kvě 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 buď do sítky a nebo to loupu a po kousku jí dávám, je to ale pracnější :wink: Ale i se dá mixnout a přidat jako šťávu k jinému ovoci :slight_smile:
24. kvě 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @jajapaja23 @dasty79 díky! sice někdy padám na tlamu, ale aspoň mě to žene kupředu..
dneska slaví Amálka 8 měsíců, byly jsme u mudr. má 8600 g a měří 73 cm.. pěkně u doktorky předvědla, co umí, takže pochvala, tak jsem ráda..chtěla si odtud odnýst nejřív stetoskop a pak dvě hračky :grinning: tak jsem jí musela vysvětlit, že nejsou naše :slight_smile:
Mel už nechce skoro být na čtyřech, chce pořád stát, tak je to s ní teď trochu náročnější :slight_smile:
dneska začneme s jogurtem, tak jsem zvědavá, jak na něj bude reagovat
včera poprvé měla kuskus, a myslím, že jí šmakoval, akorát ještě teď ho nacházím po bytě, je hodně dobře rozsypatelnej :grinning:
24. kvě 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 je to neuvěřitelný, jak nám prckové rostou před očima, každý den je jiný..člověk si to musí užívat plnými doušky, i když je někd yotrávenej a unavenej, protože oni nám za chvilku vyrostou :wink:
24. kvě 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. kvě 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci Máš úplně luxusní fotečky malé...nádherná!! Hlavně v tý vodě :wink:
24. kvě 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky, tak to my zkusíme...
24. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v 8 měsících máme 9550 g a 74 cm. Vyzkoušela jsem pohankovou a ovesnou kaši a Štepánovi to moc chutná, tak jsem je hned zařadila do jídelníčku :wink:
Jinak má prcek děsnou rýmu, úplně se v noci dusí. Asi kromě odsávání a kapiček se s tím nedá nic dělat, co?
25. kvě 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Štěpán má krásný míry! je to kus chlapa :slight_smile: můžu se zeptat, jak děláš ty kaše? a dáváš je k obědu?
jinak s rýmou se asi nic jiného dělat nedá, aby byl v teple, odsávat a odsávat..
@jajapaja23 díky :slight_smile:
25. kvě 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak pak se máte? Já mám chvilku klídek, taťka vzal děti ven. Ale mám ještě dost práce, tak tu nesmím vysedávat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@nelina_ přesně tak, hlavně odsávat a odsávat. Nevím, jakou používáš odsávačku, super je ale ta na vysavač, nedám na ní dopustit. Tak držím palce, ať jste brzy OK.

V sobotu jdu na koncert Teamu, tak se nemůžu dočkat, konečně z domu:slight_smile: I když nevím, jak to tu zvládnou, taťka bude mít asi krušný večer. Dorotka je závisláček, tak to nebude mít jednoduché a Tedík není kolikrát o nic lepší. Ale bude hlídat i mamka, tak to zvládnou...
27. kvě 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci úžasné fotky:slight_smile:
27. kvě 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tak to máte parádní, malýmu bude 9 měsíců a má 8, 5 kila...ale on je celkově drobnější, téměř žádný špíček, takovej skoro "atlet" :grinning:

@kacikaci Přesně jak píše @lennetfrigg, nejlépe stále odsávat, jakmile je co :wink: My jsme používali tu ruční odsávačku, jen na pusu, ale bolela nás z toho hlava, pořádně to nevytáhneš, tak jsme si od známých koupili na vysavač a ta je teda úplně super!!! :wink:
27. kvě 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky, tyyy joo tak to se máš, taky bych šla na nějakej konzert po dlouhé době..
ale za 14 dní jdeme s taťkou kamarádovi na svatbu, malá bude poprvé na celý víkend u našich, tak si aspoň pořádně odpočineme a užijeme si sami sebe :slight_smile:
jinak jsem poprvé udělala maličké rajčatovou omáčku s těstovinama, dala jsem jí tam poprvé kousek bazalky, a snědla to na posezení, a alerg. reakce žádná, takže máme další jídlo na výběr..
28. kvě 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci a jak jsi připravila malé tu omáčku taky bych jí ráda zkusila už mi dochází inspirace... jinak my jsme byli na 8. měs. prohlídce 18.5. a naše skóre bylo 8,83 kg a 71,5 cm :sweat_smile:
28. kvě 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach spařila jsem rajčata, oloupala je, pak je rozmačkala v malém hrnci, nechala je chvilinku povařit (bez vody, jen ty rajčata), přidala jsem kapku oliv. oleje, malinkato bazalky a toť vše, udělala jsem jí k tomu špagety, které jsem nalámala, aby je mohla jíst, na zhruba cm - 2cm kousky, a přidala jsem jí k tomu kousek kuřecího masa s vývarem..chutnalo to i mě, a to v tom nebyla ani špetka soli :slight_smile:
28. kvě 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach pěkný míry, to jste na tom podobně jako my :slight_smile:
28. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci děkuji za typ určo vyzkouším :slight_smile:
28. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach nz, kdybys měla taky nějaký dobrý receptíky, tak je sem hoď, ráda se insipuruju..taky nevim, co pořád vymýšlet
28. kvě 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jak se máte? co U vás nového? chci se zeptat, jestli dáváte prckům špenát a jaký? mylsím, jestli listový nebo ten mražený?
29. kvě 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Ahojky, já dnes byla na očním v Litomyšli, tak jsem si udělali s Vojťulkou rovnou výlet :wink: Parádní počasí, trochu nostalgie ze studijních let, paráda! :slight_smile: Špenát jsem zkusila teprve tento týden, dostala jsem od tchýně vypěstovaný, tak mám zmražené 4 krabičky, ale určitě nevadí ani ten zmražený, ne? Ve výsledku mi to přijde téměř stejné
29. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek