• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Připadám si jak z jiné planety :unamused: Mamky řeší, jak to udělat, aby miminko spalo celou noc a nevstávaly ani jednou a já řeším, abych nevstávala každou hodinu .... nemám si ani s kým s podobně "nadaným dítkem" pokecat, no bude to asi tím, že stejně "postižené" mamky sedí, stejně jako já, s hrnkem kafe v ruce a tupě zíraj do zdi ,,, a ostaní jakoby nevěří
29. kvě 2012 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ nic si z toho nedělej, neboj, nejsi úplně sama. Musí to být hrozné, mně stačí pár takových nocí, když třeba Dorotce rostly zuby a byla jsem na odpis. Kamarádka má 4 děti a s tou poslední holčičkou to měla podobně, taky jí stávala snad 10 x za noc. Ona kojila, takže jí měla u sebe v posteli, jen sí vždy nabídla prso a pak spaly dál. Říkala, že jinak by taky byla nepoužítelná. Ale časem se to upraví, neboj a i Ty se vyspíš:slight_smile:

Ja špenát dávám už od 4 měsíce - jako jednu z prvních zelenin. Kupovala jsem takové mražené kostičky, že jsem nemusela špenát dělat celý a nebo i lahvičku (hlídají tam lépe obsah dusičnanů), ale až tolik jsem to neřešila. Jinak už mám taky svůj, takže teď budeme mít domácí:slight_smile:
29. kvě 2012 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ a ty kojíš... jestli ano tak to bude tím... tenhle problém má moje nej kámoška s 11 měs. Šimonkem a poradila jsem jí ať se vyprdne na kojení přešla na sunar a ejhle malej na poprvé spal celou noc :slight_smile: a tomu taky vydrželo..
30. kvě 2012 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@dzajnach
@nelina_ nemusí to být tím. Tedík byl na UM a stejně se v noci budil, Dorotka je dokrmovaná a budí se taky. Takže není pravda, že UM = prospaná noc. I když někdy to může pomoct. :wink:
30. kvě 2012 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ Já jsem to samé měla s dcerou. Každou noc od naorzení až do jejího prvního roku. Byl to očistec. Jakmile se rok přehoupl najednou začala spát celou noc. Takže přeju pevné nervy :slight_smile: Teď jí jsou dva roky pryč a stejně kolikrát jsme třeba třikrát za noc vzhůru
30. kvě 2012 v 17:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg díky za podporu, měla jsem večer asi už zkrat nebo co :unamused:

@dzajnach nekojím, já právě z tý únavy ani moc mlíka neměla, takže jsem to v 5 měsíci zabalila. Ono ani nejde o hlad, on pije jen jednou za noc, ale trápí ho prdíky a čím dýl leží a nehýbe se, tím víc ho bolí a budí :frowning2: A má z toho takový neklidný "povrchový" spaní nebo jak to mám napsat ...

@hanka_o1 až do roku jo? No tak Štěpánovi je teprve 8 měsíců, tak to ještě může trvat poměrně dlouho :unamused: Štěpa má taky takhle špatný noci od narození .... já už toho vyzkoušela a nic .... tak budu obalovat nervy tukem, abych vydržela :grinning:
30. kvě 2012 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 Štěpán byl právě buřtík, takže jsem ráda, že má "jen" 9,5 kila
@kacikaci k těm kaším ... nejdřív jsem koupila kaše od Hippu, ovesnou i pohankouvou, nedávám tam teda mlíko normál kravský, ale místo něho dávám UM. Ty mu docela šmakovaly (zalijou se jen teplou vodou, přidáš mléko, rychlovka), tak jsem šla do DM a koupila bio ovesný vločky, a ty uvařím ve vodě a UM, já to pak ještě rozmixuju, ale nevím, jestli to je nutný, docela se to rozvařilo doměkka, Štěpa má jen špatný trávení, tak mu to všechno mixuju, aby to bylo stravitelnější .... dávám mu do toho třeba podušenou hrušku nebo jogurt a může se po tom utlouct :grinning:
30. kvě 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Štěpa miluje a nejlíp tráví maso, špenát a batáty, to jsou jeho oblíbenci. Kromě kuřete, králíka od souseda a hovězího, dlabe holoubata od dědy a to nejraději :wink: Takže kdo máte přístup k holoubatům, doporučuju :wink: MŇAM
30. kvě 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ díky, vyzkoušíme..
jinak přeju pevné nervy se spaním, snad už se to Štěpánovi brzy zlomí a v noci se konečně vyspíte..
co vám říkala doktorka s tím trávením? přece na to musí existovat nějaký recept, který by pomohl od bolení..
30. kvě 2012 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ Moc držíme pěsti, aby se to zlepšilo...víš, někdo řeší jak spát celou noc, někdo jak se nebudit tolikrát, přesně jak píšeš....ale myslím, že to je fakt spíš tím, že každý dítě je jiný, my jsem nic třeba nezkoušeli, aby v noci spal a prostě spí! Jakmile nespí, snažím se na něj nezlobit, prostě to pochopit, s manžou je to horší, i když malej naříká přes den, přijde mu to jako věčnost, přitom ženský jsou s dětma celý dny...takže i tohle určitě vydržíš, i když to vypadá nemožně, ale ženský jsou silný a pro dítko se obětují co to jde!! :wink: Snad se to za čas uklidní, taky mi přijde divný, že ho to trápí tak dlouho, prdíky většinou přejdou! Držte se!!!

@lennetfrigg Mražené kostičky? Není to teda ten listový? Nebo mixovaný? Já jsem kupovala tenkrát špenátový protlak nebo jak se to jmenuje, ale o kostičkách nevím. Díky.
31. kvě 2012 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ - ty brďo tak to taky přeju pevné nervy,ať se to brzy zlepší.
to my jsme měli jen pár takových nocí a já byla ko a neumím si představit,že
to je takhle každou noc :unamused:
Holoubata jsem nikdy neměla ani já....
31. kvě 2012 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky jsme ještě nezkoušeli špenát - taky neznám kostičky????
31. kvě 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Dáváte už vašim dítkům třeba chleba s něčím,třeba s Lučinou - nebo tak něco?
Kámoška má stejně starýho prcka a už to dává.
Jsem si říkala,že bych to taky někdy zkusila,akorát budu muset dávat Vikče
pidi kousíčky,když nemáme ještě ani jeden zoubek.
31. kvě 2012 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
nevím zda se zítra dostanu k pc.....PŘEJEME VŠEM VAŠIM DĚTIČKÁM KRÁSNÝ DĚTSKÝ DEN :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
:sunglasses:
31. kvě 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 dostává chleba s lučinou nebo s Kiri a taky s máslem vše nám moc chutná :slight_smile:
1. čer 2012 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, přeju všem dětičkám krásný svátek :grinning:

@jajapaja23 @dasty79 holky ten špenát ja kupuju u nás v Albertu a to tu máme malou prodejnu. Je to v sáčku - tak jak listový, mražené a je to v kostkách (velikost asi jako kostičky na led v lednici) špenátový protlak. Není to ale tak jemně namleté a příjde mi i trochu kvalitnější - není hořký a je to fakt fajn v tom, že dám jen kolik potřebuju.

Jinak chlebík už taky občas dám, zatím tedy Dorka nesní tolik, aby se z toho najdla. Ale ono to ani jinak nejde, protože jak jí Tedík, tak ona chce taky:slight_smile: Jinak co měl hodně Tedík rád, byla vajíčková pomazánka. Je to teda jen žloutek, trochu másla a trochu pažitky.

Dorotka se konečně naučila jíst sama kousky, tak pěkně sní sušenky, piškot. Jinak z ovoce jsem už zeď dala i nektarinku a čerstvé meruňky. I když ty jsou ještě docela kyselé:frowning2:
1. čer 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
pár foteček, moji dva lumpíci, naše pole se zeleninou a senem...
1. čer 2012 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@nelina_ ahoj, snad nevadí, že vám lezu do diskuze, jen mě zajímalo, jak jste na tom se stejně starými prcky a narazila jsem na Tvůj problém. Já malou kojím a od 7 týdnů do 7,5 měsíce jsem vstávala na kojení co hodinku, teď většinou už vydrží 2 hodinky, tak jsem za to ráda. Ale my to vstávání máme kojením. U vás je problém jiný. Připomíná mi to kamarádčin problém-malý má 10,5 měsíce a vstává podobně. Často s ním spí v polosedě, aby se vůbec trošku vyspali. On má totiž reflux. Neblinká, ale prostě se mu mlíčko či jiné jídlo vrací a asi ho pálí žáha. Pak se furt kroití a nemůže spinkat. Ona ho i přes den furt nosí (no, teď je to lepší, uleze a staví se, sedí,tak ho furt nosit nemusí, ale do té doby než to uměl tak furt nosila). No a i přes den spí v polosedě. Tak možná zkus hodně, ale fakt hodně podložit malému hlavičku na spaní. Možná vás trápí taky toto. Ona to má i se starší dcerou. Ta na to už bere léky a od 3 let spí celou noc-do té doby jí to semtam probudilo. Chtělo by to asi větší vyšetření, ale nejsem si jistá jestli se nedělá až kolem roku.. Moc na vás myslím, snad se to upraví!! A co třeba mlíčko, nemůže mu dělat špatně? Zkoušela si třeba takovéto mlíčko bez bílkoviny kravského mléka? Nesnášenlivost kravského mlíčka by se taky mohla takhle projevit. Držte se! A snad bude brzy líp..

Jinak naše malá je moc šikovná a hodná. Jediný problém , co máme je, že chce jen moje mlíčko a příkrmy ne. Někdy do ní dostanu pár lžiček, jindy mi tu pusinku drží jak svěrák :slight_smile: ale má ráda chleba, rohlíky, piškoty. I celé jablíčko ocucává.. Po našem jídle se natahuje-ale to jí nedávám. Včera jsem jí dala zkusit naše slaboučce osolené těstoviny a to důležitě žvýkala, tak možná, že ty "šlichtičky, kašičky" prostě nechce a najede až po roce na naši stravu :grinning: nebo nevím. :slight_smile: Zubky ještě nemá..
Lítá po čtyřech, se svým starším bráškou lumpačí. Všude se staví-zatím jen na kolínka, zajímají ji dráty, papíry, no prostě vše, co nesmí.:slight_smile: dělá a říká papa, tata, baba, mama, umí udělat paci paci nebo si zatleskat, když se jí něco povede a udělat indiána nebo jak dělá rybička. Je to náš smíšek. . Usínala mi večer vždy hezky v postýlce, ted pár dní na ní pozorují tu separační úzkost (strach, když mě nevidí) silnější. Njeradši by byla, ať jsem furt s ní nebo jí držím za ručičku při usínání. Ale mám strach, ať si na to nezvyká- malého jsme totiž uspávali, a problémy sám usnout měl ještě ve třech(jako usnul, ale furt chtěl, ať ležíme s ním) Tak jsem ráda, že malá zvládá usínat sama a snad jí to poplakávání večer zas přejde..
Jsem se nějak rozepsala :slight_smile:) Krásný den holky a nádherný den dětem!!:wink:
1. čer 2012 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg Krásné fotečky a to pole, ty jo, jak to ještě k dětem stíháš? My máme zatím jen takovou pidi zahrádku a i tak máme co dělat, ale spíš máme velký pozemek, tak člověk pořád lítá okolo něho, ale pro děti to bude super! :wink:
Nám teď malej pár večerů usíná hodně špatně, taky mi přijde, že přišla ta úzkost nebo nevím co to je, prostě nemůže usnout, i když je utahanej, nikdy jsme tam s ním neseděli, usínal sám po ukolébavce...a teď hysterčí, dokonce se mi včera postavil v postýlce a řval, to mi připomnělo tu tvou fotku s Dorotkou :slight_smile: A přes den si někdy vynucuje pozornost kňouráním, taky to dřív nedělal, uklidní se až ho zvednu..pořád kontroluje, jestli tu jsem..snad to přejde.

@dasty79 My dáváme občas rohlík, ale něčím to mazat mě ani nenapadlo, tak to asi zkusíme :slight_smile: Největší úspěch mají ty křupky a piškoty.

VŠE NEJ všem dětičkám! :wink: :wink:
1. čer 2012 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@dzajnach - tak to taky zkusím chleba s lučinou a kiri.Snad to nějak zvládne spapat,dkyž nemá zoubky.Budu muset fakt malinkatý kousíčky.A to už pak nedáváš kaši?

@lennetfrigg - krásný fotečky dětiček :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak to se juknu v Albertu po tom špenátu. Já chci zkusit dát Vikče jahody.Snad se po nich neosype.
Když kojím a teď jsem už pár měla,tak to s ní nic neudělalo.Tak doufám,že je bude mít ráda jako já :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@evicka333 ahojky - koukám,že máš taky pěkný číslo,jako tady holky.
To nám Viki pořád neleze.Už pokukuju po válci na lezení,jeslti by to nepomohlo....
Taky jsme měli nedávno období,že chtěla jen moje mlíčko a příkrmy ne
a teď je to už zase lepší.občas jí koupím příkrm v lahvičce a to jí chutná
víc než to co jsem jí vařila - asi to bylo pořád na jedno brdo.
Taky ještě zoubky nemáme.Kolik je tvý malý?a chlapečkovi?
My jsme měli pár dní to,že jsem nemohla odejít z ložnice,hned krabice
a bylo zle,tak musel párkrát nastoupit manža -dal jí dudu a hned usnula
a te´d už zase můžu v klidu odejít a nemusím tam s ní být při usínání.
Tak snad nám to takhle vydrží.
1. čer 2012 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 chlebíka mu dávám na sváču tak kolem 16 - 16.30 h. a kaši má v 19.15h. 200ml :slight_smile: mažu i máslem a taky baštíme :slight_smile: sní mi celý malý chlebík ....
2. čer 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@dzajnach - tak to zkusím taky udělat ke svačince chlebík.Pže mě přijde,že to má Vikča pořád na jedno brdo....
Ráno mlíčko ode mě kolem 7.30,pak kolem 10h nějaký ovoce,kolem 12.30 oběd zeleninku s masem a přílohy,pak kolem 16h jogurt nebo mlíčko ode mě,pak v 17.30 kaši a v 19h ode mě mlíčko...
Jak to máš ty?a ty už dáváš malýmu skoro vše,viď?
3. čer 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 já dám mezi 7 -8h. sunar vypije tak 270ml pak má kolem poledne zeleninu s masínkem dále v 16 - 17h. ovocný jogur + kousek chleba s něčím :slight_smile: nebo jen celý chleba v 19 h. kaše 200ml a pak na kutě kolem 20h. a spinká celou noc :slight_smile: už jsem mu dala i na žužlání očištěnou mrkev nebo i kolečko okurky to rád žužlá a zabaví se :slight_smile: :slight_smile:

Krásně sedíme, lezeme všude a hrozně ho to baví říkáme mama, baba, dada, bla bla jinak povídá pořád něco to má určo po mě já když melu tak melu :sweat_smile: :sweat_smile:
3. čer 2012 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, všechny moc zdravíme :wink: Jakpak jste si užili víkend? Počasí bylo úplně ideální, co? My strávili víkend se známými, pak na výletě, prostě pohodička, paráda. Vojta se začal stavět (předtím ukázkově klečet) k nábytku, takže začíná větší hlídání a on z toho má ohromnou radost :grinning: Šikulka.
3. čer 2012 ve 23:02  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@jajapaja23 no my měli taky parádní víkend. Jednak jsme si udělali výletik v neděli - dodatečně ke dni dětí a Dorotčiným devítí měsícům. Tak já byla v sobotu na koncertě, takže paráda. Úžasný zážitek a ja krásně zrelaxovaná, doufam, že mi to vydrží. V noci jsme tu měli teda pořádnou bouřku, ale děti spaly a Dorotka se asi rozhodla, že nechá po sobotě vyspat mamku, tak spala až do rána. Ale nespala moc přes den, tak to bude asi tím. Vojtišek je super na fotkách a velká gratulace k postavení. Dorotka už má pár pádu za sebou, no nejde být furt u ní. Ona už se pokouší o první kroky a to pak sletí. Když stojí, tak si umí hezky sednout, to není problém, ale když chce jít do boku, tak někdy uklouzne. Navíc se naučila vylézt na křesílko, tak jsem z ní na mrtvici :wink:

Taťka hlídání zvládnul, horší to bylo spíš s Tedíkem než s Dorotkou, ten dělal scény, brečel, že chce jet se mnou, no síla. Je to tím, že jsem už fakt dlouho nikde nebyla. Měla jsem největší strach z usínání, ale Tedík usnul u pohádek u notebooku a Dorotka v křesílku, taťka nad ní s opřenou hlavou o stůl. Ještě teď tam má dolík od rohu stolu. :grinning:

@evicka333 určitě zase zavítej :grinning: :grinning: Ja malé zkusit naše jídlo dám, říkám si, že ta troška co sní, ji rozhodně nijak neublíží a protože vařím bez pálivého, málo slané, tak to neřeším. Ona jak vidí, že něco jíme, tak se stejně hned hrne, volá HAM HAM, takže to ani nejde jí nedat. :sweat_smile:
4. čer 2012 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky, Vojta je krásňoučkej!
Amálka už chce jen stát, takže hlídáme nonstop, pár pádů bohužel taky probéhlo, ale bez toho to asi nejde..snaží se dělat krůčky kolem nábytku, ale moc jí to ještě nejde..a ještě pořádně nesedí, ale stále trénuje..
kolik Vám vypijí UM? mě pořád Amy pije 160ml, když vypije víc, tak zvrací, teď jsem se bavila s maminkou, která má 4 měs. mimčo a to vypije 200ml :confused: což mě teda dost udivilo, když naše je pořád na 160..ale když přibírá tak je to asi ok
my byli o víkendu na Moravě u tchánovců a prababiček a pradědečků, takže pohodový víkend, v pátek jsem měla další dvě zkoušky, tak teď netrpělivě čekám na výsledky..
4. čer 2012 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg krásný fotečky! broučci si jsou docela podobní :slight_smile:
4. čer 2012 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky maminy konečně vybrána autosedačka + objednána jupí už se těšíme - Autosedačka Romer King Plus 2012 Nick TrendLine :slight_smile: :slight_smile:
4. čer 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg @kacikaci Díky holky, fakt dělá pokroky každým dnem! :wink: Dneska ráno spadnul z postele, tak snad to bude ok, to byl takovej mžik...ani jsem nestihla odhodit peřinu, přetočil se a byl dole, ale teď už leze na schody, takže to snad nic nebude :wink:
@dzajnach Taky chceme Romer. Ta má prý hodně dobrý hodnocení, tak uvidíme, vajíčko mu je fakt téměř malý, ale ještě pořád sám nesedí, tak to nechci uspěchat.
5. čer 2012 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 Jani náš už sedí takže už je doma někdy přidám foto a o víkendu jí vyzkoušíme :slight_smile: vybrali jsme 9 - 18kg má nejlepší hodnocení a Romer jsou podle dosavadních testů nejbezpečnější cena i s poštovným 4 444,- :slight_smile: píšou, že sedačka by neměla růst s dítětem proto tato volba do 18 kg + životnost sedaček je max 4 - 6 let.... pro nás jasná volba :slight_smile:
Přikládám foto Mikyho :slight_smile:
5. čer 2012 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek